16775
banner
  • Savaran
    #14617
    Akkor bocsi, már rég volt, kavarom a szezont a fazonnal :)
  • Daermon
    #14616
    Nem. Az 1-ben az Vizima külvárosa a várfal mentén. Fehér Gyümölcs arrébb van jóval.
  • Savaran
    #14615
    Ha jól emlékszem az első részben is a várból kifelé jövet a vizimai kocsmába érkeztünk.
    Fehér Gyümölcsöskert meg vizima része nem?
    Más dolog, meg kellett ölni a griffet, kellett hozzá gyógynövény főzet, ott volt egy haldokló lány akin akartam volna segíteni(beadta küldetésnek) úgy gondoltam először a griffet akarom levadászni, de addigra meghalt sajnos, én nem tudtam hogy ilyen is van a játékban, rendesen lelkiismeret furdalásom lett :) Így a küldetés sikertelen lett sajnos.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.07.05. 20:28:22
  • Daermon
    #14614
    Nem, de ő szerintem a 3-ról beszél .
  • molnibalage83
    #14613
    Az volt a 2. részben? Ennyire nem emlékszem arra.
  • Daermon
    #14612
    Fehér Gyümölcskert fogadójára gondol szerintem.
  • molnibalage83
    #14611
    Kocsma az elején...? Nem tudom mire gondolsz. A 3. részben, akkor lesz rész, amit imádni fogsz. az 1. részből az egyik helyszín 1:1-ben át van emelve. Igazi tisztelgés a nagy előd előtt.
  • Savaran
    #14610
    Igen igazad(igazatok) lehet, megfontolandó a második rész is, mivel az ilyen játékokban szeretek maximálisan elmerülni :) Kicsit kizökkenti az embert a hétköznapokból! Ha akciós lesz megveszem azt is, a legnagyobb dolog hogy az első részből a kocsma ugyanúgy megvan az elején, de brutálisan szebben, meg végre igazi open world világban, egyenlőre csak ajnározni tudom a játékot, még a melléküldik is érdekesek, nem annyira sablonosak!
  • DantesHUN
    #14609
    A verseket nem Göncz fordította.
  • molnibalage83
    #14608
    Használt VGA lehet, hogy olcsó. Bár meglenne a 3 évvel ezelőtti konfigom leírása referenciának. Azon hi beállítás táján hairworks nélkül 30-40 FPS-ben ment. Nem volt erőgép, de azzal is igen szép volt az összhatás.
  • Malakai
    #14607
    Nem vajákos, csak vaják, mellesleg. :)
    Félig-meddig csinált szó, akárcsak az eredeti.
  • borosz
    #14606
    Az hogy Vajákosnak nevezték el fordításkor a regényben nem olyan vészes szerintem. ( bár tényleg kitalálhattak volna valami jobbat is )
    Csak a Gyűrűk Ura sorozat jutott az eszembe... Sok-sok vers van bennük és a legtöbb olyan borzalmasan rímel hogy legjobb esetben is szabad vers műfajnak felelnek meg. :) A rímfaragás már lehet hogy nem ment a Göncz Árpádnak.... Nem akarom elhinni hogy eredetiben is ilyenek lennének.

    Különben ezt is megértem... hogy olyan világ jön el ahol lebeszélik már az ember fiát a videokártya vásárlásáról mert olyan mocsok drága XD
    Köszönhető ez állítólag a bitcoin bányászoknak.
  • molnibalage83
    #14605
    Viszont, ha végig is tolja bárki nem érdemes mentést importálni. A W3-ba épített "manuális importálás játékmenttel" sokkal jobb muri, jó kis párbeszéd jön ki belőle.
  • Daermon
    #14604
    Mind két szálat érdemes lenyomni :) Ráadásul Iorveth és Roche is jó arc.
    De igen, mivel Roche szerepel a 3-ban is, ezért étdemesebb azt, ha sietsz. Plusz tényleg hozzá fontos dolgok kapcsolódnak.
    Ráadásul a 2. Triss miatt is érdemes.
    Meg egy csomó lore, és jó történet. :)
  • lwb
    #14603
    Nekem a Vernon Roche-szál mindig jobban bejött. :) Plusz, ő szerepel a háromban, Iorveth meg nem.
  • molnibalage83
    #14602
    A 2. részt ne hagyd ki, mert annak közvetlen következménye az, hogy mi zajlik éppen a W3-ban. Az elsőnél sokkal rövidebb, 20-25 óra alatt simán letudható. Iorveth oldalán told végig.
  • Daermon
    #14601
    Ha túlteszed magad azon, hogy Vajáknal van fordítva a witcher/wiedźmin akkor igen, mert ezt leszámítva nagyon kíváló a fordítás minősége mindegyiknél (minden könyv az eredeti lengyelről lett fordítva). Tartalmilag pedig kiválóak, érdemes elolvasni mind. :)

    A Witcher 2-ben TP nézet van, nem változtatható. De mire akartad változtatni? :D A 3 is TP nézetes.
  • borosz
    #14600
    Hát az áraik brutálisak annyi szent. Legfeljebb megpróbálok leakasztani valami használtat jó áron ha adódik kedvemre való.
    Mert a jelenlegi gépemen nagyon nem akarja az igazságot a Witcher 3.
    Addig is elkezdek ismételgetni az elejétől kezdve. Jut eszembe... a második részbe csak belenéztem de nem jött be... egyetlen dolog miatt. Nem találtam benne lehetőséget a nézet megváltoztatására. Vagy csak én voltam a béna?

    Érdekelnek a könyvek is... szépirodalmilag mennyire állják meg a helyüket? Vagyis jól sikerült e a fordítás pld. ?
  • xido
    #14599
    mindeniki mondja,én is mondom..ha van kedved hozzá,előbb a könyveket olvasd..aztán a játékokat sorban..sok szereplő,sok utalás,főleg a 3.részben,mikor már úgy voltak vele,hogy aki fanatikus,az minden médiában követi a storyt
  • caps lock
    #14598
    Ha mindenképp kell valami olcsón, akkor 30-35 körül gt1030 vagy gtx750ti. Nekem az utóbbi van meg, alacsony beállítások mellett, FHD-n 40-50 fps között mozog, ami bőven játszható. De ezek a kártyák hosszú távon már nem lesznek elegendőek az új játékokhoz.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2018.07.04. 23:00:24
  • caps lock
    #14597
    Nem épp ideális az idő kártyavásárlásra. Minden nagyon túlárazott, a helyedben még várnék. Amúgy egy GTX1060-at tudnék ajánlani, újonnan már hetvenötezer körül beszerezhető. Az 1050TI tíz-tizenötezerrel olcsóbb, viszont jelentősen gyengébb is.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2018.07.04. 22:38:39
  • borosz
    #14596
    Sziasztok most kezdenék még csak játszani a Witcher 3 de a gépemet fejleszteni kell még hozzá. A kérdésem az lenne hogy milyen videokártyát lenne érdemes beszerezni hozzá amivel szépen elmegy a játék de nem kerül egy vagyonba.

    Gépem paraméterei:
    DESKTROP-LFTH7RJ
    GPU: GeForce GT 630
    Intel(R) Core(TM) i3-7100 CPU @ 3,90GHz
    4 GB RAM ( Ezt növelném 8 GB )
    Win 10 64 bit

    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • Daermon
    #14595
    Igazából még jobb, ha végigjátszottadva 2. is, mert vannak visszatérő elemek/szereplők.
  • Savaran
    #14594
    Sziasztok, most brutál akciósan megvettem a gémet, hát mit ne mondjak eléggé ott van a szeren pedig 1 órát játszottam csak vele, grafikailag(is) sok mai játékot megalázna, mindenütt csak jókat beszélnek a játékról, annó az 1. résszel játszottam, a 2. teljesen kimaradt, remélem nagy hátrányom ebből nem lesz.
  • Celebrau
    #14593
    Nálam i5-4440 + 8GB + r9 270 volt a gép. Azon FHD-ban Medium körüli beállításokon hozott kb. 40 fps-t játék közben. Megnéztem a többi beállítást is, High 30 fps körül, de sűrű helyeken lesett 20-ra, Ultra max 20. Aztán az r9 ledöglött, cserélték rx560-ra (2GB), amivel nem mértem, de nagyjából hasonlóan teljesít.
  • Kurfürst
    #14592
    Én nvidia 960-al toltam, az untig elég volt.
  • Palinko
    #14591
    CPU: Intel CPU Core i7 3770 3.4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
    CPU SPEED: Info
    RAM: 8 GB
    VIDEO CARD: Nvidia GPU GeForce GTX 770 / AMD GPU Radeon R9 290

    Ez az ajánlott gépigény, de szerintem nem járnál jól vele. Gondolom nem csak Witcher menne majd később ha be tudnál egy 6 gigás 1060-at meg pl egy 5-ös ryzent biztosan jól elmuzsikálna egy darabig. Vagy megvárhatod az új kártyákat is ha nem sürgős.
  • borosz
    #14590
    Sziasztok!
    Milyen gépet kellene összeraknom ahhoz hogy szépen elmenjen a játék rajta? A napokban próbáltam ki de szerintem kell egy jobb videokártya
    és legalább 8 GB memória. Tudnátok olyan GPU ajánlani ami még elfogadható áron van de azért jó a Witcher 3 is.
  • Daermon
    #14589
    Tök mindegy, hogy Dandelion vagy Jaskier, kb ugyan azt jelenti :) Bár a jaskier inkább a boglárka.
  • Malakai
    #14588
    Nem lepődnék meg, ha ismeretlen(ebb) színészt akarnának direkt.
    Ja, apró érdekesség, amit már tudni, hogy Dandelion/Kökörcsin nevét nem fordították át és marad az eredeti lengyelből Jaskier.

    Utoljára szerkesztette: Malakai, 2018.06.26. 17:25:42
  • Daermon
    #14587
    Csak cosplayer.

    Madds Mikelsen meg ne legyen Geralt :D
  • Prof William
    #14586
    Ő ki? Ő lesz Jennfer vagy csak egy ügyes cosplayer?

    Mellesleg Madds Mikkelsen sztem remek Geralt lenne.
  • Malakai
    #14585
    Ha esetleg belefuttok forgatókönyv darabokba a castingról, azokat külön erre írták, nem konkrét epizódokból vannak.
  • Daermon
    #14584
    Hát igen :D
  • RatBaG #14583
    https://www.facebook.com/thewitcher/posts/10156043598864331
  • Daermon
    #14582
    A sorozathoz hamarosan (gondolom 1-2 hét) és indul a casting. Kiváncsi leszek.
  • molnibalage83
    #14581
    Kétlem. De ehhez nehogy már kelljen, semmi extra nincs benne.

    A játék GoTY kiadása kb. folyamatosan akciós. Ha valaki eddig nem vette meg itt a kiváló alkalom.
  • Anonymusxx
    #14580
    Van olyan amihez van magyar felirfat?
  • RatBaG #14579
  • molnibalage83
    #14578
    50-100 munkaóra biztosan nem, mert akkor nem ennyért adnák. Egy művész munkadíja alsó hanon 15 dolcsi nyugaton. Még, ha kelet európában festenék, akkor esetleg. Ebből 800 dolcsis ár mellett sem lenne haszon.