16775
banner
  • Malakai
    #14737
    Hát, ha Ciri korai történetét dolgozzák fel, akkor benne kellene lennie.
    Utoljára szerkesztette: Malakai, 2018.09.08. 08:45:15
  • xido
    #14736
    Én már csak azt remélem,bár 8 rész kevés hozzá,hogy a játékból méltatlanul kimaradt Brokilon benne lesz...
  • Daermon
    #14735
    Igazából teljesen értelmetlen a Redit vita. Soha nem tudjuk mit csinált volna Geralt máshogy a könyvben, mert a ezek a sztorik játékban lettek elmesélve. Elképzelni meg mindenki mást képzel el úgyis :)
  • lwb
    #14734
    Itt írnak róla. De máskor is előjött már, hogy a könyvbeli Geralt biztos nem ezt csinálta vagy mondta volna. Nem tudok igazságot tenni, mert nekem egyáltalán nem jöttek be a könyvek.
  • Daermon
    #14733
    Én végig olvastam mindegyik könyvet (rohadt jó mind). Teljesen jól van adaptálva Geralt személyisége. A külseje miatt szokott eltérés emlegetve lenni.
  • lwb
    #14732
    Meglátjuk. Én az első könyv után abbahagytam Sapkowskit, nekem egyáltalán nem jött be a stílusa, de olvastam olyan kritikákat, akik szerint eltér a a játékbeli Geralt a könyvbelitől, nem is kicsit. Talán maga az író is ezt mondta egyszer.

    Kiderül majd, melyikhez fog jobban hasonlítani Cavill karaktere.
  • wedge31
    #14731
    Teljesen igaza van Dantesnak jelen pillanatban ez egy meddö vita de jobb hiján belefér.

    Majd ha kijön az elsö trailer kiderül, hogy mennyire pontosan másolják le a játék külsöségeit de én amondó vagyok, hogy nem ezen fog múlni a siker.
    Elsöször a story, utána mivel fantasy lesz sok múlik majd a harc jeleneteken és a spec effekteken, és végül a szinészeken elsösorban cavillon mert ha ö rossz lesz a sorozat is az lesz.
  • jarlaxxe
    #14730
    Nem tudom mit nem értesz azon, hogy külsöségekben ugyanaz lesz a sorozat mint a játék / fegyók, páncélok, diszletek, stb /
  • DantesHUN
    #14729
    Figyelek, cska hülyeség amit összehordtok. Mi az hogy ugyanazlesz vagy nem lesz ugyanaz pontosan? Teljesen mindegy, hogy könyv vagy játék adaptáció valami, soha semmit nem lehet 100%-ban ugyanúgy filmre vinni.

    A semmit rágjátok
  • jarlaxxe
    #14728
    Nem figyelsz, nem az volt a kérdés, hogy hasonló lesz mert teljesen másmilyen nem is lehet, hanem arról volt szó, hogy pontosan ugyanaz lesz ami szerintem nem fog megvalósulni.
  • DantesHUN
    #14727
    Nem kell ennyire feleslegesen csűrni csavarni

    A könyveket veszik alapul. Pont.
    A játék készítői is a könyvet vették alapul.

    Tehát Geralt úgy néz ki, ahogy a játék készítői a könyv alapján elképzelték.
    Ebből következően nem fog merőben eltérni a sorozatban sem

    A díszletek, az öltözék sem, hiszen a könyv egy kelet-európai fantasy világot mintáz meg. A játékban is ez jelent meg, bizonyára ilyen lesz a sorozatban is.

    Szakál szakáll szakáll...basszus, az csak a játékoson múlt, hogy akar-e szakállt, le lehetett borotválni, amúgy Geralt, volt, hogy a könyvben is szakállas, amit éjszaka, minden fény mellőzésével borotvál le.
    Na ennyi.

    A régi lengyel sorozat meg egy kis költségvetésű sorozat volt, azért volt olyan amilyen.
  • lwb
    #14726
    Nem feltétlen igaz. Anélkül, hogy elolvasnánk a CDPR és Sapkowski közötti szerződést (és nemcsak annyit, ami a sajtóban megjelent róla), ezt nem tudhatjuk.
  • lwb
    #14725
    15 éve jogász vagyok és foglalkozom IP joggal, de anélkül, hogy látnám, hogy 1. a CDPR milyen jogokkal rendelkezik a franchise-ban és 2. a Netlfix kivel és hogyan állapodott meg, nem tudok véleményt mondani. Egyébként más sem és ezek meg nyilván nem nyilvános dokumentumok.

    Egyértelműen csak véleményt írok le és azért gondolom, hogy sokat fognak meríteni a játéksorozatból, mivel nem véletlen, hogy a majd' 30 éves könyvekből most, a W3 sikere után lett csak nemzetközi piacon sorozat. Ezért hülyék lennének nem felhasználni annyi mindent az ismert és népszerű játékból, amit csak lehet. Gondolok itt nemcsak a szakállra, de pl. akár arra is, hanem mondjuk a főbb szereplők megjelenésére, a ruhákra, a díszletekre. Ha megnézed a régi lengyel sorozatot és összehasonlítod a W3 látványvilágával, akkor látod majd, hogy mire gondolok.
  • wedge31
    #14724
    Mos, hogy igy mondod ez tényleg érdekes kérdés, hogy jogilag mi számit játékbeli tartalomnak vagyis mi képezi a cdpr szellemi tulajdonát...
    Mert ha ez így van abban az esetben le kell ülniük a cdpr-el is és fizetni nekik ha onnan át akarnak venni valami tartalmat legyen az egy pontos páncél kinézet koppintás is.

    Természetesen azt, hogy mennyire lesz szörös geralt nem érinti...
  • jarlaxxe
    #14723
    Én meg majdhogynem teljesen biztos vagyok, hogy nem lesz pont minden olyan kinézetre mint a játékokban.

    Pont azért mert egyáltalán nem vették fel a kapcsolatot a cdpr-el ezért joguk sincs onnan átvenni semmit, pl az emlitett farkas medál se lehet tök ugyan olyan kinézetü mint a játékban.
    Két kardja lesz meg páncélja persze de nem pont olyan mint a játékban ha te itt most csak is kizárolag a szakállról beszélsz az persze lehet neki de ez majdhogynem irreleváns mert én például mindig megborotváltam az öreg fiút.
    Majd ha egy jogász erre jár véleményt mond erröl de szerintem csalodni fogsz ha ezt várod.
  • lwb
    #14722
    Ezt nem is vitattam. Sőt, írtam is lejjebb. Egyébként nem sokat számít, mert nyilván nem Lengyelország a célpiac a Netflixnek.
  • lwb
    #14721
    A külsőségeket. Nézd meg a régi lengyel sorozatot, az a könyvet vette (nyilván) csak alapul. Itt meg bármibe lefogadom, hogy Geralt úgy fog kinézni, mint a játékban. Mert az emberek a játékot ismerik inkább, nem a könyvet. Nem akkora divat manapság olvasni sajnos.

    A CDPR egy fejlesztő csapat, nyilván nem őket kérik fel tanácsadónak, hanem a karakter megalkotóját. A történet a könyveket fogja alapul venni, de abban biztos vagyok, hogy a poszterekre, a trailerbe olyan Geraltot és csapatot tesznek, amelyik a játékokban megjelenő karakterekre fog hasonlítani.

    Ennek egyik jele ugye a szakáll ...
  • Palinko
    #14720
    Azért Lengyelországon belül igen ismert volt korábban is, csak a nemzetközi siker nem jött meg neki a játékok előtt.
  • lwb
    #14719
    Sapkowski 1990-ben írta meg az első könyvét. A kutyát nem érdekelte, amíg játék nem lett belőle. Azért mert eddig nem volt sikeres játékadaptáció, abból nem következik, hogy soha nem is lesz. Egy időben mondták ezt a szuperhősös filmekre, meg a kalózosokra, aztán jöttek a Marvel filmek meg a Karib tenger kalózai és mindegyik siker volt.

    Egyébként nem értem ezt a Sapkowski rajongást. Olvass el egy interjút a faszival, egy igazi nárcisztikus seggfej.
  • wedge31
    #14718
    Nem tudom, hogy külsöségek alatt mit értesz gondolom a kard az marad kard alakú a farkas medál meg nem lesz pacsirta formájú meg hasonlók az meg, hogy geraltnak szakálla lesz vagy bajusza szerintem tökmindegy de az eddigi ínfók alapján mást akarnak mint a játékokban volt. Persze akik játszottak a játékokkal vagy olvasták a könyveket sok ismerös elem lesz és kell is, hogy legyen.

    A netflixnél többször is nyomatékosan kijelentették, hogy a könyvek alapján haladnak és nem a játékok vonalán ami ugye késöbb történik ezért is kérték fel sapkowskit konzultánsnak és nem a cdpr-t.
    Az biztos, hogy a játékos bázis nem alkalmas arra, hogy sikerere vigyen egy sorozatot vagy filmet, legalábbis eddig ez a tapasztalat, a könyvek nagyon jók ha jó scripteket írnak belölük megvan az esély a sikerre.
  • jarlaxxe
    #14717
    Ez biztos, hogy nem igy lesz mondj nekem egy filmet vagy sorozatot ami sikeres játék adaptáció volt...ne gondolkozz mert nem volt ilyen.
    Pont, hogy ha van egy csöpp kis eszük semmit se vesznek át a játékokból.
  • lwb
    #14716
    A játék sokkal ismertebb, mint a könyv. Sapkowski jó régen írta meg az első Witcher történetét, de a kutyát nem érdekelte a lengyeleken kívül, amíg ki nem jöttek a játékok. A Netflix a W3 sikere miatt csinál sorozatot, nem Sapkowski miatt.

    A történet a könyveken fog alapulni, de az százezer százalék, hogy a külsőségek a játékból merítenek majd, mert az az ismertebb és az hozza be a pénzt meg a nézőket. A Netflix nem hülye, biztosra játszik.
  • xido
    #14715
    ha nem fanmade..odabaszna :)
  • molnibalage83
    #14714
  • Palinko
    #14713
    Ráadásul a játékban is csak borostája volt a 2. részben az elsőben meg semmi még, szóval a sorozatban is simán elmenne szakáll nélkül, ha azt nézzük a könyvek korábban játszódnak mint a játékok, de sztem is lesz szakáll mert ez a divat.
  • jarlaxxe
    #14712
    Olvastam az összes magyarul megjelent könyvet de nem emlékszem, hogy írta volna az öreg, hogy geralt szakállas ez is csak egy játékbeli ficsör volt, hogy valós idöben nött az arcszöre.
    Lehet, hogy lesz neki szakálla de az is lehet, hogy minden nap leborotválja az egyik kardjával...
  • wedge31
    #14711
    El kell felejteni a játékokat mert a sorozat a könyveket veszi alapul ezért is lehet geralt olyan amilyenek ök akarják, nem kell hasonlitania a játékos karakterhez.
    Sapkowski papa aktiv részvétele a sorozatban meg aztán garancia arra, hogy minimális lesz a játékhoz való hasonloság.
    Utoljára szerkesztette: wedge31, 2018.09.05. 18:50:36
  • Seth
    #14710
    Ő maga jelentkezett a szerepre is, nem a menedzsere ajánlotta be
  • lwb
    #14709
    Ja és Henry Cavill olvasta a Sapkowski könyveket, nagy rajongó és többször végigtolta a W3-at is. Szóval jó választás.
  • lwb
    #14708
    Vagy növeszt egyet. :) Egyébként nekem megfelel, a játékokban is egész másképp néz ki az 1-ben, mint a 2-ben vagy a 3-ban (és nem a szakállra gondolok, az arca is más). Cavill hangja viszont karakteres, mély, ami szerintem passzol Geralthoz.
  • Seth
    #14707
    Digitális lesz a szakálla ? :D
  • Daermon
    #14706
    Hivatalos: H.C. lesz Geralt a Netflix sorozatban.
    Nekem megfelel :)
  • Savaran
    #14705
    Ja értem, én is ts-eltem még 15 évvel ezelőtt kb. de akkor még a cod multi miatt :)
  • Evoluti0N
    #14704
    Discord szerverről van szó. Az ilyen beszélgetős progi különböző szobákkal (szerverekkel), mint a Team Speak.
  • Savaran
    #14703
    Egy singleplayer játékhoz miért kéne szerver?
  • Szerzetes89
    #14702
    Én nem tudok róla, de miért kellene? :)
  • Laurapingvin
    #14701
    Az lenne a kérdésem, hogy van ehhez a játékhoz aktív magyar discord szerver? Láttam hogy itt megosztott valaki egy linket de az sajnos nem működik.
  • Savaran
    #14700
    Minden kezdet nehéz!
  • Evoluti0N
    #14699
    Az a poén, h igazából a Bioware biztosított nekik egy kis sarkot az ő E3 boothjukban. Elég sokat köszönhetnek nekik A CDPR-ék.
  • molnibalage83
    #14698