16775
banner
  • RatBaG #14777
    hagyjuk már a gits-t, az animékben eleve az esetek 90%-ban full fehérnek néznek ki az egyébként ázsiai karakterek...
  • jarlaxxe
    #14776
    Pont ott vannak mint amikor pl Scarlett Johansson megkapta a full ázsiai Motoko szerepét a gits-ben...
  • Savaran
    #14775
    Ilyenkor hol vannak a jogvédők?
  • Probatbicol
    #14774
    Az a baj, hogy nem látjátok, hogy nem azzal van a baj, hogy ha esetleg fekete lesz Ciri, hanem azzal, hogy a fehér eleve ki van zárva (már ha igaz egyáltalán a hír). Tehát hiába lenne esetleg egy fehér bőrű színésznő aki nagyon tehetséges, imádja a lore-t és nagyon szeretné a szerepet, nem kaphatja meg mert fehér bőrű - ez maga a szín tiszta rasszizmus.
  • Prof William
    #14773
    Én is valami hasonlóban reménykedek. LEsz egy kis pl ázsiai beütése, hogy jelezzék, hogy van benne tündevér vagy hasonlók... A neten már ott sírnak, hogy "niggerciri" pedig azt egy szóval se mondták, hogy fekete lesz.

    Mellesleg megvan a tökéletes szereplőgárda...

  • Evoluti0N
    #14772
    #14757
  • DantesHUN
    #14771
    Viszont sok lény , és a hozzájuk kapcsolódó mitológia , kelet európai

    Egyébként a Witcher világában vannak feketék is a witcher univerzumban. Zerrikania = Afrika. Bár ott sem biztos hogy mindenki néger, hiszen Afrikában sem csak négerek laknak, Teá és Veá nem derül ki hogy néger-e, de Zerikanáiban vannak zebrák is pl.

    Aztán Nilfgaard is akkora, hogy ott igen sok kultúra van egyszerre.

    És Ciri bőrszínét nem említik a könyvben, csak haját és a szemét. Nem fekete Geralt nem lehetne, mert Geralt bőrszínét , vagy Trissét, vagy Yenefferét konkrétan említi a könyv.

    És arról sem volt szó, hogy Ciri a sorozatban egyenesen néger lesz. Mellesleg, én hamuszürke hajú lányokat se láttam még életemben.
    Egyébként ha tippelnem kéne, a sorozatban félázsiai vonásokkal teljesen jó lenne Ciri, ugyanis tünde felmenői vannak, némi egzotikusabb vonásokat ezzel lehetne magyarázni.
  • Dante73
    #14770
    Nem láttuk a forgatókönyvet, így nem tudhatjuk. Lehet, hogy a rendező, forgatókönyv író úgy képzeli, hogy ahány ország, annyi rassz. Régen olvastam, de mintha Ciri egyik szülője másik királyságból származna, úgy rémlik.
    Szerintem megfelelően indokolva lesz a dolog, én nem kételkedem benne. Netflix azért nem egy kutyaütő banda, maga a brand is elég jó névvel rendelkezik. Kár szerintem előre "sírni" a dolgon. Ha láttuk az első részt, úgy is szétkapjuk, mint Floki a lábtörlőt....
  • Palinko
    #14769
    Nem rohangáltak, de benne voltak a nép misztikumában, egymásnak mesélték este morzsolás után, de feketével nem nagyon találkoztak szerintem, még kereskedők formájában sem, bár úgy azért lenne értelme bevonni őket, vagy a DLC megoldása is fantasztikus volt a hajótöréssel. Viszont az már furán hatna nekem ha egy random kis faluban képviseltetni kéne minden rasszt, feketék, ázsiaiak, dél amerikaiak, indiánok, fehérek szaladgálnának furán nézne ki. Ugyanúgy hihetetlen mint a fehér uralkodó családból származó Ciri megváltoztatása. Ahol jó ötlet lenne pl fekete behozása az Emhyr oldala, neki nagy a birodalma és pl lehetne fekete hadvezére meg a katonái keverve stb. Vagy biztos lehetne még értelmes módja ennek, de nem a főszereplők között mert az elég fix.
  • Savaran
    #14768
    Hiába bagatellizálod el.
  • jarlaxxe
    #14767
    Nonszensz az olaszok fehérek és mi vagyunk a felsöbbrendü faj nem bántjuk öket, max a nagyon déli cigány beütésüeket.
  • Savaran
    #14766
    Azért mert rossz sorban tartották a feketéket anno a fehérek az feljogosítja őket a vérbosszúra? Szerintem nem. Ilyen alapon a verjük le az olaszokon a Római birodalom álltal elkövetett genocídumokat...
  • wedge31
    #14765
    Mégjó, hogy nem játékfeldolgozás lesz hanem a könyvek után mennek mert akkor lenne csak itt a sok anyázás.
    A " rajongóknál" nincs rosszabb, még geralt lovának a farka is pont ugy kellene, hogy álljon mint a játékban...
  • jarlaxxe
    #14764
    Ezt középkori lengyelországról mintázott fantasyt valószinüleg félreértelmezed mert ez valszeg a már sokat emlegetett külsöségegre vonatkozhat mert nem hiszem, hogy a lengyeleknél elfek, witcherek meg vámpirok rohangáltak az utcákon a középkorban.
  • Malakai
    #14763
    Engem őszintén szólva jobban zavar az, hogy inkább afelé terelik a magyarázatot, hogy valójában nem változtatnak rajta, a "könyvben nincs egyértelműen leírva", miközben valójában egyértelműen változtatnak valamin.

    A változtatás önmagában nem probléma, csak legyen értelme, legyen megindokolva, a médiumváltás miatt úgyis kell változás, de ha a változás csak a változás kedvéért van, azzal csak a rajongókat idegenítik el.
  • Savaran
    #14762
    Láttunk már fekete lovagot Artúr király lovagjai között, mega lol, rendesen nyomatják a pofánkba a fehér ember ellenes propagandát, múltkor a
    Kingdom Come Deliverance játékról cikkeztek, hogy túl sok a fehér benne XD szánalmas, sajnos ha így megy tovább, tényleg nem lesz fehér ember a Földön.
  • Palinko
    #14761
    Sajnálom hogy nem látod a logikát és nem érthető hogy középkori setup. Attól mert mítikus lények szerepelnek benne amik akkoriban a hétköznapi emberek fantázia világában igen is megvoltak még nem kell mindent belekeverni. Hogy fantasy attól még tönkre lehet tenni dolgokkal. Miért nem tesznek bele pl okos telefonokat? Mennyire lenne illúzióromboló ha Geralt selfiezne egy szörnnyel miután megöli? Na kb ennyire fura a kevert rassz a középkori lengyelországról mintázott fantasyban.

    Én szívesen megnéznék egy olyan fantasyt is ahol már a középkorban is keveredtek az emberek, meg más változtatásokat is bele lehet tenni, csak akkor ne Witchernek hívjuk hanem találjanak ki saját lore-t és azt úgy csavarhatják ahogy akarják, sokak kedvencét viszont ne tegyék tönkre.
  • Palinko
    #14760
    A witchereké a mutáció miatt de mivel Ciri nem kapott a főzetekből, az övé a származása miatt. Meg nem is fehér hanem hamuszürke így akarta Sapowski kifejezni hogy Geralt meg Yennefer fogadta örökbe egyik haja fehér a másiké meg fekete.
  • jarlaxxe
    #14759
    Jah, igen fantasy, sárkányok, elfek, élöhalottakaz az oké de ha valaki nem fehér az már gáz mert nem valósághü, tök logikusan levezeted...egyébbként ha valamelyik felmenöje szines volt simán lehet az mégha a szülei hófehérek is.

    Dél afrikában meg ugy általában afrikában valszeg azért rasszisták mert évszázadokon keresztül elnyomták meg állati sorban tartoták öket a fehérek, az ö hozzáállásúk érthetö, ez azért nagy különbség.
  • Dante73
    #14758
    Magyarul olvastam a könyveket, lévén Magyar vagyok...
    Azzal ugye tisztában vagy, miért fehér a witcherek bőre, haja? (MegaLOL)
    Valóban, félreérthetően fogalmaztam. Fehér embert írtam, mivel európában gondolkodtam. Javítom. Mindenütt a "domináns" rassz, kivéve néhány helyet.
    Nem elhitetni akarják velem, személyes tapasztalat. Ugyanis itthon is, japánban is, kanadában is nyitott szemmel járkáltam. Kanada befogadó ország, mégis rasszista, előítéletes. Még állami szinten is. De legalább szégyenlik. Japánban a legbarátságosabb utcaseprő is keresztbe lenyeli vonát, a pártjával együtt...
    De tudod az, hogy a szomszéd pistike is cukrot lopott, még nem jogosít fel semmire...
  • Evoluti0N
    #14757
    Könyvből: “She had fair hair, ashen white complexion and large impetuous green eyes”.
  • Palinko
    #14756
    Szerintem abból tudható hogy a felmenői fehérek, de hát fantasy biztos a biológia is másképp működik... Viszont akkor kár volt ilyesmiket írni

    "From Sword of Destiny page 416. “She had fair hair, ashen white complexion and large impetuous green eyes”"

    Now it’s our turn, thought Geralt. He was right. The officer stared at Ciri. His eyes shone through the opening in his visor, watching everything without missing a detail. Her paleness. The scar on her cheek. The blood on her sleeve and hands. The white streaks in her hair.

    Ha valakit találnak aki fél ázsiai még azt mondom oké, de hogy lenne már egy fekete vagy india szereplő fehér hajjal és zöld szemmel? Ember nincs aki így képzelte volna el a könyvek alapján.

    A többihez meg inkább nem mondok semmit, mert egyrészt offtopic másrészt úgy látom kár, de azért nézz már szét kicsit japánban vagy dél afrikában meg egyéb helyeken hogy mennyire rasszisták és rájössz hogy nem a valóságot írod le, hanem pont azt a dumát amit próbálnak megetetni veled.
  • Dante73
    #14755
    Nem tudom, Te honnan tudod, Sapkowski minek gondolta, képzelte a főszereplőit?
    Amúgy, nekem ez a gender-témán való rugózás megy az agyamra. Sajnos a fehér "többség" nem hajlandó felfogni, hogy a rasszizmus egyedül az Ő hibája. Igen KIZÁRÓLAG. Valóban más egy néger, egy ázsiai, valamint mondjuk egy izraelita kultúrája. Viszont a zsidókat a középkorban kényszerítették bele a mai sztereotípiába, a feketéket mostanság kényszerítjük bele a jól futó sportoló, gettólakó képbe, Az írekkel, cigányságal stb is ez a helyzet. A meglévő rasszizmus rákényszerít minden rasszra egy-egy szerepet, és nem hagyja kitörni belőle.
    Egy olyan történet kapcsán pedig faji kérdéseken nyavalyogni, ami pont, hogy a rasszizmus ellen emeli fel a hangját... (Mint ahogy a sci-fi, fantasy irodalom legnagyobb része egyébként) már több, mint vicces. Ha kimondanám, leírnám minek tartom, az elég nagy flémet indítana, gyanítom.

    (Although, az első mondat szól neked, rólad. A többit ha akarod, mondhatnám, ha inged, csak akkor vedd magadra. Ugyanis nem feltétlen neked szól)
  • Daermon
    #14754
  • molnibalage83
    #14753
    Nem a ciris része miatt...
  • Palinko
    #14752
    Szerintem így próbálják eladni, pl ha egy kínai Ciri lenne kínában biztos sokkal többen néznék. Szerintem is nagyon rossz ötlet, oké hogy fantasy nem történelmi mű, de mindenhol hangsúlyozták hogy az ihletet a középkori lengyelország adta, szóval nem kell ez a keveredés. Vagy a feketéknek is egész kontinensük a világban, de pl a játékokban is csak az egyik DLC-vel jött be onnan valaki és senki nem sírt, hihető is volt, most miért kell az összes kontinenst össze vissza keverni majd a sorozatban? Nem lenne hihető max pár más bőrszínű karakter mert régen nem így működtek a dolgok. Aztán bánom is én a másik évadban meg menjenek át arra a másik kontinensre sokakat érdekel az is, de ott meg lehet mindenki fekete mert az meg úgy hiteles. Sokan pl a következő Witcher játékra is várták hogy majd azon a kontinensen játszódik egy másik Witcher suliról szól majd.

    Pláne úgy hogy foglalkozik épp eleget a rasszizmussal csak épp törpék meg, elfek ellen ezt is meg kell hagyni mert alap eleme volt mint a könyveknek mint a játékoknak. Nem kell ide más bőrszínű színészek tömkelege mert csak bonyolítaná a képet, azokat befogadták, de az elfeket nem? Vagy kezdjenek el a más bőrszínűek ellen is rasszistáskodni a szereplők? Abból meg kész is a botrány.
  • Kurfürst
    #14751
    Elég tré választás egy pécésített Ciri egy olyan könyv/játék alapú sorozatban, ami amúgy full rasszista, az emberek meg tündék között megy a faji háború ésatöbbi.

    Mellesleg nem is értem miért. A kábeles csatornák elvileg arról is szólnak, hogy nincs benne PC, mert nem kell.
    Utoljára szerkesztette: Kurfürst, 2018.09.08. 13:59:17
  • Although
    #14750
    Nem tudom miért lenne vicces. Sokan így gondoljuk ahogy ő. Ettől még lehet eltérő véleményen lenni. Én se szeretnék látni fekete Geraltot. Egyszerűen nem rájuk írták ezt a szerepet. Amúgy se tetszik ez a nyomulás ami a gender témában megy.
  • molnibalage83
    #14749
    Elég vicces kommetet sikerült leírnod.
  • jarlaxxe
    #14748
    Lényegtelen, hogy mi mit akarunk a világ szerencsére erre mozdul el csak nagyon lassan...
  • Gabe18
    #14747
    Bocsánat, én nem akarok túllépni azon hogy nekem a Witcherben Ciri nem ázsiai, meg afro amerikai. Mint ahogy nem akarok fekete James Bondot sem, és stb...
    De ugyanígy nem kérnék egy Matrix feldolgozásnál egy fehér Morpheust sem, vagy hogy a Halálos Fegyverben két fehér játsza a főszerepet.

    Ha a Witcher játékok nem lettek volna sikeresek, nem lenne sorozat sem, mert a könyvekről addig csak egy szűk réteg tudott. A játékban pedig elég egyértelmű Ciri karaktere. Tehát lehet hogy a játék közvetlenül nem hat a filmsorozatra, mégis annak köszönheti a létét. Akkor pedig ez a változtatás elég botrányos...
  • jarlaxxe
    #14746
    Ez nem álom csak elhatározás kérdése, de ez egy nagyon bonyolult dolog és napi szinten van ebböl balhé.
  • wedge31
    #14745
    Sajnos a világ még nem érett meg arra, hogy fekete vagy ázsiai föszereplök legyenek de még fontos mellékszerepeknél is többnyire ez a helyzet és többet fordul az elö, hogy pl egy ázsiait egy fehér játszik el, sokkal többet mint forditva...
    Jó példa a sw-os ázsiaikiscsaj vagy Star Trek: Discovery feka kapitányának az esete és még lehetne sorolni.

    Igazából túl kéne lépni azon kinek milyen szinü a böre de ez még sokáig csak álom kategoria.
  • Dante73
    #14744
    Valahol engem is hidegen hagy a bőrszíne. Az a lényeg, hogy színészi játék normális legyen. Igen, játékok után, a könyvek után biztos furcsa lesz a dolog, én is fehérnek képzeltem, de ez végül is mindegy. Az a lényeg, hogy magát a világot hogyan adják át, mennyire lesz olcsó a CGI, (Szörnyekhez, stb az ma már alapkövetelmény) milyenek a színészek, mennyire lesznek tekintettel a könyvek által felvázolt világra.
    Az, hogy szaracénnak néz ki, vagy kung-fu mesternek ebből a szempontból mellékes. Nyilvánvaló módon a pereskedés elkerülése miatt amúgy sem meríthetnek túl feltűnően a játékból. Bár, tegyük hozzá, nem olyannak tartom a CDPR-es srácokat, hogy pereljenek ilyen dolgok miatt.
  • jarlaxxe
    #14743
    Olvastam az összes könyvet de nem emlékszem, hogy ciri börszine meg lett volna emlitve de nekem mindegy is ebböl a szempontból nics gondom a pc-vel.
    Valahol tényleg undoritó, hogy az amerikai filmekben minden fö és mellék szereplö tisztafajú árja, ezen mindenképp változtatni kell mert a világ szerencsére nem ilyen.
  • Gabe18
    #14742
    A sorozat a játékokra tesz, de ha ez igaz akkor a könyvekre is. Akkor mégis miért Witcher a címe? Lehetne "Kardos Jóska kalandjai", és akkor nyugodtan telerakhatnák bárkivel akivel akarják, senkit se érdekelne. Ja hogy a reklámérték mégis kell amit a cím ad.
  • jarlaxxe
    #14741
    Ki kéne tenni bannerbe, hogy a sorozat magasról tesz a játékadaptációra...meg aztán ezek a " rajongók" még érdekes modon egy játékot feldolgozó filmet vagy sorozatot se tudtak sikeresé tenni, valszeg nem is ök a célcsoport.
  • Gabe18
    #14740
    Ez valami olyan szinten szánalmas, hogy el sem tudom mondani.
    Mert ettől még lehetne akár jó is, de a rajongók számára ez kb egy arcul csapás. A játékok világa tökéletesen ábrázolta a karaktereket, és biztos vagyok benne hogy sem én, se más rajongó nem kíváncsi egy fekete Ciri-re, vagy egy arab Dandelionra, és sorolhatnám...
  • Daermon
    #14739
    Ha ez igaz, akkor el is felejtem a sorozatot
  • Daermon
    #14738
    8x50-60 perc szerintem elég. Legalább nem kell annyi töltelék jelenetet használni :)
    A Stanger Thingsnél is a 3. évadra visszatérnek a 8 részhez. Szóval szerintem jó a 8 rész. Meg ugye sorozat, évadokban kell gondolkodni :)