16775
banner
  • Savaran
    #14817
    Mert talán nem vagy az? Legalább ne szégyelld felvállalni! Lerí rólad.
    Szittya nick? Lehetne az, bár ha sejtenéd mit jelent, akkor tudnád nem erről szól, ezzel mellé lőttél.
    De a kedvedért legyen az, képzeld annak, én nem bánom ezzel nem tudsz megsérteni, inkább még büszkévé teszel, de egyébként nem kapcsolódik az alapvető vitatémához, teljesen irreleváns "hunharcosszittyalovas42"-is lehetnék, mindenki azt hisz amit akar.

    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.11. 15:53:11
  • MrAndree
    #14816
    De egy adaptációnak miért kellene szolgaian követnie az alapművet? A Gyűrűk Ura filmekben ezer és ezer, a bőrszínnél sokkal nagyobb dolgot változtattak meg a könyvhöz képest, mégse emlékszem ekkora hisztire. Persze az is lehet 2001-ben még az online hiszti nem volt ekkora divat.
  • p2501
    #14815
    Ész érvet alább látod.

    Kép meg túlzó és csak poénból készült,nem kell vérkomolyan venni. Én jót nevettem rajta. Sajnos a puszta gondolat, hogy valaki ilyen képet rakjon össze, nem született volna meg, ha nem kezdik el ezt a fekete Cirit.

    Ma fekete Ciri, holnap ki?
    A kép attól még vicces.
  • molnibalage83
    #14814
    Hú, ezen most nagyot röhögtem.
    Az külön vicc, hogy neoliberózni kezdsz.
    Mondjuk a szittya nicked alapján nem tévedtem nagyot..
  • Savaran
    #14813
    Mondták már hogy a személyem támadása nem számít érvelésnek? Ha neóliberó téma vetül fel sg-n te rögtön megjelensz, a véletlen műve?
  • Savaran
    #14812
    Szerintem meg olyan voltam vele mint a mesterlövész, egyet lőttem pont jó helyre.
  • Savaran
    #14811
    A mai klasszikus szemüveg a XVIII. században jelent meg, elődje 1000 körül, bár 1200 körüli évszámot írnak a Witchernél de a setting az reneszánsz korai szakasza a lemezpáncélok elterjedése, tehát a szemüveg is jobban beleillik mint a fekete Ciri.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.11. 15:28:03
  • molnibalage83
    #14810
    Teljesen mindegy, hogy te csináltad vagy sem, vérostobán használtad.
  • Savaran
    #14809
    Arabos boltossal tegnap is találkoztam a HS dlc-ben, és tökre tetszett mert egy arab kereskedő, de nem a király lánya.

    Bagoly mondja....érvelés

    UI: a grafikát nem én készítettem
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.11. 15:22:11
  • molnibalage83
    #14808
    Nem odaillő grafikát teszel be é nemét változtatod meg Cirinek.

    Halkan szólok, hogy szemüveges emberek meg vannak a Witcher világában és az első szemüvegek is cirka 800 évesek.

    Ez első kiegben volt arabos kinézetű boltos és asszony is hozzá emlékeim szerint.


    Értem én, hogy mi zavar sokakat, de akkor talán ésszel kéne érvelni és nem ilyen nevetséges módon, mert ezzel csak magadat röhögteted ki.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.09.11. 15:06:15
  • Savaran
    #14807
    Annyit fűznék hozzá vizuálisan, hogy ha a fantasy-ba "minden belefér mert fantasy" akkor ilyen lenne a játék:

    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.11. 14:56:33
  • p2501
    #14806
    Szóval nem látjuk a fától az erdőt?
    Legnagyobb vicc az egészben, hogy rasszista jelzőt kap az, aki szeretné, ha kedvelt könyvét/játékát hűen adaptálnák. Pedig itt nem a bőrszínnel van a baj, hanem a miérttel. Manapság divat mindenbe belerakni a kötelező négert/ázsiait/akárkit. Nem azért mert így jobb lesz a történet, vagy karakter vagy csak az adott szinész játéka/zsenialitása pont passzol oda, hanem mert KELL, MUSZÁJ, hogy a fanatikus SJW-k ne köpködjék le az adott filmet/sorozatot. (hiszen ha nincs benne sötétebb bőrű akkor az csak RASSZISTA MŰ lehet). És ez itt a gond! Nagyon sokan felháborodtak és jogosan. Ha egy fekete/ázsiai színésznő nyeri a szerepet mert olyan jól játsza a karkatert azt mondom rendben.. de nem erről van szó, hiszen a castingot eleve úgy írták ki, hogy egy fehér szinésznek ESÉLYE SINCS, mivel a bőrszíne eleve kizárja őt.

    Továbbá csak azért, mert valami fantasy még nem jelenti azt, hogy akkor szabadon BÁRMIT bele lehet rakni, bármilyen előzményt, eredeti művet és logikát mellőzve. Pont Ciri fehér hajjal és zöld szemmel, akinek amúgy LE VAN ÍRVA a bőrszíne, és akiről tudjuk, hogy a szülei is fehérek, és egy olyan ország hercegnője, amit fehérek laknak, ja és ha nem lenne elég, egy tünde leszármazottja, akik ugye köztudottan fehér bőrűek. :D Értem ééén hogy fúújfúj rasszizmus de plz... Yennefert hamabb látom a szemem elött, sötét hullámos hajjal, lila szemmel, full feketében és ezüstben ilyen keverék sötétbőrű varázslónőként mint Cirit...... És igen, jogos a felháborodás, mert nem azért nyúlnak bele a karkaterbe, mert így jobb, jobban paszol a világhoz, a jelleméhez stb hanem mert SJW. Nincs hozzáadott értéke a dolognak, csupán SJW, de cserébe legalább nem logikus, nem szép, és oda nem illő. Ez gáz.

    Az egyetlen értelmes érvelés a nem fehér mellett: Ciri vérvonala a történetben nagyon fontos. És ha egy ázsiai keverék szinésznőt választanának, aki fehér de látszik a fején, hogy nem teljesen, kicsit "furább" (mivel elf leszármazott), arra azt mondom jó, sőt, talán jobb is mintha "sima" fehér játszana. Magam részéről én ebben reménykedek, hogy csak ennyire távolodnak el az eredeti történettől. De négerként? Felejtsd el....

    Hogy nézne ki egy fekete párduc fehérben? Vagy esetleg Martin Luther King fehérben? Na hát pont úgy, mint fekete Ciri....


    Utoljára szerkesztette: p2501, 2018.09.11. 14:50:45
  • Savaran
    #14805
    Persze arab kereskedő előfordult, meg még talán néger is mint bazári majom, de nem egy uralkodó ház sarjaként mint Ciri! A szaracén szó jelentése: afrikai arab, aki nem keresztény. Ezzel ezt a meddő vitát én is lezártnak tekintem.
  • Dante73
    #14804
    Kezdjük már ott, hogy a középkorban is voltak Európában szaracénok, azaz négerek. Elvétve ázsiaiakkal is lehetett találkozni. (Eleve, a szaracén is középkori elnevezése a fekete bőrű embereknek) Olvasgass egy keveset a középkori Európáról. Én magam megtettem. Úgy az ötödik Szabó Ervint fogyasztom jelenleg.... És szépirodalmat is eleget olvasok, olvastam az elmúlt 40 évben.
    Ugyan akkor tegyük hozzá, hogy a Witcher világában a népek mozgolódása, mászkálása sokkal nagyobb méreteket ölt, mint a középkori Európában.
    Tehát amit írsz, az egyszerűen csak szimplán egy tévedés.
    Részemről, ezt a vitát nem tartom folytatásra érdemesnek.
  • Savaran
    #14803
  • MrAndree
    #14802
    Egy fantasy-be minden beleillik. Attól fantasy, azt raksz bele amit akarsz. Ennyi.
  • Savaran
    #14801
    A fantasy műfaj jellegzetessége, ami Európában az európai mese ill. mondavilágból alakult ki, főként a középkorban, de ókori gyökerei is akadnak(pl görögöktől) alapvetően a középkorra épít, az a fajta fantasy ami a huszadik században ismertünk meg, amire gondolsz az már nem illik a Witcher világába, tehát az ilyen final fantasy féle agymenések, persze az is egy jó dolog a saját kategóriájában, na de az nem a Witcher.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.10. 18:53:16
  • Savaran
    #14800
    Akkor tegyük bele a Roxfortot meg Dumbledort, ja meg miért ne lehetne benne fénykard, meg ha már így áll tegyünk bele sport kocsit is, mert a ló az olyan buzis......nincs köze a középkorhoz? Ember te mivel játszottál eddig?
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.10. 18:48:39
  • MrAndree
    #14799
    Szerintem meg egy világ ahol elfek, törpök meg miegyebek szaladgálnak az egy fantasy világ és semmi köze a középkorhoz, ergo bármi beleillik. Vannak benne középkorból meg lengyel folklórból átemelt elemek, de baromira nem a "középkor" leképezése a Witcher világ.
  • Daermon
    #14798
    +1
  • Savaran
    #14797
    Szerintem nem a rasszizmusról szól a vita, csak ti keveritek bele, egyszerűen a középkori settingbe nem illik bele egy nem fehér, ennyi én így vagyok vele. Aki erőlteti bele, az ideológia miatt teszi, érdekcsoportok nyomására, lásd készülő sorozat, ezzel van szerintem bajunk, legalábbis nekem igen. Tamás báttya kunyhójába meg egy fehér nem illik bele, ilyen egyszerű szerintem.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.10. 18:02:00
  • Dante73
    #14796
    Nem is értem, hogy tudsz olyan játékkal játszani, ami pont a rasszizmus ellen szólal fel. Én itt egy kis önellentmondást érzek. Vagy csak azért játszol, mert f@sz@ kardozós cucc? Mert, hogy a mondanivaló;
    1; Nem vitte át a küszöböt,
    2; Úgy játszol, hogy pont letojod miről szól,
    3; ...
    Nem tudom felfogni azokat a hangokat, amik sci-fi, fantasy témájú könyveknél, filmeknél, játékoknál a fő, vagy mellékszereplő rasszán rugóznak. Valahogy mintha fogalmuk sem lenne, miről is szól a cucc, mi a mondanivaló, és milyen példákon keresztül magyarázza el a játék, könyv, film, hogy minden rasszizmus káros. Mindenkinek.
    Én nem tudom, hogy a Cirit játszó színésznő tetszeni fog-e vagy sem. Egy dolog biztos, ha nem tetszik, az nem a bőrszíne miatt lesz, hanem a színészi játéka, esetleg a forgatókönyv miatt.
  • Evoluti0N
    #14795
    Belinkeltem egy sort, ami említi a bőrszínét. Azzal, h belinkelsz egy sort, ami nem említi, nem fogod semmisé tenni azt, amelyik említi Egyébként meg mi ez az agresszív stílus? Csak beszélgetünk. Nem kell ennyire személyesen venni. "Egyéb?" És? Most mitit mondtál? Semmit."
  • Although
    #14794
    Tökéletes :) Tökéletesen fedi a világunkat és a jelenség mögött ezt a fertőt erőszakosan toló bűnszervezetet.
  • DantesHUN
    #14793
    ,,Világos egérszürke haja volt és hatalmas, méregzöld szeme. Nem lehetett több 10 évesnél. "'

    Egyéb?
  • Evoluti0N
    #14792
    Azt mondtam, h említik a bőrszínét a könyvben. A complexion bőrszínt jelent.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2018.09.09. 19:24:34
  • DantesHUN
    #14791
    Olvastam a könyvet. És ? Most mit mondtál? Semmit.
  • Kurfürst
    #14790
    Az egész harc a támadás - elugrás (nem a nagy ugrás a spaccel, hanem a kisebb) kombóra épül. A szörnyek legtöbb támadását nem tudod a kardos védekezéssel védeni, ott el kell pattani - ha időben megnyomod, egyátalán nem sebződsz az ugrás alatt. Rá kell érezni, utána gyakorlatilag minden ellenfél könnyű. Vedd meg a Quen jelet és használd - ad egy pajzsot amit egy két csapást kibir.

    A lötyik, mérgek is sokat tudnak később segíteni, de az elején még nem nagyon lesznek. Az eleje nehéz, később már jóval könnyebb lesz.
  • Ludowik
    #14789
    Olvass a a Bestiáriumból nyersz infót mit mivel lehet hatékonyan kiíratni. Mutálódj a harchoz használd az erő varázslatokat harc közben. Geralt egy szőrnyírtó boszorkánymester. Képes leölni egy hegynyi méretű rémséget is. De erőből simán nem fog menni. A karakter fánál figyelni kell hogy a kék mutagénhez kék képességeket, rakj pluszban erősödnek a képességek. Igaz ez a többi színű mutagénre képességre is. Használj pengeolajakat rúnákat a kardokhoz hatalmas, tuning a harchoz.Lényegében egy gyilkos drogos boszorkány varázsló bacógép a főhős
    Utoljára szerkesztette: Ludowik, 2018.09.09. 11:49:05
  • Daermon
    #14788
    Gyakorolj :)
  • stalker001
    #14787
    Sziasztok.
    Egy kezdőnek milyen tanácsotok lenne?
    Normál fokozaton elkezdtem már régebben is, de már az első komolyabb harcnál feladja a leckét, konkrétan kinyír 2 lidérc. :D
    Dark Souls valahogy jobban ment, mit csinálok rosszul?
  • RatBaG #14786
    milyen tény?
    az, hogy felesleges műbalhé volt egész, csak most az sjw ajvékolás időszakát éljük, és minden utolsó senkiházi akar egy szeletet az áldozat-tortából?
    jó, akkor egyetértünk.
  • MrAndree
    #14785
    Ja igen, mondjuk az a film egy az animéhez hű szereplőgárdával is egy kalap szar lett volna.
  • wedge31
    #14784
    Az én kedvencem Son Goku a DB filmböl, valami kanadai fehér ember játszotta el, na az se volt zavaró egy csepett se...
    Utoljára szerkesztette: wedge31, 2018.09.08. 23:02:29
  • Kurfürst
    #14783
    Én Danny Trejonak drukkolok
  • MrAndree
    #14782
    Nyilván akiket azért zavar egy fekete Ciri mert ugye a könyvben nem az, őket remélem ugyanúgy idegesíti, hogy a Gyűrűk Ura filmekben Frodó nem egy 50-es, pocakos fickó volt.
  • Prof William
    #14781
    A mémgyár közben teljes erővel beindult.

  • jarlaxxe
    #14780
    Egyáltalán nem tértem el.
  • Savaran
    #14779
    Eltértél a tárgytól.
  • jarlaxxe
    #14778
    Felölem te hagyhatod te tény attól még tény marad.