16775
banner
  • RatBaG #14857
    én deathmarchon toltam, de pl a páncélos katonák megfingattak az arénában...
  • Savaran
    #14856
    Az elején én olyan béna voltam, hogy bármi gondot okozott :D, lassan kb. 120 óra után terminátor halálosztó lettem :D
  • Voltan
    #14855
    Igen, az bitangosan néz ki, de amúgy úgy vettem észre, hogy a fegyver sokkal fontosabb, mint a páncél. Onnantól meg Barbie baba öltöztetés a dolog, ami tetszik a szemnek :) Igaz, normalon játszottam, lehet, hogy nehezebb fokozaton már más a leányzó fekvése.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az egyetlen harc, ahol komolyabb gondom volt, a Jenny of the Woods, vagy milen vadász küldetés kísértet ellensége, az pedig még eléggé a játék elején volt.

    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2018.09.12. 20:22:53
  • Savaran
    #14854
    Szubjektíve a medvepáncél mester fokozata nagyon baszó kinézetű, főként a sodronying mivolta miatt :) Én azt használom.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.12. 20:17:16
  • Voltan
    #14853
    A könnyű-ill közepes jött be nekem, főleg a későbbi játéknál. Lesz olyan kard technikád, hogy gyakorlatilag gombnyomás közben folyamatosan kombózik Geralt, ezzel a kisebb mobok fekszenek rögtön, a nagyobbakat pedig jól körbe lehet táncolni vele.

    Eleve Geralt karakteréhez szerintem sokkal jobban passzol a mozgékonyabb harc, minél agilisebb maradsz, annál hatékonyabb. Nagyon rövid ideig próbáltam nehéz vértet a játék közepe felé, de az a stílus nekem nagyon idegen volt itt, annak ellenére, hogy pl. a Dark Souls szériában nagyon kedvelem a lassabb, tank jellegű buildeket. Itt nem éreztem igazán passzentosnak. De ahogy előttem is írták, ízlés kérdése a dolog.
  • Zegi Norbi HUN
    #14852
    Ha megszerzed az Eufória mutációt és rágyúrsz picit az alkímiára, akkor onnantól mindegy lesz, mert pár kardcsapás lesz minden. :) Amúgy szerintem nincs olyan, hogy legjobb páncél, inkább hogy melyik harci stílust kedveled jobban.
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2018.09.12. 11:07:49
  • Daermon
    #14851
    Játékstílus és build függő. Amelyik jobban bejön. Van talent is páncél tipusra. 1000-ért meg van reset főzet, úgyhogy tudsz módosítani, ha nem jön be.
  • Dante73
    #14850
    Én a könnyűt szerettem. Gyorsabb mozgás, nagyobb teherbírás, ha jól rémlik. Igaz, kisebb védelem. De valamit valamiért.
    Ez, szerintem egyén, és játékstílus függő.
  • Palinko
    #14849
    Nekem a közepes jött be, de szerintem játék stílustól, meg buildtől függ főleg, de nem vagyok valami nagy szakértő.
  • stalker001
    #14848
    Köszönöm a válaszokat, most már nagyjából tudok érvényesülni a játékban. :D
    Még annyi kérdésem lenne hogy melyik fajta páncél a legjobb? Könnyű, közepes, vagy nehéz?
    Ha tippelnem kéne akkor a könnyű. :D
  • Prof William
    #14847
    Csak éppen a könyv majd 90%-ban senki sem tudja hogy ki ő. Sokáig csak egy lelenc.

    A Tündevér pedig nem nyilvánvaló annyira, hogy üldözzék érte. Csak egy képzett tudós, aki tud olvasni a jelekből (mint pl Yennefer) tudja megállítani, hogy Ciri felmenői között Elfek voltak. egyedül Talán csak a ezüstös/hamuszín haj lehet gynús de egy átlagembernek az sem mond semmit.

    Mellesleg most még a semmin vitázunk. Egyelőre csak azt tudni, hogy nem kaukázusi színésznőt akarnak a szerepre, de a net máris sír hogy "niggerCiri!!!!!" NEM! Jelenleg még semmit se tudunk, mit akarnak. Már leírtam hogy ha egy kicsit egzotikusabb kinézetet (Ázsiai, latino stb) akarnak, ami jobban -de nem túlzottan- kihangsúlyozza a másságát és a tünde örökséget az még szerintem ok. De ha tényleg fekete bőrű színésznőt castingolnak, akkor viszont tényleg indulhat a szarvihar, a már lentebb említett okok miatt.

    De jelenleg kb SEMMIT se tudunk.
  • Savaran
    #14846
    Szerintem túl sokat képzelsz a dologba, #14797
  • jarlaxxe
    #14845
    A rangja miatt pont, hogy tökéletesen megélne mert ugy is megél, hogy tünde vér van benne ami a witcher világában legalább annyira utálatos mint nektek a mi világunkban ha valaki afro amerikai, ennyi
  • Ludowik
    #14844
    Az négert nem éri meghúzni mert akkor lehúzhatják a budin az egészet .Annyira nem illik az összképbe mint ku..ának a kezébe a liliom. Nem rasszizmus ez Az hogy nem európai a karakter nem zárja ki egy sor igen dekoratív színésznő esélyességét. És igen a Witcher világában nem élne meg egy sötét bőrű Ciri.
  • Dante73
    #14843
    Nem.
    Legalábbis nem ezt írtad. Jöttél PC-vel, hogy BIZTOS azért, jöttetek mindennel. Ha annyit írtatok volna, ez a vita nem ment volna át rasszisták vs nem rasszisták vitába.
    Egyenlőre, annyit ír egy nem rasszista, hogy; Remélem, nem lesz univerzum idegen Ciri karaktere.
    Mert sajnos ma NAGYON rasszisták az emberek. Sokkal inkább, mint néhány éve. És a legszebb az, hogy nem a saját tapasztalataik alapján, hanem generált álhírek, és a politika nyomására. Aki ma egy ilyen hír hallatán nem linkel egy olyan képet, ami alább linkelve van, az nem is Magyar.
    Aki ma nem sír a PC, genderbizbasz, liberális túlerő miatt, az nem is Magyar.
    Aztán van, aki az egésztől hányni tudna, mert tisztán látja, mi van a hátterében... Pontosan tudja a történelmi példák, esetleg saját tapasztalatok alapján, hogy ennek az undornak SOHA SINCSEN jó vége. Pontosan látja, kik, és miért csinálják ezt. Pontosan látja, milyen érzelmekre apellálnak.
  • Malakai
    #14842
  • Savaran
    #14841
    "Ha Ciri néger lesz, biztos engem is zavarni fog. Nem a bőrszíne miatt, hanem mert az univerzumtól ez idegen dolog"

    Na erről beszélünk mi is.
  • Dante73
    #14840
    Engem, ebben a vitában egyetlen dolog zavar.
    Hír; Nem Európai fehér embert castingolnak Ciri szerepére.
    Erre minden félidióta jön a PC-vel, és társaival. Hogy BIZTOS AZÉRT.
    Kérdés;
    Ezt honnan veszitek? Egyenlőre pont semmit nem tudunk a dologról. És erre egyesek háborognak a semmin.
    És akkor az a hülye, aki rasszista nácinak látja őket.
    Uraim. Rossz hírem van. Aki fel van a dolgon háborodva, az egy előítéletes valaki. Ugyanis még azt sem tudod, min is háborodtál fel. Ezt hívják előítéletnek.
    Ha Ciri néger lesz, biztos engem is zavarni fog. Nem a bőrszíne miatt, hanem mert az univerzumtól ez idegen dolog. Ha valaki ezért FOG (nem most, mikor semmit nem tud még!) felháborodni, meg fogom érteni, igazat adok majd neki.
    De addig... Nézzetek már tükörbe, ha tudtok.
  • MrAndree
    #14839
    De az adaptáció lényege pont az, hogy változtass és ne szolgaian másolj. Értem én, hogy vannak a puristák akik szerint minden csak pontosan ugyanúgy lehet a sorozatban ahogy a könyvben volt. Ilyenek voltak a Gyűrűk Uránál is, meg biztos vannak a Trónok Harcánál is. Ők akkor majd nem nézik. De ők vannak kevesebben.
  • jarlaxxe
    #14838
  • wedge31
    #14837
    A hatalmas nagy semmin megy a vita még semmi se dölt el az meg végképp nem, hogy ciri fekete lesz.

    A játékban viszont semmi egzotikus beütése nem volt bedig félig tünde tehát mindenképp jó ötlet volna egy ázsiai csajt castingolni és akkor mindkét tábor megnyugodna mert se fekete se fehér nem lenne.
  • Savaran
    #14836
    Emhyr fekete a könyvekben?
  • jarlaxxe
    #14835
    " Szerinted mennyi esélye lenne ebben a világban egy fekete bőrű embernek? " erre rövid a válaszom: minden esélye, mert ö Emhyr var Emreis lánya tehát ha púpos félszemü lilla börü törpe volna akkor is felette állna az átlag embernek nem mernék bántani ( de ezt valszeg nem érted meg mert esetleg ostoba vagy hozzá )


    Utoljára szerkesztette: jarlaxxe, 2018.09.11. 19:50:44
  • Prof William
    #14834
    Ezek szerint még mindig nem érted (vagy nem akarod megérteni, esetleg troll vagy) hogy ez egyáltalán nem a rasszizmusról szól.

    Hanem arról hogy megváltoztatnak egy karaktert, akiről konkrétan le van írva, hogy hogy néz ki, + a rajongók 90%-a ilyennek szeretné, valamint a túlzottan eltérő bőrszín nagyon idegen lenne a történet világától. Ismétlem még nem tudjuk mit akarnak, szóval ha csak valami ázsiai/latina stb. beütésű Cirit akarnak az nekem még teljesen oké.

    De ha tényleg fekete vagy túlságosan színes bőrű színészt választanának, azzal komoly változást okoznának az egész univerzumban. Abban az univerzumban, ahol ha túl csinos vagy rásütik, hogy "TÜNDEFATTY" vagy és karóba, húznak a város főterén. Abban az univerzumban, ahol egy csapat töknormális lányt zártak évekre börtönbe és boncolnak fel élve csak mert pár zakkant mágus szerint "rossz csillagzat alatt születtek". Szerinted mennyi esélye lenne ebben a világban egy fekete bőrű embernek?

    A Witcher világában jelen a van, sőt egyenesen tombol a pattalan fajgyűlölet. Pár fekete bőrű karakter behozása pont ezt tüntetné fel fúrcsa színben. Vagy csinálják, de akkor ne nevezzék Witcher-nek, hanem mondjuk Négyföldének vagy valami hasonlónak. :)

    Valamint a miért tényleg kérdéses. Nem keltek ki magukból a jogvédők és nem rendeztek tüntetések hogy "SZÍNES CIRIT AKARUNK!!!". Semmi ilyesmi sem volt. Ők csak azért tették hogy elmodnhassák magukról, hogy mekkora egy nagy PC csapat. Pedig maga a Witcher világa az ami hamvában tapossa el az egész PC dolgot.

    Kb mintha az Amistad-ot fehér színészek játszották volna el. As is nagyon "világidegen" lett volna.
  • jarlaxxe
    #14833
    Azért remélem a magukat rajongónak beállitó kis rasszista köcsögök nem fogják öt meglincselni mert annyit nem ér az egész.
  • p2501
    #14832
    Te meg azt nem fogtad fel, hogy miről is van szó (btw senki nem beszélt a játékról, a könyvről beszéltünk ahol szintén le van írva milyen színű ciri de még az eredeti könyv borítóján is rajta volt, illusztrálták! Gondolom arra is rábólintott az író, de whatever).

    Továbbá a kutyát nem érdekli mi fér bele a fantasy világba és mi nem, se az h mi volt akkoriban európában, de még csak az se hogy milyen színű lesz Ciri.

    A MIÉRT a lényeg. Azzal van probléma, a PCvel és SJW-el bár gondolom fogalmas sincs ezekről. Szóval ezzel le is zárom ezt.

    (És bár lentebb leírtam, úgy tűnik nem jut el néhány emberhez, érdemi reakció, cáfolás még mindig nem érkezett rá, szóval kár is vitatkozni, mert semmitek sincs a rasszista kártyátokon kívűl :D)
  • wedge31
    #14831
    The Witcher vezető producere visszavonul a Twittertől.

    Szép új világ...
  • jarlaxxe
    #14830
    Még mindig nem fogtátok fel, hogy ez nem játék adaptáció lesz nem kell mindenek olyannak lennie mint a játékokban, söt valszeg egy az egyben jogi okokból nem is lehet.

    Ha Sapkowski rábólint arra, hogy ciri hupikék akkor olyan lesz, mellesleg hamuszürke zöld szemü 10 éves fehér gyerek szerintem pont olyan gyakori mint egy fekete zöld szemü hamuszürke hajú gyerek a valóságban de egy fantasyban belefér.
  • p2501
    #14829
    Pontosan!
    És tényleg nagyon reménykedem, hogy erről van szó. Ugye a BAME kifejezést használták, ami a nem fehér egyéb rasszok, néger, ázsiai, kisebbségek stb utal. Nem kezdték felsorolni pontosan, hogy milyen embereket várnak, csupán ennyit írtak. Lehet ők sem egy néger szinésznőre gondolnak, hanem valami másra, de konkretizálni, és emiatt kizárni embereket egyből nem akartak.
    Szóval van még remény, remélem lesz eszük.

    Btw kiváncsi leszek, Yennefernek kit választanak..

  • Prof William
    #14828
    Én is ebben reménykedek. Ugyebár eddig csak annyit tudunk hogy NEM FEHÉR színésznőt akarnak castingolni a kis Ciri szerepére. Ami lehet black vagy ázsiai vagy más minor kissebség.

    Ha pl Ciri ázsiai lenne vagy lenne benne egy kevés ázsiai vagy más beütés, azzal nekem pl semmi bajom sem lenne. A könyvekben is benne van, hogy Ciriben van egy enyhe keveredés amit annak tudható, be hogy az őseik között voltak elfek.

    Yennefer is 1/8-ad elf ha jól rémlik.

    Tehát ha ezért választanak pl ázsiai kislányt, hogy jobban szemléltessék Ciri vérvonalát az oké. De ha néger lenne azt nagyon nehéz lenne megmagyarázni. Ha tényleg fekete bőrű színésznő lenne Ciri akkor ki lehetne találni valami magyarázatot, hogy "a ősi vér miatt ilyen" de az már nagyon izzadságszagú lenne.


    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2018.09.11. 18:20:38
  • MrAndree
    #14827
    Ti vagytok a rasszisták, nem is kicsit, csak az a baj még észre se veszitek. :D

    Frodó a könyvben egy 50-es, pocakos hobbit, a filmben pedig egy jóképű, fiatal srác. Semmit nem ad hozzá a sztorihoz ez a változás, csak a vásznon jobban eladható mint egy öregedő, nem túl szép főszereplő. De nyilván "teljesen" más eset, hiszen ott nem lett NÉGER!!!!
  • Savaran
    #14826
  • Daermon
    #14825
    Annyi volt bajuk anno főleg a GyU-ban, hogy:
    - kimaradt Bombaldi
    - Glorfindel nem került bele, aki elviszi Frodót Völgyzugolyba. Helyette a filmben Arwen viszi.
    - Meg a 3-ban a szellemsereg nem oszlott fel a kalózok után, hanem ők nyerték meg a csatát is. A könyvben az emberek nyerik meg a főcsatát, a szellemek a kalózok után távoznak.
    De semmi egetrengető ökörség, így felesleges a GyU-t belekeverni.
    És ez az egész Ciri ügy nem a rasszizmusról szól, hanem az elbaszott, túltolt PC szarról. Így teljesen jogos a kiakadás.
    Mert azzal senkinek nem lenne gondja, ha beleírnak egy új szereplőt, akit négerázsia játszik.
  • p2501
    #14824
    De örülök, ha van aki szivesen nézne néger, fehér hajú zöld szemű Cirit. Ti vagytok eddig az egyetlenek, akikkel neten találkoztam kommentek között. Igaz meg van a véleményem az sg fórumozókról, néha, néha tévedek ide, nos nem csalódtam most sem. :D
  • p2501
    #14823
    Nem vagyok jártas a Gyűrűk Ura sztoriban, és nem tudom mit változtattak meg, a kérdésem az lenne, hogy azok a változtatások is csupán külsőnyomásra történtek? Semmit nem ADTAK hozzá maga a történethez? Amik miatt esetleg jobban működött a filmes adaptáció? Csak mert változtatás volt, persze, egy kurva hosszú könyvet belesűríteni filmbe eléggé nehéz, de valamiért még se csináltak néger Frodot, már ha emlékezetem nem csal ...

    És emiatt szar példa felhoznotok a Gyűrűk Urát (és ebből is látszik mennyire nem értitek a lényeget, bár le írtam nektek, reakció, értelmes rá, eddig nem jött), ugyanis abban az időben nem volt divat a SJW, és láss csodááát, nem is raktak bele kötelezően négert! Hmm de miért? Biztos rasszisták voltak. :)
  • molnibalage83
    #14822
    Ja értem, hogy te is azok közé tartozol, akiknek fogalma sincs a liberális szó jelentéséről, csak imádnak dobálózni vele.

    Mondom, nem tévedtem, tipikus szittyatúrbó balfasz mentalitás. Na én innen léptem.
  • Savaran
    #14821
  • molnibalage83
    #14820
    Mit kéne felvállalni...?
  • molnibalage83
    #14819
    Nekem is ez jutott eszembe. Bár a Tolkien vérfanatikusok hisztiztek
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.09.11. 15:55:41
  • Savaran
    #14818