The Witcher 3

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#16595
Én elég sokat modot használtam 2. végigjátszásnál.

Pl kotyvasztáshoz meditálni kellett. Volt animáció is hozzá: Gerált Ignivel csinált tűzet, aztán letérdelt meditálni.
Akkor a főzet készítést teljesen átdolgozó modot is használtam. Több alapanyag kellett hozzájuk, és miden alkalommal minden. Tehát nem elég, ha van alkohol a batyuban, hanem bizony kellenek a gazok is.

Akkor volt, olyan, hogy meditáció közben nem csak fekete képernyő, hanem real time láttad, ahogy felgyorsult, ami bizony nagyon jól nézett ki.

Növényszedés animáció.

Evés Ivás.

Perkek átdolgozása.

Sokkal kevesebb loot. Illetve, ami volt, az is olyan helyen, ahol az ember számít rá, nem egy random hordóban az epic kard.

Jó volt. 😄
Utoljára szerkesztette: Madi92, 2022.04.19. 16:31:50
#16594
Soha nem tettem fel modot hozzá, pedig 7szer kijátszottam. 😄
#16593
Hú én nem használok. Ha mernék kísérletezni, akkor valami FPS modot tolnék (régebben csináltam és óriási feelingje volt, csak kissé fapados volt akkoriban a megoldás). Illetve anomációkat raknék bele, hogy az evés-ivás, gyűjtögetés legyen animálva, illetve ha le lehet ülni benne. Lehet rákeresek, mer sose késő. Azt szeretném elérni, hogy le tudjak feküdni/ülni Geralttal bárhol, és fps módban tudjam szemlélni az eseményeket. 😊
#16592
Egy játékon belül lejátszol nem tudom hány horrorfilmet, kalandfilmet, fantasyt, eposzt, stb. Egyszerűen azt csinálták, hogy összeszedtek kerek egész sztorikat kb. bármilyen témában, és witcheresítették. Most is alig várom hogy menjek már Skelligére, hogy levadásszam a Küklopszot. Ugye ez az Odüsszea-sztori, nyakon öntve viking mitológiával. Csak előbb még Trissék máguscsapatát kell menteni, és a menekültmentés is egy olyan sztori, amivel történelemkönyvekben lehet találkozni.

Keresztvasak szemből. Na ezért imádom a toussaint-i lovagkardot. Beszélgetés közben nem tudom levenni róla a figyelmem, annyira szép. 😊


Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.19. 13:30:43
#16591
Mely modokat ajánljátok elsö végigjátszáshoz? 😊

Acer Predator Helios 700, i9-9980HK, 64GB RAM, NVidia GeForce RTX 2070 8GB, 2TB SSD, 1TB HDD, Win 11 ASUS Rog Strix G17, AMD Ryzen 9 7945HX, 64GB RAM, NVidia GeForce RTX 4080 12GB, 6TB SSD, Win 10

lwb
#16590
Nálam a játék kora inkább a grafikán látszik. Pár éve még azt gondoltam, hogy ennél szebb nem is kell, de a hétvégén újra nekiálltam és bizony már látszik az a 7 év Geralt fején is pl. Nem csúnya, de azért látszik, hogy nem current gen.
A küldetések szerintem simán kitartanak még ma is minőségben, az open world design is rendben van, nem éreztem üresnek a világot.

#16589
Igen, még mindig benne van a top3-ban. Viszont, így Red Dead 2 után, a világ kicsit uncsinak hat. W3-ban is több száz órát el lehet mászkálni, de mikor mindig ugyan azok a scriptelt szövegek mennek, az kicsit lelombozó. Igaz ez főként a játék elején zavaróbb, mikor sokat vagyunk Whiteorchardban, merrt még így pár év után is, kívülről fújom Emhyr mondókáját. 😄
#16588
Harmadik végigjátszásom és még mindig lenyűgöz milyen gondossággal vannak összerakva a legjelentéktelenebbnek látszó küldetések is. Imádom a főszálat, de bármikor gond nélkül félreteszem mert akármi mást csinálok azt örömmel teszem. A legtöbb játékban csak azért vannak mellékes feladatok hogy fejlődhess, hogy kitöltsék a játékteret, itt ezeken túl viszont egy élménnyel gazdagodhatsz.
Az egértorony küldetésnél a hideg borzongatott, olyan hangulatot sikerült teremteniük. Odakint éjszaka van, fúj a szél, szemerkél az eső, a bűzös mocsaras területeken fojtók, ghoulok, bűzdémonok portyáznak. A toronyban vinnyognak a macska méretű patkányok, nyikorog alattam a lépcső, szellemek kísértenek a sötét sarkokban, mindent megül egy nyomasztó légkör. A küldetés mögötti horrorisztikus történet is rátesz egy lapáttal.
Nem tudom eleget méltatni ezt a játékot, valaki egyszer írta hogy a witcher olyan mint egy életérzés, hát egyet kell értsek, igazán különleges élmény, amit mindenkinek meg kellene tapasztalnia aki kicsit is szereti a fantasyt és a játékokat.
#16587
Igen, a kezdőpáncél erősebbik változata a viperapáncél, de ezt úgy is tudod. Előző végigjátszásokban abban feszítettem egészen odáig, hogy meg nem lett a farkaspáncél.

Imádom a keresztvasakat a hátán. Leáll valakivel beszélgetni, és akkor csillog-villog a hátátn a rozsdamentes acél. Ilyen színe van a svájcibicskám pengéjének is, onnan tudom, hogy rozsdamentes. 😄
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.18. 21:23:41
#16586
Az a nyílpuska tényleg nagyon illik az öltözékhez. Ruhák közül nekem a mantikor a kedvencem. De a kezdő páncél is nagyon jól néz ki, amiben itt az oldal fejlécén feszít. Amúgy magam is sok időt el szoktam ilyesmikkel vacakolni a hasonló játékokban, ha már 100+ órán keresztül kell bámulnom a karakteremet, nézzen is ki valahogy a lehetőségekhez mérten. Hozzáad az élményhez, segíti a beleélést.
#16585
Na most a novigrádi szálat ott hagytam abba, hogy Dandelion elkezdte összerakni a Rozmaring és Kakukkot.

Priscillát meg elkapja a sorozatgyilkos.
Tehát visszatérek egy nyomozásból, amiben egy nemesvámpír sorozatgyilkost kellett elkapni, és belekeveredem egy másik hasonló ügybe. Most meg a boncmester nemesvámpír lesz a nagy falat. Asszem elmondhatjuk, hogy Geralt nemesvámpírokra specializálódott. Szépséghiba, hogy ezt a szörnyfajtát nem lehet megölni, mert csak egy fajtársa tudja, szóval majd úgy veszem, hogy szétégettem a hulláját, és nem lesz neki egyszerű összeszedni magát.

Gwent: szinte mindig a temeri kártyákkal toltam, tetszett Foltestnek az időjárás kártyája, na de viszont most rákaptam a szörnyekre, mert az ő főnöküknek van egy olyan tulajdonsága, hogy bármelyik időjárási kártyát előszedheti a pakliból. Fúúú, ez sokkal jobb. Tehát az a taktika, hogy az ellenség fő erejét időjáráskártyával blokkolom, a másik két kört meg lehozom közeliharci kártyák túlerejével. Illetve hát most már sok egyéb van, megvan a Gaunter O'Dimm teljes pakli az Everec kártyával, tehát van egy nagyon jó sorom az íjászatban, plusz van skelligi vihar kártyám is.
#16584
Bevettem egy algopyrint a kedvedért.
#16583
Ez már súlyos függőség. Kezeltesd magad.
#16582
Meg kell mutassam a kardjaimat. Olyan baszott jól néznek ki a páncélon. Oké ráközelítve sötétül a képernyő, ezért nem igazán adja ki a screenshot, mindenesetre imádom nézni ahogy mászkál a Geralt ezekben. Alapjáraton kiütést kaptam a nyílpuskától a háton, tetézve az egymással nem harminozáló kardtokokkal, kardvasakkal, meg a csiricsáré öltözékekkel, szóval nem volt könnyű összeválogatni ezeket úgy, hogy kegyetlen is legyek, meg szép is. 😊

Páncélzatom a nagymesteri farkas. Ez néz ki a legdurvábban szerintem, és ez passzol leginkább a witcher hivatáshoz. Az összes többi túl csicsás, vagy speciális. Pl. a medvepáncél tetszik, de azzal nem szaladgálhatok Toussaintban, a Griff tetszik, csak lovagi páncél. Azzal meg pont Toussaintban verethetném. 😄 Jut eszembe a vipera páncél is nagyon állatul néz ki!

Kardból hármat használok, 1 acélt, két ezüstöt.

Alapesetben a toussaint-i acélkardot használom, ami fejlesztve olyan bónuszokat ad, hogy +250 páncéltörés, +75% kritikus sebzés, +15% kritikus találat, +25% égés, +20% vérzés. Emberek és állatok ellen ez a tökéletes kard szerintem.

Ezüstből a Casus Foederist használom common szörnyek ellen. Az első képen ez a két kard van a hátán a Geraltnak. Tök szépen harmonizálnak a kardtokok, pedig tök különböző kardcsaládból származnak ugye. Tehát ebben egyrészt van Veles rúnakövem, ami 15%-ot ad jelerősségre.Ezen kívül ad 15%-ot Aard erősségre, 15%-ot Queen erősségre, +50% kritikus sebzés bónusz, és 15% kritikus sebzés.

Ha bossba futok, akkor veszem elő az Aerondight-ot. Ez az istenölő. Rúnakövet nem lehet belerakni, viszont 600-as sebzésről indulva minden csapás után egyre nagyobbat sebez, 10 bevitt csapás után pedig minden csapás kritikus. Ezzel csépeltem péppé a Detlaffot. Ezzel fogom kinyírni a vad falkát. A képen a tokjában pihen, mer kurvajó a markolata, csak mutatni akartam. A tok nem harmonizál annyira az acélkard tokjával, de ennyi belefér. Plusz van még a hátamon egy toussaint-i nyílpuska. Csak a vizuális élmény kedvéért. 😄 Nem hittem volna, hogy egy nyílpuska jól mutathat Geralton, de ez jól mutat. Dizájn továbbá, hogy rövid hajam van, és nagy szakállam, szóval úgy festek, mint egy spanyol nemes. Mindenképpen közölni akartam ezt a sok hülyeséget most veletek. 😊
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.18. 18:59:42
#16581
Ebbe nem vagyok biztos, mivel ugye a DLC-t később csinálták meg, és hogy utólag belerakták volna, hogy Geralt ilyenkor utalgathat arra, hogy mit művelt Toussaintban, azt egyszerűen nem hiszem. De én odaképzelem! Tudod mikor a witcherek mesélik, hogy miket műveltek, és a Lambertnek van egy sztroija, hogy axii-val rávette, hogy valami fazon belefojtsa a társát egy hordó vízbe. Az Eskel meg valami katakan vadászatról számol be.
És akkor Geralt felsóhajt, csendesen megsimogatja az Aerondight névre hallgató kardját, és nem mond semmit. Ha csak a két nagy DLC sztorijait elmesélné, kiröhögnék, hogy ekkorát hogy lehet hazudozni. 😄
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.17. 10:06:56
#16580
Az is nagyon ritka, hogy a sztori visz magával, és fizikailag nem bírom. Tehát hogy kurvakiváncsi volnék a következő párbeszédsorozatra, de közben meg annyira le vagyok szedálva fizikailag, hogy kikapcsolom a játékot, és közben szenvedek, hogy nem tudom mi a következő mondat. Mintha kapnék egy becsomagolt ajándékot, de nem lenne erőm kibontani. Oké így a 3. végigjátszásra ez az effekt kevésbé van meg, bár a Blood and Wine-ban ez is visszajött. 😊
jofer
#16579
Amikor kivégeztem a játékot - mindenestől - rögtön indítottam egy NG+-t, sosem volt ilyen, nem is lesz már egy játékban sem. És amikor leültem a Fehér Gyümölcsöskertben a kocsmában beszélgetni a vándorral, a homlokomra csaptam, hogy basz*i ez Gaunter O'Dimm. Hatalmas élmény volt. Nem elég, hogy előtte a temetői jelenet miatt a sírás fojtogatott, ez a felismerés még gyomorszájon is vágott.

* Asrock B450 Pro4 * AMD Ryzen 5 2600 * 4 X 8 GB G.Skill Aegis * Samsung 980 m.2 SSD * 480 GB Kingston SSD * Toshiba 3 TB HDD * Inno3D 3060ti 8GB

Savaran
#16578
Tényleg ez meg sem fordult a fejemben, vajon Kaer Morhenben, megnyílnak válszlehetőségek a blood and wine kapcsán? Nézd már majd meg légyszives, érdekelne, mert én mindi.g a végén mentem olaszba. Hihetetlen mestermű ez a játék, 900 órám van benne de még mindig érdekel.

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16577
Én is nemrég kezdtem újra a játékot, öt évig vártam vele, már ki voltam éhezve egy minőségi kalandra. Várni akartam a next gen frissítésig, de úgyse bírná el a kártyám, pár évig pedig biztosan nem fejlesztek gépet. Talán ha majd kijön az új witcher annak alkalmából... No de mindegy, most megpróbálom érdekesebbé tenni a játékmenetet azzal hogy a jelhasználatra koncentrálok. Eddig mindkét végigjátszásomban szinte kizárólagosan csak a kardforgatásra tettem a pontokat, jeleket nem fejlesztettem, se az alkímiát. Most erre nagyobb figyelmet fordítok.
#16576
Nem baj, nem sajnálom. Volt egy epic harcom, meg diskurálhattam egy ősvámpírral úgy, hogy nem tépett széjjel. Nekem ez megérte. Különben is ki lett neki derítve, hogy a nővére a gyilkos, a testőrök felkészültek, el lett neki mondva, erre mit csinál? Magához hívatja úgy, hogy nincs megkötözve a némber. És elkezdi ölelgetni. Hát ilyen hülyét. Ez a hátránya az autoriter rendszereknek. Nem lehet megmondani az uralkodónak, hogy ne bújjon a meggyilkolását tervezgető személy kebelére. Egyedül azon aggódom, hogy az utódja elszedi tőlem a birtokot. 😄D Egyáltalán ki lesz az uralkodó most? Szerintem Nilfgard lecsap a helyzetre. Nem tehetek róla, visszamegyek a birtokra, aztán megyek Novigradba. Csomó dolgom van még, még Skelligére se utaztam el, hogy meglegyenek a jó kis fejlesztéseim minél hamarább. Kaer Morhenben lesz mit mesélni a tea mellett. A többi witcher majd előszedi a kis béna kalandjait, én meg elmesélem, hogy eh... el se hinnék miket vittem véghez néhány újratöltés után. Nálam van az Aerondight is, amatőrök!
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.16. 15:11:38
#16575
Heh. 😄
akyyy
#16574

̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊

Savaran
#16573
Ajajj készülhetsz a bad endingre
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2022.04.16. 11:03:03

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16572
Beszarás. Orianna a Blood and Wine-ban egy nemesvámpír, aki ugye az éjszakai partit rendezi. Ő az aki az árvaházban tartja a gyerekeket borkészletnek. Amikor a witcher meglátja, majdnem nekimegy, de aztán csak annyit mond távoztában, hogy "egyszer visszajövök érted". Akkor az Orianna vág egy olyan arcot, hogy felismertem. Ja, és ezt a dalt énekli nyugtatónak az egyik gyereknek. Beszartam, behugyoztam. Ez az a szitu, amikor visszament a Geralt Oriannáért. 😊 Jóvanna, én most jöttem rá.




Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.16. 10:43:23
#16571
Jah, nagyon jók. 😊 Korábban néztem tőlük egy rakattal, Witcherből nem találtam. Kurvajó a jelmez, meg a pofa, ahogy mint egy hallgatag fogyatékos masírozik. 😄

Közben elkészíttettem a toussaint-i acélkardot. Hát ez idáig a legjobb acélkard szerintem. 49-es szinten lehet megkapni.

+250 páncéltörés
+75% kritikus sebzés
+15% kritikus találat
+25% égés -10% rúnakövekből
+20% vérzés -5% rúnakő

Úgyhogy lecseréltem erre a fekete vámpírkardomat, aminek csak a 30% vérzésmax volt az extrája, raktam bele 3 követ, és most jól érzem magam. Kinézetre is egy gyilkos lovagi kard, szép barna tokban, szóval nincs olyan frusztrációm, mikor ofiri meg tündekardokkal próbálkoztam, csak annyira idegesített hogy nincs tokjuk és belevág a Keszegbe, hogy nem tudtam velük játszani. 😊

Megyek a Hanza ellen, van egy nagy erődjük, tényleg sokan vannak. Fagyasztásra állítom a mutációt aard jelnél, de uralással is próbálkozom majd. Természetesen tűzpatak, plusz a kard égetése, tehát gyújtogatom is őket, amellett, hogy véreztetem. A queen robbanással és támadásaik visszaverésével kínozza őket, no és ott lesz még a páncélruha villáma is. Lehet egy yrden csapdát is beszuszakolok még a kínálatba. Lesz dolga a boncmesternek, aki utána foglalkozik az esettel. Vajon mi végzett velük? Ez lesz az új Dyatlov-incidens, ami után majd összeesküvéselméleteket gyártanak a falusiak. Egyébként szerintem Dyatlovékkal egy felbosszantott witcher végezhetett. A macska iskolából. 😊 Falusiakat valahogy mindig a macska iskola öli.

Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.15. 19:07:14
#16570
#16569
Megbűvöltettem a páncélomat a keleti mesterrel, hogy 33%-ban a kapott támadást visszaverje az ellenségre. Sajna nem tudom milyen mértékben veri vissza, semmi infó nincs erről, de viszont villámcsapással teszi, és nagyon vagány. Amikor full queen védelemben megyek, akkor bárki aki megcsap az sebződik, ha robban a queen sebződik, ha meg nincs rajtam queen, 33%-ban akkor is sebződik.

Na most az történt, hogy Dandelion megkért, hogy játsszam el a rablót a pénzes mecénása előtt, akitől megmenti. Rajtam maradt a visszaverős páncél. Szóval játékkardokkal egymásnak estünk a nő előtt, egy-két támadást kivédtem, aztán hagytam, hogy megüssön. Belecsapott a villám a páncélból. Erre nem számítottam, szóval ahogy ott tápászkodott fel a földről, szakadtam a röhögéstől. 😄
lwb
#16568
😞 A végén pedig kapunk valamit, ami lényegében alig lesz jobb, mint a W3 jelenleg xbox series x-en, ahol már most dynamic 4K 60fps van. Mondjuk legalább lesz 60 fps opció a PS5-ön is 7 évvel a megjelenés után végre.

Tuti lesz persze valami RT opció, 1440p 30 fps kategóriában, amire egyszer ránéz az ember, aztán megy vissza a 60 fps módhoz.

PiszkosFred
#16567
Sőt, még tovább csúszik, nem lesz ebből idén már semmi sem 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#16566
CP-ben jó ötlet volt a választható életutak, csak sajnos szinte semmi tétje nem volt, a játék első órája volt más, meg feloldott pár extra dialógus opciót. De ebben sok fantáziát látok ha jól megcsinálnák. Például ha a játék elején kiválaszthatjuk az iskolát, az meghatározná a főszereplő személyiségét is, hogy másként reagálna bizonyos helyzetekre. A múltad, a környezeted, a tanulmányaid meghatározzák a viselkedésedet. Egy macska nem idegenkedne ha bérgyilkossággal bíznák meg, a medve erővel oldja meg a dolgokat, a vipera jó az alkímiában és a mérgek ismeretében, stb. A harci stílus is különbözhetne, más lenne a kardforgatás technikája. A macska gyors, a medve erős, a farkas valahol a kettő között és így tovább. Az egyes iskolák megint más jeleket használnának, vagy az adott jel egyedi változatát. Így óriási lenne az újrajátszhatósági faktor is. A főszereplő ugyanaz, de az eltérő életutak miatt annyiféle felé lehetne vinni a karaktert, hogy mindig élvezetes tudna maradni. A witcher 3-ban az iskolák csak az öltözék szintjén voltak jelen, itt viszont fontos attribútumokat határoznának meg és a skillfa is egyedi lenne mindnél. A játékmenetet és a történetet is befolyásolná hogy hová tartozunk.
PiszkosFred
#16565
Az ESO-nak semmi köze a Skyrim óta eltelt 10 évnek, inkább van a négy évvel ezelőtti FO76-nak és az idei Starfieldnek. Az ESO fejlesztése 2007-ben kezdődött, nagyjából egy időben a Skyrimmal, két különböző csapat dolgozott (és dolgozik) rajta azóta is.

Ha nem bukott volna akkorát és olyan hangosat a Cyberpunk, akkor lehet nem lenne a Witcher "4"-re se akkora szüksége a CDPR-nek, ahogy a Bethesda lebőgött a FO76-tal, úgy a CDPR és becumizta a CP-t. Most mind a ketten azon vannak, hogy visszaszerezzék a bizalmat valahogy, elsősorban befektetői oldalról, mert eladott példányszám úgyis garantált, akár fanboyok fizetik ki, akár a szériába most csatlakozók, a pénz az pénz.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Palinko
#16564
Sajnos soha ne mond hogy soha, pillanatnyilag nem tudom a számokat, lehet változtak a trendek de az MMO elég komoly cashcow volt régebben. Meg látod a The Elder Scrollsnál is mi volt és nem is láttunk az MMO megjelenése óta single részt, csak egy fly trought a generált mappon azt is pár éve 😄 Szóval kegyetlenül ki lehetne herélni a Witcher világát is egy MMO-val és sajna könnyen MMO-sítható a felállás.
lwb
#16563
Részben már Cirivel szembe akartak ezzel menni. Legalábbis a sorozatban. Nem tudom, nekem ez nem lenne gáz, mivel én nem játszok női karakterrel, tehát az én világomban továbbra sem lenne női witcher.

Az kb kizárt, hogy live service vagy mmo legyen, a CDPR-nek nagyon kell egy új W3 siker és az ilyen népszerűtlen stílussal nem lesz hozható.
Utoljára szerkesztette: lwb, 2022.04.12. 09:15:53

#16562
A női witcher konkrétan szembe menne a witcher felépített világával. Ha akarnának játszható női szereplőt, akkor lehet mágusnő pl, de akkor meg ne witcher legyen a címe.
Egy külsőleg testre szabható férfi witcher főszereplő teljesen jó lenne. Aztán max, ha erőltetni akarják a divat piszit, akkor Mass Effect szerűen megoldhatják, hogy legyen románc opció buzulgatni. Az még oké is lenne, nem menne szembe a saját szabályaival a játék.
És bizzunk benne, hogy tényleg egy teljesen single player játék lesz.
lwb
#16561
Miért lenne baj, ha nő is lehetne a főszereplő? Tudom, hogy női witcherek nem voltak, mert nem élték túl a próbát, de ez nem zárja ki, hogy akár lehetne is egy a jövőben. Nekem ezzel nincs bajom. Nemi identitás? Wtf... Annak mi köze a karaktergeneráláshoz? Úgy játszod a karaktered, ahogy akarod. Mivel single player crpg, ezért a te játékodban akkor nem lesz női witcher, sem meleg witcher. A szomszéd Jóska meg játsszon úgy, ahogy akar.

#16560
Bármit csinálnak jól fog fogyni ha egyszer ráütik a witcher logót, de én mondjuk nem szeretném ha teljesen szabad kezet kapnánk a karakter testreszabásnál. Innen már csak egy lépés hogy nők is lehetünk vagy beállíthatjuk a nemi identitást... Egy online, live service típusú multiplayer mmorpg esetében ez még oké, az ilyeneket senki nem a története miatt játssza. Azt jó ötletnek tartom hogy a külső jegyeket mi állítsuk be, azaz hogyan nézzünk ki, esetleg még iskolát is választhatunk, vagy lehetnek életutak mint a CP-nél, de valahol meg kell húzni a határt mert a rajongók többsége szerintem nem fogadná jól ha műfajt váltanának vagy túlságosan eltérnének az alapoktól.
lwb
#16559
Én azt gondolom, hogy egy grafikailag felturbózott, nem fix karakteres W3-szerű játék nagyon szépen fogyna. Nem kell túllicitálni az előzőt, mivel egyelőre semmi sem ütötte meg a W3 színvonvalát sem a piacon. Kb ugyanaz, mai köntösben és egy custom generált főszereplővel nagyon jól fogyna ma is. Ez pedig mehet nekik simán, hiszen egyszer már megcsinálták.

#16558
Akármilyen lesz is az új witcher, én attól félek hogy a megítélését erősen árnyalni fogja a játékos közösség hihetetlenül magas elvárásai. A Cyberpunk is azért ment olyan nagyot a kasszáknál mert a CD Projekt csinálta, na most el lehet képzelni micsoda felhajtás lesz egy witcher játék körül. Nem kétlem hogy egy nagyon jó játékot kapunk, de mikor szinte kultusz vesz körül egy bejáratott szereplőgárdát, amikor három játékon, nyolc könyvön, televíziós sorozaton és animációs filmeken keresztül követhetjük a sorsukat, és nagyon a szívünkhöz nőnek, könnyen megtörténhet hogy a rajongók egyszerűen nem fogadják el az új szereplőket. Kedvelhető az új főhős, de mégsem Geralt, szimpi az új csaj, de mégsem egy Yennefer vagy Triss - mondák majd, stb. A witchert elsősorban a története és a karakterei adják el, játékmenet szempontjából átlagos.
Az új witcher valószínűleg mindenben rá akar majd licitálni az előzőekre, és szerintem ez menni is fog neki, de ahhoz hogy igazán sikeres legyen ahhoz szerintem még a megjelenés előtt el kellene kezdeni promotálni a szereplőket, hogy a közönségnek legyen ideje megbarátkozzon velük. Képregény, könyvek, filmek, sorozatok által ezt meg lehetne valósítani. A Netflix spin-off sorozata a Blood Origin is talán ennek az előjele, lehet hogy az abban megismert szereplők visszaköszönnek majd a játékban. A W3 sem a semmiből jött, egész komoly hátszele volt, és ez most még inkább szükséges, hiszen a cél hogy túlnőjön rajta.
Utoljára szerkesztette: caps lock, 2022.04.10. 16:29:12
MarkBlade
#16557
Ez volt a Jedi academy.. azóta sem csináltak jó jedi játékot.. az mindent vitt.
Savaran
#16556
És mindezt VR-ban, eladom a vedát meg a házat és vennék egy videókártyátXD

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16555
Nem tudok betelni ezzel a Blood and Wine DLC-vel. Ez a játéktörténelem Top 1 DLC-je valszeg. Ráadásul olyan egy olyan egy brutál jó sztori ez a sorozatgyilkos fővámpír utáni nyomozás, áh.De a másik DLC se semmi, amiben konkrétan a Sátánt kell becsapnia Geraltnak. Lehetett volna azt egy kicsit jobbra csinálni. Vontatottabb, unalmasabb helyenként, meg ugye nem nagyon vannak érdemben új területek hozzá, viszont mikor az ember rájön, hogy a Sátánnal alkudott meg, annak van egy feelinge. A Blood and Wine-nak meg az a hatása rám, hogy elképzelem ha milliárdos lennék, akkor elmennék Olaszba, és kőre pontosan megcsináltatnám azt a birtokot. Olyasmik merülnek fel bennem, hogy a saját házamat kellene egy kicsit olyanra alakíttatni. Bontott téglából itt-ott dekorfalat építeni, kerítést belülre szintén bontott téglából, külső kerítést is kőből, egy-egy boltívet bele, a házat is úgy festeni, és kirakni egy táblát, hogy CORVO BIANCO. Áh.

Na és akkor mi villant be, miközben szorongva tekergek a küldetéseket csinálgatva, aggódva, hogy hamarosan semmi dolgom, mert a végére járok? Hogy az az előrelépés a Witcher 3 után, hogy ezt megcsinálják homokozóra. Minden adott hozzá. Kezdünk fiatal witcher-tanoncként, az a belépő a játékba, hogy végig kell csinálnunk a kiképzést, aztán jöhet a füvek próbája. Utána kiengednek minket, és adott mit kell csinálnunk: szarrá kell fejlesztenünk magunkat, iskolát választhatunk, vagyont halmozhatunk fel amiből saját birtokot-várat építhetünk, witcher iskolát alapíthatunk, a különböző területeket szépen adagolhatják a fejlesztők, millió küldetés, millió feladat, sokrétű fejlődési lehetőség. A Geralt sztori után ha belegondoltok, nem tudnak single player kategóriában előremutató dolgot alkotni. Nem mondom, hogy ezt csinálják, de azt mondom, hogy ezt kell csinálniuk ahhoz, hogy óriásit szóljon a dolog.
#16554
Ja hát persze nincs. Mer a lore-t elintézték annyival, hogy ctrl+c, ctrl+v. 😊

Döbbenetes erejű az a sztorifolyam, ami ebben a játékban benne van, de pont ezekre az immersion részekre nem jutott kapacitás. Hogy leüljek egy kocsmában, és hallgassam a zsongást. Kingdom Come meg ebben erős. Abban leülhetünk a kocsmában, játszhatunk a parasztokkal, tök jó hangulata van. Witcher mellett játszva kiegészítik egymást. Mondjuk amikor Henri kezd átmenni witcherbe, az kiakaszt benne. Parasztból pár hét alatt ilyen nyomolvasó fejvadász lesz. Ott szoktam pihentetni a Kingdom Come-t, mikor elmegy kivizsgálni egy brutális gyilkosságot valami faluba. Ott hirtelen bejön annyi szöveg, mintha a Witcher 3-ban lennék, és akkor leteszem a játékot, és birka türelemmel várom a tisztességes magyarítást.

Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.06. 08:43:24
Palinko
#16553
Ha ilyen lenne akkor szerintem el is olvasnám a játékba a könyveket 😄
Savaran
#16552
Na egy ilyet én is örömmel fogadnék

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16551
Épp keresgélek modot a könyvolvasásra. Nem találok, úgy se lesz. Mert mi is a problémám már megint? Hogy van ezer könyvem, és azt a feelinget szeretném elérni, hogy egy kocsma sarkában leülök (leülni nem lehet persze), és elkezdem olvasgatni. De nem úgy, mint egy ömlesztett notepad bejegyzést olvasnék, ahogy bemásolták a szöveget, hanem szép nagybetűkkel, középkoriasan, valami könyvszerű keretben. Hogy élvezze a szemem is.
#16550
Közben Witcher 3. (már kétszer kijátszottam, szóval ismerem a párbeszédeket, de mindig felröhögök ezen)

Priscilla a Jégmadárban elénekli a dalát, a nép álmélkodva hallgatja, ilyen szépet még életében nem hallott, kezdődik a álló ováció. Geralt is felállva tapsol, eközben felismeri egy polgár, és elkezd kiabálni, hogy legyilkolt pár embert, erre kezdődik a civakodás, hogy ezt most hogyan kellene elítélniük, bejönnek a politikai témák, kezdik egymásra dobálni a hülyeségeiket, és akkor ezt a cirkuszt a sarokból csendben szemlélő faszi magában megjegyzi: A világ kultúrális fővárosa...az bazmeg.

😄D

#16549
Tavaly óta tudni, hogy a nextgen patch csak 2022 Q2.
Szerintem május vége fele talán kijön, ha nem tolják.
#16548
Mi lett a Witcher 3 rtx-es változatával aminek év elején kellett volna megjelennie?

Utoljára szerkesztette: hapi, 2022.04.01. 21:40:43
Savaran
#16547
Pedig jól összefoglalta milyennek kéne lenni.

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)