The Witcher 3
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Pl kotyvasztáshoz meditálni kellett. Volt animáció is hozzá: Gerált Ignivel csinált tűzet, aztán letérdelt meditálni.
Akkor a főzet készítést teljesen átdolgozó modot is használtam. Több alapanyag kellett hozzájuk, és miden alkalommal minden. Tehát nem elég, ha van alkohol a batyuban, hanem bizony kellenek a gazok is.
Akkor volt, olyan, hogy meditáció közben nem csak fekete képernyő, hanem real time láttad, ahogy felgyorsult, ami bizony nagyon jól nézett ki.
Növényszedés animáció.
Evés Ivás.
Perkek átdolgozása.
Sokkal kevesebb loot. Illetve, ami volt, az is olyan helyen, ahol az ember számít rá, nem egy random hordóban az epic kard.
Jó volt. 😄
Utoljára szerkesztette: Madi92, 2022.04.19. 16:31:50
Keresztvasak szemből. Na ezért imádom a toussaint-i lovagkardot. Beszélgetés közben nem tudom levenni róla a figyelmem, annyira szép. 😊
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.19. 13:30:43
Acer Predator Helios 700, i9-9980HK, 64GB RAM, NVidia GeForce RTX 2070 8GB, 2TB SSD, 1TB HDD, Win 11 ASUS Rog Strix G17, AMD Ryzen 9 7945HX, 64GB RAM, NVidia GeForce RTX 4080 12GB, 6TB SSD, Win 10
A küldetések szerintem simán kitartanak még ma is minőségben, az open world design is rendben van, nem éreztem üresnek a világot.
Az egértorony küldetésnél a hideg borzongatott, olyan hangulatot sikerült teremteniük. Odakint éjszaka van, fúj a szél, szemerkél az eső, a bűzös mocsaras területeken fojtók, ghoulok, bűzdémonok portyáznak. A toronyban vinnyognak a macska méretű patkányok, nyikorog alattam a lépcső, szellemek kísértenek a sötét sarkokban, mindent megül egy nyomasztó légkör. A küldetés mögötti horrorisztikus történet is rátesz egy lapáttal.
Nem tudom eleget méltatni ezt a játékot, valaki egyszer írta hogy a witcher olyan mint egy életérzés, hát egyet kell értsek, igazán különleges élmény, amit mindenkinek meg kellene tapasztalnia aki kicsit is szereti a fantasyt és a játékokat.
Imádom a keresztvasakat a hátán. Leáll valakivel beszélgetni, és akkor csillog-villog a hátátn a rozsdamentes acél. Ilyen színe van a svájcibicskám pengéjének is, onnan tudom, hogy rozsdamentes. 😄
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.18. 21:23:41
Priscillát meg elkapja a sorozatgyilkos.
Tehát visszatérek egy nyomozásból, amiben egy nemesvámpír sorozatgyilkost kellett elkapni, és belekeveredem egy másik hasonló ügybe. Most meg a boncmester nemesvámpír lesz a nagy falat. Asszem elmondhatjuk, hogy Geralt nemesvámpírokra specializálódott. Szépséghiba, hogy ezt a szörnyfajtát nem lehet megölni, mert csak egy fajtársa tudja, szóval majd úgy veszem, hogy szétégettem a hulláját, és nem lesz neki egyszerű összeszedni magát.
Gwent: szinte mindig a temeri kártyákkal toltam, tetszett Foltestnek az időjárás kártyája, na de viszont most rákaptam a szörnyekre, mert az ő főnöküknek van egy olyan tulajdonsága, hogy bármelyik időjárási kártyát előszedheti a pakliból. Fúúú, ez sokkal jobb. Tehát az a taktika, hogy az ellenség fő erejét időjáráskártyával blokkolom, a másik két kört meg lehozom közeliharci kártyák túlerejével. Illetve hát most már sok egyéb van, megvan a Gaunter O'Dimm teljes pakli az Everec kártyával, tehát van egy nagyon jó sorom az íjászatban, plusz van skelligi vihar kártyám is.
Páncélzatom a nagymesteri farkas. Ez néz ki a legdurvábban szerintem, és ez passzol leginkább a witcher hivatáshoz. Az összes többi túl csicsás, vagy speciális. Pl. a medvepáncél tetszik, de azzal nem szaladgálhatok Toussaintban, a Griff tetszik, csak lovagi páncél. Azzal meg pont Toussaintban verethetném. 😄 Jut eszembe a vipera páncél is nagyon állatul néz ki!
Kardból hármat használok, 1 acélt, két ezüstöt.
Alapesetben a toussaint-i acélkardot használom, ami fejlesztve olyan bónuszokat ad, hogy +250 páncéltörés, +75% kritikus sebzés, +15% kritikus találat, +25% égés, +20% vérzés. Emberek és állatok ellen ez a tökéletes kard szerintem.
Ezüstből a Casus Foederist használom common szörnyek ellen. Az első képen ez a két kard van a hátán a Geraltnak. Tök szépen harmonizálnak a kardtokok, pedig tök különböző kardcsaládból származnak ugye. Tehát ebben egyrészt van Veles rúnakövem, ami 15%-ot ad jelerősségre.Ezen kívül ad 15%-ot Aard erősségre, 15%-ot Queen erősségre, +50% kritikus sebzés bónusz, és 15% kritikus sebzés.
Ha bossba futok, akkor veszem elő az Aerondight-ot. Ez az istenölő. Rúnakövet nem lehet belerakni, viszont 600-as sebzésről indulva minden csapás után egyre nagyobbat sebez, 10 bevitt csapás után pedig minden csapás kritikus. Ezzel csépeltem péppé a Detlaffot. Ezzel fogom kinyírni a vad falkát. A képen a tokjában pihen, mer kurvajó a markolata, csak mutatni akartam. A tok nem harmonizál annyira az acélkard tokjával, de ennyi belefér. Plusz van még a hátamon egy toussaint-i nyílpuska. Csak a vizuális élmény kedvéért. 😄 Nem hittem volna, hogy egy nyílpuska jól mutathat Geralton, de ez jól mutat. Dizájn továbbá, hogy rövid hajam van, és nagy szakállam, szóval úgy festek, mint egy spanyol nemes. Mindenképpen közölni akartam ezt a sok hülyeséget most veletek. 😊
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.18. 18:59:42
És akkor Geralt felsóhajt, csendesen megsimogatja az Aerondight névre hallgató kardját, és nem mond semmit. Ha csak a két nagy DLC sztorijait elmesélné, kiröhögnék, hogy ekkorát hogy lehet hazudozni. 😄
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.17. 10:06:56
* Asrock B450 Pro4 * AMD Ryzen 5 2600 * 4 X 8 GB G.Skill Aegis * Samsung 980 m.2 SSD * 480 GB Kingston SSD * Toshiba 3 TB HDD * Inno3D 3060ti 8GB
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.16. 15:11:38
̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2022.04.16. 11:03:03
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.16. 10:43:23
Közben elkészíttettem a toussaint-i acélkardot. Hát ez idáig a legjobb acélkard szerintem. 49-es szinten lehet megkapni.
+250 páncéltörés
+75% kritikus sebzés
+15% kritikus találat
+25% égés -10% rúnakövekből
+20% vérzés -5% rúnakő
Úgyhogy lecseréltem erre a fekete vámpírkardomat, aminek csak a 30% vérzésmax volt az extrája, raktam bele 3 követ, és most jól érzem magam. Kinézetre is egy gyilkos lovagi kard, szép barna tokban, szóval nincs olyan frusztrációm, mikor ofiri meg tündekardokkal próbálkoztam, csak annyira idegesített hogy nincs tokjuk és belevág a Keszegbe, hogy nem tudtam velük játszani. 😊
Megyek a Hanza ellen, van egy nagy erődjük, tényleg sokan vannak. Fagyasztásra állítom a mutációt aard jelnél, de uralással is próbálkozom majd. Természetesen tűzpatak, plusz a kard égetése, tehát gyújtogatom is őket, amellett, hogy véreztetem. A queen robbanással és támadásaik visszaverésével kínozza őket, no és ott lesz még a páncélruha villáma is. Lehet egy yrden csapdát is beszuszakolok még a kínálatba. Lesz dolga a boncmesternek, aki utána foglalkozik az esettel. Vajon mi végzett velük? Ez lesz az új Dyatlov-incidens, ami után majd összeesküvéselméleteket gyártanak a falusiak. Egyébként szerintem Dyatlovékkal egy felbosszantott witcher végezhetett. A macska iskolából. 😊 Falusiakat valahogy mindig a macska iskola öli.
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.15. 19:07:14
Na most az történt, hogy Dandelion megkért, hogy játsszam el a rablót a pénzes mecénása előtt, akitől megmenti. Rajtam maradt a visszaverős páncél. Szóval játékkardokkal egymásnak estünk a nő előtt, egy-két támadást kivédtem, aztán hagytam, hogy megüssön. Belecsapott a villám a páncélból. Erre nem számítottam, szóval ahogy ott tápászkodott fel a földről, szakadtam a röhögéstől. 😄
Tuti lesz persze valami RT opció, 1440p 30 fps kategóriában, amire egyszer ránéz az ember, aztán megy vissza a 60 fps módhoz.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Ha nem bukott volna akkorát és olyan hangosat a Cyberpunk, akkor lehet nem lenne a Witcher "4"-re se akkora szüksége a CDPR-nek, ahogy a Bethesda lebőgött a FO76-tal, úgy a CDPR és becumizta a CP-t. Most mind a ketten azon vannak, hogy visszaszerezzék a bizalmat valahogy, elsősorban befektetői oldalról, mert eladott példányszám úgyis garantált, akár fanboyok fizetik ki, akár a szériába most csatlakozók, a pénz az pénz.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Az kb kizárt, hogy live service vagy mmo legyen, a CDPR-nek nagyon kell egy új W3 siker és az ilyen népszerűtlen stílussal nem lesz hozható.
Utoljára szerkesztette: lwb, 2022.04.12. 09:15:53
Egy külsőleg testre szabható férfi witcher főszereplő teljesen jó lenne. Aztán max, ha erőltetni akarják a divat piszit, akkor Mass Effect szerűen megoldhatják, hogy legyen románc opció buzulgatni. Az még oké is lenne, nem menne szembe a saját szabályaival a játék.
És bizzunk benne, hogy tényleg egy teljesen single player játék lesz.
Az új witcher valószínűleg mindenben rá akar majd licitálni az előzőekre, és szerintem ez menni is fog neki, de ahhoz hogy igazán sikeres legyen ahhoz szerintem még a megjelenés előtt el kellene kezdeni promotálni a szereplőket, hogy a közönségnek legyen ideje megbarátkozzon velük. Képregény, könyvek, filmek, sorozatok által ezt meg lehetne valósítani. A Netflix spin-off sorozata a Blood Origin is talán ennek az előjele, lehet hogy az abban megismert szereplők visszaköszönnek majd a játékban. A W3 sem a semmiből jött, egész komoly hátszele volt, és ez most még inkább szükséges, hiszen a cél hogy túlnőjön rajta.
Utoljára szerkesztette: caps lock, 2022.04.10. 16:29:12
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Na és akkor mi villant be, miközben szorongva tekergek a küldetéseket csinálgatva, aggódva, hogy hamarosan semmi dolgom, mert a végére járok? Hogy az az előrelépés a Witcher 3 után, hogy ezt megcsinálják homokozóra. Minden adott hozzá. Kezdünk fiatal witcher-tanoncként, az a belépő a játékba, hogy végig kell csinálnunk a kiképzést, aztán jöhet a füvek próbája. Utána kiengednek minket, és adott mit kell csinálnunk: szarrá kell fejlesztenünk magunkat, iskolát választhatunk, vagyont halmozhatunk fel amiből saját birtokot-várat építhetünk, witcher iskolát alapíthatunk, a különböző területeket szépen adagolhatják a fejlesztők, millió küldetés, millió feladat, sokrétű fejlődési lehetőség. A Geralt sztori után ha belegondoltok, nem tudnak single player kategóriában előremutató dolgot alkotni. Nem mondom, hogy ezt csinálják, de azt mondom, hogy ezt kell csinálniuk ahhoz, hogy óriásit szóljon a dolog.
Döbbenetes erejű az a sztorifolyam, ami ebben a játékban benne van, de pont ezekre az immersion részekre nem jutott kapacitás. Hogy leüljek egy kocsmában, és hallgassam a zsongást. Kingdom Come meg ebben erős. Abban leülhetünk a kocsmában, játszhatunk a parasztokkal, tök jó hangulata van. Witcher mellett játszva kiegészítik egymást. Mondjuk amikor Henri kezd átmenni witcherbe, az kiakaszt benne. Parasztból pár hét alatt ilyen nyomolvasó fejvadász lesz. Ott szoktam pihentetni a Kingdom Come-t, mikor elmegy kivizsgálni egy brutális gyilkosságot valami faluba. Ott hirtelen bejön annyi szöveg, mintha a Witcher 3-ban lennék, és akkor leteszem a játékot, és birka türelemmel várom a tisztességes magyarítást.
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.06. 08:43:24
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Priscilla a Jégmadárban elénekli a dalát, a nép álmélkodva hallgatja, ilyen szépet még életében nem hallott, kezdődik a álló ováció. Geralt is felállva tapsol, eközben felismeri egy polgár, és elkezd kiabálni, hogy legyilkolt pár embert, erre kezdődik a civakodás, hogy ezt most hogyan kellene elítélniük, bejönnek a politikai témák, kezdik egymásra dobálni a hülyeségeiket, és akkor ezt a cirkuszt a sarokból csendben szemlélő faszi magában megjegyzi: A világ kultúrális fővárosa...az bazmeg.
😄D
Szerintem május vége fele talán kijön, ha nem tolják.
Utoljára szerkesztette: hapi, 2022.04.01. 21:40:43