16775
banner
  • rebekakocsis
    #16615
    Üdv, a töltőképernyőn van, hogy díszítehetem a kastélyomat, azt mikor kapom meg?
    Még csak novigardban vagyok.
  • lonvard
    #16614
    Jah, bár én kaotikus jó karakternek tartanám, Geralttal együtt. Mert a semlegesben benne van, hogy a gonoszok ügyét is szolgálja, ha olyanja van. Tehát a semleges karakter az egy hidegebb, számítóbb karakter, mint amit Geralt meg Yennefer visz. Ezek a karakterek jó ügyek érdekében dolgoznak, vitatható eszközökkel. Geralt annyiból semleges, hogy nagy ügyek mellett nem teszi le a voksát. Nem áll senki oldalára. De rossz ügyet soha nem támogat, viszont jó ügyet meg igen. Tehát akkor ez most mi?
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.26. 10:58:41
  • lwb
    #16613
    Bobby Ewing szerintem lawful good.
    Pamela Krebbs ... szerintem chaotic good, de ha idős anyukámat kérdezed, akkor szerinte chaotic evil, mert megcsavarta annak a jóképű Bobby fiúnak a fejét. :D
  • PiszkosFred
    #16612
    chaotic neutral iskolapeldaja :)
  • lonvard
    #16611
    Ráadásul én nem is olvastam a könyveket. Nekem a közös sztorijuk csak foszlányokban van meg, szóval rám nem ez van hatással, hanem ahogy a Yennefer viselkedik.

    Tehát hogy Geralthoz vonzódik, de nem valami negédes romantikusan, hanem fölényeskedik vele. Ha pórnépek közé keveredik és unatkozik, akkor látványosan leszar mindenkit, meg gúnyolódik. Ha tétje van, akkor azonnal tud viselkedni, a császárral meg a varázslószövetség tagjával nagy tisztelettel beszél. Ha el kell pusztítani egy szent ligetet a célja érdekében, akkor eltitkolja mire készül, átveri a helyieket. Ha csak úgy lehet kinyerni az információt, hogy feketemágiához kell nyúlni, megcsinálja. Kicseszettül kényes, méretes ruhatárral meg felszereléssel utazik, de amikor meló van, akkor összehányt ruhában 24 órában végzi a dolgát. Amikor Kaer Morhenben a Vesemir megkéri hogy viselkedjen végre, ne ugráltassa őket, és és ossza meg velük az információt, akkor szintén korrigál. Amikor Geralt dobja Trissért, akkor meglepődik, fájdalmas lesz neki, majd tudomásul veszi és a feladatára koncentrál különösebb hiszti nélkül, sőt ármányt tervez Geralt visszahódítására. De azért a töcskölős ágyat kibassza a vár ablakán.:D

    Pár napja beraktam, ezt a karaktert énekli meg Billy Joel, illetve Zorán .

    Most akkor összevetem ezt a szintén jól megírt Shani vagy Triss karaktereivel...jóval egyszerűbbek. Ők ilyen kedves-normális emberek, szabálykövetők alapvetően.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.26. 08:40:29
  • lwb
    #16610
    Meg ugye Geralt egy létező karakter, nem a játékra találták ki. Volt egy elég gazdag irodalom még a játékok előtt, ami megágyazott már a karakternek. Nem lehet egy létező fiktív szereplő történetét úgy lezárni, hogy az ott említett dolgokat elő se vesszük.

    Ez olyan, mintha csinálnánk egy Dallas videojátékot és úgy akarnánk lezárni Bobby Ewing történetét, hogy Pamelat nem is említjük.
  • lonvard
    #16609
    Arra utaltam, hogy Yennefer karaktere mennyivel összetettebb, mint általában a női karakterek a játékokban. Hogy én legalábbis nem tudok még egy ilyen jól megírt karakterről. Konkrétan az exbarátnőm stílusát adja elő, mielőtt és miután már nem kellettem neki. :) Szerintem a gamer karaktereket általában éretlen gyerekagyak számára írják meg (már ha egyáltalán ki vannak dolgozva), tehát le vannak egyszerűsítve, és ehhez képest mennyivel jobb a Yennefer.
  • lwb
    #16608
    Valósághű =/= valóság.

    A TW3 Geralt történetének lezárás. Ez egy adott, már a könyvekben megkezdett sztori, adva volt a románc is, kezdeni kellett valamit vele tehát a lezáráskor is, nem lehetett a levegőben lógva hagyni a Yen-szálat.
  • Crasher99
    #16607
    Sajnálom, hogy szerinted az a valóság vagy, hogy bármi köze is van hozzá...
  • lonvard
    #16606
    Witcher 3-ban elképesztően jól vannak megírva a női karakterek, valamint a Geralthoz való viszonyuk. Yennefernél összetettebb, valóságszagúbb női karaktert nem hiszem hogy találunk a videojáték szférában. Tehát én nem mondom, hogy kihasználatlanul kell hagyni a vele való romantikázást, csak most ebben a végigjátszásban Trisst választottam. Játékélmény szempontjából rossz választás, hiszen rögtön utána Yen fog előtérbe lépni, és a Trissnek már nincs szövege. De most így akarom. Arra fogom kifuttatni a játékot, hogy Hjalmar lesz a király (mer idáig mindig a csajt választottam), Ciri lesz a nilfgaardi uralkodó, én meg Trissel elleszek Toussaint-ban. Mivel ez a királyság Nilfgard vazallusa, Ciritől nem kell tartanunk. :) És ha óhajtja, elmegyek a nilfgardi udvarba tanácsadónak. Kurvagazdagok leszünk, felemeljük a witcher rendet, felépítjük Kaer Morhent normálisan, új iskolát alapítok. Ebbe van a jövő, na. Hjalmar amúgy szövetségesünk lesz, hiszen megmentettem a seggét. Redaniát elfoglaljuk, de nem okkupáljuk, csak adózásra kényszerítem egy darabig, hogy mégis visszajöjjön a háborúskodás pénze. Nyilván Radovidot ki kell nyírni, Dijkstra majd intézkedik ott. Temeria függetlenségét is visszaadjuk, hogy Roche örüljön. Majd megbeszélem Cirivel hogy legyen. :D
  • lwb
    #16605
    Pedig néha egész jól megírják a dolgot, pl. most a KOTOR1 Bastila-románca ugrik be, ami még vicces és szellemes is volt itt-ott.
    De egyetértek veled, az ilyen románc izé általában gyengén szokott sikerülni a játékokban, de a W3 védelmében annyit, hogy a Yen-Geralt románcot azért a könyvek elég jól felépítik előre. Te csak bekerülsz a dolgok közepébe a játékban. A cringy szexjeleneteket én is elnyomom nyilván.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2022.04.25. 11:51:03
  • Crasher99
    #16604
    Én minden játékban nemet mondok mindenkinek. Okádnom kell a játékfejlesztők erőltetett és valótlan "románc" ábrázolásaitól és ahogyan megpróbálják a képernyőre vinni a beteges és/vagy perverz vágyálmaikat. Ezért kerülöm el az ilyen szituációkat minél messzebbre.
  • lonvard
    #16603
    Gwentben a szörnypakli verhetetlen. Imádom.

    Vannak ugye a fúriák, 3x6 értékben, tehát ha egyikük benne van a pakliban, az 18 pont
    Van a vámpírsor, 5x4, meg Őrült Lúgos katakánja, az 1x5. Ha már 1 is a pakliban van, az 25 pont
    Van az arakászsor, 3x4, de ha a behemót van a pakliban, akkor 3x4 + 1x6 = 12 vagy 18 pont
    van a közösből a ködárny sorom, az 3x4

    És akkor ez csak a derékhad. Az teljesen általános, hogy a kezdőben van 1 arakász, 1 vámpír, 1 fúria lapom, és ez már alsó hangon is +9 lappal több, mint az ellenfél lapjai.

    Ezen felül van a leader kártya, amiből azt kell választani, ami az időjárást manipulálja, mert az minden fajta időjárást aktiválni tud a pakliból egyszer.

    Tökéletes. Egyetlen ellenfele van ezeknek a kártyáknak: a szörnykártyák. Most már minden lapom megvan, tehát erőből így is legyűröm az ellenfelet, de mivel a közelharcos kártyák döntik el a csatát, jobban szeretem a szörnyeket Északi Királyságok lapokkal ütni, mert oda beválogatok minimum 1 fagykártyát, ami üti a közelharcos sort. És északi kártyából csak nyilas meg ostromos egységeim vannak, szóval kiütöm a közelharcos sort, és legyőzöm ostromgépekkel. Ha minden klappol persze. És most vagyok abban a helyzetben, hogy megvan a teljes szörnypakli, meg a teljes foltest pakli. Most erre verem, na. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.24. 19:40:54
  • lonvard
    #16602
    Arra van kihegyezve a 3. rész, hogy Yennel legyünk, szóval nekem is rossz érzés, de én azzal bíztatom magam, hogy majd összeveszek Trissel a játék után, és csak lesz valami. :D

    Amúgy mióta megmondtam neki, hogy nem lesz semmi, szegénykém megkomolyodott, és szenved. Jó nézni. Még a hányást is Eskel törölte le róla, pedig korábban csak engem engedett a közelébe. Amúgy utálom Geralt nőcsábászságát. Szóval ott vagyunk Kael Morhenben, és ha Yent választom, akkor az lesz belőle, hogy hagyjuk a srácokat inni, mert mi most megyünk ám szexelni! És akkor látványosan vonulunk el, ezek a veterán harcosok meg, akik hónapok óta nem láttak nőt, most ahhoz kell asszisztálniuk, hogy Geralt a Triss után a Yent viszi ágyba. Meg gyakorlatilag bárkit, akivel összefut. Annyira Lamberttel vagyok!!!

    Gwent kártyák közül a Villentretenmerth fordítása el van cseszve. Nem az ostrom lapok összesített ereje kell 10 legyen, hogy üssön a kártya, hanem a közelharci lapoké. Jó hogy rájöttem így a játék közepén. A 3. végigjátszásnál. :D
  • Savaran
    #16601
    Én ezért toltam végig már egy jó sokszor, egyszer a Triss-t választottam, de mégis bűntudatom volt, akár mennyire rideg néha a Yen, mégis jobban tetszik XD
  • lonvard
    #16600
    Ennek a játéknak a legnagyobb hibája, hogy nem raktak a párbeszédekhez egy replay lehetőséget. Például Sigismund Dijkstra kábé összes mondata kincset ér, le kellene jegyezni. Azzal szenvedek, hogy elsuhan egy isteni szöveg, és kész vége, a játék során egyszer volt, nincs többet. És nem feltétlenül fogok egy-egy sorért visszatölteni egy mentést. Ennek az a vége, hogy felkiáltok, hogy BAZMEG, lemaradtam róla megint, majd legközelebb. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.23. 00:58:39
  • lonvard
    #16599
    Teljesen igazad van, Corvo Bianco az az élet, amire általában vágynak az emberek, de sosem érik el. Geralt elvileg elérte. Annyiban árnyalt a kép, hogy nálam a királynő meghalt, meg ugye vámpírtámadás, meg ugye ezer probléma lehet ott, tehát a meseország azért adna tennivalót Geraltnak.
    Triss még az aki leginkább jól érezné magát ott. Yennefer hülyét kapna és lelépne. Eleve a ruházata kizárja, hogy meleg vidéken jól érezze magát. Bepálik alatta. :) Yen szerintem azért végzetes szerelem, mert kevés neki a Geralt szellemileg. Unja magát, ezért szórakozik vele. Ugráltatja, kihasználja, leoltja. Volt ilyen csajom. :D Ahogyan Yen viselkedik, az a biztos jele egy kapcsolatban, hogy a csajnak kevés vagyunk. Na ezért is nem Yent választottam most. Shani meg az érzékeny, okos bölcsész kislány feeling. Valami hihetetlen jól megírt az a karakter is. Shani az, akibe fiatalon szerelmesek vagyunk, Triss a jó feleség, Yen meg az, aki leszar minket. Ok, Keira Metz meg a szomszéd, aki csak áthívott. :D
  • caps lock
    #16598
    Yen a végzetes szerelem, mindenki más csak útszéli románc. Triss is csak azért lehetett több mert egy ideig amnéziás volt Geralt. De ha meggondoljuk egyik kapcsolatnak sem volt soha jövője, mert az életmódja nem teszi lehetővé. Egy witcher mindig úton van, ha megölte a környék összes szörnyét, tovább kell állnia hogy pénzt kereshessen. Nem ért semmi máshoz.
    És Geralt egyik nője sem épp kispolgári típus, hanem varázslónők, királyok tanácsadói. Nem maradnának meg mellette, egy városi nyüzsgéshez szokott nő halálra unná magát vidéken. Talán még Shani jöhet szóba, orvos, lehetne helyi praxisa. De ettől még Geraltot nem tudom elképzelni borászként, földművesként vagy hasonló nyugis szakmában.
    Azt gondolom hogy Corvo Bianco egy jelkép, egy idillikus ábránd amivel pontot akartak tenni Geralt történetére. A sok kaland után megpihen a birtokán és csatlakozik hozzá a választott nő. Nekem ez mindig karakteridegennek tűnt.Túl szép hogy igaz legyen, Tükör mester illúziója.
  • lonvard
    #16597
    Szar megmondani Yennek, hogy barátok maradunk. 10-ből 1 Geralt képes erre. De hát ez van, a világítótoronyban örök hűséget fogadtam Trissnek, azóta se prostik, se varázslónők. Ez a mi tragédiánk. Volt szex Shanival, kivételesen Keira Metzel is, pedig utálom a hangját, aztán keresztül ment rajtam két bordélynyi prosti, és ezek után nem lesz szex Yennel. Hát ez van Yen. Most már hűséges vagyok. Pikantériája a történetnek, hogy Keira, Triss és Yen is Kaer Morhenbe van küldve már. Yen hülyét fog kapni, hogy a másik kettővel voltam, vele pont nem. Szerencsére a játéknak ez a része össze van csapva, szóval hiába küldtem oda a varázslónőket, nem jelennek meg, csak a végső csatában ugye. Nem tudom mért nem csinálták meg,halálos lett volna ha Trissnek és Yennek is szerelmet fogadok, majd ezek összefutnak Kaer Morhenben. És akkor a legnagyobb veszekedés közepén megjelenik Keira Metz, és közli velük, hogy vele is lefeküdtem. :DDD

    Corvo Bianco birtokán jobban el tudom képzelni Triss Merigoldot. Yennefer mit művelne ott már csak unalmában is, édes istenem. :D Yennefer nem illik Geralthoz, sokkal okosabb, önzőbb, nem szellemi partnerek. Yen az a nő, akit csak egy pillanatra kaphatunk meg, mert aztán tovább áll, mert kevesek voltunk neki. :) Yennefer és Geralt kapcsolatáról szól ez a dal. :)

    Ja, legnagyobb poén ,erre nem is emlékeztem: Szóval Geralt és Triss szexel a világítótoronyban, a jelzőtűz előtt, és ahogy ott birkóznak, a fény hol elalszik, hol felélénkül. Közben távolodik a parttól az a hajó, amin a varázslók menekülnek, és akkor kettő észreveszi a morzejeleket, és egy ÜZENNEK NEKÜNK felkiáltással lefordítják: HKFERV. És akkor vakarják a fejüket, hogy ez meg mit jelenthet. Biztos titkos üzenet! :DD
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.21. 22:09:25
  • Daermon
    #16596
    Hát akkor még annál is messzebb van a 4. Witcher
  • Madi92
    #16595
    Én elég sokat modot használtam 2. végigjátszásnál.

    Pl kotyvasztáshoz meditálni kellett. Volt animáció is hozzá: Gerált Ignivel csinált tűzet, aztán letérdelt meditálni.
    Akkor a főzet készítést teljesen átdolgozó modot is használtam. Több alapanyag kellett hozzájuk, és miden alkalommal minden. Tehát nem elég, ha van alkohol a batyuban, hanem bizony kellenek a gazok is.

    Akkor volt, olyan, hogy meditáció közben nem csak fekete képernyő, hanem real time láttad, ahogy felgyorsult, ami bizony nagyon jól nézett ki.

    Növényszedés animáció.

    Evés Ivás.

    Perkek átdolgozása.

    Sokkal kevesebb loot. Illetve, ami volt, az is olyan helyen, ahol az ember számít rá, nem egy random hordóban az epic kard.

    Jó volt. :D
    Utoljára szerkesztette: Madi92, 2022.04.19. 16:31:50
  • Daermon
    #16594
    Soha nem tettem fel modot hozzá, pedig 7szer kijátszottam. :D
  • lonvard
    #16593
    Hú én nem használok. Ha mernék kísérletezni, akkor valami FPS modot tolnék (régebben csináltam és óriási feelingje volt, csak kissé fapados volt akkoriban a megoldás). Illetve anomációkat raknék bele, hogy az evés-ivás, gyűjtögetés legyen animálva, illetve ha le lehet ülni benne. Lehet rákeresek, mer sose késő. Azt szeretném elérni, hogy le tudjak feküdni/ülni Geralttal bárhol, és fps módban tudjam szemlélni az eseményeket. :)
  • lonvard
    #16592
    Egy játékon belül lejátszol nem tudom hány horrorfilmet, kalandfilmet, fantasyt, eposzt, stb. Egyszerűen azt csinálták, hogy összeszedtek kerek egész sztorikat kb. bármilyen témában, és witcheresítették. Most is alig várom hogy menjek már Skelligére, hogy levadásszam a Küklopszot. Ugye ez az Odüsszea-sztori, nyakon öntve viking mitológiával. Csak előbb még Trissék máguscsapatát kell menteni, és a menekültmentés is egy olyan sztori, amivel történelemkönyvekben lehet találkozni.

    Keresztvasak szemből. Na ezért imádom a toussaint-i lovagkardot. Beszélgetés közben nem tudom levenni róla a figyelmem, annyira szép. :)


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.19. 13:30:43
  • hawkie22
    #16591
    Mely modokat ajánljátok elsö végigjátszáshoz? :)
  • lwb
    #16590
    Nálam a játék kora inkább a grafikán látszik. Pár éve még azt gondoltam, hogy ennél szebb nem is kell, de a hétvégén újra nekiálltam és bizony már látszik az a 7 év Geralt fején is pl. Nem csúnya, de azért látszik, hogy nem current gen.
    A küldetések szerintem simán kitartanak még ma is minőségben, az open world design is rendben van, nem éreztem üresnek a világot.
  • Madi92
    #16589
    Igen, még mindig benne van a top3-ban. Viszont, így Red Dead 2 után, a világ kicsit uncsinak hat. W3-ban is több száz órát el lehet mászkálni, de mikor mindig ugyan azok a scriptelt szövegek mennek, az kicsit lelombozó. Igaz ez főként a játék elején zavaróbb, mikor sokat vagyunk Whiteorchardban, merrt még így pár év után is, kívülről fújom Emhyr mondókáját. :D
  • caps lock
    #16588
    Harmadik végigjátszásom és még mindig lenyűgöz milyen gondossággal vannak összerakva a legjelentéktelenebbnek látszó küldetések is. Imádom a főszálat, de bármikor gond nélkül félreteszem mert akármi mást csinálok azt örömmel teszem. A legtöbb játékban csak azért vannak mellékes feladatok hogy fejlődhess, hogy kitöltsék a játékteret, itt ezeken túl viszont egy élménnyel gazdagodhatsz.
    Az egértorony küldetésnél a hideg borzongatott, olyan hangulatot sikerült teremteniük. Odakint éjszaka van, fúj a szél, szemerkél az eső, a bűzös mocsaras területeken fojtók, ghoulok, bűzdémonok portyáznak. A toronyban vinnyognak a macska méretű patkányok, nyikorog alattam a lépcső, szellemek kísértenek a sötét sarkokban, mindent megül egy nyomasztó légkör. A küldetés mögötti horrorisztikus történet is rátesz egy lapáttal.
    Nem tudom eleget méltatni ezt a játékot, valaki egyszer írta hogy a witcher olyan mint egy életérzés, hát egyet kell értsek, igazán különleges élmény, amit mindenkinek meg kellene tapasztalnia aki kicsit is szereti a fantasyt és a játékokat.
  • lonvard
    #16587
    Igen, a kezdőpáncél erősebbik változata a viperapáncél, de ezt úgy is tudod. Előző végigjátszásokban abban feszítettem egészen odáig, hogy meg nem lett a farkaspáncél.

    Imádom a keresztvasakat a hátán. Leáll valakivel beszélgetni, és akkor csillog-villog a hátátn a rozsdamentes acél. Ilyen színe van a svájcibicskám pengéjének is, onnan tudom, hogy rozsdamentes. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.18. 21:23:41
  • caps lock
    #16586
    Az a nyílpuska tényleg nagyon illik az öltözékhez. Ruhák közül nekem a mantikor a kedvencem. De a kezdő páncél is nagyon jól néz ki, amiben itt az oldal fejlécén feszít. Amúgy magam is sok időt el szoktam ilyesmikkel vacakolni a hasonló játékokban, ha már 100+ órán keresztül kell bámulnom a karakteremet, nézzen is ki valahogy a lehetőségekhez mérten. Hozzáad az élményhez, segíti a beleélést.
  • lonvard
    #16585
    Na most a novigrádi szálat ott hagytam abba, hogy Dandelion elkezdte összerakni a Rozmaring és Kakukkot.

    Priscillát meg elkapja a sorozatgyilkos.
    Tehát visszatérek egy nyomozásból, amiben egy nemesvámpír sorozatgyilkost kellett elkapni, és belekeveredem egy másik hasonló ügybe. Most meg a boncmester nemesvámpír lesz a nagy falat. Asszem elmondhatjuk, hogy Geralt nemesvámpírokra specializálódott. Szépséghiba, hogy ezt a szörnyfajtát nem lehet megölni, mert csak egy fajtársa tudja, szóval majd úgy veszem, hogy szétégettem a hulláját, és nem lesz neki egyszerű összeszedni magát.

    Gwent: szinte mindig a temeri kártyákkal toltam, tetszett Foltestnek az időjárás kártyája, na de viszont most rákaptam a szörnyekre, mert az ő főnöküknek van egy olyan tulajdonsága, hogy bármelyik időjárási kártyát előszedheti a pakliból. Fúúú, ez sokkal jobb. Tehát az a taktika, hogy az ellenség fő erejét időjáráskártyával blokkolom, a másik két kört meg lehozom közeliharci kártyák túlerejével. Illetve hát most már sok egyéb van, megvan a Gaunter O'Dimm teljes pakli az Everec kártyával, tehát van egy nagyon jó sorom az íjászatban, plusz van skelligi vihar kártyám is.
  • lonvard
    #16584
    Bevettem egy algopyrint a kedvedért.
  • Crasher99
    #16583
    Ez már súlyos függőség. Kezeltesd magad.
  • lonvard
    #16582
    Meg kell mutassam a kardjaimat. Olyan baszott jól néznek ki a páncélon. Oké ráközelítve sötétül a képernyő, ezért nem igazán adja ki a screenshot, mindenesetre imádom nézni ahogy mászkál a Geralt ezekben. Alapjáraton kiütést kaptam a nyílpuskától a háton, tetézve az egymással nem harminozáló kardtokokkal, kardvasakkal, meg a csiricsáré öltözékekkel, szóval nem volt könnyű összeválogatni ezeket úgy, hogy kegyetlen is legyek, meg szép is. :)

    Páncélzatom a nagymesteri farkas. Ez néz ki a legdurvábban szerintem, és ez passzol leginkább a witcher hivatáshoz. Az összes többi túl csicsás, vagy speciális. Pl. a medvepáncél tetszik, de azzal nem szaladgálhatok Toussaintban, a Griff tetszik, csak lovagi páncél. Azzal meg pont Toussaintban verethetném. :D Jut eszembe a vipera páncél is nagyon állatul néz ki!

    Kardból hármat használok, 1 acélt, két ezüstöt.

    Alapesetben a toussaint-i acélkardot használom, ami fejlesztve olyan bónuszokat ad, hogy +250 páncéltörés, +75% kritikus sebzés, +15% kritikus találat, +25% égés, +20% vérzés. Emberek és állatok ellen ez a tökéletes kard szerintem.

    Ezüstből a Casus Foederist használom common szörnyek ellen. Az első képen ez a két kard van a hátán a Geraltnak. Tök szépen harmonizálnak a kardtokok, pedig tök különböző kardcsaládból származnak ugye. Tehát ebben egyrészt van Veles rúnakövem, ami 15%-ot ad jelerősségre.Ezen kívül ad 15%-ot Aard erősségre, 15%-ot Queen erősségre, +50% kritikus sebzés bónusz, és 15% kritikus sebzés.

    Ha bossba futok, akkor veszem elő az Aerondight-ot. Ez az istenölő. Rúnakövet nem lehet belerakni, viszont 600-as sebzésről indulva minden csapás után egyre nagyobbat sebez, 10 bevitt csapás után pedig minden csapás kritikus. Ezzel csépeltem péppé a Detlaffot. Ezzel fogom kinyírni a vad falkát. A képen a tokjában pihen, mer kurvajó a markolata, csak mutatni akartam. A tok nem harmonizál annyira az acélkard tokjával, de ennyi belefér. Plusz van még a hátamon egy toussaint-i nyílpuska. Csak a vizuális élmény kedvéért. :D Nem hittem volna, hogy egy nyílpuska jól mutathat Geralton, de ez jól mutat. Dizájn továbbá, hogy rövid hajam van, és nagy szakállam, szóval úgy festek, mint egy spanyol nemes. Mindenképpen közölni akartam ezt a sok hülyeséget most veletek. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.18. 18:59:42
  • lonvard
    #16581
    Ebbe nem vagyok biztos, mivel ugye a DLC-t később csinálták meg, és hogy utólag belerakták volna, hogy Geralt ilyenkor utalgathat arra, hogy mit művelt Toussaintban, azt egyszerűen nem hiszem. De én odaképzelem! Tudod mikor a witcherek mesélik, hogy miket műveltek, és a Lambertnek van egy sztroija, hogy axii-val rávette, hogy valami fazon belefojtsa a társát egy hordó vízbe. Az Eskel meg valami katakan vadászatról számol be.
    És akkor Geralt felsóhajt, csendesen megsimogatja az Aerondight névre hallgató kardját, és nem mond semmit. Ha csak a két nagy DLC sztorijait elmesélné, kiröhögnék, hogy ekkorát hogy lehet hazudozni. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.17. 10:06:56
  • lonvard
    #16580
    Az is nagyon ritka, hogy a sztori visz magával, és fizikailag nem bírom. Tehát hogy kurvakiváncsi volnék a következő párbeszédsorozatra, de közben meg annyira le vagyok szedálva fizikailag, hogy kikapcsolom a játékot, és közben szenvedek, hogy nem tudom mi a következő mondat. Mintha kapnék egy becsomagolt ajándékot, de nem lenne erőm kibontani. Oké így a 3. végigjátszásra ez az effekt kevésbé van meg, bár a Blood and Wine-ban ez is visszajött. :)
  • jofer
    #16579
    Amikor kivégeztem a játékot - mindenestől - rögtön indítottam egy NG+-t, sosem volt ilyen, nem is lesz már egy játékban sem. És amikor leültem a Fehér Gyümölcsöskertben a kocsmában beszélgetni a vándorral, a homlokomra csaptam, hogy basz*i ez Gaunter O'Dimm. Hatalmas élmény volt. Nem elég, hogy előtte a temetői jelenet miatt a sírás fojtogatott, ez a felismerés még gyomorszájon is vágott.
  • Savaran
    #16578
    Tényleg ez meg sem fordult a fejemben, vajon Kaer Morhenben, megnyílnak válszlehetőségek a blood and wine kapcsán? Nézd már majd meg légyszives, érdekelne, mert én mindi.g a végén mentem olaszba. Hihetetlen mestermű ez a játék, 900 órám van benne de még mindig érdekel.
  • caps lock
    #16577
    Én is nemrég kezdtem újra a játékot, öt évig vártam vele, már ki voltam éhezve egy minőségi kalandra. Várni akartam a next gen frissítésig, de úgyse bírná el a kártyám, pár évig pedig biztosan nem fejlesztek gépet. Talán ha majd kijön az új witcher annak alkalmából... No de mindegy, most megpróbálom érdekesebbé tenni a játékmenetet azzal hogy a jelhasználatra koncentrálok. Eddig mindkét végigjátszásomban szinte kizárólagosan csak a kardforgatásra tettem a pontokat, jeleket nem fejlesztettem, se az alkímiát. Most erre nagyobb figyelmet fordítok.
  • lonvard
    #16576
    Nem baj, nem sajnálom. Volt egy epic harcom, meg diskurálhattam egy ősvámpírral úgy, hogy nem tépett széjjel. Nekem ez megérte. Különben is ki lett neki derítve, hogy a nővére a gyilkos, a testőrök felkészültek, el lett neki mondva, erre mit csinál? Magához hívatja úgy, hogy nincs megkötözve a némber. És elkezdi ölelgetni. Hát ilyen hülyét. Ez a hátránya az autoriter rendszereknek. Nem lehet megmondani az uralkodónak, hogy ne bújjon a meggyilkolását tervezgető személy kebelére. Egyedül azon aggódom, hogy az utódja elszedi tőlem a birtokot. :DD Egyáltalán ki lesz az uralkodó most? Szerintem Nilfgard lecsap a helyzetre. Nem tehetek róla, visszamegyek a birtokra, aztán megyek Novigradba. Csomó dolgom van még, még Skelligére se utaztam el, hogy meglegyenek a jó kis fejlesztéseim minél hamarább. Kaer Morhenben lesz mit mesélni a tea mellett. A többi witcher majd előszedi a kis béna kalandjait, én meg elmesélem, hogy eh... el se hinnék miket vittem véghez néhány újratöltés után. Nálam van az Aerondight is, amatőrök!
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.16. 15:11:38