The Witcher 3

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#14798
+1
Savaran
#14797
Szerintem nem a rasszizmusról szól a vita, csak ti keveritek bele, egyszerűen a középkori settingbe nem illik bele egy nem fehér, ennyi én így vagyok vele. Aki erőlteti bele, az ideológia miatt teszi, érdekcsoportok nyomására, lásd készülő sorozat, ezzel van szerintem bajunk, legalábbis nekem igen. Tamás báttya kunyhójába meg egy fehér nem illik bele, ilyen egyszerű szerintem.
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.10. 18:02:00

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

Dante73
#14796
Nem is értem, hogy tudsz olyan játékkal játszani, ami pont a rasszizmus ellen szólal fel. Én itt egy kis önellentmondást érzek. Vagy csak azért játszol, mert f@sz@ kardozós cucc? Mert, hogy a mondanivaló;
1; Nem vitte át a küszöböt,
2; Úgy játszol, hogy pont letojod miről szól,
3; ...
Nem tudom felfogni azokat a hangokat, amik sci-fi, fantasy témájú könyveknél, filmeknél, játékoknál a fő, vagy mellékszereplő rasszán rugóznak. Valahogy mintha fogalmuk sem lenne, miről is szól a cucc, mi a mondanivaló, és milyen példákon keresztül magyarázza el a játék, könyv, film, hogy minden rasszizmus káros. Mindenkinek.
Én nem tudom, hogy a Cirit játszó színésznő tetszeni fog-e vagy sem. Egy dolog biztos, ha nem tetszik, az nem a bőrszíne miatt lesz, hanem a színészi játéka, esetleg a forgatókönyv miatt.

http://www.freetvmaci.info/

#14795
Belinkeltem egy sort, ami említi a bőrszínét. Azzal, h belinkelsz egy sort, ami nem említi, nem fogod semmisé tenni azt, amelyik említi Egyébként meg mi ez az agresszív stílus? Csak beszélgetünk. Nem kell ennyire személyesen venni. "Egyéb?" És? Most mitit mondtál? Semmit."
#14794
Tökéletes 😊 Tökéletesen fedi a világunkat és a jelenség mögött ezt a fertőt erőszakosan toló bűnszervezetet.

#14793
,,Világos egérszürke haja volt és hatalmas, méregzöld szeme. Nem lehetett több 10 évesnél. "'

Egyéb?
#14792
Azt mondtam, h említik a bőrszínét a könyvben. A complexion bőrszínt jelent.
Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2018.09.09. 19:24:34
#14791
Olvastam a könyvet. És ? Most mit mondtál? Semmit.
#14790
Az egész harc a támadás - elugrás (nem a nagy ugrás a spaccel, hanem a kisebb) kombóra épül. A szörnyek legtöbb támadását nem tudod a kardos védekezéssel védeni, ott el kell pattani - ha időben megnyomod, egyátalán nem sebződsz az ugrás alatt. Rá kell érezni, utána gyakorlatilag minden ellenfél könnyű. Vedd meg a Quen jelet és használd - ad egy pajzsot amit egy két csapást kibir.

A lötyik, mérgek is sokat tudnak később segíteni, de az elején még nem nagyon lesznek. Az eleje nehéz, később már jóval könnyebb lesz.

http://www.kurfurst.org - Kurfürst - The Messerschmitt Bf 109 performance resource site MA970-UD3, AMD FX-8350, 16 GB DDR3, GB nvidia 960 4 GB

#14789
Olvass a a Bestiáriumból nyersz infót mit mivel lehet hatékonyan kiíratni. Mutálódj a harchoz használd az erő varázslatokat harc közben. Geralt egy szőrnyírtó boszorkánymester. Képes leölni egy hegynyi méretű rémséget is. De erőből simán nem fog menni. A karakter fánál figyelni kell hogy a kék mutagénhez kék képességeket, rakj pluszban erősödnek a képességek. Igaz ez a többi színű mutagénre képességre is. Használj pengeolajakat rúnákat a kardokhoz hatalmas, tuning a harchoz.Lényegében egy gyilkos drogos boszorkány varázsló bacógép a főhős<#banplz>
Utoljára szerkesztette: Ludowik, 2018.09.09. 11:49:05
#14788
Gyakorolj 😊
#14787
Sziasztok.
Egy kezdőnek milyen tanácsotok lenne?
Normál fokozaton elkezdtem már régebben is, de már az első komolyabb harcnál feladja a leckét, konkrétan kinyír 2 lidérc. 😄
Dark Souls valahogy jobban ment, mit csinálok rosszul?
RatBaG
#14786
milyen tény?
az, hogy felesleges műbalhé volt egész, csak most az sjw ajvékolás időszakát éljük, és minden utolsó senkiházi akar egy szeletet az áldozat-tortából?
jó, akkor egyetértünk.

Per Aspera Ad Inferi.

#14785
Ja igen, mondjuk az a film egy az animéhez hű szereplőgárdával is egy kalap szar lett volna.

Why so serious?

wedge31
#14784
Az én kedvencem Son Goku a DB filmböl, valami kanadai fehér ember játszotta el, na az se volt zavaró egy csepett se...<#vigyor3>
Utoljára szerkesztette: wedge31, 2018.09.08. 23:02:29

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

#14783
Én Danny Trejonak drukkolok

http://www.kurfurst.org - Kurfürst - The Messerschmitt Bf 109 performance resource site MA970-UD3, AMD FX-8350, 16 GB DDR3, GB nvidia 960 4 GB

#14782
Nyilván akiket azért zavar egy fekete Ciri mert ugye a könyvben nem az, őket remélem ugyanúgy idegesíti, hogy a Gyűrűk Ura filmekben Frodó nem egy 50-es, pocakos fickó volt.

Why so serious?

#14781
A mémgyár közben teljes erővel beindult.

jarlaxxe
#14780
Egyáltalán nem tértem el.

Savaran
#14779
Eltértél a tárgytól.

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

jarlaxxe
#14778
Felölem te hagyhatod te tény attól még tény marad.

RatBaG
#14777
hagyjuk már a gits-t, az animékben eleve az esetek 90%-ban full fehérnek néznek ki az egyébként ázsiai karakterek...

Per Aspera Ad Inferi.

jarlaxxe
#14776
Pont ott vannak mint amikor pl Scarlett Johansson megkapta a full ázsiai Motoko szerepét a gits-ben...

Savaran
#14775
Ilyenkor hol vannak a jogvédők?

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#14774
Az a baj, hogy nem látjátok, hogy nem azzal van a baj, hogy ha esetleg fekete lesz Ciri, hanem azzal, hogy a fehér eleve ki van zárva (már ha igaz egyáltalán a hír). Tehát hiába lenne esetleg egy fehér bőrű színésznő aki nagyon tehetséges, imádja a lore-t és nagyon szeretné a szerepet, nem kaphatja meg mert fehér bőrű - ez maga a szín tiszta rasszizmus.
#14773
Én is valami hasonlóban reménykedek. LEsz egy kis pl ázsiai beütése, hogy jelezzék, hogy van benne tündevér vagy hasonlók... A neten már ott sírnak, hogy "niggerciri" pedig azt egy szóval se mondták, hogy fekete lesz.

Mellesleg megvan a tökéletes szereplőgárda...

#14772
#14757
#14771
Viszont sok lény , és a hozzájuk kapcsolódó mitológia , kelet európai

Egyébként a Witcher világában vannak feketék is a witcher univerzumban. Zerrikania = Afrika. Bár ott sem biztos hogy mindenki néger, hiszen Afrikában sem csak négerek laknak, Teá és Veá nem derül ki hogy néger-e, de Zerikanáiban vannak zebrák is pl.

Aztán Nilfgaard is akkora, hogy ott igen sok kultúra van egyszerre.

És Ciri bőrszínét nem említik a könyvben, csak haját és a szemét. Nem fekete Geralt nem lehetne, mert Geralt bőrszínét , vagy Trissét, vagy Yenefferét konkrétan említi a könyv.

És arról sem volt szó, hogy Ciri a sorozatban egyenesen néger lesz. Mellesleg, én hamuszürke hajú lányokat se láttam még életemben.
Egyébként ha tippelnem kéne, a sorozatban félázsiai vonásokkal teljesen jó lenne Ciri, ugyanis tünde felmenői vannak, némi egzotikusabb vonásokat ezzel lehetne magyarázni.
Dante73
#14770
Nem láttuk a forgatókönyvet, így nem tudhatjuk. Lehet, hogy a rendező, forgatókönyv író úgy képzeli, hogy ahány ország, annyi rassz. Régen olvastam, de mintha Ciri egyik szülője másik királyságból származna, úgy rémlik.
Szerintem megfelelően indokolva lesz a dolog, én nem kételkedem benne. Netflix azért nem egy kutyaütő banda, maga a brand is elég jó névvel rendelkezik. Kár szerintem előre "sírni" a dolgon. Ha láttuk az első részt, úgy is szétkapjuk, mint Floki a lábtörlőt.... <#nyes>

http://www.freetvmaci.info/

Palinko
#14769
Nem rohangáltak, de benne voltak a nép misztikumában, egymásnak mesélték este morzsolás után, de feketével nem nagyon találkoztak szerintem, még kereskedők formájában sem, bár úgy azért lenne értelme bevonni őket, vagy a DLC megoldása is fantasztikus volt a hajótöréssel. Viszont az már furán hatna nekem ha egy random kis faluban képviseltetni kéne minden rasszt, feketék, ázsiaiak, dél amerikaiak, indiánok, fehérek szaladgálnának furán nézne ki. Ugyanúgy hihetetlen mint a fehér uralkodó családból származó Ciri megváltoztatása. Ahol jó ötlet lenne pl fekete behozása az Emhyr oldala, neki nagy a birodalma és pl lehetne fekete hadvezére meg a katonái keverve stb. Vagy biztos lehetne még értelmes módja ennek, de nem a főszereplők között mert az elég fix.
Savaran
#14768
Hiába bagatellizálod el.

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

jarlaxxe
#14767
Nonszensz az olaszok fehérek és mi vagyunk a felsöbbrendü faj nem bántjuk öket, max a nagyon déli cigány beütésüeket.

Savaran
#14766
Azért mert rossz sorban tartották a feketéket anno a fehérek az feljogosítja őket a vérbosszúra? Szerintem nem. Ilyen alapon a verjük le az olaszokon a Római birodalom álltal elkövetett genocídumokat...

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

wedge31
#14765
Mégjó, hogy nem játékfeldolgozás lesz hanem a könyvek után mennek mert akkor lenne csak itt a sok anyázás.
A " rajongóknál" nincs rosszabb, még geralt lovának a farka is pont ugy kellene, hogy álljon mint a játékban...<#hehe>

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

jarlaxxe
#14764
Ezt középkori lengyelországról mintázott fantasyt valószinüleg félreértelmezed mert ez valszeg a már sokat emlegetett külsöségegre vonatkozhat mert nem hiszem, hogy a lengyeleknél elfek, witcherek meg vámpirok rohangáltak az utcákon a középkorban.

Malakai
#14763
Engem őszintén szólva jobban zavar az, hogy inkább afelé terelik a magyarázatot, hogy valójában nem változtatnak rajta, a "könyvben nincs egyértelműen leírva", miközben valójában egyértelműen változtatnak valamin.

A változtatás önmagában nem probléma, csak legyen értelme, legyen megindokolva, a médiumváltás miatt úgyis kell változás, de ha a változás csak a változás kedvéért van, azzal csak a rajongókat idegenítik el.

(\__/) ( X.x) ( } . { )

Savaran
#14762
Láttunk már fekete lovagot Artúr király lovagjai között, mega lol, rendesen nyomatják a pofánkba a fehér ember ellenes propagandát, múltkor a
Kingdom Come Deliverance játékról cikkeztek, hogy túl sok a fehér benne XD szánalmas, sajnos ha így megy tovább, tényleg nem lesz fehér ember a Földön.

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

Palinko
#14761
Sajnálom hogy nem látod a logikát és nem érthető hogy középkori setup. Attól mert mítikus lények szerepelnek benne amik akkoriban a hétköznapi emberek fantázia világában igen is megvoltak még nem kell mindent belekeverni. Hogy fantasy attól még tönkre lehet tenni dolgokkal. Miért nem tesznek bele pl okos telefonokat? Mennyire lenne illúzióromboló ha Geralt selfiezne egy szörnnyel miután megöli? Na kb ennyire fura a kevert rassz a középkori lengyelországról mintázott fantasyban.

Én szívesen megnéznék egy olyan fantasyt is ahol már a középkorban is keveredtek az emberek, meg más változtatásokat is bele lehet tenni, csak akkor ne Witchernek hívjuk hanem találjanak ki saját lore-t és azt úgy csavarhatják ahogy akarják, sokak kedvencét viszont ne tegyék tönkre.
Palinko
#14760
A witchereké a mutáció miatt de mivel Ciri nem kapott a főzetekből, az övé a származása miatt. Meg nem is fehér hanem hamuszürke így akarta Sapowski kifejezni hogy Geralt meg Yennefer fogadta örökbe egyik haja fehér a másiké meg fekete.
jarlaxxe
#14759
Jah, igen fantasy, sárkányok, elfek, élöhalottakaz az oké de ha valaki nem fehér az már gáz mert nem valósághü, tök logikusan levezeted...egyébbként ha valamelyik felmenöje szines volt simán lehet az mégha a szülei hófehérek is.

Dél afrikában meg ugy általában afrikában valszeg azért rasszisták mert évszázadokon keresztül elnyomták meg állati sorban tartoták öket a fehérek, az ö hozzáállásúk érthetö, ez azért nagy különbség.

Dante73
#14758
Magyarul olvastam a könyveket, lévén Magyar vagyok...
Azzal ugye tisztában vagy, miért fehér a witcherek bőre, haja? (MegaLOL)
Valóban, félreérthetően fogalmaztam. Fehér embert írtam, mivel európában gondolkodtam. Javítom. Mindenütt a "domináns" rassz, kivéve néhány helyet.
Nem elhitetni akarják velem, személyes tapasztalat. Ugyanis itthon is, japánban is, kanadában is nyitott szemmel járkáltam. Kanada befogadó ország, mégis rasszista, előítéletes. Még állami szinten is. De legalább szégyenlik. Japánban a legbarátságosabb utcaseprő is keresztbe lenyeli vonát, a pártjával együtt...
De tudod az, hogy a szomszéd pistike is cukrot lopott, még nem jogosít fel semmire... <#gonosz3>

http://www.freetvmaci.info/

#14757
Könyvből: “She had fair hair, ashen white complexion and large impetuous green eyes”.
Palinko
#14756
Szerintem abból tudható hogy a felmenői fehérek, de hát fantasy biztos a biológia is másképp működik... Viszont akkor kár volt ilyesmiket írni

"From Sword of Destiny page 416. “She had fair hair, ashen white complexion and large impetuous green eyes”"

Now it’s our turn, thought Geralt. He was right. The officer stared at Ciri. His eyes shone through the opening in his visor, watching everything without missing a detail. Her paleness. The scar on her cheek. The blood on her sleeve and hands. The white streaks in her hair.

Ha valakit találnak aki fél ázsiai még azt mondom oké, de hogy lenne már egy fekete vagy india szereplő fehér hajjal és zöld szemmel? Ember nincs aki így képzelte volna el a könyvek alapján.

A többihez meg inkább nem mondok semmit, mert egyrészt offtopic másrészt úgy látom kár, de azért nézz már szét kicsit japánban vagy dél afrikában meg egyéb helyeken hogy mennyire rasszisták és rájössz hogy nem a valóságot írod le, hanem pont azt a dumát amit próbálnak megetetni veled.
Dante73
#14755
Nem tudom, Te honnan tudod, Sapkowski minek gondolta, képzelte a főszereplőit?
Amúgy, nekem ez a gender-témán való rugózás megy az agyamra. Sajnos a fehér "többség" nem hajlandó felfogni, hogy a rasszizmus egyedül az Ő hibája. Igen KIZÁRÓLAG. Valóban más egy néger, egy ázsiai, valamint mondjuk egy izraelita kultúrája. Viszont a zsidókat a középkorban kényszerítették bele a mai sztereotípiába, a feketéket mostanság kényszerítjük bele a jól futó sportoló, gettólakó képbe, Az írekkel, cigányságal stb is ez a helyzet. A meglévő rasszizmus rákényszerít minden rasszra egy-egy szerepet, és nem hagyja kitörni belőle.
Egy olyan történet kapcsán pedig faji kérdéseken nyavalyogni, ami pont, hogy a rasszizmus ellen emeli fel a hangját... (Mint ahogy a sci-fi, fantasy irodalom legnagyobb része egyébként) már több, mint vicces. Ha kimondanám, leírnám minek tartom, az elég nagy flémet indítana, gyanítom.

(Although, az első mondat szól neked, rólad. A többit ha akarod, mondhatnám, ha inged, csak akkor vedd magadra. Ugyanis nem feltétlen neked szól)

http://www.freetvmaci.info/

#14754
molnibalage83
#14753
Nem a ciris része miatt...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

Palinko
#14752
Szerintem így próbálják eladni, pl ha egy kínai Ciri lenne kínában biztos sokkal többen néznék. Szerintem is nagyon rossz ötlet, oké hogy fantasy nem történelmi mű, de mindenhol hangsúlyozták hogy az ihletet a középkori lengyelország adta, szóval nem kell ez a keveredés. Vagy a feketéknek is egész kontinensük a világban, de pl a játékokban is csak az egyik DLC-vel jött be onnan valaki és senki nem sírt, hihető is volt, most miért kell az összes kontinenst össze vissza keverni majd a sorozatban? Nem lenne hihető max pár más bőrszínű karakter mert régen nem így működtek a dolgok. Aztán bánom is én a másik évadban meg menjenek át arra a másik kontinensre sokakat érdekel az is, de ott meg lehet mindenki fekete mert az meg úgy hiteles. Sokan pl a következő Witcher játékra is várták hogy majd azon a kontinensen játszódik egy másik Witcher suliról szól majd.

Pláne úgy hogy foglalkozik épp eleget a rasszizmussal csak épp törpék meg, elfek ellen ezt is meg kell hagyni mert alap eleme volt mint a könyveknek mint a játékoknak. Nem kell ide más bőrszínű színészek tömkelege mert csak bonyolítaná a képet, azokat befogadták, de az elfeket nem? Vagy kezdjenek el a más bőrszínűek ellen is rasszistáskodni a szereplők? Abból meg kész is a botrány.
#14751
Elég tré választás egy pécésített Ciri egy olyan könyv/játék alapú sorozatban, ami amúgy full rasszista, az emberek meg tündék között megy a faji háború ésatöbbi.

Mellesleg nem is értem miért. A kábeles csatornák elvileg arról is szólnak, hogy nincs benne PC, mert nem kell.
Utoljára szerkesztette: Kurfürst, 2018.09.08. 13:59:17

http://www.kurfurst.org - Kurfürst - The Messerschmitt Bf 109 performance resource site MA970-UD3, AMD FX-8350, 16 GB DDR3, GB nvidia 960 4 GB

#14750
Nem tudom miért lenne vicces. Sokan így gondoljuk ahogy ő. Ettől még lehet eltérő véleményen lenni. Én se szeretnék látni fekete Geraltot. Egyszerűen nem rájuk írták ezt a szerepet. Amúgy se tetszik ez a nyomulás ami a gender témában megy.

molnibalage83
#14749
Elég vicces kommetet sikerült leírnod.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/