The Witcher 3

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#14848
Köszönöm a válaszokat, most már nagyjából tudok érvényesülni a játékban. 😄
Még annyi kérdésem lenne hogy melyik fajta páncél a legjobb? Könnyű, közepes, vagy nehéz?
Ha tippelnem kéne akkor a könnyű. 😄
#14847
Csak éppen a könyv majd 90%-ban senki sem tudja hogy ki ő. Sokáig csak egy lelenc.

A Tündevér pedig nem nyilvánvaló annyira, hogy üldözzék érte. Csak egy képzett tudós, aki tud olvasni a jelekből (mint pl Yennefer) tudja megállítani, hogy Ciri felmenői között Elfek voltak. egyedül Talán csak a ezüstös/hamuszín haj lehet gynús de egy átlagembernek az sem mond semmit.

Mellesleg most még a semmin vitázunk. Egyelőre csak azt tudni, hogy nem kaukázusi színésznőt akarnak a szerepre, de a net máris sír hogy "niggerCiri!!!!!" NEM! Jelenleg még semmit se tudunk, mit akarnak. Már leírtam hogy ha egy kicsit egzotikusabb kinézetet (Ázsiai, latino stb) akarnak, ami jobban -de nem túlzottan- kihangsúlyozza a másságát és a tünde örökséget az még szerintem ok. De ha tényleg fekete bőrű színésznőt castingolnak, akkor viszont tényleg indulhat a szarvihar, a már lentebb említett okok miatt.

De jelenleg kb SEMMIT se tudunk.
Savaran
#14846
Szerintem túl sokat képzelsz a dologba, #14797

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

jarlaxxe
#14845
A rangja miatt pont, hogy tökéletesen megélne mert ugy is megél, hogy tünde vér van benne ami a witcher világában legalább annyira utálatos mint nektek a mi világunkban ha valaki afro amerikai, ennyi

#14844
Az négert nem éri meghúzni mert akkor lehúzhatják a budin az egészet .Annyira nem illik az összképbe mint ku..ának a kezébe a liliom. Nem rasszizmus ez Az hogy nem európai a karakter nem zárja ki egy sor igen dekoratív színésznő esélyességét. És igen a Witcher világában nem élne meg egy sötét bőrű Ciri.
Dante73
#14843
Nem.
Legalábbis nem ezt írtad. Jöttél PC-vel, hogy BIZTOS azért, jöttetek mindennel. Ha annyit írtatok volna, ez a vita nem ment volna át rasszisták vs nem rasszisták vitába.
Egyenlőre, annyit ír egy nem rasszista, hogy; Remélem, nem lesz univerzum idegen Ciri karaktere.
Mert sajnos ma NAGYON rasszisták az emberek. Sokkal inkább, mint néhány éve. És a legszebb az, hogy nem a saját tapasztalataik alapján, hanem generált álhírek, és a politika nyomására. Aki ma egy ilyen hír hallatán nem linkel egy olyan képet, ami alább linkelve van, az nem is Magyar.
Aki ma nem sír a PC, genderbizbasz, liberális túlerő miatt, az nem is Magyar.
Aztán van, aki az egésztől hányni tudna, mert tisztán látja, mi van a hátterében... Pontosan tudja a történelmi példák, esetleg saját tapasztalatok alapján, hogy ennek az undornak SOHA SINCSEN jó vége. Pontosan látja, kik, és miért csinálják ezt. Pontosan látja, milyen érzelmekre apellálnak.

http://www.freetvmaci.info/

Malakai
#14842

(\__/) ( X.x) ( } . { )

Savaran
#14841
"Ha Ciri néger lesz, biztos engem is zavarni fog. Nem a bőrszíne miatt, hanem mert az univerzumtól ez idegen dolog"

Na erről beszélünk mi is.

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

Dante73
#14840
Engem, ebben a vitában egyetlen dolog zavar.
Hír; Nem Európai fehér embert castingolnak Ciri szerepére.
Erre minden félidióta jön a PC-vel, és társaival. Hogy BIZTOS AZÉRT.
Kérdés;
Ezt honnan veszitek? Egyenlőre pont semmit nem tudunk a dologról. És erre egyesek háborognak a semmin.
És akkor az a hülye, aki rasszista nácinak látja őket.
Uraim. Rossz hírem van. Aki fel van a dolgon háborodva, az egy előítéletes valaki. Ugyanis még azt sem tudod, min is háborodtál fel. Ezt hívják előítéletnek.
Ha Ciri néger lesz, biztos engem is zavarni fog. Nem a bőrszíne miatt, hanem mert az univerzumtól ez idegen dolog. Ha valaki ezért FOG (nem most, mikor semmit nem tud még!) felháborodni, meg fogom érteni, igazat adok majd neki.
De addig... Nézzetek már tükörbe, ha tudtok.

http://www.freetvmaci.info/

#14839
De az adaptáció lényege pont az, hogy változtass és ne szolgaian másolj. Értem én, hogy vannak a puristák akik szerint minden csak pontosan ugyanúgy lehet a sorozatban ahogy a könyvben volt. Ilyenek voltak a Gyűrűk Uránál is, meg biztos vannak a Trónok Harcánál is. Ők akkor majd nem nézik. De ők vannak kevesebben.

Why so serious?

jarlaxxe
#14838
<#eljen>

wedge31
#14837
A hatalmas nagy semmin megy a vita még semmi se dölt el az meg végképp nem, hogy ciri fekete lesz.

A játékban viszont semmi egzotikus beütése nem volt bedig félig tünde tehát mindenképp jó ötlet volna egy ázsiai csajt castingolni és akkor mindkét tábor megnyugodna mert se fekete se fehér nem lenne.

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

Savaran
#14836
Emhyr fekete a könyvekben?

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

jarlaxxe
#14835
" Szerinted mennyi esélye lenne ebben a világban egy fekete bőrű embernek? " erre rövid a válaszom: minden esélye, mert ö Emhyr var Emreis lánya tehát ha púpos félszemü lilla börü törpe volna akkor is felette állna az átlag embernek nem mernék bántani ( de ezt valszeg nem érted meg mert esetleg ostoba vagy hozzá )


Utoljára szerkesztette: jarlaxxe, 2018.09.11. 19:50:44

#14834
Ezek szerint még mindig nem érted (vagy nem akarod megérteni, esetleg troll vagy) hogy ez egyáltalán nem a rasszizmusról szól.

Hanem arról hogy megváltoztatnak egy karaktert, akiről konkrétan le van írva, hogy hogy néz ki, + a rajongók 90%-a ilyennek szeretné, valamint a túlzottan eltérő bőrszín nagyon idegen lenne a történet világától. Ismétlem még nem tudjuk mit akarnak, szóval ha csak valami ázsiai/latina stb. beütésű Cirit akarnak az nekem még teljesen oké.

De ha tényleg fekete vagy túlságosan színes bőrű színészt választanának, azzal komoly változást okoznának az egész univerzumban. Abban az univerzumban, ahol ha túl csinos vagy rásütik, hogy "TÜNDEFATTY" vagy és karóba, húznak a város főterén. Abban az univerzumban, ahol egy csapat töknormális lányt zártak évekre börtönbe és boncolnak fel élve csak mert pár zakkant mágus szerint "rossz csillagzat alatt születtek". Szerinted mennyi esélye lenne ebben a világban egy fekete bőrű embernek?

A Witcher világában jelen a van, sőt egyenesen tombol a pattalan fajgyűlölet. Pár fekete bőrű karakter behozása pont ezt tüntetné fel fúrcsa színben. Vagy csinálják, de akkor ne nevezzék Witcher-nek, hanem mondjuk Négyföldének vagy valami hasonlónak. 😊

Valamint a miért tényleg kérdéses. Nem keltek ki magukból a jogvédők és nem rendeztek tüntetések hogy "SZÍNES CIRIT AKARUNK!!!". Semmi ilyesmi sem volt. Ők csak azért tették hogy elmodnhassák magukról, hogy mekkora egy nagy PC csapat. Pedig maga a Witcher világa az ami hamvában tapossa el az egész PC dolgot.

Kb mintha az Amistad-ot fehér színészek játszották volna el. As is nagyon "világidegen" lett volna.
jarlaxxe
#14833
Azért remélem a magukat rajongónak beállitó kis rasszista köcsögök nem fogják öt meglincselni mert annyit nem ér az egész.

#14832
Te meg azt nem fogtad fel, hogy miről is van szó (btw senki nem beszélt a játékról, a könyvről beszéltünk ahol szintén le van írva milyen színű ciri de még az eredeti könyv borítóján is rajta volt, illusztrálták! Gondolom arra is rábólintott az író, de whatever).

Továbbá a kutyát nem érdekli mi fér bele a fantasy világba és mi nem, se az h mi volt akkoriban európában, de még csak az se hogy milyen színű lesz Ciri.

A MIÉRT a lényeg. Azzal van probléma, a PCvel és SJW-el bár gondolom fogalmas sincs ezekről. Szóval ezzel le is zárom ezt.

(És bár lentebb leírtam, úgy tűnik nem jut el néhány emberhez, érdemi reakció, cáfolás még mindig nem érkezett rá, szóval kár is vitatkozni, mert semmitek sincs a rasszista kártyátokon kívűl 😄)
wedge31
#14831

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

jarlaxxe
#14830
Még mindig nem fogtátok fel, hogy ez nem játék adaptáció lesz nem kell mindenek olyannak lennie mint a játékokban, söt valszeg egy az egyben jogi okokból nem is lehet.

Ha Sapkowski rábólint arra, hogy ciri hupikék akkor olyan lesz, mellesleg hamuszürke zöld szemü 10 éves fehér gyerek szerintem pont olyan gyakori mint egy fekete zöld szemü hamuszürke hajú gyerek a valóságban de egy fantasyban belefér.

#14829
Pontosan!
És tényleg nagyon reménykedem, hogy erről van szó. Ugye a BAME kifejezést használták, ami a nem fehér egyéb rasszok, néger, ázsiai, kisebbségek stb utal. Nem kezdték felsorolni pontosan, hogy milyen embereket várnak, csupán ennyit írtak. Lehet ők sem egy néger szinésznőre gondolnak, hanem valami másra, de konkretizálni, és emiatt kizárni embereket egyből nem akartak.
Szóval van még remény, remélem lesz eszük.

Btw kiváncsi leszek, Yennefernek kit választanak..

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
#14828
Én is ebben reménykedek. Ugyebár eddig csak annyit tudunk hogy NEM FEHÉR színésznőt akarnak castingolni a kis Ciri szerepére. Ami lehet black vagy ázsiai vagy más minor kissebség.

Ha pl Ciri ázsiai lenne vagy lenne benne egy kevés ázsiai vagy más beütés, azzal nekem pl semmi bajom sem lenne. A könyvekben is benne van, hogy Ciriben van egy enyhe keveredés amit annak tudható, be hogy az őseik között voltak elfek.

Yennefer is 1/8-ad elf ha jól rémlik.

Tehát ha ezért választanak pl ázsiai kislányt, hogy jobban szemléltessék Ciri vérvonalát az oké. De ha néger lenne azt nagyon nehéz lenne megmagyarázni. Ha tényleg fekete bőrű színésznő lenne Ciri akkor ki lehetne találni valami magyarázatot, hogy "a ősi vér miatt ilyen" de az már nagyon izzadságszagú lenne.


Utoljára szerkesztette: Prof William, 2018.09.11. 18:20:38
#14827
Ti vagytok a rasszisták, nem is kicsit, csak az a baj még észre se veszitek. 😄

Frodó a könyvben egy 50-es, pocakos hobbit, a filmben pedig egy jóképű, fiatal srác. Semmit nem ad hozzá a sztorihoz ez a változás, csak a vásznon jobban eladható mint egy öregedő, nem túl szép főszereplő. De nyilván "teljesen" más eset, hiszen ott nem lett NÉGER!!!!

Why so serious?

Savaran
#14826

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#14825
Annyi volt bajuk anno főleg a GyU-ban, hogy:
- kimaradt Bombaldi
- Glorfindel nem került bele, aki elviszi Frodót Völgyzugolyba. Helyette a filmben Arwen viszi.
- Meg a 3-ban a szellemsereg nem oszlott fel a kalózok után, hanem ők nyerték meg a csatát is. A könyvben az emberek nyerik meg a főcsatát, a szellemek a kalózok után távoznak.
De semmi egetrengető ökörség, így felesleges a GyU-t belekeverni.
És ez az egész Ciri ügy nem a rasszizmusról szól, hanem az elbaszott, túltolt PC szarról. Így teljesen jogos a kiakadás.
Mert azzal senkinek nem lenne gondja, ha beleírnak egy új szereplőt, akit négerázsia játszik.
#14824
De örülök, ha van aki szivesen nézne néger, fehér hajú zöld szemű Cirit. Ti vagytok eddig az egyetlenek, akikkel neten találkoztam kommentek között. Igaz meg van a véleményem az sg fórumozókról, néha, néha tévedek ide, nos nem csalódtam most sem. 😄
#14823
Nem vagyok jártas a Gyűrűk Ura sztoriban, és nem tudom mit változtattak meg, a kérdésem az lenne, hogy azok a változtatások is csupán külsőnyomásra történtek? Semmit nem ADTAK hozzá maga a történethez? Amik miatt esetleg jobban működött a filmes adaptáció? Csak mert változtatás volt, persze, egy kurva hosszú könyvet belesűríteni filmbe eléggé nehéz, de valamiért még se csináltak néger Frodot, már ha emlékezetem nem csal ...

És emiatt szar példa felhoznotok a Gyűrűk Urát (és ebből is látszik mennyire nem értitek a lényeget, bár le írtam nektek, reakció, értelmes rá, eddig nem jött), ugyanis abban az időben nem volt divat a SJW, és láss csodááát, nem is raktak bele kötelezően négert! Hmm de miért? Biztos rasszisták voltak. 😊
molnibalage83
#14822
Ja értem, hogy te is azok közé tartozol, akiknek fogalma sincs a liberális szó jelentéséről, csak imádnak dobálózni vele.

Mondom, nem tévedtem, tipikus szittyatúrbó balfasz mentalitás. Na én innen léptem.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

Savaran
#14821

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

molnibalage83
#14820
Mit kéne felvállalni...?

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

molnibalage83
#14819
Nekem is ez jutott eszembe. Bár a Tolkien vérfanatikusok hisztiztek
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.09.11. 15:55:41

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

Savaran
#14818
<#eljen>

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

Savaran
#14817
Mert talán nem vagy az? Legalább ne szégyelld felvállalni! Lerí rólad.
Szittya nick? Lehetne az, bár ha sejtenéd mit jelent, akkor tudnád nem erről szól, ezzel mellé lőttél.
De a kedvedért legyen az, képzeld annak, én nem bánom ezzel nem tudsz megsérteni, inkább még büszkévé teszel, de egyébként nem kapcsolódik az alapvető vitatémához, teljesen irreleváns "hunharcosszittyalovas42"-is lehetnék, mindenki azt hisz amit akar.

Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.11. 15:53:11

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#14816
De egy adaptációnak miért kellene szolgaian követnie az alapművet? A Gyűrűk Ura filmekben ezer és ezer, a bőrszínnél sokkal nagyobb dolgot változtattak meg a könyvhöz képest, mégse emlékszem ekkora hisztire. Persze az is lehet 2001-ben még az online hiszti nem volt ekkora divat.

Why so serious?

#14815
Ész érvet alább látod.

Kép meg túlzó és csak poénból készült,nem kell vérkomolyan venni. Én jót nevettem rajta. Sajnos a puszta gondolat, hogy valaki ilyen képet rakjon össze, nem született volna meg, ha nem kezdik el ezt a fekete Cirit.

Ma fekete Ciri, holnap ki?
A kép attól még vicces.
molnibalage83
#14814
Hú, ezen most nagyot röhögtem.
Az külön vicc, hogy neoliberózni kezdsz.
Mondjuk a szittya nicked alapján nem tévedtem nagyot..

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

Savaran
#14813
Mondták már hogy a személyem támadása nem számít érvelésnek? Ha neóliberó téma vetül fel sg-n te rögtön megjelensz, a véletlen műve?

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

Savaran
#14812
Szerintem meg olyan voltam vele mint a mesterlövész, egyet lőttem pont jó helyre.

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

Savaran
#14811
A mai klasszikus szemüveg a XVIII. században jelent meg, elődje 1000 körül, bár 1200 körüli évszámot írnak a Witchernél de a setting az reneszánsz korai szakasza a lemezpáncélok elterjedése, tehát a szemüveg is jobban beleillik mint a fekete Ciri.
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.11. 15:28:03

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

molnibalage83
#14810
Teljesen mindegy, hogy te csináltad vagy sem, vérostobán használtad.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

Savaran
#14809
Arabos boltossal tegnap is találkoztam a HS dlc-ben, és tökre tetszett mert egy arab kereskedő, de nem a király lánya.

Bagoly mondja....érvelés

UI: a grafikát nem én készítettem
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.11. 15:22:11

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

molnibalage83
#14808
Nem odaillő grafikát teszel be é nemét változtatod meg Cirinek.

Halkan szólok, hogy szemüveges emberek meg vannak a Witcher világában és az első szemüvegek is cirka 800 évesek.

Ez első kiegben volt arabos kinézetű boltos és asszony is hozzá emlékeim szerint.


Értem én, hogy mi zavar sokakat, de akkor talán ésszel kéne érvelni és nem ilyen nevetséges módon, mert ezzel csak magadat röhögteted ki.
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.09.11. 15:06:15

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

Savaran
#14807
Annyit fűznék hozzá vizuálisan, hogy ha a fantasy-ba "minden belefér mert fantasy" akkor ilyen lenne a játék:

Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.11. 14:56:33

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#14806
Szóval nem látjuk a fától az erdőt?
Legnagyobb vicc az egészben, hogy rasszista jelzőt kap az, aki szeretné, ha kedvelt könyvét/játékát hűen adaptálnák. Pedig itt nem a bőrszínnel van a baj, hanem a miérttel. Manapság divat mindenbe belerakni a kötelező négert/ázsiait/akárkit. Nem azért mert így jobb lesz a történet, vagy karakter vagy csak az adott szinész játéka/zsenialitása pont passzol oda, hanem mert KELL, MUSZÁJ, hogy a fanatikus SJW-k ne köpködjék le az adott filmet/sorozatot. (hiszen ha nincs benne sötétebb bőrű akkor az csak RASSZISTA MŰ lehet). És ez itt a gond! Nagyon sokan felháborodtak és jogosan. Ha egy fekete/ázsiai színésznő nyeri a szerepet mert olyan jól játsza a karkatert azt mondom rendben.. de nem erről van szó, hiszen a castingot eleve úgy írták ki, hogy egy fehér szinésznek ESÉLYE SINCS, mivel a bőrszíne eleve kizárja őt.

Továbbá csak azért, mert valami fantasy még nem jelenti azt, hogy akkor szabadon BÁRMIT bele lehet rakni, bármilyen előzményt, eredeti művet és logikát mellőzve. Pont Ciri fehér hajjal és zöld szemmel, akinek amúgy LE VAN ÍRVA a bőrszíne, és akiről tudjuk, hogy a szülei is fehérek, és egy olyan ország hercegnője, amit fehérek laknak, ja és ha nem lenne elég, egy tünde leszármazottja, akik ugye köztudottan fehér bőrűek. 😄 Értem ééén hogy fúújfúj rasszizmus de plz... Yennefert hamabb látom a szemem elött, sötét hullámos hajjal, lila szemmel, full feketében és ezüstben ilyen keverék sötétbőrű varázslónőként mint Cirit...... És igen, jogos a felháborodás, mert nem azért nyúlnak bele a karkaterbe, mert így jobb, jobban paszol a világhoz, a jelleméhez stb hanem mert SJW. Nincs hozzáadott értéke a dolognak, csupán SJW, de cserébe legalább nem logikus, nem szép, és oda nem illő. Ez gáz.

Az egyetlen értelmes érvelés a nem fehér mellett: Ciri vérvonala a történetben nagyon fontos. És ha egy ázsiai keverék szinésznőt választanának, aki fehér de látszik a fején, hogy nem teljesen, kicsit "furább" (mivel elf leszármazott), arra azt mondom jó, sőt, talán jobb is mintha "sima" fehér játszana. Magam részéről én ebben reménykedek, hogy csak ennyire távolodnak el az eredeti történettől. De négerként? Felejtsd el....

Hogy nézne ki egy fekete párduc fehérben? Vagy esetleg Martin Luther King fehérben? Na hát pont úgy, mint fekete Ciri....


Utoljára szerkesztette: p2501, 2018.09.11. 14:50:45
Savaran
#14805
Persze arab kereskedő előfordult, meg még talán néger is mint bazári majom, de nem egy uralkodó ház sarjaként mint Ciri! A szaracén szó jelentése: afrikai arab, aki nem keresztény. Ezzel ezt a meddő vitát én is lezártnak tekintem.

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

Dante73
#14804
Kezdjük már ott, hogy a középkorban is voltak Európában szaracénok, azaz négerek. Elvétve ázsiaiakkal is lehetett találkozni. (Eleve, a szaracén is középkori elnevezése a fekete bőrű embereknek) Olvasgass egy keveset a középkori Európáról. Én magam megtettem. Úgy az ötödik Szabó Ervint fogyasztom jelenleg.... És szépirodalmat is eleget olvasok, olvastam az elmúlt 40 évben.
Ugyan akkor tegyük hozzá, hogy a Witcher világában a népek mozgolódása, mászkálása sokkal nagyobb méreteket ölt, mint a középkori Európában.
Tehát amit írsz, az egyszerűen csak szimplán egy tévedés.
Részemről, ezt a vitát nem tartom folytatásra érdemesnek.

http://www.freetvmaci.info/

Savaran
#14803

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#14802
Egy fantasy-be minden beleillik. Attól fantasy, azt raksz bele amit akarsz. Ennyi.

Why so serious?

Savaran
#14801
A fantasy műfaj jellegzetessége, ami Európában az európai mese ill. mondavilágból alakult ki, főként a középkorban, de ókori gyökerei is akadnak(pl görögöktől) alapvetően a középkorra épít, az a fajta fantasy ami a huszadik században ismertünk meg, amire gondolsz az már nem illik a Witcher világába, tehát az ilyen final fantasy féle agymenések, persze az is egy jó dolog a saját kategóriájában, na de az nem a Witcher.
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.10. 18:53:16

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

Savaran
#14800
Akkor tegyük bele a Roxfortot meg Dumbledort, ja meg miért ne lehetne benne fénykard, meg ha már így áll tegyünk bele sport kocsit is, mert a ló az olyan buzis......nincs köze a középkorhoz? Ember te mivel játszottál eddig?
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.10. 18:48:39

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#14799
Szerintem meg egy világ ahol elfek, törpök meg miegyebek szaladgálnak az egy fantasy világ és semmi köze a középkorhoz, ergo bármi beleillik. Vannak benne középkorból meg lengyel folklórból átemelt elemek, de baromira nem a "középkor" leképezése a Witcher világ.

Why so serious?