16775
banner
  • RatBaG #15217
  • yossarianHUN
    #15216
    Az a baj, hogy ennyi mindent egy játék se mer vállalni, de ha mégis, akkor vagy nagy bukta szokott lenni belőle, vagy komoly kompromisszumokat kell kötni az egyes játékelemek kidolgozottságán. Szabad, sandbox stílusú RPG-k műfajában szerintem még mindig a Skyrim és a Kingdom Come viszi a prímet, de még ezekben sem jelennek meg az általad felsorolt dolgok olyan részletességgel, ahogy lefestetted, és még ennyiért is fel kellett áldozni mindkét esetben a kidolgozott, igényes történetszálat, ami mondjuk a Witcher-féle sztoriorientált RPG-k sajátja.

    Az mondjuk más kérdés, hogy egy szénné moddolt Skyrimből mit lehet kihozni, szerintem a fanbase már mindenre csinált modot, amit az ember csak el tud képzelni.
  • Savaran
    #15215
  • Savaran
    #15214
    A nap fénypontja ☺
  • RatBaG #15213
  • Oltred
    #15212
    A Kingdom Come Deliverencet próbáltam, bár nem mélyültem bele. A Mount and Blade-et meg már kijátszottam, de abba nincs meg az amit keresek.

    Köszönöm a tippeket és a segítséget, meglesem ezt a KENSHI-t még. :)

    Oltred
  • Madi92
    #15211
    Meg esetleg még nézz rá a Kingdom Come: Deliverance-re.
  • mindero
    #15210
    Ezt nézd meg:
    KENSHI
    https://lofigames.com/

    Ronda, de szerintem valami ilyesmit keresel. Ki vagy rakva egy végtelen nagy kihaló világba, és túl kell éljél. Ahogy erősödsz, hozzád csapódnak társak, fejleszted a karaktered, idővel várost/erődöt/falut építhetsz magadnak és harcos terminátoraiddal leigázhatod a világot ami eddig kiszúrt veled.

    Nagyon dicsérik - ha túl tudod tenni magad a rondaságán (egy srác csinálja 10 éve).
  • Savaran
    #15209
    Mount and Blade ami neked való akkor, csak abban nincs történet, valamint a nyílt világ nem úgy teljesül mint a pl a Witcher 3 ban, van egy taktikai térkép is viszont a csatákat te vezényled le, valamint te is harcolsz mint vezér.
  • Oltred
    #15208
    Értem, esetleg tudnál valami infót mondani erről a játékról?

    Sejtettem sajnos, évek óta vadászok az elképzeléseimhez foghatót, az mmohoz meg nincs időm bár ott se találni ezekkel a perifériákkal játékot. :D

    Oltred
  • Daermon
    #15207
    A Witcher 3 több pontnak tényleg megfelel, de azért nem teljesen (plusz az előző 2 részt illik elötte letolni).
    A Skyrimre meg nem csodálom, hogy nem az, amit keresel :D
    Olyan játék nincs, amit te keresel. Egy ilyet túl összetett lenne megcsinálni technikailag.
  • Oltred
    #15206
    Sziasztok!

    Nem ismerem a sorozatot, olvasgattam itt is és máshol is erről a játékról, de nem találtam kielégítő információt.

    Olyan játékot keresek ami a nyitott világ, arra mész ahova akarsz és abba kötsz bele vagy segítesz akinek akarsz, varázslat, harc, pénz, sexualitáson kívül lehet saját birtokom, a gazdálkodáson felül ( amibe bele értem az alkímiához szükséges növények termesztésétől kezdve a kenyér sütésig, esetleg üzletet nyithatok, stb ) adóztathatok, ha akarok saját katonaságot állíthatok fel és fosztogathatom a településeket, ha mondjuk legyőzöm, megölöm a település vezetőjét akkor én leszek az Úr a birtokon, ( vagy felesketem ) ilyenek. Persze mindennek következménye van s ahogy láttam ennek a The Witcher 3 Wild Hunt Blood and Wine talán már fedezi azt amit keresek. Jelenleg a Skyrimet nyúzom, újra elővettem, de nem az amit keresek, ennél még szabadabbra gondoltam. Megtaláltam azt ebben a játékban amit keresek?

    Ha mégse valaki találkozott már olyannal amit leírtam?

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Oltred
  • MerlinW
    #15205
    Final Fantasy: The Spiriths Within
    Final Fantasy VI
    Tomb Raider 2018 sem volt olyan rossz ill az első Jolie-s is kellemes popcorn volt.
    Resident Evil 1-2
    Rampage
    Prince of Persia
    Mortal Kombat
    Silent Hill

    Anyagilag kiemelkedő egyik sem volt, de a játékadaptációk átka, hogy csak az foglalkozik velük / értik teljesen akik játszottak az adott játékkal.
  • blackcalibra
    #15204
    Az lehet, csak már emlékszik a ...öm arra, hogy mikor mi meg hogy volt a második részben. :)
  • molnibalage83
    #15203
    Sőt, a párbeszédek sokkal jobbak, mint csak importálni az eredményt.
  • RatBaG #15202
  • argo001
    #15201
    Ezzel tisztában voltam, már korábban utánajártam.
  • Savaran
    #15200
    Egy rövid ideig a szíved választottja szerepelni fog a Blood and Wine-ban
  • argo001
    #15199
    Dehogyis. :D
  • Evoluti0N
    #15198
    Mármint Triss.
  • argo001
    #15197
    Hiányozni fog Ciri és Yen. :(
  • Savaran
    #15196
    A két kieget is ajánlom, úgy lesz teljes az egész
  • hawkie22
    #15195
    Én még csak Velenben vagyok, lvl 8, de már most nem tudom, hogy merre menjek. :) Annyi kérdöjel van a térképen, meg küldetés, hogy csak kapkodom a fejem. De nagyon tetszik a játék, iszonyat, mennyi minden van benne és nagyon jól összerakták a sztorit.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2018.12.28. 11:07:01
  • argo001
    #15194
    Tegnap értem a fősztori végére, és végig az járt az eszemben, hogy nagyon kevés játék okozott ekkora katarzist (talán egy sem). Várom a sorozatot!
  • caps lock
    #15193
    Csak néhány döntés van ami befolyással lehet a történetre, de ezek többsége is csak beszélgetési opció. Viszont van egy jópofa küldetés Letho-val akit ha megöltél az előzőben akkor értelemszerűen itt ez nem lesz elérhető.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2018.12.26. 09:34:05
  • RatBaG #15192
    kár vele ennyit pöcsölni, a szimulálással ugyanazt az eredményt éred el.
  • blackcalibra
    #15191
    Megoldódott. Fent kell legyen a második rész is és bent kell legyenek a mentett állásai. A harmadik részt elinditva már engedi az importálást. Még csak be se kell másolni a harmadikba a mentéseket. De a második résznek fent kell lennie. De hogy melyik koraszülött sűrű eszű találta ezt igy ki...
  • blackcalibra
    #15190
    Járt már valaki úgy, hogy bármit csinált, az istennek sem tudta a második rész mentését átvinni a harmadikba? Ha csak a második mentései vannak a "gamesaves" mappában, akkor is csak és kizárólag a "Mentés szimulálását" ajánlja fel. Próbáltam a gogon belül a mentések szinkronizálásával is játszani, de akkor csak annyi, hogy berakja a régebbi játékból a mentéseket is. Gamesaves mappa egyébként van a "C" meghajtón is a "documents"en belül is és magán a játékon belül is. Sehogy sem kapom az importálás lehetőségét.
  • McFrost
    #15189
    Az tök gáz, mert igazán tetszik a játék, és volna kedvem szöszölni vele, de akkor amikor én ráérek és akarom, nem akkor mikor más....
  • Although
    #15188
    Kettőnek is nagyon jó grafikája van. Hihetetlen lassan 10 éves és mégis mennyire időt álló.

    Mai napig a kedvenc a három közül. Már nem witcher 1 de még nem W3 még olyan amilyen a regények.
  • Daermon
    #15187
    Én is úgy tudom, hogy ez inkább csapatos. Ezért nem vettem meg én sem. Destiny 2ben pl egyedül is tök jól tudsz fejlődni, és az Anthem is solo és coop lesz, ahogy a Division 2 is. De a Monster Hunter inkább csak coop úgy olvastam, nekem ezért lett felejtős.
  • wedge31
    #15186
    Nekem csak csapatal van tapasztalatom de probáltam egyedül is ugyhogy biztos tudsz lehet ugy is menni bár nem tudom, hogy a táposabb szörnyekkel el tudsz e bánni rengeteg grindelés nélkül, valszeg nem, mert még csapatnál is kell, nem is keveset, csak ugy élvezetes ezért nem gond.
  • McFrost
    #15185
    Rengeteg kritikát olvastam el idáig és mindenhol ez jön le, amit mondasz, csak az nem derül ki, hogy egyedül mennyire jó és mennyire hosszú. Elég drága cucc, hogy ha egyedül mennék, mert én úgy szeretek/vagy nincs kivel, de nem szeretném, ha 20 óra után véget érne.
  • wedge31
    #15184
    Lehet, de ugy fele olyan jó mint csapatban.
  • McFrost
    #15183
    Ez Monter Hunter Wolrd ez milyen játék? Lehet egyedül tolni?
  • RatBaG #15182
  • RatBaG #15181
  • Palinko
    #15180
    Ja akkor nagy gond nem lesz, elveszni biztos nem fogsz mert olyan szorosan ugyan nem kapcsolódik, de tényleg jó élményt adott mindkét rész folyása. Persze hogy a 3. a kedvencem de utána nekem az első rész tetszett legjobban a második meg annyira kettéválik egy ponton hogy két külön játék. Mindegyiknek megvan a különlegessége.

    Egyébként épp 2 napja fejeztem be a 3. újrajátszását, szégyen nem szégyen legalacsonyabb fokozaton vittem, szóval sok harc 3 csapás volt, de én egyébként is történetért játszom és még mindig nagyon jó. Sajna az első végigjátszás élményét nem adja meg úgy látszik a 3 év kevés volt még hogy elfelejtsem 80%-ra emlékeztem de a maradék 20% kiesett meg olyan szálon mentem most amin korábban nem. Tavaly az előző részek is megvoltak másodjára, az első meg harmadjára és most olyan szálat vittem végig ahol csak Trisst favorizáltam mindenki mással elkerültem a szexjeleneteket és érdekes volt hogy vitt mentés ellenére is utalgatott a játék erősen Yenre :D Persze a könyvek miatt muszáj is volt, de figyelembe vette hogy Trisst favorizálom és már nagyon pletykált a játék hogy ő lesz a végső választott :D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Fura hogy múltkor jó véget kaptam a Blood and Wineban most meg a rosszat, akkor ugye végighallgattam minden dumát a mesevilágban, most meg mivel ismertem már a sztoriját annyira nem kérdeztem rá mindenre és utána hiába mész el kideríteni a cipőpucolónál az 5. áldozatot, hiába beszélsz Syanával a toronyban ott bizony már tragikus vég lesz :D Még az is jobb lett volna ha hagyom hogy megölje Detlaf és azon az úton megyek de direkt megint jó véget akartam. Jól megcsinálták, hogy ilyen sok részlet számítson.
  • hawkie22
    #15179
    A sztorival nagyjából tisztában vagyok, ismerem a karaktereket, a könyveket is olvastam, csak a játékokat nem vittem még végig. Mindig elkezdtem, de félúton abbamaradtak. :) Van egy-két lyuk a sztoriban, de jó lesz ez így. :) Madi, köszi a videót. :)
  • Palinko
    #15178
    Sztem jobban jársz történetileg mint a felsorolt játékokkal. Első witcher a legnehezebben játszható legtöbb embernek, de mivel én idejében toltam még szerettem nagyon és újrajátszva is jó volt és pl ott is találkozol valakivel aki a 3.-ban lesz a főellenség, a többi szereplőről ne is beszélve. Szóval tényleg ha megvan kezd az elsőtől, jönne az ünnepek 3-4 nap alatt azért végig lehet vinni meg másik 3-4 nap a 2. részre ami grafikailag sem marad el annyira nagyon a 3astól szóval rászánsz 2 hetet és megvagy, aztán mikor kevesebb időd lesz napközben majd lassan a 3. rész kitart hónapokig ha kevés időd van vele játszani.