The Witcher 3
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Még annyi kérdésem lenne hogy melyik fajta páncél a legjobb? Könnyű, közepes, vagy nehéz?
Ha tippelnem kéne akkor a könnyű. 😄
A Tündevér pedig nem nyilvánvaló annyira, hogy üldözzék érte. Csak egy képzett tudós, aki tud olvasni a jelekből (mint pl Yennefer) tudja megállítani, hogy Ciri felmenői között Elfek voltak. egyedül Talán csak a ezüstös/hamuszín haj lehet gynús de egy átlagembernek az sem mond semmit.
Mellesleg most még a semmin vitázunk. Egyelőre csak azt tudni, hogy nem kaukázusi színésznőt akarnak a szerepre, de a net máris sír hogy "niggerCiri!!!!!" NEM! Jelenleg még semmit se tudunk, mit akarnak. Már leírtam hogy ha egy kicsit egzotikusabb kinézetet (Ázsiai, latino stb) akarnak, ami jobban -de nem túlzottan- kihangsúlyozza a másságát és a tünde örökséget az még szerintem ok. De ha tényleg fekete bőrű színésznőt castingolnak, akkor viszont tényleg indulhat a szarvihar, a már lentebb említett okok miatt.
De jelenleg kb SEMMIT se tudunk.
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Legalábbis nem ezt írtad. Jöttél PC-vel, hogy BIZTOS azért, jöttetek mindennel. Ha annyit írtatok volna, ez a vita nem ment volna át rasszisták vs nem rasszisták vitába.
Egyenlőre, annyit ír egy nem rasszista, hogy; Remélem, nem lesz univerzum idegen Ciri karaktere.
Mert sajnos ma NAGYON rasszisták az emberek. Sokkal inkább, mint néhány éve. És a legszebb az, hogy nem a saját tapasztalataik alapján, hanem generált álhírek, és a politika nyomására. Aki ma egy ilyen hír hallatán nem linkel egy olyan képet, ami alább linkelve van, az nem is Magyar.
Aki ma nem sír a PC, genderbizbasz, liberális túlerő miatt, az nem is Magyar.
Aztán van, aki az egésztől hányni tudna, mert tisztán látja, mi van a hátterében... Pontosan tudja a történelmi példák, esetleg saját tapasztalatok alapján, hogy ennek az undornak SOHA SINCSEN jó vége. Pontosan látja, kik, és miért csinálják ezt. Pontosan látja, milyen érzelmekre apellálnak.
http://www.freetvmaci.info/
Na erről beszélünk mi is.
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Hír; Nem Európai fehér embert castingolnak Ciri szerepére.
Erre minden félidióta jön a PC-vel, és társaival. Hogy BIZTOS AZÉRT.
Kérdés;
Ezt honnan veszitek? Egyenlőre pont semmit nem tudunk a dologról. És erre egyesek háborognak a semmin.
És akkor az a hülye, aki rasszista nácinak látja őket.
Uraim. Rossz hírem van. Aki fel van a dolgon háborodva, az egy előítéletes valaki. Ugyanis még azt sem tudod, min is háborodtál fel. Ezt hívják előítéletnek.
Ha Ciri néger lesz, biztos engem is zavarni fog. Nem a bőrszíne miatt, hanem mert az univerzumtól ez idegen dolog. Ha valaki ezért FOG (nem most, mikor semmit nem tud még!) felháborodni, meg fogom érteni, igazat adok majd neki.
De addig... Nézzetek már tükörbe, ha tudtok.
http://www.freetvmaci.info/
Why so serious?
A játékban viszont semmi egzotikus beütése nem volt bedig félig tünde tehát mindenképp jó ötlet volna egy ázsiai csajt castingolni és akkor mindkét tábor megnyugodna mert se fekete se fehér nem lenne.
In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Utoljára szerkesztette: jarlaxxe, 2018.09.11. 19:50:44
Hanem arról hogy megváltoztatnak egy karaktert, akiről konkrétan le van írva, hogy hogy néz ki, + a rajongók 90%-a ilyennek szeretné, valamint a túlzottan eltérő bőrszín nagyon idegen lenne a történet világától. Ismétlem még nem tudjuk mit akarnak, szóval ha csak valami ázsiai/latina stb. beütésű Cirit akarnak az nekem még teljesen oké.
De ha tényleg fekete vagy túlságosan színes bőrű színészt választanának, azzal komoly változást okoznának az egész univerzumban. Abban az univerzumban, ahol ha túl csinos vagy rásütik, hogy "TÜNDEFATTY" vagy és karóba, húznak a város főterén. Abban az univerzumban, ahol egy csapat töknormális lányt zártak évekre börtönbe és boncolnak fel élve csak mert pár zakkant mágus szerint "rossz csillagzat alatt születtek". Szerinted mennyi esélye lenne ebben a világban egy fekete bőrű embernek?
A Witcher világában jelen a van, sőt egyenesen tombol a pattalan fajgyűlölet. Pár fekete bőrű karakter behozása pont ezt tüntetné fel fúrcsa színben. Vagy csinálják, de akkor ne nevezzék Witcher-nek, hanem mondjuk Négyföldének vagy valami hasonlónak. 😊
Valamint a miért tényleg kérdéses. Nem keltek ki magukból a jogvédők és nem rendeztek tüntetések hogy "SZÍNES CIRIT AKARUNK!!!". Semmi ilyesmi sem volt. Ők csak azért tették hogy elmodnhassák magukról, hogy mekkora egy nagy PC csapat. Pedig maga a Witcher világa az ami hamvában tapossa el az egész PC dolgot.
Kb mintha az Amistad-ot fehér színészek játszották volna el. As is nagyon "világidegen" lett volna.
Továbbá a kutyát nem érdekli mi fér bele a fantasy világba és mi nem, se az h mi volt akkoriban európában, de még csak az se hogy milyen színű lesz Ciri.
A MIÉRT a lényeg. Azzal van probléma, a PCvel és SJW-el bár gondolom fogalmas sincs ezekről. Szóval ezzel le is zárom ezt.
(És bár lentebb leírtam, úgy tűnik nem jut el néhány emberhez, érdemi reakció, cáfolás még mindig nem érkezett rá, szóval kár is vitatkozni, mert semmitek sincs a rasszista kártyátokon kívűl 😄)
In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.
Ha Sapkowski rábólint arra, hogy ciri hupikék akkor olyan lesz, mellesleg hamuszürke zöld szemü 10 éves fehér gyerek szerintem pont olyan gyakori mint egy fekete zöld szemü hamuszürke hajú gyerek a valóságban de egy fantasyban belefér.
És tényleg nagyon reménykedem, hogy erről van szó. Ugye a BAME kifejezést használták, ami a nem fehér egyéb rasszok, néger, ázsiai, kisebbségek stb utal. Nem kezdték felsorolni pontosan, hogy milyen embereket várnak, csupán ennyit írtak. Lehet ők sem egy néger szinésznőre gondolnak, hanem valami másra, de konkretizálni, és emiatt kizárni embereket egyből nem akartak.
Szóval van még remény, remélem lesz eszük.
Btw kiváncsi leszek, Yennefernek kit választanak..
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ha pl Ciri ázsiai lenne vagy lenne benne egy kevés ázsiai vagy más beütés, azzal nekem pl semmi bajom sem lenne. A könyvekben is benne van, hogy Ciriben van egy enyhe keveredés amit annak tudható, be hogy az őseik között voltak elfek.
Yennefer is 1/8-ad elf ha jól rémlik.
Tehát ha ezért választanak pl ázsiai kislányt, hogy jobban szemléltessék Ciri vérvonalát az oké. De ha néger lenne azt nagyon nehéz lenne megmagyarázni. Ha tényleg fekete bőrű színésznő lenne Ciri akkor ki lehetne találni valami magyarázatot, hogy "a ősi vér miatt ilyen" de az már nagyon izzadságszagú lenne.
Utoljára szerkesztette: Prof William, 2018.09.11. 18:20:38
Frodó a könyvben egy 50-es, pocakos hobbit, a filmben pedig egy jóképű, fiatal srác. Semmit nem ad hozzá a sztorihoz ez a változás, csak a vásznon jobban eladható mint egy öregedő, nem túl szép főszereplő. De nyilván "teljesen" más eset, hiszen ott nem lett NÉGER!!!!
Why so serious?

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
- kimaradt Bombaldi
- Glorfindel nem került bele, aki elviszi Frodót Völgyzugolyba. Helyette a filmben Arwen viszi.
- Meg a 3-ban a szellemsereg nem oszlott fel a kalózok után, hanem ők nyerték meg a csatát is. A könyvben az emberek nyerik meg a főcsatát, a szellemek a kalózok után távoznak.
De semmi egetrengető ökörség, így felesleges a GyU-t belekeverni.
És ez az egész Ciri ügy nem a rasszizmusról szól, hanem az elbaszott, túltolt PC szarról. Így teljesen jogos a kiakadás.
Mert azzal senkinek nem lenne gondja, ha beleírnak egy új szereplőt, akit négerázsia játszik.
És emiatt szar példa felhoznotok a Gyűrűk Urát (és ebből is látszik mennyire nem értitek a lényeget, bár le írtam nektek, reakció, értelmes rá, eddig nem jött), ugyanis abban az időben nem volt divat a SJW, és láss csodááát, nem is raktak bele kötelezően négert! Hmm de miért? Biztos rasszisták voltak. 😊
Mondom, nem tévedtem, tipikus szittyatúrbó balfasz mentalitás. Na én innen léptem.
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.09.11. 15:55:41
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Szittya nick? Lehetne az, bár ha sejtenéd mit jelent, akkor tudnád nem erről szól, ezzel mellé lőttél.
De a kedvedért legyen az, képzeld annak, én nem bánom ezzel nem tudsz megsérteni, inkább még büszkévé teszel, de egyébként nem kapcsolódik az alapvető vitatémához, teljesen irreleváns "hunharcosszittyalovas42"-is lehetnék, mindenki azt hisz amit akar.
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.11. 15:53:11
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Why so serious?
Kép meg túlzó és csak poénból készült,nem kell vérkomolyan venni. Én jót nevettem rajta. Sajnos a puszta gondolat, hogy valaki ilyen képet rakjon össze, nem született volna meg, ha nem kezdik el ezt a fekete Cirit.
Ma fekete Ciri, holnap ki?
A kép attól még vicces.
Az külön vicc, hogy neoliberózni kezdsz.
Mondjuk a szittya nicked alapján nem tévedtem nagyot..
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.11. 15:28:03
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Bagoly mondja....érvelés
UI: a grafikát nem én készítettem
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.11. 15:22:11
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Halkan szólok, hogy szemüveges emberek meg vannak a Witcher világában és az első szemüvegek is cirka 800 évesek.
Ez első kiegben volt arabos kinézetű boltos és asszony is hozzá emlékeim szerint.
Értem én, hogy mi zavar sokakat, de akkor talán ésszel kéne érvelni és nem ilyen nevetséges módon, mert ezzel csak magadat röhögteted ki.
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.09.11. 15:06:15
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.11. 14:56:33
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Legnagyobb vicc az egészben, hogy rasszista jelzőt kap az, aki szeretné, ha kedvelt könyvét/játékát hűen adaptálnák. Pedig itt nem a bőrszínnel van a baj, hanem a miérttel. Manapság divat mindenbe belerakni a kötelező négert/ázsiait/akárkit. Nem azért mert így jobb lesz a történet, vagy karakter vagy csak az adott szinész játéka/zsenialitása pont passzol oda, hanem mert KELL, MUSZÁJ, hogy a fanatikus SJW-k ne köpködjék le az adott filmet/sorozatot. (hiszen ha nincs benne sötétebb bőrű akkor az csak RASSZISTA MŰ lehet). És ez itt a gond! Nagyon sokan felháborodtak és jogosan. Ha egy fekete/ázsiai színésznő nyeri a szerepet mert olyan jól játsza a karkatert azt mondom rendben.. de nem erről van szó, hiszen a castingot eleve úgy írták ki, hogy egy fehér szinésznek ESÉLYE SINCS, mivel a bőrszíne eleve kizárja őt.
Továbbá csak azért, mert valami fantasy még nem jelenti azt, hogy akkor szabadon BÁRMIT bele lehet rakni, bármilyen előzményt, eredeti művet és logikát mellőzve. Pont Ciri fehér hajjal és zöld szemmel, akinek amúgy LE VAN ÍRVA a bőrszíne, és akiről tudjuk, hogy a szülei is fehérek, és egy olyan ország hercegnője, amit fehérek laknak, ja és ha nem lenne elég, egy tünde leszármazottja, akik ugye köztudottan fehér bőrűek. 😄 Értem ééén hogy fúújfúj rasszizmus de plz... Yennefert hamabb látom a szemem elött, sötét hullámos hajjal, lila szemmel, full feketében és ezüstben ilyen keverék sötétbőrű varázslónőként mint Cirit...... És igen, jogos a felháborodás, mert nem azért nyúlnak bele a karkaterbe, mert így jobb, jobban paszol a világhoz, a jelleméhez stb hanem mert SJW. Nincs hozzáadott értéke a dolognak, csupán SJW, de cserébe legalább nem logikus, nem szép, és oda nem illő. Ez gáz.
Az egyetlen értelmes érvelés a nem fehér mellett: Ciri vérvonala a történetben nagyon fontos. És ha egy ázsiai keverék szinésznőt választanának, aki fehér de látszik a fején, hogy nem teljesen, kicsit "furább" (mivel elf leszármazott), arra azt mondom jó, sőt, talán jobb is mintha "sima" fehér játszana. Magam részéről én ebben reménykedek, hogy csak ennyire távolodnak el az eredeti történettől. De négerként? Felejtsd el....
Hogy nézne ki egy fekete párduc fehérben? Vagy esetleg Martin Luther King fehérben? Na hát pont úgy, mint fekete Ciri....
Utoljára szerkesztette: p2501, 2018.09.11. 14:50:45
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Ugyan akkor tegyük hozzá, hogy a Witcher világában a népek mozgolódása, mászkálása sokkal nagyobb méreteket ölt, mint a középkori Európában.
Tehát amit írsz, az egyszerűen csak szimplán egy tévedés.
Részemről, ezt a vitát nem tartom folytatásra érdemesnek.
http://www.freetvmaci.info/

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Why so serious?
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.10. 18:53:16
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.09.10. 18:48:39
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Why so serious?
