16775
banner
  • lonvard
    #15337
    Yennefernek az a bája, hogy olyan mint egy főiskolás csaj, leszar mindent, ugyanakkor meg nagyon okos és mikor koncentrálni kell, akkor odafigyel. Volt egy ilyen barátnőm, egy dolog érdekelte, amit tanult, egyébként pont ilyen leszarom stílusa volt. Engem is leszart persze. :D De amikor csinálta a dolgát, akkor mindenkinek kussban kellett lenni mert fontos és alkot!
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.05.28. 22:02:27
  • lonvard
    #15336
    Nem volt ilyen dialógus egészen a végéig, sőt akkor sem Vesemirtől tudtunk meg valamit, hanem a Ciri elf cimborájától, miután kivakartuk a szarból. Ha jól emlékszem. Ami azért hiba szerintem, mert odáig már többször megütközünk velük, és az enciklopédiában nincs semmi használható róluk.

    Más:

    Yennefert egyszerűen imádom. Feleségül Triss-t venném, ez egyértelmű, mert ő szeretni is tud, Yennefer viszont az az igazi femme fatale, akiről a Billy Joel dala is szól, Zorán fordításában.

    Na akkor szóljon Yennefer dala

  • DantesHUN
    #15335
    Így van, eléggé ellenszenves Yen az elején. De az ő karakterfejlődése a leglátványosabb. Sőt, leginkább csak ő az, akinél tényleg van fejlődés. Ok, Geralt sem akar a végére witcher-kedni. Ciri-ből felnőtt lesz
    De Yeneffer? Az elején ellenséges Ciri-vel, majd látni ahogy megszereti, és anyja helyett anyja lesz, és tudni azt is Yenefernek nem lehet saját gyereke bár nagyon vágyott rá.
    A könyvekből egyébként az egyik kedvenc részem, mikor Yen elkezdi Cirit tanítani épp ezért a változásért.
  • Palinko
    #15334
    Lehetett volna róluk több szó a 3. részben akár úgy hogy Vesemir mesél valamit? Persze, talán, de akit a lore érdekel azért kicsit elvárható hogy másba is nézzen bele a világgal kapcsolatban. A könyvekben van róluk szó, meg nem igen tudok más játékot ahol már első részben megpillantjuk a fő ellenségünket sőt harcolunk is ellenük. A második részben nem tudom hol voltak de ott is volt valami dimenzió zavar a 2 város között talán ahhoz lehetett közük. Oké a mass effectet lehetett volna mondani mert ott is az első játék végén ismerjük fel hogy kik lesznek az ellenfelek és csak a 3. végén győzzük le, de ott arra az ellenfélre lett felépítve az egész történet meg trilógiának lett tervezve stb, a witcher viszont úgy oldotta meg hogy fogalmunk nem volt mire fog ez az egész kifutni és annyi főbb történetet éreztünk hogy sokszor dönteni sem tudtam mert a mellékküldetés is mindig baromi fontosnak számított és csak a végén derült ki hogy Cirinek kell megtörni ezt a veszedelmet és erre futott ki az egész játék.

    DantesHUN #15324
    Igazad van, csak mikor a pökhendi stílusát veszi elő mindig a könyv elei nem szimpatikus Yennefer ugrik be és valahogy mintha az lenne az alap és a 3. részben meg eldönthetjük, hogy igaz volt-e a szerelem vagy a Djinn műve. Én a Djinnes magyarázat mellett döntöttem :)
  • DantesHUN
    #15333
    Elvileg valós...a gamestaron azt írják. Nem tudom, elég furcsa, de lehet csak statiszták vagy fene tudja. Felesleges bármilyen következtetést levonni,

    És! Kiemelném, hogy az is felesleges, hogy bárki azt várja, hasonlítson a játékra. A könyv alapján készül. Ezt nem árt leszögezni mert mindenki a harmadik részhez fogja hasonlítgatni.
  • DantesHUN
    #15332
    Nem maradt ki semmi. A könyvben is leírják mik ezek. A játékban is elhangzik. a második részben is, és emlékeim szerint a harmadikban is.
  • lonvard
    #15331
    Szerintem kimaradt ott egy vaskos dialógus, amiben Geralt, Vesemir, meg a többiek azt találgatják, hogy ezek mik is tulajdonképpen. Mer ugye nem mindegy miféle lények, van egy csomó eszközük, és ki kellene találni, hogy mi ad ellenük bónuszt. Egyáltalán vaskard vagy ezüstkard kell rájuk? Mert szerintem a vaskard is elég, ismerve a fajtájukat. Kinézetre viszont démonok.
  • Kurfürst
    #15330
    Mert van róla egy komplett könyv ;)
  • Savaran
    #15329
    "It just works"
  • molnibalage83
    #15328
  • Ainz
    #15327
    XD
  • Savaran
    #15326
    ZS kategória
  • Daermon
    #15325
    Hát ööö.... De ugye kamu?! Ugye az...?!
  • DantesHUN
    #15324
    Hát Yeneffer a könyvben eég durva fejlődésen megy át. Abból ,hogy kihasználja Geraltot, eljut oda, hogy elárulja és elmenekül a varázslónők szövetségéből, és a végén meg is hal Geraltért.
  • Daermon
    #15323
    Épp ez az, hogy pontosan a witcherek se tudták. Jobban csak a Vipera Iskola witcherei foglalkoztak a témával. De szerintem bőven időben kiderül, hogy Aen Elle elfek.
  • lonvard
    #15322
    Ja, egy hiányosság: a vad falkáról a lore az mintha nem is lenne. Tiszta abszurd, hogy van egy úgymond főellenségem, és a játék végéig nem tudom, hogy miféle entitás, miközben a witcherek érezhetően tudták mifélék ezek, de a játék a gamernek nem árulta el. Nekem az volt a meggyőződésem, hogy démonok valami másik létsíkról. Végén derül ki, hogy egy párhuzamos világból valami elf-szerű hús-vér lények, csak képesek utazni a világok között. Én meg játék végéig kentem a varázslények meg démonok ellen használt kellékeimet a fegyverekre. :D
  • Palinko
    #15321
    Triss, Ciri, Zoltan, Shani, Roche, Vesemir. Unszimpatikusból meg van egy csomó, szinte bármelyik varázslónő vagy uralkodó, vagy mondjuk Gaunter O'Dimm akire egész dlc épült, de igazából Everec se túl szimpatikus igaz én mindig megmentettem a végén mert O'Dimm nagyobb szarkeverő és ártalmasabb.

    Egyedül Yennefer lett sokkal szimpatikusabb a játékban mint a könyvekben, bár azért a játékban is idegesítő sokszor, de a könyvekben sokkal nagyobb kibaszásokat megenged magának és sokkal jobban kihasználja Geraltot.
  • Arsenal95
    #15320
    Nektek kik a legszimpatikusabb ipletve a legjobban utalt karakterek?:d
  • Daermon
    #15319
    Triss, Yen és Ciri egy kádban akkor már :D
  • Dante73
    #15318
    De régen vártam!
    Azért, megvárom a Trisses verziót, esetleg Cirit. Yen se lenne rossz.
    A legjobb Geralt, Yen, ÉS Triss együtt, egy kádban....

    Utoljára szerkesztette: Dante73, 2019.05.27. 12:26:41
  • RatBaG #15317
    https://www.pcgamer.com/you-can-finally-buy-the-tub-geralt-statue/
  • Daermon
    #15316
    Márminr belwmész, hogy pl tárgykészités ès ott fent tudsz lapozni.
  • Daermon
    #15315
    Belemész az opcióba, és felül tudsz lapozni.
  • Arsenal95
    #15314
    Nekem csak olyan opcio van hogy vasarlas meg hogy el e keszitene nekem valamit..:(
  • Savaran
    #15313
    A kovácsnál van olyan opció hogy tudod javítani, vagy lootolni lehet páncél és fegyver javító készleteket, amelyek egyszer használatosak.
    Pénzszerzést én úgy oldom meg, hogy minden fegyvert/páncélt összeszedek eladok, vásárolni bármit a játékban teljességgel felesleges, mert ha valamely iskola witcher felszerelés tervrajzait megszerzed, és az addig gyűjtött dolgokat felhasználva a kovácsnál, némi pénz fejében elkészítteted, (majd később 4 szinten keresztül fejlesztheted őket) semmi szükséged nem lesz bármit is vásárolni, sőt találni is jobb cuccokat lehet mint amiket megvásárolhatsz uzsora áron a kovácsnál, csak sokat kell bóklászni, ebben a játékban ez alap mert gyönyörű...
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2019.05.22. 08:23:48
  • Daermon
    #15312
    Kovácsnál pont, hogy van javitás lehetőség. Ott van fent az opció. Valamint vannak javitó készletek is. Csak nem figyelsz eléggé :)
    Pénz: loot eladás, küldetések, ilyesmik. Az majd gyűlik lassan, ne stresszelj. :)
  • Arsenal95
    #15311
    Ha mar piros a kardom meg a pancelom(magyarul javitani kene) azt hol tudom? Odamegyek akarmelyik kovacshoz a jatekban es nincs olyan opcio hogy javitas? Masik kerdesem ti hogy szereztek penzt a jatekban? Lootolok mint allat, mindent osszegyujtok megis gyorsan fogy.
  • Savaran
    #15310
    Én csak a közelharcra mentem rá, első három oszlop telibe, a kaja buff perk az kellett, mert nem kell harcközben nyomkodni, nagy sebzés esetén meg fehér raffi párlat és kész a halhatatlan karakter! 3000-4000 körüli kétkezes sebzéssel, két ütés egy nagyobb szörny :)
    (ha jól emlékszem)
    Az egykezes örvénylő sodrás kard kombó meg mindent is visz :)
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2019.05.21. 10:07:23
  • Daermon
    #15309
    Pl nekem ez volt nagy kedvenc buildem.
  • Daermon
    #15308
    Van kaja bőven, meg poti, szerintem felesleges arra pazarolni 1 helyet. Legalább is nekem fontos a jó build :)
  • Savaran
    #15307
    Van egy barna színű perk, amelytől a megevett étel 20 azaz húsz valódi percig folyamatosan tölti az életet, 3 pogácsával leversz vele bárkit!
  • Palinko
    #15306
    Kocsma, random árusok piacon, de fő forrása sztem a lootolás.
  • Arsenal95
    #15305
    Kajat hol tudok venni? Alig van es sok kuldi miatt folyton meghalok mert nentudom heallelni magam.
  • Savaran
    #15304
    Ezért jó ez a játék, mindenki úgy teljesedik ki benne ahogy akar.
  • lonvard
    #15303
    Persze, mindenki abban nyomja, amiben jól érzi magát. Nekem a medvepáncél túl nehéznek tűnt Geralt párduc könnyedségéhez. De nem mondom hogy nem volt az jó, csak kicsit sok volt. Északon használtam, mert ott hideg van. :)
  • Savaran
    #15302
    igazából ízlések és pofonok....
    Én ilyan "bad ass" stílusban nyomom

  • lonvard
    #15301
    Nem kell hogy jó legyen bármire, a többi páncél hülyén nézett ki Geralton. Ennek is megvolt a megfelelő védettsége, plusz úgy néztem ki benne, mint egy terepen dolgozó witcher. A többi az vagy túl tiszta volt, túl elegáns, túl páncélozott, től csicsás, túl sok. Macskapáncélban meg a csuklya miatt volt idegesítő. Még a farkaspáncélon méláztam, mert az még egy olyan cucc, ami áll valahogy Geralton, csak az is túl tiszta.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.05.16. 16:28:58
  • Savaran
    #15300
    Hát olyan jó páncélokat nem ad a játék a Grandmaster szintű medve páncélnál meg társainál csak Touissaint ban találsz jobbat! Kicsit olyan mintha nem is ezzel a játékkal játszottál volna! Vipera páncél? Mire jó az? Semmire.....
  • lonvard
    #15299
    Ettől még értelmetlen. Kétszer kezdtem nulláról, harmadjára nem voltam hajlandó. Tökéletesen fejlett witcherként játszottam végig. Oké a harc nem volt komoly kihívás, de azt játszottam, hogy én vagyok a világ legjobb witchere, szóval nem fog egy útszéli katona megruházni, bazmeg! :D

    Jut eszembe azzal, hogy az aktuális képességfát pakolászhattuk, lényegében csak a taktikai repertoár volt több, ami illeszkedett ahhoz, hogy kifejlett witcher vagyok, nem fogok dedózni alapképességek megszerzésével, viszont akkora istennek sem érezhettem magam, mert bár a legtöbb képességem alapból megvolt, limitált számban használhattam.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.05.16. 16:26:06
  • Daermon
    #15298
    Jesszus. Ez egy RPG :D
    Azért mert szintet kellett lépned, nem voltál kezdő. Megvannak a karjaid, jelek, ismeretek, teljesértékű witcher vagy az elejétől. De mivel egy RPG így van bent fejlődési rendszer, hogy érdekesebb legyen.
    De pl a könyvekben se szerzett Geralt varázs cuccokat, még is witcher volt. Sőt, Sihilt is úgy kapta a könyvekben :)