16775
banner
  • gregoryan
    #15497
    Viszont a Skyrim Multiplayer mod már megy és él, csak bugos de müsik, tölthető,
    Subnautica coop ismegszületett, de még under developement. ok ez egy Indie game...
  • molnibalage83
    #15496
    Pontosan. Az ilyen gigamega projeket nagy része elhasal. Ha meg nem, akkor jön majd a Rockstar és kaszálja el az egészet.

    Az FO1/2-őt is remakelni akarták FO3/NV motorral. 3 éve egy árva hang sincs felőle...

    A Gothic III Community Story project 10+ éves és nincs készen...
  • Prof William
    #15495
    Szerintem amikor majd indul a Witcher sorozat akkor majd nagyobb lesz itt az élet.

    De ezen kívül is szerintem egész jól tartja magát a topic.
  • Palinko
    #15494
    Ajjjaj én nagyon nem hiszek ebben, már annyiszor lelkesedtem be ilyen rajongói projektért egyikből sem lett semmi, ott van a skywind, meg még sok dolog, általában nagyot vállalnak és kifogy a lendület és mivel nem teljes munkaidőben csinálják lassan halad. Ráadásul, ennek a projektnek is a végén, jön a Rockstarts és mutatja hogy nem nem, licensz, jogdíjak, szellemi tulajdon és örüljönek ha nem büntetik meg őket. Star Warsos projekt is járt már így hogy közel a befejezéshez beintettek nekik. Persze próbálkozni, meg reménykedni lehet de próbálom reálisan látni.
  • Daermon
    #15493
    Ránéztem most én is kíváncsiságból és 331 órám van a Witcher 3-ban :D
  • gregoryan
    #15492
    Rajongók készítik a Red Dead-et PC re

    Hátha összejön 1x
  • gregoryan
    #15491
    Én végig vittem..
    Ha egy kicsit is együtt tudsz élni a lassab játékmenettel, meg a kritikákban időhúzásnak feltüntetett lovaglással, akkor nagyszerű! Én egy percig nem unatkoztam.
    Miért?

    1, mert ami lassabb az ma már időhúzás mindenkinek Mindenki elfelejtett hangulatot átélni. RTohannak az emberek, darálnak, aztán otthagyják. Biztos mert idősebb vagyok (39),vagy mert régebbi motoros, de számomra hatalmas élmény volt a game.
    2, Mivel a Rockstar jatekok többsége úgy épül fel, hogy menj a MAP jobb alsó sarkából a bal felsőbe egy küldetés miatt. ok .. CSAKÉPPEN itt amíg oda érsz, történik 3 olyan dolog, belebotlasz olyan emberekbe, helyzetekbe amikbe más játékban egyáltalán nem. Pl akár mellékküldiket is fel vehetsz közben mert jön egy ember aki bajban van és megkér valamire.. vagy olyan helyen mész át (ezt sajna nem találtam meg csak olvastam) ahol van egy ház, a tornácon kedélyes jó benyomást keltő házaspár. Be invitál a házba, aztán olyan dolgok derülnek ki amiket tettek, hogy elképzelmni is nehéz... Én megvettem PS4 re, de ha kijön PC re, én leszek az egyik első vevő.

    A Witcher 3 ban én csak a HD rework projectet használom, de számomra teljesen tökéletes a grafika. Ami meg a küldiket illeti.. elkezdtem most igy 150 óra után, majdnem a alap story végén, az eddigi összes mellékküldi elvégzése után felszedni a kérdőjeleket. Egy-egy olyan kis ministory-t ad, pedig egy AC ban ez csak egy collectable lenne itt meg komolyan egy kis mini történet ami érdekfeszítőbb mint más játékban a fő szál néha. Imádom.. A Cyberpun ha ilyen lesz, akkor sokáig bezzeg példa lesz azis.
  • gregoryan
    #15490
    I hear you!

    Remélem lesz valami vissza visszaszokás.. mert ez a legjobb gamer fórum.
  • molnibalage83
    #15489
    De akkor is rohadt jó.
  • Palinko
    #15488
    Fú hát azért az elsőn nem voltak ilyen szép textúrák :D
  • RatBaG #15487
  • Palinko
    #15486
    Persze megtarthatták volna a játékot mint alap platform és jöhettek volna az újabb meg újabb DLC-k hozzá, de attól tartok akkor már valahol elcsúszott volna a minőség szóval örüljünk inkább hogy amiről úgy érezték inkább nem tették bele, meg nem erőszakolták meg csak az került bele amit el is készítettek. Meg az epizodikus megjelenés nem sokaknak jött be és nem tudhatták hogy grafikailag még most is ilyen jól megállja majd a helyét. Plusz ugye mondták hogy elegük volt már hogy 1,5 évtizede lovakat meg középkort csináltak fel akarták kicsit újítani a dolgot és jól is tették, mert nem égnek teljesen ki.

    Nagyon tetszik amiket felvázolt és biztos nagyon jó lett volna de ez súlyos órákat adott volna a játékidőhöz fejlesztési időhöz meg annyit hogy simán hónapokat csúszhatott volna a megjelenés mindent meg ők sem engedhetnek meg, szóval megértem hogy levágtak dolgokat és nem azért hogy később kiadják DLC-ként hanem inkább pénzügyi okok miatt, nekik is be kell tartani valamilyen határidőt. Ilyen minden játékban van csak akkor gagyi mikor plot holet hagy meg látszik a kivágás én itt annyira nem érzékeltem, bár az igaz hogy a Nilfgardiak nem lettek elég sötétnek beállítva, de pont emiatt volt egy olyan reális érzése, hogy minden oldal a saját szemében a jó a másikok a rosszak és nekünk sem volt tonnányi olyan érvünk hogy nilfgaard egyértelműen a rossz szóval ellene kell mennünk. Hogy adtuk volna át Cirit ha tudjuk milyn brutális Nilfgaard, igaz én egyik végigjátszásomban sem adtam oda, de valakinek ez is opció volt.
  • Madi92
    #15485
    Pl Iorveth
    Ma kerestem rá pont.
    Link

    Tényleg terjedelmes a játék, de így is rengeteg minden belefért volna még. :D Sosem elég, ha W3-ról van szó.

    Én még egyszer végigviszem, eddig egyszer játszottam végig teljesen, meg volt pár belekezdés-félbehagyás. + B&W-t még nem csináltam meg csak félig. Szóval, most még 1 teljes körű végigjátszás modolva, aztán jön a Kingdom Come.

    Lentebb leírtam, milyen modokat használok, ha esetleg érdekel, keress rájuk. Két fő mod, a Ghost mod, ami egy teljes Overhaul meg a Preparation ami a meditációt hívatott, az első két játékhoz hasonlatossá tenni.
  • Savaran
    #15484
    Én is így játszom minden open world játékkal, a teleportálás a punciknak való XD, viccet félretéve, ezekhez a játékokhoz át kell szellemülni, hogy maximálisan beszippantson a világ!
  • Palinko
    #15483
    Annyi az összefüggés, hogy ott dumálják ki az emberek magukat, sok hír alatt facebookkal kommentálhat stb eszébe sem juthat hogy léteznek fórumok, csak nekünk akik a 2000-res évek elejétől vagy még régebben benne vagyunk a szcénában. Szerintem ha a most 15 éveseket megkérdeznénk a fórumokról nem sokat tudnának róla, nekünk meg 15 évesen már regisztrációnk volt ide is pl :D Előbb használnak redditet nyugaton is a fórum max ilyen nehézkes dolog nekik hogy be kell regisztrálni és talán kapnak supportot. Egyrészről tényleg jó mert az a nagy szemét ami ráömlött a facebookra meg a populárisabb helyekre nem kell itt, de másrészt meg az értelmesebbje sem biztos hogy eljut már.

    RDR már nem is jön szerintem pc-re a 2. része esélyes hogy jön, de akkora a titoktartás körülöte hogy nem lehet megmondani, szerintem jövőtől előbbre ne is várjuk, de addigra meg már lesz Cyberpunkuk, többet érne az RDR 2 most ősszel.

    Mik a witcher kivágott kontentjei? Valahogy nekem soha nem volt szívem modolni. Kétszer nyomtam végig alapjáték + kiegek és többet nem terveztem hiába a kedvenc játékom egyszerűen baromi sok idő amit elvisz :D
  • Madi92
    #15482
    Dunno, akkor lehet az én játékom, Witchert is fast travel nélkül játszom és mindenhova sétálok, illetve a lóval is csak lépésben közlekedek többnyire. :D
  • Evoluti0N
    #15481
    RDR2 túl hosszú, túl nagy, túl lomha és az utolsó 2 fejezet túlságosan elnyújtott. Élveztem egy jó darabig és csináltam a mellék cuccokat is alaposan, de az utolsó előtti fejezettől már csak rohantam végig a főszálon és vártam, h vége legyen.
  • molnibalage83
    #15480
    Az RDR2 kapcsán nagyon szélsőséges véleményeket hallottam. Csodás atomszféra, szép grafika, tényleg minden szép és jó....

    ....csak a játékmenet 80%-a lovaglás egyesek szerint.
  • Madi92
    #15479
    Sosem gondoltam, hogy lenne összefüggés, fórumok, meg a Fb között. Számomra teljesen más funkcióval bírnak.

    Witcher 3 meg szerintem még sokáig etalon lesz. RDR volt az a játék, amiben hasonló jóságokat láttam, de amíg nem jön PC-re számomra esélytelen a kipróbálása.

    Pont pár napja kezdtem el játszani megint a Witcherrel. Egy fél éves mentett állásomat betöltve. Még mindig etalon a játék számomra, grafikailag sincs még semmi szégyellnivalója és már legalább ultrán megy 60-al. Szóval még jobb az élmény. (Főleg, mivel modokat is használok)
    Bár így azért már előjönnek a hibák, meg a sok kivágott content, aminek ha utánaolvas az ember, úgy érzi, hogy azért még lett volna hely 1-2 dlc-nek.
  • molnibalage83
    #15478
    Az FB röhejesen szar motorjával úgy 40-100 hsz felett érdemi eszmecsere lehetetlen. A YT dettó ugyanez.
  • Daermon
    #15477
    Szerintem is főleg az FB elterjedésével és szélesebbkörű használata miatt tűntek el/zuhantak be a fórumok.
    Én spec jobban szeretem a fórumokat, mert követhetőbb.
  • molnibalage83
    #15476
    Inkább csak négy. Az alapjáték alig négy éves a B@W kieg meg csak alig 3. Igen, lecsengett már a játék, de azért annyira még nem öreg...

    Az SG forgalma valami furcsa okból 5-6 éve kezdett bezuhanni. Én igazából nem bánom, mert így sokkal kevesebb a szemét komment generálisan, bár azért néha ide-ide téved futóbolod és marad is, de a régi időkhöz képest kevesebb van. A fontos és érdekes topikok most is élnek és virulnak.
  • Palinko
    #15475
    Szerintem az a csoda hogy egy lassan 5 éves játék topicjába még van élet, persze ez kivételes cím és látszik hogy sokan járnak még ide, már azok közül akik egyáltalán fórumoznak. Látszik az sg-n hogy sajna facebook meg egyéb helyek megjelenésével a fórumozás ismeretlen fogalom legtöbb embernek (ez egy részről jó, de másrészről nincs vérfrissítés). Az egés SG-n lehetett érezni olyan 6-7 éve hogy vége.
  • gregoryan
    #15474
    Hát Palinkó asszem ezt a fórumot tönkrevágtuk.
    Semmi update 2 napja már
  • gregoryan
    #15473
    szerintem pont ezért várja nagyon a fél világ izgatottan és nagy elvárással a Cyberpunkot.
    Ha ekkorát szólna az nagyon durva lenne. Főképp ha a tervezett COOP ot is bele tennék
  • Palinko
    #15472
    Igen itt az a jellemző hogy itt az ilyen mellékküldetés mellékküldetése is jól meg van írva és olyan mint a többi játékban az érdekesebb mellékküldetés, az itteni mellékküldetések másik játékban már régen fő küldik lennének :D Nagy kár hogy a többi cégnél nem figyelnek ennyire oda az írásra, mert legtöbb játék azon csúszik el.
  • gregoryan
    #15471
    Azért vannak olyan kérdőjelek, mikor az ember egy sima kis szar loot-ra számít és egész jó story van mellé pakolva.
    Utoljára szerkesztette: gregoryan, 2019.08.26. 11:50:14
  • Palinko
    #15470
    Én is ezért adtam fel Skelligén, meg a szárazföldön ha okosan csinálod nem munka, mert úgy is rohangálhatsz Questek miatt és egy kis tervezéssel nem sok marad ki amiért külön el kell császkálni, Skelligén meg gyorsan lepörög a Quest, meg a mellékküldik sem oda visznek ahol kincs lenne szóval ott van egy csomó kérdőjel ismerős és akkor most álljunk neki szisztematikusan felvenni. Én sem vagyok ez a gyűjtögetős, ott van a baromi izgalmas történet nem fog semmi rávenni hogy pazaroljam az időt gyűjtögetésre, ráadásul tényleg munka feelingje van és kevés az élvezet. Nekem a felfedezés abban áll hogy nézem a tájat még megyik egyik questből a másikra vagy ha épp belebotlok valamibe örülök de direkt erőltetni hogy belebotoljak azt már nem.
  • gregoryan
    #15469
    Szárazföld még ok, érdekes is stb.. a Vizi cuccok a bénábbak, mert 90% ban ez a juj uj kalóz kincs, és jönnek azok a barom Szirének vagy mik amikkel lehet civakodni. aztán kilootolni a 3 ládát. ok jó pénzt fizet a lootért ha eladod.. csak egy idő után uncsi.
    A kedvencem inkább az mikor az ember kaladozik, nincs is kérdőjel, és bele botlasz valami új kis küldi/feladatba.. nagyon jó érzés mikor rálel az ember.
    Utoljára szerkesztette: gregoryan, 2019.08.26. 11:41:22
  • Palinko
    #15468
    Ha kell pénz meg skill pont akkor igen máskülönben nem, elvagy nélkülük de én a szárazföldet felderítettem Skelligen maradt jó pár ?
  • Daermon
    #15467
    1-2 nem árt (plusz skill pontok miatt), de ahogy kedved van :)
  • gregoryan
    #15466
    ok, de pl a kérdőjelekre mennyire érdemes rámenni és adott esetben kimaxolni őket?
  • molnibalage83
    #15465
    Bőven elég erős leszel ezekhez. Először a Heart and Stone-t csináld meg, aztán jöhet a B&W.
  • gregoryan
    #15464
    Mennyire érdemes kimaxolni a alap küldiket, (másodlagos, kincsvadász stb ) mielőtt az ember nekivág a Kiegészítőknek? mint a B+W meg a Hearts vagy mi a másik.. ? 32 es vagyok, és a főszál még nincs kész, de igyskszem először szinthez mérten a mellékküldiket is csinálni, mert baromi jók vannak. Iletve mennyire érdemes a kérdőjelekre rá menni, mert még vagy 20% hiányzik kb.
  • Quintall
    #15463
    Akkor menj be egy kocsmába/akármilyen üzletbe, ahol inni/kajálni szeretnél OLCSÓN: érdemi választ nem kapsz, de kapsz egy menüt, aminek 90%-a ugyanaz, a többi épp elfogyott... teljesen "authentikus" a játék.
  • lonvard
    #15462
    Survival dolgokról én nem beszélek, de ha egyszer beleraknak 600 féle kaja-piát, akkor ne annyit hozzanak ki belőle, hogy rákattintok az ipszilonra, és egy SLUNG hang jelzi, hogy benyeltem. Ha csinálnak egy hatalmas világot, akkor engedjék hogy élvezzük, például úgy hogy ha lovon poroszkálok, akkor körbe tudjak nézni anélkül, hogy a ló is forogna. Ha csinálnak hangulatos kocsmákat, akkor le lehessen ülni, és belső nézetből lehessen kicsit nézelődni például. Csomó dolgot tök fölöslegesen csináltak meg benne. Kicsit olyan érzés, mintha eleve sokkal többet akartak volna kihozni belőle, aztán a végén inkább nem csinálták meg amiket akartak, viszont a tartalmat azért belegyűrték. Nem azért csináltak 600 kaját, hogy ne rakják bele ugye! És akkor beleöntötték a játékba, és nézem a kocsmában mennyi minden értelmetlen, funkciótlan kaja és piafélét vehetek, amiket aztán SLUNG hang kíséretében fogyaszthatok el, és növeli az életerőt, hülye módon. Szendviccsel gyógyítom magam, mer ugye valami értelmet akkor mégis kellett adni. :) Joh, nincs több savazás. Ez a tiráda átlagban évente egyszer előtör belőlem egyébként, csak nem bírok magammal, úgy bosszant. :)
  • molnibalage83
    #15461
    Pusztám a CL miatt kérdeztem, köszi. Nincs még egy játékra időm...
  • Madi92
    #15460
    Mod link

    Szerintem akkor tetszeni fog, ha még nem ismered.

    Ha egyszer újra nekiállok, akkor-e mod köré fogom építeni a többit. Sajnos a potion részhez nem egészen úgy nyúl hozzá, ahogy én szeretném, de kompatibilis sok minden másik moddal, szóval csak idő kell összerakni szépen.

    Amik nekem most fent vannak és elégedett voltam vele így. (Hozzáteszem, fél éve nem játszottam, szóval a lenti az egy fél éves mod list. Azóta néztem Nexusos és pl a ghost kapott egy frissítést amihez már kellenek más modok is, szóval ez már nem egy komplett lista csak még nem ültem neki még megcsinálni)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Absolute Camera (Kb mint az első részben a képernyő oldalára kerül Geri, nekem jobban bejön így.
    FriendlyHUD
    FriendlyMeditation
    GhostMode
    Gwent Improvements
    MapQuestObj
    Nitpicker patch
    No more rolling down stairs
    Preparations (Ez meg a Friendly meditation megoldja a potionos részét nekem, ahogy én szeretném. Nincs többé auto refill meg kutyafüle, újra kell craftolni megint mindent, persze beállítható sok minden, hogy azért ne legyen akkora grindfest, csak éppen meglegyen az immersion)
  • CrashBoostZoom
    #15459
    A Witcher-ek kvázi éhbérért ölnek szörnyeket. Ez nem a játék hibája, ez egy ilyen világ.

    Ebben a játékban az RPG-k "Role" aspektusára mentek rá jobban és nem a többi részére pl. összetett fejlődési rendszer, robusztus craftolás stb.

    Itt az a jó, hogy te vagy Geralt a világverő Witcher aki most is csak sodródik az eseményekkel és megpróbálja a legjobbat kihozni belőle. Én maximálisan ezt vártam és ezt is kaptam. Az itt felsorolt survival meg hasonló dolgok nekem egyáltalán nem hiányoztak a játékból. És szerintem ha be is került volna valami hasonló akkort azt biztos negatívumként emlgették volna a játékkal kapcsolatban mindenütt.
  • EM64T
    #15458
    Sziasztok! Mit tanácsoltok, mely modokat érdemes telepíteni általánosságban, illetve az élethűség növeléséhez?