16775
banner
  • Laza
    #3633
    Jó, hát szép is lenne ha mindent mutatna :)

    Amúgy míg alig léptem meg a lvl2-t, és már le tudtam gyártani magamnak bagóért a Vipera acélkardot ... a sebzésem hirtelen sokszorozódott ... szóval a talált tárgyak mind kuka :)

  • Negritis
    #3632
    amúgy ez nem teljesen igaz, találtam olyan helyen is cucc receptet ahol nem volt ? :D
    meg pl a kumva jó medve vért receptje felett is könnyű elsiklani :D
  • chris0000
    #3631
    hi.
    csontzene és patakvéren nyomod?
    több xp-t kap az ember ha magasabb szinten nyomja?
  • Avenger
    #3630
    A kérdőjeleket ki lehet kapcsolni, sőt a quest markereket is. Szóval aki old school formában akarja nyomni, az megteheti. Akinek meg fogni kell a kezét az is megtalálja a számításait.
  • grebber
    #3629
    Beteszed a megfelelő slotba, tabbal kiválasztod, majd görgő lenyom

    Mint amikor a jelet választod ki ugyanúgy!
  • Voltan
    #3628
    A nyílpuskát hogy lehet elővenni? Ott van a hátamon, de nem tudom használni... :S
  • Laza
    #3627
    Amúgy a 2. rész ebből a szempontból szegényesebb volt, ott magadnak kellett legyártani a jó fegyvereket/páncélokat, más meg nem nagyon volt :)
  • Laza
    #3626
    Az egy dolog ... de a szádba rágja, hogy pl merre vannak a Vipera tárgyak. Eleve kérdőjellel mutogat minden a mapon, a felfedezés élményét nullázza. Rágen volt már, hogy az ilyen játékokban semmit sem mutogatnak meg a térképen, és minden érdekes helybe csak úgy beleszaladsz, felfedezed. Vagy könyvekből kiolvasható helyeket magad kell elolvass és megkeress, nem bekerül küldetésként meg felkerül a mapra (like Morrowind, Divine Divinity, stb).

    De hát a noobikáknak ez kell :)

    Már annak is örülni kell, hogy nincs a képernyőn mindenen átlátszó lebegő marker, h hová kell menni ... elég a minimap meg a 'GPS' útvonal :D
    Utoljára szerkesztette: Laza, 2015.05.22. 11:35:31
  • grebber
    #3625
    Kár hogy a lények/emberek ledarálása után nem lehet fejlődni :( Lekaszaboltam a fél kalózvilágot a dunapartón azt mire mentem vele :(
  • jarlaxxe
    #3624
    A fegyók 90% most is feleslegesen van betéve a játékba...Lv3 megtaláltam a vipera kardokat az elég volt Lv9-ig utána meglett a macska és ennél se találtam jobbat pedig már 14 szinten vagyok, közbe meg találtam legalább ötven tervrajzot tök felesleges gagyi fegyókhoz.
    Páncélokkal legalább jobb a helyzet valamivel, mert ott lehet szórakozni a könnyü, közepes, nehéz verziók variálásával.
  • Laza
    #3623
    Most, hogy nyomtam egy kicsit úgy megy, hogy ha full előre tolom a kart, akkor lép gyalog kettőt, majd utána kezd el kocogni. Így elég 'nehézkesnek' tűnik a mozgás, nem olyan quick, mint más játékokban megszoktam :)

    A kis nyomásra gyaloglás az okés, az egyértelmű volt, minden normális játékban így kell működjön analóggal :)
  • SzirmosSzisza
    #3622
    Keret nélküli afaik picit többet eszik.

    Amúgy menüben engem az idegesít mikor egy tárgy fölött van az egerem és nyomok egy Esc-et akkor vissza ugrik egyből a tárgyra és el kell kezdeni csapkodni gyorsan az esc-et, hogy ki tudjak lépni.
  • Negritis
    #3621
    nekem nincs gond vele, legalábbis nem érzek "delayt"
    a lökdösésre kicsit mozdul az adott irányba de a "folyamatos" mozgáshoz folyamatos irány kell
    az tartott egy ideig hogy rájönni hogy ha kicsit mozdítom az analógot akkor sétál ha nagyon akkor fut
    amúgy nincs gond
  • Madi92
    #3620
    Nálam abban a módban, ette az fps-t a játék. Illetve darabosabb is volt.
  • Laza
    #3619
    Nekem eredetileg úgy futott a játék, később állítottam full képernyőre.

    Amúgy most láttam egy tippet, hogy a képkocka/mp-et 60-ról korlátlanra kell állítani. Az előbb megnéztem, és most ki be lépkedek, meg mindenfélét csinálok az invben, és nem fagyott le. Meglátjuk.
  • Prof William
    #3618
    Nálam az hogy "keret nélküli ablakos" módba váltotta megszüntette ezt a problémát. A játék így is úgy néz ki mintha teljes képernyős lenne szóval nincs minőségromlás.
  • Laza
    #3617
    Illetve nekem még mindig 10-ből 7x lefagy az inventory-ban, mindig mentek mielőtt kinyitom.

    Szerencsére mivel SSD-re tettem a játékot, az elindítást követően 5mp-el már a játékban vagyok :)

    Szerk: ahogy nézem a netes fórumokat, ezt elég sokaknak csinálja ....
    Utoljára szerkesztette: Laza, 2015.05.22. 10:48:29
  • Laza
    #3616
    Nektek PC-n 'normálisan' megy a kontrolleres irányítás?

    Nekem az analóg mozdítására, lökdösésére el sem indul a karakter, csak ha folyamatosan tolom előre akkor indul neki fél-egy mp után, és ugyanez a megállással, hogy elengedem, de még lép kettőt ........ ráadásul így kis helyen mozogni botrányosan szar.

    Ez konzolon is ilyen?
  • Moby
    #3615
    Ezt nem tudod megoldani. A windows natívan kezeli az xbox kontrollerekt (pontosabban a diretcX), az XInputon keresztül kezelt vezérlőnek a gombjai így kell kinézzen, mindegy milyen kontrollerről van szó.
  • TomStorm
    #3614
    Na ez az én k...a nagy gondom még.Nem lehet kilőni v.hogy ezeket az Xbox gombokat,hogy DS legyen?Lehet eszközkezelőben kellene egy uninstallt nyomni a vezérlőre mert ott látja Windows Xbox-nak a DS-t.Nekem meg van külön kimondottan DS3/4 programom a vezérléshez de windows felülírja:(
    Ez a program:"DS4Windows.-.J2K.v1.4.25"
    Utoljára szerkesztette: TomStorm, 2015.05.22. 10:31:04
  • Moby
    #3613
    Csak viccvolt... :)
  • Negritis
    #3612
    én xbox360nak álcázott ds3al tolom :D

    mondjuk a nyomj X-et mindig vicces :D
  • Negritis
    #3611
    be kell tenni a táskába és ugyanúgy lehet elővenni mint a nyílpuskát vagy a bombákat
  • TomStorm
    #3610
    DS4-en ugyanúgy slot majd L1-kiválasztod és R1.R1-el is rakja el
  • Moby
    #3609
    Görgő-görgő-görgő....nem találom a DS4-en!
  • Madi92
    #3608
    Beteszed a megfelelő slotba, tabbal kiválasztod, majd görgő lenyom.
  • grebber
    #3607
    A fáklyát mi a rákkal lehet előszedni?
  • TomStorm
    #3606
    Jó reggelt!Pár óra alvás után folytatom is a kalandokat:)
    Ám de kérdeznék egy dolgot:Kamera közelítés/távolítás.Nem oldható meg valahogy?Harcon belül és azon kívül is.Target lock-nál lenne még fontosabb
  • Moby
    #3605
    Mint mindig. Jó orrom van az ordasbaromságok kiszagolásához.
  • Madi92
    #3604
    Az Odrin lesz.(Oooooodiiiiiiiirn here boy) :D W2ből Roche útját választóknak ismerős lehet. De nem tudom, meg lehet-e találni.
  • erasmus4
    #3603
    Eszméletlen hangulatos a játék! A küldetések nagyszerűek, a harc is jó, bár szokni kell hogy nem lehet beleállni az ütésekbe hanem folyton kitérni.
    Az időjárás pedig bámulatos. Más játékokban fel sem tűnik hogy nappalból átmentünk éjszakába, itt meg iszonyat jól meg van csinálva minden, a hajnal az alkonyat. A viharok majd kitépik a fákat :).
    Egyedül a skill pontok elosztása nem tetszik, nem lehet midenfélére pakolni mert "pocsékba" megy...
    Még White Orchardban vagyok igaz már csak pár ?-es hely van hátra. De még a faluban felvettem a tábláról egy papírt amiben keresnek egy dezertőrt aki telezabálta magát :D aztán, lelépett a nilfgariaktól, viszont nem adott questet. Pedig ez akárhogy is nézem annak tűnik :). Lehet már korábban levágtam egy dezertőr táborban.

    Értékesebb dolgokat lehet találni bárhol, vagy csak a ?-es helyeken vannak ilyenek? Mert eddig célirányosan haladtam az ilyen helyek felé.
  • Madi92
    #3602
    Szokni kell az biztos. Viszont így, hogy már egy gombnyomásra meg tudom nyitni, illetve bezárni a kívánt oldalt így elfogadhatóbb, nem kell mindig a menüben kolbászolni.
  • dartonite
    #3601
    En ujrakezdtem mert kimaradt 2-3 kuldetes az elso terkeprol es feljebb is raktam egy nehezsegi fokot.Most megcsinaltam minden(?) kuldit amit talaltam, igy 4. szintre leptem pont a griff leolese utan.Amivel kiba megszenvedtem, nem nekem valo ez a harcrendszer ugy tunik.
    (a DS sorozatot is csak megneztem anno de pont emiatt hagytam abba)
    Mindenesetre a mellvertet es az ezust kardot mar White Orchardban sikerult upgradelni, es talaltam egy egesz klassz 1. szintu acel kardot is magas crit %-al.
    Ugyhogy johet a masodik terkep hamarosan, 1k arannyal a zsebben.
    A specializacio egyelore elmaradt mert kapott az Igni 4 pontot, az Aard 1-et,plusz 1 pontok vannak a Survival Instict,Sun and Stars, Fast attack skilleken.Sajna ezeket lehet hogy nem jol osztottam le, mert csak 3 skillt tudok hasznalni ossz-vissz.Erre lehet hogy jo lett volna figyelnem, kicsit aggaszt hogy valamire feleslegesen pakoltam.

    Mar alig merem elinditani ezt a jatekot mert tuti hogy aztan orakig ott ragadok.Fakk.
  • darkSectorxxx #3600
    Megint igazad van. :D
  • Sith
    #3599
    Én elég hamar átszoktam a backspace re menü nyítás kapcsán
  • Sith
    #3598
    Vizimából nem mehetsz lóval, viszont a következő terület Novigrad, Oxenfurt marha nagy (nem Tudom hányszorosa az 1 területnek szóval oxenfurtból ellovagolhatsz novigradba)
  • Madi92
    #3597
    Én még mindig az első területen járok. Viszont a lovas harc OPénak tűnik. :D Be is lassul meg minden, szóval ilyen rácsapássokkal simán le lehet vágni mindenkit.

    Ami viszont nem tetszik, az a menü rendszer. Most már kitanultam melyik gombbal tudom megnyitni őket, de ettől függetlenül a W2ben jobban meg volt oldva ez.
  • grebber
    #3596
    Inkább 15 felett van mint 10 körül szóval tudok vele játszani!
  • Moby
    #3595
    Fogalmad nincs róla.
  • darkSectorxxx #3594
    jogos :P