The Witcher 3

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

AnuluWork
#16696
Visszaszopok sok mindent, a patch korrekt lett, csendben csodát tett.

"Awdsmfafoothimaaafootafootwhscuseme" JB

#16695
A blood and wine zárja le teljesen Geralt sztoriját, úgyhogy azt érdemes a végére hagyni.
lwb
#16694
Semmi, de szerintem nincs sok értelme. Én mindig ilyen sorrendben csinálom alapjáték - hearts of stone - blood and wine. De lehet akárhogy, csak arra figyelj, hogy a nehézséget így állították be.
A rúnaműves nem nagyon éri meg a befektetést szerintem. Kell majd a pénz a fejlesztésekre Toussaintban ...

Tetsuo
#16693
Skellige jórésze még felfedezésre vár számomra, de a főküldetések közül már a Végső előkészületeknél (Novigrad) tartok, amit a játék többször jelez is. 30-valahányas szinten vagyok, megnézném azt a rúnaművest is, amit az egyik DLC ad.
Elveszik valami, ha rossz sorrendben megyek vagy mindegy?

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

Tetsuo
#16692
Köszi!

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

lwb
#16691
1. Főzeteket tudsz csinálni belőlük meg a játék vége felé lehet majd átkonvertálni őket normálisra.
2. Igen, csak a játék végén a legmagasabb upgrade fokozatnál. Szerintem dobott cucc meg főleg vásárolt vért nem sokat ér, a witcher vértek, amiket csinálsz, sokkal jobbak lesznek, csak szorgalmasan upgrade-eld őket, ahogy a szinted engedi.
3. Egyrészt tudod őket cserélgetni, ami azért eléggé fontos szerintem. Másrészt meg a játék végén lesznek olyan spéci képességek (egy újfajta fejlődési mód, amit Toussaintba kapsz meg), ahová több pont kell majd. Meglátod. Szóval nem feleslegesek azért.

Tetsuo
#16690
1. A nagy vörös, kék és zöld mutagének mellett a többinek nincs jelentősége, nem? Pl. a vivern mutagén 5%-ot emel a támadás erején, a nagy vörös alapból 10-et (és ez többszöröződik a behelyezett képességektől).
2. A különböző páncél/fegyver-csomagok akkor adnának valami pluszt, mert együtt használjuk őket, mikor már közel vége a játéknak? Egyébként meg adott szinteken mindig hasonló cuccokat dobnak a ládák és lehet vásárolni.
3. A képességpontok sem érdekesek egy idő után (kb. 30-as szint), mert csak 12 képességet tud használni a karakter. Furcsa. Oké persze, a sok pont miatt bármikor cserélgethetek, de 30-as szintre az ember már nagyjából tudja, mi a neki megfelelő.
Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2022.12.18. 22:19:09

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

lwb
#16689
Konzolon nincs RT reflection, szóval ott nem akkora a különbség. Csak a megvilágítás és az árnyékok ray traceltek, de az nem annyira látványos. A tükröződések, az az igazi. De az csak pc-n van.

#16688
RT-vel mondjuk konzolon is 30FPS-sel megy, de én még mindig olyan bamba vagyok hogy nem értem milyen csodát kellene látnom RT-vel, szóval simán kikapcsoltam.
#16687
1080p, DX12, RTX3060, DLSS qualiy mód, magas beállításokkal átlag 90 fps, überen 70 körül van. Sugárkövetést el lehet felejteni. DX11 alatt majdnem a duplája az fps szám ugyanezekkel a beállításokkal. Látványban meg nagyítóval kell keresni a különbséget, szóval akinek a magas képfrissítés fontos, ne használjon dx12-őt.
AnuluWork
#16686
Szerintem csúnyább lett.

"Awdsmfafoothimaaafootafootwhscuseme" JB

lwb
#16685
DLSS nélkül, 4K, RT full, ultra+ beállításnál i9 13900 és rtx 4090 gpu gépen átlag 45-48 fps. 😊
Magyarul dlss és/vagy kompromisszumok nélkül mai gép nem tudja ezt 4k 60 fps-en futtatni full RT mellett ...

Itt a videó:


Utoljára szerkesztette: lwb, 2022.12.15. 14:11:52

lwb
#16684
Hát, 3080-on 1080p ment a 60 fps RT mellett ... Az azért elég gáz. 1080p játékhoz nem kéne 400 ezres kártya azért szerintem. Persze, tudom én, hogy az optimalizálatlanság oka az, hogy régi játékra írták rá az RT-t. A CP RT-je sokkal jobban optimalizált pl, az ilyen karin 4k-t is tud RT mellett, nyilván DLSS és egyéb kompromisszumokkal együtt.

Ez az update a konzolok szempontjából lett igazán jól Sőt, leginkább a PS5 nyert vele sokat, mert ott eddig nem volt 60 fps mód sem, series x-en volt. PS5 tulajoknak ez kb a legjobb dolog a világon. Pc-n meg boxon eléggé meh, de ingyen volt, szóval nem panaszkodom.

Tetsuo
#16683
Előbb azt írtad, hogy 3080 alatt volt ilyen gond. Ebből gondolni, hogy a 3080-nal nem volt probléma, hiszen az kvázi csúcskártya.
Szerintem az belefér, hogy egy felsőközép (nevezzük így a 3080 alattiakat) kártya néhány címmel nem tud állandó 60 FPS-t maxon. A Witcher 3 egy 7 éves játék ahogy írod, a mostani update a mostani hardverekhez készült és nekem egyértelmű, hogy rosszabb az optimalizáltság, mint egy teljesen új, eleve RT köré épülő látványvilágú játék esetében.
Talán túl sokat vállaltak, talán egy új játékra kellett volna fordítani ezt a tudást és nem egy régivel szüttyögni, de az eladási számok és a cég reputációja is lényeges volt a meghozott döntésekkor.

Nálam valamivel (minimálisan) rosszabb lett a látvány, de szerintem azért, mert máshogy állítgattam a csúszkákat, mint előtte.
Egyébként meg örülök, hogy egy APU-val elmegy a játék és kaptam valami új küldetést is.

Túl nagy volt a hype, lássuk be. Sokan jobban izgultak a Next Gen Update miatt, mint egy új, agyonreklámozott játéknál. Ez meg teljesen ingyen van.

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

lwb
#16682
Azért az 3080 az eléggé egy csúcskategóriás kártya még ma is. Csak a 3090 és az idei 40-es széria van felette. Az ára 400 ezertől 600 ezerig terjed, nem olcsó kártya, na. Két éve még ez volt a csúcs és ez a játék 7 éves.

De panaszkodnak arra is sokan, hogy RT off mellett is rosszabb a performance, mint korábban volt ugyanazon a vason. Itt inkább optimalizációs gondok lesznek.

Tetsuo
#16681
"Kb 3080 alatt el kell felejteni a RT opciókat úgy általában..."
Szerintem ez rendben van. 1. Az RT egy luxuseffekt a mai napig. Kisebb kártyák is belekóstoltak, de sosem garantálták, még csak nem is reklámozták, hogy azok majd áttörést hoznak az RT-ben vagy azzal.
2. Az RT a játékokban is csak egy oldalági opció. Nem szükséges a játékhoz és a játékélményhez sem. Egy felületi, világítási és/vagy árnyékeffekt. Legalábbis a legtöbb játékban nem erre épül a látvány, csak kiegészítő.
3. A Witcher 3-at eleve nem úgy tervezték, hogy RT legyen a központ, ahhoz a fények elhelyezése, terep optimalizálása a sugárkövetéshez stb. lett volna a kiindulás, már a játék megalkotásakor.
4. Szerintem nagy dolog, hogy így utólag ennyit foglalkoztak vele egyáltalán.
5. Konkrétan írják is többen, hogy nem szép az RT a Witcherben (hasonlóan más játékokhoz), mert plasztikussá, rajzfilmszerűvé, rosszul láthatóvá, cukormázossá stb. teszi - magam nem tudom kipróbálni.

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

lwb
#16680
Uh, nem sikerült túl jól a pc optimalizálás... Nézem a videokat a yt-on és kb 3080 alatt el kell felejteni a RT opciókat úgy általában, ha 60 közeli fps-t szeretnénk. És ott is csak 1080p-n. RTX 3070 és lejjebb jelenleg nem tud semmilyen felbontáson 60 fps-t konzisztensen, DLSS-től függetlenül. Ami azért elég meredek dolog, a 30-as széria nem volt olyan régen.
Mindez úgy, hogy nálam 2080 Ti-on a CP2077 3440x1440-en RT reflection és DLSS performance mellett fix 60+ az fps. Sőt, sokszor 80 körüli. Itt ez max 40, inkább 25-35.

Az AMD kártyákkal meg folyamatosan CTD van, ez gondolom driver probléma, de azért kellett volna tesztelni picit.

A konzolverziók viszont legalább jól mennek. Nyilván az volt a fókusz. Ez is biztos elmegy szépen egy i7 - i9 12xxxx procin, RTX 4080 karival, de azért ANNYIRA meg nem néz ki jól, hogy ilyen vas kelljen alá ...

Tetsuo
#16679
Az update után minden indításnál a steam alakalmazás jön be, amin ki kell választani a DX11 v. 12-t, ezt ki lehet valahogy kerülni állandóra állítava?
Aztán a játék meg megkérdezi, hogy akarom-e megosztani az adataimat - ugyanígy minden indításnál. Ezt ki lehet iktatni valahogy igenválasz nélkül?

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

#16678
52gb
macleody
#16677
Mennyi helyet foglal a game? Azt írták valami 46GB az update, nálam 39GB az egész játék dlc-kel.
lwb
#16676
Same here. Ezért most nem teszek egy-másfél millát bele a gépbe, annyira jól azért nem néz ki.

Azt nem tudja valaki, hogyan lehet KIKAPCSOLNI a cross-platform mentéseket? Mert bekapcsolta alapból, de ki már nem engedi ... Vagy én vagyok hülye vagy ez egy peccselendő óriási bug.

macleody
#16675
Na kipróbáltam, RT-vel 36 fps, nélküle 98 😄
#16674
Ha 'New Game+'-al is végigvittem korábban a játékot kiegestül és Geralt elérte a 100as szintet, ezt már nem lehet újabb NG+al újrázni? Mert azt mondja, hogy még nem vittem végig a történetet, így ez az opció nem használható. Marad a teljesen 0-ról indulás, vagy ez csak vmi bug?
Tetsuo
#16673
Újra be kell állítani a játékot. A videó- és a vezérlési beállításokat főleg. Pl. eleve natív felbontáson, közel fullon indított nekem is (APU-t használva), amit újra aprólékosan vissza kellett állítgatnom ugyanúgy a billentyűparancsokat is.
Így most valamivel rosszabb is lett a kép minősége, mint azelőtt...
Amúgy 10 perc alatt lejött, méghozzá hajnali 1-2 között, ami csúcsidő volt a szervereket nézve, mégis zavartalan volt.
Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2022.12.14. 20:14:52

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

AnuluWork
#16672
Ennél a Witchernél mindig az van, hogy akárhányszor kap egy grafikai upgrade dolgot, csúnyább lesz ...

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Hét évvel ezelőtt innen indultam:


Ilyen volt két éve:


Ilyen volt a NG Upgrade előtt (minden über, RTvel):



... és ilyen most (minden über+, minusz RT):


Ráadásul a sebesség most RTvel 2070en kiábrándító ..., RT nélkül annyira nem, de ugyanazt érzem, mint a CP korai szakaszában: elqurták.

Elvileg pedig ilyennek kellene lennie, de a víz valahogy nem az igazi ...





Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2022.12.14. 20:08:36

"Awdsmfafoothimaaafootafootwhscuseme" JB

macleody
#16671
Mi most ez a nagy felhajtás? Mivel jobb ez a Complete Edition? Eddig se volt csúnya a játék. Megér ez 10$-t?
Ja hogy ingyenes frissítéssel jött az update, most néztem infót, azt hittem külön meg kell venni a Complete Editiont.
Utoljára szerkesztette: macleody, 2022.12.14. 19:50:07
#16670
3080-al Ultra+ szépen működik 4K-ba de RTX ismét egy rakat fos😄
Nekem tetszik így a látvány!Meg jó az új nézet is.
#16669
vas is kell hozzá, illetve a gépedhez beállítani a grafikát.
Az über és a sugárkövetés graf szinthez azért durva vas kell.
#16668
Sőt működik a cross platform mentés is, az ősrégi GOG-os mentésemet át tudtam vinni Xbox series X-re, tök menő nem kell elölről kezdenem hanem folytathatom ahol évekkel ezelőtt abbahagytam.
Sőt még egy páncél settet is adott ajándékba mikor összekötöttem az accountokat 😊
PiszkosFred
#16667
Nem neztem, de ugy tudom, hogy maradnak, sot, konzolon is at lehet vinni old genrol next genre

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

AnuluWork
#16666
Marha jó. A save gamek elvesznek?

"Awdsmfafoothimaaafootafootwhscuseme" JB

lwb
#16665
Milyen gépen, milyen beállításokkal? Felbontás, RT stb?

#16664
Nagyon szar cyberpunk 2077 szindróma szaggat mint állat. Pocsékul fut.
#16663
Csorog lefelé steamen az update, gyakorlatilag letölti újra az egész játékot. Közel 10 gigával lesz nagyobb. Az új küldetést várom legjobban, úgy láttam 50 perc körül van, az úgy korrekt.
PiszkosFred
#16662
Ha minden igaz, akkor ket darab Witcher 3-adnak kell(ene) lennie a polcon. Egy simanak es egy Complete Editionnek. Utobbi resze a HD patch is.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.12.14. 09:17:11

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

AnuluWork
#16661
Mikor kerül fel a next gen update a Witcher 3hoz? Egyelőre GOGon nem látom.

"Awdsmfafoothimaaafootafootwhscuseme" JB

MerlinW
#16660

[merlinw.org]

PiszkosFred
#16659
De fut a hatterben egy szimulacio, ami minden lepesednel elore kalkulal egy 1-48 oras "mi fog vele tortenni" szituaciot, amely azonnal vegre is hajtodik, ahogy kilepsz majd visszalepsz a jatekba. Nyilvan, ha egy orat vagy tavol, akkor csak logout+1 oraval szamol, ha viszont sokaig, akkor logout+48 ora (ez a maximum, vagyis hetek mulva is csak 48 ora a max, ami a jatekban kb ket honapnak szamit).

Azok az npck biztonsagban vannak, akik kotodnek a jatekoshoz, de a tobbieket - amig te tavol vagy a jatektol - is siman elkuldi a szimulacio messzire (beszerzo korutra, felfedezni, stb. - akar egy horda kozepebe is kivancsisagbol), ahonnan ritkan tertek vissza elve 😊 Anno azt hittuk, ezert kell online kapcsolat a jatekhoz, de kiderult, hogy teljesen offlien modban is igy mukodik, a szimulacio localban fut, nem online, mint az elite eseteben peldaul.
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.11.28. 12:42:48

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

lwb
#16658
Egy mmo-nál oké, de a State of Decay tudtommal nem mmo.

Tetsuo
#16657
Az online játékok esetén gyakran előfordul, hogy "be sem kapcsolod" és történnek az események. És sajnos vagy nem, efelé tart a világ. Szerintem hamarosan megszűnik, vagy nagyon erősen csökken az epikus offline játékok száma.
Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2022.11.28. 12:18:07

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

lwb
#16656
Az mondjuk egészen meredek, amikor a dolgok úgy történnek, hogy te be sem kapcsolod a játékot ...

De én itt most főleg pl. az Elder Scrolls játékokra gondoltam, ahol bár elvileg óriási nagy krízis van, világvége, invázió, de ha nem kezdesz bele a főszálba, akkor az egész határozatlan időre jegelésre kerül. De mondhatnám a CP2077-et is, ahol pár heted van csak hátra elvileg, de amíg nem mész be az Embers-be Hanakohoz, addig semmi bajod, akár éveket is eltölthetsz NC-ben.

A witcher ebből a szempontból logikusabb magyarázatot talált ki. Nem írom ide, mert van itt egy kommenttárs, aki még csak most viszi a játékot, nem akarok spoilerkedni.

lwb
#16655
Nyugodtan tedd fel a dlc-ket, semmit nem kavar. Megjelenik két küldetés - jó magas szintűek -, ezeket ne kezdd el, amúgy ennyi, semmit nem kavar, mentéseid is mehetnek tovább.

#16654
Szerintem pont jó ez így. Vannak olyan stílusú játékok, ahol fontos, hogy időben csinálj meg dolgokat meg vannak ahol annyira nem. Így mindenki el tudja dönteni, mivel játszik.

Volt egy két játék, ahol újdonsággal próbálkoztak, mint például State of Decay első része. Ahol akkor is mentek/szimulálódtak a dolgok, mikor nem is voltál játékban. Aztán kivették belőle, mert megreklamálták, hogy milyen már, hogy meghalnak NPCk, mikor ott sem vagyunk.

Tetsuo
#16653
A DLC-k telepítése után a mentett játék normálisan megy tovább, vagy ne keverjem, végigjátszás után telepítsem a DLC-ket?

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

lwb
#16652
Ezek klasszikus időlimites játékok, én olyanra gondolok, ahol csak mondjuk a főszál limites, de utána van idő felfedezni. Mondjuk képzeljük el az obliviont, hogy a démoninváziót gyorsan meg kell oldani, mondjuk a városok előtti kapukat be kell zárni X nap alatt, különben vége mindennek, aztán a Cloud Temple-ben már leállna az óraketyegés és onnantól lehet időt húzni.
De mehetne ez skyrimnél is, hogy a polgárháború lehetett volna időlimites pl.

Kb, mint a fallout 1 elején a water chip, csak nem lenne utána master miatti óraketyegés. Ilyen játékot nem nagyon tudok. DR vagy Xcomoknál ugyanúgy van egy időhatár, ameddig muszáj lépni, különben szopás lesz.

PiszkosFred
#16651
Keves van, ketsegtelen, de a manager jatekok (ahol konret szezonok vannak es amiatt, lasd sport es egyeb tycoonok) mellett az akcio/kalandok kozott ott figyel pl. a Persona kesobbi reszei vagy a Dead Rising sorozat. Ezeknel konkretan befolyasolja a teljes jatekot az idolimit, amely ido alatt muszaj eljutnod a fo sztoriban a vegeig, vagy nem tudod vegigjatszani, pontosabban az is egyfajta vegigjatszas, csak nem sikeres. 😊

(+ XCOM regi es uj kiadasa, ha sokaig tokolsz es pepecselsz, akkor cumi van/lesz. Elobbi esetben jonnek a fejlettebb ufok es szetcincalnak, utobbi esetben a "project" elorehaladasa fog gondot okozni)
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.11.28. 09:48:54

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

lwb
#16650
Szerintem érdemes megvenned, ingyenes nem lesz várhatóan, de volt már mondjuk az egész nagyon leárazva korábban is, 70% alatt is, szóval azt nem tudom, hogy lesz-e még ilyen.
Ahogy elnéztem, kb minden opcionális és kikapcsolható lesz - főleg pc-n - az újítások közül, szóval ne aggódj emiatt.

lwb
#16649
Van érv mindkettő mellett: az adrenalin-löket az időlimitnél és a chill felfedezés. Én akkor inkább azt támogatom, hogy a főszál legyen időlimites, aztán amikor elérünk vagy a végére vagy egy logikailag megfelelő pontra a történetben, akkor lehessen lazítani és felfedezni.

Fura, hogy egy játékot nem tudok mondani, ami ezt csinálta volna, pedig nagyon kínálja magát az ötlet. Legalábbis szerintem.

Tetsuo
#16648
Nemrég kezdtem el játszani a Witcherrel, a 3-kal.
1. Érdemes most megvenni hozzá a 2 nagy DLC-t steamen 70%-os leértékeléssel, vagy később olcsóbb, esetleg ingyenes lesz?
2. Az új update a grafikai minőség emelése miatt talán lassítja a játékot. Gyenge GPU mellé is érdemes lesz telepíteni? (Ryzen 5700G)
Köszi előre.
Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2022.11.28. 01:21:14

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

#16647
Kedves Iwb!

Mindig jókat mosolygok azon amikor valaki látatlanban akarja megmondani az életkoromat az interneten keresztül és azonnal leszűrik, hogy mikor és mennyit játszottam egy játékkal és, hogy mennyit tudok róluk de ezt most hagyjuk. : Közelében nincs az életkorom az általad feltételezettnek. Ha igaz az adatlapod akkor minimum egy évtizeddel előtted járok de ezt most hagyjuk. Gyűjtsd még a bölcsességet és azt mondom.

Örülök, hogy felhoztad a MotB. Egyik kedvenc kiegészítőm. Sajnálom, hogy nincs több hasonló mechanika más játékokban de megértem. A chill és escapism ahogyan te mondtad az kell a mai nyomi játékosoknak. Bemenekülnek egy virtuális világba ahol nincsenek következmények és hogy kiéljék a beteges vágyaikat. Én maximum a játékmechanikát szintjén foglalkozom a játékokkal ezért örülök ha mindenféle olyan dolog van benne amikre nincs ráhatásod és hozhatnak váratlan Game Over-t.

Na mindegy. Tudom, hogy vágyálmok ezek csupán. A züllött tömegnek nem ez kell.