16775
banner
  • Monster076
    #16695
    A blood and wine zárja le teljesen Geralt sztoriját, úgyhogy azt érdemes a végére hagyni.
  • lwb
    #16694
    Semmi, de szerintem nincs sok értelme. Én mindig ilyen sorrendben csinálom alapjáték - hearts of stone - blood and wine. De lehet akárhogy, csak arra figyelj, hogy a nehézséget így állították be.
    A rúnaműves nem nagyon éri meg a befektetést szerintem. Kell majd a pénz a fejlesztésekre Toussaintban ...
  • Tetsuo
    #16693
    Skellige jórésze még felfedezésre vár számomra, de a főküldetések közül már a Végső előkészületeknél (Novigrad) tartok, amit a játék többször jelez is. 30-valahányas szinten vagyok, megnézném azt a rúnaművest is, amit az egyik DLC ad.
    Elveszik valami, ha rossz sorrendben megyek vagy mindegy?

  • Tetsuo
    #16692
    Köszi!
  • lwb
    #16691
    1. Főzeteket tudsz csinálni belőlük meg a játék vége felé lehet majd átkonvertálni őket normálisra.
    2. Igen, csak a játék végén a legmagasabb upgrade fokozatnál. Szerintem dobott cucc meg főleg vásárolt vért nem sokat ér, a witcher vértek, amiket csinálsz, sokkal jobbak lesznek, csak szorgalmasan upgrade-eld őket, ahogy a szinted engedi.
    3. Egyrészt tudod őket cserélgetni, ami azért eléggé fontos szerintem. Másrészt meg a játék végén lesznek olyan spéci képességek (egy újfajta fejlődési mód, amit Toussaintba kapsz meg), ahová több pont kell majd. Meglátod. Szóval nem feleslegesek azért.
  • Tetsuo
    #16690
    1. A nagy vörös, kék és zöld mutagének mellett a többinek nincs jelentősége, nem? Pl. a vivern mutagén 5%-ot emel a támadás erején, a nagy vörös alapból 10-et (és ez többszöröződik a behelyezett képességektől).
    2. A különböző páncél/fegyver-csomagok akkor adnának valami pluszt, mert együtt használjuk őket, mikor már közel vége a játéknak? Egyébként meg adott szinteken mindig hasonló cuccokat dobnak a ládák és lehet vásárolni.
    3. A képességpontok sem érdekesek egy idő után (kb. 30-as szint), mert csak 12 képességet tud használni a karakter. Furcsa. Oké persze, a sok pont miatt bármikor cserélgethetek, de 30-as szintre az ember már nagyjából tudja, mi a neki megfelelő.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2022.12.18. 22:19:09
  • lwb
    #16689
    Konzolon nincs RT reflection, szóval ott nem akkora a különbség. Csak a megvilágítás és az árnyékok ray traceltek, de az nem annyira látványos. A tükröződések, az az igazi. De az csak pc-n van.
  • Probatbicol
    #16688
    RT-vel mondjuk konzolon is 30FPS-sel megy, de én még mindig olyan bamba vagyok hogy nem értem milyen csodát kellene látnom RT-vel, szóval simán kikapcsoltam.
  • caps lock
    #16687
    1080p, DX12, RTX3060, DLSS qualiy mód, magas beállításokkal átlag 90 fps, überen 70 körül van. Sugárkövetést el lehet felejteni. DX11 alatt majdnem a duplája az fps szám ugyanezekkel a beállításokkal. Látványban meg nagyítóval kell keresni a különbséget, szóval akinek a magas képfrissítés fontos, ne használjon dx12-őt.
  • AnuluWork #16686
    Szerintem csúnyább lett.
  • lwb
    #16685
    DLSS nélkül, 4K, RT full, ultra+ beállításnál i9 13900 és rtx 4090 gpu gépen átlag 45-48 fps. :)
    Magyarul dlss és/vagy kompromisszumok nélkül mai gép nem tudja ezt 4k 60 fps-en futtatni full RT mellett ...

    Itt a videó:


    Utoljára szerkesztette: lwb, 2022.12.15. 14:11:52
  • lwb
    #16684
    Hát, 3080-on 1080p ment a 60 fps RT mellett ... Az azért elég gáz. 1080p játékhoz nem kéne 400 ezres kártya azért szerintem. Persze, tudom én, hogy az optimalizálatlanság oka az, hogy régi játékra írták rá az RT-t. A CP RT-je sokkal jobban optimalizált pl, az ilyen karin 4k-t is tud RT mellett, nyilván DLSS és egyéb kompromisszumokkal együtt.

    Ez az update a konzolok szempontjából lett igazán jól Sőt, leginkább a PS5 nyert vele sokat, mert ott eddig nem volt 60 fps mód sem, series x-en volt. PS5 tulajoknak ez kb a legjobb dolog a világon. Pc-n meg boxon eléggé meh, de ingyen volt, szóval nem panaszkodom.
  • Tetsuo
    #16683
    Előbb azt írtad, hogy 3080 alatt volt ilyen gond. Ebből gondolni, hogy a 3080-nal nem volt probléma, hiszen az kvázi csúcskártya.
    Szerintem az belefér, hogy egy felsőközép (nevezzük így a 3080 alattiakat) kártya néhány címmel nem tud állandó 60 FPS-t maxon. A Witcher 3 egy 7 éves játék ahogy írod, a mostani update a mostani hardverekhez készült és nekem egyértelmű, hogy rosszabb az optimalizáltság, mint egy teljesen új, eleve RT köré épülő látványvilágú játék esetében.
    Talán túl sokat vállaltak, talán egy új játékra kellett volna fordítani ezt a tudást és nem egy régivel szüttyögni, de az eladási számok és a cég reputációja is lényeges volt a meghozott döntésekkor.

    Nálam valamivel (minimálisan) rosszabb lett a látvány, de szerintem azért, mert máshogy állítgattam a csúszkákat, mint előtte.
    Egyébként meg örülök, hogy egy APU-val elmegy a játék és kaptam valami új küldetést is.

    Túl nagy volt a hype, lássuk be. Sokan jobban izgultak a Next Gen Update miatt, mint egy új, agyonreklámozott játéknál. Ez meg teljesen ingyen van.
  • lwb
    #16682
    Azért az 3080 az eléggé egy csúcskategóriás kártya még ma is. Csak a 3090 és az idei 40-es széria van felette. Az ára 400 ezertől 600 ezerig terjed, nem olcsó kártya, na. Két éve még ez volt a csúcs és ez a játék 7 éves.

    De panaszkodnak arra is sokan, hogy RT off mellett is rosszabb a performance, mint korábban volt ugyanazon a vason. Itt inkább optimalizációs gondok lesznek.
  • Tetsuo
    #16681
    "Kb 3080 alatt el kell felejteni a RT opciókat úgy általában..."
    Szerintem ez rendben van. 1. Az RT egy luxuseffekt a mai napig. Kisebb kártyák is belekóstoltak, de sosem garantálták, még csak nem is reklámozták, hogy azok majd áttörést hoznak az RT-ben vagy azzal.
    2. Az RT a játékokban is csak egy oldalági opció. Nem szükséges a játékhoz és a játékélményhez sem. Egy felületi, világítási és/vagy árnyékeffekt. Legalábbis a legtöbb játékban nem erre épül a látvány, csak kiegészítő.
    3. A Witcher 3-at eleve nem úgy tervezték, hogy RT legyen a központ, ahhoz a fények elhelyezése, terep optimalizálása a sugárkövetéshez stb. lett volna a kiindulás, már a játék megalkotásakor.
    4. Szerintem nagy dolog, hogy így utólag ennyit foglalkoztak vele egyáltalán.
    5. Konkrétan írják is többen, hogy nem szép az RT a Witcherben (hasonlóan más játékokhoz), mert plasztikussá, rajzfilmszerűvé, rosszul láthatóvá, cukormázossá stb. teszi - magam nem tudom kipróbálni.
  • lwb
    #16680
    Uh, nem sikerült túl jól a pc optimalizálás... Nézem a videokat a yt-on és kb 3080 alatt el kell felejteni a RT opciókat úgy általában, ha 60 közeli fps-t szeretnénk. És ott is csak 1080p-n. RTX 3070 és lejjebb jelenleg nem tud semmilyen felbontáson 60 fps-t konzisztensen, DLSS-től függetlenül. Ami azért elég meredek dolog, a 30-as széria nem volt olyan régen.
    Mindez úgy, hogy nálam 2080 Ti-on a CP2077 3440x1440-en RT reflection és DLSS performance mellett fix 60+ az fps. Sőt, sokszor 80 körüli. Itt ez max 40, inkább 25-35.

    Az AMD kártyákkal meg folyamatosan CTD van, ez gondolom driver probléma, de azért kellett volna tesztelni picit.

    A konzolverziók viszont legalább jól mennek. Nyilván az volt a fókusz. Ez is biztos elmegy szépen egy i7 - i9 12xxxx procin, RTX 4080 karival, de azért ANNYIRA meg nem néz ki jól, hogy ilyen vas kelljen alá ...
  • Tetsuo
    #16679
    Az update után minden indításnál a steam alakalmazás jön be, amin ki kell választani a DX11 v. 12-t, ezt ki lehet valahogy kerülni állandóra állítava?
    Aztán a játék meg megkérdezi, hogy akarom-e megosztani az adataimat - ugyanígy minden indításnál. Ezt ki lehet iktatni valahogy igenválasz nélkül?
  • caps lock
    #16678
    52gb
  • macleody
    #16677
    Mennyi helyet foglal a game? Azt írták valami 46GB az update, nálam 39GB az egész játék dlc-kel.
  • lwb
    #16676
    Same here. Ezért most nem teszek egy-másfél millát bele a gépbe, annyira jól azért nem néz ki.

    Azt nem tudja valaki, hogyan lehet KIKAPCSOLNI a cross-platform mentéseket? Mert bekapcsolta alapból, de ki már nem engedi ... Vagy én vagyok hülye vagy ez egy peccselendő óriási bug.
  • macleody
    #16675
    Na kipróbáltam, RT-vel 36 fps, nélküle 98 :D
  • Monster076
    #16674
    Ha 'New Game+'-al is végigvittem korábban a játékot kiegestül és Geralt elérte a 100as szintet, ezt már nem lehet újabb NG+al újrázni? Mert azt mondja, hogy még nem vittem végig a történetet, így ez az opció nem használható. Marad a teljesen 0-ról indulás, vagy ez csak vmi bug?
  • Tetsuo
    #16673
    Újra be kell állítani a játékot. A videó- és a vezérlési beállításokat főleg. Pl. eleve natív felbontáson, közel fullon indított nekem is (APU-t használva), amit újra aprólékosan vissza kellett állítgatnom ugyanúgy a billentyűparancsokat is.
    Így most valamivel rosszabb is lett a kép minősége, mint azelőtt...
    Amúgy 10 perc alatt lejött, méghozzá hajnali 1-2 között, ami csúcsidő volt a szervereket nézve, mégis zavartalan volt.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2022.12.14. 20:14:52
  • AnuluWork #16672
    Ennél a Witchernél mindig az van, hogy akárhányszor kap egy grafikai upgrade dolgot, csúnyább lesz ...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Hét évvel ezelőtt innen indultam:


    Ilyen volt két éve:


    Ilyen volt a NG Upgrade előtt (minden über, RTvel):



    ... és ilyen most (minden über+, minusz RT):


    Ráadásul a sebesség most RTvel 2070en kiábrándító ..., RT nélkül annyira nem, de ugyanazt érzem, mint a CP korai szakaszában: elqurták.

    Elvileg pedig ilyennek kellene lennie, de a víz valahogy nem az igazi ...





    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2022.12.14. 20:08:36
  • macleody
    #16671
    Mi most ez a nagy felhajtás? Mivel jobb ez a Complete Edition? Eddig se volt csúnya a játék. Megér ez 10$-t?
    Ja hogy ingyenes frissítéssel jött az update, most néztem infót, azt hittem külön meg kell venni a Complete Editiont.
    Utoljára szerkesztette: macleody, 2022.12.14. 19:50:07
  • TomStorm
    #16670
    3080-al Ultra+ szépen működik 4K-ba de RTX ismét egy rakat fos:D
    Nekem tetszik így a látvány!Meg jó az új nézet is.
  • Piko888
    #16669
    vas is kell hozzá, illetve a gépedhez beállítani a grafikát.
    Az über és a sugárkövetés graf szinthez azért durva vas kell.
  • Probatbicol
    #16668
    Sőt működik a cross platform mentés is, az ősrégi GOG-os mentésemet át tudtam vinni Xbox series X-re, tök menő nem kell elölről kezdenem hanem folytathatom ahol évekkel ezelőtt abbahagytam.
    Sőt még egy páncél settet is adott ajándékba mikor összekötöttem az accountokat :)
  • PiszkosFred
    #16667
    Nem neztem, de ugy tudom, hogy maradnak, sot, konzolon is at lehet vinni old genrol next genre
  • AnuluWork #16666
    Marha jó. A save gamek elvesznek?
  • lwb
    #16665
    Milyen gépen, milyen beállításokkal? Felbontás, RT stb?
  • JonasSandor
    #16664
    Nagyon szar cyberpunk 2077 szindróma szaggat mint állat. Pocsékul fut.
  • caps lock
    #16663
    Csorog lefelé steamen az update, gyakorlatilag letölti újra az egész játékot. Közel 10 gigával lesz nagyobb. Az új küldetést várom legjobban, úgy láttam 50 perc körül van, az úgy korrekt.
  • PiszkosFred
    #16662
    Ha minden igaz, akkor ket darab Witcher 3-adnak kell(ene) lennie a polcon. Egy simanak es egy Complete Editionnek. Utobbi resze a HD patch is.

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.12.14. 09:17:11
  • AnuluWork #16661
    Mikor kerül fel a next gen update a Witcher 3hoz? Egyelőre GOGon nem látom.
  • MerlinW
    #16660
  • PiszkosFred
    #16659
    De fut a hatterben egy szimulacio, ami minden lepesednel elore kalkulal egy 1-48 oras "mi fog vele tortenni" szituaciot, amely azonnal vegre is hajtodik, ahogy kilepsz majd visszalepsz a jatekba. Nyilvan, ha egy orat vagy tavol, akkor csak logout+1 oraval szamol, ha viszont sokaig, akkor logout+48 ora (ez a maximum, vagyis hetek mulva is csak 48 ora a max, ami a jatekban kb ket honapnak szamit).

    Azok az npck biztonsagban vannak, akik kotodnek a jatekoshoz, de a tobbieket - amig te tavol vagy a jatektol - is siman elkuldi a szimulacio messzire (beszerzo korutra, felfedezni, stb. - akar egy horda kozepebe is kivancsisagbol), ahonnan ritkan tertek vissza elve :) Anno azt hittuk, ezert kell online kapcsolat a jatekhoz, de kiderult, hogy teljesen offlien modban is igy mukodik, a szimulacio localban fut, nem online, mint az elite eseteben peldaul.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.11.28. 12:42:48
  • lwb
    #16658
    Egy mmo-nál oké, de a State of Decay tudtommal nem mmo.
  • Tetsuo
    #16657
    Az online játékok esetén gyakran előfordul, hogy "be sem kapcsolod" és történnek az események. És sajnos vagy nem, efelé tart a világ. Szerintem hamarosan megszűnik, vagy nagyon erősen csökken az epikus offline játékok száma.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2022.11.28. 12:18:07
  • lwb
    #16656
    Az mondjuk egészen meredek, amikor a dolgok úgy történnek, hogy te be sem kapcsolod a játékot ...

    De én itt most főleg pl. az Elder Scrolls játékokra gondoltam, ahol bár elvileg óriási nagy krízis van, világvége, invázió, de ha nem kezdesz bele a főszálba, akkor az egész határozatlan időre jegelésre kerül. De mondhatnám a CP2077-et is, ahol pár heted van csak hátra elvileg, de amíg nem mész be az Embers-be Hanakohoz, addig semmi bajod, akár éveket is eltölthetsz NC-ben.

    A witcher ebből a szempontból logikusabb magyarázatot talált ki. Nem írom ide, mert van itt egy kommenttárs, aki még csak most viszi a játékot, nem akarok spoilerkedni.