The Witcher 3
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Asszem galambbal sakkozok
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Buzik se voltak a középkorban? Vagy a Witcher könyvekben sem? Ez biztos? Ciri és Mistle?
"A sorozatnak meg itt nincs helye. Ez egy játékfórum."
Ez egy halott oldal halott fóruma. Arról beszélgetünk, amiről akarunk. Nem tetszik, nem veszel részt benne.
Téged meg vár az új szovjetunió. Remélem megy már az orosz nyelv.
Inkább a csököttagyú, hipokrita átlagembernek vagyis a csőcseléknek szól, akik az úgynevezett demokrácia alapja.
A sorozatnak meg itt nincs helye. Ez egy játékfórum.
Elmebeteg már a "kreatív" gondolat is, hogy egy középkori környezetben négerek vagy a buziskodás előkelő státuszban szerepeljen. Ugyanis anakronizmus lenne. Persze ez a Netflixet csöppet sem érdekli, hiszen célja nem a nívós szórakoztatás, nem a filmművészet kitelesedése, hanem a profit, a népbutítás és a libsi propaganda. A többire magasról tesz.
https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2023.07.16. 14:54:57
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
A sorozat ettől, meg az általad keírtaktól függetlenül egy gyenge f#s...
"Dandelionból buzit csináltak és Radovidból egy selyemfiút"
Amire szükség se lett volna a reprezentáció miatt, mivel tudomásom szerit Ciri a könyvekben is minimum bi volt, legalábbis volt kapcsolata nővel, tehát adott volt ez már a forrásanyagban is, ezért kár volt eltérni.
"Egyes helyeken már a "nő" szót is kriminalizálják, helyette szülő személyt illik mondani"
Sehol se kriminalizálják, egy darab idióta cikk volt ez, amin aztán az egész konzi világ örömmel felháborodott.
"szorgalmazzák óvodások nemváltását."
LOL. oké. 😄 Ukrajnai frontszolgálat kimaradt, javítsd gyorsan.
Szörnyű lett, és még finoman fogalmaztam. Én azon kevesek közé tartozom, akiknek tetszett az első évad, felvezetésnek jó volt, a másodiknál már rezgett a léc, de még élvezhető volt, a harmadikra azonban nincsen mentség, úgy szar ahogy van. Úgy érzem olyanok készítik ezt a sorozatot, akik valójában gyűlölik a witcher univerzumot, szerencsétlen Cavill kivételével aki mindent megtett amit tudott hogy mentse a menthetőt.
Nem csoda hogy otthagyta az egészet, látszik is a jeleneteiben hogy már csak a szerződése miatt vesz részt ebben a bohóckodásban, kedvetlen és lerí róla hogy utálja. Az első két évadban még láttam benne a rajongó lelkesedését, itt már csak menekülni akar. Minden tiszteletem az övé hogy eddig kitartott.
A legfőbb baj a sorozattal hogy nincs identitása. Nem tudja eldönteni hogy a könyvekből vagy a játékokból inspirálódjon. Emiatt a történet zavaros mint egy fanfic, a karakterek motivációi érthetetlenek, ellentmondásosak. Az már csak hab a tortán hogy a Netflix a toxikus woke mozgalom szószólója és kötelezően túlprezentálja a kisebbségeket.
Szerintem bökte a csőrüket hogy a főszereplő Geralt egy heteroszexuális fehér férfi, erős maszkulin vonásokkal, vagyis jelenkorunk leggyűlöltebb fajtája. Hozzá még ők sem nyúlhattak, így megtették mindenki mással. Mikor Dandelionból buzit csináltak és Radovidból egy selyemfiút, azt hittem tréfa az egész, és mikor láttam hogy komolyan gondolják, a hitetlenkedésemet csalódottság és harag váltotta fel.
Borzasztó hogy ma már félve kell leülnöm bármilyen film elé, sőt a minennapi életben is megkérdőjelezik a normalitás alapvető szabályait. Ami régen beteg volt és szégyenteljes, azt manapság felmagasztalják. Egyes helyeken már a "nő" szót is kriminalizálják, helyette szülő személyt illik mondani, vagy szorgalmazzák óvodások nemváltását.
A progresszív liberalizmus a nácizmus óta a legveszélyesebb politikai irányzat, aláássa az egész társadalmunkat és az élet alapvető biológiai és erkölcsi igazságait. A diverzitás kezd normális lenni, és a witcher legfőképp ennek esett áldozatul.
A Witcher sorozatot is sokan kritizálták az eltérések miatt, szerintem ez valahol normális is. Mármint a Cavill-félét, a Blood Origin az egy vicc. Nagy híve vagyok a saját történeteknek a feldolgozások helyett, de így inkább ne.
A fantasy mint irodalom nem halott, a probléma az,hogy agyhalottak dolgozzák fel. És igen felülök a hypetrainre amikor kijön egy Love, Death & Robots.
Ha ezt ma csinálná meg valaki mondjuk egy Geralttal, akkor már lázadozna a kultúrharcos közösségi média. 😊 Szerencsére akkoriban nem volt twitter.
Én is szeretem a régi Conan filmet, mindkettőt igazából. De főleg a nosztalgia miatt, meg mert Howardot jóval később olvastam csak és ezért nem bántott annyira, hogy eltértek a forrástól. Ugyanezt mondjuk a Jackson-féle LOTR filmekről nem tudom elmondani. Úgy 10 évig tartott, amíg megbarátkoztam velük.
Utoljára szerkesztette: lwb, 2023.01.10. 09:02:58
https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8
Hangsúlyozom, mindez az első részre igaz, a második már csak belepasszolt a tucatnyi másik korabeli fantasy színvonalába.
De amúgy igaz, a fantasy eléggé mostohán kezelt műfaj volt, és egy-két kivételtől eltekintve ma is az sajnos. Már ami a mozgóképet illeti.
"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"
\"Ha a cápa a kezedből eszik a lábadból is fog\"
Minőségi fantasy filmet vagy sorozatot alig találni. GoT, Lotr és kb ennyi. De ha igazán sz.rt akarsz, akkor ajánlom a figyelmedbe a Willow sorozatot. Az nekem az új legalja.
A propaganda pedig messze túlmutat a "fekete" emberek elfogadásán, de nem részletezném.
Mindezeken túl a fantasy műfaj általában is züllik, ahogy Demiurge írja. A történet és a világ primitív sablonokból áll végletekig butítva, hogy a leggügyébb néző is könnyen befogadhassa, kiemelve az akciókat, az erotikát és az öncélú brutalitást. Sok esetben különböző mitológiák zagyvasága, kaotikus keveréke. A látvány mindenekelőtt, miközben a mitológia elsősorban a spiritualitásról szólna.
https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8
A propaganda részét nem minősítsem, ez nem propaganda, van céljuk a reprezentációval, ez igaz, ettől ez még nem lesz propaganda. Illetve nem jobban, mint eddig is: pl a 80-as, 90-es években a fekete-fehér buddy cop filmek sokaságával. De a baj nem is itt van, hanem ott, amikor semmi más nincs egy filmben vagy sorozatban, csak a reprezentáció. Egy Halálos Fegyver vagy Beverly Hills-i Zsaru többről is szólt, mint hogy fekete az egyik főszereplő, filmként is megállták a helyüket. A Blood Origins akkor is szr lett volna, ha mindenki fehér meg heteró benne.
https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8
De ne válasszuk ki a netflixet egyedül, a Disney vagy az HBO sem jobb semmivel sem. Mindegyik csinál ugyanakkor jó sorozatokat is. Csak meg kell tanulni válogatni minőség alapján.
Haha az igaz, hogy a jelmezek amatőrök, pláne ha a hatalom gyűrűi mellé tesszük ami elképesztő látványilag, de nem is annyi pénzből készült. Meg tudtam, hogy a mostani csapattól nem várhatunk sokkal többet mert eddig se voltak erősek ezen a téren. Operatőrökkel meg a rendezéssel mi volt a gond? Szerintem a low budget látványvilágot kimaxolták és 10-15 éve ha ezzel állnak elő akkor más lett volna a fogadtatása is, csak manapság már tényleg nem könnyű megfelelni az igényeknek és régebben ami simán egy közepes film volt most 2-3 as kategóriát kap. CGI terén ok az repülő cucc tényleg iszonyat volt, de pl a kastély CGI-jével meg ismerve a filmgyártást több száz helyen észrevétlenül használt CGI-kel nem volt gond. Vagy az a lény sem volt már rossz amiből a "mutagént" kinyerték de azt már nem láthattad mert később szerepelt egy jelenetig.
Továbbra is jó szórakozásnak éltem meg és sajnos attól tartok később még erre is úgy tekintünk vissza mint valami magas pontra, mert a 4. évadtól Henry nélkül, teljesen bedobva a gyeplőt, meg kiégettebb gárdával már addigra én is félek mert simán nézhetetlen lehet.
Szóval felesleges ábrándozni 😊
Az meg hogy a blood origin adott neked bármit is azon meglepődtem. Már azon is, hogy 4 epizódot is képes voltál megnézni belőle. Én csak kettőt néztem, csak azért, mert ne hittem el, hogy a trailer és a képek nem csak holmi amatőr forgatási felvételek.
A PC hülyeségtől eltekintve, gáz kosztümök, az operatőri, vágási, rendezési munka minőségét egy százas nézettségű 50 dolláros YT videó is kenterbe veri. A CGI 20 évvel ezelőtti b filmekben is jobb volt. A fényképezés botrány, mosott, szűretlen. A színészi játék meg nevetségesen rossz.
Értem én, hogy Witcher világ (pedig ez nem is az) meg hűdejó, de azért mindennek van határa 😊
Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.01.02. 15:11:49
[merlinw.org]
Jaja a múfaji leírások tényleg nagyon gázak hány dráma vígjátékba szaladtam már bele amiben egy vicc sem volt már megtanultam.
Az öncélúan nemi identitásukat fitogtató karakterek meg remélem kikopnak, ahogy már jó ideje cigizéssel sem reprezentálják a menőséget. Tavaly elég nagy leiratkozás hullámot kapott a netflix ez miatt még az LMBTQ közösségektől is mert ők is érezték, hogy kontra produktív. Remélem ennek már idén látható eredménye lesz, mivel azokat már a felháborodás után forgatják. Meg tud a Netflix normálisat is gyártani pl a Korona.
A fekete elfekhez meg stb kénytelenek leszünk hozzászokni, megértem, hogy minden rassz szívesen látja magát a képernyőn. Az erős női karaktereket meg bízzunk benne, hogy megtanulják ésszel használni és nem ez az OP cucc süt le róluk, mert az nemtől függetlenül elrontja a showt amúgy is.
Ui: Ideje lenne bevezetni az LMBTQ-t mint műfaj. Senki nem morogna mert nem érné pofonként a dolog,ahogy nem nézek romantikus vígjátékot és családi kalandfilmet vagy tini horrort,nem is nekem szól.
Utoljára szerkesztette: nxs, 2023.01.01. 13:45:17
Már az első rész után éreztem mire megy ki a játék,a második be is igazolta...kemény,független fekete nő + buzik + ázsiai és természetesen arab karakter. Mi kell még? Történet? Érdekes karakterek? Dialógusok? Lófaszt,puffogtassuk el a sok hígfost és minden rendben van.
A botrányos Dragon Age rajzfilm után tényleg meglépték,ez kell a parasztoknak...zabálják csak a semmit,mi beleraktuk a trendet.
Szégyen és gyalázat,hogy erre pénzt adtak,senki nem olvasta el a forgatókönyvet?
UI.: félre ne értsetek nincsen bajom se rasszokkal,se a nemi identitással. Sok film,sorozat bizonyított már (és dolgoztam már olyan sráccal akit nagyon szerettünk annak ellenére,hogy nem 36,5 volt) de ez az értelmetlenül beleerőszakolt "most akkor is leszopják egymás faszát" stílus,semmit nem tesz hozzá a történethez.
Summa summárum 2/10 (nem bírtam végignézni annyira klisés.)
Én azt gondolom, hogy a felesleges extradráma nélkül is bőven elég indok lehetett Cavill lelépésére az a sok-sok eltérés, ami a forrásanyaghoz képest volt a sorozatban és ami nyilván nem tetszett a könyveket jól ismerő Cavillnek. A Witcher sorozat tudtommal nem Cavill ötlete volt, ellentétben a WH40K sorozattal, amivel már évek óta házal.
Erősen aggódom is a Warhammer sorozat miatt. Az aztán tényleg egy olyan világ, amit nem lehet polkorrekten ábrázolni, illteve persze lehet, de azzal garantáltan megölik az egészet. Nagyon-nagyon remélem, hogy nem ez lesz, mert már igen régóta ácsingózom valami jó kis WH40k filmre, sorozatra. Persze van rengeteg nagyon jó fan-made cucc, na de érted.
"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"
A látványvilág is gyenge volt, a vértek, a CGI, a casting stb mind-mind mellé. Lényegében Cavill meg Ciri karaktere vitte a hátán a sorozatot, de a második évadot már végigásítoztam és egyáltalán nem várom a harmadikat, hiába lesz még ebben a régi gárda.
A netflix meg a többi streaming csinál egy csomó sz.rt, ez igaz, de azért azt se felejtsük el, hogy néha igazi gyöngyszemeket is kiadnak: pl. Mindhunters is netflix vagy a Stranger Things (főleg az első évadok). A Disney+-on megy a borzalmas Willow, ez igaz, de ott ment a Mandalorian és az Andor is. Star Trek Picard nevű borzalom megy az Amazon Prime-on, de ott van a Boys és a Jack Reacher is. Néha mellélőnek, máskor meg betalálnak.
Én elengedném ezt az egész Witcher dolgot a filmiparban és inkább hagynám a lengyeleket, hogy folytassák ők a világ történetét: ahogy a CDPR csinálta a W játékokkal.
A történet tök jó, sokmindent megmagyaráz, kellőképpen csavaros, fordulatos (bár mind érezhető mielőtt megtörténik de épp ez a jó benne). Semmi nincs amit még ne láttunk volna de a legokhoz jól nyúltak és olyasmit raktak belőle össze ami idén a legjobb fantasy sorozattá teszi számomra. Ez nagy szó a 100 millió dolláros gyűrűk ura meg a sárkányok háza árnyékában, de egyiket jobban untam mint a másikat és váratlanul, lehetetlen íven a vér eredete előzött.
lirikTENK |XMG Neo 17 (M21), RTX 3080(16GB), i7-11800H, 64GB ram
Henry meg szarul érzi magát, mert az egész W sorozat az ötlete volt és sok munkát fektetett bele. De hát ilyen hálivúd.
[merlinw.org]
Ehhez kapcsolódik hogy bár a szereplők nagy része tünde, de ez a hegyes fülükön kívül egyáltalán nem látszik, minden tekintetben úgy viselkednek mint az emberek. Semmi fennköltség, semmi magasabb intelligencia, ugyanolyan közönségesek mint mondjuk egy temeriai paraszfalu lakossága.
Másik lényeges pont hogy a történet a maga útját járja, ahogy a fősorozat szabadon ihletődik a könyvekből és játékokból, úgy ez is. Nekem ez nem gond, a szolgai másolást nem szeretem, és Sapkowski regényei amúgy is elég szűkmarkúan mesélnek csak a világ eredetéről. Szóval szabadon írhat bárki bármit.
Na most ennek tudatában nézve a sorozatot, vagyis nem törődve a netflixes fícsőrökkel, se a hitelességgel, akkor kapunk egy korrekt fantasy filmet. Ha nem mondanák hogy witcher, fel sem ismernénk, de ezt nem rovom fel neki, mert 1200 évvel az általunk ismert történések előtt játszódik. Ami viszont nagy probléma, hogy a rövidsége miatt nincs idő jobban megismerni se a világot, se a szereplőket. Úgy akar eredet történetet elmesélni, hogy nem mond semmit. Tényeket kapunk, magyarázatot nem. Egy normál filmnél ez megbocsátható, mivel a mi világunkban játszódik, ismerjük, a hiányzó részleteket kipótoljuk. De ez fantasy, mindent a nulláról kell felépíteni, fontos lenne hogy a néző képben legyen. Ez nem történt meg. Kár.
A harcjelenetek elég látványosak, bár néhol túltolták a brutalitást. Zenei részek fülbemászóak. CGI közepes, ezen látszik hogy spóroltak, de ez csak hasznára válik, a rendes díszletek, vagy az erdőn-mezőn, barlangban felvett jelenetektől természetesebbnek hat a film.
Összességében ez egy olyan alkotás amit senki sem kért, és nem is nagyon érthető mi volt vele a cél, mert a tőzsgyökeres rajongók biztos utálni fogják, az elvárásaikat nem teljesíti, aki viszont egy habkönnyű, kardozós-varázslós-szörnyes fantasy filmre vágyik a hétvégére, jól fog szórakozni. Nekem tetszett, azért is mert nagyon kevés a fantasy, elfogult is vagyok a műfajt illetően, ez pedig minden hiányossága ellenére össze van rakva. Vannak a jók akik a rosszak ellen küzdenek, egyeseket a bosszú hajt, másokat elvek, megint másokat csak a véletlen sodort bele az eseményekbe. A történet egyszerű, időnként buta, de érthető, könnyen emészhető, a szereplők motivációi is tiszta sor.
Ugye addigra végzünk Velen mocsarában, Ciri megint eltűnik, van egy kis pauza, hogy oké akkor egyelőre nincs forró nyom, mehetünk délre kiszellőztetni a fejünket, és akkor megyünk. 😊
