16775
banner
  • HeadHunter86
    #5995
    Nem rég írtam ide, hogy nehéz a játék. Erre tessék. Megcsináltam egy-két missziót, most meg mint a kés a vajban úgy haladok. Vissza is pakoltam a nehézséget. Végre tanultam új recepteket is, meg fegyó is lett.
    Lett egy rakat misszió a szintemnek megfelelően. Csak úgy játszatja magát ez a játék. Ez elé nehéz úgy leülni, hogy "Csak egy-két órát játszok."

    Tetszik, hogy a főzetet egyszer megcsinálod aztán idővel újra lesz nálad. Ez egy igazán RPG barát dolog, amivel nem cseszi el az ember feleslegesen az időt.
    Sokszor ilyen rohangálás és gyüjtögetés miatt utálom meg az RPG-ket, de itt nagyon okosan megoldották. Tényleg nem időhúzás a játék egyetlen perce sem.
    Utoljára szerkesztette: HeadHunter86, 2015.06.08. 23:43:17
  • Shep
    #5994
    Előbb még beszélek Trissel, mert amúgy már minden más megvan, vagy piros.
  • Negritis
    #5993
    gőzöm sincs :D azt se tudom megcsináltam-e de vmit talán levertem
    amúgy a cucc fele asszem 21
    menj el skellige-re gyorsan megdobja azt a szintet ami kell hozzá (én is így jártam :D)
  • Shep
    #5992
    Leugrottam fentről, úgy is lehet, visszafele már a rendes úton mentem. Van bent egy gólem az kinek a küldetése, kivel kell beszélni?
  • Shep
    #5991
    Na jól megszívtam, megcsináltam a macska páncélt, majd felfejlesztettem, igen ám csak azt nem figyeltem, hogy 20-as szint kell hozzá, szóval most van egy használhatatlan páncélom :)
  • Negritis
    #5990
    én szeretek elveszni a játékokban, és az sem zavar ha kiesek a fő sztori varázsából
    főleg hogy ebben a játékban a mellék küldik néha minőségibbek mint 1-2 szál a fővonalon (pedig ez nem kis szó)
    mondjuk ma pl kajáltam egyet, mert ez a látvány elkapott


    és ilyen sűrűn megesik mert a világ él és - számomra - reális
    nem az van, hogy jujj menj ide és ölj meg 5 farkast mert zargatnak hanem hihetően kell megölni az 5 ghoult (fészkek esetében ez van ugye)
    és aztán kifüstölni őket, és az ilyen ótvar uncsi cuccokból nagyon-nagyon kevés van

    kedvencem továbbra is az eltűnt nilfgaardi őrjárat ahol random láttam piros nyomot a földön mikor csakúgy futottam a térképen
    aztán anélkül hogy tudtam volna mi a küldi megcsináltam
    és több olyan szörny is volt amit "így" vadásztam le

    értem én hogy sietni kell Cirit megmenteni, de mikor keresztbe átmék Velen-n egyszerűen nem érdekel semmi mert olyan a hangulata a játéknak

    és az érzelmekkel amúgyis nagyon jól játszik, pl Kaer Morhen
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    légyott Yen -> részegség és poénok -> Uma és a füvek próbája -> az igazság vérpezsdítő hatása

    egy érzelmi hullámvasút

    és a játék nem fél feszegetni a "jóizlés" határait, ami még sötétebbé és reálisabbá teszi a világot és azt hogy milyen előjelek vannak
  • Zozo0122 #5989
    Én is csak említettem egy közismert példát, amúgy állandóan ez van. Ha egy RPG-ben új területre érek, akkor:
    - Körbenézek, dumálgatok, olvasgatok
    - Felveszek küldetéseket, közben megkeresem a főküldi adott karakterét
    - Mondom, neki, hogy várjá' dolgom van, addig állj itt egy helyben nyugodtan
    - Ingame Life
    :D
  • Negritis
    #5988
    én pl a TES szériában nem tudok így érezni
    de a DA2-3 is elbukta ezt, sőt már a DAO kieg is :(
    mondjuk a Fallout 3-ban átéreztem az emberek problémáját, de általába a klasszikusabb rpg-k esetében érzek így
    (vagy a minőségi jrpg-knél)
  • Zozo0122 #5987
    De van amúgy, teljesen igazad van. Aki nagyon beleéli magát, az így érez néha. Az Elder Scrollsokban is gyakorta előfordult ez...meg kéne mentenem a világot, de József elveszítette az íját, hozzad má vissza :D Néha kényszerítenem kell magam az RPG játékokban, hogy ne vegyem komolyan a fő célt :D
  • Chandler21
    #5986
    Biztosan vagytok páran itt akik hozzám hasonlóan szeretik magukat beleélni a játékba. Valamilyen szinten persze muszáj mert anélkül elég unalmas lenne minden. Arról van szó,hogy vannak ugyebár a főküldetések és a mellékküldetések. Szokták mondani,hogy próbáljunk minden mellékes dolgot megcsinálni mert miután visszamegyünk rá a végén nagyon könnyű lesz és felgyülemlik. Egész jól megoldottam idáig,hogy arányosan haladjak a főszállal és közben csináljam a "kérdőjeleket" ,mellékküldetéseket de engem például irritál az ha mondjuk (random fikció,hogy ne legyen spoier) megölik aaaz anyukád a történet szerint és gyorsan meg kell találnod a gyilkosát. Namármost, én ebben az esetben nem fogok az ötödik parasztnak az utcán a mellékküldetését csinálni meg a húsz másik nem lényeges dolgot mert egyszerűen nem élethű és akkor elvesztem a sztori varázsát. Nektek nincs ilyen "problémátok"? Ti milyen gyorsan vittétek végig a főszálat?
  • TBTPumpa
    #5985
    Tudsz még mászkálni, sőt kell is, mert lesznek új mellékküldetések is.
  • DantesHUN
    #5984
    Azt tudom ,hogyha a játék véget ér lehet újra szabadon mászkálni. De a főszálban a vége előtt lesz még szünet, hogy ellehessen mászkálni, vagy most már kitérés nélkül csak a végkifejlet van?
  • Myselor
    #5983
    nyugi lesz még lehetőséged legyártani mindent .D:
  • lwb
    #5982
    Lesz még később lehetőséged szabadon mászkálni.
  • Negritis
    #5981
    viszonylag simán van kivezető út ha megvan a "korlát" akkor azt kövesd amíg nem "szabad"
    Utoljára szerkesztette: Negritis, 2015.06.08. 21:30:45
  • Shep
    #5980
    Ok, kösz. Én amúgy odamentem és jól lestem :) tehát másfele kell egy kicsit.
  • Negritis
    #5979
    oda mész kb ahol van
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    és ki kell menni a városfalon kívülre
    utána szépen mehet lefelé menni, kicsit kerülős de nem vészes ha jól emlékszem
  • Shep
    #5978
    Hol lehet lemenni a templomsziget alá, hogy megszerezzem a macskapáncél terveit?
  • Sunrider924
    #5977
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Csak nekem tul meredek a befejezes vagy ehez kellene ismernem az elozo reszek torteneseit hogy felfogjam?
    Szoval nekem nem fer fel egy lapra az 1200as evek kozepkori hangulata-amit a jatek nagyon jol megteremt- meg a gennemesitett Zirael, a Ragnaroknak keresztelt White Frost, a vilagok kozotti utazgatasra szolgalo terkapuk stb
    Kicsit olyan erzesem volt a vegen, mintha egymasra ontottek volna mondjuk a Spartacust a Stargate-el... szegeny Geralt az elf Sage utanfutojava valtozott
    Igazabol arra lennek kivancsi hogy ha elolvasom az eredeti regenyeket akkor lesz ennek ertelme?
  • Madi92
    #5976
    jaj, hát nem bele kellett kattintanom.. :D:(
  • DantesHUN
    #5975
    Az a egyetlen probléma most, hogy innentől fogva nem lehet semerre se mászkálni. Tényleg kaptam sok XP-t, és gondoltam elmennék már kikovácsoltatni a legmagasabb szintű kardokat és páncélt, de nem tudok mert menni kell tovább a főszálon.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Csata kaer Morhenben, aztán most megyünk Cirrivel valami boszorkány hegyre


    Na meg a másik, basszus: fú, ez durva volt.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Vesemir halála?! Ne már! Ez elég szomorú volt, bár persze tudni lehet, egy witcher se hal meg békésen, de akkor is. Viszont a hógolyózás meg...utána az szintén nagyon felemelő volt, tényleg le a kalappal
  • Negritis
    #5974
    kaer morhen
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ez az ivós este nem kicsit "on the spot" :D
  • TBTPumpa
    #5973
    Szerintem...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az sokkal meghatóbb volt, amikor Geralt rátalált az élettelen Cirire és átölelte.


    De amúgy a Kaer Morhen-es jelenet is 10/10. És ez még mind semmi!
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.06.08. 19:49:45
  • Negritis
    #5972
    nekem patch előtt működött faján
  • DantesHUN
    #5971
    Viszont...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Cirrit vissza vittem Caer Morhen-be, ez lenyűgöző jelenet volt, ahogy találkozik a többiekkel, igazán megható, valami zseniálisra sikeredett
  • DantesHUN
    #5970
    Aha, oké, nem nagy probléma végülis.
  • BoneDragon
    #5969
    Patchel lett elb*szva, gondolom következőbe javítva lesz.
  • DantesHUN
    #5968
    Na így sikerült. Azért ez kicsit gáz, hogy így kellet trükközni.
  • bardocz
    #5967
    Ez az enchanced swallowhoz kell? Én azt meg tudtam csinálni valahogy. Lehet herbalistnál vásároltam hozzá mondjuk. Van egy csomó receptem, amihez annál veszem meg a hiányzó növényeket...
  • Although
    #5966
    Oké értem, ilyen gondom nem volt.
  • BoneDragon
    #5965
    Dobd ki az inventoryból és mikor legyártottad a másikat, akkor fel tudod venni.
  • DantesHUN
    #5964
    Nem, ezekből csak egyet csinál. Vitriol, meg hasonlókból csak egyet, és kettő kell.
  • DantesHUN
    #5963
    Nem így működik a dolog, és nem erről beszéltem.

    Mégegyszer: kettő darab vitriol kell hozzá. De csak egyet csinál. A recepthez kettő kell. Nem lehet alkohollal feltölteni. Ez kell a fejlesztett recepthez.

    Tudja valaki hogy kell megoldani? Kettő vitriol kell a recepthez, de csak egyetlen egy darabot csinál egyszerre. És nem lehet többet csinálni, mert azt írja már van belőle.
  • Although
    #5962
    Bonyolítod az életet. :)

    Minek vitriol, ha van kettő csináld meg a fecskét és azt alkohollal folyamatosan feltöltheted. :)
    Edit: Mondjuk ez az a rész ami gyengébb lett mint a 2-be volt. De így is korrekt.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2015.06.08. 18:19:42
  • bardocz
    #5961
    Nem abból is többet csinál, mint mindenből? Szóval egyszer legyártod, és van három.
  • DantesHUN
    #5960
    Na ezt fejtse meg nekem valaki.

    Megvan a Fecske recept. Kel hozzá 2! azaz kettő vitriol. Van vitriol receptem is...de csak egyet lehet csinálni. Így meg a Fecskét nem lehet elkészíteni mert ahhoz kettő kell, a vitrolnál meg azt hajtogatja, ebből már van egy.
    És akkor most? Értem hogy kettő kell, de ha csak egyet csinálhatok?
  • DantesHUN
    #5959
    Eheti DLC-kről van valami, Nem bánnám ha valami küldetés lenne.
  • Prof William
    #5958
    Ezt nagyon jó hallani. :)

    Már most minimum 30-40 órám van benne szóval mire a végére érek... :)

    Itt tényleg kapok tartalmat a pénzemért. :)
  • lwb
    #5957
    Messze nem. Onnan még egy rakás dolog hátravan, az kb 60-70% lehet, attól függően, hogy mennyi mellékküldetést csináltál meg addig.
  • lwb
    #5956
    Én egy rakás questet kihagytam és 34. szint végén fejeztem be (kb 30 xp kellett a 35-höz). Az utolsó küldetések alatt vagy 5 szintet léptem, szóval nyugi, bőven meglesz neked.
    Ha még ott tartasz, amit a spoilerbe írtál, akkor még onnan van sok hátra, bőven meglesz a 35.