16775
banner
  • Savaran
    #15735
    Az előbb még azt írtad nem arra épül, az általad említett lények meg a középkori mitológia részei, a négerek meg nem ennyi!
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2019.12.23. 12:35:28
  • lwb
    #15734
    Egyiket sem képzeltem feketének. Ha én dönthetnék, nem lennének benne feketék és mindenki úgy nézne ki, mint a W3 játékban, mert kb az formálta a képzeletemben a figurákat. Ettől még megértem, hogy pl. az USA 10%-át kitevő feketék pénzét is szeretné a Netflix, ahogy pl. gondolom Indiába vagy Ázsia más részein is el akarja majd adni a szolgáltatását. Nekem ezzel nincs bajom. Egyébként spoiler: a könyveket a másodiknál abbahagytam, nekem nem tetszett Sapkowski és mivel ezer éve nem olvasok magyarul, csak angolul, fura is volt a fordított szöveg nekem.
  • lwb
    #15733
    1. Nem erre gondolok. Nem akarom elspoilerkedni, keress rá Duny nevére a witcher wikia-n.
    2. Megértem, nekem nincs ezzel bajom. Nem is erről vitatkozok. Teljesen valid álláspont, ha valakinek nem tetszik, hogy ez meg az fekete lett. Ettől még Dobó rossz példa, mert az egy létező személy. Innen indultunk ki.
    3. Én nem ismerem, nem voltam ott a tárgyalásokon, nem feltételezem róla, hogy ha felkérik tanácsadónak, akkor a csekken túl szarik bele mindenbe.
    4. Szerintem nem szólták le a játékot. Csak nem akartak kétfelé jogdíjat fizetni, mert ha a játék elemeit is felhasználják, akkor a CDPR felé is kéne tejelni, így elég csak Sapkowskinak. Cavill ráadásul nagy W3 fan. Igen, az eltérések néha rosszak. Ettől még ez a norma, hogy egy könyvadaptáció esetén a film el fog térni. A leírás 90%-a abból állt, hogy a faszi vagy felolvasott a könyvből (wtf) vagy elmondta, hogy a könyvbe mi van másként (wtf megint).
    5. Elvileg Hissrich (a showrunner csaj) mondta, hogy a nőket elnyomó patriarchátust akarta Nilfgaarddal szimbolizálni, így lett herezacsi a vért és pénisz a sisak. Gyak. minden katona egy álló farok. Szóval a valóság még annál is rosszabb, amit elképzeltél.
    6. Még mindig nem egyenlő vele, csak mert azon alapul.
    7. Felesleges, most kerestem ki az első könyvből pont a blavikeni csatát. Lószar az egész. Semmit nem ír le a mozdulatokról, csak annyi, hogy X ütést érzett a fején, Y oldalához kapott stb. Messze nincs benne az a reális harcleírás, amit a yt-os csávó hiányol a filmből. Ami - megint mondom - nem baj. A reális, valódi kardpárbaj jóval kevésbé volt látványos, mint Geralt piruettezése.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2019.12.23. 12:21:01
  • Daermon
    #15732
    Hát jah, igazából mimdegy, ilyen lett. Tényleg nem kellett volna sokat várni. Én azért bizom benne, hogy a 2. évadra kicsit jobban összekapják magukat. Mert a rengeteg hiba ellenére lehet ez jobb is.
    Mindenesetre raktam én is Metan, itt-ott értékeléseket. Igy napokkal késöbb is tartom a 6,5-öm.
  • Nomad90Hun
    #15731
    Srácok pls f'ckin chill down. Eleve már kész van, olyan lett amilyen, mindenkinek lehet benne valami ami nem tetszik.
    A nilfgardi páncél ügyében viszonylag konszenzus van, hogy szar lett ez ok.
    A többin kiakadni, meg felesleges eleve lehetett tudni, hogy Netflixes szóval lehetett volna készülni rá, és rinyálni felesleges érte.
    A Dobó István-os dologra még kitérve eleve felesleges volt megemlíteni, mert nem lesz soha néger Dobó István többek között azért sem, mert az amcsik úgy cuzámmen szarnak többek közt a magyar történelemre is.
    Plusz ha kicsit objektíven nézi az ember a videót nekem pl. az jött, le, hogy "Hú úgyis divat utálni mindent akkor álljunk már le kötözködni ezzel is", ez már eleve a hanghordozáson is érezhető. Én régen nem voltam witcher fan, eleve fantasy tekintetében igen válogatós vagyok, inkább sci-fi közelebb áll hozzám, de belekezdtem, és a sorozat 3 rész alatt rávett arra, hogy, a steam könyvtárban rányomjak a witcher 3-nál a telepítés gombra, és újra elővegyem a játékot Akkor annyira szar mégsem lehet ugye?


    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2019.12.23. 12:06:36
  • SzirmosSzisza
    #15730
    Csak kíváncsiságból, mikor te olvastad a könyveket akkor melyik szereplőt képzelted el feketének? Én személy szerint egyiket se és így a sorozat alapból hátrányból indul, mert egy teljesen más világgal kell versenyeznie amit szerintem sokat felépítettek magukban. Az se segít, hogy pl a driádok nagyon gázok voltak (bár azokon a bőrszín se segített volna :D), Fringilla meg (távoli) rokona a Nilfgaardi császárnak, illetve elvileg hasonlít valamennyire Yen-re.

    Részben szerintem az a baj a sorozattal, hogy el is tértek a könyvektől, sok helyen annyira, hogy zavarja azokat akik ismerik az eredeti történetet, de még így is kusza maradt így azokat is zavarja akik sose olvasták/játszottak vele. (bár az első 2 könyv is elég kusza, szal azt a részt jól adaptálták...)
  • Daermon
    #15729
    1. Az utolsó részben már elmodják, hogy Pavetta és Duny már a tengerben nyugszik.
    2. Attól még, hogy kitalált helyszínek én elvárom, hogy a saját szabályainak megfeleljen. Itt hiába nem léteznek, akkor is teletolták a fekete vonatot... És Frigilla még az okézható kategória szín váltás ügyileg (az más, hogy a színésznő béna).
    3. Elég sokat voltak Mo-n... De egyébként Sapowski interjúkból is látni, hogy annyira nem érdekelte dolog. CDPR-el is csak addig kardoskodott míg lóvét nem kapott.
    4. Azért ne haragudj meg, de ha kvázi az alkotók leszólják a játékot, mert, hogy így könyv, úgy könyv, akkor tartsák magukat hozzá. Nem kell 100% adaptáció, de azért egy ponton túl már szembetűnő a kiherélés. GyU-n sok minden kimaradt tény, de még így is jó adaptáció. GoT-nál szintén voltak változások, de ugye aztán lehagyta a könyveket. De ezek más film/sorozat, a Witcher ezekből tanulhatott volna.
    5. Mi lehetett a szándék, hogy direkt szar?
    6. Még mindig középkor.
    7. Hazaérek keresek a kedvedért :)
  • lwb
    #15728
    Ízlésedért pofonok. Egyébként meg nyilván csak az én véleményem, mást mit tudnék leírni?
  • lwb
    #15727
    Arra bizony. És attól, hogy arra épül, attól még nem lesz egyenlő vele. Mert sem elfek, sem törpék, sem orkok, sem sárkányok, sem varázslók, sem kétszáz éves kószák, sem hobbitok, sem lidércek nem léteztek a középkorban. Ahogy Blaviken sem létezett és fekete, fehér, zöld, pink félelfek sem.
  • Mephike
    #15726
    "mert egy rakás szar ez a videó" ez csak a Te véleményed, kedvelem a srácot, néztem már a GoT alatt is.
  • Savaran
    #15725
    6. A középkorra
  • lwb
    #15724
    1. Te nem nézted ezek szerint.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Duny és Nilfgaard. Emhyr. Segítettem? Ez benne volt szerinted az első évadban? Melyik részben? Csak mert kis védenced ebben a szar yt videóban konkrétan lelövi ezt a poént.

    2. Alapjaira lett felhúzva. Mint minden fantasy.Ettől még fantasy az nem történelem. Bele akarsz ebbe a vitába menni komolyan? Hol áll Sodden Lengyelországban? Merre éltek az elfek? Melyik része Lengyelországnak Cintra? Mi lett a kikimorákkal? Tényleg nehéz megérteni, hogy Dobó István élt, valódi személy volt. A blavikeni nyílpuskás faszi nem. Soha nem élt, soha nem volt valódi személy.
    3. Ott voltál? Na, mesélj még, milyen volt a forgatás?
    4. Mert a könyv történetszálát viszi, igen. Ettől még MINDEN feldolgozás eltér a könyvtől. Hoztam ezer példád, válaszolsz azokra is? Belemegyünk, hogy GoT hol tért el a könyvektől?
    5. Szar lett, ez igaz, de nem azért, amit ez a fogyatékos mond róla, hanem mert szándékosan csinálták ilyen herezacsi-péniszfej formára. Erről nem beszél, mert egy rakás szar ez a videó. Beszélnek róla mások, akiket érdemes is nézni.
    6. Arra épül az középkor? A Gyűrük ura világa mire épül? A GoT világa mire épül?
    7. A könyvekben is szarul van leírva,idézd már be, hogy szerinted hol van "reálisan" leírva, amikor Sapkowski tök hülye a víváshoz és ez nem is baj. A könyvek nem (sem) erről szólnak.
  • Daermon
    #15723
    1. Semmit nem spoilerez el a 2. évadból. Duny már itt letudják, de erre rájöhettél, ha nézed a sorozatot.
    2. De, a Witcher világa pont a középkori Közép-Európa alapjaira lett felhúzva, valamint erre a (főleg szláv) mitilógiára. Úgyhogy a feketéket túltolták nagyon is. A fekete elf meg az alja a pc-nek. Főleg egy olyan világban, ahol erősen jelen van a rasszizmus (ezt a sorozat eléggé finoman kerüli, ott egy fekete elf... mondjuk úgy erősen hátrányos :D
    3. Sapowski inkább csak a markát tartotta, nagyon nem hiszem, hogy belefolyt.
    4. Mert az alkotók kb ezzel promózták a sorozatot, hogy nem a játék, hanem a KÖNYV, csak a könyv, stb...
    5. Nilfgaard vértjei közröhely.
    6. De, arra épül.
    7. Látványos, igen meg van sebzés és hp... a könyvekben viszont erősen, már már realisztikusan vannak megirva a harcok. Ezt sok helyen elhagyta a sorozat.
  • lwb
    #15722
    Óriasi faszság ez a videó és a hasonlat sem volt jó.
    1. A videó elspoilerkedi faszán a 2. évadot is előre (Duny), gratulálok neki
    2. Dobó valós történelmi személy. A blavikeni nyílpuskás nem az. Balviken nem a lengyel történelem része, akármi is állít ez a faszi a videóban, Lengyelországban nem voltak witcherek meg kikimorák, de még elfek sem. Se fehérek, se feketék. A Witcher nem egy történelemkönyv. Hihetetlen, hogy ezt le kell írni, de le kell, mert a faszi a videóban konkrétan lengyel történelemre hivatkozik.
    3. Sapkowski tanácsadóként részt vett a sorozatban. Ha neki nem fájtak a feketék, nekem sem fognak. Ő írta, ő találta ki az egészet.
    4. Mi a retek értelme egy 14 perces videóban 12 percen keresztül arról beszélni, hogy a könyvben mi minden volt más? Ezzel az erővel a fél Tűz és jég dalát felolvashatnánk, mert kb annyiszor tértek el tőle a GoT sorozatban. A The Expanse-ben dettó. A Gyűrűk Urát is említettem, reggelig olvashatnám, mi lett más. Hobbit? Ne is kezdjük.
    5. Nekem sem tetszett a nilfgaardi vért, de a játékbelinek se volt semmi értelme. Vicces, hogy Cintránál megjegyzi, hogy milyen drága is volt egy ilyen vértezet, de Nilfgaardnál már nem. Olyan szép teljes vértet, amit bemutat összehasonlításnak a valóságból csak a leggazdagabb nemesek viselhettek, mert egy vagyon volt. Közkatonák ezrein SOHA nem volt ilyen vért, olcsóbb volt az életük annál.
    6. A witcher világa NEM középkor. Ahogy a Gyűrűk Ura sem volt az. Ott sem akadok fenn az eltéréseken, itt is felesleges.
    7. Geralt vívóstílusa a játékokban is inkább csak látványos meg akrobatikus. A filmben is erre mentek rá, nem a hatékonyságra. Ebbe belekötni?

    Ez a faszi, aki ezt a videót csinálta, csak arra jó, hogy ismét meggyőződjek arról, hogy magyarul SEMMIT nem szabad a YT-on nézni. Még a hangja is olyan tudálékos és irritáló, hogy az ember keze ökölbe szorul.
  • Mephike
    #15721
    Nem a bőrszínrére gondoltam, hanem a megjelenésre, ő egy druida, azok nem így néznek ki, hanem valahogy így.
  • Nomad90Hun
    #15720
    A néger elf ha megfigyeltétek bizalmatlan az emberekkel (nem is csoda miután szinte ki lettek írtva az elfek puszta haszonszerzés céljából), akkor kezd kicsit megnyílni mikor Ciri odaadja neki a fél kesztyűjét.

    A különböző idősíkok nekem Yennefernél ugrottak be, mert ott ugye ott volt a 3-ik részből a király még gyerekként, plusz a kriptás dolog.
    Arra kitérnék, hogy nem csak a hirtelen eltűnő karakterek tanítanak neki dolgokat, hanem a többi szereplő is. Lásd a 3-ik rész megbízatása.

    Bár még csak a 3. résznél járok nekem már az első részben látszott ott mikor megjött a Nilfgardi sereg, amikor kimentek eléjük, hogy a védő seregnek R.I.P. Az a páncél katasztrófa ezzel egyetértek. Sztem a macskaszemeken viszonylag könnyű túllendülni, mert ha figyeli az ember nem is említik hogy jobban lát a sötétben, a játékban (ne kövezzetek meg a könyvek nekem sajnos kimaradtak... egyelőre) meg ugye külön ki volt emelve a macskaszem + sötétben látás, itt meg nem. Yeneferre visszatérve, nekem speciel tetszett, hogy az eredettörténete után mikor rájön, hogy hatalma van mekkora köpönyegforgató manipulativ személy lesz belőle. Amikor bemegy a bálterembe a 3-ik részben érdemes megnézni az arcokat. Nah nézegetem tovább, röviden a véleményem az első 3 rész nekem meghozta a kedvemet, hogy elővegyem újra a 3-ik részt.
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2019.12.23. 10:31:52
  • lonvard
    #15719
    Eistet játszó színész egyébként skandináv, szóval ez engem lenyugtatott. :)
  • Mephike
    #15718
    A kis néger kísérő engem is zavart egy picit. Viszont sokkal jobban fennakadtam azon, hogy Eist skelligei létére úgy nézett ki, mint egy ízlésficamos bácsi, és akkor még ott volt a druida, aki szintén skelligei Mousesack (Ermion), aki pedig egy arab fűszerárusra hasonlított. A nilfgaardi páncélról nem beszélnék, azt megtette helyettem a fél internet. Ettől függetlenül a film abszolút leköt és már most várom, hogy megnézzem a mai adag részemet.
  • Daermon
    #15717
    Teljesen jó volt hasonlat volt.
    A kis fekete elf meg tud beszélni, nézd tovább a sorozatot.
  • lonvard
    #15716
    Jah, erőltetett hasonlat a "Dobó Istvánt se lehet fekete színésszel eljátszani, akkor egy blavikeni nyílpuskás se legyen néger". :D Ebben a világban akármicsoda színeket el tudok fogadni, engem csak az zavar, ha gagyi a produkció. Pl. nekem nem szimpatikus az a fekete gyerek aki a Cirit tereli az erdőben, de azér nem, mer néma, mer túl szar ahhoz, hogy beszéltessék. Most mért nem tudtak castingolni mellé egy két fokkal használhatóbb mellékszereplőt? Tehát engem az ilyesmi döccent ki egy kicsit, de nem nagyon, mer részletkérdés.
  • Mephike
    #15715
    Wun-Wun ezúttal is kitett magáért, látszik az elemzéshez végzett sok háttérmunka.
    Kár ezen a bőrszín dolgon különösen fennakadni. A film amerikai, ott pedig most olyan szelek fújnak, amikben kell mindenhová egy-két színes bőrű, és pár meleg karakter is.Ha ez a film magyar és/vagy lengyel készítésű lenne, akkor biztos nem lenne benne ilyen. De a cég amcsi, a pénz ők adják bele, nekik meg ilyen igényik vannak. Pont.
  • Savaran
    #15714
    Ez egy korrekt elemzés, nem csak engem zavar a sok oda nem illő karakter!
  • lwb
    #15713
    Szerintem a nézők fele legalább W3 rajongó lesz. 40 millió eladott példány 40 millió olyan embert jelent, akinek van pénze játékot venni és mellé van mostani generációs konzola vagy gamer PC-je. Ezek az emberek megengedhetnek maguknak egy 8-15 dolláros havidíjas streaming szolgáltatást és nézni is fogják a showt.
    Aki nem játszott a játékkal, nem olvasta a könyveket, az szerintem ki fog szállni az első két rész környékén. Neki zagyvaság lesz az egész és ez a sorozat egyik legnagyobb hibája: látszik, hogy a rajongóknak készült és nem a rendes közönségnek.
  • lwb
    #15712
    Ez minden könyvadaptációnál így van. GoT lényegében annak idején félbehagytam pontosan ezért. Az egész Jayne Pool-szálból Sansa-szálat csináltak, amin meg a végefelé b.sztam fel magam. Tele volt kavarással és változtatással. A The Expanse szintén: érthetetlen módon megváltoztatták Prax történetét, de a belteres kavarások is mások lettek. De akár visszamehetünk a Gyűrük Ura filmekhez is, ahol vagy 100 oldalt kihagytak az első két könyvből, Arwen ellopta a showt Glorfindeltől, az utolsó könyvből meg teljesen kimaradt a Megye megtisztítása (ami pedig fontos lett volna, nem utolsó sorban azért, mert így tényleg egy órán keresztül búcsúzkodtak egymástól a szereplők, míg a könyvekben évek teltek el ezek között), cserébe belebasztak egy hosszú nyafogós Arwenes szálat, ami nem volt a könyvben egyáltalán, tehát még a helye is meg lett volna a filmben.
    A Walking Deadbe bele se megyek.

    Minden könyvadaptáció eltér a könyvtől. Legtöbbször sajnos nem az előnyére.
  • Daermon
    #15711
    De az a baj, hogy a könyveken is változtattak, és nem előnyösen (Geralt és Ciri találkozása, teljes Brokilon kuka, Ermion.. .stb.), és akkor sok színész nem is jó.
    Meglátjuk a 2. évadra összekapják-e magukat.
    Utoljára szerkesztette: Daermon, 2019.12.23. 06:08:33
  • MrAndree
    #15710
    Oh, remélem sokan nézik, de szinte biztos vagyok benne, hogy a nézők 80 százaléka nem játszott a játékkal. Lehet hallott róla, de nem próbálta. A könyvekről meg ne is beszéljünk, sokan szerintem nem is hallottak róluk. Hiszen még az elvileg "bennfentes" gamerek 90 százaléka se tudta túltenni magát azon, hogy nem minden olyan a sorozatban mint a játékban volt. Amikor ugye nem is a játékot adaptálják.
  • lwb
    #15709
    158 millió netflix előfizetés volt világszerte 2019-ben. A Witcher 3 40 millió példányban kelt el 2019-re (ez nem számolja a warezolókat, az szerintem még legalább 10 millió, ha nem több). Nyilván nem mindenkinek van netflixe, aki megvette a W3-at, de csak hogy tudd a GoT finálé 19 milliós nézettsége minden rekordot megdöntött ... Szóval 10-20 millió ember megnézi a Witchert a Netflixen, azzal a szolgáltató nagyon-nagyon boldog lesz.
  • wedge31
    #15708
    Megnéztem én is a sorozatot, nekem nagyon bejött és ahogy nézem IMDb-én is 9-en áll akkor valószinüleg a többségnek is tetszett.
    Kritika az mindig van, mondjuk érezhetöen az fáj pár embernek, hogy ez nem játék feldolgozás hanem a könyveket vették alapul, de hc fannokkal nem lehet egy sorozatot sikerre vinni ez kb olyan szerintem mint a GT tehát adtak is meg vettek is el belöle.
    Cavillt én is kiemelném tökéletes erre a szerepre, jöhet a második évad.
  • Savaran
    #15707
    Ráadásul a fanok közt meg sok olyan van, aki nem olvasta a könyveket, és csak a játék alapján ítél, hát ott is rezeg a léc, puhos nigger lovag miegymás :)
  • MrAndree
    #15706
    Szerintem ha a nézők fele-kétharmada azok akik játszottak a witcher 3al akkor nem lesz hosszú életű sorozat. Nem vagyunk annyian. Sokkal több a sima Netflix előfizető aki látja, hogy új sorozat van és rányom. De ez mindennél igy van, az átlag nézők mindig sokkal többen vannak mint a fanok. Csak ők nem kommentelnek fórumokra.
  • Shep
    #15705
    Tegnap este elkezdtem nézni, de hú számomra ez kínzás, első részt sem bírtam legyűrni. Úgy tűnik ezek a sorozatok nem nekem készültek, annak viszont örülök, hogy azért inkább pozitív véleményeket olvasni az évaddal kapcsolatban.
  • lwb
    #15704
    Ezt már a SW prequel-eknél megmondták: azért kell bele mindenféle etnikum (Sam Jackson mint jedi pl.), mert a gyártónak az az érdeke, hogy minél szélesebb körben el tudja adni a termékét. Ezért volt kínai fickó a Rigó Egyesben és ezért van ennyi fekete, ázsiai stb egy szláv mondavilágból készült sorozatban. Engem nem zavar, illetve nem ez zavart. Kicsit szétszórt volt a sorozat, illetve ahol eltértek a könyvektől, ott nem az előnyére sajnos. Az se segít, hogy a második évadra előkészített NAGY MEGLEPETÉST kb mindenki látja előre, aki játszott a Witcher 3-mal (tehát kb a nézők fele-kétharmada). El kéne engedniük ezt a vonalat meg úgy általában a könyveket is szerintem.
  • Savaran
    #15703
  • Dante73
    #15702
    Nekem a Te hozzáállásod a furcsa. Egy mesében engem a kék emberek sem zavarnak. Pláne, ha egy összekeveredett, zavaros "káosz-os" világot fest le az író. Én észre sem vettem a dolgot. (jó, én egy ballibsi hazaáruló vagyok...)
  • lonvard
    #15701
    Engem az a fekete legény zavart csak,aki a Cirillát terelgeti az erdőben, de azért zavart, mert látszik hogy valami statisztából avanzsált hangyányival fontosabb szereplővé, és beszélni se engedik. Az is lehet magyar cigány. :D
  • Ainz
    #15700
    1 részt néztem meg eddig.
    Cavil jól játszik és jól hozza a Witchert, de talán ez az egyetlen igazi pozitívum.
    A CGI van, hol jó, van hol ehh.
    Viszont ami nekem hatalmas nagy negatívum, az hogy mindenhol fekete, ázsiai karakterekbe botlik az ember a film nézése közben.. Annyira kizökkentett, mikor az egyik jelentben egyszerre volt fehér, fekete, és ázsiai karakter is, hogy az felfoghatatlan.
    Lehetett volna ez jó sorozat, ha akkoriban indul amikor a Trónok Harca (aminek amúgy a vége egy rakás szar lett, de ez nem az a topic) Ha ma forgatnák a Trónok Harcát, fogadok hogy a karakterek fele fekete és ázsiai lenne.
    Na mindegy, nem voltak nagy elvárásaim, mégiscsak Netflix készítette, ahol minden sorozatba van erőltetett SJW.
  • mike01010101
    #15699
    Nekem tetszik eddig, de biztos, hogy új "Trónok harca" nem lesz belőle. Túlságosan meseszerű ahhoz, hogy a videojátékot nem ismerő, főleg idősebb korosztály - akik a Trónok harcára azért rákattantak - befogadja ezt.
    Jöhet a második évad (2021-ben)
  • jarlaxxe
    #15698
    Végére értem én is a sorozatnak, nekem nagyon tetszett, Cavill pedig tökéletes Geralt.
  • wedge31
    #15697
    Egész biztos lesz űj Witcher de valszeg nem mostanában.

    Link.
  • caps lock
    #15696
    Szerencsére a többség nem olvas könyveket, a játékokat meg elég sokan ismerik hogy legyen közönsége. Egy rajongó számára ínyencfalat ez a sorozat. Egy kívülállónak viszont lehet nehezen emészthető elsőre, de biztos lesz olyan is aki ennek hatására akarja megismerni ezt az univerzumot. Én azt remélem hogy ha az elkövetkező években sikeres tud lenni a film, akkor talán végre a CD Projectnél is meghallgatásra kerül a sok rimánkodás és csinálnak egy új játékot.