16775
banner
  • lonvard
    #15775
    De nem azt szimulálod, hogy az alabárdos 18-al üt rohamban, akkor kiüti a könnyűgyalogost. :-D

    A sereg felállítást különböző helyzetekben, különbözőképpen felálló seregek ellen, különböző terepviszonyok mellett be lehet gyakorolni. Be lehet gyakorolni, hogy mit lehet reagálni, ha az ellenség elkezdi mozgatni a seregtesteket. Hogyan kell reagálni a csapatmozgásokra. Hogyan kell reagálni krízishelyzetekben. Biztos vagyok benne, hogy a középkor nagy hadvezérei szénné játszották volna magukat a Total War szériával. Hunyadi lefogadom, hogy vámpírokkal lett volna. :)
  • lonvard
    #15774
    Hát ha nem akarod érteni amit írok, akkor nem tudok rajtad segíteni. Ami a létszámot illeti, 25 000 fős európai seregnél akkoriban nem nagyon volt nagyobb. Kb. ilyen létszámmal vívták a sorsdöntő csatáikat a nagy európai államok. Azzal a sereggel (erejét tekintve) kiállhattunk volna bármelyik európai uralkodó ellen. Egyetlen ellenség volt, aki ellen nem szabadott nyílt mezei csatát vállalni, Szulejmán. Tekintve hogy ő minimum kétszer de inkább háromszor ekkora sereggel vonult hadba. Talán az lett volna a legjobb, ha nem mennek bele. Felperzselt föld taktikája, mindent veszni hagynak, kitérnek, és csak a portyázó kisebb seregtesteket verik meg. Nem tudom mi lett volna az üdvözítő megoldás, de kiállni ellenük az öngyilkosságnak bizonyult.
  • DantesHUN
    #15773
    Nem tudom megállni ,de hülyeséget hogy egy videójáték és szimulálja a valóságot...

    A Total War-ban minden egységnek vannak értékei, sebzés, páncél, életerő, roham, kitartás, morál stb. Ezeket hasra ütsére adták meg. A valóságban ezek nem számszerűsíthetőek. Egy jó modder meg úgy írja át ahogy akarja. Sőt, emlékeim szerint egy szimpla szöveges fájlban van minden ilyen érték a Medi 2 TW-ben! Arra és azt írok át amit akarok. Nesze neked szimuláció

    De ha még ezt nem is nézem: a TW -ben jó van időjárás, de nem igazán valóságosra szimulálva, van megadott morál, de mutatja a katonák valódi állapotát, de még csak nem is ez a lényeg.
    Az információk egy csatában nem úgy vannak mint a játékban! Nincs madárnézet nem mutatják kis színes jelek ellenséges egységeket és nem egy kattintásba kerül kiadni egy parancsot!

    A valós szimuláció az lenne ,ha nagyon messze egy hömpölygő tömeget látsz, mást semmit, és a kémek felderítők vagy jó információt hoztak vagy nem, és sok sok percbe órába telik mire új információ jön, és parancskiadás és hosszőú hosszú ideig tart, amit vagy eljut az egységekig vagy nem, vagy végre hajtják vagy nem.
    Akkor milyen sziumuláciuó könyörgöm?

    De ha még az egységek egymás elleniségét vesszük, és nem nézem a valós moráltm a kiképzést, az emberi tényezőt, az időjárást a korabeli információ és felderítés nehézségeit, a TW programozói, netán tesztelték és kipróbálták hogy adott távolságból adott nyílvessző milyen vértet üt át?

    Nekem itt van egy tanulmány amit egy magyar illető írt, a középkori páncélokról .Ők néztek legalább ilyesmit? Kétlem.
  • DantesHUN
    #15772
    Komolyan ne fárasszál már. Ez egy videójáték semmi köze a valósághoz. Ja ésőt én vívni meg varázsolni mert játszottam a Witcher-el...aztarohadt.

    De hát mit lehet tőled várni? Ha szerinted 1526-ban a magyar volt a legnagyobb hadsereg Európában...Franciaország , V. Károly birodalma, és Szulejmán az smafu mi? Jaj! Megfájdult a fejem.

    Mi lenne, ha egy játék helyett, egy történész könyvét olvasnád el, Szerintem jobban ért hozzá, mint egy hülyegyerek, aki játszik és felteszi youtube-ra

    Komoylan, benned fel se merül, hogy a történészek, akiknek ez a szakmájuk, ezt kutatják, lehet hogy értenek is hozzá? Nem mi? Akkor műtsön meg téged egy olyan illető aki az operáció társajátékkal gyakorolt...
  • caps lock
    #15771
    Akkor ezt írd meg neki, ne egy olyan fórumon pocskondiázd gyáván amit valszeg nem olvas. Legrosszabb esetben kibannol
  • lwb
    #15770
    Ehhez a WunWun témához: ha valaki ért angolul 1000 ilyen wunwun kategóriás izét talál még a yt-on. + talál 100 olyat, amelyik ezerszer jobb nála. Én is sok yt-ot fogyasztok, de ez a faszi 1p alatt felidegesített. Már a hangja olyan volt, hogy az ember vérnyomása a plafonon tőle.
    Ha már filmek és sorozatok, akkor RedLetterMedia minden nap, akármelyik nap, bármikor.
  • lonvard
    #15769
    A mohácsi csatában ott veszett a komplett gyalogságunk, mer egyszerre támadtak a lovassággal, de a lovasság már menekült mire beértek a törökök elé, és aztán sanszuk nem volt menekülni. Több ezer ember, tele külföldi katonával körkörös védelemben délutántól késő estig harcolt úgy, hogy a csata már órákkal korábban eldőlt. Aki megúszta a csata részét, azt végül kivégezték. Nekem van egy olyan érzésem, hogy ezt például lehetett volna értelmesebben. Eleve a komplett csata egy kényszerhelyzet volt, mert rádöbbentek, hogy óriási a túlerő, és a menetből érkező törökre rázavarta Tomori a komplett sereget, hogy kábé ez az egyetlen esélyünk. Ez a része oké, de talán nem a csatamezőn kellene elámulni azon, hogy sansztalanok vagyunk, és csak egy őrült roham az, ami segíthet. Tehát azért érződik, hogy a hadvezetésünk nem volt a toppon úgy, hogy akkora sereg felett parancsnokoltak, ami kb. a legnagyobb volt akkor európai szinten.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.12.23. 20:00:19
  • lonvard
    #15768
    Ezek csataszimulációk, amikben azt lehet kigyakorolni, hogy bizonyos szituációkban mit lehet kezdeni a seregtestekkel. Egyáltalán, hogy hogyan kell felállítani egy sereget. Konkrét helyzeteket be lehet gyakorolni. Valszeg a középkorban is játszottak ilyet, mittudomén fából megcsinálták az egységeket, és akkor például begyakoroltak egy olyan helyzetet, hogy mi van akkor, ha az ellenséges lovasság áttöri a gyalogság sorait. Ha ilyenkor van erre egy begyakorolt lépés, akkor gyorsabban reagálnak. Pl. a 30 éves háború egyik csatájában a támadó fél elsöpörte az egyik szárnyat. Gyakorlatilag megnyerték a csatát. Erre a másik parancsnok a csatavonallal derékszögben felállította a tartalékot, és egy ugyanolyan csatasorral néztek szembe a támadók, mint korábban, és miközben veszettül támadták, halomra lövöldözték őket, és megfordult a csata. Na most ezt a taktikai elemet 100% hogy nem az ujjából szopta az adott tábornok.
  • Xsillione #15767
    "Több ezer szimulált csata után valszeg a mohácsi csatát kevesebb áldozatból hozta volna ki, mint Tomori Pál."

    Majd szóljon, ha tud mit kezdeni azzal, hogy az információ ami eljut hozzá, az 5-10 vagy akár 30 perces késésben van a valósághoz, és persze a válaszai is ekkora laggal mennek kifelé, nemkevésbé nincs madártávban drone, amivel körbenéz, az egységek alatt nincs létszám meg morálcsík, és ezek csak a legelső elemek, amikről szegény önjelölt szuperhadvezérünknek fogalma sincs, miként kezeljen.
  • lonvard
    #15766
    Mert azt magyarhoplita néven csinálta. :P
  • Savaran
    #15765
    WunWun nem is játszik a total warral, egy videója se szól erről....
  • DantesHUN
    #15764
    Ki tartja annak, Egy rakás hozzánem értő kommentelő? Ne viccelj...

    Random belenéztem egy videóba, ahol a trónok harca előzetesből kielemzi az biztos nem a Mások ellen lesz...és hát pedig de.

    A TW- szériának meg semmi köze a valósághoz akkor se sok ezer szimulált csatát játsziik vele valaki. Én is TW fan vagyok, a kínais rész kivételével mindbe több száz órát tettem, de ettől még nem vagyok a Napóleon ,nem is hiszem magam annak, a törtrénelmi csaták kielemzését meg történészekre bízom, nem egy videójátékos youtuberre.

    Azon külön betudok szarni, amikor valaki hiszi, őaztán nagyon ért a történelemhez, hadvezetéshez, mert játszott a TW-kel.

    Ja, én jobb vagyok mint Schumacher és Michelisz együtt véve mert játszottam a Need for Speed-el Nevetséges

    Mohácsi csata elemzés? B. Szabó János történész munkája...és nem Total War-al játszó gyerek
  • lonvard
    #15763
    Én szeretem mondjuk a videóit, a stílusán van mit finomítani, mert úgy nyilatkoztat ki sokszor, mintha egyetemes igazságot mondana. De mondjuk ez hozzátartozik, mer így szakavatott prófétának tartják hadtörténelem meg fantasy témakörökben. De például az ismeretterjesztő része tetszik a fantasy videóiban, mivel minden könyvet szénné turkál információért, és tényleg sok olyan infót mond, ami különben kimaradna. Aztán persze elkezd sakkozgatni az információkkal, és abból lesznek az érdekes teóriák. Amiben profi az a Total War széria. Azt szénné játszotta, és a tudása szerintem elsősorban abból merít önbizalmat, hogy valszeg egy nyílt mezei csatát rá lehetne bízni a középkorban. Több ezer szimulált csata után valszeg a mohácsi csatát kevesebb áldozatból hozta volna ki, mint Tomori Pál. :D
  • DantesHUN
    #15762
    Ja. Aha. Mint a keresztvasra....megnézzük miket elemzett ki a trónok harcából? Szerintem ne, mert rohad kínos. Na ennyit erről.

    Ja és a könyveket se ismeri jól.
    Utoljára szerkesztette: DantesHUN, 2019.12.23. 18:19:09
  • DantesHUN
    #15761
    És persze most is baromságokba köt bele. Nem használja a keresztvasat....ja. Tök jó, hogy ennyire ért hozzá hogy kellene vívna egy kitalált világban lévő természetfeletti képeséggekkel rendelkező lénynek...amúgy azért nem használja mert nem kell neki, sokkal gyorsabb mint egy ember, egy csapás egy halál.
    Nagyokos.
    Keresztvas a seggem...
  • caps lock
    #15760
    Kikérem a nevében, nálad bizonyára értelmesebb. Nem ő tehet róla hogy a készítők nem tudtak élni azzal a rengeteg lehetőséggel amit az a világ kínált. Az Éjkirályból is egy viccet csináltak, de nem ez a lényeg hanem hogy Wun-Wun olyan részletekre is rámutat amit a többség észre sem venne, így teljesebbé tudja tenni az élményt. Nagyon jól ismeri a könyveket és játékokat, sokat segít hogy megértsem mi-micsoda és miért történik. Néha talán túlgondolja, de ez egy FANTASY történet, az a lényeg hogy a képzeleteddel töltsd ki a fehér foltokat.
  • DantesHUN
    #15759
    Ez a jaj nigger van benne téma a első hírektől fogva unalmas. Aki ezen akad fenn, annak tényleg kurvára nem való a Witcher. Olvastátok? Játszottatok vele? Sapkowski egyik fő mondanivalója a háborúellenesség mellet, a rassizmus ellenesség, hogy ostobaság egymás gyűlölete, egyik faj sem rosszabb a másiknál, stb.
    Ennyire nem sikerült megérteni csak kardozás meg a baszás az meg van a Witcherből amit sikerült felfogni? Szomorú

    Na most a következő dolog: ez egy fantasy. Nem valóság. Ok? Ez is meg van? És az hogy bár utalás szintjén de létezik egy Afrikára hasoníltó kontinens Sapwkoski világában, ahol hát bizonyára négerek is lakhatnak...

    És az igaz hogy nem ír arról hogy fekete bőrű szereplők lennének, de arról se, hogy ne lehetnének. Fogadjuk el.

    Következő, szóval tehát hogy ez egy fantasy...de ügye mondatjuk azt hogy valós , lengyel -közép európai világot vett alapul Sapkowski és ezért nincs benne keresnivalója a négereknek.

    Erre annyit mondanék például: Puskin. Igaz, nem középkorban élt, de Puskin dédapja néger volt. És Nagy péter cár hadvezére. Pedig Oroszországban még ma is ritka a néger...na akkor?
    Abram Petrovics Hannibal egy valós történelmi személy, Péter cár tábornoka.

    Ha a valóságban lehetett egy fekete bőrű ember a cár tábornoka , akkor egy elképzelt fantasy világban lehet néger nyílpuskás


    Egy megint másik dolog hogy a többség csak a játékot, és csak a Wittcher 3-at ismeri és már egyből szakértő hogy mi merre. Az nem baj hogy a játék se hű mindenben a könyvekhez?
    pl: Triss nem olyan a játékban mint a könyvekben...és mennyire szánalmas, hogy sok kommentelő azon is károgott, hogy a sorozatbéli Triss nem olyan mint a játékbéli....
  • DantesHUN
    #15758
    Wz a Wun -Wun nevű videós amúgy egy idióta. Amíg ment a tróno harca , mindig előre kielemzett minden trailert, minden pixelt és minden sötét foltot és folyton seggre ült, mert hülyeségeket beszélt és véletlenül se jöttek be az elemzései.
  • hapi
    #15757
    szerintem a mai magyarországon már egy ilyen hajlítás hogy egy létező személyt hasonlítuk egy kitalálthoz, nem okoz gondot. Ennél sokkal nagyobb "igazságokat" mantrál a fél ország gond nélkül.
  • Dante73
    #15756
    Néhány nőgyűlölő, rasszista, homofób egyén mostanában mindig sír, hogy jajj, tönkretesznek minket a libsik...
    Erre tart a világ. Jöttök, vagy lemaradtok. Ennyi.
    (Jelezném, a közel-keleten Ti győztetek. És most a saját muszlim verziótoktól rettegtek. Jó irány, nem mondom...)
  • Nomad90Hun
    #15755
    Szerintem is nagyon durván. Ráadásul pláne az offtopic témája.

    Nem mi rendeztük, nem mi vettük fel a színészeket, és nem a mi pénzünkből készült. Örülhetünk, hogy egyáltalán készült adaptáció a witcher világáról, aztán pofa súlyba ahogy mondanák páran.
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2019.12.23. 16:12:47
  • lwb
    #15754
    Na jó, ez már olyan szinten offtopic, hogy én ebből kiszállok. Neked meg javaslom a Daily Stormer fórumait. Ott folytasd ezt inkább.
  • MrAndree
    #15753
    Mit befolyásol?
  • Savaran
    #15752
    Nem befolyásol semmit?
  • MrAndree
    #15751
    Fura, hogy amikor az emberek azzal jönnek, hogy "jaj feketék", akkor mindig eljutnak az érveléssel a rettenetesen demagóg pédákig. Már a Dobó Istvános is ilyen volt lentebb (kitalált személy vs létező). Nyilván azért nem mert a világnak vannak szabályai amikből nem lehet kilépni. Viszont as bőrszin nem tartozik ide, hiszen az ég világon semmit nem befolyásol.
  • Savaran
    #15750
    Ezért írtam hogy reszeled a fingot, nem vagyok az ellenséged! Én elfogadom hogy neked így bejön, fogadd el te is hogy nekem meg nem!

    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2019.12.23. 14:51:14
  • lwb
    #15749
    Ja, nem tudom. Ezért írtam ezt lejjebb, amint szintén nem olvastál, csak hőbörögsz:

    "Teljesen valid álláspont, ha valakinek nem tetszik, hogy ez meg az fekete lett. Ettől még Dobó rossz példa, mert az egy létező személy. Innen indultunk ki."
  • Savaran
    #15748
    Ha kitalált a világ, miért nincsenek benne lézerkardozó kék avatárok? Akiknek a kedvencük a sajtburger....
  • Savaran
    #15747
    Te nem tudod magad azon túltenni, hogy valakinek nem pályák a feketék ebben a filmben...
  • MrAndree
    #15746
    Nyilván, nekem sincs bajom azzal ha sok ember 2019ben még mindig nem érti, hogy működik a marketing, meg a sorozat/filmgyártás, hanem hisztiznek, hogy egy kitalált világban sok a "néger"... :)
  • lwb
    #15745
    Nem én senkiztem le azt a szegény youtubert. Azon meg tedd túl magad, hogy vannak benne feketék. Vagy ne nézd, úgysem fogja a netflix a kedvedért újraforgatni.
  • Savaran
    #15744
    Abba nem mennék bele ki a szánalmas, személyeskedni azt tudsz, kattogsz a semmin, és reszeled a fingot, nem tudod elviselni, hogy valakinek más a véleménye, tipikus....
  • lwb
    #15743
    Miattam az leszel, ami akarsz, rasszista, trapista, csillámpóni, bármi.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2019.12.23. 13:46:48
  • lwb
    #15742
    Erre gondolsz: " A Witcher világa NEM középkor." Ebből sikerült kiolvasnod, hogy akkor a Witcher világa nem a középkoron alapszik? Te beszéled, olvasod a magyar nyelvet? Szerinted, ha valami valamin ALAPSZIK,. akkor az a EGYENLŐ is vele? A két kifejezés ugyanazt jelenti? Le kell menni az óvodába?

    "Senki nem mondta hogy egy a középkorral, mit reszelitek itt a fingot? Tipikus!"

    Egy a tipikus itt, a te szánalom tirádáid. El sem olvasod, hogy mire válaszolsz, de már jár a szád meg hőbörögsz. A yt videóban, abban hangzott el ez a mondat, hogy konkrétan "lengyel középkor". Na, azzal nem fogok vitatkozni, hogy szerinted a yt videó szerzője egy senki, mert ebben talán még egyet is értenénk, bár aligha erre gondoltál.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2019.12.23. 13:45:47
  • Savaran
    #15741
    A másik dolog, meg pont nem érdekel ki mit gondol, dolgozzátok fel lelkileg hogy sok embernek nem tetszenek ezek a dolgok a sorozatban, én meg elfogadom hogy nektek jó így, hát akkor örüljetek hogy ilyen lett!
  • RatBaG #15740
  • Savaran
    #15739
    Te most mit akarsz bebizonyítani? Már rég nem a témánál vagy!

    Lehetek rasszista, meg trapista is! Jogomban áll! Még akkor is ha Afrikából jöttem, meg te is!

    De akkor sem illik a képbe a sok néger! Tünde néger meg már bicskanyitogató! Mert az középkor és annak a mitológiájára épülő filmbe nem passzol bele, pont úgy mint a néger Dobó kapitány nem passzol az egri várba! Ha esetleg lenne erről egy fantasy verzió!
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2019.12.23. 13:24:07
  • Savaran
    #15738
    Hol írtad ezt? 15722 6. sor első mondat!

    Senki nem mondta hogy egy a középkorral, mit reszelitek itt a fingot? Tipikus!
  • Nomad90Hun
    #15737
    Nyugodtan lehet rassazistának lenni, de akkor legyen töke az embernek bevallani, minthogy ilyen körömrágós módon jaj néger mi lesz most.
    SEMMI.!

    Amúgy rasszistáknak meg csak mellékesen jelezném, hogy az emberi faj elviekben az afrikai kontinensről származik, nem véletlen, hogy sok amúgy fehér ember rendelkezik még ma is néger genomokkal, ergó kötözködhetsz itt hogy jaj néger, lehet elmennél valami komolyabb genetikai vizsgálatra és kiderülne, hogy amúgy 3%-ban Te is az vagy. Akkor mit csinálsz?
  • lwb
    #15736
    Hol írtam ezt? Szó szerint ezeket írtam: "Alapjaira lett felhúzva. Mint minden fantasy." meg "Arra épül az középkor?" Ebből hogyan jött le neked az, hogy azt írtam, hogy nem a középkorra épül? Minden kardos-lovagos fantasy a középkorra épül valahol, ettől még NEM lesz egyenlő a középkorral.

    "általad említett lények meg a középkori mitológia részei, a négerek meg nem ennyi"

    Ez mekkora faszság. Eleve nincs olyan, hogy "középkori mitológia". Ez a fogalom nem létezik. A Spakowski által kitalált lények egy része a szláv mitológiából ered (ez sem középkori, szlávok éltek már a középkor előtt és után is, még ma is élnek), egy másik része meg a pici fejéből. Kikimorák meg Nekkerek pl. standard fantasy szörnyek. A Gyűrűk Ura is inkább az ókori kelta mitológiát dolgozta fel, ezt keverte középkori hiedelmekkel és a saját maga által kitaláltakkal.

    A négerek meg nem kellettek, hogy a mitológia részei legyenek, ugyanis léteztek a középkorban. A keresztes hadjáratok idején még magyar vitézek is találkoztak velük.