16775
banner
  • Negritis
    #6236
    az a baj hogy nem veszed figyelembe hogy eleve kevés az igazán minőségi karakter nemtől függetlenül
    azon belül sztem kb 60-40 a férfiak aránya
  • DantesHUN
    #6235
    Ja. Meggyőztél. Meg ott volt Ms. Pac Man is...legjobb női karakter.
  • Nikknev
    #6234
    Az elmúlt 15 évben 50? Jóval több,de ne kelljen már erölködni hogy összeszedjük neked....Az elmúlt 15 évben csak a Final Fantasy-kból fel lehetne sorolni vagy 20-30-at.....
    Nem beszélve arról hogy kismillió esetben ezek a női karakterek még mellékszereplőként is sokkal kidolgozottabbak és tartalmasabbak mint a férfi főszereplők rengeteg-rengeteg játékban..... Ugyan ezt visszafelé nemigazán lehet elmondani.....
    Sokkal emlékezetesebbek ezek a női karakterek....

    Utoljára szerkesztette: Nikknev, 2015.06.11. 21:48:16
  • Shep
    #6233
    Na mivel a 2. térképen végeztem, vagy ami maradt az mind bőven szintem feletti, így áthajóztam a szigetre, de ez durva egy hely, mindenhol koponyás lények és küldetések.
  • DantesHUN
    #6232
    A melle azért lóg, mert nem kapott Novigrad-ban push-up melltartót. Ez nyilvánvaló, nem?
  • DantesHUN
    #6231
    Azért tévedsz, mert vedd figyelembe, évente mennyi videojáték jön ki. Mondjuk az elmúlt 15 évben, legyen mondjuk 50 emlékezetes női karakter Az sok? Az számtalan? Az nagyon nem sok. Nem mondom azt se hogy ennek fele fele arányban kéne lennie, de ez nagyon kevés.

    Mondjuk csak a half-life 2 Alyx-e óta, konkrétan FPS-ben mennyi ilyen női karakter volt? Legyen mondjuk egy tucat vagy akár másfél tucat? 11 év alatt? Jó lehet, lehet valakinek ez sok.
  • Myselor
    #6230
    én szerintem keveset kaptunk ciriből hogy mindezt eldönthessük,őszintén mennyiket játszhattunk vele?pár perceket,lófasz volt az egész én nemtom nem vagyok jól ebből.de 1 óra ha volt max amit irányíthattuk és a vége felé csatlakozik hozzánk,nagyon aranyos lány,bár szerintem sem annyira kiemelkedő de én nem is igényelem mindezt nála,egy aranyos átlagos csaj,aki nagyon kemény witcher.a mellei nemtudom szegényemnek miért lógnak úgy,de ettől viszont még csinosnak tartom egészséges módon nem úgy mint itt többek xd nem dugnám meg ilyenek.én örülnék ha vele tolhatnánk majd még a kiegészítőkben,de inkább geraltot választom,az új részben pedig egy saját witcher tűnik nekem a legjobbnak,egyedi karakter de hát kitudja.nemtudom hogy lehetne megoldani mindezt
  • Nikknev
    #6229
    Ez már csak mellérizsa... Fő és mellékszereplők bitang kidolgozottsággal és nem csak két pisztollyal meg csöcsökkel? Igen. Némelyikük annyira kidolgozott hogy keresztbeveri más nagy címek férfi főszereplőit...
    Hogy milyen játék,az tök mindegy, ennyi erővel minden játék rétegjáték....Itt pontosan melyik a rétegjáték? A Final Fantasy mert Jrpg? Az Uncharted mert tps?...Hagyjuk már ezt a "rétegjáték" megközelítést... A lényegen abszolút nem változtat,számtalan játék volt már amiben a női szereplők frankón ki voltak dolgozva fő és mellékszereplőként egyaránt, még olyan játékokban is amiből az ember csak egy sima "eksöngörl"-t nézne ki....Soroltak alattam párat,és soroltam én is párat. Van még rajtuk kívül is dögivel régi és új játékokban egyaránt.
  • jarlaxxe
    #6228
    Az átlag gamer 30 felett van, nem is olyan rég volt erröl egy értekezés.
  • DantesHUN
    #6227
    Ez egyáltalán nem sok. Egy részük rétegjáték. Nem jut el sok emberhez. Másik részük régi. Kis túlzással öregebb játékok, mint ahány éves az átlag Witcher játékos. Mondjuk ez tuti, egy átlag 16-18 éves már se Max Payne-t se Starcrafot látott.
  • nxs
    #6226
    Batman ~40es évek óta fut mint képregény,ilyeneket azért ne vegyünk már egy kalap alá videojáték karakterekkel..."nem fer játék" imo :O
  • nxs
    #6225
    Összeírok egy gyors listát a teljesség igénye nélkül és elküldöm PM (Játék/karakter) Teljes háttérinfót azért nem fogok kanyarítani,az több hetes munka lenne :)
    Ma hajnalra meg leszek vele remélem :)
  • Nikknev
    #6224
    A Witcher trilógiában szinte minden komolyabb női szereplőnek komoly jelleme van.

    +

    Heavenly Sword - Nariko
    Metroid - Samus Aran
    Enslaved- Trip
    Starcraft - Sarah Kerrigan
    Final Fantasy széria komolyabb női fő és mellékszereplői szinte egytől egyig (nem kevés,csak pár példa: Lightning, Serah,Lulu, Yuna, Tifa, Aerith stbstbstb)
    Uncharted- Elena, Chloe
    Beyond good - Jade
    Resident Evil - Jill, Sheva, Ada
    DMC - Trish
    Dragon Age - Merril, Leliana, Isabela, Sera, Morigan
    PoP - Elika
    Far Cry 3 - Citra
    Mgs - Eva, Sniper wolf, Meryl
    Bayonetta...:)

    Van dögivel még rajtuk kívül is...:)
  • dubel
    #6223
    Nekem is 4-giga Ram van a gépemben egy Gtx 670-es videó kártyával és fullon megy minden. Úgyhogy hiába teszel bele plusz memóriát, nem fog javulni.
  • DantesHUN
    #6222
    Jah, Batman-ből, jó mondjuk. Mirror Edge-et én is írtam, Lost uf Us-t is. A Max Payne 2 Mona-val meg igen régi játék. Attól persze jó volt, csak hát az azóta eltelt több mint röpke évtizedben nem volt túl sok hasonló.

    Nameg, ja kalandjátékok. Azokban igen, csak sajnos azok nem túl népszerűek, sajnos.
  • AnuluWork #6221
    Én se játszottam mindennel, és nekem se minden jut mindig eszembe.
  • TBTPumpa
    #6220
    Blizzard játékokban is jópár női karakter van, akik rendesen ki vannak dolgozva (nem maguk a modellek, hanem a háttértörténetük).
  • AnuluWork #6219
    Selina Kyle, Batman
    Mona Sax, Max Payne
    Faith, Mirror’s Edge
    Nancy Drew , Nancy Drew
    Madison Page, Heavy Rain
    Bonnie MacFarlane, RDR
    Ellie, The Last of Us
    Jodie, Beyond Two Souls

    és még talán a TR meg pár kalandjátékban lévő női szereplő. De tény, hogy nem sok van akinek a jelleme, karaktere ki van dolgozva.


  • DantesHUN
    #6218
    Oké. Sorold azt a 50-et. Érdekel, nekem 10 se jut eszembe így hirtelen, szóval sorolj párat.
  • DantesHUN
    #6217
    De az ME-ben választhattál hogy férfi vagy nő , de ha már mondod, akkor ebből következően női Shepardot indíthattál...
  • Nikknev
    #6216
    Ugyanis minimumon a játék főként nem zabál el annyi ramot, de ha el is fogyna maximum többet swapolna a játék, a sebességén nem változtatsz,esetleg a töltések lehetnének talán gyorsabbak ha nem kell mindig swapolni de ennyi.
    + fps-t nem érsz el több rammal sosem,maximum ha memóriafogyásból fakadó be beakadásod van XY időnként azt kiküszöbölheted. Ennyi. Ismerősöm a mai napig 4gb rammal játszik win7 alatt 1080p/high-full beállításokon és 1-2 játék volt ami 4-5 percenként swapolt egyet....más "kára" nem származott belöle...
  • nxs
    #6215
    Mi köze van a mostani degenerációnak a női hősökhöz? 1000 éve is a nők nőként gondolkodtak a férfiak meg férfiként. DantesHUN problémája az volt,hogy a játékokban a nők ne csak két kemény mell meg egy formás segg legyenek,hanem viselkedjenek nőként.
    Aztán persze javítsatok ki ha tévednék.
  • Kurfürst
    #6214
    Azért ott a Mass Effect, most így hirtelen, de egy Cirris folytatásnak én is örülnék, jönnek fel mostanában a hősnők, gondolom ehhez kellett egy olyan generációnak is felnőnie, ahol már a csajok is "fogyasztók" játékok terén.
  • nxs
    #6213
    VGA>RAM>CPU

    Játékra notit nem tudsz upgradelni,tehetsz bele SSD-t vagy ramot de nem lesz különbség ha a szűk keresztmetszet a vga.
  • nxs
    #6212
    "Azért, mert szinte nincs értelmes, női főhős, sőt mellékszereplő se videojátékokban. Szinte soha."

    Ki kell,hogy javítsalak. Te nem találkoztál még olyan női fő/mellékszereplővel azokban a játékokban amik téged érdekelnek. Én alsó hangon fel tudnék sorolni ~50 olyan női karaktert akiknek a történetük/személyiségük legalább annyira kidolgozott mint ciri és ezért szerethetőek,vagy éppen megfojtanád egy kanál vízben.

    Ha van 1 bevált hentes akihez jársz,de nem árul felsálat az nem azt jelenti,hogy nem lehet kapni :)
  • bardocz
    #6211
    Nem igazán ram igényes, a vga az, ami nagyon hamar elfogy benne.
  • Chandler21
    #6210
    Ugyanis?
  • Nikknev
    #6209
    Nem.
    Szinte semmit.
  • Chandler21
    #6208
    Srácok! Egy gépigénnyel kapcsolatos kérdés lesz. Nagyon minimumon játszok a játékkal élvezhetően, azonban szeretnék javítani a kinézeten és játék szépségét is megtapasztalni. 4 GB Ram van a gépben. Ha ezt megtoldom egy 4 gigás DDR3L-el akkor az sokat dobna az élményen?

    Videókártya: AMD R. HD 8600M
    Utoljára szerkesztette: Chandler21, 2015.06.11. 18:06:29
  • DantesHUN
    #6207
    Na itt a vége . Konkrétan 92 óra lett.
    A witcher megbízások teljesítve lettek. Másodlagos feladatok, már amikre rábukkantam szintén. Pár kérdőjeltől eltekintve mindet megkerestem. Amit nem, azok is csak ilyen csempész rejtekhelyek. Küldetésekből kimaradt: kártyázás. Lóverseny. Meg pár apróbb mellél küldetésaminél vagy nem jöttem rá mi van, vagy volt olyan is, ami bizonyára bug miatt nem sikerült meg csinálni.

    Az időt lehetett volna még húzni. Akár 150 órára is. Ha valaki soha nem használ gyors utazást. És minden csempész lerakatot, kincset kifoszt. De minek? Már tele voltam pénzzel, legjobb páncél+ kardok. Mert ám sok időt venne el, kifosztani, akkor tele vagyok cuccal, megyek eladom, és ezt ismételgetni.

    Sajnos elég sok bug volt benne, nem sorolom fel újra, de vagy tucatnyi elég durva, és idegesítő hiba volt benne.

    Ezzel együtt: nem hogy az év játéka, az évtized játéka. A legjobb RPG. Valami zseniális volt, és még jönnek apróbb DLC-k ,és a Expansion pack. Még akad majd némi tenni való. A világ hatalmas. Rettentően tartalmas. És nagyon jól kidolgozott, részletes, hihető, élő. Nem egy buta sablon fantasy. Mi ehhez képest a Skyrim világa? Nem csak méretre, hanem hogy mennyire él, mennyire részletes, stb. Minden játék elbújhat szégyenében. A történet nagyon jó volt, a legvége nem volt elég ütős csak sajnos. A végső küldetésre ellőtték a puskaporukat. De hát korábban volt annyi zseniális pillanat a játékban:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A báró és halála, a három boszorkány, Triss. Yen és hozzájuk kapcsolódó küldetések, berúgás a witcher-ekkel, amikor Yen kidobja az ágyat...a csata Kaer Morhen-nél, Vesemir halála, és lehetne sorolni. Aztán nagyon sok zseniális dolog a királyválasztás, mellék küldetések, az őrült sorozat gyilkos, és tényleg itt is lehetne sorolni még hosszasan


    Még sok mellék szereplőnek is jobban kidolgozott személyisége volt, mint sok más játékban, filmben a főszereplőnek.
    A játék zseniálisan volt képes hatni az értelmekre, van ami kimondottan poénos jelenet volt, volt ami megható, volt ami dühítő, el tudta érni a játék sajnáljunk valakit, vagy épp utáljunk, pedig csak pixelhalmazokról van szó, mégis mintha élnének.

    Aztán a számtalan utalás, könyvekre, korábbi részekre. Mindent belezsúfoltak, minden szereplő, minden lény, mindenféle szörny, felbukkan, ami csak felbukkanhatott!

    Van hibája persze jócskán, a bugokon kívül is. De mindegy,

    Akkor a befejezés. Spoiler veszély.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Cirri witcher lett , megkapta az ezüst kardját. Geralt Yen-el van együtt, és boldogan élik világukat. triss valami másik országba ment, ha jól értettem ott lesz valami tanácsadó. Keira és Lambert összejöttek. A császárt saját emberei ölik meg. Északot Djikstra uralja. A Skellige szigetek a királynő. Hát ennyi. És megint vissza kanyarodva még oda, hogy lehet-e folytatni, és ha igen kivel és mivel. Nos, ez a ,,jobb" befejezés. Ebből kiindulva egyértelmű nem? Geralt most már Yen-el van, élik boldogan világukat. Az ő történetük lezárult. Ellenben Cirri története épp elkezdődött. Erre utal az utolsó küldetés neve: valami véget ér, valami elkezdődik. Geralt története ér véget. Crirré kezdődik, és mi az utolsó mondata? Hogy akkor nosza, használjuk ,vagy próbáljuk ki az ezüst kardot. És nem kell, hogy de a másik két befejezés, és nem lehet folytatni...blablabla...igen, én is tudom van két befejezés. De ezt szánták érzésem szerint a készítők a valós végnek, a másik kettő, azok a rosszabb, alternatív befejezések. Ettől persze még nem biztos, hogy lesz Cirris- folytatás, de erre utalnak ezzel a befejezéssel! Szerintem felmérik, mennyire tetszett az embereknek ez a befejezés, és mennyire érdekné őket így a folytatás. Ha nem merült volna fel bennük, hogy Cirri mint witcher kalandozzon, egy kö.v részben, minek lett volna ilyen befejezés? Na mindegy, nem akarom én ezt erőltetni, mert sokak számára szinte kész blaszfémia, és borzalmas kiakasztó dolog hogy MICSODA?! NŐI FŐHŐS?! CIRRI?! Vágágágágágág szóval mégegyszer, senki nem tudja mi lesz, és értem én különbözőek vagyunk, mindenkinek más tetszene, de biztosra veszem, felmerült a készítőkben az ötlet, és visszajelzések függvényében lehet meg is csinálják.


    Ezen felül hát remélem lesz még az ingyen DLC-kben olyan ami küldetést ad. A tegnapi malacos is marha jó volt. És ősszel , illetve utána jön a Ex. pack, egy új küldetés sorozat, és másikban egy teljesen új terület. Na az még jó lesz.
    Kicsit sajnálom ,hogy máris vége, de hát már is? 92 óra telt el. Csak ez a 92 óra elrepült. Egy percig nem untam, rohant az idő, ha leültem elé, basszus, hopp, 3-4 óra eltelt, hogy észre se vettem. Idejét se tudom mikor ért el ilyet utoljára játék. Dragon Age ? Ugyan már. Skyrim? Fasroba nincs. GTA? Jó volt...míg vártam a Witcher-t. Csak tudnám most mi lesz, mert ezek után RPG-t kiadni? Mi fogja tudni megugrani ezt a magas lécet? Vagy legalább megközelíteni? Azt hiszem jó darabig semmi.
  • TomStorm
    #6206
    Vissza váltottam DS4-ről egér+bill-re viszont eltüntek az érzékenységet beállító csúszkák.Pedig volt az biztos.
    Hova lettek ezek az opciók?
  • bardocz
    #6205
    Tegbao felmerült, hogy vannak-e elf páncélok. Na az egyik iskola páncélja az a talált levelek alapján.
  • DantesHUN
    #6204
    Azt írják a játékban: jelenleg sehol nem képeznek ki witchereket. Sőt a könyvekben is erre utalnak. Ettől persze meg lehet oldani, de elvileg a többi iskolában sincs képzés.
  • DantesHUN
    #6203
    Jól van akkor. Nem tudom mit ellenkezel ennyire. Arról beszéltem, hogy szerintem mi lenne jó, és én mit látnék szívesen, de jó. Akkor ha mégis, valami véletlen folytán mégis bármilyen formában lenne Cirri-vel videójáték, akkor azt te ne vedd meg, ha ennyire ellenzed. Ha mégis lesz, én örülnék neki, és szerintem mások is, de te meg akkor nem próbálod ki és ennyi. Téma lezárva. Úgy ellenkezel mintha nem tudom miről lenne szó.
  • DantesHUN
    #6202
    Hát ez az. Nincs rá igény, hát ez elég szomorú. Nekem lenne igényem rá, ezért lenne jó az amit mondtam.
  • Prof William
    #6201
    Elméletileg csak a farkas sikola központját Kaer Mohrent rombolták le feltüzelt fanatikusok.

    De szó esik a Vipera, Macska stb iskolákról is... Lehet hogy ott még működik a Witcer képzés... Probléma megoldva. :)

    A világ msá részeit következő játékokban be lehetne mutatni, hiszen pl Brokoliont + igazi Niflgardi területet még nem is láttunk. Vagy ne adj isten a fővárost...
  • Gepo
    #6200
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Leírtad a lényeget: "És harmadik rész is úgy zárul le, bármelyiket választod, olyan mintha végleges lezárás lenne. És mégis lesz negyedik rész, igaz nem a korábbi főszereplővel, de most nem ez a lényeg." De ez a lényeg. Lezárták és éppen ezért nem ugyanaz lesz a főszereplő a következő részben. Abban egyetértek, hogy a fejlesztők bármit megtehetnek, de ez igen gyenge érv. Igen elcseszhetik, pl.: ahogy a Mass Effect 3 végét, de nagyobb az esély, hogy nem cseszik el és borítják fel a Witcher 3-at teljesen a következő résszel (már ha lesz). Ha kicsit is logikusan gondolkozol, akkor Ciri nem lehetne Witcher 3 után játszódó Witcher játék főszereplője, maximum előzmény (de az meg olyan lenne, mint a Hobbit és a Gyűrűk Ura viszonya, azaz eltörpülne, mivel tudnád, hogy időben csak ezután jön a lényeg). Én ezzel lezártam témát.

    Utoljára szerkesztette: Gepo, 2015.06.11. 11:38:42
  • Madi92
    #6199
    Mondj egyetlen egy szpojleres tartalmat, amit most lőtt le valaki neked.
  • Nikknev
    #6198
    Ezt majd pont te mondod meg. Elsőre halkan kértem.
    Tököm tele van a bunkókkal akik képtelenek logikusan gondolkodni és spoilert használni.
  • jarlaxxe
    #6197
    Ne gyere ide többet senkinek se fog hiányozni az üvöltözésed.