16775
banner
  • Madi92
    #7159
    Béna vagy. (Nem ám)
    Steamen nem akarod streamelni? Most már úgy megnézném mivel próbálkozol, hogy ennyire nem akar menni.
    Tényleg annyi a lényeg, hogy játssz mindenkivel az elejétől fogva akivel lehet, ha a történet szerinti útvonal környékén maradsz, nem kéne belefutnod ennyire erős ellenfelekbe.
  • molnibalage83
    #7158
    Hát skacok, fogalmam sincs, hogy ti hogyan győztök kártyában. A legutolsó szaros fogadós paklijában is 2-3 db 10-es erősségű hős van meg olyan lapok, hogy egy lény kijátszáa kettőt ránt maga mellé. Ha véletlenül sok jó lapom van, akkor meg jön a leszedős lap, ami lévén 6-os katapultok a legerősebb lapjaim minden leszed...
  • PeeTeR
    #7157
    datgift :D
  • bardocz
    #7156

    :DD
  • Although
    #7155
    Jó kis egybevágott video újoncoknak!
  • Negritis
    #7154
    igen, de speciális lap nem lehet csak "sima"
  • plu604
    #7153
    Ááááh, szóval a decoy-jal a saját kezembe kerül egy, a térfelemre lerakott lap.
    Na így már tiszta, azt hittem kukázódik.
  • Avenger
    #7152
    Visszaveszed az ő kém lapját a kezedbe, és kijátszod, így te is húzol lapot.
  • molnibalage83
    #7151
    És az miért jó? A kémek azok neked adnak harcértéket, de cserébe ő húz lapot nem? Akkor mit számít, ha laphúzás után visszaveszed? Vagy én emlékszem rosszul a kémekre...?
  • Negritis
    #7150
    miért ne lehetne? pont hogy a milfgárd ami nehéz az északi paklimnak
    de hazamegyek majd akkor vmi screenshotot vagy valamit feltolok róla mert nekem a szörny ellenfelek pl nem voltak nehezek pont a lentebb említett taktikák miatt

    a feketék azok akik tudnak hasonló stílusban játszani csak nekik 10es a buffjuk és ugyanúgy sok a kém-bábú lehetőség
    a szójatej meg félig ugye szörny félig meg abba a sorba ahova akarja ezért ellenük az időjárást felesleges bántani

    de jah a 7atk-scorch lényt is lehet így többször felhasználni ami szörny ellen pl kifejezetten táp mer nekik sok az azonos erejű lényük
  • bardocz
    #7149
    Aranysárkányt is ki lehet vele így többször játszani, és több egységét veszíti el.
  • AnuluWork #7148
    Azért ezt a szörnyek ellen nem felt. lehet megcsinálni, különösen ha bitangerős az ellen paklija.
  • Negritis
    #7147
    kijátsza a kémet, bábuval visszaveszed és kijátszod te is
    vagy ugyanezt a "gyógyítóval"
    én pl csináltam azt hogy kiraktam a 3 kékszalagost az ellenfél pakolt
    rávágtam dandit még jobban pakolt kb nincs lapja aztán buktam a kört, nem zavart mert kövi körben folyamat hoztam őket vissza a báb miatt

    szal hasnzos tud lenni, vagy mikor csak ki akarod csalni az ellenfél lapjait akkor is jó hogy kijátszol valamit aztán párszor visszaveszed
    ő meg vagy pakol vagy passzol
  • Count Adyn
    #7146
    Pl az ellenfél kirak egy kémet hozzád azt azonnal fel tudod vele szipkázni és visszadobni neki:) Vagy ha van gyogyitos lapod azt vissza tudod venni és még1x kijátszani
  • Count Adyn
    #7145
    A legszebb hatolsz egy fagyasztást amikor csak közelharci egységek vannak fent, mindegyik egyes lesz ugye és leirtja az egész bandát a scorch lap:D Jah igen és paklit mindig a minimumon azaz 22 őn érdemes tartani, speckóból is csak ami igazán kell azt hagyom benne én pl
    Utoljára szerkesztette: Count Adyn, 2015.07.03. 15:28:49
  • molnibalage83
    #7144
    Ha már úgyis elbukod a kört, akkro visszaveszel egy potenciálisan erős lényt. Képzeld el, hogy toljátok, toljátok fel a szitnet és ő kihoz még egy erős lapot. Mire te azt mondod, hogy OK visszaveszem egy 10-es lényemet. Ő Tizensok ponttal overkillel hozza a kört, te meg ennyivel kezded az újat. Asszem minth lapot is húznál vele.

    Mivel eddig csak ellenem használták nem láttam még. Egy árusnál láttam, de ma fogom megvenni a lapot.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.03. 15:22:59
  • plu604
    #7143
    Mire jó a bábu (decoy)? Hogyan működik? Nekem is van, de nem raktam bele a pakliba. Egy ellenfelem használta már ellenem, eltüntette vele az egyik lényét O.o
    Sok értelmét nem láttam. Bizonyára van valami gyakorlati haszna, nem jöttem rá. Help plz :D
  • Negritis
    #7142
    22 lény kell + egyéb lapok hogy pontosak legyünk :D
    2-3 kört , 2-3 perzselés esetleg még időjárás + ha az ellenfél használ kém lapot akkor bábú cserélni
  • AnuluWork #7141
    Minek hagyod benne? Csak 22 lap kell. Vedd ki és sanyi. Nem lesz benne egyes és kettes.
  • Kurfürst
    #7140
    Tegnap köbö én is fél egyre benéztem még Novigradba (úgy 40 óra játék után baszki az első helyszínen sem vagyok 100%-on túl). Aztakurva. sétáltam valami 5 percet bennt, de ez hihetetlen. Elképesztő. Ilyen szépen kidolgozott középkori várost még életemben nem láttam, az Assassins creed is egy vicc ehhez képest.... és ahogy elnézem, óriási az egész.
  • Tibbbor
    #7139
    Tegnap nem kicsit ijedtem meg a Ködsziget küldetésnél egy bug miatt. Geralt elkezdett a csónakból a vízbe ugrálni, nem reagált a billentyűkre, nagy nehezen visszamásztam a csónakba, de ő megint ugrott. Nagy nehezen kiúsztam a partra, ott folytatta a szökellést. Csak a mentés, kilépés, újraindítás oldotta meg. Már azt hittem, kezdhetem a hajóutat elölről.
  • chivei
    #7138
    Hülye kérdés de 22 lapból áll a paklid? Nekem akkor adott rosszakat amikor az elején 30+ laposra hagytam a paklit és maradtak benne 1-2-es erősségű szemetek is. Ha ezeket kiszórod akkor értelemszerűen nem kapod meg játék közben sem őket. Ha meg bent kell hagynod hogy meg legyen a 22 akkor irány a kocsma és lehet venni jobbakat. Az időjárás lapok dettó.
  • molnibalage83
    #7137
    Az meg a kártyajátékok alapvető vonását nyírná ki. Jó ez a random, csak alapvetően nehéz kártyákat húzni...
  • Prof William
    #7136
    Úgy értettem hogy nem kellene a randomhúzás...
  • Negritis
    #7135
    a GWENT lapok leírásának fordítására értem hogy rossz
    tipikus példája ennek a Villentretenmerth aminek a magyar leírása ugye ostromokra vonatkozik, de nem hanem a közelharciak (bár lehet azóta javult
  • Avenger
    #7134
    A perzselés így működik szándékosan, az aktuálisan legmagasabb értékű lapokat leveszi, legyenek azok bárhol, az egyedi kártyákat nem veszi figyelembe. Érdemes vigyázni rá, hogy ne legyen sok egyforma értékű lapod kirakva, úgy, hogy neki nincs magasabb kártyája. Vagy kiraksz egy 8as katapultot, és pár körig kisebbeket raksz, úgysem tudja megállni az AI, hogy kirakja a perzselést.

    Egy normál pakli 22 egység lap meg 10 speciális kártya. Volt 1-2 olyan meccsem a vége felé, hogy 5-6 kémet is kijátszottam. Az ugye az alap 10 kártya mellé még 10-12 kártya, összesen a 32 lapomból már 22-t fel is húztam. De kell bele ez a véletlen faktor, mert különben ugyan olyan kártyákat használna mindenki.
  • molnibalage83
    #7133
    ????

    Te állítod össze a paklit, csak a limitációk nem jók.
  • Prof William
    #7132
    Ez igaz. Ha hiába vannak szuper lapjaid ha egy halom 1-2-es egységlapot megy időjárásit húz ki neked.

    Volt már hogy olyan jó lapokat sorsolt a gép, hogy röhögve nyertem, msákor meg a 10-es hősök meg 6-8 -as lapok helyett 1-2-es mezei surmókkal kelett kínlódnom.

    Jobb lenne ha mi magunk állíthatnánk össze a paklit, amit aztán később -helyzettől függően- variálhatunk.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2015.07.03. 11:14:03
  • plu604
    #7131
    Egyetértek, szívesen játszanék én is egy standalone gwent játékkal, de abban azért lényegesen le kéne csökkenteni a makkfaktort - sajnos elég sok múlik azon, milyen lapokat kapsz ki a paklidból az elején.
  • molnibalage83
    #7130
    A fordítás alatt mit értesz? Magyar felirat van, mert néha le kelle nézni játék közben, ha egy-két szót nem értek. Az arcmimika olyan, hogy inkább a szereplőkre koncentrálok, minthogy olvassam a szöveget.
  • chivei
    #7129
    Hát igen több féle taktika van. Én pl. időjárást befolyásoló lapokat meg duplázó kürtöt nem használok egyáltalán csak madárijesztőket és persze kémeket ami a csövön kifér. A többi hős meg katapult.A csajt a versenyen harmadjára sikerült nagy nehezen legyűrni, 17 lap volt a kezemben neki meg 11 mégis fordított, befontam a hajam...
    Egy tipikus meccs nálam úgy néz ki hogy kitolom a kémeket, ő felszedi ha tudja és visszadobja nekem, amit viszont én szedek fel a madárijesztőkkel. Ekkor általában lapfölénybe kerülök de bukom az első kört. A másodikat viszont ő passzolja mert kevés a lapja. A harmadikban meg a 3-4 lap plusz meg a hősök elég szokott lenni a nyeréshez. Összességében akinél több kém/madárijesztő/feltámasztó lap van az nyer.
    Ez a taktika nálam működik mindenhol, persze az északi paklim már 160-as erősségű....
  • Negritis
    #7128
    magyarul vagy angolul játszod? mert a fordítás a gwentbe nem a legjobb

    és körbe lehet játszani szépen amúgy azt is csak trükkös
  • molnibalage83
    #7127
    Meg némi játéktechnikai hiba is van a Gwentben. Van olyan kártya, ami a legmagasabb értékű lapot irtja el. Önmagában elég durva, hogy van ilyen lap. Csak éppen elefelejtették azt betenni, hogy azonos laperősség esetén csak egyet vegyen le. Egy lappal irtotta le 3x6 katapultomat és aztán jött Letho... Aha... Ilyen ellenfél ellen aztán lehet próbálkozni, csak értelmetlen...

    Ötletles cucc, csak kicsit balanszolatlan. Viszont meg tudom érteni, hogy mirét van petíció, hogy bővítsék ki és legyen önálló játék. Ehhez persze nagyon komoly szabálymódosítások kellenek. Vicc, hogy 26-28 lapos pakli van, de a nagy részéhez nem férsz hozzá, mert laphúzás alig van. Emiatt túl magas a mázlifaktor...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.03. 10:56:02
  • Negritis
    #7126
    szerintem simán a lapkészleten és a taktikán múlik
    északkal toltam
    kell valamennyi szerencse, de ha megvannak az egymást buffoló lények + megfelelő perzselések (1 sima + a 7 támdasásos lény)
    emellé kell még 2-3 heal és 2-3 kém onnantól nem hiszem hogy van gond
    ha nincs perzselés a fagy is megteszi
    az első kör arról szól hogy minél több lapot kihúzz belőle és told a kém lapjaid, ha azt hiszi nyert és nálad kevés lap feláldozásával van rá válasz akkor go
    egyébként húz annyi lapot amennyit lehet és kész

    én pl a "hős" lapokat annyira nem komálom, a 15 atk jó a 10es az átlagos, ha lehetne inkább katapultot vinnék helyette
    biztos mákom volt az elején hogy jól "estek" a lapok, de nekem az északi pakli tökéletesen megfelelt és végig egész jól működött (kivéve a versenyen a csajt de az sztem csalt :D)

    nem sokszor kellett meccset újrajátszanom a végigjátszás alatt, pedig amilyen küldik voltak hozzá az ment

    nem mondtam hogy szarul játszol vagy rossz kártyajátékos lennél, csak lehet még nem kattant rá az agyad
  • Prof William
    #7125
    Nem tudom hogy volt-e komoly katasztrófa a világban eddig (az együttállást kivéve de az meg ki tudja hány ezer éve történt) de Nilfgaard arra számít hogy ha bármilyen nagyobb gebasz lenne akkor egy egységes birodalom jobban szembe tudna szállni vele... Nem egy konkrét veszély ellen készülnek, hanem csak simán abban hisznek, hogy egységben az erő.

    Ha már a feketék vs WH.

    Nem bírom felfogni hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    amikor Geralt segítséget kér a WH ellen Emhyrtől akkor az miért tagadja meg? Mert valami nonanme tábornok nem tetszik Geraltnek, neki meg ő kellene? Elméletileg az egész tervének a sarokkövéről CIRI-ről van szó, amit ha elbukik akkor az uralkodásról szőtt álmai mehetnek a levesbe. Ilyen helyzetben kérdezés nélkül küldeni kellene az elitcsapatokat, aztán ha a főveszély elhárult akkor majd ráér Ciri megszerzésesre gondolni.
  • Madi92
    #7124
    Hát azért tegyük hozzá, hogy a legtöbb kártyajáték egy jó adag szerencsével működik igazán. Nyilván nem fognak egy sakk szintű minijátékot belerakni, ennek ellenére, tartogat kihívásokat és nem mindig mindegy, hogyan gazdálkodsz a kapott lapjaiddal. Velen vége felé járok, mind a 4 pakli működik már most. De néha, még így is kikapok, ha lazán veszem. Ilyen tartalom mellet, még kapunk is egy ilyen minijátékot, hát nagyon kemény. Amúgy itt kártyázni jobban szeretek, mint játszani némelyik "NAGY" címmel.

    Amúgy el kell fogadni, vannak olyan NPC-k, akiknek erős paklija van (nyilván), így épül fel szépen, megvered azokat, aki hasonló szinten vannak, kapsz jó lapokat és mehet feljebb. Kocsmákban mindig lehet lapokat venni, majd jól kell összerakni a paklit.
  • molnibalage83
    #7123
    Hollószirten a két kovács közül az egyik meg tudtam verni, a másikat 4 próbálkozásból egyszer sem.

    A kártyajáték faék egyszerűségű a HKK-hoz képest, nem én vagyok a hülye. Egyszerűen csak mázlival lehet megverni azokat, akiknek ennyire jó lapjai vannak hozzám képest.
  • Negritis
    #7122
    biztos én vagyok a "hibás" de én kapásból az eleje óta minden kereskedőt kihívtam a küldit csak kis késéssel vettem fel
    de a "tornán" kívül nem volt "ellenfél" ott a csajjal nem bírtam amit sajnálok mondjuk de a küldije jó lett
  • AnuluWork #7121
    Kimaradt a nemes a padon amikor először a császárnál voltál.

    Azt vettem észre, hogy a random lapokat adó playerek adják a legjobb lapokat. Ha a főszál mentén szeded össze a kártyákat, és mellékküldiként a kártyás vonalat is viszed közben, akkor a Foltest paklival nyomva, ha megvan pl. legalább két blue stripes commando, vagy legalább két Crinfrid, lazán kapsz a random kártyásoktól újabbakat, nem holmi szart. Eddig ugyanis nekem egy kivétellel azokhoz a lapokhoz dobtak random újabb lapokat, melyekből sok volt, mint pl. az említett blue stripes és Crinfrid. Elég komolyan lehet velük játszani. Részemről Foltest időjárásos képességét szoktam használni. Kipróbáltam mindent abból a pakliból, de ez bejön.
  • molnibalage83
    #7120
    Más. Triss alternatív kinézete dögös, csak éppen kicsit hülyén fest, hogy egy bujkáló varázslónő ilyen feltűnően öltözködik és finoman szólva harcban sem lenne praktukus egy ilyen öltözet. Ti melyik kinézetet használjátok? Yennefernél az alter kinézet "technikailag jó", de nekem jobban tetszik az eredeti.