16775
banner
  • Evoluti0N
    #15855
    Sok játékban, ami a Witcher 3 óta megjelent és hátasokat tartalmaz, jobb lovaglás, mint a Witcher 3-ban. Kezdve az irányítástól, az olyan apróságokig, h ha hívod a lovat és szaladsz közben, akkor a ló tartja melletted a lépést és nem kell megállnod, h felszállj rá.
  • jarlaxxe
    #15854
    Vót már...

    #15635
  • mike01010101
    #15853
    Az a helyzet, hogy a sorozat miatt újrakezdtem a játékot. Két mod-ot tettem fel, az egyikkel Henry Cavill arcával lehet játszani, a másik a köpeny-csuklya. Ez mindig nagyon hiányzott, mind a könyvben, mind a sorozatban alapvető a fekete köpeny. Ezekkel mintha egy új játékot játszanék, igaz eléggé el is felejtettem már, de most óriási élmény újrajátszani, időm is van rá most, szerencsére. Ez a játék még ma is üt, szinte minden szempontból. A story az egyik legjobb a játéktörténelemben, a játékmenet és a gwent példaértékű és a grafika is megállja as helyét még ma is, ultra beállításokon szépen fut. Ami a RDR2 után után talán gyengébbnek tűnik, az a ló kidolgozása. Ez annó nem tűnt fel, de a RDR2 olyan szintű "ló szimulátort" csinált, hogy azt nem lehet felülmúlni.
  • MerlinW
    #15852
  • xido
    #15851
    remélem történet-herélést meg egyre kevesebbet..ujjongtam mikor megláttam az ördög golyóit..végig vigyorogtam azt a részt,mikor olvastam...zokogtam,mikor netto 5 perc alatt az egészet elintézték egy szálként egy epizódon belül..a lengyelek bezzeg mertek 1 novella/1 epizód hosszt meglépni..
    remélem ciri bandázása nem 3+ karikás lófütty lesz,meg szeretném látni a tanulását,meg Nennekét..és nem ilyen minimal szettes verzióban..
    Utoljára szerkesztette: xido, 2019.12.28. 00:19:13
  • Although
    #15850
    Nekem úgy tűnik, nem olvastad a könyveket és nem érzékeled igazán a világot.
    Anélkül nehéz.
    Cirinek megvolt a saját története. Bonhart kb. elszórakozott vele, ahelyett, hogy megölte volna. Ami hiba volt.
    Nem érted mert a játék meg a film nem fogja visszaadni. Ez a sorozat meg főleg nem.
    Edit: Azért van az arcán a forradás mert megjelölte Bonhart.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.12.27. 22:44:01
  • Prof William
    #15849
    Kispóroltatták volna a Cintrai csatát. Abból elég lett volna, ha csak a végeredményt látjuk és helyette jöhetett volna pár nagytotál a Soddeni csatához.

    De mondjuk GOT első évadában csak elmesélték a csatákat. Ha évadról vadra a Witcher is több és több pénzt kap majd akkor idővel láthatunk majd 1-2 menő csatát. Annál több a 7 könyv alatt sincs.
  • caps lock
    #15848
  • Daermon
    #15847
    Soddennél Nilfgaard megközelítőleg 100.000 fővel vonult fel, Menno Coehoorn vezetésével (nem Cahir...). Velük szemben volt II. Vizimir vezetésével Redania, és Foltest vezetésével Temeria, plusz a Szövetség. A csatában ugye Nilfgaard vesztet, és kb 30000 fő volt a vesztesége.
    No kár csűrni csavarni, ezt a Netflix csúnyán lespórolta. :D Pedig 20-30mp CGI nagy totálban, jól bevágva ide-oda szerintem megoldotta volna, hogy jó legyen. De ez van már, így jártunk.
  • lonvard
    #15846
    Egyetértek, Yennefer ősereje viszont szépen kijött. Másik oldalon egy béna tűzlabdáért elsorvadtak a mágusok, Yenike meg felégetett egy komplett erdőt, és kutya baja. Valami olyasmi produkció kellett volna varázslóként. Yenneferből a végére csináltak egy ősmágust.

    Más:

    Utolsó részt szinkronosan néztem, és nem bántam meg. Olyan dumák vannak benne, minthogy Nilfgaard elveszi mindenedet, majd ad valami keveset, amiért hálás lehetsz. Néha csak egy szar sört. :D


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.12.27. 14:46:46
  • SzirmosSzisza
    #15845
    Hm? Nekem az jött le anno a könyvekből, hogy Sodden hegyénél (dombjánál?) mindenki harcolt, nem csak a varázslók, de a varázslók miatt dőlt el a csata. (részben emiatt is érzem, hogy Ők nagyon szarul lettek megcsinálva a sorozatban, kb semmi erejük nincs, a könyvben 14 varázsló feltartott egy egész sereget (kis segítséggel), itt meg üvegcséket nyilaznak, Yen rádióst játszik, Triss gyökérnövesztő mágiája meg szánalmas volt szerintem, bár tudom tudom, az a fránya büdzsé...)

    A sorozatban meg ugye teljesen más az egész, nincs is ott az egész sereg egyik oldalról sem.
  • RatBaG #15844
    hoppá! most olvasom:
    a sorozatos tissaia volt a hangja anna henriettanak a witcher 3-ban.
  • lonvard
    #15843
    Ebben előzi a Game of Thrones első évadát, amiben az volt az évad végi nagy csata, hogy befutott a jelentés, hogy megnyerték. :-D Lesz itt még Battle of Winterfell, érzem! :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.12.27. 12:13:27
  • Daermon
    #15842
    Nilfgaard vs Temeria & Redania & Varázsló Szövetség volt jelen, elég nagy csata volt, ezt kispórolták durván. :D
  • Prof William
    #15841
    A sorozatban az még nem a Soddeni csata volt. Ez még csak
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az előzmény volt, ahol a mágusok feltartották Nilfgaardot amíg a seregek megérkeztek. Az igazi Soddeni csata az azután kezdődött de azt már nem láttuk.
  • Daermon
    #15840
    A sorozatban Soddent elég...khm... minimalistán oldották meg, hogy finoman fogalmazzak :D
  • lonvard
    #15839
    Jah, egyébként ráizgultam a Sabrina Glessvigre, méltatlanul nerfelték a kinézetét a béna amish közösségi öltözékkel, ez egy olyan szép nő az ufó fejecskéjével és a szép melleivel, hát nekem ő kell. Úgy elfogadnám Triss Merigoldként. Adjanak rá valami vörös parókát, azt engem nem érdekel! :D
  • lonvard
    #15838
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ja meg a játékban épp filózgatok a soddeni csatán, nézegetem wikiben, hogy kik vettek benne részt, mi volt a szerepe Yennefernek-Trissnek, közben nézem a sorozat utolsó epizódját, és kiesett a számból a kifli, hogy bazz, ez a soddeni csata lesz. :D

    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.12.27. 05:31:17
  • lonvard
    #15837
    Egyébként igen, szóval "Olaszba" illik majd a komplett farkas páncél, mert abban olyanok vagyunk, mint valami jól szituált nemesúr. Oda a griff is illik, mivel tele van fényes páncélú lovaggal a környék, és akkor eladhatom, hogy a nemesúr páncélba öltözött. Tulajdonképpen oda minden illik a medvén kívül, mer az csak északon indokolt (Olaszhoz túl meleg). Skelligén oké a medvepáncél, csak azt egyszerűen azért nem használtam, mert Geralt ugrabugráló stílusához nem passzol.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.12.27. 05:35:18
  • MerlinW
    #15836
  • RatBaG #15835
    na én most értem a végére. összességében tetszett, de azért eléggé érezni a kisebb költségvetést, az első évados kevésbé kidolgozottságot. remélhetőleg majd ez is szintet lép, mint a got meg vikings a köv évadokban.
    a xénázásért meg rohadjatok meg, az nekem is beragadt. :D a 6. részen tényleg érződött.
    geralt 9.5/10, pedig tartottam tőle, hogy túl buff lesz cavill. órási mákunk van vele, hogy hc witcher fan ő is.
    yen, ciri, jaskier hozzák a szintet.
    trisst elbaszták. nem lett volna nagy gond még ezzel a színésznővel sem, ha nem nagyanyám rongyaiba öltöztetik, meg adnak rá egy barnás-vöröses parókát.

    a másik ami nagyon szúrta a szemem, fringilla. a legelcseszettebb casting evör. legalább valami zoe saldana/halle berry típusú színésznőre osztották volna, ha már egzotikus bőrszínt akartak neki, nem ilyen püffedt, bantu arcú valakire...
    ja meg a driádok, no komment, de ez ugyanaz a kategória, mint a törpök, esélytelen, hogy egy sorozatban megcsinálják őket úgy, mint a hobbitban. pénzpénzpénz, meg idő.

    kár, hogy nem 10 részes volt, elfért volna még pár monster contract. a 3. rész volt a legjobb.
    Utoljára szerkesztette: RatBaG, 2019.12.27. 01:05:12
  • DantesHUN
    #15834
    Ja igen. És rájöttem ki hiányzik nagyon a történetből. Hol van Sigismundus Djikstra? Ő a legokosabb ember a Witcher világában, a legnagyobb szarkavaró, a kémmester, nagyon remélem, hogy a második évadban előkerül. Ő nagyon kellene, és mnagyon remélem egy karakteres színészt találnak rá. Djikstra a kedvenc mellékszereplőm.
  • DantesHUN
    #15833
    4-5 rész

    A 4. rész nem tetszett. Komolyan, Yen -től többet vártam volna a másik varázsló ellen. Elvégre Yeneffer nagy hatalmú varázslónő
    A doppler...az hogy vannak négerek benne nem zavar, de hogy egy doppler szálát ennyire átírják mikor a könyv egyértelműen fogalmaz? Baszki.

    A5 .rész nagyon tetszett, Geralt &Yen. Na ez jó volt
  • SzirmosSzisza
    #15832
    Csak gurulgatni kell amíg nem tudod újra elnyomni a Quent :)

    Én anno egyedül a kinézet miatt toltam a Witcher páncélokat, bár sajnos a macska kapucnija miatt húzhattam ki még egyet maxra (a boltos csávó biztos örült neki, otthagytam nála nem kevés pénzt :D)
  • lonvard
    #15831
    Egy indoklást megért volna, hogy mégis mi történt vele. Plusz nála elvárnék reakciókat a vele ismerkedő emberektől, hogy ne legyen már természetes, hogy ekkora vágás van a fején.
  • Prof William
    #15830
    Ciri könyvekben szerzi azt a vágást az arcára. Mivel játékok folytatták a könyvek történetét, ezért ott is vágott arcúnak kellet lennie.
  • lonvard
    #15829
    Olgierd Von Everec elleni bossharcra emlékszem, hogy hasonlított arra a kínlódásra, amit később a Fallen Orderben átéltem néhány bossnál. (Dark Soulszal nem játszottam). Többre nem emlékszem. Bossokkal kemények a csaták magas szinten, de jobban lehet menedzselni, mint egy kevesebb lehetőséget adó Dark Souls-metódusos játékot, szóval max 1-2 próbálkozásra megvannak.
  • DantesHUN
    #15828
    Mindjárt jön valaki aki megmagyarázza hogy legnehezebb fokozaton is olyan könnyű hogy alap cuccban játszik úgyis annyira könnyű hogy röhögve nyer

    Én meg kikapcsolt monitorral is nyerek. Én vagyok a legkeményebb
  • Savaran
    #15827
    Főként a bruxák tudnak gyorsan másvilágra küldeni, ha nem figyel az ember :)
  • cylonflatus
    #15826
    "A legkomolyabb bossharcokra összerakok majd egy komplett páncélt, de szerintem azoknál se lesz feltétlen szükség teljes páncélra."

    A Blood and Wine-ban vannak olyan bossok, vagy szituációk, ahol a legdurvább páncélban, a legjobb cuccokkal, elixír-tuninggal is meg fogsz izzadni. Legalábbis ha a legnehezebb fokozaton játszol.
  • Savaran
    #15825
    Végül is igaz, de a végén nagybirtokos nemes lovag leszel, szóval nem feltétlen ütnek el azok a páncélok.
  • lonvard
    #15824
    Na hát nagyon szuper. Szerintem erre ki kellett volna térni a játékban legalább egy magyarázat erejéig. Ciriről tulajdonképpen nem is tudjuk mit csinál, hogy most ő witcherkedik privátban, vagy csak úgy utazgat a dimenziók közt. Annyit tudunk róla, hogy megérkezett. Kösz szépen. :)
  • lonvard
    #15823
    Ezekre a buffokra nincs szükségem még sokáig. A legkomolyabb bossharcokra összerakok majd egy komplett páncélt, de szerintem azoknál se lesz feltétlen szükség teljes páncélra. Az a problem, hogy az alappáncél kinézetén kívül talán csak a farkaspáncél tetszik, vagyis az illik még Geralthoz, a kaermorhen-viperapáncél mellett. A többi nekem túl súlyos, túl csicsás, túl lovagi, szóval nem érzem jól magam azokban. De még a farkaspáncél is olyan, hogy mintha valami spanyol nemes lennék, miközben Geralt a láp sáros szarában kúszik-mászik, arra meg csak az alappáncél kinézete felel meg, legalábbis számomra. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.12.26. 13:45:01
  • Savaran
    #15822
    Amúgy a witcher cuccokat érdemes az összeillő darabokkal hordani, mert később lesz hozzájuk perk ami buffolja, meg a ruha plusz képességei is csak akkor aktivizálódnak ha az összeset viseled, pl Macska páncél stb. szvsz. nem érdemes keverni. (Meg ugye 4 szinten keresztül buffolhatod a grandmaster szintig)
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2019.12.26. 13:16:00
  • SzirmosSzisza
    #15821
    Meg nem mondom már melyik könyvben, de mikor kiköt egy mocsárban és egy remete ápolja akkor meséli el mi történt az arcával, ha jól rémlik Bonhart elöli menekülés közben kapta.
  • lonvard
    #15820
    Na tehát újra kezdtem a játékot. Velenben kalandozom, mocsok jó páncél-összeállítást adtam Geraltnak, egy fejlesztett Kaer Morhen testpáncél, 2-es fokozatú ujjatlan macskakesztyű, aminek a páncél része illik a Kaer-Morheneshez, hozzá a farkas iskola térdvédős nadrágja, és a farkasból még az a csizma, aminek a lábszárát védi egy függőleges fém rúd lényegében (talán 3-as cuccok). Két farkaskard, 2-es fokozat. Imádom ahogy kinéz. Na de eljutottam arra a pontra aminél Cirivel kell lenni, és feltűnt az a baszott nagy vágás az arcán. Geraltnal ugye senkit nem érdekel, hogy össze van kaszabolva, értjük hogy hogyan történhetett mindez. Kedvencem rajta az a harapásnyom a nyaka közelében. Na de Ciri egy szép nő volna, ha nem torzítaná el az arcát az a mély szántás. Emlékszem annak idején azt gondoltam lesz ennek jelentősége, valahol csak beszél majd arról, hogy mi történt, de aztán a történet haladtával ez feledésbe ment és nem is beszél erről soha, szóval akár meg lehetett volna oldani vágás nélkül is a fejét. Oké ne legyen babaszépség, én benne lettem volna egy érdekesebb arcban, amin ha van is vágásnyom, nem ilyen ordenáré. Na mindegy, most megint előjött ez a vágásnyom-probléma, és akkor már utána járok. Tudjuk, hogy ki/mi okozta azt a vágást neki? Mért nem kérdezi soha senki, hogy mi történt? Pl. az elején az a kislány, meg a báró. Ez egy luk a sztoriban. Nem nagy luk, de luk.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.12.26. 10:52:23
  • DantesHUN
    #15819
    2-3. rész után is fenntartom ,hogy bizony nagy negatívum hogy semmit nem fejt ki, magyaráz el, és rohan a sorozat. Ja, én értem ,hogy mi itt a gond az ellentét tündék és emberek között...de ebből mit látunk? Jön két mérges tünde meg egy ördög.

    Ami nagyon tetszett, az pl: Yennefer szála. Még mielőtt, de hát ez Witcher miért nem Geralt-ról szól, a könyvek sem csak Geralt-ról szónak, sőt!

    Szóval Yen egy érdekes és összetett személiység, igen nyilván sok hibával és irritáló tulajdonsággal, de épp ez a lényeg, hogy a torz és sérült külsővel és súlyos lelki sebekkel indul az életben, lesz belőle egy manipilatív,hatalmat és gazdagságot szerető varázslónő, aki majd végül lazán dob mindent, elárulja saját varázslónő társait is, nevelt lánya érdekében.
    Érdekes karakterfejlődés amit bejár, és nagyon remélem az lesz a végős cél a sorozatban hogy ezt bemutassák.
  • xido
    #15818
    Letudtam az 5.részt is,az utolsó kivánságot...hát azért..szóval vannak fenntartásaim..nagyon visszafogottnak érzem én ezt a próbálkozást..itt pl az emlékeimben olvasás közben valami város is volt,nem csak egy nyiszlett kétszintes téglakupac..szóval eléggé lowbudget érzésem van a diszletek és a látvány terén...az npc-kről nem is beszélve :)
  • RatBaG #15817
  • lonvard
    #15816
    Én sem. Ez valami witcher trükk volt. :)