16775
banner
  • Prof William
    #7440
    Nem, ha abba is hagyja a varázslást addigra már elsorvad ez a szerv/mirigy.

    De az se kizárt hogy már maga az hogy mágiára fogékonyan születik, nem teszi lehetővé, hogy gyereke legyen...
  • molnibalage83
    #7439
    A baj az, hogy minden fan ezzel jön. Kérdezek a GoT háttéről, jön az hogy olvassam el. Aztán olvassam el ezt. Hegyekben állnak így is könyvek amik várnak a sorukra... :)
  • Evoluti0N
    #7438
    Nem. Yennefernek ez a legnagyobb bánata egyébként. Nagyon szeretne gyereket, de nem lehet neki. A könyvben is különböző módszerekkel próbálkozik, sikertelenül. Szerencsére aztán ott lett neki Ciri, akire tulajdonképpen lányaként tekint.
  • Evoluti0N
    #7437
    Olvasd el a könyveket! :) A witcherek általában toborozzák a jelölteket. Sokszor mondjuk eljátsszák azt a dolgot, hogy nem fizetséget kérnek valakitől, hanem gyereket. Sokszor még meg sem született gyereket. Amikor elég idős, akkor átadja az adós a witchereknek.
  • molnibalage83
    #7436
    A Witcherek egyáltalán önkéntesek voltak? Azt sajnálom, hogy Geralt régebbi előéletéről a játékban nem derül ki semmi. Onnan ismert, hogy Yennel együtt voltak a mellbe vasvilla eset és elhalálozás és viszatérés előtt, de hogy Geraltból hogyan lett Witcher...? Az 1. rész intrójában is az az eset látható amitől ismertebb lett Geralt, de azon túl szinte semmi.

    Ezek szerint, ha egy varázslnő felhagy a mágia alkalmazásával, akkor elvileg újra termékennyé válik?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.09. 15:43:16
  • Prof William
    #7435
    A Witcherek a mutációiktól terméktelenek, a nőkben pedig van egy mirigy amit gátol/elsorvaszt a mágia használata ezért válnak terméketlenné. A férfi varácslók pl termékenyek. Csak a nők meddők de 1-2 kivétel van például KÖNYVSPOILER
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Geralt anyja is varázslónő volt aki mégis teherbe esett.


    A játékban meg lehet 1-2 alkalommal találni Monstrum avagy a Witcerek jellemzése könyvet. A lényeg az hogy olyan 30-40 éve ennek hatására kitört valami pogrom, és felheccelt tömeg pár varázsló segítségével elfoglalták Kaer Mohern-t. Végül visszafoglalták, de vagy a leírások semmisültek meg, vagy a titkot tudók haltak meg de witcherkészítés titka elveszett.

    De Kaer Mohren csak a Farkas iskola központja volt. Hogy a , Griff, Medve stb iskolákkal mi történt azt nem tudom. Azt se kizárt hogy ezekben még zajlik OKJ-s Witcherképzés gőzerővel. De ezek elméletileg nagyon messze vannak ide.
  • molnibalage83
    #7434
    Valahol leírták, hogy a varázslónők is terméketlenek, akár a Witcherek. Ez mitől van? Őket miféle mutációknak vetették alá...?
    A Witcherek alkotásának tudása hogyhogy feledésbe veszett? Erre a háttér történetre nem emlékszem az 1. részből...
  • Prof William
    #7433
    A Vaják Jelek léte elég régóta tüske a varázslók körme alatt.

    A varázslók úgy tartják hogy mágiát használni születni kell + hogy csak a kiválasztott kevesek kiváltsága stb...

    A jeleket (bár a Witcerek nagyon őrzik a titkukat) pedig elméletileg BÁRKI meg tudja tanulni. Nem kell hozzá mágikus tehetség.
  • Nesuten
    #7432
    Kössz
  • Evoluti0N
    #7431
    Cirinek mondta a harmadik könyvben, amikor tanította. A vaják jelek tulajdonképpen nem mások, mint primitív mágia.
  • bardocz
    #7430
    Csak a könyvekből Yennefer szavai, vagy valami hasonlót mondott.
  • PeeTeR
    #7429
    semmi gond, cseppet meglepodtem de ez minden
  • Nesuten
    #7428
    "primitív vaják jelek " ez mit jelent ...
  • Nesuten
    #7427
    Teljes lázban vagyok a játéktól és teljesen kimaradt az utolsó mondat ...
  • bardocz
    #7426
    "A Kőszívek októberben jelenik meg, a Vér és bor tervezett megjelenése pedig 2016 első negyedéve. "

    Azért ahhoz, hogy ezt végigtold, több kell, mint a primitív vaják jelek :D
  • PeeTeR
    #7425
    ezek meg sehol nincsenek, hogy jatszottam volna vegig :o
  • Nesuten
    #7424
    ezt is végigjátszottad ???
  • PeeTeR
    #7423
    watwatwat mire gondolsz?
  • Nesuten
    #7422
    Meg van a kiegészítő : Witcher 3: Wild Hunt - Expansion Pass is ???

    A tartalomról
    A Kiegészítőcsomag bérlet biztosítja a hozzáférésedet két legendás kalandhoz Ríviai Geralt, a szörnyvadász világában.

    A Kőszívekben Geralt egy vadonatúj, 10 órás kalandban eljut Senkiföldje vadonjaiba továbbá Oxenfurt sikátoraiba és zugaiba, ahol megpróbálja teljesíteni a titokzatos Üvegember megbízását. Sötét ármányok hálójába gabalyodva Geraltnak minden ravaszságára és erejére szüksége lesz, hogy kibogozza a titkokat és ép bőrrel megússza a kalandot.

    A Vér és bor 20 órás történet, amely a vadonatúj Toussaint vidékére kalauzolja Geraltot. A régiót még nem szennyezte be a háború, ám a gondtalan élvezetek és lovagi rituálék könnyed légköre ősi és véres titkot leplez el.

    A hamarosan elérhető kiegészítők új tartalmat, felszerelést és ellenfeleket, valamint új és régen látott karaktereket kínálnak a játékosoknak – mind lenyűgöző részletességgel és minőségben kidolgozva.

    A Kőszívek októberben jelenik meg, a Vér és bor tervezett megjelenése pedig 2016 első negyedéve.



    Utoljára szerkesztette: Nesuten, 2015.07.09. 14:09:22
  • molnibalage83
    #7421
    A kártyázásban találok olyan ellenfeleket akik meg tudok verni, de gyakorlatialg semmilyen értelmes kártyát nem nyerek, de ha jó az is olyan deck, amihez kb. 0 más kártyám van... Ez a részét asszem nem fogom erőltetni, felesleges.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Triss mellékküldetése az éjszakai patyval tetszett, hangulatos volt. A kérdőjelek hajkurászását is lehet, hogy be kéne fejezni, nagyon megtöri a fantasztikus atmoszférjátát a questeknek...
  • bajgunar
    #7420
    Omg. Akkor erre odafigyelek... Hogy ez nem jutott volna eszembe... Köszi.
  • Nesuten
    #7419
    Túl magas szimtű vagy a feladathoz ,akkor jó ha zöld a feladat felirata
  • xido
    #7418
    az a szép,mikor kettéágazik egy vonal...aztán azok meg legalább 10 pontból állnak,mire a végére érsz,már szintet is léptél akaratlanul :)
  • bajgunar
    #7417
    Nyugi. Én sem értem. Most megnyertem xy lapot a Scoia’tael-től az erdőben. Erre adott 25 pontot. :S
    Nemtomhogyszámoljaez...
  • dubel
    #7416
    Érdekesen van megcsinálva ez a szint rendszer. 20-as szinten elkezdtem csinálni a fő szálat ami 16-os szintű volt,hogy kapjak érte xp-t. Erre csinálok pár dolgot, átlépek 21-re a következő fő sztori meg már csak 13-as és szürke :(((
    Nem igazán értem...
  • bajgunar
    #7415
    Miért csak 5 pontot kapok?
    Ebben a videóban a játékos pedig 50-et kap!

    Vicc, hogy idővel sem lehet berakni yt videót!
    14:46-nál van amúgy, mikor pl 50-et kap, én ott meg 5-öt.
    Ez most még mindíg bug-os? Vagy rosszul csinálok valamit?
    Így az életbe nem fejlődök, csak ha a mezőn csapatom a lényeket +20% bónuszos karddal + ló kieggel.. Ez így elég gyatra!
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2015.07.09. 00:42:22
  • molnibalage83
    #7414
    Mivel a beszéd angolul van, ezért nem maradok le semmiről... Akkor nézek le, ha nem értem a szöveget... Ezen én is röhögtem, a fordításban nem tudták áthidalni a szóvicc problémát. Ezért toltam anno a W1-et angol szinkronnal és magyar felirattal...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.08. 21:26:48
  • bardocz
    #7413
    Mint ahogy ezt már én is leírtam neked, meg itt felmerült már ezerszer. Mondjuk szerintem már csak az imp-perfection poén miatt megérte nem magyar felirattal játszani.
  • molnibalage83
    #7412
    Villentretenmerth fordítása rossz vagy nem tudom, hogy mi van. Úgy tűnik, hogy 10 feletti közelharcos kell és nem ostrom és akkor kinyíra a legerősebb közelharcost. Ez igen sokszor 2-3 kártya. Keresés közben kiderült, hogy ez talán az egyik legerősebb kártya az egész játékban...
  • Nesuten
    #7411
    Na az új feladat meg is van - Ahol a macska és a Farkas játszik ...
  • bardocz
    #7410
    Mármint az alapanyagból van kettő még. De nem tudom honnan.
  • PeeTeR
    #7409
    ketto van nekem is, a sima meg az enhanced. superior nekem sincs
  • bardocz
    #7408
    Érdekes, nekem ebből az enchanced megvan, superiorhoz nincsen receptem, de amúgy van belőle kettő. Pedig a nekkereket igyekeztem kerülni, mert annyira nem szeretem a gyors ellenfeleket csoportban.
  • PeeTeR
    #7407
    olajokhoz

    Enhanced draconid oil: Ursine fat + Draconid Oil + Cockatrice stomach + Nekker warrior's liver + Moleyarrow + Arenaria + Bryonia
    Superior draconid oil: Alchemy paste + Enhanced draconid Oil + Cockatrice stomach + Nekker warrior's liver + Arenaria + Bryonia + Albedo
  • bardocz
    #7406
    Mihez kell ez a máj? Én nem si emlékszek rá, hogy ezzel szenvedtem volna.
  • PeeTeR
    #7405
    oh meg van a remek pelda, elotte valahogy nem sikerult rendesen kicsomagolni a patch file -t igy nem akarta az igazsagot

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    szoval ezekbol jon egy generalt ertek a szintednek megfeleloen




    Nesuten
    igazabol "-1" de gyanitom "1" -nek kell ertelmezni mert nekem is sikerult szerezni kinkeservesen. tobb helyen is raneztem es nem irtak, hogy lehetetlen - inkabb gyotrelmes :D
    Utoljára szerkesztette: PeeTeR, 2015.07.08. 16:51:07
  • Nesuten
    #7404
    esély = 1 ???
  • PeeTeR
    #7403
    vegeztem a jatekkal, kell valami elfoglaltsag..
  • molnibalage83
    #7402
    WTF...?
  • PeeTeR
    #7401
    kitartas, a szamok magukert beszelnek :DDD