16775
banner
  • Shep
    #7520
    Köszi, meglesem.
  • AnuluWork #7519
    Nagyon az elején szedtem le, és azt hiszem ez az
  • molnibalage83
    #7518
    Egyébként amennyi NPC van nem vagyok biztos benne, hogy nem radom generátor csinálta...
  • molnibalage83
    #7517
    Az ultimate az lenne, ha ezt minden játék elején megcsinálná és minden játékban random lenne az NPC-k egy része azonos karakternél is. :)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.10. 15:22:23
  • Evoluti0N
    #7516
    Meg lehet mondjuk úgy csinálni, hogy a főszereplőket, meg a fontosabb szereplőket megcsinálják így szépen rendesen, ahogy most. Aztán a többi szereplőhöz meg csinálnak egy karaktergenerálót, ami randomizálja a kinézetét a karaktereknek. Persze bizonyos változókat figyelembe vennének. Szóval ne legyen a parasztnak nemesi ruhája, vagy katona ne legyen paraszt ruhában, esetleg férfi karakter nőiben. Meg ne legyenek durva szélsőségek, hatalmas fülek, vagy 500 kilós ember, stb. Sok olyan játék, amiben van karaktergenerálás és random gomb is, megmutatta, hogy megoldható randomizálással is az, hogy hihető kinézetű karakteret kapjunk.
    Állítólag a Fallout 4-ben így lesz megoldva. Ugyanazzal a karaktergenerálóval, amivel a saját karaktered csinálhatod meg, csináltak randomizált mellékszereplőket, hogy ne legyen két egyforma.
  • molnibalage83
    #7515
    A játékfejlesztőek viszont soha nem fogom megérteni. Egy rakás játékhoz olyan MOD-ot csinálnak ingyen aminek az alapjátékban illene benne lennie. Akkor miért nem kérik fel ezeket a moddereket, hogy még a fejlesztéskor dolgozzanak be? Ok, hogy egyesek majdnem survivor game-et csináltak a Skyrimből, nem ilyen mélységű dolgokra gondolok...

    De, pl az aki karaktereket moddol, akkor mekkora poén lenne, hogy versenyt hirdetnek NPC-re és a legjobb X db bekerülne akár utalva a készítő nevéra vagy azzal, amit ő ad nekil. Kell ennél jobb "esaster egg" vagy elismerés akárkinek...? Mekkora lenne már, ha pl. az egyik boltos az én fejemmel és rám utaló névvel lenne benne a W3-ban. :)
    (Már, ha értenék a 3D modellezéshez.)

    Nehogy azt mondják már hogy ezzel nem tudnának alsó hangon 10-100 NPC modellt nyeri kvázi ingyért, ha ebbe belemenek a külsősök, hogy nem kapnak semmi részesedést a bevételből és mondjuk kapnak ingye CE változatot. Ennyi NPC meg bőven elég lenne. Annak ellenére, hogy ma a crowfunding mekkora szám, akkor mikor jön már el ez a haladó szellemű közésségi fejlesztés kora...?
  • molnibalage83
    #7514
    Engnem nem zavar, de azért életkorral, ráncokkal és haj+szakállal tényleg játszhattak volna többet. A főszereplők és főbb mellékszereplők kidolgozottsága viszont olyan, hogy eldobod tőle a hajad. (Kivéve hairworks, alig tesz hozzá valamit.)
  • xido
    #7513
    azért gáz,mert direkt kijelentették,hogy neeeem.itt minden npc más lesz,nem fogunk senki ikertesójába belefutni...cöcö..
  • Evoluti0N
    #7512
    Engem az zavar, hogy itt is sok a klón karakter, mint a korábbi részekben. Annyira nem gáz a helyzet, mint az elsőben, mert legalább különböző frizurájuk, szakálluk, öltözékük van, de vicces, amikor összefutok egy nemessel, majd egy kováccsal, meg egy skelligei fickóval és mind ugyanúgy néz ki. :D Persze tudom, hogy más open world játékban is sok a klón, ahol sok karakter szerepel, de mondjuk egy GTA-ban, ahol kevesebb karakterrel kerülünk kontaktusba beszélgetés révén, sokkal kevésbé feltűnő, mint itt, ahol rengeteg az árus, meg mellékküldis karakter, akikkel beszélgetni lehet.
  • bardocz
    #7511
    Azért gyengíted meg minden irányba hatással, mert akkor játszhatsz olyat, hogy körbevesznek, és ha kezdenek túl közel lenni löki mindet.
  • molnibalage83
    #7510
    A játszik úgy valaki egyébként, hogy semmit nem vesz el, amit a városban talál, csak a külső lootoló helyszíneken? Tegnap először használtam hosszú ideig kitartó főzetet. A HP feltolóval vicces, hogy akár több ezer HP is összegrundolható, ha kis lényekhez mész, utána meg mehet a boss fight. :)

    A másik a kritikus sebzést adja. A novigradi kovácsos küldinél a 24-es szintű törpéket kellett csápolni egy darabig... Az viszotn valahol mókás, hogy a 3. szintű Quenn is 100%-ban felfogta a sebzést, tehát elég nehéz így megalni. (Ezért nem látom értelmét a magasabb Quenn skilleknek, ahogy a magasabb szintű Aard-ot sem értem. A velem szinte azonos színtű elleneket is úgy fellöki a jel, hogy leszúrhatóak az ellenek. Akkor minek gyengítsem meg a miden irányba hatással...? Átbalanszoltam a pontokat és inkább tettem 3 pontot az Axiira, így békés jedi harcost lehet játszani sok helyen. :)
  • Shep
    #7509
    Pontosan melyik sweetfx config ez, mert visszanéztem, de nem találtam mikor írtad.
  • Nesuten
    #7508
    Mondjuk ha felkeresel minden kovácsot kereskedőt fogadóst és addig játszol velük amig legalább egyszer nem nyersz akkor kapsz olyan kártyákat amik te szerinted mindent ütnek ...
    ennek a gwynt -nek van stratégiája és enélkül mindegy milyen lapok rejlenek a kezekben ...
    az általam tapasztalt legnagyobb kártya a 15 értékű lapok amelyeket nem lehet ködösíteni de a trombitás duplázó lappal sem lehet gyarapítani ...
    én vertem meg olyan kártyást aki ilyen lapokkal jött ellenem ...
    Bár ezek a képek nem árulnak el sokat a játszmáról:


  • Nesuten
    #7507
    Talán akkor hagytam fel vele amikor bejöttek az abnormális dobó-cuccok ,amik már nem kockák ,bár a dehidratáltak még mindig kockának nevezik a gúlát ...
  • Prof William
    #7506
    A második képen Yennefer úgy néz ki mintha kép egy masszív fisztek utazás alatt készült volna. :)
  • molnibalage83
    #7505
    Hát aztakurva. A Sweet FX vagy szimplán a gyári ultra beállítások felelősek ezért? A te képeid sokkal "selymesebb" hatásuk, mint nálam. Karakterek részletessége nem annyival jobb mint a tájé az én beállításomon levő képekkel összevetve, de azért szebbek.

    A vicc az, hogy repszim miatt gondolkodtam gép úgyításon, de aztán majdnem a W3 miatt vettem új gépet. Csak azért nem tettem, mert iszonyatosan lusta vagyok elpasszolni a mostanit és venni egy újat. Nem vagyok poligonhuszár. :)
  • AnuluWork #7504
    De itt egy kép, ami tk. megmutatja a karakterek kidolgozottságát:

  • AnuluWork #7503
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ezeket találtam úgy hirtelen:










  • molnibalage83
    #7502
    A főszereplőkkel való párbaszédekről és arcokról tudsz lőni pár közeli képet vagy van ilyened? Triss, Yen, stb.
  • AnuluWork #7501
    Igen. Full, és írtam melyik SweetFX van fent.
  • molnibalage83
    #7500
    Neked ugye fullra van húzva? Vagy sweet-fx megy?
  • Prof William
    #7499
    Talán ebben a játékban vannak az általam eddig látott legszebb naplementék és tájak.
  • AnuluWork #7498
    Néha olyan, mint egy festmény:



    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A droglaborból kifelé menet ...




  • AnuluWork #7497
    Meg minden másra ...

  • AnuluWork #7496
    Egyébként hihetetlen, hogy mennyire odafigyeltek még a legsenkibb karakter kidolgozására is!

  • csabika1982
    #7495
    A komoly tétek küldinél kapod meg mind a négy frakció utolsó vezérlapját
  • AnuluWork #7494
    Jaja. :)

  • Evoluti0N
    #7493
    Egyébként hol a fenében lehet új vezérlapokat szerezni? Meglehetősen sokat kártyáztam már, rengeteg ellenfelet levertem, tele vagyok erős és hős lapokkal, de eddig senkitől se nyertem új vezérlapot, meg árusnál se láttam sehol.
  • dartonite
    #7492
    Az eszaki pakli a legerosebb, szarra lehet verni mindenkit vele.Foltest(?!) duplazza a katapultok erosseget, mindig azt hasznaltam.Szorny pakli ellen jeg.Mindenki ellen kemek.Annyi kem lap a deck-be amennyit csak szerezni tudsz.Decoy-al lehuzni az ellenfel kemeit es kijatszani ellene.Az elso kort leadni es kicsalni az eros lapjait, a kemekkel a sajat paklidat minel nagyobbra novelni.50-60 pontokkal lehet megalazni az utolso ket korben.
    Az eleje nehezkes aztan ha megvettel/kinyertel minden low npc-bol lapokat akkor mar nem lehet gond.
  • Count Adyn
    #7491
    Én nilfgaardit használok, sok kémmel kifuttatok bárkit lapból és szevasz:))
  • AnuluWork #7490
    Már 1x írtam. Amiből van legalább duplád, random kártyaként én főleg mellé kaptam még egyet-egyet. A Crinfridi martalócból, a Kéksávos Rohamcsapatból és a Katapultból van egy rakat. Én ha Északi-Paklival játszom, akkor a Foltest Észak Vezére vezért használom. Ha jól emlékszem White Orchardban vettem meg/nyertem el valamelyik kereskedőtől. Amikor White Orchardban a kereskedőt lemészároló alak küldijénél kifuttattam a lovast a bandájáig, és ott kaptam el, ott is lehetett lootolni kb. 3-4 jó északis kártyát a csapattagoktól, HA azt a vonalat választottad.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2015.07.10. 10:21:45
  • molnibalage83
    #7489
    Egy frakcióm van, az északi. Nilfarg deckből van annyi lap, hogy 2-3 lény kell még, és akkor lehet vele játszani, de nem tűnik erősnek. A többiből 10 lapn nincs vagy még annyi sem. Perzselésem nincs, ellenem rendszeresen használják...
  • Count Adyn
    #7488
    Komoly lapok csak a küldiből jönnek, amik megvehetők csak töltelékek többnyire ugyis:)
  • csabika1982
    #7487
    Leírták már előttem is kártyázz mindenkivel és lesz paklid, északi paklival játszok a kémeket kirakom első körben azt a kört oda is szoktam adni az ellenfélnek, ostrom lapjaim vannak a vezérem meg duplázza őket ha kell, a szörnyek ellen meg a perzselést használom mikor már kirakott jó sokat, próbálkozz a legerősebb frakcióddal és azon belül is szelektálj a taktikád szerint
  • molnibalage83
    #7486
    Hogyan? Lockolva van mind. Legalábbis mikor megnéztem. Az esős nekem pont megfelel, mert igen sokszor van rá szükség és bármikor feljöhet. Tehát, ha kézben ezzel kezdek simán le lehet cserélni. Mitó van egy visszavevős lapom a kémekkel sokat tudok húzni, ha másom van. Az első kört legtöbbször hagyom bukni és a 2. és 3. körben aratok.
  • Sith
    #7485
    Esetleg érdemes lenne a vezér lapot átcserélni a "tiszta idő" képességűre
  • molnibalage83
    #7484
    A térkép jó, pont az én gondomat mutatja meg. 45 darab játékos van, ez max. 45 darab nyerhető kártya ugye? Én kb. 13-14-at vertem meg eddig asszem, de egyik sem quest-es volt. Ebből majd most megpróbálom azért az elsőt.

    A nyert lapok mindenféle paklihoz jöttek, de észkihoz alig. A többi lapot honnan szerzed be? Velen középső elválasztó folyótól délre eső települések kb. 2/3-ának jártam már csak azért, hogy megnézzem ki árul kártyát. Aki árult attól minde vettem, de ezek nagy része botrányosan szar, tehát csak azért vannak, hogy egyáltalán legyen pakli. Az ellenfeleknél a szörnypaklinál teljesen átagos, hogy 2-3-szor hoz le olyan szörnyet 4-6 erősségben, ami maga mellé ránt 1-2 ugyanolyat. Ilyen deck ellen nem tudok mást csinálni, hogy arra a meccsre két dermesztő hideg lapot teszek be és imádkozok, hogy legyen elég ostrom és távolsági egység és ő meg nem húzzon időjárás kártyát.

    (A deckem 100 feletti erősségű.)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.10. 09:39:53
  • csabika1982
    #7483
    Gwent
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én sem vagyok egy nagy kártyás+ még kihagytam a bárót és a vegelbud partyt is, az oretoni ember meg a jövőmondó lett volna a következő de hát nem igazán voltak lapjaim nem is bírtam velük, kihagyni viszont nem akartam a kártya küldiket, térkép segítségével: http://witcher3map.com/v/#2/7.5/-22.7 játszottam mindenkivel, utána már lett olyan paklim hogy rá tudtam állni a küldikre
  • molnibalage83
    #7482
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A mellék és főszál egy helyen furán fedi át egymást. Igaz, hogy csak opcionális, de Dijstra segítségét nem tudom kérni, mert nem dumál vele, mert már a Radovid elleni összeesküvés quest megy. Ha azt letolom, akkor vajh elérhető lesz ez a párbeszéd vele?
  • Madi92
    #7481
    Értem én, hogy lapjaid nincsenek. Minden faluban minden lehetséges emberrel játszottál? Küldetést megcsináltad(Velenes, nem Novigrádos.)? Báróval is játszottál? Kovácsok, kereskedők, egy-két fontosabb karakter, velük lehet játszani. Gyorsutazz el minden faluba és nézz körül, kikkel nem játszottál még. De miden egyes kis porfészekbe nézz el, ahol élnek NPC-k.

    Én Gwentes utam kb így nézett ki. Akaszott fánál kezdtem ugye, onnan főküldetés irányába indultam el, térkép szerint balra. Ott mindenkivel játszottam, majd elmentem báróhoz de elpicsázott, kevés voltam még. Erre fel, nekiindultam a Fúriáknak is a főküldiben, azon a részen is mindenkivel játszottam, ekkor a bárót már le tudtam győzni. Oxenfurtba is átnéztem, akit találtam, mindenkivel játszottam. Aztán jött Novigrád külterülete, ott is minden falu, minden fogadójába elnéztem, lapokat venni, játszani a fogadóssal, kereskedőkkel. Aztán bent Novigrádban meg rengeteg NPC játszik. Aki megjelenik a térképen, azokkal szinte mindegyikkel lehet játszani. Persze, ez így tömörnek hangzik, de közben csináltam a mellékeseket, a ? jeleket és magát a főküldetést.