16775
banner
  • Riddick21
    #7640
    Végülis mindhárom kérdésedre az a válasz, hogy: ez egy szerepjáték, méghozzá a legjobb, úgyhogy igényel némi hozzáállást a játékos részéről is.
    De akkor részletesen:
    Nők:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mivel ez egy JÓ szerepjáték, így - ha jól tudom, akkor - elbasztad. Mivel szerencsére mindennek következménye van, így a két helyre is szerelmet valló (tehát féreg) Geraltod elvileg nő nélkül marad. Bár ehhez több dolognak is teljesülnie kell, ha jól tudom, de szerintem buktad mindkét nőt.


    Skellige:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Skellige szigetének külön története van, végülis tekinthető mellékszálnak, de a fő történetszálra nagy hatással van, ahogy tulajdonképpen minden fontosabb mellékszál is a játékban. Egyébként meg nem mindegy? Csak azt tolod végig egy játékban, amit muszáj?


    Nehézség:
    Azért DeathMarch szinten (ez a legkeményebb nehézségi fok) a játék bármelyik szakaszában pillanatok alatt otthagyhatod a fogad egy veled megegyező szintű ellenféllel szemben, ha nem figyelsz. Nyilván könnyebb lesz, de csak azért, mert több tucat óra játék és fejlődés után rutinossá válsz és bővülnek az ismereteid. Azért megnézem azt, akinek pl. egy tűzelementál könnyű ellenfél és nem használ semmiféle hibát a játékban. Illetve fel lehet fogni ezt másképp is: szerepjáték, úgyhogy úgy ölöm meg az ellenfeleket, ahogy egy witcher tenné. Tehát nem a "menekülök, aztán visszafutok" című ostobaságot játszom, hanem egy az egyben beleállok, felkent karddal, megfelelő bombákkal és jelekkel.
    Én minden nevesített ellenfél (witcher contractok során találkozol velük, így mutatja be a játék az ellenféltípusokat) ellen felkészülve álltam oda, amennyire csak lehetett, így egyrészt sokkal könnyebb volt, másrészt fokozta a beleélést, ezáltal a játékélményt. Lehet, hogy levertem volna őket minden nélkül is, de így érdekesebb volt.

    A játék legnagyobb hibája amúgy sem a nehézsége/könnyűsége, hanem a küldetések szintezési és jutalmazási rendszere. Ha legalább a főküldetésekért járna fix xp, az nagyon jó lenne, mert így egy ívre van rákényszerítve az ember, ha fejlődni akar. Az elején túl nehéz (ez nem baj), a végén meg túl könnyű és túl sok lesz a szürke küldetés, akárhogy is csináljuk.
  • molnibalage83
    #7639
    Kérdés a csajokra vonatkozólag. Csak a végigjátszások száma miatt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Trissnek mikor elment szerelmet vallottam és Yennek is a dzsinn után. Lesz ennek valamiféle következménye a két igennek? Külön sztoriszál van az egy/egy igenre? Természetesen ne spoilerezze el senki ezeket, csak az igen/nem válasz érdekelne.


    Kérdés Skelligére vonatkozólógak, semmi komoly, csak hosszra vonatkozik.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Skellignél a főszál tényleg ennyi? Lényegében az egész sziget másodlagos questeké? Ha igen, akkor egyértelmű, hogy a második végigjátszás során Velent és Novigradot nem fogom erőltetni, hanem azonnal jövök ide.


    @Gepo
    Még 4. szinten is könnyű? Mert akkor tényleg nagyon el van tolva a loot és az egész rendszer. Fantasztikus és részletes, csak teljesen haszontalan...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.13. 01:12:08
  • Madi92
    #7638
    Egyszer már jártam Skeligen, de való életben iszonyodom a mély víztől és úgy tapasztaltam, hogy játékban is kell nekem némi lelkierő, hogy be merjek ugrani.. :D Remélem cápák nincsenek a játékban, mert akkor végem lesz.
  • Gepo
    #7637
    Ahogy a harc és jelek ágon is van nagyon hasznos- és teljesen felesleges-, ugyanúgy alkímia ágon is van pár nagyon ütős és abszolút értéktelen képesség. Bár ez az ág azoknak kedvez, akik szeretik használni a főzeteket, olajokat, bombákat.
    Sajnos a W3 még legnehezebb fokozaton is kb. lvl 10 után nagyon könnyű, így tök mindegy, hogy melyik "ágat" használod. Rengeteget kísérleteztem a képességekkel, és nekem személy szerint egy harc/jelek/alkímia hibrid jött be a legjobban a dlc-ként kiadott farkas páncéllal/fegyverrel.
  • Nesuten
    #7636
    Ez a mélység egyenlőre elérhetetlen



  • Evoluti0N
    #7635
    Én is itt jártam pár órája. Nagy nehezen sikerült felmennem rá, de sajnos nem hajózható. :( Hullák vannak rajta mindenfelé, többek között a hajókormányra is rá van kötözve egy. Lehet, hogy valami küldi lesz.
  • Nesuten
    #7634
    A bálna teszik még benne múltkor utána ugrottam de nem volt ott ...
  • Nesuten
    #7633
    ez is hasonló ...
  • Nesuten
    #7632
    Valaki tudja e hogy ennek a hajónak van e szerepe a játékban vagy valami giccs e , ??? mert a jel azt jelzi hajózható

  • bardocz
    #7631
    Valamit valamiért, enélkül elég durva buildeket lehetne összehozni. Mondjuk én túl sokat nem foglalkoztam velük, még mindig van elkölthető pontom, de a kardba meg páncélba rakható rúnákkal se foglalkoztam túl sokat, meg statokkal.
  • Prof William
    #7630
    Én még ezt nem is tudtam/láttam eddig. Pedig tevékenykedtem már éjszaka.

    Ha jól rémlik a Witcher 2-ben meg egy üstököst lehetett látni éjszakánként.
  • PeeTeR
    #7629
    igeeeeeeeen pont tegnap figyeltem fel ra :D
  • dubel
    #7628
    Ez mekkora szívás :(( Engem a képességek közül csak a pajzs érdekel és ha fejleszteni akarom akkor rákényszerítenek,hogy fölöslegesen nyomjam el a pontokat másra amit úgy sem fogok használni :((
    Kösz
  • Nesuten
    #7627
    Melyek azok mert nekem egy sincs ??? ...
  • Nesuten
    #7626
    Valaki látott már közületek hulló csillagot ??? ezt sem hagyták ki belőle ...
  • Negritis
    #7625
    nem, nekem normálon is megvolt kb minden olaj
    csak a gyártáshoz voltam sok esetben lusta (meg használni)
    van pár dedikált küldi az alkímiához azokat érdemes lenyomni
  • Nesuten
    #7624
    Egyvalamit nem értek a kardok olajainak pergamenje a játék nehézségi fokához van kötve ??? Mert én mindenütt jártam és mindent átkutattam ,de nekem pl. a Mágikus lények KIVÁLÓ olaja egyik helyen sem volt ,ahol mások a véletlenszerű helyeken mindenki megtalálta ...
    nekem marad a kutatás ... szerintem ezek is bug -ok ...
  • molnibalage83
    #7623
    A W1 60+ órás végigjátszás volt nála, iszonyat sok futkosással. Most néztem végig poénból a képeket, megvolt 10 perc alatt és a sztori nagy része azonnal beugrott.
  • molnibalage83
    #7622
    Egy Witcher longplay eszméletlenül hosszú és mi garantálja azt, hogy amit nézel azt is ugyanazt csinálja, mint te..? A TLoU-t azon néztem meg (6 órás mozivágosos változatot és egy teljes vágatlan is), meg szutyok konzolom soha nem lesz, de korábban a Runaway első részét és az Uncharted első részét is végignéztem.
  • PeeTeR
    #7621
    YT disznek van?
  • molnibalage83
    #7620
    Egyébként akkor egy ajánlás. Lődd be a Fraps-et vagy bármit és a legfontosabb párbeszédeket mentsd el. Tavaly a Tomb Raider óta csinálom, hogy a játok legemlékezetesebb pillanatait elmentem és afféle képregényként újranézhetem, ha akarom őket. A W1-nél 430 képet lőttem el. A W2-nél a két végigtolással 1000 db-ot, a W3-ról eddig 1400 darabot. Ebből persze utólag töröltem, mert néhány csak szép látványról szól, de a mai tárhely méretek nézve, kinemszarja le, hogy egy 1-2 GB.
  • molnibalage83
    #7619
    Az alkímia skill fát használja bárki is? Annyira értéktelennek tűnnek a skillek rajta... Hard sziten nem kell semmiféle olaj és párlat sem. Az olajok 10-25%-os bónusza semmit sem számít, ha a lény annyival erősebb, akkor sem tudod leverni. Skelligén találkoztam 31-ik szintű lénnyel. Iszonyatos sebzésbónusszal is kvázi 0 a sebzés. Tehát, ha ezek helyett főzetet használnék, az számítana...? Szerintem nem...
  • molnibalage83
    #7618
    Játszottál az első két résszel?
  • Rita79
    #7617
    Én elfogadom, hogy te kristály tisztán össze tudod rakni a kockákat, de nekem kicsit sok amikor beszélek Zoltan-al (gyakorlatilag azt se tudom miről), aztán a fürdős emberekkel, (azt se tudom hogy jöttek képbe) aztán ezzel a szexista nővel, majd a másik szexista nővel, stb. stb. Egyébként nekem is tetszik, csak nem értem annyira tisztán az egészet min te.
  • Negritis
    #7616
    valószínűleg azért is van az elején skellige-n is kis szintű küldi mert mehetnél egyből oda még novigrad és velen előtt
    én sorba csináltam de szerintem a 3 nyom Ciri-hez az párhuzamosan megy
  • Count Adyn
    #7615
    Skelligével én is igy jártam, bár az oda küldő quest 16-os szintü, de Velen és Novigrad annyira beszippantja az embert és "na még ezt azt megcsinalok itt" után hamar túl lehet fejlődni:)
  • TBTPumpa
    #7614
    Ez a mém üt!
  • molnibalage83
    #7613
    Akkor benned lehet a hiba. A szereplők leírása úgy frissülnek, hogy végigolvasva őket bármikor összeáll a szotri.

    @Count
    Azért itt is vannak ilyen mellékküldik és pont azért kerülöm őket, mert nagyon egyhangúak és lezúzzák az egészet. Így is most ott vagyok, hogy Skellingén az első főküldis szál ajánlott szintje 13. Én meg vagyok 21...
  • Count Adyn
    #7612
    A quest leirásoknál külön kategóriában van a fősztory, az lehet a probléma hogy itt mellékküldetések is annyira kidolgozottak mint más játékban egy főszál, nem pedig az ölj le 10 disznót meg 5 káposztát szint:D
  • Rita79
    #7611
    Amellett, hogy baromi szép a játék és gyönyörködöm benne úgy, hogy lóhát helyett gyalog futkosok mindenhová, gyakorlatilag elvesztettem a fonalat. Beszélek ezzel-azzal, de a történet szál nem világos. Utalnak a korábbi részekben tapasztalt dolgokra, de igazából egy nagy katyvasz az egész sztori.
  • molnibalage83
    #7610
    Az tény, hogy egyes vértekben elég ficsúr kinézete van. A nilfgardi vértszett azért elég badass, de a mostani kniézetes és zöld színe elég röhejes sajnos.

    Viszont nem tiszta a rendszer. Egyes csizmáknál nincs besorolás. Akkor az se nem könny, se nem közpes, se nem nehéz? Van jelentősége annak, ha egy tárgy ereklye minősítésű?

    A rúnakészítéshez kis átitató rúna kell. Eddig abból találam egy (!) darabot és azt is vettem... Hogyan készítsem így az embe rúnát? Az is elég vicces, hogy ki lehet szedni egyes fegyverekből a rúnát, akkor a rúnák elvesznek. Viszont kardonak szétszedve alkotó elemeira a rúnák visszajönnek... Ergo, ha egyszer megvan a legjobb rúna szetted és új kardod van...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.12. 20:08:18
  • kiserik
    #7609
    Witcher holmikon kívül mást föl sem vennék ebben a játékban. Geralt nem holmi csavargó, hogy minden jött ment koszos, elhasznált holmiját magára aggassa. Maci kabát, cica többi. Amúgy is a többi kabátban úgy néz ki, mint egy terhesasszony.
  • molnibalage83
    #7608
    A skelligei alap zene valami brutálisan jó. A Gothic 3 óta nem égett dallam ennyire be az agyamba.
  • molnibalage83
    #7607
    21. szinten vagyok és eddig egy jobb Witcher itemet találtam a hatékonyabb acél macskakardot. A vértemet is vagy 12. szint táján kovácsoltattam, azóta sincs jobb nála. Még mindig a még korábban vett nilfgardi kesztyű van rajtam a csizma is elég koros, de nincs nála jobb... Fura...

    Így van 201-as pajzs értékem és 74+ jel bónusz.
  • bardocz
    #7606
    Az adott ágon kell 8 pontnak lennie. Rakj mondjuk az ignire kettőt, és tudod majd fejleszteni a pajzsot.
    Árusoknál keress térképet a különböző witcher iskolák cuccaihoz, azokat nem rossz legyártani. Persze találhatsz jobb stattal rendelkező dolgokat útközben.
  • dubel
    #7605
    Miért van az,hogy fejleszteném tovább a pajzs képességemet,de lakat van rajta és azt írja,hogy 6-pont kell hozzá, pedig nekem 7-pontom van?

    A másik kérdésem,hogy érdemes-e benne páncélt, meg kardot csináltatni és ha igen akkor melyiket? 22-es szinten vagyok és azokat a dolgokat használom amiket találok,vagy kapok valami küldetésért.
  • bardocz
    #7604
    Szerintem igen, sőt, onnan még akár más dolgok menetét is meg lehet változtatni szerintem.
  • Prof William
    #7603
    Igen már az is volt és megnyílt a szabad mászkálás.

    A császár...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én úgy olvastam hogy ha elmész és nem fogadod el a pénzt akkor Ciri büszke lesz rád és +1 pont a jó endinghez.


    Szóval ha a ködszigettől újrakezdem, akkor még helyrehozhatom a dolgokat? Nem mint ha bánnám újra megcsinálni a dolgokat... :) Imádom ezt a játékot. :)
  • bardocz
    #7602
    Amúgy teljesen végigvitted, addig, hogy mutatja kivel mi lett? Csak azért kérdezem, mert
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    amíg nem vittem addig végig, én is azt hittem valahol elrontottam, de igazából nem.

    Utoljára szerkesztette: bardocz, 2015.07.12. 18:10:21
  • Negritis
    #7601
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    én nem voltam a császárnál és best ending lett