16775
banner
  • Shep
    #7680
    Elég béna ez az új külső, szerintem.
  • TBTPumpa
    #7679
    A héten már kapunk DLC-t - Ciri alternatív külsőjét!
    Már nem cseszi szét a mentéseket és várhatóan az 1.07-es patch is befut a héten.


    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.07.14. 12:34:45
  • molnibalage83
    #7678
    Pontosan ezért mondom, hogy a kérdőjelek nagy részét el lehet kerülni. Őszintén, minek kellenek? Eddig kb. 4 lötyithasználtam.

    Fecska + jobb fecske
    Macska + jobb macska
    Az a párlat, ami megölt ellenfél után max HP-t emel (szükség nem volt rá kipróbáltam)
    Az a párlat, ami a kritikus esélyt növeli.
    Olajól 0 db használat..

    Ennyi. A kérdőjelek nagy részét csak ezt találod vagy még ezt sem...

    Tökletesen el lehet lenni azzal, hogy csak a valódi questeket tolod még 3. nehézségi szinten is és, ha nagyon nem bírsz magaddal, akkor útközben néhány kérdőjelre benézel és leversz pár szörnyet és felhajod a W. iskolák cuccait. Még ezzel is overkill leszel XP-ben. Egy ideig én is hajkurásztam a kérdőjeleket és lootoltam és teljesen megtörte a történet vezetést. Nem véletlenül hagytam fel ezzel... Alacsonyabb szinten még ez sem kell akkor, hiszen nevetségesen könnyű a játék...

    A hosszú sztoriról.

    [spoiler]Én még csak most értem vissza Kaer Mohrenbe. Egészen eddig csak arról volt szó, hogy Cirit hajkurászom és semim másról. Minden más csak ennek körítése volt, hosz szívességeket tettél azért, hogy a nyomára akadj. Cirka 60 óra játék után annyit tudok róla, hogy hol volt ,semmi többet.
    BTW mikor megérkeztem és Yennefer felhúzta magát és kihajított (Triss választottam), ott röhögtem, de nagyon. Az ilyen jelenetek miatt érdemes a W3-at tolni és nem a lootolás miatt.

    A kártyázást is csak első végigjátszáskor érdemes forszírozni vagy akkor sem.
    /spoiler]
    Félelmetes, hogy még így is minden idők legjobb fantasy RPG-je, hogy alapvetően mennyi felesleges és eltolt dolog van benne. Mivel nincs lopás, hegyekben áll a cucc mindenhol... Van egy nagyon részletes craft rendszer, amit használni kvázi nem kell. Vagy egy rakás legyártható item, aminek 90+ százaléka használhatatlan...

    Ha szigorúbbra vették volna a lopást, lenne benne lopakodás és erősen limitált lenne benne a dolgok elérhetősége, akkor mekkora cool játék lenne. Ha tényleg úgy kellene összevadászni azt, hoogy legyen elég kaja és alapanyag a craftoláshoz. Öcsém, egy háborúban álló területről van szó és dúskál a környék a javakban? WTF...?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.14. 10:26:56
  • Gabe18
    #7677
    Nahát így majd 2 hónap és 118 óra játékidő után csak sikerült befejezni a játékot.
    Jó volt, szép volt, helyenként érdekes volt, meg nagy volt. De nekem már túl nagy.
    Sajnos amitől tartottam, a túl nagy open world játékmenet, számomra megölte azt ami az első 2 rész legnagyobb ereje volt, a zseniális történetmesélését. A millió másodlagos/witcher/kincskereső küldetés szerte szét szabdalta a fő történet szálat, ami így nekem nem ütött olyan nagyot mint az első két rész ebből a szempontból. Néha arra se emlékeztem a mellék küldetések után a fő részben hol is tartok, mit miért is kéne csinálni.
    És egyszerűen lehetetlen vállalkozás volt hogy a sok mellék küldetés mind érdekes legyen. Ezt nem is vártam el, és volt is jópár ami unalomba fulladt. Hát amikor meg Skelligén sorban a 15. "kalózok rejtekhelye" vagy milyen nevű kérdőjeles valamihez úsztam le, hogy újra lelőjem az ott úszkáló 5 fojtólidércet, na akkor mondtam hogy ebből a részéből elég volt, és az összes kérdőjelet hagytam a francba, ami nem pont útba esett.
    Pl. a marha nagy Skellige vagy senkiföldje helyett sokkal jobban örültem volna ha megkapjuk a W1-es Vizima-t, W3-as grafikával, és ott pár küldetést.
    Na de elég a panaszokból, mert hát amúgy azért nagy élmény volt. A látvány, a rengeteg érdekes küldetés, a visszakacsintások az előző részekre, a látványos ( és harmadik nehézségi szinten sajnos kicsit könnyű) harcok, zenék,, az érdekes Gwynt (amitől az elején pedig nagyon ódzkodtam...), a telitalálat új szereplők ( itt nálam a 3 banya ütötte a legnagyobbat) simán GOTY kategóriba vitték a játékot.
    Ha pedig a 3 Witcher játékot egybe nézem, akkor tuti hogy a legnagyobb akció-RPG élmény amiben részem volt. Kár hogy vége...
    De azért persze a két nagy DLC-re még várok ősszel meg jövőre, egy kis visszatérés biztos jól fog esni.

    Egyszóval a hibák ellenére is én gratulálok a készítőknek ezért a 3 játékért. Csak a videójátékok legnagyobbjaival lehet ezt a sorozatot egy lapon említeni. Az pedig amilyen fejlődést bemutattak részről- részre, példaértékű lehet sok nagy nyugati játékgyártónak.
  • Nesuten
    #7676
    Novigrad Zárt város küldetést most megtudtam csinálni miután újra elérhetővé vált ,pdig a sikertelenek közé tette ...
  • Nesuten
    #7675
    Egyből felismertem DUDU -t
  • molnibalage83
    #7674
    Na, nagy nehezen, de azért kijöttem...
  • molnibalage83
    #7673
    A Ligettel kapcsolatos.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Morkvard küldinél a Ligetben van egy lyuk, ahova be tudsz esni, de nincs kiút...? WTF? Annak az ajtónak a túloldalán vagyok, ahol megjegyezi, hogy nem egykönnyen adja fel. Az ajtóhoz nincs kulcs, pedig már a faulban a rámtámadó társakat is legyaktam. Egyálalán, ha őket legyakom, akkor lehet teljesíteni ezt a questet?


  • molnibalage83
    #7672
    Valaki említette, hogy később meg fogom érteni, hogy miért kicsi az inventory súlylimitja. Jelentem 22 szint táján vagyok, Skelligét kerszte hosszába felszánotm, és 70 alatt vagy azon táján vagyok úgy, hogy folyamatosan magammal cipelek alsó hangon egy fegyert és páncélt, amit még nem használok...

    Tényleg nem vágom, hogy hogyan fogytok ki. Pénzem 8-9k úgy, hogy minden tervet szinte poénból megveszek, hogy lássam mennyire feleslegesek. Ellenben normális páncélt vagy fegyvert kovácsoltatni elég nehéz. Mire megvan a terve, már vagy elavult vagy perpill nem találok olyan kovácsot a sztori közben, hogy megcsinálja. Csak ezért meg nem rohangálok, mert minek...? Így is hent az egész...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.13. 23:27:15
  • Shep
    #7671
    Long live Radovid!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ja, mégsem, és végre a patkányképű is megfeküdt
  • Nesuten
    #7670
    Egyenlőre ennyi maradt és az utolsó Szörnyes feladatot nem tudom megcsinálni mert elhagytam a zsoldos levelét amit korábban elhoztam minden nehézség nélkül ... Sajnos kihatással vannak a szerződés nélküli kalandozások mint pl itt az oxenfurti erdő teremtménye feladatra ... nem lehet megoldani ...

  • Nesuten
    #7669
    Ezeken a helyeken van tovább vagy mi van ??? mert itt van két kérdőjel a hegy gyomrában ...




  • plu604
    #7668
    Ilyesmiken nem akadok fel, de nem ez a fő kérdés :)
  • Negritis
    #7667
    nem fog menni, úgyis beszürkül
    de erre nem szabad rágörcsölni sztem mer csak felmérgeled magad
  • plu604
    #7666
    Most lettem 15, és egy 11-es szintű küldi átküldene Skelligére. Ott nagyjából hanyas szintű küldetések vannak? Körbenézzek ha már ott vagyok?
    Próbálom úgy csinálni a küldetéseket, hogy ne szürküljenek be (a másodlagosak ill. a witcher contractok elsőbbséget élveznek a fősztorival szemben, el akarom nyújtani a játékot :D)
    Érdemes körbekolbászolni a sziget(ek)en?
  • PeeTeR
    #7665
    bezony, de az is gyakran megesik, hogy elfelejti hol tarolja a kardot es okollel megy neki - mindegy mi es mekkora :D
  • Evoluti0N
    #7664
    Volt. Nem is egyszer.
  • molnibalage83
    #7663
    Nekek volt már olyan, hogy Geralt elvesztette a vízbe merülési képességét? Egy kincsért mennék le, de hiába nyomom a c-t baszik lemerülni... Csak a reload segített...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.13. 20:57:09
  • Count Adyn
    #7662
    Gondolom Imlerith után lezártnak tekintik a dolgot:) Ami fura volt hogy Ciri övén ott lóg ugye egy medál mindig, a végén is, de a könyvek elolvasása után kiderült hogy miért:D
  • bardocz
    #7661
    Mondjuk az se lenne rossz. Legjobb lenne valami hatalmas méretű kiegészítő, aminél úgy alakul át a világ, ahogy befejezed a játékot.
  • Negritis
    #7660
    én aszittem majd kieg jön rá
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    de aztán láttam hogy vnan rá ending
  • bardocz
    #7659
    Ez nekem is feltűnt, pedig szívesen elkaptam volna a rohadékot.
  • Prof William
    #7658
    A végével kapcsolatban...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A harmadik banyát csak a bad endingben nyírjuk ki? Ha jó endinget kapunk akkor mi ott örömködünk Cirivel meg Yen v. Triss-el a banya meg el van felejtve?
  • bardocz
    #7657
    Az nekem is picit illúzióromboló. A másik meg a witchhunterek.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ugye őket elég jól szétkapjuk, Trissel.
  • csabika1982
    #7656
    Radovid, aki kész csak az olvassa

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Érdekes miután meghalt semmi nem változott a városban, a városlakók még mindig azt mondják éljen radovid, még is csak egy király halt meg, azt gondoltam változás lesz
  • molnibalage83
    #7655
    Rgr.
  • Negritis
    #7654
    elvileg (én elsőre is igent mondtam) lesz folytatása ennél többet nem mondanék mer az már spoiler
  • molnibalage83
    #7653
    Radoviddal kapcsolatos, aki még ezt nem próbálta, ne olvassa.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Dijskra anno megkért, hogy öljem meg Radovidot vagy vegyek benne részt. Elsőre nemet mondtam, másodjára visszamentem. Ekkor kaptam egy nyúlfarknyi questet, ahol találkoztam rég nem látott barátommal, Thalerrel. És itt véget is ért a dolog egyelőre. Lesz ennek folytatása? Vagy, ha elsőre igent mondtam volna, akkor más lett volna? Erre kíváncsi leszek a második végigjátszásra...


    Basszus, csak úgy gyűik, hogy mit fogok máshogy csinálni a 2. alkalommal, mint az elsőn.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.13. 14:17:16
  • molnibalage83
    #7652
    A jobboldali kettő slotba mehet be és azzal a gombbal húzod elő, amivel bombát dobsz vagy az nyílpuskát használod, csak ki kell vállasztani a tab-al lejövő münben.
  • mate23
    #7651
    üdv! ez a lámpás feladat hogyan kell ugy berakni a lápást hogy használni is tudjam?
  • Nesuten
    #7650
    A főszállal kapcsolatosan ...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    én már kezdtem elveszíteni a fonalat a főszállal kapcsolatban ,de amikor végre Cirit megtaláltam ,hagytam hogy mindenen végigfussunk és felelevenítsük a történteket ami legalább negyed óra beszélgetés lehetett és nagy élményvolt ahogy felelevenedett az elmúlt 90 órányi játék minden egyes csatája története és részlete ...
    Ez a játék olvasásra is alapoz vagy a beszélgetésekre amik igyekeznek összetartani a történéseket ,gondolom ez a mellékküldetések és a kérdőjeles feladatok okozta zavart igyekszik helyre rakni ...
  • Nesuten
    #7649
    Az én tapasztalatom az hogy mindig a legkisebb szintű feladatokkal kell kezdeni és akkor kevesebb feladat válik szürkévé ...
    Viszont azon is áll a beszürkülés hogy mikor mész át Szkelige szigetére ...
    Én megcsináltam szinte az összes mellékküldetést vagy elloptam a kincset a nálamnál jóval erősebb ellenfelektől majd amikor rátermettem .visszatértem és lecsaptam őket " mint vak a poharat " ... azért teszem idézőjelbe mert Halálfutam nehézségen rengetegszer okoz a játék meglepetést és az ellenfelek lenézése az életedbe kerülhet ...
    Utoljára szerkesztette: Nesuten, 2015.07.13. 13:39:10
  • DantesHUN
    #7648
    Hát de Geralt eleve egy szörnyvadász...ez a dolga. Meg nem csak szörnyvadászat van.
  • molnibalage83
    #7647
    Az aggódó polgárt pl. meghagyon a következő játékra szerintem. A nilfagradi táborhoz egyszer lovagoltam le megnézni, hogy be lehet-e menni. Az is köv játék lesz szerintem.
  • Negritis
    #7646
    igen, csak mondjuk honnan tudod hogy melyik olyan és melyik nem?
    pl a kecsketerelgetős nem rossz, de nem is kiemelkedő küldi viszont fun

    aztán van 1-2 ami eléggé brutál pl a novigradi aggódó polgár meg a keira metz féle sziget
    de ott van a shaman circle is ami sztem fasza vagy még kb 15
    szörnyvadászós volt az eltűnt redinai hadtest is (vagy nilfgaard?) én abba úgy futottam bele hogy előbb verte le a szörnyet aztán derült ki hogy hoppá ez vmi Q része

    a kincsvadászós küldik nem túl izgalmasak viszont ott meg a "loot" ami engem érdekelt és azért cisnáltam

    én se csináltam még meg minden küldit, de azért mert a főszál érdekelt azóta meg játszok mást, de sztem visszatérek majd még
  • molnibalage83
    #7645
    Ahogy már írtam, a szörnyvadászos melléküldik egy része egyáltalán nem volt az. A Keira Metz félék azok, de nem mind olyan.
  • DantesHUN
    #7644
    Talán mondjuk azért érdemes megcsinálni a mellékküldetéseket, mert érdekesek...
  • molnibalage83
    #7643
    A menekülök és visszafutok című hülyeséget egyetlen játékban sem csinálom, ezt n+1 helyen leírtam már...

    Nem, nem csak az tolom végig, csak ha nem ad szintet, akkor most minek toljam végig mindet? Csak, hogy kimaxoljam a játékot? Mi marad akkor második végigjátszásra? Mondom az lep meg, hogy mindössze ennyi időre köt ide a főszál, holott Velen és Novigradban azért szépen kell teperni. Biztonsan megcsinálok egy-két mellékest, de hogy minden településen elszórakozzak... Velen/Novigradban is talán a hirdetőtáblák, ha negyedét elolvastam...
  • PeeTeR
    #7642
    egy "Killer Whale" potion es maris elerheto
  • bardocz
    #7641
    Nőkkel kapcsolatban:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én Trissnek mondtam, hogy maradjon, ne menjen Kovirba, és maradt is, ott nem lehetett vele úgy beszélni, hogy a végén ne dugás legyen a vége, de olyan igazán szerlemetvallás nem volt, Yennek meg igen, ő viszont egyszer sem lett megfektetve, a játék vége az lett, hogy Yennel élt tovább hősünk, amit hirtelen nem is értettem :D Aztán a végigjátszás után láttam, hogy volt mellékküldetés, amit nem csináltam meg Trissnek.