16775
banner
  • Evoluti0N
    #8483
    Az volt a vicces nálam, amikor Yen megemlítette Geraltnak az egyik küldinél, hogy szakállt növesztett. Pont előtte voltam borbélynál és teljesen sima volt az arca. :D
  • molnibalage83
    #8482
    Ezért nem váltok frizurát sem. Én is szakállas vagyok, Geralt is legyen zoráll kinézetű. :)

    Asszem hamarosan elkezdem összerakni a Witcher mozimat, de itt-ott tervezek ezt-azt. Igyekszem olyanra venni, mintha valódi filmsorozatl lenne. ;)
  • Prof William
    #8481
    Nekem a Yenneferrel elhált második pásztoróra során Geralt hirtelen a deafault hajával és szakállával jelent meg az általam nyírt figura helyett.

    Hiába Yennefer olyan jó nő hogy Geralt meglátta, minden haja szála (is) vigyázba vágta magát. :)
  • Evoluti0N
    #8480
    Hát, igen. Kicsit hülyén jön ki. Főleg Cirinél, aki irányítasz. Egyik pillanatban még az alap cucc van rajta, aztán átvált a játék játékmenetre és már a DLC-st viseli.
  • molnibalage83
    #8479
    Az alternatív kinézetekkel van egy "apró" probléma. Vannak pre renderelt cutscenek. Ott kicsit néz csak ki hülyén, hogy egyik pillanatban az eredeti, a másikban meg aztán a DLC-s kinézet van.
  • molnibalage83
    #8478
    Megvan az új vas. Fullra húzva megy a cucc. Viszont egy dolog zavar. A bal sarokban ott vírít a Physix "vízjel" az Nvidia VGA miatt. Hogy a rákba lehet azt eltüntetni onnan...?
  • TomStorm
    #8477
    Meglett közben
  • wedge31
    #8476
    Innen le tudod szedni.
  • TomStorm
    #8475
    Ragály kb.hányas szintü a toronyban?
    Halálfutamot megyek és szépen leblokkoltam nála.Tipp,trükk ellene esetleg?
  • Evoluti0N
    #8474
    Elméletileg kiadták a modkitet a játékhoz. Face-n írták, de a hivatalos oldalon. Van link, de nálam nem műxik.

    ez
  • molnibalage83
    #8473
    Elképesztő, hogy ezeket nem irtották ki. A W3-ban pont azt tetszett, hogy semmi ilyesmi nem volt, kivév mikor direkt úgy játszok, hogy csak a vadonból lootolok legnehezebb szinten. Viszont ekkor nem grindolásnak tűnt, hanem egyszerű túlélő szimulátornak.
  • Prof William
    #8472
    Én a Witcher 3-al ellentétben egyszer végigvihető katyvaszként gondolok a DA:I -re. Mert érdekes a sztori és tényleg jók a (karakter)melléküldetések de az érdektelen MMO-s melléküldetések meg a grindolás amit KÖTELEZŐ megcsinálni (és amitől már majdnem vért hánytam a vége felé) ha végig akarod vinni a játékot,teljesen elveszi az ember kedvét a végére.

    A közepe-vége felé már kész nyűg volt végigvinni az "izgalmas" mellékeket, hogy meg legyen az a +1 nyamvadt pont ami után végre mehetek a következő térképre, reménykedve, hogy talán még a sztori is előre fog haladni egy kicsit...

    A Witcher 3-ban ilyet sosem tapasztaltam.
  • lwb
    #8471
    Inkább 2/3 az az 1/3... A DAI fősztorija és a karakterküldetések némelyike (többsége) jó vagy éppen kiváló. Csak ez édeskevés, mivel a játék egy offline MMO, unalmas gyűjtögetősdivel meg grindolással. Amit ráadásul végig csinálnod is kell valamilyen szintig, hogy legyen Powered meg hogy elérd a szükséges szintet a következő főquestig, tehát még csak nem is opcionális.
    Egyszerűen nem tudom magam rávenni, hogy azt újrajátsszam. Pedig még a DA2-őt is végigtoltam háromszor.

    Nagyon félek emiatt a ME: Andromedától. Nagyon nem jó jel, amit a DAI-val csináltak.
  • Although
    #8470
    Nincs vita ezen, vannak itt olyanok akik a sztorit is leszarozták. Közel sem az. Gaider által írt részek mint az időutazós meg üti a Witcher 3 szintet is. Pedig az nem semmi.
    Edit: Csak amit te is írtál, abból következően elmegy az ember kedve az egésztől és az egész egy egyszer végigvihető katyvasz lett.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2015.08.14. 05:47:49
  • xido
    #8469
    Újra és újra felbukkan bennem ehhez hasonló témájú médium,akár film formájában is...Solomon Kane-t látta valamelyiktek? :)
  • Prof William
    #8468
    Pont ez lényeg...

    A DA:I -ben remek a sztori, jók a karakterküldetések, fordulatok vannak amik magukban "hígítatlanul" nagyon jók... De sajnos ezek a remek elemek fel vannak hígítva a legrosszabb harmadrangú játékelemekkel, mint pl a MMO-kat idéző küldetések az elnagyolt világ stb...

    Így ez az "erős főzet" szinte élvezhetetlenné van hígítva. Szerintem a játék minimum 1/3 -át (de akár felét is) ki lehetett volna vágni és akkor egy rövidebb, feszesebb de élvezhetőbb játékot kaptunk volna.

    A Witcher 3-ban viszont nagyjából folyamatos (magas) szintet tud nyújtani a történet, karakterek, hangulat stb... az elejétől a végéig ami miatt sokkal élvezetesebb és emlékezetesebb a játék...
  • Although
    #8467
    Igen az emberek többsége nem tud elvonatkoztatni és külön értékelni egyes elemeket. A DA:I írója nagyon erős és jópár helyen sokkal összetettebb a sztori mint a W3-é. De ez elveszik mert ott a keserű szájíz és az mmo rendszer miatt legtöbb ember egyszer se viszi végig. Maga a fősztori és pár mellékquest és a karakterek sztorijai érdekesek. De ez csak akkor tudod élvezni ha arra vagy kíváncsi és egyszer elvonatkoztatsz a körítéstől. Erre a legtöbb ember képtelen a Bionak nincsenek szar sztorijai.
  • Negritis
    #8466
    azért az Awakening már nem akkora király de a sima DAO minden DLC-vel javasolt

    remélem a Sword Coast Legends fel tud majd nőni
  • Prof William
    #8465
    Természetesen az amit leírtam az Inquisition-ra vonatkozik.

    A Dragon Age: Origins márig nagy kedvencem... Hogy miért nem bírták a 2-3 -at is hasonló stílusban megcsinálni...

    A karakterek és a voice acting Witcher 3-as szintű sok helyen, de a körítés tönkreteszi az egészet.
  • MerlinW
    #8464
    A DA Oirigins és Awakening kötelező anyag. DA2 főszál szinten, Inquisition kuka.
  • molnibalage83
    #8463
    Respect azoknak, akik belevágtak. Valami 4M karakter a teljes szöveg. A leghosszabb mű amit írtam magyar nyelven az 750k táján volt. Mire megírtam az volt majdnem 1 év. Persze nagyrészt egyedül csináltam és angol forrásokból dolgoztam, de tudom, hogy mekkora meló.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.08.13. 14:55:14
  • Daermon
    #8462
    Nekem is kellett nèha szótárt pötyögni. De elvileg már csináljàk a magyarítást hozzá.
  • molnibalage83
    #8461
    A PE angolja olyan szinten van, hogy számomra egyszerűen a szöveg fele homály...
  • Daermon
    #8460
    Arról nem is beszélve, hogy a DA:I játékmechanikailag is konzol butított PC-n (kevés skill slot pl). Nagyon elcseszték... De persze lehet venni hozzá +1 majdnem üres területet 15€-ért meg armort 5€-ért... Amiket jobb helyeken ingyen adnak. Sajna az EAWare egy jó ideje csúnya lejtmenetben van. Pedig a Dragon Age-ben az első rész után több volt (fosok is az új ME miatt).
    Szerencse, hogy vannekünk Witcher meg pl a Pillars of Eternity. Mindegyiken làtszik, hogy a készítők jó játèkot akartak készíteni.
    A Witcher 3-mal meg az RPG műfajt megkoronázták :)
  • Negritis
    #8459
    azért a witcherben is vannak blőd mellékküldetések, de ezek aránya elenyésző hálisten
    de pl a DA:O-ban is vannak nagyon jó mellékszálak, pl az egyik kedvencem az a Shale szál ami végig nagyon faja

    a DAI-vel nem sokat játszottam így nem alkotnék véleményt
    amit mondanék róla hogy túlságosan MMO jellegű bizonyos részeken és ezt nem sikerült kiírtani belőle
    ez sokat visszavesz az élményből

    valamint inkább érzem iparosmunkának mint tényleges "gyermekének" az alkotóknak (ugye volt arról szó h a BW nem akarta a DA2-t sem már csak az EA erőlteti)

    DE amivel a W3 viszi a prímet 2015ben az az hogy nincs benne fizetős skin dlc, meg ilyesmi ami kb minden AAA címnek a sajátja
    Batmantől kezdve a Codokon át mindenhol tele van ilyen dlc-kkel a modern játékipar ami csak azért van hogy lehúzzon rólad 5-10 eurót
    itt viszont csak a 2 tényleges kiegért kérnek pénzt ezt becsülöm nagyon
    Utoljára szerkesztette: Negritis, 2015.08.13. 13:13:03
  • molnibalage83
    #8458
    Hát, akkor cancel. Peidg a játék sztoriját és világát sokan agyonmagasztalták. A voic acting és a karakteranimáció W3 szintűnek tűnt a bemutatók alapján.
  • genndy
    #8457
    DAI inkább az Inquisition-ra vonatkozik, az 1-et én DA-ként vagy DA:O-ként vagy DAO-ként láttam mindenhol emlegetni (ugye a szép teljes címe Dragon Age: Origins, nincs is szám). Prof William egyértelműen az Inquisitionról beszélt.
    Utoljára szerkesztette: genndy, 2015.08.13. 12:48:09
  • Sheltem
    #8456
    I mint inquisiton vagy I mint 1 ? Mert ha az első részről van szó akkor egy mondatoddal sem értek egyet (ettől persze tiszteletben tartom a véleményed) szerintem istenkirály játék én 2szer toltam végig és érik egy 3.
    Ha az Inqusition azt nem ismerem.
  • Evoluti0N
    #8455
    Mindent leírtál, amivel nekem is gondom volt.
  • Prof William
    #8454
    Nem hiszem hogy sokat vesztenél...

    Amit így hirtelen összeszedtem.

    Witcher 3: Hatalmas nyílt és élő világ.
    Dragon Age:I. Hatalmas részekre szabdalt világ ami olyan szinten üres, élettelen és statikus hogy az már fáj.

    Witcher 3: Fordulatos élvezetes sztori.
    Dragon Age-I: Az első 20-25 óra tömény unalom. Még a készítők is mondták, hogy "De hát utána beindul a történet ami nagyon jó!" -ami azt jelenti hogy beismerik, hogy az első 20 óra szxr.Egy jó játék az elejétől végéig jó, nem csak egy bizonyos idő után

    Witcher 3: Fordulatos élvezetes melléküldetések.
    Dragon Age-I: "Gyűjts össze 12 medvetalpat és 3 farkaskarmot mert kell nekem. Vidd el ezt könyvet a XY faluba." Korai MMORPG hangulat a köbön.

    Witcher 3: Hatalmas élő városok..
    Dragon Age-I: Hatalmasnak tűnő üres városok pár NPC-vel akik éjjel nappal nem mozdulnak a helyükről.

    ÉS ez csak pár dolog. Ahhoz képest hogy mindkettő AAA -s RPG -ként lett kiadva a Dragon Age (szerintem) csúfosan leszerepelt.

    Ami a legfontosabb: Witcher 3 szinte minden egyes percén látszik az hatalmas, mindenre kiterjedő törődés, hogy valami egyedit alkossanak, ami a sajnos a DA-ról már nem mondható el.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2015.08.13. 10:23:39
  • Daermon
    #8453
    DA:I az egy 7/10-es, közepes játék. Bio se a régi már.
    A Witcher 3 magasan veri, látszik, hogy rendes játékot akartak kiadni CD Projectesek :)
  • Sheltem
    #8452
    Az első részt told végig, isteni. Nem Witcher 3 de kötelező.
  • Evoluti0N
    #8451
    Akkor az elsőt erősen ajánlom. Aztán tegyél úgy, mintha a másik kettő nem létezne. :D
  • molnibalage83
    #8450
    Egyiket sem.
  • Evoluti0N
    #8449
    Egyik részét se játszottad még?
  • molnibalage83
    #8448
    Hát, akkor részemről a DA akkor asszem ugrott.
  • Prof William
    #8447
    Egyetértek a Witcher 3 az utóbbi évek LEGJOBB RPG-je...

    Az annyira (általam is) várt Dragon Age: Inquisiton labdába sem rúghat mellette.
  • Negritis
    #8446
    egyébként a tényleg ez a gond, hogy nagy kiadók alatt igazán színvonalas rpg-t/folytatást nem lehet kihozni
    ugyanis sok innovációt és rizikót igényel hogy tényleg nagyot szóljon egy játék
    viszont nagy kiadó alatt nem lehet korlátlanul kísérletezgetni mert inkább legyen stabil 2 millió eladás mint bizonytalan 0,5-10 között valami
  • TBTPumpa
    #8445
    Függletlenül még csak-csak, de az EA berkein belül már nem valósítható meg ez (2 évente elő kell állni valamivel, ennyi idő alatt pedig lehetetlenség olyan volumenű és minőségi játékot összehozni, mint a Witcher 3).
  • Evoluti0N
    #8444
    Ó Bioware, Bioware... Mekkora tragédia, ami velük történt. :(