16775
banner
  • molnibalage83
    #8563
    Mi köze van a minőséghez ahhoz, hogy hány órát pakolsz bele gépszerűen és mennyire élvezed? Szerintem az égvilágon semmi. Nem attól lesz egy játék jó, mert szimplán hosszú (lehet).
  • bardocz
    #8562
    Én végigvittem minden céhes küldetést meg a fővonalat, de nem tudom, hogy hogyan lenne benne simán 200 óra.
  • molnibalage83
    #8561
    Mondjuk, ha a W2-vel veszem össze a Skyrimet, akkor is simán elhashal. Hiába open world a Skyrim rohadtul nem vett rá semmi, hogy másodszor is nekifussak.
  • Negritis
    #8560
    Jrpg mennyiségü és minöségü tartalom nyugati akcio rpgben
    Példátlan eddig
  • Sheltem
    #8559
    Direkt utolsó előtti nehézségi fokozaton kezdtem neki, hogy jó sokáig tartson :P (utolsón nem mertem elsőre azért).
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2015.08.23. 22:34:23
  • molnibalage83
    #8558
    Abból, hogy leírtad, hogy a kölyökkel mit csinálsz, nem derül ki egyértelműen. A 7-8 órát elírtam, sokkal több van ennél hátra, de ha innen speedrun módon tolod akkor is legalább 3-4 nagyobb esemény van hátra a szotoriban és még pár jó mellék quest, nem csak Skelligén, ha azt nem pucoltad ki.

    Ha még nem voltál Kaer Mohrenban azzal, akit valahol talász és rájössz, hogy kicsoda, akkor dőlj hátra és élvezd, most pörögnek fel majd az események. ;)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.08.23. 22:27:32
  • genndy
    #8557
    Ja, Kid-et írtál, az zavart meg, azt hittem még csak annál a köcsögnél vagy (illetve Ciri). Akkor mondjuk 2/3, 3/4 (az előkészületek elnyúlhatnak, és utána sem jön még rögtön a végső nagy csata).
  • Sheltem
    #8556
    1/3adánál vagyok?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem a bárós ugly hanem amikor már Kaer Morhenben vannak újra és az ellencsapáson gondolkodnak.
    Kíváncsiságképpen megnéztem egy walkthrough main questlistáját aszerint több mint a felén túl vagyok már(sajnos):
    Ugly Baby
  • molnibalage83
    #8555
    Igen, az összes korábbi fantasy, de talán nem fantasy RPG-t is zárójelb teszi a Witcher 3. A PE-t éppenhogy csak elkezdtem, de a hozzá szükséges angol nyelvtudás miatt abbhagytam.

    Nem igazságos összevetni a Skyrimmel, mert a kettő közt négy év van... Az Skyrimmel készült Eneral MOD-ra leszek kíváncsi, idén jön.
  • genndy
    #8554
    Olyan 1/3-nál lehetsz a fősztorinak, úgyhogy lesz még tartalom ne izgulj (főleg ha csinálod a mellékküldiket is).
    Egyébként az a ~100 óra ami ebben a játékban van nem olyan kimagasló, egy tisztességes rpg-nek kell ennyit tudnia. De pl. a Skyrimben simán van dupla ennyi, DLC-k nélkül. Az viszont tény hogy amit a W3-ba belepakoltak az nagyon komoly, kidolgozott és élvezetes, tehát nem bánom hogy "csak" ennyi (a kérdőjelfelderítés elég jelentős idő tud lenni, abba azért mondjuk beleuntam).
    GOG-os adatlapja szerint magyar feliratot fog kapni a kieg is, remélhetőleg ez tényleg így lesz, de biztosat szerintem még senki sem tud.
  • Sheltem
    #8553
    Csak mégegy mondat: Ugye a 2 nagy kiegészítő is le lesz fordítva magyar feliratúra? Lehet már tudni?
  • Sheltem
    #8552
    De hogy a fenébe tudtak ennyi tartalmat belerakni egy játékba? Ennyi quest és mind (a mellékküldik is) kidolgozattabbak mint BÁRMELYIK másik játékban. Skyrim, Dragon Age, Divinity Original Sin, Pillars of Eternity csak csókolommal köszönhet ennek a játéknak egyszerűen más kategória ez mint az összes többi. Pedig azokat is imádom, de mintha hirtelen ugrottunk volna 5 évet vagy nem is tudom hogy fogalmazzam meg...
    Olyan érzésem van mintha ezt a játékot 10x annyian csinálták volna mint a többit amit említettem(a küldetések kidolgozottsága miatt).
    Ami persze butaság de mégis ez az érzésem..
    Najó tiszta nyál már az asztalom a csöpögéstől befejeztem :)
  • molnibalage83
    #8551
    Ha még nem találtad meg akit keresel, akkor azért még minimum van 7-8 órád kérdőjelek nélkül is és lesz még pár igen faszányos dolog a szotoriban.
  • Sheltem
    #8550
    Bamme nem tudom lerakni ezt a játékot... 9 óra van 5:40 kor kelek és minden bajom van, szerettem volna még pár mellékküldit kipucolni.

    Ugly Kid nél tartok a fősztoriban úgyhogy nem lehet már sok a játékból :( Lvl 25 vagyok most kalapáltattam ki a lvl 25 ös fejlesztett macska kardokat(vas és ezüstöt is) elég jól sikerültek.
    Mellékküldi van még bőven(annak ellenére, hogy jóval többet csináltam mint főküldetést), kártyázásra nem feküdtem még rá.
    fosok, hogy közel a vége jó lenne ha minél tovább tartana, ebből a játékból semennyi sem elég.
    Eddig 1 bugos questem volt (1.06) a forró nyomon... akárhogy fejeztem be akármelyik fázisban ha utána akartam térképet váltani egyszerűen kidobott windowsba a játék. Úgyhogy azt az egyet kihagytam (failed lett egy idő után hálistennek).

    Ja játékidő a játék szerint 2 nap 19 óra szóval ha jól számolom 67 óra eddig., szerintem 100 simán lesz. Skeligén kívül a többi területen az összes kérdőjel megvan szinte ott még rengeteg hiányzik.
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2015.08.23. 21:10:07
  • Negritis
    #8549
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    van egy pajta és ott vannak láncok a földön asszem úgy lehet előcsalni
  • Sheltem
    #8548
    Morkvargot hogy találom meg a farkasbőrben című questben? össze vissza szaladgálok a kertben, van 2 zárt ajtó, kipucoltam a kút alatti részt is de sehogy nem találom a dögöt.
  • molnibalage83
    #8547
    Nem tudom, hogy hanyadik fejezetben vagy, de oda bármikor vissza tudsz majd menni a a sztori egy pontja után.
  • MertHogy
    #8546
    Ez a NG+ elég érdekes, ugye a fejlesztők azt írták, hogy aki nincs 30-as szintű azt a program felhúzza, én 38-asként kezdtem újra. Na már most, viszont a küldetések szint követelménye mintha a 30-as szinthez lenne igazítva, emlékszek amikor elkezdtem a játékot, Fehér Gyümölcsöst 5. szinten hagytam el, Triss küldetéséhez 10. szint kellett, most 41-esként jöttem el onnan és 40-es kell ehhez a küldetéshez. Elkezdtem Velent felfedezni, néhány küldetés alapból szürke, mert túl magas a szintem hozzá. Más tapasztalt ilyet?

    Ui.: Ha Vizimába jártok a belső udvaron érdemes a falmentén végig menni witcher érzékkel, lesz ott egy titkos ajtó, benne levél ami kapcsolódik a witcher első részének egyik fontos eseményéhez.

  • Sheltem
    #8545
    Végigcsináltam a macska iskola questjeit összeszedtem mindent viszont a fejlesztett acél macska kard(tehát a 2. szint) nincs a listámban. Mit lehet ilyenkor tenni ?

    Azonkívül egy olyan kérdésem is lenne, hogy a farkas iskola cuccai Kaer Morhen be kezdődnek ahova nem tudok visszamenni. Később tudok majd? Köszi
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2015.08.23. 08:28:32
  • molnibalage83
    #8544
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez a szál a kettő között van. Befolyással van a három végkimenetelre is attól függően, hogy Cirivel mit teszel, de csak egy esetben jön elő, ha Philippát nem erőszakkal hozod el Djistrától. Akkor atkiválódik az a lehetőség, hogy Roche-val és Philippával megölödöd Radovidot. Enélkül a sokak áltlal "bittersweet" ending nem lehet, amikor Ciriből az lesz, aki. Philippával mindenképpen találkozol, de Dijstránál figyelj, hogy mit csinálsz. Ez már egyébként igencsak a játék végén lesz.
  • roolandsan
    #8543
    Igen, rá gondoltam.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Melléküldiben vagy a főszálban találkozok vele?Csak azért kérdezem mert nem szeretném kihagyni :P
  • molnibalage83
    #8542
    2:48-nál Philippa varázslónő van. Arra gondolsz? Ha igen, akkor spoilerben válaszolok megerősítés után.
  • roolandsan
    #8541
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tudja valaki hogy 2:48-nál az melyik küldik? Köszi!
  • Sheltem
    #8540
    Srácok a "forró nyomon" küldetésben amikor
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    el kell intézni hammondot
    utána teleportálnék vissza egy másik térképre és kilép a játék.
    Eddig egy quest sem volt bugos, másnál is volt ez ?
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2015.08.22. 18:47:50
  • MertHogy
    #8539
    Na én is végig értem a játékon és azt kell mondjam a KOTOR óta nem volt részem ilyen élményben, a története hibátlan, tökéletesen illik Sapkowski világába, ugyanis nem csak felhasználta azt, hanem tovább vitte/lezárta/megmagyarázta azon részeket amiket az író nem igazán tett meg. Gondolok itt:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az Ithlinne jóslatok:A Fehér Fagy, Emhyr var Emreis jóslata,a Vad Falka szerepére
    . Nem vagyok nagy játékos és nekem elég kemények voltak azok a részek ahol
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    gyerekek halhattak meg a döntéseink értelmében
    (Bárós küldetés), vagy amikor egy intelligensebb sírbanya elrabolt egy gyereket és megtaláltuk őt egy bográcsban.
    .
    A befejezések is tetszetek
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Ciri witcher lesz a legjobb, mármint Ciri szempontjából, végre szabad lehet. De a legszebb, legmeghatóbb amikor elmegy, feláldozva saját szabadságát egy magasabb célért.
    .
    Most így röviden ennyi, neki futok a NG+-szal újra.
    Ezek után bármivel is játszani, hát...

  • Shep
    #8538
    Én is kikerestem egyet, hogy ne járjak úgy, mint először, hogy azt sem tudom melyiket importálom.
  • bardocz
    #8537
    Akkor szépen elrakok egy mentést, hogy meglegyen, mire az újrajátszáshoz jutok. Köszi!
  • Shep
    #8536
    Igen.
  • bardocz
    #8535
    NG+-ban lehet majd új W2 mentést használni?
  • Shep
    #8534
    Nem tudom, majd megnézem.
  • Negritis
    #8533
    a talált vipera jobb mint a sima? mármint a nem new game+s mert az ha jól emléxem ilyen lvl7es volt
    Utoljára szerkesztette: Negritis, 2015.08.22. 16:14:13
  • Shep
    #8532
    NG+ -ban, találtam Vipera kardhoz alaprajzot, esetleg lesz fullos páncél szett is hozzá, vagy azért ennyire ne várjak sokat egy ingyenes DLC-től?
  • molnibalage83
    #8531
    Zsír.
  • molnibalage83
    #8530
    Márint a fővonalban való részvétle. A romance szál nekem sokkal mélyebbnek tűnik, mert az egész bál és minden más ő románc szálának felvezetése. Yennél meg van egy szem dzsinn és ennyi, ha jól tudom...
  • molnibalage83
    #8529
    Sosem értem, hogy az ilyeneket miért nem posztolja ki bárki a nemzetközi fórumon. Sajnos ez nem egyedi hozzállás, más topikban is találkoztam vele.
  • genndy
    #8528
    Az nem jó, gyorsutazásnál/állásbetöltésnél eltűnnek a ledobált cuccok. Plusz az a nagytérképen nem látszik.
    A gyorsutazósat le is töltöttem. Bár azzal is csak útjelzőhöz lehet utazni, bárhová azért nem. Mindegy, már ez is segítség.

    @xido: az még megoldható. Van pl. ez a Gwent guide. Kinyomtatod, pipálgatod.
    Utoljára szerkesztette: genndy, 2015.08.21. 08:51:46
  • AnuluWork #8527
    Van olyan mod, ahol nem kell útjelzőhöz menned gyorsutazni. De ha térkép széléhez érsz el, akkor sem kell. :)

    Az utolsó előtti viszont tényleg korrekt lenne. Mint amikor több pont van, és megjeleníti a többit is, nem csak amit kiválasztottál. A pontoknál különben is kiírják mi a feladat.

    Viszont, több olyan küldi van, ahol ha kimaradHAT egy rész, ha nem jó a sorrend.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2015.08.21. 07:36:20
  • AnuluWork #8526
    Én levágok a földre előtte egy cuccost, és ott az X. :)
  • RatBaG #8525
    triss vonala sokkal kevésbé kidolgozott, volt is sírás miatta, és ki is lesz bővítve.
  • RatBaG #8524
    http://imgur.com/a/oySlK