16775
banner
  • Sheltem
    #8603
    Namost akkor nevessetek ki...
    A játékban belezúgtam trissbe de most megint az van, hogy Jenneferrel vagyok és neki se tudtam ellenállni. Nem lesz ennek jó vége.
    De hát ha k*rvajó nő mindkettő és ráadásul olyan édesek, hogy kimondhatatlan. 39 évesen nem vagyok normális :)
    Imádom ezt a játékot...tegnap csak mellékküldiket csinálgattam ígyis elrepült 4 óra.
    Most 3 nap 2 óránál tartok(ha jól számolom az 73 óra) és a főszálhoz hozzá se nyúltam ott vagyok ahol írtam.
  • Voltan
    #8602
    Így van. Nagyon jó minőségű kardokat lehet venni mai gyártóktól is, európai és japán darabokat is.

    Nekem pl, van ilyenem , rugóacélból van, és még csak nem is a hagyományos módon kovácsolták, de van olyan jó, mint a hagyományos japán pengék, és bizonyos szempontból strapabíróbb is.
    Teszteltem eleget, kurvajó kard.
  • ropi88
    #8601
    Köszönöm
  • genndy
    #8600
    Mert kell neki más is: Debug Console Enabler Updated
    Nexus szól letöltésnél hogy ez is szükséges.
  • molnibalage83
    #8599
    Én csak a triss mod-ot használom és ott úgy működik, hogy kell egy mods könyvtár és a mod-ot tartalmazó könyvtárat oda be kellett másolni.

    Más. Tengernyi FX modot találtam. Nekem valahogy az a véleményem, hogy mindegyik más, de egyik sem jobb, mint az eredeti kinézet. Ettől nem lesz minőségileg más.
  • ropi88
    #8598
    Nekem már ott van valami baj, hogy bemásolom a mod-ot és nem indul el a játék...

    bemásolom a mod-ot a witcher 3/mods mappába és ha elindítom a játékot ez az üzenet fogad:
    Error game\player\playercheats.ws(76): Unknown type 'EEffectType' for property 'type'.
    Error game\player\playercheats.ws(78): Unknown type 'SCustomEffectParams' for property 'params'.
    Error game\player\playercheats.ws(103): Unknown type 'EEffectType' for property 'type'.
    Error game\player\playercheats.ws(105): Unknown type 'SCustomEffectParams' for property 'params'.
    Error game\player\playercheats.ws(148): Unknown type 'W3PlayerWitcher' for property 'lm'.
    Error game\player\playercheats.ws(171): Unknown type 'W3PlayerWitcher' for property 'lm'.
    Error game\player\playercheats.ws(206): Unknown type 'W3Switch' for property 'sw'.
    Error game\player\playercheats.ws(259): Unknown type 'ENPCFightStage' for property 'stage'.

    Utoljára szerkesztette: ropi88, 2015.08.25. 12:49:16
  • genndy
    #8597
    Ez a része is teljesen világos, ugye?: "You only need to type "ToggleLock" in console, while interaction button is visible." Tehát csak úgy maguktól nem lesznek nyitva az ajtók.
  • ropi88
    #8596
    Hopp bocsánat. Az összes nyitott ajtó mod-ra
    Door Unlocker
  • Kurfürst
    #8595
    OFF -

    Ez azért nem teljesen igaz. A japó kardok kovácsolási technikákját (lényegében egy puha, rugalmas belső vasmagra lett rátekerve egy keményre kidolgozott acélréteg, így kard egyszerre lehetett rugalmas és éles) a gyenge fém alapanyagok és a fejletletlen ötvözési technikák hozták életre. A japóknak tudtommal eleve gyenge minőségű vasérc állt csak rendelkezésére és a maihoz képest fejletlen fémművesség okán nem is tudtak volna olyan acélt kovácsolni, ami erős és ruglmas (tehát ellenálló), továbbá megfelelő kemény is volt egyben, mert ez utóbbi általában az anyag ridegségével, törékenységével is jár, de az élességtartáshoz viszont szükséges. A maga korában zseniális (noha nem teljesen egyedi, lényegéből Indiából eredő) megoldás volt, kicsit mint a keleti kompozit íjak, ahol kemény és rugalmas anyagokat kombináltak.

    Ma már ez nem annyira probléma, sokkal modernebb ötvözött, nagyszilárdságú acélok állnak rendelkezésére, az anyagszerkeztről is sokkal többet tudunk és összehasonlíthatatlan jobban lehet kontrollálni is a vasban kialakuló kristályszerkezeteket és ezáltal az anyag tulajdonságait is. Olyan övözőanyagaink (molibdén, vanádium, nikkel, króm stb.) vannak, amelyek a középkori vasművességkez képest összehasonlíthatatlanul jobb tulajdonságú, egyszerre kemény és ellenálló alapanyagot eredményeznek. A XIX ezért is nem bíbelődtek a különböző damaszkolási technikákkal, legfeljebb díszítési céllal.

    Ettől függetlenül művészi igényességűek ezek a régi pengék. A Britishben egyszer láttam egy kb. 900 éves japán pengét, olyan volt, mintha új lett volna..
  • molnibalage83
    #8594
    Ez most mire vonatkozó kérdés? A Triss féle MOD-ra?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.08.25. 09:52:13
  • ropi88
    #8593
    Hello!

    Hiába csinálok egy Mods mappát a witcher főkönyvtárában, nem indul. Járt már más is így?
    Köszönöm
  • molnibalage83
    #8592
    Mármint miben? A tömegtermeléses egyből készült csak kinézetre azonos naná, hogy nem. A japán kardok tudommal igen sok réteg egymásra hajtogatásával készülnek és nem egy darabból vannak kovácsolva. Ezt ma is meg lehet csinálni, csak a kard ára olyan lesz, mint a régi mérce szerint. Egy milliomosnak (dollárban) telik rá...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.08.24. 20:10:04
  • Negritis
    #8591
    az a durva h a mai teknikával készített katanák labdába se rúgnak a 16. századi japán kardok mellett
  • molnibalage83
    #8590
    Láttam már pár kardot, de mindig lenyűgöz. A mai gépekkel és technikával is milyen iszonyatos meló ezt megcsinálni. Anno meg kézzel kellett kalapálni és csinálni szinte mindent. Nem semmi.
  • Negritis
    #8589
  • molnibalage83
    #8588
    Dehogy. Anno még azt is mondtam, hogy az NG+ hülyeségnek tartom...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.08.24. 19:02:22
  • MertHogy
    #8587
    Tuti bug, én is azt mondom.
    De szerintem ez az egész NG+(gondolom te is NG+ kezdted újra) nem kicsit bugos pl.:
    -leverem a banditákat, ők sebeznek szépen, kifosztom őket, a kardjaik pedig néha 4-6 sebzésűek, mint sima játéknál.
    -witcher érzékkel közelítek az őrzőt kincs felé, szépen vibrál, odaérek 10m-re, eltűnik a vibrálás, nem lehet kifosztani, így nem lesz szürke az ikon.
    -kereskedő ikon jelenik meg olyan helyen ahol semmi sincs.
    Kb. 8 óra NG+ játék után ezekre a hibákra lettem figyelmes.
  • Shep
    #8586
    Nekem jó, úgyhogy valami bug lesz.
  • molnibalage83
    #8585
    Első végigjátszására látszott minden kérőjel. Most 0 kérdőjel van.Semmi sem látszik a térképen csak akkor, ha odamész a közelébe. Felkapcsoltam mindent a HUD-on és újraindítottam, de akkor sincs a fel nem derített helyeken semmiféle ikon.
  • MertHogy
    #8584
    Milyen ikonokra gondolsz? Nálam például a kereskedők és fogadók Fehér Gyümölcsösnél látszanak, a többinél nem mindig, Novigradnál szinte semmi, se kovács, se bordély, se bolt. Persze a kérdőjelek által takart dolgok rendesen látszanak(tábor, szörnyfészek, kincs...).
  • molnibalage83
    #8583
    Nem tudom, hogy milyen beállítástól lehet, de nekem a nagy térképen sem tűnnek fel az ikonok, ameddig nem találom meg őket. A HUD beállításoknál nem találok semmi ilyesmit. Másnál is ez van?
  • Prof William
    #8582
    Kösz a választ. Akkor elnézek oda...
  • lalakov
    #8581
    Akkor van is értelme, jól hangzik, köszönöm.

    Prof William:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Farkas páncélcsalád küldetése miatt mentem ahhoz a romhoz és akkor kaptam meg a küldetést. Szerintem ez a legnagyobb rom ezen a térképen. Nincs messze a witcher vártól.
  • Prof William
    #8580
    Hm... pedig azt hittem bejártam Kaer Mohren környékét rendesen... Úgy tűnik még mindig van benne, olyan ,amivel nem találkoztam...

    Valami infót tudsz linkelni a küldetésről?
  • Evoluti0N
    #8579
    Igen. A disznós DLC küldivel volt gondom és a következő patch-csel javították.
  • lalakov
    #8578
    És javítva is lett?
  • Evoluti0N
    #8577
    Jelentettem hibát, amit találtam. Utánakerestem a játék fórumán és ott azt is ajánlották, hogy küldjünk mentést a fejlesztőknek mailben. Küldtem is és megköszönő válasz emailt is kaptam. Szal, igen, érdemes jelenteni. :)
  • lalakov
    #8576
    Ezeket a hibákat jelenti valaki? Egy másik küldetést már jelentettem, válaszoltak is, hogy megnézik (küldtem mentést róla).
  • wedge31
    #8575
    Valszeg nem jártál annál a helynél ahol Geraltot kiképezték mert ott aktiválodik ez a küldetés.
    Utoljára szerkesztette: wedge31, 2015.08.24. 14:26:05
  • Prof William
    #8574
    Melyik küldetés ez?

    Ezzel valahogy nem találkoztam.. Vagy csak én nem emlékszem rá?
  • lalakov
    #8573
    Az 1.08-as patchig nekem sem volt gondom egy küldetéssel sem, azóta ez a második. :(
  • bardocz
    #8572
    Amikor először próbáltam, már akkor sem értettem körülötte a nagy hype-ot, pedig akkor még csak a W1, W2 volt. A dungeonokban meg az, hogy minden fal vagy merőleges, vagy 45 fokban áll egymáshoz képest, minden tér valami négyszög alakú, vagy kerek, nagyon mű. A dwarfok vagy kiknek a barlangjai voltak kicsit érdekesek, meg az a színes, lebegő medúzás.
  • Sheltem
    #8571
    Jó hát ez olyan, hogy amikor kijött a Skyrim én el voltam szállva attól, hogy végre nem az van mint az Oblivionban, hogy hatalmas világ de rengeteg ismétlődő 100% ig ugyanolyan(!) dungeon van, hanem mindegyik más.
    Most kijött a Witcher 3 és a Skyrim egy sivár élettelen játéknak tűnik mellette, pedig nem az.
    Csak hát a Witcher 3 most "kicsit" emelt a lécen..És igen ez az egyik legnagyobb pozitívuma, hogy "Él" a világ..
  • bardocz
    #8570
    Hát ez az, nekem az a világ annyira halott. A barlangoktól meg már frászt kaptam egy idő után.
  • Sheltem
    #8569
    Nekem nem volt bugos, simán ment elsőre (1.06).
    3-4 helyen kellett lámpázni aztán legyakni a szellemeket és kész volt a küldi ha jól emlékszem.
  • lalakov
    #8568
  • molnibalage83
    #8567
    Az nekem bugos volt és nem lehetett megcsinálni.
  • lalakov
    #8566
    Segítség kéne egy küldetéshez Kaer Mohrenben:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Bástya küldetésben eltemettem a csontokat. Most azt mondja nézzem meg a lámpással a leomlott tornyot. Amikor a kis srácot tanítja a szellem az megvan, de mit kéne még?


    Köszönöm.
  • xido
    #8565
    ha open world és tele van dögökkel,van mikor az ember nem akar haladni,csak megy,felfedez,hentel,gyűjt :)
  • bardocz
    #8564
    "Egyébként az a ~100 óra ami ebben a játékban van nem olyan kimagasló, egy tisztességes rpg-nek kell ennyit tudnia. De pl. a Skyrimben simán van dupla ennyi, DLC-k nélkül."

    Félig meddig erre reagáltam a tiéd mellett.