16775
banner
  • MertHogy
    #8683
    Persze látom és ennek ellenére állítom nem nehezebb így a játék, sőt könnyebb. Mikor elkezdtem, 10-es szinten belefutottam 16-os nekkerekbe, esélyemse volt, most 41-es ként 48-as nekkerekkel feltudom venni a harcot, mert meg vannak a jobb főzetek, olajok és főleg az erős quen, csak ezt használom, meg ritkán a yrden, ha az ellenfél kívánja.
    Véleményem szerint a nekkerek, bűzdémonok meg a hasonló csoportban vadászó szörnyek, messze nagyobb kihívást jelentenek, mint az egyedüli, ritka dögök: griff, lesi, vérfarkas stb.
    Utoljára szerkesztette: MertHogy, 2015.08.28. 16:16:50
  • cylonflatus
    #8682
    Kellene a mail címed, hogy el tudjam küldeni a hozzáférést a Drivehoz! Privátban küldd el.
  • cylonflatus
    #8681
    Igaz, ezek előnyt jelentenek, de láttad milyen ellenfelek vannak? Amikor rám ugrik egy tucat 40-es farkas, nem beszélve mondjuk egy 60-as griffről, akkor ezek az előnyök hirtelen nagyon vékonyak lesznek, sőt...
  • cylonflatus
    #8680
    Így igaz, és pontosan úgy játszottam ahogy mondod. A megjelenés napján (valamikor májusban, már nem emlékszem) kezdtem el játszani, egy-két nap kivételével minden nap toltam, hétvégeken vagy amikor több időm volt akár 15 órákat is, és a múlt héten értem a végére. Szerintem elmondhatom magamról, hogy elég HC módon játszottam ;) Nem sok játékot játszok végig, elég válogatós vagyok. De a Witcher, anno az első résszel... ez a játék, a lore, az univerzumával, teremtményeivel, karaktereivel, történelmével abszolút telibe találta a pici szívem (pici höhö, pici a mázsához hiányzik a mérlegen).
  • MertHogy
    #8679
    NG+

    Szerintem nem igazán lett jó, elve rengeteg előnyt jelent az, hogy az inventory nem üres: főzetek, olajok, összetevők. Ha a jeleket jól tápoltad, már azok is a rendelkezésedre állnak. Bár azt nem tudom, hogy a jelek erejét befolyásolj- e a szintlépés, mert nálam a quen maxon van, lehet később gyenge lesz 60-70-es szintű ellenfeleknél. De a legnagyobb gond az, hogy a szörnyeket csak 30 szintnyivel emeli meg, tehát ha mondjuk te 38-asként kezded újra, akkor könnyebb dolgod van a harcban, mint nulláról újra kezdve. Gondoltam újra kezdem csak simán, de már nincs kedvem, marad így.

    Nekem is meg van az Official Guide , azt kell mondjam, nagyon hasznos, főleg az interaktív térkép, pl. jelöli azt, hogy a kiszabadított foglyok hova fognak menni, vagy, hogy a vándor kereskedőknek mi az útvonaluk, a fellelhető ládákat is mutatja, ráadásul azt is melyik tartalmaz értékesebb holmit.
  • molnibalage83
    #8678
    Én elolvasnám.

    Ha igazi HC élményre vágysz, akkor csak a vadonból lootolást javaslom a legnehezebb szinten. Így már értelmet nyer egy picit a craft rendszer és a pénznek is lesz értéke.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.08.28. 14:47:06
  • cylonflatus
    #8677
    Nekem megvan az Official Strategy Guide, ebben megtalálod az összes fő-, mellékküldetést az összes lehetséges megoldásával és azok összes lehetséges következményeivel, az összes kérdőjeles hely tartalmával. Az összes karakter akivel kártyázni lehet ill. milyen kártyalap nyerhető tőlük és hol, az összes recept, páncél, fegyver lelőhelye a legutolsó szál gazig, egyszóval minden, tényleg minden. Használatát pont ezért fokozott óvatosság mellet ajánlom, én pl bele sem néztem csak miután végigjátszottam, na jó, mondjuk majdnem akkor is szereztem. 830 Mb pdf, fölrakom a Drivera (Google Drive) és adok hozzáférést ha érdekel, onnan leszedheted. Ha valaki más is olvassa és érdekli természetesen mindenkinek áll az ajánlat!

    Más. Most éppen újrázok, másodjára az NG+ -val indítottam, max nehézség mellett ofkorz. Még nagyon az elején vagyok, aki esetleg már jobban elmerült az NG+ -ban mondana pár mondatot a tapasztalatairól? Van értelme? Mert amit eddig tapasztaltam az nekem elég vékony. Egyre többször gondolok arra, hogy simán újrakezdem NG+ nélkül, mert nem tesz annyi plusszt a játékhoz.
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2015.08.28. 14:41:46
  • cylonflatus
    #8676
    Ami Kaer Morhenben volt Lamberttel és Eskellel? Az fergeteges, és amikor már azt hittem, hogy nem tudják fokozni, akkor jön Lambert a Megascope-os ötletével... (ez még nem spoiler)
  • genndy
    #8675
    Dara, az lesz, megnyugodhatsz :)
  • molnibalage83
    #8674
    Csak azért fogom még egyszer végigtolni a mostani után a kiegekkel, hogy lássam majd Yennefer és Triss reakcióit, amikor nem Triss vonalát választom. Sajnon a KM-i jelenetből nem láttam még olyan videót (vagy nincs eltérés), amikor Yennt választottad már addigra.
  • Prof William
    #8673
    Az éjszakai ivóparti valami fergeteges. Az lényeg hogy mindenre igent kell mondani, ami illuminált állapotban már elég könnyű. :)
  • Negritis
    #8672
    van az a mondás hogy ha a barátaid inni hívnak akkor az asszony miatt ne hagyd ott őket, remélem ezt betarto(tta)d :D
  • Sheltem
    #8671
    A játék vége felé eléggé felgyorsulnak az események :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez a hógolyózás nagyon aranyos volt...Nagyon remélem, hogy "ciri" bekattan jobban a bosszúvágy miatt és mégjobban előjönnek a "szuperképességei". Remélem valami olyasmi lesz a végén, hogy ledarálom vele az egész vad falkát amikor már rájön hogyan kontrollálja ezeket a képességeket...klassz befejezés lenne. Más: Az a fej Trissnek amikor Jenefeer szájoncsókolja Geraltot :) (sajnáltam szegényt, imádom a csajt) Nem egyszerű a szituáció az biztos. Erre is kíváncsi leszek mi lesz belőle.
  • dartonite
    #8670
    :)))
  • RatBaG #8669


    A Frightening Tale

    You're minding your own business in your quiet, comfy little village, when suddenly you spot some white haired freak selling tons of swords and armor to every merchant in town and running from house to house pillaging the hard working peasants from food and coin. Without a hesitation you run to your home to protect your family and belongings. You lock your door tight and hide inside. Suddenly you see the torch outside your hut go out and re ignite itself 5 times. A whisper slips through the door and time stands still:

    "How about a round of gwent?"

    Utoljára szerkesztette: RatBaG, 2015.08.27. 23:25:13
  • Negritis
    #8668
    anyagilag elvileg már sikeres amúgy :D
  • Evoluti0N
    #8667
    PS4-re, Xbox One-ra, PS3-ra, Xbox 360-ra megjelent MMOFPS. Nagy volt körülötte a hype, de aztán végül csalódás lett. Főleg azért volt nagy a hype, mert a Bungie készítette (Halo fejlesztői). A történet zagyva, a tartalom kevés és kismillió drága DLC-vel akarják bővíteni a játékot, amik sokak szerint érezhetően kivágott tartalom, amit külön pénzért adnak el.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2015.08.27. 22:08:55
  • MertHogy
    #8666
    Hogyne! Többek közt azért is van ez a fórum.

    Valami infót adhatnának már az őszi kiegészítőről, nagyon várom, az üvegembert már megtaláltam a játékban, aki majd a küldetéseket adja, mondjuk nem kellet keresni, összefutunk vele egy főküldetés folyamán, csak most, hogy újra kezdtem jöttem rá, hogy ő az.
    Utoljára szerkesztette: MertHogy, 2015.08.27. 20:49:23
  • Prince23
    #8665
    Valaki tudna nekem venni egy Witcher 3 Steam giftet? 3 játék cseréért. Armored Warfare Lord of War Bundle (65 euró), Shadowrun Hong Kong (20 eu). The Flock 15 eu
  • TopGun
    #8664
    Uppsz! ezt nem is tudtam! koszi! akkor megprobalom ezt! Ha elakadtam kereslhetlek meg?
  • MertHogy
    #8663
    Persze, tudsz harcolni, amikor lenyomod a bal egeret, még az idő is lassul a pontosabb célzás és találat érdekében.

    molnibalage83:hát az egy ilyen... olyan.
    Utoljára szerkesztette: MertHogy, 2015.08.27. 20:25:01
  • molnibalage83
    #8662
    Azt sem tudom, hogy mi az a Desteny...
  • TopGun
    #8661
    Ezekszerint akkor karddal kell tamadni? De lovaglas kozben is elo tudom venni a kardot? ha megallok, akkor meglep es buktam a kuldetest es azt nem szeretnem :(
  • MertHogy
    #8660
    Utoléred és kardal levágod, nem fog meghalni, vagy ezt próbáltad és ennek ellenére sem működik?
  • MertHogy
    #8659
    Csak az utóbbiról tudom, hogy nem az, mert az A Road with No Return-ról nem igazán találtam háttérinfót, pontosabban nem kerestem túlzottan, de mivel Gerealt születése előtt játszódik és Sapkowski írta, ezért gondolom a része lehet, de talán ennél nem is lényeg. A másiknál már ugye más a helyzet, maguk a játék készítői sem vették figyelembe a készítéskor. Ők abból indulnak, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Geralt és Yen boldogan tengetik napjaikat Avalon szigetén, aztán jön a Vad Falka...
  • TopGun
    #8658
    Sziasztok! Van egy kerdesem, En mar reg nem toltam a jatekot, de most ujra nekiallnek, ott tartok, hogy egy kereskedot, aki atvert le kellene rantani, vagy lokni a lovarol, de nem tudom hogy kell megcsinalni? :( windows8.1 64BIT alatt tolom, segitsen valaki, legyen szives.
  • Evoluti0N
    #8657
    Jah. A 8. könyv fordítása készül. Hallottam róla. A két sztorit se olvastam. Szóval az egyik canon? Azt hittem, hogy egyik se az.
  • MertHogy
    #8656
    Azt tudtad, hogy nem a hetedik könyv az utolsó witcher történet Sapkowski tollából, igen van egy 8. könyv is, egy előzmény sztori. De Sapkowskitól 2000-ben megjelent egy novellás kötet, aminek a címe "Coś się kończy, coś się zaczyna" azaz "Something Ends, Something Begins - Valami véget ér, valami kezdődik", ez volt az utolsó főküldetés címe a Witcher 3-ban. Ez a könyv egy novellás gyűjtemény az író különböző műveiből, 8 novellát tartalmaz, ebből kettő a witcher világban játszódik.
    Az egyik Visennaról and Korinról szól, ők Geralt szülei (A Road with No Return), a másik Geralt és Yennifer esküvőjéről (Something Ends, Something Begins). Bár az utóbbi nem számít hivatalosan a canon részének. Egy lengyel műfordító esküvői ajándékának szánta.

    Itt van róla egy rajongói fordítás, az utóbbiról:
    witcher.gamepedia.com/Fan_translation_of_Something_Ends,_Something_Begins

    (Elvileg nem tehetnék közzé a reg.-tól számítva 30 napig linket, de talán nem lesz gond.)
    Utoljára szerkesztette: MertHogy, 2015.08.27. 19:03:56
  • genndy
    #8655
    Tudom, rád gondoltam
  • Evoluti0N
    #8654
    A MGS V biztos, hogy jó lesz, de a sok pozitív kritikát fenntartásokkal kell kezelni, mivel a tesztelés nem éppen a legetikusabb módon zajlott. Nem kaptak a játék "újságírók" tesztpéldányt, hanem ilyen Konami által szervezett "táborban" voltak, ahol a seggüket is kinyalták és ott játszották a játékot, miközben egy-egy Konami dolgozó figyelte őket, hogy minden rendben van-e, elégedettek-e a játékkal.
  • MertHogy
    #8653
    Jut eszembe, úgy is téma a Miro$$$oft (tudom, hogy az "s" helyére 10 db $ jelet szokás rakni, de én most beérem 3-mal is, remélem nincs harag) Lara szerelmi kapcsolat, ott a Crystal Dynamics elmondta, hogy a játék marketingjéért a Miro$$$oft fele, tehát nekik ez egy vasukba se kerül, ha még a játék előállításában is segédkeznek, akkor nekik az exkluzivitás lehet, hogy jó üzlet volt, a Miro$$$oftnak nem biztos.
  • MertHogy
    #8652
    A GTA V 175 millába került, azon nem is csodálkozom, de egy Destiny 500 millióba, szerény véleményem szerint ez a játék nem szólt akkorát, mint amekkorára fújták. Persze sok minden múlik mennyi ideig, hol, mennyien készítették, csak érdekes látni ezeket a számokat.
    Úgye szegény Kojimát azért menesztette részben a Konami, mert sokat költött a játékára, vagyis 80 millát, lehet, hogy ennél még több elmegy mire kijön(már csak ötöt kell aludni).
    Érződik a W3-on, hogy szívvel-lélekkel csinálták és az előzetes teszteknél a MGS 5-nél is ezt emlegetik, bele adtak mindent. Hol mondható el ez egy COD, AC, Battlefieldnél.
  • molnibalage83
    #8651
    Nem értem, hogy a W1-2 sikeres után mire kellett ekkora marketing költség. Akinekt tetszett az első két rész (millió tábor) annak kb. annyi hírverés kell, hogy YT videók és release date. Csá.

    Mivel én nem követem a híreket azt sem tudtam, hogy jön a 3. rész, a release után tudtam meg mikor éppen a 2. résszel játszottam.
  • Negritis
    #8650
    + Kevin Spacey gázsija valszeg nem éppen olcsóbb mint a lengyel barátok közt szereplőjének
  • Evoluti0N
    #8649
    Több, drágább marketing, drágább munkások egy Destiny, vagy egy CoD, esetleg GTA V esetében. Gondolom, hogy pl. egy lengyel játékfejlesztő olcsóbb, mint egy amcsi. Valószínűleg a fejlesztőcsapatok is nagyobbak egy Rockstarnál. Az már megint csak több pénz.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2015.08.27. 16:03:37
  • Evoluti0N
    #8648
    Én vagyok az egyik ilyen valaki. Elolvastam mind a 7 könyvet, utána újrakezdtem a trilógiát. Most tartok a 2. rész relatív elején. :D
  • MerlinW
    #8647
    SW:TOR is 200 millióba került. Tomb Raider 2013 is 100 krül és GTA5-be is valami hasonlóan durva összeg ment. Ez ilyen:)
  • MertHogy
    #8646
    Maga a játék 32 millió dollárból készült és 35 millió dollárt költöttek a marketingre, tehát összesen 67 millióba került a játék, a cég 2015 első fél évében 63.3 millió dollár profitot termelt. Én úgy tudom, hogy a gyártásba maga a lengyel kormány is adott bele, nem is csoda hiszen 2011-ben mikor Barack Obama Lengyelországban járt egy Witcher 2-t és egy dedikált Andrzej Sapkowski könyvet kapott az elnöktől, hogy miért, mert szerintük a "legjobb kulturális termék" amit Lengyelország előállított az utóbbi években.
    Azért furcsa, hogy ez a játék 67 millába, a MGS 5 80 millióban került, addig a Destinyre elköltöttek összesen 500 milliót, de egy COD is 100 millióba kerül, persze marketinggel együtt.
  • Negritis
    #8645
    kiegekkel én is újrázom majd az egészet :D
  • bardocz
    #8644
    Egy ideig eltartott megszokni az első részt :) Bár van amit nem csináltam megint máshogy, Shanira hagyni a gyereket, nemár :DD