16775
banner
  • bardocz
    #8723
    Erre igazából a könyvekben benne van a válasz.

    Első játékban Yen nincsen, az azzal kezdődik, hogy félig meghalva visznek minket KM-be, ez gondolom az után van, hogy a wild hunt fogságából kiszabadul Geralt, és ugye ott minden emlékét elveszíti. Ilyen szempontból amúgy tök jó, hogy az első játékban meg kell tanulni minden növényt könyvekből.
  • Madi92
    #8722
    Auuu, "Triss" *.*.
  • RatBaG #8721
  • MertHogy
    #8720
    Szóval, ha elküldöm Trisst a mágusok megmentés után, akkor Skelligénél nem lesz ott, én úgy tudtam ő akkor is ott lesz, néztem olyan videókat, ahol Yen-t választották örök szerelemnek, de Triss akkor is ott volt a végén.
    Nem azt mondom, mindenkit hozzanak vissza, de Iorveth azért fontos szereplő volt. Az első és második részben, de a könyvekben is fontos szerepe volt a másfajúaknak, Iorveth és Saskia ebben kiemelt szereplő volt. A scoia'taelt maga a császár biztatta és támogatta, hogy szabadok lesznek és saját birodalmat alapíthatnak, ha segítenek az északi királyokságokat legyőzni. A harmadik rész inkább észak és dél háborújáról szól.
  • genndy
    #8719
    A kiegben majd vissza, én örülök neki mert van olyan mentésem (aranyos lány amúgy ő is, fiatalabb meg nem hosszú életű mint Triss, emiatt kicsit olyan bakfisos a jelleme (de inni azért ő is tud )).
  • molnibalage83
    #8718
    Visszatér Shani? Mondjuk nem hagyott túl mély nyomot benne, a W1-ben is Trisst választottam.

    Saskiát nehéz lenne behozni úgy, hogy neki a királysága ugye ott van. Hogyan kerülne a W3-ba?
  • genndy
    #8717
    Ennek talán leginkább játéktechnikai okai vannak: Triss nem lehet ott végig, hiszen simán el lehet küldeni kb. a történet közepénél, és akkor kész, az ő szála le is zárult, nincs ott a végén. Yen viszont itt főszereplő, végig ott van, megölhetetlen. Tehát Yen biztos szereplő, Triss pedig opcionális. Nem véletlen, hogy a végén Skelligén a hajón már nem lehet vele beszélni, csak hümmög, hiszen simán van olyan lehetőség hogy ott sincs. Persze lehetett volna az is hogy mindenképp visszajön, de a készítők egyszerűen ezt választották hogy őt csak opcionálisra csinálják meg (főleg ha a kieggel majd jön Shani is, aki szintén választható románc karakter volt az 1-ben, pont Triss ellenében).
    Iorveth, Saskia kb. ugyanez a téma (Saskia ugye simán megölhető a 2-ben, Iorveth lehet hogy a kiegben visszajön). De mondjuk miért is kéne mindenkivel találkoznunk aki benne volt az 1-ben/2-ben? Nem kell. Persze, jó látni az ismerős arcokat, de akkor sem Geralt körül forog ez a világ.
    Egyébként lehet hogy a Yenes szál kurtább, de pont a dzsinnel szépen el lehet dönteni hogy igazi-e a szerelem (a valóság tudtommal a regényekből sem derül ki, mert ott nincs második dzsinn; de nem olvastam (még) mindet).

    #8716 molnibalage83: szintén játéktechnika: valószínűleg az első résznél nem akartak bekavarni a regényeknek, azért nem szerepl Yen, és lett hangsúlyosabb Triss. A második részben azért már vegyesebb a kép, amikor Geralt visszakapja az emlékeit, ott azért már képbe kerül Yen, úgyhogy tök logikus hogy a 3-ban már keresi (hiszen eddig kb. nem tudott róla), meg ugye Yen írta az első levelet, tehát találkozni akart Geralttal, ennek meg Ciri eltűnése volt a kiváltó oka (amiről Geralt szintén nem tud a császárig. Csak álmodik róla, innen gondolja hogy veszélyben van).
    Utoljára szerkesztette: genndy, 2015.08.29. 11:58:18
  • molnibalage83
    #8716
    Sem az első sem a második rész nem arról szólt, hogy Geralt Yenn után nyomoz.
  • molnibalage83
    #8715
    Furcsa, hogy Trill Letho párbeszéd sem volt, pedig a W2 eseményei után...
  • cylonflatus
    #8714
    Ja, ez tényleg vicces. Szerencsétlen Geralt két teljes játékon keresztül nyomozott Yen után, hogy megtalálja. Gondolom nem azért, hogy közölje, már Trisst szereti.
  • MertHogy
    #8713
    Igaz ami igaz Yen se kapott túl nagy szerepet, de többet, mint Triss, a játékban négy olyan karakter volt, akik Cirinek talán a legfontosabbak: Geralt, Yen, Triss, Vesemir. Ezért is van kicsi hiány érzetem ezzel kapcsolatban, Triss-t is bele lehetett volna rakni a események közepébe, hisz Ciri megvédéséről volt szó, nem arról ki-kibe szerelmes. Ezen naphosszat lehetni vitatkozni, kinek mi tetszik, nem tetszik. De ha már hiány, miért nincs benne IORVETH, SASKIA, na ők tényleg hiányoztak, főleg Saskia, talán a kettő legmeglepőbb karaktere volt. Meg hát egy Letho Yen beszélgetés is megnéztem volna, mégis ők (Auckes és Serrit-tel) vigyáztak Yen-re, mikor Geralt felajánlotta magát Eredinnek ő helyette.
  • molnibalage83
    #8712
    Yen ott sem kap túl sok szerepet.
  • MertHogy
    #8711
    Én konkrétan nem a románcra gondoltam, hanem a főtörténeti szál végén (Skelligie) nem kap elég szerepet, ott nagyon a háttérbe szorul, lényegtelen, hogy őt választjuk vagy sem, akkor is komolyabb szerepet kellett volna kapnia,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    minthogy ő is kimegy a szírt szélére mágikus társaival, onnan segédkezve.
    .
  • molnibalage83
    #8710
    Ezt megint nem értem. Triss románc vonala fényévekkel hosszabb, mint Yenné.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Trissnél a hosszú mágus mentéses vonalat végig kell csinálni és mindenre jól kell válaszolni. Akkor teljesedik ki a dolog. Yennél meg van egy szál dzsinnes quest és ennyi. Yen többet szerepel a történetben, de maga a románc szála egy vicc kidolgozottság terén, utána KM-ben mikor Umát hozzák vissza, akkor van kis plusz szöveg kétszer és kb. ennyi.

    Triss-nél még a végső csata előtt, mikor keresed Philippát van a szökőkutas jelenet. Igen, Triss kevesebbet van képernyőn, de nem értem a sok károgót a kinti fórumon sem, hogy kidolgozatlanabb. Könyörgöm, Triss már szerepelt az első két részben, Yennek is kell egy kis tér... Igen, én is elviselném, ha többet szerepelne, de közel sem olyan aránytalan a dolog, ahogy a sok Triss fan állítja.
  • MertHogy
    #8709
    Lehet picit spoileres(könyv) lesz:

    Leírtad a lényeget Yen egy ribanc, bírom a beszólásait, de nem való életem párjának, eleve nem volt hűséges Geralthoz, volt egy novella (Jégszilánk), amiben megcsalja aztán lelép, ezt után akad össze Triss-szel Geralt, Yen meg mérges lesz mindkettőjükre, nem mintha Geralt hűséges lenne. Yen azzal magyarázza különös viselkedését, hogy ez nem igaz szerelem, csak egy dzsin műve. Triss a könyvekben is szerethetőbb, Cirivel is kedves az elejétől, Yen csak később fogadja a szívébe, addig Geralt kérésére foglalkozik vele.
    Nincs mit megvédeni Geralt-Yen pároson, Triss a jobb. Ha Trisst választod, akkor Yen főleg nem lesz kedves veled. A baj az, hogy Triss vonala közel nincs annyira kidolgozva, mint Yen-é, hiába választod őt, ez nagy fekete pont a készítőknek.
  • Ratrak
    #8708
    Tudom, ízlésről nem vitázunk, de érdekel a véleményetek: Én csak a W1-2-t játszottam végig, könyveket nem olvastam, csak egyet, a Last Wish című novelláskötetet, a W3-ban meg most lett vége a Freya ligetes küldinek. Namost, a játékokban Yen szerepe az 1-2-ben elhanyagolható, az 1-ben ugye nincs is, a 2-ben meg tudjuk, hogy Geralt őt keresi mindenképp, de igazából ezen túl semmi szerepe nincs. Ezek után komolyabban Skelligén találkozunk vele igazán először (a prológust nem számolva, de ott nem nagyon ismerhetjük meg). Namost, tudom, mert tele van ráutaló dologgal az egész W2-3, és mert olvastam a Last Wish-t, hogy Geraltnak Yen a "nagy ő". De ha csak a játékokat nézem, és ezzel a háttérrel nem foglalkozom, akkor igazából azt látom, hogy - legalábbis eddig - Yen egy tipikus "büdösr*banc" olyan attitűddel, hogy többnyire szívem szerint felpofoznám, ha nem tiltanák az elveim.... Nekem nehezemre esik elképzelni, hogy Geralt, aki már bőven kinőtt a kamaszkorból, (sőt, ha jól tudom 100 is elmúlt már) hogyan zúghat bele abba az arrogáns nyanyába - főleg, hogy a másik oldalon ott van Triss, akit ugye jól megismertünk a W1-2-ben, és jól láthatóan kb. az egyetlen igazán szerethető jellemű sorceress... (20 évesen persze, az ilyen Yen-es "végzet asszonya", aki "elérhetetlen" meg "misztikus", meg "cicázik, és lepattint, de igazából szeret azért" hogyne, nagyon bejön. A külsőt hagyjuk, az nyilván olyan, hogy "hajnalig, visítva". De könyörgöm, Geralt már nem egy kistacskó...) Vagy csak annyi, hogy "ilyen a szerelem", oszt jóvan? Esetleg ő is arra kattog, hogy úgyis minden csaj azonnal a lába előtt hever, Yen meg ugye többnyire elküldi a trébe/leoltja a francba és pont ezért kell? :) Mondom, 20 évesen még oké. 30 esetleg. De afölött, nemá... Persze, lehet, hogy csak azért érzem így, mert én magam is közelebb vagyok a 40-hez, mint a 30-hoz... szóval érdekelne erről a témáról a véleményetek! (Nem arról, hogy melyik a dögösebb, az kb. nem kérdés, hogy mindkettő, hanem a jellemükről, ill. Geralt szerelméről...) Persze, nem játszottam még végig a 3-at, de eddig számomra nem is nagyon van kérdés, hogy melyik csajt válasszam Geraltként... és azért remélem, hogy később Yen is kap majd egy szerethetőbb vonalat, mert szívesen végigtolnám majd úgy is, hogy őt választom, és jó lenne, ha a választás nehezebb lenne... Szóval feladat adott: védjétek/magyarázzátok meg a Geralt-Yen párost! :D
  • MertHogy
    #8707
    Aki szereti a kihívást, annak az a két mod feltétlenül kell:
    No rubbish mod: www.nexusmods.com/witcher3/mods/548/?
    Eltünteti szinte az összes lootolható ládát a pályáról, mondván Geralt nem egy kereskedő, fosztogató, na meg ne, hogy már a semmi közepén találjunk egy epikus,ritka, mágikus fegyvert.

    Inventory Fix Mod: www.nexusmods.com/witcher3/mods/563/?
    Két fegyvert vihetünk magunkkal vagy max 5 font súlyig.
  • zsozso29
    #8706
    Jáá király, gondolom ha nem KM-be vagy saját magad ölöd meg akkor jön elő ez, gondolom radika kivégezteti. ki kell próbálnom ezt még nem választottam döntésként.
  • RatBaG #8705
  • bardocz
    #8704
    Annak a számlálónak szerintem semmi köze ahhoz, hogy hol tartasz. Legalábbis nálam határozottan nincs köze hozzá.
  • Rita79
    #8703
    A GoG szerint 210 óránál járok, de csak 46%-on. Szal aki azt gondolja, hogy nem lehet elbíbelődni ezzel a játékkal, "csak" 100 órát, az nem merül bele elég rendesen. :)
  • MertHogy
    #8702
    Lehet neki futok majd így, még odébb van, addig alszok rá egyet-kettőt, mondjuk Letho mindenképp ott lesz, három órával ezelőtt küldtem oda.

    #8700: Szépek ezek a páncélok, csak a vállánál az a két parabola ne lenne ott, rohadtul zavar, olyan hülyén mutat.
  • molnibalage83
    #8701
    Én is elgondolkoztam rajta, csak mivel a questek során pont, hogy barátokat gyűjtöttél és nagyon cool a sztori szempontjából elég így megnézni videóban. Persze tedd fel legnehezebb szintre és akkor már lehet hatása ennek.
  • Negritis
    #8700
    ez az, nem?
  • MertHogy
    #8699
    Meg se fordult a fejembe, hogy ilyen módszerrel csináljam meg ezt a részt, de most elgondolkodtam rajta, a witcherek amúgy is magányos harcosok.

    Mellesleg az Official Strategy Guide-t innen is be lehet szerezni, nyomtatott és digitális verzióban is, tudtommal nem volt része a gyűjtőinek.
    www.primagames.com/games/witcher-3/official-guides
  • Negritis
    #8698
    redani?
  • molnibalage83
    #8697
    Milyen vért van itt Geralton?
  • molnibalage83
    #8696
    Köszi, ez a HC módszer, egyedül. :)
    Bár a nehézség nem indokolja, de látvány és sztori szempontjából nagyon badass, amikor midenki itt van.
  • MertHogy
    #8695
    26:37-nél van
    www.youtube.com/watch?v=1PCUIh9wk3U
  • molnibalage83
    #8694
    A sorsát ismertem, csak egyetlen videó sem láttam Keira nélkül annál a bizonyos résznél a játékban.
  • molnibalage83
    #8693
    Ettől függetlenül respect, aki ezt összerakta. Vagy ez a játékhoz jár a gyűjtői kiadással?
  • MertHogy
    #8692
    Lambert Kiera nélkül:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Neked kell megmentened, bezárod a kaput, látod, hogy körbeveszik Lambertet és Vesemir rád szól, hogy siess a segítségére.


    Kiera Metz:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Volt olyan aki elengedte Kierát Radovidhoz a recepttel, na az se volt semmi, mielőtt Philippáért indulnánk Triss-szel, megkér minket segítsünk elhozni Kiera holtestét a térről, ahol karóba húzták, szép látvány volt mondhatom.
  • molnibalage83
    #8691
    Szép és hosszú a guide, de alig mond valami újat és pont az nem derüli ki sok helyen, ami érdekelne.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Pl. az ostromnál ha Keira nem élne, akkor Lambert jelenete simán kimarad...? Az ilyen apróságok érdekeltek volna...
  • genndy
    #8690
    Annyira ellenállóak azért nem lehetnek, tekintve hogy az összes főzet alapja (erős) alkohol...
  • cylonflatus
    #8689
    Sikerült?
  • cylonflatus
    #8688
    Totál így érzek én is.
  • MertHogy
    #8687
    Lényegében mindegy, hogy simán vagy NG+-szal kezded a játékot, amikor a prológus után elérsz Velenbe és elkezdesz császkálni, simán találsz olyan ellenfelet, aki szinte lehetetlen lenyomni, vagy nem is lehet. Legfőbb baj az, hogy azért kezdtem újra NG+-szal, mert kíváncsi voltam rá, illetve csak a főküldetéssel, meg néhány érdekesebb mellékküldetéssel akartam foglalkozni, de nem ment, nem tudtam megállni, hogy megint ne fedezzek fel mindent, így viszont sokkal jobb lett volna nulláról kezdeni, összegyűjteni azt, ami kelhet, nem pedig már ott van készen a zsebben.
  • cylonflatus
    #8686
    Abszolút igazad van, a falkában randalírozók a legrosszabbak. Viszont 39-esként belefutottam egy 56-os griffbe. Esélyem sem volt, pedig próbálkoztam becsülettel. Viszont a gólemek, meg az ilyen-olyan elementálok legyenek akár mennyivel magasabb szintűek viszonylag egyszerűen lenyomhatók, csak türelem kell hozzá, mert a nagy szintkülönbség miatt alig sebződnek. Meg ha egyet kapsz, instant fekszel.
  • cylonflatus
    #8685
    No meg miből mennyit? )
  • Prof William
    #8684
    Igen arra gondolok, amikor egy átlagos baráti iszogatás sakálrészeg kanbuliba csap át. :)

    És még azt mondták, hogy a Witcherek ellenállóak az alkohollal szemben... Mondjuk ez felveti a kérdést, hogy mennyit kellett akkor inniuk, hogy így beálljanak?