16775
banner
  • molnibalage83
    #8803
    Ha nem lenne szintezés alapú sebzésblokk, akkor is hülyére verhetnél mindenkit a játékban a statod alapján. A Witcher fegyvereknek 0 értelme van, csak kinézet tápolása miatt számít a fanoknak. Semmi olyan statjuk nincs, ami miatt kellenének. Ha nem magadnak felállított HC szabályok szerint tolod a játék nehézségi szintje az én teljesen átlagos játékos képesség szerint is tart a 0-hoz 12-14 szint után. A veled azonos kategóriájú lények semmiféle kihívást nem takarnak, a szintezés sebzésblokk miatt meg 0 sebzést osztok ki, akkor is, ha az ellen hozzám sem tud érni...

    A fő vonal XP része meg pont jól van belőlve. Minimális mellék quest is elég a tápos léthez, a többöszöri végigjátszás (két teljesen eltérő fővonal és side questekkel és döntéssekkel) is elég háttered ad, hogy két teljesen eltérő játékot kapj. Én azt tartanám baromságnak, ha farmolni kellene az XP-t és végigdarálni minden szart. A kérdőjelekkel is azért hagytam fel 14-15 szint után. Ha nem esetek úta, akkor tojtam rájuk. Pontosan a folyamatos és fasza történet vezetést törte darabokra. Pont ezen hatás miatt mondták itt sokan, hogy a DA3: IQ egy kibaszott jó játék....
    ...lenne, ha nem szakítanák meg ilyen kötelező hülyeségek. Nagyon örülök, hogya W3 nem ilyen lett.
  • molnibalage83
    #8802
    Egyáltalán nem, csak nem értettem az egyes szereplők motivációit. 4-5 oldalnyi komment viszont megvilágította.
  • bunny
    #8801
    Egyébként kicsit visszatérve a játékélményre, ami nekem nem nagyon tetszett ,hogy a főtörténet küldetések borzasztóan sok pontot adnak. Én úgy játszottam, hogy a végére hagytam elég nagy rész a főszálból, és utána azt csináltam végig de legalább 4-5 szintet dobott rajtam, volt hogy egy főszálas küldetés egy teljes szintet tolt. Erre véleményem szerint nem lett volna szükség, így már nem nagyon maradt kihívás a játékban, mert minden szörnyet félkézzel gyalázok. Sőt igazából csak az elején volt olyan, hogy egy-egy keményebb jószágnak többször nekifutottam, esetleg egy csapatot egyesével daráltam le (oké, mondjuk halálfejesek voltak), monsterek között meditálva. Ez később a witcher ruhákkal, fegyókkal már könnyű volt, de ahogy mondtam a végén felszintezéssel pedig nincs egyszerűen még szinten lévő monster sem a pályán amivel küzdhetnék. Ez szerintem butaság volt a fejlesztők részéről.
  • bunny
    #8800
    Azt hiszem ez egyszerűen csak annak a függvénye, ki mennyire lett fan. Van aki leül, és megnéz egy star trek epizódot, van aki megnézi az összeset, és van akinek a gyereke klingonul beszél anyanyelvi szinten. Te beleástad magad az univerzumba, én és még bizonyára sokan meg simán csak élveztük a játékot önmagáért. Ne értsd félre, ez nem baj, hiszen mindenki más szinten akar elmélyedni a dolgokban.
    De én, mint tök átlag játékos, aki nem akar különösebben fanatizálódni ezzel a világgal azt mondom, egy másik tök átlagos érdeklődésű játékos kiválóan eljátszhat úgy a 3. résszel, hogy nem játszott az 1-2-vel, nem olvasott könyvet és egyáltalán lövése nincs az egészről ;)
  • molnibalage83
    #8799
    Nem értek egyet. Én az első két részt mélyrehatóan játszottam ehhez képest szénné fagattam a világról és szereplőkör azokat, akik a könyveket és az univerzumot ismerik.
  • Rita79
    #8798
    Így van, én is hasonló. A 2-ba belekezdtem, de anno abbahagytam. Viszont ezt a részt teljesen lehet élvezni a történet szál teljes tudása nélkül is.
  • bunny
    #8797
    Bizonyára hasznos, én úgy játszottam végig a 3. részt -és élveztem-, hogy semmit nem tudtam az 1-2-ről. Vannak benne lehetőségek, hogy némi infót kapj arról, mi volt addig, de igazából nem tragédia, ha nem foglalkozol vele, mert a történetek önállóan is megállják a helyüket.
  • molnibalage83
    #8796
    Azt én is vagy 10-szer azért, mert a W1 után teljesen idegen volt az irányítása. Ha a játék közepe után újra kezdtem volna, akkor elsőre megcsinálntam volna. A W3-nál alig kellett valaimt megszokni...
  • bardocz
    #8795
    Én már az EE-t vettem meg, de pl akkor szenvedtem mint a kutya, amikor át kell futni a sárkánynál a kis épületekben, most meg olyan egyszerűen ment.
  • Kurfürst
    #8794
    Na ja. Emlékszem a W2 elején, az ostrom alatt van az a rész ahol a vár bejárata előtti területet kell megtisztítani kb. 4 ellenféltől, kb. 50-szer töltöttem ott újra mire sikerült...
  • molnibalage83
    #8793
    Az Otherworldonlie videójában is megemlítette a szező, hogy nehéz a játék az elején és, hogy med. fokozaton már mindent használni kellett. Meg is lepődtem, hogy akkor nekem miért volt ujjgyakorlat.
  • Kurfürst
    #8792
    Őőőő, hát a patch/nemtommilyen edition után ez így van, de az eredeti ahogy kijött konkrétan g*ci nehéz volt, le is vették kicsit a készítők egy pecsben.
  • molnibalage83
    #8791
    A linken ott a videó. Messza a legjobb amit láttam összefoglaló és ott van a kb. 3,5 órás "movie" változat is.
  • nasr
    #8790
    Akkor a 2 nek nekiugrok. 1 ről meg olvasok
    Utoljára szerkesztette: nasr, 2015.09.06. 21:08:12
  • molnibalage83
    #8789
    Az első rész kihagyható. A 60 órás gameplay ellenére a lenti videó minden lényeges fő eseményt leír. A 2. rész egy végigjátszásra viszont alig 20 óra, szánd rá az időt, megéri. Sokkal töményebb a W2, mint a W1, bár azért a finom kultúrális háttérről kevesebbet tudsz majd. Annyi, hogy Iorveth oldalán toljad végig.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.09.06. 21:03:02
  • Evoluti0N
    #8788
    Hát, a teljes élményért és minden teljes értéséért igazából a könyvek elolvasása, majd mind a három játék végigjátszása az igazi. :D Úgy fogod teljesen érteni, hogy ki kicsoda, ki mit csinált, a különböző karaktereknek milyen a kapcsolata. Persze egy összefoglaló videó, leírás is több, mint a semmi.
  • molnibalage83
    #8787
    Minimum ezt nézd végig.

    Meg egy infografika.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.09.06. 20:44:05
  • nasr
    #8786
    Heli

    Mielőtt belekezdek a játékba érdekel hogy feltétlen kötelező ismerni az első és második játék történetét vagy elég egy wiki-s összefoglaló?
    Mennyit veszit úgy a játék az élvezetéből ha nem vagyok képben?

    SAjnos nincs 2x 30-40 órám az előzőkre de ha nagyon fontos a előtörténet bele sem kezdek a 3 ba :S
    Utoljára szerkesztette: nasr, 2015.09.06. 20:42:44
  • MerlinW
    #8785
    GTA pont nem Steam-es játék. Az Social Club-ot használ. Ne keverjük a Steam-es (steamworks) játékokat a Steam-en kapható játékokkal:)
    A termék oldalán mondjuk mindig fel van tüntetve, van-e felhő, vagy sincs.
  • Evoluti0N
    #8784
    Jah, most néztem. Az áruházi oldalukon a játékoknak írja, ha van bennük felhő támogatás. A GTA V-nél nem írja.
  • Evoluti0N
    #8783
    GTA V-ben azt hiszem, hogy pont nincs felhőmentés. :D Azért nincs, mert ott a fő kliens a Social Club, a Steamen keresztül kb csak indítod a játékot. Az SC-ben meg nincs felhőmentés.
  • Rita79
    #8782
    Na akkor ott is elkelne a segítség, ugyanis a GTAV-nek is ugrottak a mentései :D:D
    És az is előröl kezdi a játékot.
  • Evoluti0N
    #8781
    A Steamnek van a legtöbb játék esetében. Az újabbak közül szinte mindegyikben.
  • Rita79
    #8780
    A Steamnek is volna? Nem tudtam. Eddig tapasztalataim szerint csak a Uplay-nek és a BattleNet-nek van.
  • PeeTeR
    #8779
    Upcoming Witcher 3 >>>>>>>>>>Patch<<<<<<<<<< Will Flesh Out The Game’s Romances
  • molnibalage83
    #8778
    Patch vagy a nagy DLC?
  • genndy
    #8777
    GOGnak nincs felhője, a save fájlokat meg nem a játék mappájában tárolja hanem a Dokumentumokban (mint manapság szinte minden). Ha azt nem mentetted, akkor keresztet vethetsz rájuk.
    Akinek meg elvesznek a mentései ha összeomlik az oprendszer, az egyrészt magára vessen hogy nem csinál biztonsági mentést a fontos dolgairól (igen, egy játékosnál a mentések, modok, stb. stb "fontos dolog"-nak számítanak), másrészt ha csak az oprendszer omlik össze akkor egy Live Linux-szal újrahúzás előtt még simán le lehet menteni mindent ami fontos. Vagy nem kell a Dokumentumokat a rendszermeghajtón tartani, kb. Win7-től át lehet pakolni fizikailag máshová.
    Attól hogy a Steamnek van ilyen kényelmi szolgáltatása (ami szintén játéktól függő hogy használja-e) miért kell elvárni minden klienstől a felhőt? Nekik semmi közük a te mentéseidhez, ők a játékhoz biztosítják a hozzáférést.
  • MertHogy
    #8776
    Ez az 1.08-as patch esküszöm elk***a az egész játékot, tele lett hibákkal, eddig csak annyi bugom volt, hogy néhány kérdőjellel nem lehetett mit kezdeni, most meg ezek is megsokasodtak, plusz jó néhány játékbeli hiba is lett, de a legzavaróbb, nem tudok néha lootolni.
  • wedge31
    #8775
    Az következő patch bőviteni fogja a Triss és Yennefer románcot új párbeszéd opciókkal.

    Link.
  • Rita79
    #8774
    Azt szeretném kérdezni, hogy a játék állásokat nem menti felhőbe a GOG? Csak mert váltottam Win10-re, uninstall előtt megkérdezte hogy a save fájlokat megtartsa-e, mondtam, hogy igen. Aztán a GoG-os mappákat elmentettem egy másik mneghajtóra. De most az újra telepítés után hiába írom felül, nem rakja be a mentett állásokat. Nem mintha nagy tragésia lenne, hisz végig vittem már, de ha ez így van, akkor mi van azzal az emberrel, akinek összeomlik az oprendszer és újratelepíteni kényszerül mindent?
    A GoG-on látom továbbra is az adatokat, meg achievementseket, meg stb. De a játékba nem tudom behozni a mentéseket. Van erre megoldás?
  • RatBaG #8773
    http://gfycat.com/SadNeglectedCaecilian
  • Evoluti0N
    #8772
    Gothic valamelyik részével próbálkoztam, de nem sokat játszottam. Valahogy a német RPG-k sosem tudtak megfogni.
  • bardocz
    #8771
    Én az első részen lepődtem meg, azok ahol régen szenvedtem mint a kutya, meglettek elsőre, egyedül az elején a kutya volt az, ami nehéz volt. A végén a wild hunt királyát kb sebződés nélkül vertem le, azar javed se volt egy nagy kunszt, sokkal nehezebbre emlékeztem.
  • molnibalage83
    #8770
    A 2. rész sem volt túl nehéz. Annak, aki Gothic II és a NoTR -en nevelkedett annak ezek nem túl nehezek. A W2-ben sem kellett szinte semmi poti..
  • Evoluti0N
    #8769
    Most játszom újra éppen a második részt. Basszus, ehhez képest a 3. rész séta a parkban. Nem emlékeztem rá, hogy ilyen nehéz tud lenni. :D
  • molnibalage83
    #8768
    A játék nevetségesen könnyű még a legnezebb fokozaton is kb. 10-12 szint után. Csak akkor nyújt valameddig kihívást, ha csak a vadonbol lootolsz.
  • Myselor
    #8767
    igen és nem éri meg a nagy harcot,witcher pajzsot felrakva,és sok gurulással nem nehéz tényleg :)
  • lalakov
    #8766
    Skellige-től északra, az Ancient Crypt jelzőtábla feletti sziget.

    Rita79: Nem olyan nehéz az, csak nem szabad hagyni, hogy a levegőből elkapjon. Sokat kell gurulni. Persze párszor én is meghaltam mire meglett.
  • Evoluti0N
    #8765
    Skelligén az egyik kérdőjelnél. Valami kisebb szigeten. Egy ládát őriz.
  • Sheltem
    #8764
    48 as királygriff? Hol van az? :)