16775
banner
  • TOMSILENT
    #9043
    Köszi működött!
  • TBTPumpa
    #9042
    A doboz tartalmazza a Kőszívek kiegészítő csomag letöltő kódját, valamint a hatalmas közönségsikernek örvendő Gwynt kártyajáték fizikai változatát is!
    - 2 Gwynt pakli összesen 154 kártyalappal (szörnyek és scoia'tael paklik)
    - magyar nyelvű Gwynt útmutató
    - Gwynt zsetonok
  • RamsayBolton
    #9041
    A Hearts of Stone dobozos változatában összesen 154 db gwent kártya lesz. 77 paklinként.

    http://www.gamespot.com/articles/what-you-need-to-know-about-the-witcher-3s-hearts-/1100-6430475/
  • Rita79
    #9040
    Szerintem a 2 magos proci lesz a szűk keresztmetszet.
  • RatBaG #9039
    a leghasznosabb mod:
  • wantonly
    #9038
    Ezeket a beállításokat már próbáltam, egy kicsit jobb lett, de még továbbra is ugynaz a probléma.

    Bár - még - nincs SSD-m, a rendszer nem töredezett és folyamatosan karban tartom, a lemezem is jobb fajta. Az akadás akkor is előjön, ha egy helyben állok percekig. De meg fogom figyelni, hogy mi terhelődik le nagyon, köszi a tanácsokat.
  • genndy
    #9037
    Ennyit tudok hirtelenjében segíteni: Witcher 3 Stuttering Fix
    Illetve a játék folyamatosan töltögeti a területeket, nem lehet hogy töredezett/lassú/mást is csinál a vinyó amin van? Én pl. szándékosan ssd-re raktam, nem is vettem észre megakadást soha.
  • wantonly
    #9036
    Mi a megoldás arra a problémára, hogy pár percenként belaggol a játék, de úgy, hogy megáll 3-5mp-re? Ezt leszámítva jól fut 28-30fps körül, szépen beállítgattam, és nem tudom mire vélni az időnkénti akadást. Teljesen mindegy hol vagyok, teljesen random. Sokat keresgéltem a neten, de nem találtam igazán működő megoldást. Antialising kikapcsolva és a beállításokkal játszadozás megvolt. A gépem már kicsit gyenge hozzá ezzel tisztában vagyok, de most vagy akadnia kellene végig, ha nem bírja a gépem, vagy alacsony fps-el, de normálisan futni. A játék GOG-os, 1.08-as patch, ATI kártya, kétmagos gép. Tanács, ötlet?
  • TBTPumpa
    #9035
    De hányszor!
  • Negritis
    #9034
    nemtom volt-e már

  • Negritis
    #9033
    konkrétan erre gondoltam

  • Negritis
    #9032
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem a báróra gondoltam hanem a boszorkányvadászra mikor csinálod Triss személyes megbízását
  • Negritis
    #9031
    nekem azért a sztorik alapján úgy jött át, hogy ha nem is félistenek de közel vannak hozzá a wticherek
  • molnibalage83
    #9030
    ?

    A bárót mikor vallatja? Nem kevertik ti a boszorkány mesterrel? Én eddig csak egyszer vittem végig, szóval, ha ez valahogy más vonal, akkor majd meglátom.
  • molnibalage83
    #9029
    Mármint a főhős? Hülyeség. A Gothic III-ban bár értelme nem volt a questnek - szintén a fegyver modellezés és amiatt, hogy elég magas szintűnek kellett lenned - de a bánya fölszabadításáraNordmarban 6 embert (!) trombitálhattál össze és alternate balance és easy szint beállításon értelme is volt. Azt a hadsereget csalás nélkül (elfut gyógyít) máshogy nem lehetett legyakni. Azért valahol meg kell húzni a határt, hogy a főhös ne egy félisten legyen.
  • Negritis
    #9028
    az infohoz
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    azért amikor Triss vallatt az priceless :D
  • MertHogy
    #9027
    Az a baj, hogy Geralt behódol másoknak, hogy megtalálja Cirit? Most komolyan ez a baja, azt várta, hogy majd lesz olyan lehetőség, például
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bárónak nem segítünk megtalálni a családját, hanem közöljük vele, kapd be és erőszakkal kiszedjük belőle az infót, esetleg Yen vagy Triss mágiával kiszedi belőle, mert akkor elmondhatjuk, hogy Geraltot senki sem csicsáztathatja.

    Igen ám, de ilyen döntéseket ebben a játékban, szembe köpnék Sapkowski Geraltját, a készítőknek úgy kellett megcsinálni a küldetéseket, hogy döntéseink ellenére, megtartsák Geralt jellemét, itt nem olyan kartert irányítunk akit teljes egészében mi alkotunk meg (Skyrim, Fallout...), hozott anyaggal kell dolgozni. A fentebb irt játékoknál én is elvárom, hogy lehetőségem legyen, akár kegyetlen döntésekre is és egy teljesen negatív karaktert megformálni a játékban, itt viszont bármely döntésem ellenére, legyen hű önmagához és a könyvekhez a játék.
    Ciri az ősivér gyermek, ebből fakadóan nagyon erős képességei vannak, Geralt egy witcher és ahhoz mérten vannak képességei, ha Cirivel kéne végig vinni a játékot érdekes lenne, de lehet nem lenne benne kihívás.
  • Negritis
    #9026
    akkor meg az lenne hogy egyedül a cipőjét se tudja bekötni
  • molnibalage83
    #9025
    Amin talán változtatatnának már. A vas és a szofrver sem lenne korlát ezen a téren. Szimplán sajnos lusták a játékkészítők. Mibe tellne az, hogy ha XY felbérel, akkor pl. ad melléd kísérőket vagy pl. veled jön? A Gothic-ba is volt volt már ilyen, de a W3-ban alig van ilyen. És ennél sokkal komolyabban is be lehetne vonni a környezetet...
  • Evoluti0N
    #9024
    Mindegyik játékban úgy van, hogy szinte mindent te csinálsz. Mindenki más életképtelen. Pont ez a lényegük. Te vagy a hős, aki nélkül a többiek tehetetlenek. A világ központja, akin minden múlik. Ez a játékok lényege.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2015.09.21. 16:42:53
  • TBTPumpa
    #9023
    Valószínűleg még soha nem játszott a töki RPG játékkal, csak RTS vagy FPS műfajú cuccal. Ott kevésbé van csicskáztatás, míg RPG vonalon csak az van (főleg MMORPG-k esetén). Bár az RTS is úgy épül fel, hogy csináld ezt meg azt, hogy a nemzet felragyogjon, szóval minden játékban csicskáztatás van.
    Az összes RPG úgy épül fel, hogy a különböző karakterek/NPC-k adják a megbízást/küldetést az általunk irányított karakterrel, teljesítésük után valamiféle jutalmat kapunk, illetve a karakterünk is fejlődik. Dragon Age Inqusition-ban viszont durvább a "csicskáztatás", mint a Witcher 3-ban. Ha ez zavarja a srácot, akkor többé ne nézzen RPG játékok felé. De a Diablo/Torchlight is ilyen, ott is csicskáztatják a karaktert, sőt még a Tomb Raider is ilyen. Abban is minden szir-szarért Larához nyúlnak. Komolyan ne legyen már ez baj meg negatívum egy játéknál. Mit hitt a srác, mivel játszik, GTA-val (bár ebben is van csicskáztatás, szóval...) ?
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.09.21. 16:41:21
  • Negritis
    #9022
    én meg se néztem, bejelentve fikázó videótesztet tolni csak azért hogy legyen megtekintés
    kösz kihagyom
  • S1M0N
    #9021
    Lehet, de 172 óra után nem emlékezhetek mindenre. :D

    Ettől függetlenül ez a példa igen rossz volt a videó készítőjétől.
  • Negritis
    #9020
    pedig a barlangnál ott van egy maci
    mondjuk ha előtte elintézted akkor nincs :D
  • molnibalage83
    #9019
    A másodlagos küldetések is kidolgozottak, igaz, vannak feladatok, amik nevetségesek egy professzionális szörnyvadászra nézve (pl. az említett kecsketerelés), de ezek meg direkt ilyenek. Geralt elvállalja ezeket is a céljai érdekében, de ettől ezek sem mennek át a "csicskáztatás" kategóriába.

    Mág gúnyosan meg is jegyzi, hogy "vazz, mit csinálok én..."



    Például egy kérdőjeles területen lévő elementál szintje hiába alacsonyabb mondjuk egy komolyabb witcher megbízásos küldetés alanyánál, az elementálok ellen más stratégia kell, mint pl. egy griff ellen. Egy Geraltnál magasabb (+10) szintű griffet (vagy más repülő szörnyet) szerintem könnyebben le lehet győzni, mint egy Geralttal kb. azonos szinten (+- 3-4) lévő elementált.ű

    Itt zavart érzek az erőben. Ugyanis a játék egyik legnagyobb ökörsége, hogy a szinted és a lény szintje nagyon komoly sebzés módosítást jelent. Ez szerintem ökörség. Ha statból le tudod verni a lényt, akkor tudd leverni. Pont. Miféle faszság ez az "open world" szóval keresztezve? A Gothicban, ha le tudtad verni a tápos ellent nagy nehezen alacsony szinten, akkor leverted és pont. Tök ugyanazzal a felszereléssel 25. szintűként nem tudtam megsebezni egy gólemet vagy más nagy monsztát kettő szitnettel fentebb meg már igen. Már elnézést, de ilyen ökörségen nevetnem és sírnom kell egyszerre.
  • S1M0N
    #9018
    Meglepően jó az összefoglaló a videó elején, azonban az érvei elég gyenge lábakon állnak a videó további részében.

    A kecskés résznél én például nem emlékszem, hogy medvével találkoztam volna, csak a nyomait találtam meg, amikor a "hercegnőt" kerestem.

    A "csicskáztatást" nem értem.

    Geralt egy witcher, szörnyekre kiírt megbízásokat teljesít, ez a dolga, ezért csináltak belőle mutánst. Pont az a jó a játékban, hogy nincs olyan küldetés, hogy "szedjél nekem virágot, amiért én is eltudnék menni, de lusta vagyok". Ami küldetést ránk bíznak, azt azért teszik, mert ők nem tudnák elvégezni ilyen-olyan okok miatt. A witcher megbízások erről szólnak. Geralt azt teszi, ami a feladata, az élete: az emberek megvédése a szörnyektől.

    A másodlagos küldetések is kidolgozottak, igaz, vannak feladatok, amik nevetségesek egy professzionális szörnyvadászra nézve (pl. az említett kecsketerelés), de ezek meg direkt ilyenek. Geralt elvállalja ezeket is a céljai érdekében, de ettől ezek sem mennek át a "csicskáztatás" kategóriába. De nincs olyan, aminek az lenne a célja, hogy X darab valamit öljél meg/gyűjtsél össze/hozz vissza, és kapod is a jutalmat. Itt megvannak a feladatok értelme, hogy mit miért is kell tennünk. Az, hogy ezek elvégzése közben szörnyekkel/banditákkal kell megküzdenünk, az másodlagos. Egyedül talán csak az "elhagyott település felszabadítós" és a "banditatáboros" (nagyon mellékes) mellékküldetéseknél lehet azt érezni, hogy "már megint ez", de ezt is csak akkor találtam már unalmasnak, amikor konkrétan a kérdőjelekre mentem rá. Akkor már tényleg monotonnak tűntek, de a komolyabb küldetéseket megszakítva keresve fel ezeket azért már más a helyzet.

    A küldetésekre egy rossz szavunk nem lehet, a legegyszerűbbnek tűnő feladat is tartogat valami fordulatot, valami nem várt dolgot. Amit imádok, az az, hogy egy mellékküldetésnek is van mellékküldetése (és még ennek is lehet), valamint, hogy a rejtett zugokon belül is lehetnek rejtett zugok. Ez olyan szintű igényességre utal, ami manapság szerintem páratlan a játékfejlesztő cégek között.

    Nincsenek kaptafára készült küldetések, hiába vannak csoportosítva, én soha nem éreztem úgy pl. a witcher megbízásoknál, hogy már megint ugyan azt csinálom, csak pepitában.

    Oké, a mechanikájuk ugyan az: nyomok alapján szörny megkeres, megöl, trófea visszavisz, jutalom felvétele.

    De a tálalásuk bőven különbözik egymástól, és ez a lényeg. Amúgy meg a witcherek a bejáratott módszereiket használják (terület/bizonyítékok feltérképezése, ellenfél kiismerése), szóval alap, hogy a feladatoknak ugyan úgy kezdenek hozzá. Ezt én nem nevezném monotonitásnak, inkább egy jól bejáratott gyakorlatnak.

    A bossharcok szerintem rendben vannak (bár a játék végére még nem értem, de 172 óra alatt láttam ezt-azt), igaz, egyik tényleg könnyebb, míg a másik nehezebb, függetlenül attól, hogy az a fő történethez tartozik-e, vagy valami opcionális küldetés része. Lehet vitatkozni, hogy hogyan lett volna jobb (a fő harcok legyenek a legnehezebbek pl.), de szerintem pont az a jó, hogy néhol kiszámíthatatlan az ellenfél ereje, függetlenül annak szintjétől.

    Például egy kérdőjeles területen lévő elementál szintje hiába alacsonyabb mondjuk egy komolyabb witcher megbízásos küldetés alanyánál, az elementálok ellen más stratégia kell, mint pl. egy griff ellen. Egy Geraltnál magasabb (+10) szintű griffet (vagy más repülő szörnyet) szerintem könnyebben le lehet győzni, mint egy Geralttal kb. azonos szinten (+- 3-4) lévő elementált.

    Az, hogy Imlerith legyőzése nem volt olyan nehéz (persze ész nélkül csépelve lehetetlen legyőzni, taktikázni kell, és emiatt is jók a harcok), az szerintem pont azért jó, mert mutatja, hogy ők sem legyőzhetetlenek, és egy komolyabb szörnnyel lehet, hogy ők nem tudnának elbánni, míg Geralt igen.
    Szóval szerintem ezek a furcsán balanszolt kisebb-nagyobb bossfightok pont attól jók, hogy nem tudni, mire számíthatsz. Szintügyileg hiába gyengébb egy ellenfél, ha harcban viszont keményebb.

    A gépigénnyel kapcsolatban meg csak annyit, hogy a játéknak a CPU nem nagyon kell, a VGA-t pörgeti inkább, így nem csoda, hogy a 960-as kártyája annyit bír, amennyit, a CPU csak malmozik. Nekem egy i5-3570 és egy AMD 7950 dolgozik együtt, a processzor négy magja 80% fölé eléggé ritkán ment, de inkább alatta volt, a VGA viszont 98/100% körül ment végig, minden minimumon, így olyan 40+ fps-em van 1080p-s felbontáson.
    Szóval nála a VGA a fő gond, hiába van ott egy i7-es proci, ha mellette egy viszonylag gyenge kártya van, ami a high/ultra grafikánál már eléggé köhög.
    Persze ettől függetlenül kell a vas a játék alá, de a tesztelőnk gépe eléggé CPU "nehéz", nincs meg a balansz a VGA és a processzor között, ami ennél a játéknál pont kijön, mivel leginkább a VGA erőforrásaihoz nyúl(na).

    Szóval szerintem messze nem látott annyira a játék mögé, mint ahogy azt hiszi. Elég teret ad a játék a döntéseinknek is, attól még, hogy vannak elkerülhetetlen(nek tűnő) harcok (ha nem lennének kötelező kisebb-nagyobb harcok, akkor Geralt soha nem húzna kardot?), döntési lehetőségünk rengeteg van. Én volt, hogy döntésképtelenség miatt dobtam a játékot hetekre, mert nem tudtam, hogy mi is lenne a "kisebbik rossz".

    Szerintem a játékkal kapcsolatban egyedül technikai oldalról lehetne belekötni (ló hívása, mozgása, gyertya problémák, szintes küldetések felbukkanása, egyéb bugok), de összességében ezek eltörpülnek a játék egészét nézve.

    Lehet, hogy elfogult vagyok a számomra év játékával kapcsolatban (bár én már az első videók után annak kiáltottam ki), de észre tudom venni a hibákat az általam szeretett dolgokban is.

    Elnézést a hosszú gondolatmenetért, de ha már megnéztem a videót, akkor a számomra (is) furcsa dolgokra reagáltam is.
  • DantesHUN
    #9017
    Belenéztem ebbe A teszt videóba, én nem értem mi a problémája a fő küldetésekkel. Hogy meg van kötve a kezünk? És példaként a kecskés küldetést hozza fel.
    Nos igen, de jelentősebb dolgokban meg mindig van választásunk. A báró családjának története többféle módon is végződhet. Vagy a Kaer Morheni csata, a korábbi mellékküldetésektől függően változik ,hogy ki lesz ott.
    Szóval nem világos mi a gondja.

    Ahogy az sem, hogy Geralt -nál sok esetben az van ,hogy ha megtesz valamit, valakinek akkor jut tovább a fősztoriban. Ügye, ha sergítünk a bárónak mesél Cirri-ről, de ez miért gond? Nyomozunk utána, kiderítünk dolgokat, információt puszira senki nem ad. Valamit valamiért.
  • Evoluti0N
    #9016
    Skyrimhez olyan modok készülnek, hogy már-már a valósághűséget közelítik meg. Gondolom, hogy ahhoz azért gép is kell. Redditen láttam valamelyik nap képeket. Lefolyt a monitorról a játék, úgy nézett ki.
  • Evoluti0N
    #9015
    Hasonló volt a DAI-ben is. Az egyik a kevés dolog közül, ami jó volt abban a játékban. Baromira részletesen és szépen kidolgozott páncélok, amiknél direkt látszott, hogy milyen anyagból készültek. Csodaszép.
  • molnibalage83
    #9014
    Egyébként viszonylag régi motorral is lehet szép grafikét elérni. Ez a Skyrimmal készülő Enderal MOD.
  • molnibalage83
    #9013
    Ezt hogyan kell használni?
  • MerlinW
    #9012
    Akkor nézd meg a Mad Max játékban a napszakokat:)
  • Prof William
    #9011
    A leggyönyörűbb játékbeli naplementéket a Witcher 3-ban láttam...

    Ezen kívül eléggé mázlisták a Witcher világának férfiemberei , mert úgy tűnik, hogy csakis a bombanők mennek prostinak.
  • AnuluWork #9010





  • bardocz
    #9009
    Akkor nem futna semmilyen gépen. Az a brutál grafika egy kis területen ment, amint átrakták openworldbe, látták, hogy ez esélytelen így.
  • AnuluWork #9008
    Nos, ja ...










  • TBTPumpa
    #9007
    Igen, mindezt úgy, hogy ez egy butítottabb grafika a 2014-es buildhez képest. Az az E3-as demó mai napig az egyik legszebb anyag. Persze a jelen Witcher 3 sem ronda, nagyon is gyönyörű (így is lepipálja a többi játékot), csak ugye folyton ott van az, hogy mi lett volna akkor, ha nem kerül némileg visszabutításra a grafikus motor.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.09.20. 22:08:46
  • genndy
    #9006
    Számomra az volt durva amit valamelyik fejlesztő mondott, valami olyasmi volt hogy: "a fejlesztés alatt végig a nagyfelbontású modellekkel dolgoztunk, animációk, párbeszédek, stb., de hogy elfogadhatóan fusson a végső játékba már a kisfelbontású modellt raktuk." Azt a kisfelbontásút bazeg, amin a kabát bőrének a ráncai is látszanak (milyen gépekkel dolgozhattak ezek?)
  • Negritis
    #9005
    kommentekből

    NorbiGO
    ma, 20:53
    válasz erre
    #16: Valószínűleg árnyaltabb lesz a véleményem ha eljutok a játék végé

    innentől kezdve tojok rá, anélkül hogy végigtolta volna, megcsinálja a videótesztet, innentől nem izgat
  • molnibalage83
    #9004
    Ezt nem fogta fel ez a zseni. Egyébként az általam felvázolt rendszer is messze van az élet szimulátortól. Félelmetes, hogy sok helyen teljesen ökörségeket beszél ellenben a legsúlyosabb problémák fel sem tűnnek neki, Eddig egy értelmes kommentje volt, hogy Ciri túl erős, de még azt a részét sem értette meg igazán.

    Írok neki szerintem majd egy választ, de sok köszönet nem lesz benne? Ez melyik platfrom játék tesztere? Komolyan mondom, hogy ennyi erővel lehetnél én is. Ennél csuklóból jobb kritikát csinálok...