16775
banner
  • molnibalage83
    #9083
    Ja, hogy ez ennyire sidequest? Az hittem, hogy a tizenxedik szint környékén szövik bele a történetbe. Akkor a végén meg sem veszem...
  • Myselor
    #9082
    leírták már legalább 30-as szint kell hozzá.szóval a főszál után kell játszani
  • Evoluti0N
    #9081
    Nem hiszem, hogy újra kell kezdeni. Elvégre a főszál végigjátszása után is lehet tovább játszani.
  • molnibalage83
    #9080
    A kieggel való játszáshoz vajh majd újra kell kezdeni a játékot? Eddig nem találtam rá választ, bár nem is kerestem erősen. Emiatt áll a Witcher mozi "forgatása" az első részénél.
  • Rita79
    #9079
    Végül is megtaláltam, igaz mostanra úgy ismerem a várost, mint a tenyeremet (majdnem).
    Érdekes, hogy a Novigrad bandái c. küldetést nem rakja ki, viszont ha megcsinálsz annak befejezése előtt egy másikat, akkor kiírja sikertelen küldetésnek. Nyilván ha elérhető lenne küldetés formájában, hogy még beszélni kéne Trancsírral, akkor a sárga célkeresztet is kirakná oda a térképen, de nincs ilyen.
  • Rita79
    #9078
    Pedig vagy 2-3x is betévedtem oda játék közben korábban, most amikor meg kéne, nem tudok :D:D
  • molnibalage83
    #9077
    Hát igen. Ha nem jegyeztem meg elsőre, akkor baszhatod. Én is így jártam... :)
  • Rita79
    #9076
    Tudna valaki segíteni lokalizálni Trancsír lelőhelyét Novigradban?
  • DantesHUN
    #9075
    Hm-hm. Na majd ha oda jutok megint, igyekszem erre figyelni, kösz.
  • Evoluti0N
    #9074
    Úgy, hogy, amikor
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    megtalálod a fickót, ahol kínozza a prostituáltat, akkor nem azt a szöveget választod, ami az azonnali megtámadásához vezet, hanem valami olyasmit mondasz neki, hogy csodálod, hogy nem használta azt a szert, amit a többi áldozatnál is használt. Ekkor meglepődik, hogy milyen többi áldozat és ha ekkor beszélsz vele, meghallgatod, hogy mit mond és elárulja, hogy nem ő a gyilkos és a kórboncnok volt az egyedüli, aki tudta, hogy hol lesz és ő volt az, aki be akarta sározni. Ekkor választhatsz, hogy megölöd a fickót (elvégre mégiscsak nőket kínoz, ha nem is ő a sorozatgyilkos), Axii-val eléred, hogy engedje el a nőt, vagy otthagyod, hogy azt csináljon, amit akar. Aztán el kell menni egy raktárba és megölni az eredeti gyilkost, akiről a harc előtt kiderül, hogy vámpír.
  • DantesHUN
    #9073
    És hogy kell elkapni az igazit? Elsőre én is úgy jártam, hogy nem a valós tettest öltem meg...és...annyi.
  • Evoluti0N
    #9072
    Tegnap megcsináltam a küldetést Novigradban, amikor
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    el kell kapni a sorozatgyilkost, aki Priscillát is megpróbálja megölni. Első végigjátszásnál elrontottam, mivel rárontottam a papra, vagy mire és meg is öltem gyorsan, aztán kiderült, hogy a boncnok a gyilkos. Most másodszorra elkaptam, habár a beteg, nőkínzó papot is megöltem. Volt opció, hogy rányomjak egy Axii-t és megmondjam neki, hogy hagyja békén csajt, akit éppen kínzott, de úgy voltam vele, hogy inkább megölöm a beteg faszt. Utána elkaptam az eredeti gyilkost, aki vámpír basszus. Gyanús is volt, hogy nem öregszik, plusz a nyomok alapján azon a helyen, ahol Priscillát próbálta megölni, átugrott egy magas falat.
    Emígy meg mekkora királyság már ez a játék. Végigviszem Novigradban a főszálat, már számítok arra, hogy indulás Skelligére, erre bedob még néhány fasza mellékküldit. Segíteni kell Zoltannak az adósságában, Dandelionnak a mulatójának a beindításában, és amikor már azt hiszi az ember, hogy nem lehet fokozni, akkor jön Pricilla megtámadása, amiből egy sorozatgyilkos ügy lesz. Ami egy hosszú, fordulatos küldetés, amit el is lehet rontani rossz ember túl korai megölésével.

    Sok játékban főküldik nincsenek ilyen változatosak és hosszúak. Atomkirályság.
  • AnuluWork #9071
    Északhoz annyit tennék hozzá, hogy én a tiszta idő képességet nyomom a királynál. És az "mindig az ön rendelkezésére áll asszonyom" ... :)
  • Evoluti0N
    #9070
    Van ám. Mióta az eszemet tudom, azóta játszom. Mondhatni, hogy negyed évszázad játékos múlt van a hátam mögött és minden túlzás nélkül az egyik legjobb játék, amivel valaha játszottam.
  • Negritis
    #9069
    kicsiknek is :D
  • MrPredator
    #9068
    Most úgy a witcher 3 egészére mondom, hogy eddig nálam a top játék úgy unblock mindent beleértve. Egyszerűen felfoghatatlan hogy csinálták ilyenre. Volna mit tanulni a nagy stúdióknak a polákoktól :)
  • Rita79
    #9067
    Jó kis játék, el lehet lenni vele, csak kevés az ellenfél :S
  • MrPredator
    #9066
    Huh köszi
  • genndy
    #9065
    PH-s írás Gwent témában, szabályok, lapok, tippek-trükkök.
  • Negritis
    #9064
    kém - csali - gyógyító lapokkal elég sokat tudsz húzni menet közben is
  • MrPredator
    #9063
    Hogy érted hogy feltöltöd a kezed? Kioszt az elején 10 lapot a 22-ből és csak annyival tudsz játszani nem?
  • Negritis
    #9062
    22 lény kötelező, emellé teszel ugye X kiegészítő kártyát

    ebből 10et húzol induláskor
    nem úgy vesz el helyet hogy max 30 lapod lehet mondjuk a pakliban, hanem hogy csökkenti az esélyét hogy azokat a lapokat kapd meg amiket szeretnél indításkor (pl a kém lapok ugye)
  • Rita79
    #9061
    Valószínű, hogy levesz helyet, mert volt olyanom is, hogy csak egység lap jött le, hiába vannak benn lehetőségként parancsnoki kürt, felperzselés, és tiszta idő lapjaim.
  • Negritis
    #9060
    az időjárás/kürd/csalibábú lapok nem vesznek el helyet az egységlapoktól

    max annyi hogy kisebb eséllyel jön le kezdőkézbe amit szeretnél
  • Rita79
    #9059
    Az se rossz, én időjárás lapokat nem rakok be a pakliba, csak a tiszta időt. Amiatt, hogy minél több egység lap jusson. De pl. észrevettem, hogy a Felperzselés lap mindig ott van nála, emiatt ha berak egy időjárás lapot, akkor azt kihasználva is lehet mahinálni, ha az Északi királysággal vagy, mert akkor bátran lehet beszórni a duplázó, triplázó lapokat, meg rájuk plusz még a parancsnoki kürtöt is, aztán a legvégén miután már kijátszotta a Felperzselést, utána betolni a Tiszta idő lapot.
  • molnibalage83
    #9058
    Ilyen szönyinváziónál kell kirakni a kémeket. Nem 20 ponttal győz, hanem 20+ sokkal, de a következő két fordulót meg 3-5 lappal többel kezdem az északi paklival, mert a köv forduló nyerése után húzok egyet. Ha valakit elsőre nem versz meg a deck átfaragásával (ha kellően erős vagy) és nem peches, akkor verhető. Ha valakit 3 körből sem versz meg, akkor sanszosan azzal a deckkel nem is fogod, ha érted a játék mechanizmusát.
  • Negritis
    #9057
    a 2 "swarmolós" deck nekem nem feküdt, a milfgardnak meg túl nagy támadásúak a kémjei
    így marad az észak :D
  • Negritis
    #9056
    sőt ugye fagyasztás+7támadásos scroch lény le is 0-zza :D
  • molnibalage83
    #9055
    Ez is egy megoldás. A másik kedvencem, mikor van 5 egyforma magas erősségű lapja és kirakom azt, ami a legmagasabb értékűt leszedni. Ha ebből 5 egyforma van, akkor ötöt szed le...

    A másik jópofa a szörny ellen az időjárás lap, mert jellemzően közelharcos lényekkel operál. Ha elsőre kikapok, akkor telerakom a decke ezzel. Lehoz egy rakás lényt, én meg gyak. szinte nullázom ezeket.
  • Evoluti0N
    #9054
    Most második végigjátszásra sokkal komolyabban elkezdtem Gwentezni és mindenkivel lejátszok egy kört, akivel lehet. Minden árussal, kováccsal, stb. és már mostanra van egész elfogadható paklim mind a négy oldalnál, pedig még Novigradot se hagytam el. Szal össze lehet gyűjteni a többiből is jó paklit. Az más kérdés, hogy valószínűleg megint végig a Northern Kingdoms lesz a nyerő. :D
  • Rita79
    #9053
    Hagyni kell, hogy telehányja az asztalt, és ha szerencséd van kijátsza a vezér duplázását is az első körben. A telehányásban az a jó, hogy nem csak az asztalon lévő pakliból rakja be a testvér lapokat, hanem a kézben lévőkből is. Volt olyan, hogy úgy nyerettem meg vele az első kört, hogy a másodikra maradt neki 5 lapja, nekem meg 11, meg még hozzá min. 1 kém. Onnantól kezdve nem volt esélye, hiába nyerte meg az első kört 100+ ponttal :)
  • Negritis
    #9052
    nyugodtan lehet váltani, de én végig az északiakkal toltam

    a kém lapok + szinergia nekem bejött, valamint az északaiak képessége is jó
    első kört megnyerem, másodikban kém lapokkal feltöltöm a kezem
    3.at megint nyerem

    általába ez volt a nyerő taktikám
  • wantonly
    #9051
    Szerintem is. A játék alatt a proci terhelése 99-100%.

    Jövő hónap elején beújítok használtan egy i5-re és meglátjuk. :)
  • MrPredator
    #9050
    Meglett :) Az északi királysággal vagyok, néha kipróbálnék más paklit de nincs elég kártya. nem lehet már váltani csak összeszedni a lapokat ugye? Kipróbálnám a szörny paklit is de kevés lapom van.
  • Negritis
    #9049
    az egyik kört áldozd be arra hogy ő telehányja az asztalt de nem sok mindene marad, a másik 2-t meg húzd be
  • MrPredator
    #9048
    Eléggé belejöttem a gwynth-be de ezt a veleni jövendőmondót nem tudom megverni. Szörnylapokkal játszik és pillanatok alatt teleszórja duplázódó egységekkel a partyt. Van ellene valami jó tacs?
  • Rita79
    #9047
    Nincs limit körönként. Olyan is lehet, hogy valakinek már az első körben elfogy az összes lapja. Sztem jól kitalált kártya játék, a papíros változatával jókat lehet majd szórakozni.
  • MrPredator
    #9046
    Ezt a gwynt témát még nem vágom. 10 lappal indulunk és pakolgatjuk le őket 3 kör erejéig. De meddig tart egy kör? Honnan tudod hogy pl az első körnek mikor lesz vége? nyilván ha kiírja hogy nyertél vagy vesztettél de hányszor lehet egy körben lapot letenni?
  • DantesHUN
    #9045
    De ez azért van mert a mágusok ilyenek. Fenn hordják az orrukat, beképzeltek, nekik mindenki más alárendelt. Talán csak Triss nem ilyen a mágusok közül, de ő nem is túl idős mágus, mint mondjuk Yen
  • Rita79
    #9044
    Nem beszélve arról, hogy szerintem Geralt attól függetlenül, hogy néha csicskáztatásnak tűnő dolgokat vállal, mindig megmarad az az érzet a játékosban, hogy a dolgok mögött/felett áll, és megteheti, hogy elvállal piszlicsáré ügyeket is, mert miért ne. Viszont valós alárendelt szerepet a Szövetség tagjaival folytatott beszélgetéseiben lelek, pláne amikor Yen-el diskurál (De egyébként Keira, meg a szemsérült csaj a végén is detto).