16775
banner
  • MertHogy
    #9643
    Pedig beszélt róla Geralt:


    Én még csak most kezdtem el a küldetéseket, eddig a kérdőjelekkel vacakoltam, volt köztük olyan, ami nagyon megfogott, egyik azt hiszem őrzött kincs lehetett, egy lerombolt épület tele hárpiával, semmi extra, de a holtesteknél voltak naplók, és leírták benne mi történt, részletesen, hosszan elbeszélve az eseményeket, az ilyenek nagyon tetszenek, ezeket is maximálisan kidolgozták, történetet adtak neki, nem csak oda tették.
  • Myselor
    #9642
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hát igen én is csodálkoztam hgoy radovidot miért emlegetik nálam hogyha már megölték.és a többivel is egyetértek
  • S1M0N
    #9641
    Hát igen, én az alapjáték végigjátszása után kezdtem bele a kiegészítőbe, és számomra azért kissé illúzióromboló volt, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Radovid halála után (benne voltam én is) még mindig őt éltették a katonák "Éljen soká Radovid", és én speciel nem emlékszem rá, hogy Shanival beszéltünk volna az ő haláláról. De az utca népe még azért is reménykedett, hogy az övéik legyőzik a feketéket, miközben az alapjátékban Nilfgaard győzött...
    Szerintem jobb lett volna, ha a végső összecsapás előttre lövik be a kellő minimum szintet (28-33 mondjuk), vagy a DLC-vel rendelkezőknek megemelték volna a végső csata szintjét, és akkor még a maximális XP-ket is be lehetne gyűjteni.
  • DantesHUN
    #9640
    Tényleg, hová lett Sigfired az első részből? Ő a Lángoló Rózsa lovagja. Hol a fenében van? Elvileg az első részben vagy mellé álltam és életben maradt, vagy a tündék mell és meghalt, de én mellé álltam.,
  • Prof William
    #9639
    Ha már utalások...

    A kiegészítő
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Rózsás küldetésben, amikor felszámoljuk fisztekk labort a Lángoló Rózsa ex lovagjai hangos "I Live! I Die! I live again!" meg "Witness me borthers!" ordításokkal támadnak. Egy kicsit ismerős. :)


    A kiegészítőben eddig még csak a melléküldetéseket csináltam, de nagyon hangulatosak voltak + az új "terület" is jó.

    A békakirályfis poén pedig ütött... :)
  • cylonflatus
    #9638
    Azon én is jót borultam, persze, hogy utalás. Tele van ilyen popkultúrás utalásokkal az egész. Van Star Wars-os kikacsintás fejvadász Frett-el, Game of Thronesból Tyrion égicellája, de van utalás a red weddingre (red funeral) de a kedvencem egy barlang bejárat széttépet hullákkal és egy legelésző fehér nyúllal (Monty Python, Gyaloggalopp), de van Madonnát idéző utcalány ("I'm a material girl"), Dr Who-s easter egg, Harcosok klubja kikacsintás (ez angolul jobban átjön, a bunyós mellékküldetés novigradi részében a végén a címért Durden a Szabó-t kell megverni, angolul Durden szabó= tailor Durden, Brad Pitt karaktere Taylor Durden) hirtelen ennyi jut eszembe, de még van rengeteg, biztos vagyok benne, hogy jópárat észre se vettem. Ezek nagyon bejöttek nálam, a hajamat letettem amikor először észrevettem őket. Le a kalappal a fejlesztők előtt - ezekért is.
  • DantesHUN
    #9637
    Alternatív időrendben....akkor játszódik a végjáték után, ha a végjáték után kezded el. Ha a végjáték előtt, akkor előtte.
    És attól ,hogy elvileg az a vége, hogy Geralt, és Yen (már akinél ez a vége) elhúznak pihenni, hát a könyvekben is, miközben épp együtt van Yen-el, azért el-el megy szörnyeket ölni. Úgy kell felfogni, az asszonyka otthon pihenget, főz mos takarít, Geralt meg hogy ne unatkozzon hobbiból bevállalta ezt a kis melót.
  • Myselor
    #9636
    sajnos nem tudom én sem eldönteni hogy most akkor mivan.mikor játszódik végülis :) de ezekszerint mindenképpen a epilógus előtt,és a másik is ott fog
    Utoljára szerkesztette: Myselor, 2015.10.17. 17:48:38
  • MertHogy
    #9635
    Bizonyára ettől is függ, mikor kezded el, meg hogyan döntesz, csak azért írtam, mert, ha igaz az amit Myselor ír, miszerint érdeklődhetünk Ciri felől, akkor nekem kicsit zavarós az időrend.
  • bélanéni #9634
    "Zed's dead"
    Ez nem tudom, szándékos utalás volt-e (Pulp Fiction), de nekem úgy tűnt.
  • DantesHUN
    #9633
    Nem feltétlenül, az a párbeszéd csak akkor van benne ha megöltük. Ha előtte, de legalább 30-as szinten kezdesz bele, más lenne a párbeszéd.
  • MertHogy
    #9632
    Így hétvégén alkalmával jobban bele tudtam merülni a játékba, olvasva a fórumot, látom megy a vita mikor is játszódhat a kiegészítő története,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    mikor Shanihoz megyünk rákérdezhetünk mi a helyzet vele, Geralt kérdi mi lesz most, hogy Radovid nincs többé (én "megöltem" a tetűt), tehát annyi bizonyos, hogy Ciri megtalálása után játszódik.
  • RatBaG #9631
  • Myselor
    #9630
    ez igaz,igazatok van így belegondolva,mivel ciri felől is lehet egy bizonyos részen érdeklődni,tehát valahol ciri megtalálása előtt ,na de akkor neekm már volt yen szóval na :D nem kell shani
  • Evoluti0N
    #9629
    Jah. Vehetjük úgy, hogy a kieg (vagyis nem vehetjük, hanem úgy is van :D) még a játék végén levő epilógus előtt játszódik, ahol Dandelion meséli, hogy kivel mi történt.
  • molnibalage83
    #9628
    Stop. A Kieg a kettő között van vagy még akkor sem, mert a főszál lezárása előtt is tolhatod. Tehát a kaland még azelőtt van, hogy Gertalt letelepede.
  • Evoluti0N
    #9627
    Zseniálisak. Nem csak kinézetre, hanem ahogy a viselkedésük, beszédstílusuk is meg van írva. Már csak maguk a Crones megmutatja, hogy mennyire zseniális játékról van szó.
  • Prof William
    #9626
    Remekül el vannak találva. Egyszerre undorítóak és ősiek. Szinte érezni hogy mennyire gonoszak...
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2015.10.16. 23:22:15
  • SzirmosSzisza
    #9625
    Mondjuk az emberi formájukban jól néztek ki. Bár mikor az emberből csináltak levest és a levágott/harapott fejet dobálta picit erős volt.
  • Prof William
    #9624
    Én azt bánom hogy a Crones (alias The Ladies) - el nincs románclehetőség.

    Pedig a középső nagyon csini. Szeretem ha egy fehérnépen van mit fogni, az a fejére húzott méhkas meg már csak hab a tortán. :) Szeretem a rejtélyes nőket... :)
  • AntiHero
    #9623
    Én szemrebbenés nélkül döntöttem meg.

    Ugyan is én hiába Trisst akartam se ő sem Yen nem maradt mellettem a játék végére. Pedig csak Trissre koncentraltam..Yent meg lesz*rtam. :D
  • Rita79
    #9622
    Hihetetlen ez a játék (írom többedszerre is már). Második végigjátszásra is tud rengeteg újat hozni. Kis párbeszédekbéli döntések vihetnek bele kisebb-nagyobb mini küldetésekbe, amiről pl. az első végigjátszáskor nem is sejtettem volna. Ilyen pl. sztem spoiler nélkül a Báró családi ügyeinek intézése a mocsárban, meg Radovid király ügye is a vége felé, stb....
  • Daermon
    #9621
    Azért ezt az új szakembert felfejleszteni nem olcsó... 30000 korona :D
  • genndy
    #9620
    Nem mintha Yen nem kufircolna ugyanúgy minden útjába akadó varázslóval (leginkább) közben...

    Nekem még nem akar semmit Shani, egész egyszerűen úgy kell válaszolgatni hogy ne flörtölgess vele, ne legyen románc, stb. Elég ha te tudod hogy kihez hűséges Geralt és úgy válaszolsz, ezért vannak a lehetőségek.
  • Myselor
    #9619
    hát most na,én nem tudtam magam rávenni :D én csak yent szúrtam .maradi vagyok úgylátszik xd
  • DantesHUN
    #9618
    Geralt is szereti Yent, de nem hűségesek egymáshoz. A könyvben is nagyon szereti Yent, mégis megdönti Shani-t, pedig akkor találkoznak először!
    De hát...nem öregedő...100 éves emberekről van szó.
  • Myselor
    #9617
    nem mindenki él így :D van akinek számít ha szeret valakit
  • cylonflatus
    #9616
    Köszi! A Shanival kapcsolatos dologra meg öregapám az élethez adott egyik jótanácsát tudom idézni: "kisunokám ne feledd, mindenkit meg kel bszni akit lehet."
  • DantesHUN
    #9615
    Ennyi? Akkor nem érdekes.
  • raja
    #9614
    https://www.youtube.com/watch?v=OLHTRyMla9E
  • DantesHUN
    #9613
    Kijátszottam a kiegészítőt, nagyon jó sztori volt. Igazán érdekes, és titokzatos volt az ellenfelünk. Fulllos vipera cucc megszerezve.
    39. szint. Ám találtam olyan kard ábrát , ami 45. szint után érhető el! Kicsit durva. De hát gondolom kell valami a második kiegészítőre is.
    Most 201 óránál tartok a játékban egyébként.

    Nagyon kíváncsi lennék a következő kiegészítőre. Kár, hogy sokat kell rá várni, kissé türelmetlen vagyok :)

    És van még itt kérdéses dolog. Velen-ben a Nilfgaardi tábor közelében van egy épület, ahova nem lehet belépni. House of Respite vagy mi angolul. Oda hogy lehet bejutni? Vagy csak úgy ott van?

  • Myselor
    #9612
    semmiben nem befolyásolják.nincs köze egymáshoz utána játszódik végülis történetileg.engem amúgy az zavar hogy geralt vígan él yenneferrel vagy triss-el de azért a shani-s részeknél ez kurvára el van felejtve
  • cylonflatus
    #9611
    Lenne egy kérdésem: a kieg történetét mennyire befolyásolják az alapjáték eseményei? Éppen másodjára tolom a játékot, most 25 szintű vagyok. Megvan az előző végigjátszásom játék végi mentése, de inkább ezzel a második játékkal kezdenék neki, ezzel is úgy, hogy ha elértem a harmincas szintet, de még a befejezés előtt (mondjuk a Ködszigetek előtt) kezdek neki a HoS.-nak. Viszont nem szeretnék lemaradni ez miatt egy mellékküldiről se.
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2015.10.16. 19:19:57
  • cylonflatus
    #9610
    Nekem nem adódik össze. Benyomom a vizet, az 10 mp-et tölt. 7-nél rányomok egy 5-ös kenyeret, semmi. 4-nél egy 10-es sonkát, semmi, a számláló maradt ugyanazon az értéken, viszont az inventoryból kivonta a kaját. De ha hozzá is adná az értéket úgy se lenne az igazi. Ok, hogy tovább töltené az életet, viszont ennek az összeadósdinak pont a lényege veszik el, mert ugye az volt ebben a poén, hogy együtt használva gyorsabban töltötte az életet. Mindegy, ez legyen a legnagyobb bug.
    Észrevettem még egy-két apróságot. Pl a tej az 1.8-ig 30mp-et, most már csak 10-ig tölti az életerőt. Ez lehet, hogy szándékos, de sajnálom, mert az elején, amikor még gyenge a karakter mindig örültem egy kancsónak. Az viszont már lehet, hogy nem, hogy az alkímia menüben a hatékonyabb ördögi pöffeteg bombának ugyanazok az értékei, mint a magasabb szintű verziójának. Azt hiszem még a méhkasnál van ugyanez, csak azt a hatékonyabb verzió fejlesztése után kartácsnak hívja.
  • Myselor
    #9609
    na én is végére értem a kiegészítőnek.nagyon jól sikerült tényleg annyira ötletes volt hogy csak na:) a karakterek a történet mind nagyon rendben van imádom.nagyon érdekes hogy szinte a legelső karakterből akivel beszéltünk csinálták a dlc-t :D állat. ki tudja a másik is lehet már felbukkant az alap játékban csak még azt sem tudjuk hogy ki vagyis kiről szólhat :) nekem elég sokáig tartott azért.nemtudom hány óra lehetett de szerintem kellően hosszú és szórakoztató végig. a mellék küdletéseknek sok hasznát most nem vettük egy witcher megbízás lehetett volna benne ezt hiányoltam a rúna mester mert nagyon hasznos dolog.na akkor várjuk a blood and winet:)
    Utoljára szerkesztette: Myselor, 2015.10.16. 15:31:37
  • S1M0N
    #9608
    Tegnap előtt találkoztam vele, én természetesen minden vádpontot tagadtam. :D

    Amúgy pont a legjobbat hagyták ki a cikkből: azt is megkérdezi, hogy szoktunk-e illetéktelenül behatolni a házakba, és onnan elemelni ezt-azt. A videóban 2:56-nál kezdődik ez a rész.

    Szerk.:

    Keszeg csak azért volt ott, mert túlsúlyt cipeltem, és így gyorsabb volt feljutni. Szóval csak a véletlennek köszönhető, hogy ott van, de legalább jókor, jó helyen. :D
    Utoljára szerkesztette: S1M0N, 2015.10.16. 13:07:02
  • MertHogy
    #9607
    A NAV keze ide is elér.

    Igen S1M0N látom, minden elismerésem, egy kész művész veszett el benned, és Keszeget is nagyon ügyesen használtad fel.
    Utoljára szerkesztette: MertHogy, 2015.10.16. 13:04:03
  • S1M0N
    #9606
    Hehe, én most megkerestem, és meg is találtam. :D

    Képek:

    (Paint level 2000 )



    Szerk.:
    MertHogy
    Na, látom sokáig szórakoztam a Painttel... :D
    Utoljára szerkesztette: S1M0N, 2015.10.16. 12:56:00
  • DantesHUN
    #9605
    Bár lehet tényleg van összefüggés, mert a lenti képen, szereplő épület hasonlít a videóban látott városra. De a fene tudja biztosra megmondani , ennyiből.

    Viszont, az érdekel engem még, hogy jöjjön a kártya pakli másik fele, a második kiegészítőhöz.
  • MertHogy
    #9604
    Igazad lehet, csak akkoriban sok helyen visszaláttam ezt a képet és el is hittem, hogy ez hivatalos, de mindegy is.
    Gelencsér Peti titkos ládája meg találva (azért annyira nem zsíros kis cucc van benne Petikén, mint ahogy te azt mondtad).
    Egy kis segítség: