16775
banner
  • molnibalage83
    #9683
    Akkor itt meg szintén irreleváns, hogy mi van rajtad, mert nincs olyan cucc, amivel ez radikálisan változna. A bossharcoknál mindig rá kell jönni, hogy mi az a mozdulatsor, amivel kinyírható az ellen. Ennyi.
  • Evoluti0N
    #9682
    Nem volt annyira durva, ha az ember rájött a titkára. Amúgy tényleg jók voltak a boss harcok. Azt kaptuk, amit ígértek. Azaz változatos és egyedi bossok, amik nagyobb kihívást jelentenek, mint az alapjáték bossai. Valóban nagyon erős pontja a kiegészítőnek a bossok.
  • Evoluti0N
    #9681
    És ha pont optikai tuning miatt akarom? :D Különben is. Most itt nem az a lényeg, hogy mennyi sebzést ad, vagy hogy néz ki, hanem az, hogy játékmechanikailag hülye megoldás az ahogy megszerezhető, vagy nem szerezhető meg.
  • DantesHUN
    #9680
    Aha, hát...ö....a kiegészítőben az utolsó boss harc, 38-as szinten legjobb felszereléssel is rohadt nehéz volt, egy ütéssel leverte szinte a hp 90%-át, gyorsan mozgott, stb. Ja tök könnyű.
  • Myselor
    #9679
    én level 40 lettem a végére pont :D
  • molnibalage83
    #9678
    Teljesen mindegy. A felszereléseknek csak optika tuning szerepe van. Legalábis 1.08 alatt 3. nehézségi szinten ezt jelentette. Teljesen mindegy, hogy mit viseltem. Ha a skilleddel passzolt a vért, akkor nehézségről nem lehet beszélni a játékban.
  • Evoluti0N
    #9677
    Nem az a baj, hogy trükkös, hanem az, hogy csak
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az egyik befejezésnél lehet megszerezni. Szóval vagy azt a befejezést választod, vagy csókolom full szett. Tulajdonképpen rákényszerítenek az egyik befejezésre, ha a teljes szettet akarod.
  • Daermon
    #9676
    Szerintem nem baj, hogy a Vipera ezüstkard "picit" trükkös.
    De ha meg ott vagy, úgy észreveszed a kardot, mert eléggé feltünő. :)
  • Evoluti0N
    #9675
    Tényleg? Ott nem tűnt fel. :D

    @mike01010101 Nekem igazából a kiegészítő végére 38-as szintet sikerült elérnem, még 20 XP hiányzott a 39-hez, úgyhogy megöltem egy mérgező arakászt, hogy továbbfejlődjek és felvehessem a 39-es vipera szettet. Sejtettem, hogy 39 felé nem nagyon lehet menni, mivel mindent, de mindent megcsináltam.

    Két bajom van a kieggel. Az egyik a szokásos, a bugok. Pontosabban egy konkrét bugra gondolok. Láttam Galaxyn, hogy van valami Ofieri acsi és az alapján kéne lennie mindenféle ofieris lócuccnak, nem csak nyeregnek. Állítólag bugos és a kereskedőnél kéne lennie. Konzolparanccsal elő lehet hívni őket, de megvárom a patchet.
    A másik bajom, hogy az ezüst vipera kard könnyen elkerülhető, sőt (kiegészítő végi spoiler)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ha úgy döntesz, hogy nem segítesz Olgierdnek, akkor meg se lehet szerezni, mivel a tükrös helyen van valahol elrejtve. Kvázi csak akkor szedhető össze a teljes szett, ha az egyik befejezést választod.
    Ez így hülyeség.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2015.10.19. 09:37:08
  • Negritis
    #9674
  • mike01010101
    #9673
    Vérrel verítékkel sikerült 40-es szintre lépnem, de a végére a teljes farkaspopulációt kiírtottam a szintlépéshez, 2-3 pontot ad egy farkasért.
  • cylonflatus
    #9672
    Most viszont tényleg pipa vagyok, sikerült belefutnom a Skellige Most Wanted-es bugba. Kinyírom a farkasembert, összeesik, de aztán nem purcan meg teljesen, hanem föláll és dülöngél. Az életereje nullán van, hiába csapkodom, bombázom, szórom jelekkel semmi. Kicsit utána néztem, elég durva előélete van, az 1.7-nél már(még?) benne volt. Most meg az 1.10-nél járunk. Semmi nem segít, mindegy honnan tölti vissza az ember. Az érdekes az, hogy az első végigjátszásnál nálam nem jelentkezett, 1.8-on volt amikor befejeztem. Viszont arra nem emlékszem, hogy milyen verziószám alatt csináltam meg azt a küldit.
  • cylonflatus
    #9671
    Már az alapjátékban, a kieg előtt sőt, a New Game+ patch előtt is benne volt nem egy 46-os cucc.
  • Evoluti0N
    #9670
    Jah, amúgy nagyon tetszett a kiegészítő. Szuper sztori, nagyszerű karaktere, változatos küldetések. Így kell ezt csinálni.
  • Evoluti0N
    #9669
    Ti hányas szintűek lettetek a kiegészítő végére? Csak azért kérdezem, mert sikerült olyan fegyver tervrajzot találnom, ami 46-os kardhoz van és 39-en fejeztem. Vagy már most olyan szintű tervrajzokat lehet találni, amikkel al következő kiegészítőhöz való kardokat lehet majd csinálni, vagy valamit nagyon rosszul csináltam, hogy nem sikerült 46-ot elérnem. :D
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2015.10.19. 01:18:00
  • bélanéni #9668
    Egy olyan CDPR RPG-t el tudnék képzelni, ami
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    abban vagy hasonló világban játszódik, ahol azok a magas kőoszlopok vannak, zöld és vöröses növényzet és mindenfelé gázfelhők.
    Irtózatosan hangulatos ez a hely. Így kb. 80 óra után azt mondom így kell játékot készíteni. Ha azt mondom, 10/10, eléggé keveset mondtam. Minden elismerésem a CDPR-nek. Úgy érzem, max néhány óra lehet vissza, ezt még ma lenyomom
    Utoljára szerkesztette: bélanéni, 2015.10.18. 21:25:56
  • DantesHUN
    #9667
    Én is pont így jártam vele.
  • cylonflatus
    #9666
    Köszi, meglett azóta. Az zavart meg, hogy először a a barlangot találtam meg, kiiktattam az elementált, és nem tudtam milyen könyvre céloz. Visszamentem a várba és meglett a könyv.
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2015.10.18. 20:02:17
  • DantesHUN
    #9665
    Ősz van. Itt is folyton esik. Bár szerintem csak Velen észak-keleti sarka ilyen esős. Se Novigradban ,se Skellige-n nem esett, mert vissza mentem ide pénzért, meg eladni dolgokat.
  • Prof William
    #9664
    Nem tudom nem-e éppen az esős évszak van a játékban de mióta elkezdtem a kiegészítőt szinte folyton esik az eső. És nem úgy van mint az alapjátékban, hogy alszok egyet és elmúlik. Nem is napokon át esik folyamatosan. Néha már elég frusztráló...

    Nincs esetleg valami "ritka eső mod?"

    Ettől függetlenül nagyon jó kiegészítő. Most tartok ott hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Everec szellemtesóját viszem el Geralt testében az esküvőre.
  • DantesHUN
    #9663
    A könyv a várban van és el is kell olvasni, nézd meg a youtube-on hogy hol van, pontosan hol van a könyv.
  • cylonflatus
    #9662
    Van egy küldetés amivel bajom van, Witcherek kohója a neve. Kaer Morhenben egy barlangban először egy földelementált kell kiiktatni, majd az az utasítás, hogy "tedd a kötetet a talapzatra". Van ott egy ilyen kis kő oltárszerűség, arra kellene, viszont nem tudom, hogy milyen kötetre gondol. Elvileg nálam van, mert nem lenne ez az utasítás, meg a marker is erre az oltárra mutat. A minimapen látszik, hogy vezet egy járat a barlangból, de nekem ott fal van, gondolom ezt nyitja ki az a valami, ha az oltárra rakom mert nem illúzió, nem nyitja a Keira Metztől kapott szem. Azonban az oltár előtt hiába helyezkedek ide-oda, nem akar csinálni semmit. Valaki, esetleg?
  • Shep
    #9661
    De akkor ez új helyszínre is viszi az adott történeti szálat, mert ugye eredetileg a Trisses döntés a kikötőben volt a szökés után?
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2015.10.18. 16:18:06
  • molnibalage83
    #9660
    Örülök, hogy akkor megvártam ezt mielőtt videózok.:)
  • TBTPumpa
    #9659
    Most került be a játékba, azt hiszem 4-5 ilyen új románcos jelenet van (a döntésekkel kapcsolatosan).
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.10.18. 15:59:46
  • Shep
    #9658
    Ez a jelenet mikor van én nem is emlékszem a játékból ilyen sátras részre, vagy ez kizárólag 1.10-el került be a játékba, de akkor mi változik meg az eredetiben erre a katonai táborosra?
  • cylonflatus
    #9657
    A skill reset nem oldja ezt meg. Pl a jeleknél az első sorban pl az axit, a quent csumára fölfejlesztem az 6 pontba kerül. Még dobok kettőt az yrdenre (abból 2 a max), második sorban mondjuk tetszik az az yrden másodlagos funkciója, arra három pontot rakhatok. Így már négy képesség maxon van, 11 pontot költöttem és a harmadik sor aktiválásához még 7-et el kellene szórnom. És akkor ugye ott van még az alkímia meg a harc, meg a negyedik ág az egypontosakkal. A végeredmény, hogy lesz egy csomó képzettséged, amit nem is használsz, mert csak 4x3 lehet aktív egyszerre. A skill reset lenullázza ok, de utána ugyanúgy el kell szórnod a pontokat amikor fölépíted. A különbség annyi, hogy legföljebb majd más képzettségekre költöd el, amit ugyanúgy nem fogsz használni. Értem én, hogy ennek az lenne a célja, hogy választanod kelljen. De pl míg a Skyrimben is rengeteg ismeret van és rá vagy kényszerítve a specializációra, az elköltött pontjaid nem mennem kárba, mert pl az íjászat egy magasabb szintű technikáját elérve nem kell megválnod az ágon addig aktívvá tett többitől, mégis meg van oldva, hogy nem érthetsz mindenhez. Ezért mondom, hogy a W3 rendszere pazarló.
  • Prof William
    #9656
    Kicsit felröhögtem a kiegészítőben, amikor kiderült hogy a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Békává vált királyfi legendának igenis valós alapja volt. Geralt meg azt hitte, hogy ez az egész csak oxnfurti nők kitalálmánya. Sikeresen elcseszte a dolgokat. :)
  • DantesHUN
    #9655
    Utóbbi az csak szinkron bug lehet.
  • MertHogy
    #9654
    Ha már utalások...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az aukciós házba a Tűz serlege is megtalálható, amiről szegény Geraltnak fogalma sincs mi lehet.
    Illetve itt van egy kis furcsaság, lehet ugye beszélni Vivaldi barátaival, a műszakértő először Roach szinkronhangján szólalna meg, utána meg egy tök másikon.

  • molnibalage83
    #9653
    Azért még az után is van néhány óra hátra.
  • Evoluti0N
    #9652
    Jah. Ott már azért megérzi az ember, hogy az a pénz még se olyan korlátlan. :D
  • bélanéni #9651
    Sajnos úgy érzem a sztori vége felé járok, valami
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    boszorkányszombatra megyek az Erdei asszonyokhoz a hegyre, ott akarjuk elintézni Cirivel Imrithel-t
    . De most lehet megállok mellékküldizni, és akkor nem megy le olyan gyorsan a game.
    Utoljára szerkesztette: bélanéni, 2015.10.18. 08:54:01
  • bélanéni #9650
    Hófehérke és a hét törpe. Az egyik ráadásul kurva viccesen hal meg,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    túlél néhány napot a szörnyek fölött egy sziklán, majd amikor megmentjük, lejövet közben lezuhan, én itt röhögtem fel hangosan
  • Prof William
    #9649
    Ha már korlátlan pénz. Ez az új rúnaműves megoldást jelenthet a "túl sok pénz" problémára. :)

    Elég sokat kell fizetni neki...
  • SzirmosSzisza
    #9648
    Az a baj, hogy attól még ugyanúgy el kell megint szórni felesleges dolgokra pontot. Ha jól értem neki azzal van baja, hogy ha pl 2. sorban levő égetést akarod kihúzni akkor muszáj még 3(?) pontot rakni másra is a mágián belül.
  • molnibalage83
    #9647
    Mivel korlátlan pénz és 1000 aranyba kerülő skill reset van, azt próbálsz ki, amit nem szégyelsz...
  • cylonflatus
    #9646
    Az xp gyűjtésről jut eszembe, ha valami kevésbé tetszik a játékban az a skillrendszer. No nem teljesen elcseszett, ami nem tetszik benne, hogy nagyon sok pontot el kell szórnom olyan tulajdonságokra, amit később vagy azért nem használok, mert később egy másik tulajdonságnak kell a slot, vagy mert -és ez a rosszabb- eleve csak azért raktam rá pontot, hogy meglegyen az az elköltött 18, vagy 20 pont, ami elérhetővé teszi a következő szintű skilleket a specializáción belül. Az pedig, hogy 8-10 pontokat szórok el olyan képzettségekre, amit nem fogok de nem is akarok használni, ez baromi pazarlás.
  • MertHogy
    #9645
    Igen, így már pontosan emlékszem
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    redánia új légihadosztálya.


    Teljesen egyetértek azzal, amit írtál, profin kidolgozott ez a játék, de mostanában kizárt, hogy belevágjak egy ekkora volumenű játékba, ennek is abba hagytam a második végigjátszását, túl sok időt igényel, és nagyon friss az emlék, az alternatívákat meg már úgyis elolvastam, megnéztem.
  • S1M0N
    #9644
    Jó, nem emlékezhetek mindenre, biztosan igazad van (már csak a kép miatt is), én 27 órát töltöttem el a kiegészítővel (elég sokat mászkáltam pluszba, mert a witcher felszerelésekből még 2 remekmívű mindig hiányzik, nem találok alapanyagot), összességében meg 214-et a Steam szerint, szóval megjegyezni nem tudok mindent.

    Én felkerestem minden kérdőjelet (alapjáték + kieg is), a hárpiás
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    - a légierősre gondolsz szerintem -
    tényleg jó volt, de pont az a csodálatos ebben a játékban, hogy minden apró küldetésben van valami extra, valami csavar, ami miatt mindegyik egyedi tud lenni, hiába ugyan az az alaprecept (pl. nyomozás, harc, loot). Mondjuk a tengeri (Skellige) kérdőjelek eléggé kaptafák (hárpiák/fojtólidércek kilövése a víz alatt, loot), és egymás után csinálva eléggé unalmasak, de összességében ezekkel sem volt gondom.

    Ezen a téren is zseniálisat alkottak a CDP-nél, nem véletlen, hogy a mellékküldetések kidolgozásával külön foglalkozott pár emberke. A Witcher 3-at nyugodtan lehet "next-gen" játéknak hívni, mert ilyen alaposan kidolgozni még a legapróbb, a fő cselekményszálhoz semennyire sem kapcsolódó, a mellékesnél is mellékesebb küldetéseket, az már tényleg a precizitás, a maximumra törekvés jele.