16775
banner
  • MertHogy
    #9923
    Az egér görgőt kell lenyomni.
    Ha Yent akartad, akkor elvileg jól csináltad.
    Utoljára szerkesztette: MertHogy, 2015.10.30. 10:47:08
  • Rash87
    #9922
    Köszönöm ezt is :)

    Akkor szerintem elbasztam, mármint olyan értelemben, hogy az "Utolsó kívánság" küldetés a dzsin-es volt? Mert ott volt az,hogy szeretem.
    A "Most vagy soha" pedig talán az volt,mikor a mágusokat kellett kimenekíteni? Mert ott mondtam,hogy maradjon,de nem erőltettem. S így ment az útjára.
    Pedig Triss karaktere sokkal szimpatikusabb. Ezért írtam,hogy elbasztam :)



  • Evoluti0N
    #9921
    Ha jól emlékszem, akkor space, de amúgy írja és a képernyő alján.
  • Rash87
    #9920
    Ezt nem tudtam :\ basszus.
    Azt hittem hajóval lehet,mint pl. Novigrad-ból.

    De most néztem meg youtubon, tényleg ott kell. De melyik billentyűvel lehet behozni a Világtérképnél azt a részt, aminél lehet így váltogatni?
    Mert egyszer ott is néztem, nyomogattam a dolgokat,ikonokat, de nem leltem rá ezek szerint.
  • MertHogy
    #9919
    Igen, csak pl a beszélgetésekre milyen hatással van, mert amikor ejtenek elég ellenségesek, beszólogatnak, az érdekelne itt mi a helyzet.
  • molnibalage83
    #9918
    Gondolom akkor is forever alone ugyanazt kapod, mintha mindkettőnek igent mondasz.
  • MertHogy
    #9917
    Triss, Yen kérdés kör, nem dőlt még el semmi, később kell döntened, négy lehetőséged van:

    -Yent választod: "Az utolsó kívánság" nevű küldetésnél szerelmet vallasz Yennek, de Trissnek nem vallhatsz szerelmet a "Most vagy soha" nevű küldetésnél, tudtommal ettől még maradásra bírhatód, de nem mondhatod neki, hogy szereted, ha oda érsz érteni fogod mit értek maradás alatt.
    -Trisst választod: Értelemszerűen fordított a helyzet.
    -Mindkettőnek szerelmet vallasz: Ráb***ol (a csajok megszívatnak)
    -Mindkettőt elutasítod, volt olyan aki kipróbálta ezt a verziót?
  • molnibalage83
    #9916
    Fast travellel. Én egy is egyik tipródtam, hogy hol van hajó. Aztán leesett basszus, hogy hogyan utaztam a palota és Velen között...
  • Rash87
    #9915
    Már benne van a játékban olyan 50 óra :)
    Skellige-n vagyok. Innen,hogyan lehet másik szigetre-helyszínre átmenni?

    Mert ugye az első résznél a legvégén olyan volt,hogy keress egy Skellige-re tartó hajót. Itt egyértelmű volt.
    Most meg ott tartanák,talán Umah?-ért kellene visszamennem.

    Másik dolog,ha eddig Yen felé hajlottam, de Triss-el egy csók volt, lehet még ebből vmi? Lesz válaszút? Vagy itt eldőlt?


  • Saaba
    #9914
    Rendben, köszi.
  • MertHogy
    #9913
    Nekem is a császáros befejezés jutott, eleinte nem igen tetszett, mert Cirinek oda az álma, a vándor cirkuszosoknál beszél róla mennyire tetszene neki az ilyen élet. Viszont így tényleg nagyobb dolgokat vihet véghez, mint "egy isten háta mögötti kis faluban szörnyekre vadászva". Azért jobban belegondolva a képessége révén, amit már szabadon használhat, így is eljuthat bárhová, bármikor, nem kell egy trónterembe zárva üldögélni egész nap.
    Azt hozzá kell tenni, Emhyr császár, azért akarja annyira Cirit a trónra, és minél előbb feleségül adni valakihez, mert neki is volt egy Ithlinne jóslata, miszerint ő a fél világot, gyermeke gyermeke az egész világot fogja uralni, tehát inkább az unoka a cél, Emhyr szentül hiszi, hogy egy igazán nagy veszélyt, csak egy egységes birodalom tudja legyőzni, ezért akarja minden áron legyőzni, elfoglalni az északi királyságokat.
  • BoldiHUN
    #9912
    Javaslom, hogy olvassátok el a könyveket, utána szerintem teljesen máshogy fogtok hozzá állni Ciri karakteréhez.
    A játék túlságosan is jó képet fest róla, Ciri másik oldalát egy jelenet kivételével egyáltalán nem látjuk.

    A császárnő befejezésnek pedig már csak azért sincs értelme, mert Ciri még csak szóba se állna Emhyrrel.
    A teljes könyvsorozat alatt Ciri összesen egyszer beszél vele, akkor is csak elmagyarázza neki, hogy hogyan fogja megölni.
  • genndy
    #9911
    GOG-on a Halloween Monster Hunt Sale keretében akciós a Witcher 3 (is):
    Witcher 3 alapjáték -30%, 28€
    Hearts of Stone (1. kieg) -10%, 9€
    Expansion Pack és a komplett csomag nem akciós.

    Illetve:
    The Witcher Adventure Game -60%, 4€
  • Evoluti0N
    #9910
    Ki kell, hogy ábrándítsalak, de Ciri nincs benne az első két játékban, ahogy Yen sem. Ha jobban meg akarod ismerni a jellemüket, akkor a könyvek elolvasást ajánlom, az első két játék elkezdése előtt.
  • molnibalage83
    #9909
    Álljon meg a nászmenet. Ciri nem igazi Witcher, csak úgy él. Nem terméketlen, mert a Witcherek tenyésztése nem megy, a tudás elveszett.
  • Saaba
    #9908
    Sziasztok!

    A Mass Effect trilógiát is nagyon kedveltem az eredeti befejezéssel is. Tetszett, hogy elgondolkodtatja a játékost a különböző döntési lehetőségekkel. Na, de ez nem az a fórum ahol ME sorozatot kell éltetni. :)

    Én nem játszottam a W1 és W2-vel. A W3, az eddig ismert játékélményeimre bőven rátett több lapáttal. Amellett, hogy kiváló harcrendszerrel, megjelenítési móddal rendelkezik, legjobban a döntések meghozatalai marasztaltak a képernyő előtt. Néha feltettem otthon a kérdést a családtagjaimnak, hogy Ők mit tennének, miként döntenének. Persze mondanom se kell, csak legyintettek, hogy "Apu, tényleg te vagy a 3. gyerek a családban".
    Én Cirihez is úgy álltam hozzá, ahogy az életben a Lányaimhoz (15/19 évesek). Férfiemberként elmondhatom, hogy három Nővel együtt élni, néha az Ő gondolkodásukat követni embert próbáló feladat! :)) Szülőként úgy gondolom, hogy egy bizonyos pont után, hagynom kell a Kölköket érvényesülni, saját döntéseiket maguk hozzák meg, és tanuljanak az esetleges hibáikból. Az én véleményem, hogy talán így tudok olyan embereket faragni belőlük, akik az életben talpraesetten, két lábon a földön járva tudnak boldogan élni.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az én befejezésem, ahol Ciri Császárné lett, a saját döntéséből, nekem elfogadható volt.


    Végül is mondták a Többiek, hogy nem valósult meg az igazi álma, ezért is leszek alaposabb a 2. végigjátszásnál. :)
    A W3 története számomra lenyűgöző, de azt hozzá kell tennem, hogy itt sem, ahogy a valós életben nem érdekelt a háttérben zajló politikai élet, hatalommánia stb. Ahogy a Gyalog-Galoppban mondta a Mocsár Vár királya, "emberek, ne foglalkozzunk azzal, hogy ki ölt meg kit" :))
    Én igazából Geraltra, Cirire, Trissre, a witcherekre koncentráltam. Viszont mivel itt többen írták, hogy nem vettem figyelembe Ciri igazi álmát, ebből derült ki számomra, hogy nem igazán voltam jó "Apa". Mivel nemsokára elkezdem a W1-et utána a W2-öt és másodszorra a W3-at, lehet több tapasztalatom lesz Cirivel kapcsolatban. :)))
  • Evoluti0N
    #9907
    Azt, hogy kit választasz Yen és Triss közül nem befolyásol semmit, azt leszámítva, hogy kivel lesz Geralt a játék után. Itt egy jó összefoglaló, hogy milyen döntések vezetnek a különböző befejezésekhez.
  • bunny
    #9906
    Igen, az endgame igazából mindkét verzióban pozitív. Jó lenne tudni, mikor milyen döntés merre vitte, de azt gondolom még az is benne lehet, hogy a JÁTÉKOS milyen mentalitású, nem? Én azért sokszor voltam kemény, sokszor nem a mézesmázos döntést hoztam, ha úgy láttam, egyébként a másik keményebb összességében több pozitívumot ad, vagy az illető nem érdemli meg (bűnöző volt pl), hogy megmentsem simán hagytam megnyúvadni.
    A kieg végén is első körben
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a döntésnél azt választottam ,hogy nem szólok bele, szarom le mi lesz a csókával, hiszen egy bűnöző gyilkos volt! Csak kíváncsi voltam a másik ágra, azért hagytam végül életben.

    És ahogy a kolléga is írja, a globális jó szempontjából az, hogy Ciri önként vállalta az uralkodást több jót hoz, mintha elmegy n+1-edik witchernek. Szóval az is lehet, ez egy kis tükör nekünk, ki milyen irányba hajlik :D Cirinek ahol lehet segítettem, de hülyeségekbe nem mentem bele, a császárnál is hagytam egy ideig őket, és csak a végén intettünk be. Ja és én Yen-t választottam, lehet az is befolyásolta a végét?
    Egyébként ha belegondoltok ... milyen már, hogy ilyen mélységekről is lehet beszélgetni, vitázni, azért nem sok hasonló játékot tudok felsorolni! Nálam még a Mass effekt volt hasonló, ahol a döntések befolyásolták a story line-t, meg egyébként is az is egy baromi jó játék. És mondjuk nekem ott az eredeti endgame is tökéletesen bejött, sőt. Nem is értettem miért támadta a játékos közösség, az életszerű volt ők meg utópisztikus meseszerűt vártak. Mondjuk így belegondolva a witcher vége is nálam az életszerű jó lett :)
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2015.10.29. 08:08:46
  • Daermon
    #9905
    Elfelejted, hogy Ciri nem lesz mutáns, hisz nem esik át a mutáción.
  • cylonflatus
    #9904
    Amúgy pont most fejeztem be másodjára. Elsőre az uralkodós, másodikra a witcher ending jött be. Az elsőnél elég sok kérdőjelet kihagytam, és nem barangoltam annyit (mondjuk szándékosan, hogy maradjon másodjára is újdonság) de úgy is 80+ órám volt benne. Most a duplája úgy, hogy a kieget már nem is számoltam. Elég jó.
    Most kicsit pihentetjük a következő add on megjelenéséig. Május közepe óta ezzel játszottam... jöhet a Fallout 4.
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2015.10.29. 00:45:03
  • cylonflatus
    #9903
    Ha úgy nézzük witcherként sem teheti meg amit csak akar, ott az etikai kódexük, arról nem beszélve, hogy le kell mondania a családról, nem lehet gyereke, egész életében torzszülött korcsnak fogja a legtöbb ember tartani és leköpik minden faluban, sorolhatnám.

    De persze igazad van, és minden attól függ, hogy honnan nézzük. Az uralkodós befejezés csak a lenti szempontok alapján pozitív, én mondjuk általában nagyon pozitívnak szoktam tartani az önfeláldozást, ha valaki mondjuk az álmait alárendeli a "nagyobb jónak". Más szempontokat szem előtt tartva -mondjuk, hogy mi a szíve vágya, hova húzza, ha veszem azt a tisztaságot, ami Cirit vezérli és "bekoszolni", megfertőzve az érdekvezérelt uralkodói környezettel, Geralt örökségét és a családi kapcsolatukat, akkor nem ennyire egyértelműen jó az uralkodós befejezés. Sőt, kifejezetten rossz.
  • cylonflatus
    #9902
    Én ezt értem, de én csak a játékról beszéltem, a könyveket nem akartam belekeverni (mondjuk én nem is olvastam csak kettőt). Ez egy szerepjáték, nem kötelezően a könyvet kell végigjátszani, fogjátok fel alternatív univerzumnak. Ha az uralkodós vég jön ki, attól ugyanúgy megvan Ciri elképzelése a jövőről, vonzódása a szabadsághoz, ellenszenve az uralkodással (és magával az apjával) szemben. Viszont aztán úgy alakul a sztori, hogy ő maga jön rá miért kell az apja helyét elfoglalni, ezért feláldozza fiatalkori álmát és elfogadja sorsát - mondhatnám, de igazából nincs is mit föláldozni, mert mire eljut idáig, már nincs mit föláldozni. A föláldozás az negatív, elengedni valamit szükségből, valamit amit szeret. De akkorra már máshogy gondolkozik, mást akar, és a hebrencs fiatal álmát a szabad, witcher életről felváltja a felnőtt felelős gondolkodás és elhivatottság. Úgy látom kicsit másról is beszélünk, ti a "legjobb befejezés" alatt azt értitek, ha a kánon szerint történnek meg a (pozitív) dolgok. Én morális értelemben beszéltem jó befejezésről. Szóval boldogságban, békében élnek-halnak, a döntéseik, sorsuk alakulását pozitívan élik meg, etc. Márpedig a witcher és az uralkodós végnél ezek mind megvannak, utóbbinál viszont a főszereplők mellett egész Észak jövője pozitívan alakul.
  • Matt97
    #9901
    Szerintem is az a legjobb amikor Cirriből witcher lesz, mert azért az nem úgy megy hogy szabadon dönthet bármiről. Elvégre már akkor amikor keressük, az egyik nifgardi mondja hogy már keresik neki a férjet, emellett a boszorkányok szövetsége is ott van meg a politikusok stb... még ha a nagy egész szempontjából a királyság jól is jár nem jelenti aszt, hogy Cirri nem szenved közben, pláne mikor az egyetlen amit akar, hogy igazi witcher legyen.
  • BoldiHUN
    #9900
    Csak a játék alapján igazad van, a könyvekkel együtt viszont egyáltalán nem.
    A játék nagyon sok dolgot elhallgat vagy épphogy csak érint, főleg Cirivel, Emhyrrel és Nilfgaardal kapcsolatban.
  • DantesHUN
    #9899
    Amikor Cirri és Geralt beszélget, az egyik jelenetben, elmondja hogy milyen életre vágyik, és mit gondol az uralkodásról. Eléggé egyértelműen.
  • molnibalage83
    #9898
    Nekem nem az. Mindkét jó befejezés kettő érzelmi töltetet horodz a megvalósítással. Nekem ez elég.
  • DantesHUN
    #9897
    Nem. A könyvekből kiderül, hogy Cirrinek milyen a jelleme, és hogy milyen életet akar magának egyértelműen, de ezt egyébként a játékban is elmondja, tehát egyértelmű melyik a jó befejezés.
  • cylonflatus
    #9896
    Azért ez elég véleményes, hogy ez-e a " legjobb" befejezés, de legalábbis nagyon szubjektív. Szerintem nem is lehet kijelenteni, hogy most ez vagy az a legjobb, legföljebb a legszimpatikusabb.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Van az a befejezés, amiben a kezdeti ellenszenv ellenére mégis elfogadja, hogy ő a trónörökös és azt választja. A sztori szerint prosperitást, kiegyensúlyozott és boldog uradalmat hoz létre, ami azért lássuk be sokkal nemesebb dolog. Így milliók életére van pozitív hatással, és akár százezrek életét mentheti meg egyszerre, egyetlen döntéssel, mert pl háború helyett szövetségre lép. Ráadásul saját maga hozza ezt a döntést, sem Emhyr, sem más nem kényszeríti. Szóval honnan nézzük. Az biztos, hogy ha witcher lesz, talán annyival pozitívabb a kép, hogy így Geralt esetleg büszke ill. büszkébb? Pedig pont Geralt atyáskodása a leglényegesebb motívum kettejük kapcsolatában (Cirinek Geralt az apamodell, Yen az anya, Triss pedig a nővér szerepét testesíti meg). Ciri választása a végén attól (is) függ, hogy mennyire akartuk neki előírni mit csináljon, mennyire atyáskodtunk fölötte, és szembesülve Ciri felnőtté válásával mennyire vagyunk képesek elengedni a kezét. Viszont amikor megtesszük, Geralt így is-úgy is büszke lesz. Szóval ez teljesen szubjektív kinek mi a legjobb, ha Ciri Geralt útjára lép és witcher lesz, vagy elfogadja végzetét és felveszi a kesztyűt, aminek következtében egy szeretett és tisztelt uralkodója lesz egy virágzó királyságnak.
  • cylonflatus
    #9895
    Nekem van. Megvannak a küldetés javított fájljai, 122Mb. Felül kell vele írni a 12.dlc mappájában lévő fájlokat. Működik, kipróbáltam, előtte nekem is bugos volt. Fönt van a g-driveomon, ha kell adok hozzáférést.
  • Myselor
    #9894
    ciri fanoknak :D
  • WagnerUr
    #9893
    Üdv!

    Nálam 1.11 patch után még mindig bugos a Skellige's Most Wanted küldetés. Van valaki aki ugyanígy járt, de sikerült valahogy megoldania?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ott van elmentve a küldetés, hogy éjszaka menjek a találkozóhelyre. A küldetés korábbi szakaszában nem volt semmi fennakadás, de itt a farkasember továbbra sem döglik meg, csak vergődik 0 HP-val és nem történik semmi.
  • bunny
    #9892
    No akkor úgy látszik én is itt-ott megtévedtem a válaszokkal :D
  • Daermon
    #9891
    Kár, hogy nem lehetett anno megdugni... Aztán a 3-ban meg megölni. :)

    Amúgy játszott valaki úgy a 3-mal, hogy Saskia Philippa befolyása alatt maradt és azt importálta? Ilyenkor milyen utalás van?
  • krisztajo
    #9890
    Így van, én is ezt kaptam.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ami azért is jó, mert ha Yent választjuk Phillipa finoman utal rá, hogy nem akarja többet látni a politika és az udvar közelében. Hogy én hogy utáltam az a nőt! Egy igazi számító ribi.
  • Evoluti0N
    #9889
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Van olyan befejezés, hogy Geralttal witcherkedik egy darabig, majd Geralt letelepszik szíve választottjával (Yennel vagy Triss-szel), Ciri pedig maga folytatja egyedül a witcherkedés. Ez az úgymond legjobb befejezés.
  • DantesHUN
    #9888
    Van.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a jó befejezésben Cirri is witcher lesz, kap egy ezüst kardot és megy kalandozni, bár ténylegesen nem marad Geralt-al, de Cirri erre vágyott
  • bunny
    #9887
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Van olyan befejezés, hogy Ciri Geralddal marad végleg? Nekem az volt, hogy egy ideig ott volt aztán elvonult, mert ő lett a császárlány vagy mifene.


    Köszi az ezüstkard tippet, asszem a recót a vaultból megszereztem de majd megnézem. Direkt mentettem, hogy oda vissza tudjak menni ha van ott valami értékes.

    Más. Mivel végig nyomtam a kieget, gondoltam visszatérek a LOTRO világába. Sokkoló volt. Hajnalba léptem fel, de akkora lagg volt mint atom, a küldetések az új Minas Tirith területen is unalmasak ... tanulhatnának a lengyelektől! A witcherben van kedvem a mellékküldetésekhez is, kevésbé monoton és megkevésbé céltalan, mint a lotro-ban amikor ide-oda küldözget tucatszor két baromi messze lévő NPC között. Lovaglás is ezerszer jobb, eh ... elég magasra tette a mércét a witcher3. Jó persze ez offline az online játék, de a játékmenet szempontjából ez pl. lényegtelen.
  • Saaba
    #9886
    Értem, köszi. :))
    Az újrajátszásnál majd alaposabb leszek. :)
  • Daermon
    #9885
    Ha sokat beszélgetsz Cirivel, akkor rájössz, hogy tulajdonképp miért nem jó a befejezésed. Hisz nem erre vágyik :)
  • Saaba
    #9884
    Köszönöm szépen Neked is, hogy válaszoltál! :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Személy szerint ezzel is megelégedtem, mert úgy gondoltam a gyerekeknek is kell élni a maguk életét. Több önállóságra tesz szert és több tapasztalatot gyűjt az életében, mintha velem maradna.Valamint Ciri, elmondása alapján így tud a legtöbbet tenni az emberekért.
    Ettől még kíváncsi vagyok a többi jó befejezésre is, remélem a 2. végigjátszásnál ügyesebb leszek.

    Utoljára szerkesztette: Saaba, 2015.10.28. 08:59:52