16775
banner
  • bunny
    #11166
    És azokat is nagyon kár volt magyarosítani imho... mint ahogy a witchert is vajákra.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2016.04.12. 07:55:09
  • Palinko
    #11165
    sztem annyira nem változtatják meg a nevét, valószínűleg átveszik, nem is tudom hány karakternek változtathatták meg a nevét, most pl Négy Csóka jut eszembe meg Dandelion esete akiből Kökörcsin lett és nem Pitypang :D
  • FartingSquirrel
    #11164
    Csak kíváncsi voltam, volt-e már fordítása...
    Utoljára szerkesztette: FartingSquirrel, 2016.04.11. 23:00:03
  • bunny
    #11163
    Amúgy az olajozásra van plugin, bár én nem használom, haverom igen. Automatikusan felrakja a megfelelő kencét.
  • MertHogy
    #11162
    Bocs nem neked akartam, eggyel odébb.
  • MertHogy
    #11161
    Hát sehogy sincs fordítva, mert a magyar nyelvüekben még nem szerepelt, de tényleg miért ilyen fontos ez a leány?
  • Chipii
    #11160
    Nincs olyan nagy különbség a nagyobb nehézségi szintek között, egy adott helyszínre menetel előtt mentsd el, és kipróbálhatod max, és 2. szinten is. Annál lejjebb venni szerintem nem érdemes. Alacsony szinten, amíg nincsenek cuccaid meg főzeteid, addig nehezebb, de idővel könnyebb lesz, ne sajnáld az időt arra, hogy akár minden csata előtt a szörnyeknek megfelelő olajat a kardodra kend.
  • DantesHUN
    #11159
    Miért fontos ennyire Anna Henrietta?
  • FartingSquirrel
    #11158
    Koszi, de en csak arra vagyok kivancsi, hogy hogy van forditva. :)
  • Palinko
    #11157
    akkor tölts be pár előző mentést és próbálgasd, az eleje nehéz lesz szinte bármelyik szinten, a közepétől meg már az a kihívás, hogy minél lassabban fejlődj, hogy maradjon élvezet a játékban :D

    senki nem tudja megmondani számodra mi a túl nehéz, erre magadtól kell rájönnöd
  • Tommy H
    #11156
    Akkor nem lesz Trófea.Egy szinten kell végigvinnem ezért kellene tudnom.
  • Palinko
    #11155
    mivel játék közben változtathatod a nehézséget nem igazán értem a kérdést. ez nem olyan, hogy játék elején kiválasztod onnantól nincs visszaút.
  • Tommy H
    #11154
    Melyik nehézségi szintet ajánlanátok arra ha szenvedni végig nem akarok de úgy se,hogy hack&slash legyen a game.
    Néztem pár Halálfutam videot de elég nehéznek tünik
  • Evoluti0N
    #11153
    Pontyosan.
  • tom2004
    #11152
    Expansion Pass két kiegészitőt tartalmaz, a The Herats of Stonet és Blood on Winet megkapom ha megjelent ?
  • Evoluti0N
    #11151
    Jah, igazad van. Így volt. Én úgy értelmeztem, h
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    meghaltak és az az ő kis saját "mennyországuk". Mondjuk a játékban nem így értelmezték és így tudták folytatni. :D
  • Prof William
    #11150
    Zoltan pont a nemrég megjelent 5-ik könyvben tűnik fel először.
  • Palinko
    #11149
    őszintén szólva nem sok esélyed volt, mert a 6. könyv idén jön ki angolul (az #11143 tanulsága szerint magyarul is) a 7. meg jövőre jön ki angolul és az még mindig nem az utolsó, mert '99-ben adták ki ugyan a 7-et viszont 2013 as könyv a 8. is bár ez ismét novellás és visszaugrik az első könyv történetei közé :D
  • DantesHUN
    #11148
    Elvileg, bár én nem olvastam a 7. könyvet, mert nincs magyarul, de erre lehet következtetni
  • MertHogy
    #11147
    Na megtaláltam, csak németül részletesebben van leírás róla:
    "Anna Henrietta ist ein Charakter aus dem Roman "Die Dame vom See" - Ő egy karakter A tó úrnője című regényből, legalábbis a google fordító szerint.
  • Daermon
    #11146
    Igen valahogy így :)
  • Palinko
    #11145
    jah csak mikor játszottam a 3. résszel még egyáltalán nem értettem a könyves utalásokat most hogy befejezem a könyveket, ma a 4-et a héten a 5-et akkor újra át kell játszanom a 3 részt is, hátha jobban megértem
  • MertHogy
    #11144
    Javíts ki, ha tévedek, de nem az a vége a hetedik könyvnek, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    minután Geraltot leszúrják egy vasvillával, Yen próbálja megmenteni, de az felemészti az erejét és belehal, azután érkezik Ciri, aki a annak a leírhatatlan és kiejthetetlen nevű unikornisnak a segítségével, visszahozza őket, és elviszi arra titokzatos szigetre, ahol egymás mellett ébrednek.


    #11141 Ő asszem csak a hetedik könyvben bukkan fel.
  • Daermon
    #11143
    Dijkstra nincs a W2-ben és a lába se ott törik el. A lába az egyik könyvben törik el. Erre utal a 3-ban. Játsz/olvass figyelmesebben. :) (pl a Strigás dolgot js megkeverted kicsit)
    Zoltán majd jön a könyvekben.
    A játékok mind a könyvek után játszódnak.
    MMO fronton 11 év WoW és jó pár hónap EVE és SWTOR után: egyetértek. Az MMO piac egyre gyérebb. Már nehéz lenne olyat alkotni, ami akkoràt szólna mint a WoW anno.
    A következő Witcher játék gondolom más witcherrel fog játszódni, más szereplőkkel. Persze utalások biztos lesznek Geraltékra. A CD Project pedig meg is mondta, hogy Geralt sztoria végetért.
    Witcher MMO meg a lehető legrosszabb lenne.

    Más:
    Érdeklődtem a Playonnál. Nyáron tervezik a soronkövetkező könyvet kiadni. Reméljük nem csúszik.
  • DantesHUN
    #11142
    Witcher 2-ben? Dijkstra? Nem emlékszem hogy benne lett volna
  • FartingSquirrel
    #11141
    Valaki, aki olvasta a könyveket, nem tudja, hogy duchess Anna Henrietta hogy volt fordítva? Esetleg Anna Henrietta hercegasszony...?
  • Evoluti0N
    #11140
    Zoltan benne lesz a könyvekben. Nem tudom már pontosan, h melyikben jelenik meg először, de elég sokadikban.
  • Evoluti0N
    #11139
    Utolsó könyv spoiler.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az utolsó könyvnek úgy van vége, h meghal Geralt és Yennefer is. Aztán ugye jöttek a játékok, amik folytatták a könyvet és úgy oldották meg, h hopp, mégse haltak meg.
  • Palinko
    #11138
    hmm velem komolyan elhitette Dijkstra, hogy már ismernem kell, sőt meg is ölhettem a w2-ben és akkor már itt sem lenne vagy ilyesmi :D akkor elhiszem nektek hogy úgy van ahogy írjátok, de túl sokat merített a könyvekből ezek szerint és kicsit kijönnek olyan furcsaságok mint a lábtöréses dolog. viszont így lett jó hogy merített a könyvekből, faramuci helyzet :D

    Zoltannal mi a helyzet? kedveltem a játékokban, a könyvben még nem találkoztam vele és egyre inkább úgy sejtem nem is fogok.

    lehet jobban kellett volna figyelni a dátumokat akkor jobban helyén lennének a dolgok, de már örülök ha a neveket megjegyzem és nem keverem túlságosan őket, pl itt a 4. könyvben a sok varázsló neve uhhh
  • BoldiHUN
    #11137
    A WItcher 2-ben lévő átvezetőkből kiderül minden, hogy mi történt az utolsó könyv és a Witcher 1 közöt.
  • genndy
    #11136
    A játék a könyvek után játszódik.
    A striga az első novella, illetve a W1 játék intrója, aztán a játékban még egyszer elátkozzák a csajt, akkor kell meggyógyítani/megölni. Mókusok: amíg tart a háború/viszály ott vannak, a W3-ban már nem találkozunk velük (egyébként is kb. elvégezték a dolgukat). Dijkstra benne sincs a W1-2-ben, az első lábtörése a könyvben van, a második lehet a W3-ban. Szalamandrák nincsenek a könyvben, az teljesen a W1 cselekménye. A W1-ben egyébként az első kiírt dátum rossz.
    Azt még megvárom amíg valaki beírja aki olvasta az összes könyvet, hogy hol van vége az utolsónak (de egyébként ott ahol a W1 kezdődik, Geralt menekül és KM-ben köt ki, amnéziásan).
  • Palinko
    #11135
    igen a 3. játékban totál körülötte forog, viszont az 1. és 2. részben még csak említést sem kapott :D

    genndy #11133

    nem értek egyet első könyvben van a striga leölése, közben a játékban az csak a végén volt, a mókusok pl a második részben kaptak nagy szerepet a könyvben meg a 3. szerepeltek először, Dijsktra lábtörése is a 2. játékban van, a könyvekben a 4. könyvben megy. mondjuk az első könyv salamandrái nem szerepeltek még a könyvben. őszintén szólva most hirtelen ezeket a párhuzamokat fedeztem fel gyorsan, szerintem párhuzamosan játszódik, másik verzió, tudom is én de hogy nem utánuk vagy előttik játszódik az fix.

    molnibalage83 #11134 lehet erős és bőven elhamarkodott kijelentés, de egyelőre tartom. nem azt mondom hogy veszteséges MMO-t fejleszteni, nem azt mondom hogy nem jön ki újjal senki a jövőben mert még mindig bőven megéri. egyszerűen az az állításom, hogy az MMO-k fénykora már elmúlt, egyedül a WoW tartja magát vajon meddig? már régóta temetik, de már tényleg több mint 10 éves, egyre többen csalódnak az új kiegészítésekben, ráunnak az emberek stb. mai piac úgy néz ki, hogy piacot egyértelműen tarolják a MOBA-k. Smite, Dota 2 és első a League of Legends brutális embermennyiséget mozgat meg. szerintem a MOBA aranykora van most, aki mást állít annak kicsit elavultak a statisztikái :)
  • molnibalage83
    #11134
    MMO-k kora lejárt...? WTF? (Bár én eggyel sem játszottam soha..)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.04.10. 20:11:12
  • genndy
    #11133
    Ciri. Ciri. Ciri. Egy "r". Sokadszorra most már idegesít.

    @Palinko. a játékok mind a könyvek után játszódnak.
    Utoljára szerkesztette: genndy, 2016.04.10. 19:44:03
  • DantesHUN
    #11132
    Jól érzed Cirri főszereplővé lép elő a könyvekben. De ha belegondolsz, bár a játékban őt csak kicsit irányítjuk, de minden körülötte forog.
  • Palinko
    #11131
    igen a döntések a döntések, bele kell törődni hogy bizonyos döntés csoport "be lesz csatornázva" egy szálra, mert már annyira ágas bogas lenne, hogy túl sok szempontot kéne figyelembe vennie a játéknak és 100 különböző játék lenne :) viszont az hogy segítünk valakinek vagy mégsem azt mégis jobban közös nevezőre lehet hozni, a Ciris dolgot viszont már igen nehezen. ha jobban belegondolok 2/3 végimenetelt még lehet úgy csűrni csavarni, hogy Cirit irányítsuk, a 3-at is ha úgy irányítanák már elég szappanoperás lenne :D

    nekem elsőre szerencsére a legjobb befejezés jött ki ott könnyű a dolguk
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    második befejezésnél még kimagyarázhatják talán hogy Ciri otthagyja a trónt és vajáknak áll, valaki renegát veszi át a helyét, bár ez nem igazán életszerű, sőt még fantasy szerű sem. a meghalós végkimenetnél pedig ugye esélytelen elvileg, hacsak nem hozzák vissza valahogy az életbe egy szappanoperához illő fordulattal, hogy meg sem halt igazából mert bla bla bla. igazából ezért én meg sokan mások kétségbe vonják, hogy Ciri lesz a 4. rész irányított hőse, bár az valószínű hogy szerepe lesz benne. főleg most hogy olvasom a könyveket (a 4. rész közepénél tartok jelen pillanatban) úgy érzem Ciri szinte már nem is mellékszereplő, hanem annyira főszereplő mint Geralt, igazából az első könyvtől követjük nyomon, amikor épp csak embrió volt :D szóval a játékokban meglepő hogy csak a 3. részben került elő. igaz sok dolog nem úgy van de érdekes a két dolog viszonya, mert 6. könyv a tó úrnője (címéből ítélve) viszont már az 1. Witcherben volt dolgunk az úrnővel :)
  • DantesHUN
    #11130
    Nos, hát a lezárás ügye, attól függ melyik verziót nézzük. A legpozitívabb lezárásánál, gyakorlatilag arra utalnak, Geralt története véget ér, de most kezdődik Cirri története...aki megkapja az ezüst kardot. De hát van két másik lehetőség is.
  • MertHogy
    #11129
    2014 közepe tájékán feltörték az egyik dolgozó google fiókját, igaz, ez lassan két éves adat, de abban szerelt, hogy a 4. részre milyen hatással lesz a harmadik befejezése, persze ez mondhatni semmit se jelent.
    Emlékszek, akkor már lehetett tudni az egyik befejezést, konkrétan, hogy Ciri császárnő lesz.
    Utoljára szerkesztette: MertHogy, 2016.04.10. 13:11:08
  • Palinko
    #11128
    őszintén szólva ez a lezárás nekem elég esetleges, én úgy értelmezem a 4. részre véglegesnek tekinthető de már ki tudja mit hoz majd az azutáni stb. szerintem attól is függ az író mit fog írni, kapnak-e majd ihletet tőle, nem gondolom hogy létezik lehetetlen a könyveket is 14 év után folytatta és 2013-ban jelent meg új, most nem tudom dolgozik-e az író valamin de simán lehet még azokból is új.

    MMO-t felejtsük is el mint egy lidércnyomást :D szerintem maguk is látják, nem lesz abból semmi, egyik játékból sem lett hangos sikerű MMO a WoW-ot kivéve de az is annak köszönheti szerintem, hogy elsők között volt. lehetne sorolni miből akartak MMO-t, még az Elder Scrollsból is, meg megannyi erős brand Star Wars, Star Trek, majdnem a Dragon Ageből is, de mind mérsékelt siker lett csak, kicsit mintha lejárt volna az MMO kora ezért is gondolom hogy biztosan nem lesz Witcherből, jóval népszerűbbek az esportként is űzhető többjátékos játékok.

    én a karakter generálós Witchert is el tudnám képzelni, bár valóban kicsit kötöttebbek voltak az eddigiek, de én is kevésbé gondolom hogy Elder Scrollosítható lenne, főleg mert azokban a céhes küldetések a legérdekesebbek itt meg ugye nehezen elképzelhető az a megvalósítás. azon gondolkodok érdekes lenne előre ugrani az időben, megnézni Kaer Mohrent teljes dicsfényében, vagy akár Vesimirt irányítani és ott fejeződne be a 4. rész hogy megkapják Geraltot még kisgyerekként.
  • DantesHUN
    #11127
    Geralt történetét lezárták, ezt egyértelműen megmondták. De attól még a világban van sok lehetőség, csak kérdés, hogy mit tudnak kezdeni vele.
    Csak nehogy valami MMO-baromság jusson eszükbe. Rettentően nem illene sapkowski világába, egy MMO ahol ezer szám futkosnak witcherek.
    De egy olyan RPG se illene bele, szerintem, ami mondjuk az Erdel Scrols-formát követné. Lenne testre szabvható női witcher meg ilyenek...

    Ellenben, egy másik legendás witcher történetét is ellehetne mesélni.Vannak még Geralt-on kívül páran. Más országokban, más földrészeken.