16775
banner
  • DantesHUN
    #11246
    Új Gwent frakció !
    Skellige frakció is lesz.

    Mondjuk én is gondoltam, hogy lehetne egy ötödik frakció is, mert Skellige hősei, egységei teljesen kimaradtak, nem bukkannak fel. Csak adják ki a északot, meg nilfgaardot kézzel fogható pakliban is és persze az új Skelligle pakli is mehet mellé.
  • Prof William
    #11245
    Csak valamelyik? Geraltot ismerve mindegyik meglesz neki. :) Az sem kizárt hogy egyszerre. :)
  • Palinko
    #11244
    én mindig csodálkoztam, hogy nem végeztetett ki, főleg a végén "legjobb" befejezésnél :D
  • endorphinz
    #11243
    Ha már királyok, császárok, Emhyr karakterét piszok jól eltalálták, néhol belém fagyott a szar annyira rideg, mogorva, beképzelt, lekezelő volt. A szinkronhangja megint telitalálat volt, nagyon szerettem vele társalogni
  • endorphinz
    #11242
    Egy kicsit rosszul emlékszel.
  • molnibalage83
    #11241
    Én nem olvastam egy könyvet sem, de tavaly nyáros sokat kérdeztek és sokat magyaráztak itt nekem. Amit írtam ez lényegében annak zanzásított változata.
  • Palinko
    #11240
    nekem régebbiek az emlékeim szóval valószínű a tiéd a helyes. csak most így estefelé nem tudtam összerakni miért potyogtak az égből szörnyek a nagy skelligei erdőledöntés után, ezt magyaráztam most magamnak hogy csúszik össze Eredin és a mi dimenziónk. gondoltam Ciri nem segített volna neki az élete árán sem, mert tudta az mivel jár stb. majd a new game plus végére megint felfogom :D
    Utoljára szerkesztette: Palinko, 2016.04.22. 22:40:53
  • molnibalage83
    #11239
    Öööö., tudtomal Ciri azért kell Eredinnek, mert csak vele tudná áthozni seregét és népét a haldokló világos síkból, ahol az emberket már kiirtották. Nem csúszna össze a két világ, pontosan azért kell Ciri ereje, hogy vele könnyebben és többen utazzanak.

    Tehát Eredin szándékai félig érthetőek, mert amennyire tudom a saját népét akarja megmenteni Cirivel. Csak ez Gratlnak nem tetszik Egyrészt, mert Ciri a lánya, másrészet ez nem Eredinék világa...

    Az összes király egy köcsög. Ki jobban, ki kevésbé.
  • molnibalage83
    #11238
    Én konkrétan agyfaszt kaptam attól...
  • Palinko
    #11237
    nekem így egy év távlatából úgy jön le, hogy Eredinnel egyszer kötöttünk egy alkut Yennefer életéért cserében így folyton a nyomunkban jár, egy másik dimenzió főnöke, amelyik dimenzióval összecsúszik, összefésülődik a mienk, Eredin ezt tudja és azt is tudja sokkal erősebb az embereknél így ő jól fog kijönni ebből a dologból. Az embereknek is megmaradt ez a jóslat de nem sokan értik még kevesebben veszik komolyan, witcherünk azonban megértette miben áll ez. Ha az nem lenne elég, hogy Cirit akarja aki már nagyon hozzánk nőtt (videójátékosokhoz nem annyira, én is most ismertem meg Cirit pár hete rendesen meg hogy miért olyan fontos, de a játék is jó hogy a kislánykori álommal kezdte), szóval ha az nem lenne elég, hogy Eredin Cirit akarja elragadni, időközben rájövünk, hogy az ősi vér gyermeke és egyedüliként a Földön aki meg tudja akadályozni a dimenzió összecsúszását, legalábbis hogy ne fejeződhessen be. Eredin tudja ezt és azért is akarja likvidálni Cirit, hogy uralhassa a Földet. Geralt kvázi az egész emberiséget mentette meg, ha áttételesen akkor is. Remélem ez a pár sor kicsit másképp súlyozza a történetet és segít, hogy másképp is lásd.

    Egyébként a szériában nem volt 1 pozitív királykép sem :D Hensel sem volt az a 2. részben, talán még Foltestet lehetett a legjobban kedvelni, de az is úgy bánt a másfajúakkal, hogy nem volt az az igazán pozitív király :D
  • endorphinz
    #11236
    Ahhoz képest, hogy mekkora szerepe volt a Vadak vezérének a játékokban részemről semmilyen módon nem építették fel a karakterét. Könyvekben is csak pár mese volt a tetteikről, a céljáról egészen a végéig nem tudtunk konkrétat, csak hogy Cirit akarja. Nálam Eredin totál semmilyen szereplő nem volt, nem tudtam utálni sem, így a legyőzése sem volt nagyobb élvezet mint bármelyik katonája. Nálam ez hiba. Ha már Geralt helyébe képzeltem magam, megszerettem Cirit, akkor azt is hitessék el velem, hogy egyszerre félünk és gyűlöljük a Vadak Urát. Ott volt Radovid, aki szintén hangyafingnyit szerepelt de mégis volt neki személyisége, tudtuk milyen rohadék valójában. Én őt szívesebben nyírtam volna ki mint Eredint.. csalódtam is, mikor segítettem Roche-éknak, hogy az nem folytatódik :)
  • DantesHUN
    #11235
    Igen, de végén kiderül szépen miért kavart a Nagymester. De Eredin, nos, ő róla csak annyi ,hogy az ellenség vezére. De nem is kell több, hiszen itt az ellenfelünk nem egy ember, hanem egy másik világ népe, hadserege.
  • Palinko
    #11234
    a nagymestert is csak közvetve mert elég a végén dobják be, aztán egy nagy csavar

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    mert ugye Alvin az, azt sajnáltam kicsit nem tudtuk a nagymester tetteit befolyásolni azzal amit tanítottunk neki pl hogy ne játszon tünde gyilkolósat stb
  • DantesHUN
    #11233
    Nos, az igaz ,hogy Eredin-ről nem tudunk meg, sok mindent. Letho-t ismerjük. A Nagymester is megismerjük a első részben. Eredin személyiségéről semmit se tudunk, de igazából nem is kell. Ő a mások királya, az ellenség vezére. Cirit akarja, és a világunkat. Itt ennyi elég, meg hát honnan is ismernék meg? Egy másik világban él.
  • Palinko
    #11232
    óh valóban, valamiért első olvasatra is azt hittem a 6. pontban a O'dimmről beszél, én meg a névmemóriám :D

    Eredin nem volt felépítve? Ez kb olyan állítás mintha azt mondanánk a Mass Effectben nem voltak felépítve a reaperek története :D endorphinz játszottál az előző részekkel ezek szerint ha már azokból idéztél boss fightot, szóval tudhatnád hogy a witcher egy első chaptere óta ahol a templom pincéjében találkoztunk Eredinnel vagy szellemével vagy valamivel azóta épült ez a szál, Witcher 1 bossfightjában is szerepe van már, a második részben is csomószor van emlegetve, ettől nagyobb felvezetést nem is kaphatott volna.
  • DantesHUN
    #11231
    Hát nem tudom mennyire erőssége a harc a tükrös jó embernek. Megállítja az időt. Harcban senkinek se lenne esélye ellene.
  • bunny
    #11230
    tükrös ember már a kieg, nem az alap játék, vigyázz.
  • bunny
    #11229
    Kiegben lesz egy kicsit nagyobb kihívás boss fight-ban, ha az ilyesmit kedveled. KEzdetnek amikor lefejezni visznek egy embert, állj ki mellette, ott rögtön lesz egy kis ízelítő. Aztán később a gondnok is vicces tud lenni (persze mindegyik nehéz fokozaton), bár most második végig játszáskor max nehézségen elsőre letoltam úgy, hogy a moralom szinte nem is csökkent, de első végigjátszáskor már yt videókat néztem, mi a tököt kell vele kezdeni :D
  • Palinko
    #11228
    az a Kayran nagyon iskolapéldás boss harc volt :D már a sárkánnyal is később klasszikusabb harc volt mint az, de a Kayran már-már quick time eventes dolog volt, valaki szereti ezt a módot, én szerintem nem akkora gáz, hogy nem tartották meg ezt az irányt, mert megvannak a hátrányai is ennek, mint ahogy az előnyei is.

    mondjuk ilyen alapon a 2. végét is kritizálhatnád mert ok a Nilfgaardi tábor nem volt semmi meg a sárkányt is meg kellett szelídíteni de Lethoval a harcot simán kihagyhattad. itt is megvoltak a nagy harcaink előtte, nem hiányzott már nekem sem a végére, főleg így, hogy a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a tükrös emberünk erőssége nem a harc volt! hanem pont a rejtélyek, kommunikációs csapdák, paktumok stb. bénább lett volna, ha nem ilyen a vége, hogy ki kell találnunk valamit, hanem előjön a nagy varázstudó énje és elkezd halálos varázslatokat ránk dobálni mi meg ugrálhattunk volna stb. inkább átvitt minket az ő pályájára és mi saját módszereivel vertük meg ez adta győzelmünk nagyságát és szépségét nem az hogy n+1 edszerre is jól lekardoztunk valakit :)
  • endorphinz
    #11227
    Palinko #11211, genndy #11212 köszi, így már pár dolog beugrott!

    bunny #11213 normálon. A 2. részben volt a Kayran szörny, ahol legalább minimális szinten taktikáznod kellett, hogy a csapda jellel elkapd a csápjait. Azt élveztem, tök jó kis harc volt, több ilyen kellett volna a játékba. Itt meg a legnagyobb főgenyó, akinek volt konkrétan 5 mondat szövege az egész játékban, nem volt semmilyen személyisége de legalább kapott egy kis misztikumot, gondoltam milyen epic harc lesz vele azt kaptam a nagy semmit. Neki az egész karaktere nem volt felépítve. Én meg még valami csavart is vártam vele kapcsolatban, hogy kiderül róla majd valami..

    Mikor volt az első ostrom és Ciriből kijött az állat, na ott borsódzott a hátam olyan epic volt az egész csata, na ott gondoltam ha ez ilyen akkor milyen lesz a vége. Lehet ha megcserélik a jelenetet és az marad a végére elégedettebb lennék
  • Daermon
    #11226
    Remélem trailer is jön a hétvégén már.
  • Palinko
    #11225
    én már tápos voltam mikor addig a chapterig jutottam engem a köpködő növények leptek meg néha a mocsárban volt az a vörös erősebb változatuk :D múlt héten játszottam újra az első részt jó volt már, a másodikat is most a másik úton, bejött az is, aztán a 3. meg meglepett, hogy New Game + ban tudom úgy indítani hogy importálja a 2. játék savejeit :D csak annyi a gondom hogy túlterhelt a karakter, ha kiürítem az inventoryt akkor is majd biztos kapok valamit a lóra hogy ez megoldódjon.
  • FartingSquirrel
    #11224
    Az bizony. ;)
  • Daermon
    #11223
    A hölgyek? Érkezési sorrendben :D
    Asszem a fő csajszi az Anna Henrietta, aki a most - magyarul most - jövő könyvben is lesz.
  • Daermon
    #11222
    A hölgyek? Érkezési sorrendben :D
    Asszem a fő csajszi az Anna Henrietta, aki a most - magyarul most - jövő könyvben is lesz.
  • Count Adyn
    #11221
    egy?:)
  • DantesHUN
    #11220
    Van egy olyan érzésem, az első képen szereplő elegáns hölgyek közül valamelyik meglesz Geraltnak.

    Az utolsó előtti képen szereplő nagy rovarizék már szerepeltek az első részben , Százlábúak. Utálatos lények.
  • molnibalage83
    #11219
    Ó, azog a köcsög férgek, hogy utáltam őket a Witcher első részében... Ideje lenne már az első kieget végigtolni a második végigjátszásossmal. Videót is vágtam belőle...
  • Daermon
    #11218
    Beteszem legközelebb, ha szólsz az sg-nek, hogy mobilról is normálisan lehessen használni a fórumot 2016-ban :)
  • Palinko
    #11217
    legalább betetted volna

  • Daermon
    #11216
    A Witcher FB oldalán vannak képek az új kiegből! :)
  • Prof William
    #11215
    A 4es kérdésre azt hiszem a játékban is, de könyvekben is benne van a válasz.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ott találkozik Geralt egy Varys nevű gyógyfüves professzotrral és pár apró jelből rájön hogy vámpír. Meg is jelzi hogy nem semmi erősségű lehet ha el tudja nyomni a saját mágikus kisugárzását úgy hogy a medál sem jelzi...
  • molnibalage83
    #11214
    A Witcher lényege nem a bossfight és ez nem egy harcra kiehegyezett játék finoman szólva. A történet, ameddig idáig eljutsz az epic, a mellék questekkel együtt. Ezen felül E. indokai finoman szólva nem túl összetettek... Kicsit az az érzésem, hogy nem látod a fától az erdőt.
  • bunny
    #11213
    Milyen nehézségi szinten toltad? Feljebb azért elszórakozik vele az ember, de nyilván nem egy 12 fős raid bonyolultságú boss :) De annyira tényleg nincs túlbonyolítva a harcmenete, ez tény. Egy elementál szűk helyen sokkal bosszantóbb tud lenni ...
  • genndy
    #11212
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    1. Nem tudod meg a legvégét, bármit lehet gondolni, pozitívat vagy negatívat.
    2. Nem volt igazi a gyerek. Pl. egyszer sem sír (illetve ha igen, akkor az az igazi gyerek a hátsó szobából)
    3. Magas szintű vámpíroknál nem rezeg (ez mondják is, vagy ebben a küldetésben, vagy egy másik ilyenben).
    4. Nem, attól függően hol jársz a főküldiben max. épphogy megemlítik csak őket.
    5. Igen, játékon belül inventoryban "C". De a Galaxy kliens is számolja (bár nálam az pont bugos. Meg a játéké is lehet bugos).
    6. Lehet hogy kicsit összecsapták, de nekem nem volt csalódás (a többinél meg az összes nagyobb mobnál már bőven elegem volt a bossfightokból).
  • Palinko
    #11211
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    1. nincs, eltűnik, kártyázást is tudd le vele előtte, mert aztán már nem tudod, annak ott vége én is ezt választottam.
    2. az mintha abba a szellemjárta házban lett volna és illúzió volt csak nem? ez most nem ugrik be már így egy év távlatából
    3. ez jó kedés, lehet a vámpírt nem érzékeli szörnynek mert túl humanoid. witcher 1 ben sem rezgett az éjjeli házban még át nem alakultak, bár ott rögtön tudtad hogy vámpír
    4. semmi összefüggés talán majd az utolsó kiegben lesz valami (bár vad falka már nem). Shani van az első kiegben, akit szintén a witcher 1 ben szerethettünk meg
    5. kijelzi, inventoryból is elérhető a statisztika sztem, bár nekem mintha elvett volna pár órát (10+) első végigjátszásnál. mert emlékeztem már x óra volt benne aztán meg kevesebb lett :D ha alaposan kijátszottad nem is kérdés hogy 100 órán túl vagy csak az a kérdés, hogy mennyivel
  • endorphinz
    #11210
    Kérlek, világosítsatok fel pár dologban (spoileres kérdések)

    1, a Véres Bárónak nincs befejezése? mi lett a feleségével ha azt választottam vigyék el egy hegyi gyógyítóhoz? a lányával? ő csatlakozott valakikhez (boszorkányvadászok?) de később nincs párbeszéd vele?
    2, Cerys-szel volt egy küldetésünk, ahol Udalryk gyerekét dobtuk a tűzre. Persze rögtön kiderül, hogy nem ő volt az, de akkor kinek a gyerekét dobtuk a kemencébe?
    3, a Witcher-medál nem kezd rezegni ha szörny/veszély/mágia van a közelben? volt egy boncolásos küldetés, ahol kiderült a boncmester egy magas szintű vámpír, hogyhogy nem jelezte?
    4, a kiegészítő valamilyen formában összefügg az alapjáték befejezésével? tehát szerepel benne Jennefer, Ciri, Vad Falka, stb.?
    5, nem Steames játék esetén valahogy kijelzi a játék hány órát játszottunk?
    6, Eredinnel való végső harc csak szerintem volt kiábrándítóan fantáziátlan, sablonos és nem méltó a játékhoz? mármint az egész játék arra ment ki, aztán volt 2 mondatos béna beszélgetés "na mondani akarok valamit de majd utána ha legyőztelek" majd egy szimpla küzdelem, amit még bossfightnak se lehet nevezni. (boszorkányok legyőzése, meg Eredin kapitánya is totál gagyi volt, de az nem bosszantott annyira mint A NAGY VÉGSŐ harc)
    Utoljára szerkesztette: endorphinz, 2016.04.22. 01:07:45
  • FartingSquirrel
    #11209
    Woooowww.... az pro...
  • RatBaG #11208
    https://www.facebook.com/thewitcher/posts/10153750407944331
  • Palinko
    #11207
    úgy remélem hogy megjön valóban júniusban, mert ugye 2016 második fele a hivatalos, június meg éppen az első fele még az évnek :D bár ha a nyári üresjáratra dobják be az sem rossz, sztem figyelembe veszik a többi játék megjelenést és ahhoz is igazgatják.