16775
banner
  • endorphinz
    #11326
    Kiegészítőben az új rúnásmestert használtátok? nekem a kardomban van 3 rúna (5+5+5% esély az égésre) ami helyett ugye csak egy képességet választhatsz a kardnak, egyiket sem érzem erősebbnek. ti melyiket használtátok?
  • TOMSILENT
    #11325
    Trailer mikorra várható a Blood and Wine-ból?
  • DantesHUN
    #11324
    Ebben lehet valami, lehet az egyik ős tünde volt, és ezért fiatalosabb,
  • Prof William
    #11323
    A Witcher világában egy sima ember átlag életkora körülbelül annyi lehet mint a mi középkori európánkban.

    Akiknek van elég pénze azok szerintem megfizethetik egy varázsló segítségét, de úgy vettem észre hogy még a királyok sem különösebben hosszú életűek. Szóval lehet hogy a varázslók nem szívesen adják ki a titkaikat.

    Az elfek ha minden igaz már nem annyira hosszú életűek -bár a embereknél még mindig tovább élnek- mert a bukás eléggé megvielte őket + elvesztették rengeteg ősi hagyományukat és tradícióikat.
  • molnibalage83
    #11322
    Úgy, hogy elolvastam mindent és megpróbáltam a környezetet is összerakni és nem siettem el. Ennyi.
  • Palinko
    #11321
    GoT-ban inkább mai világban szokatlanul fiatalok vannak szerepeltetve. de ha megnézünk 1-2 történelemkönyvet rájövünk hogy teljesen korhű. mármint a fantasy elemeken kívül rendben volt akkor a 14 éves lányt megházasítani sokszor öreg férfihez, meg ma nem hogy nem szavazhat hanem max óvodás lehet valaki amikor régen már király is lehetett simán.
  • genndy
    #11320
    Ráadásul még akár tünde vér is csörgedezhet benne, mert a könyvek szerint sokszor össze is tévesztik azzal (hosszú füle nincs, de az arca olyasmi. Valószínűleg ezért is jóképű és dőlnek az ágyába a nők, van valami tünde vonzerő benne).
    Egyébként én úgy emlékszem, hogy a könyvekben is éppen elvégzi, vagy kilép az Akadémiáról amikor Geralttal találkozik, szóval ha akkor olyan 20 év körüli -> 15-20 év telt el, 35-40 éves - hopp, ki is jött a játékbeli kinézete (megfejelve a tündeséggel, meg esetleg a varázslónők rásegítésével).
  • Negritis
    #11319
    felejtsd el


    DantesHUN #11316
    mint írtam még nem olvastam, de el tudom képzelni
    ahogy pl a GoT-ban is eléggé más az emberek kora mint mondjuk nálunk
  • Szerzetes89
    #11318
    A könyvek és a játék szerint Dandelion valamikor 1229-1232 körül született.
  • ricsa008
    #11317
    Szasztok !! Playit -n beszereztem egy pèldányt ... Hogy működik ez a GOG dolog ? Steam el kapcsolatba lesz valahogy vagy azt felejtsem is el ?
  • DantesHUN
    #11316
    A normál embereknek ugyanannyi, mint mondjuk a középkori Európában.
  • Negritis
    #11315
    kérdés a witcher világában mennyi az "átlagéletkor" ?
    nem olvastam a könyveket de ez így le vín írva? mert ha nincs akkor simán elképzelhető hogy mint sok kínai web novelben itt is több száz évet élnek az emberek és akkor nem cink az h 45-50 éves valaki
  • DantesHUN
    #11314
    Ha könyvben 40, akkor 50-en felül van a játék idején mert több mint 10 év telt el. Jó attól függ melyik könyv. Hát igen, szóval túl fiatalos. Lehet ez egy magyarázat, hogy varázslónők segítenek neki fiatalnak maradni szerekkel.

    De kicsit erőltetett. Inkább ez egy hiba , ahogy a könyves világot átültették a videojátékra. Nem nagy hiba, de kicsit fura.

    Jó hát ha Vikings sorozatot nézzük, ott is elég fura, hogy némelyik gyerek már mekkorára nőt, mennyi idő telt el, míg más szereplőkön nem látszik ugyanennyi idő eltelte. De ott is rá lehet fogni egészséges életmód, jó levegő, sok kufric és megmarad a fiatalság.
  • Prof William
    #11313
    Valamelyik könyvben említik, hogy Dandellion 40 körül lehet de inkább már felette.

    Szintén valamelyik könyvben is említik hogy a fiatalos kinézetét egyrészt a "hagyományos" módszereknek köszönheti. (egészséges életmód + mindenféle ember és efl kenceficék) másrészt meg annak hogy vannak/voltak varázslónő szeretői is akik szintén besegítettek a fiatalságban...

    De a könyvekben 35-40 akkor a W3 idején már minimum 45-50 -kellene hogy legyen. Tehát vagy valami nem stimmel az idővonallal, vagy ennyire jók a varázslónő csajai. :)
  • Evoluti0N
    #11312
    Valamelyik könyvben van megemlítve. Nem tudom már melyikben. A hatodikban vagy a hetedikben, hogy mikor hal meg Shani. Szal nem rajongói spekuláció.
  • DantesHUN
    #11311
    Mondjuk amit a witcher wiki ír, az se szent írás. Nem tudom Sapkowski megerősítette ezt, vagy csak úgy oda írták, hogy akkor halt meg és csak amolyan rajongói spekuláció.

    Mindenesetre a többiek életkora is érdekes.

    Vesemir a legöregebb, több száz éves, öregebb lehet mint maga kaer Morhen, ez a könyvben is elhangzik. Ha ezt túlkzásnak is vesszük, tippre 500-600 éves?
    Eskel annyi mint Geralt.
    Lambert fiatalabb, az utolsók között volt akit Kaer Morhen-ben alakítottak witcheré.
    Triss fiatal varázslónő, 30-40 körüli?
    Yenneffer 100-150
    Geralt 100 körül.
    Zoltan, nem tudom, sok. De törpök is lassan öregszenek, tehát rajta nem látszik.
    A tünde szereplők még tovább élnek, tehát nem igazán öregednek

    Na de, pl Dandelion? Még mindig fiatal ember, pedig Ciri születése előtt is ismerték már egymást.Akkor már régi barátok voltak Geralt-al amikor Geralt Yenefferrel találkozott.
    Az meg több évtizede volt. De ha csak Ciri életkorát vesszök plusz még néhány évet, akkor is eltelt 25-30 év. Dandelion meg nem csecsemőként lett Geralt barátja, tehát 50-60 évesnek kéne lennie, erre olyan 30-asnak néz ki. Ő miért nem öregszik?
  • Daermon
    #11310
    Én is 30 körülire tippelem.

    Wiki szerint 1340 halt meg. Jól bírta :D
  • DantesHUN
    #11309
    A soddeni csata Cintra megszállása előtt volt. Hiszen Triss Cintra megszállása után találkozik Cirivel Kaer Morhenben, és ekkor már említik a soddeni csatát ahol majdnem meghalt.

    Mondjuk akkor csata és a W3 eseményei között...10 telt el? Tehát Sani akkor 28-30 közötti mondjuk.
  • Daermon
    #11308
    Sodden a Great War alatt volt. Aminek 1265-ben lett vége. 1262-ben indult Cintria megszállásával, és ez alatt volt Sodden is. Brennában ért véget. Ez az első Nilfgaard - Észak háború.
    Az első Witcher pedig 1270-ben indul. Az W1 és W3 között pedig nincs nagy idő, azt hiszem 2 év. Azaz a W3 1272.
    Na most Ciri 1251-ben született, tehát csak 21 éves a W3-ban.
    Tehát Shani életkora rendben van szerintem.
  • DantesHUN
    #11307
    Na ez érdekes. És mennyi idős a Witcher 1 idején? És W3 kiegészítő idején? Mennyi év telhetett el a két esemény között?

    A Soddeni csatában halt meg kishíján Triss Merigold. Utána pár évvel kerül Ciri Geralthoz, és a Kaer Morheni nevelés után találkozik elősször Shani és Geralt, aki akkor még medika.
    Azóta Ciri felnőtt, tehát eltelt mennyi? 15-20 év?
    Azt írja 30 évvel a csata után halt meg, akkor Shani már 30 körüli lehetett a csata idején. És onnan még vagy 15 év amikor a Witcher játékok játszódnak. Akkor már jó 40-es MILF lenne!

    Szóval, kicsit nem stimmelnek az idővonalak. Mert Geralt nem öregszik, de Shani-nak igencsak kellett volna.

  • Prof William
    #11306
    A wikipédián konkrétan le is van írva hogy Shani
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hatvan valahány éves korában hal meg közel 30 évvel a soddeni csata után. És Geralt akkor még közel úgy néz ki mint a "jelenben."
  • Palinko
    #11305
    én nem tudom elképzelni hogy 60 óra alatt ki lehet vinni, ha spacel nyomogattad el a beszélgetést és soha nem beszéltél egy mondatot feleslegben sem talán csak akkor, de úgy meg nem sok értelme van az én felfogásom szerint játszani ezt. lehet nálad is bebugolt az óra mérő, én is 100 óra felett jártam egyszer nézem másnap, hogy 100 óra alatt volt a stat megint :D
  • FartingSquirrel
    #11304
    Úgy, hogy te végigrusholtad az összes küldit, ő viszont szépen, lassan végig élvezte azt a néhányat. :)
    Utoljára szerkesztette: FartingSquirrel, 2016.04.29. 18:54:22
  • Anonymus11234
    #11303
    Ha olyan kevés területen voltál akkor mégis hogy sikerült a 100 óra? Nekem 60 óra lett és én gyakorlatilag majdnem mindent megcsináltam, összes kérdőjel a mapon kiegészitők, vagy 100 mellékküldi...
  • Palinko
    #11302
    látom többen is írják, hogy sajnálják a kiegek nem épülnek bele a történetbe stb. én sokkal jobban utálom azokat a DLC-ket ami úgy épül be, hogy pl újrajátszásnál előbb beépül valahová a történetbe. akkor tényleg olyan érzésem van, hogy na ezt bezzeg kivágták. ilyen expansiont pont így van értelme kiadni ahogy a CDProject Red teszi, az alaptörténet úgy kerek és egész ahogy van nem jó ötlet abba belepiszkálni. a 40-es szintet kicsit soknak érzem 37-38 elég lenne.
  • Daermon
    #11301
    Marad a kompromisszum: édes hármas :)
  • Palinko
    #11300
    igaz, én is. talán az segítene, hogy tudom nem úgy öregszek mint az emberek és Triss sem úgy öregszik ezért egymáshoz illünk, miközben Shani már megöregedne mi még mindig formában lennénk. ezért lehet Triss a jobb választás. persze sok érvet fel lehet hozni egyik másik mellett, csak ez a kor dolog elég egzakt
  • molnibalage83
    #11299
    Kb. 100 óra alatt toltam végig. Ennyit a "darálásról"...
  • TOMSILENT
    #11298
    Ergó, gyorsan, kevesebb időt elbaszva játszottál...ledaráltad gyorsan...most meg megy a csodálkozás hogy miért van ennyi szint amikor másnak meg annyi...egy szó mint száz...ahány ember annyi fajta variáció...
  • molnibalage83
    #11297
    Engem nem érdekel a new game +. Ami első körben nem nyírható ki, az nem nyírható ki. Az első végijátszáskor az alaptérkép harmadán nem jártam és Skelligén is alig csináltam meg valamit.
  • TOMSILENT
    #11296
    Level 70-en vagyok. 31k arannyal, new game+-al kitolva másodszor + HoS, és Skelligén van egy király griff 78-as vörös koponyás szinttel, mondanom sem kell hogy 1 csapás és 1 méreg köpés voltam neki a magam 7200-körüli HP-al + Vipera (ami az eddigi legnagyobb páncélt adó Witcher armor, meg úgy szerintem amúgy is) azért az a kemény...hozzáteszem, szintet lépni nem tudok...elértem a Level 70-et és kész, nem hajlandó fentebb lépni hiába kapok XP-t innen onnan, pedig vannak 72-es meg 74-es kardok + lásd amit fentebb írtam 78-as király griff...
  • molnibalage83
    #11295
    Nem azt írtam, hanem hogy sajnálom, hogy így van. Ettől független naná, hogy végigtolom őket. Csak még erre nem tudtam időt szakítani.

    Jelenleg videózva HC módon viszem végig a játékot. 3. szinten de úgy, hogy csak a vadon közepén lootokok, sehol máshol, mert az lopás. Na, így egészen más azért a játék nehézséges és benne van az, amit más is írt.


    1. Egy Witcher soha nem fürdik a pénzben...
    2. Egy háborús súlyotta övezetben ne legyen már bőség..
  • molnibalage83
    #11294
    Igen, így kell felfogni. Technikailag iszonyatosan szenvedős lett volna sanszosan úgy megcsinálni, hogy illeszkedjen hatalmas sidequestként. Ha valaki longplay videót vesz fel viszont fel tudja venni és összevágni úgy, mintha a sidquest lenne.
  • goofey84
    #11293
    Sziasztok! Kéne egy kis segítség.
    [spoiler]A végén járok, gyűjtöm a vad falka ellen a csapatomat a küldetés neve aszem bajtársak és van egy olyan feladat, hogy segíts Keiranak elintézni a veleni ügyeit. Odamegyek a nőhöz, de nem ad feladatot, a párbeszédben nincs is sárga lehetőség. Mit kéne csinálni vagy ez egy bug?
  • Evoluti0N
    #11292
    Amúgy ha nincs elég nagy szintű karaktered, akkor is tudsz a kiegészítővel játszani. A Hearts of Stone is direkt elindítható a játék főmenüjében és kapsz egy 35-ös szintű Geraltot. Gondolom, hogy ugyanígy lesz a Blood and Wine esetében is, csak ott 40-est/39-est kapsz.

    Szerk: @ #11286 Egyébként nem azt írtad még régebben, h ha a kiegészítők nem csatlakoznak sehogy se az alapjáték sztorijához, akkor nem is érdekelnek?
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2016.04.29. 14:32:42
  • Evoluti0N
    #11291
    29 baromi kevés. 35 lazán megleszel az alapjáték végére. Aztán 39 az első kiegészítő végére.
  • Anonymus11234
    #11290
    Én nemtudtam elérni a 39-es szintet se kieggel együtt, pedig nagyon sok side questet csináltam, és azok is alig adtak xp-t. Összvissz 3 szintet léptem a kieggel.
    Utoljára szerkesztette: Anonymus11234, 2016.04.29. 14:08:47
  • Prof William
    #11289
    Nekem személy szerint furcsa, hogy ezeket kiegészítőket csak az alapjáték után lehet megcsinálni. Elég sok játékban kiegészítők beleépülnek a játékba és meg lehet őket csinálni mielőtt végigviszed.

    Bár akár úgy is fel lehet fogni ezeket, mint Geralt 2 egyedi kalandját, ami bármikor megtörténhetett volna vele a történet során. :)

    Talán csak ennyit tudok felhozni negatívumnak mert amúgy szédületes hogy mennyire odafigyelnek erre két kiegészítőre.
  • molnibalage83
    #11288
    Miért kevés? Akarta a franc az összes sidequestet megcsinálni. A térkép harmadán szerintem nem is jártam és így is röhejesen könnyű volt a játék egy boss fightot leszámítva.
  • Myselor
    #11287
    az elég kevés ha 29en fejezted be.én 35 szinten úgy hogy nem csináltam meg mindent.miután midnent megcsináltam 38 lettem. az egész kieg alatt 40es lettem azthiszem.39től lehet használni a legújabb cuccokat a kiegből úgy emlékszem