16775
banner
  • Palinko
    #12370
    leírnád, ki volt ő? olyan ismerős, de nem ugrik be
  • RatBaG #12369
    egy régi ismerős :D

  • Palinko
    #12368
    akkor már ketten vagyunk :D
  • FartingSquirrel
    #12367
    Ja, benéztem. Azt hittem, a Witcherről beszélsz.
  • Palinko
    #12366
    Lehet téged régen talált meg én 12-13 éves lehettem mikor nagy hit volt a Diablo meg a Mafia annak idején.(bár az utóbbi nem blizzard, hanem példa a witcher mellett, hogy lehet kelet európában is jó játékot készíteni).
    Diablo is adott motivációt, hogy érdekes volt a történet, jó a hangulat, lehetett fejlődni, kimentünk és öltük a szörnyeket az xp-ért néztük a csíkot. Akkor még élveztem, most már én sem tudok játszani legtöbb mmo-val mert grindelésről szól, szerencsére azóta singleben elfelejtették ezt az irányt :D Tartom, hogy generációk meghatározó élménye volt a Diablo, de elfogadom, hogy neked nem tetszett ezzel sem vagy egyedül.

    Azon kívül ott van még a starcraft ami megint egy nagy durranás volt, sőt most is sokak által játszott játék, igaz ázsiában jobban űzik mint itt. A Warcraft mellett meg nem mehetünk el, most jött a mozifilm, még mindig hatása van, jó kis stratégia volt és mennyi minden kifejlődött belőle. a World of Warcraft mint MMO, ami megint csak egy nagy sikertörténet és a MOBA-k is mint a Dota, igaz már nem a blizzard vitte sikerre azt. Azért ezek elég jelentős dolgok.

    Meg azért szerették a blizzardot, mert nem mondta meg soha, hogy mennyit ül egy játékon, majd ha kész lesz, kiadják és tényleg viszonylag bug nélküli, összeállt terméket használhattak az emberek, amit élvezhetnek. Visszatekintve tényleg furcsa hogy régen ennyi volt az ingerküszöb, ma már jóval magasabb, de hiba ha mai szemléletünkkel vizsgáljuk a régi játékokat. Én emlékszek a maguk idejében milyen nagyot szóltak.

    Nálam a blizzard korszak 2012-ben lezárult, kiadták a Diablo 3-at, azzal annyi, azóta meg ráálltak a népszerű, de kevesebb értéket tartalmazó online tingli tanglira, abból a jobbak közé tartoznak, de már nem az a blizzard ami volt és 2011-ben már lehetett látni, hogy a cd projekt átveszi a helyét.

    Én azon szerencsések közé tartozok aki már nem is tudja honnan de még az évtized előtt játszott a witcherrel én sem 2007-ben de valahol 2008 vagy 9 felé már igen és engem azonnal megfogott. Nekem már akkor nem tucat RTS-volt, sőt nem értem a real time strategy hogy jön ide, de most lényegtelen, akkor sem tucat RPG volt hanem szerelem 2-3-szor rögtön végigvittem annyira elragadó volt a hangulat. Pedig én aztán tényleg minden RPG-t kipróbálok amit tudok, de a történet foghatott meg, a hangulat, a tájak a karakterek, minden összeállt. Nem tudta sok minden addig ezt a szintet, a morrowinden, a gothicon és a deus exen kívül. Sajna a Neverwinter Nightsal nem játszottam :(

    szerk: ja látom már a W1 a warcraftra értetted. hát akkoriban az RTS-eknek nem volt ilyen világa, ez meg azért meg lett támogatva, történettel, könyvekkel, képregényekkel stb, talán abban volt más. vagy nem tudom.
    Utoljára szerkesztette: Palinko, 2016.06.07. 17:24:01
  • molnibalage83
    #12365
    Nem, nem az. A Warcraft 2-ben sok egység volt, de attól még nem éreztem semmi "vazze" érzést. Nagyon kevés egyedi RTS-t láttam életem során. Az egyik ilyen a Wargame széria, nem véletlenül voltam rákattanva egy ideig.

    A W1-2-3 sztorija és környezete között minden fantasy RPG eddig simán leverve. (A Dragon Age szériával soha nem játszottam.)
  • genndy
    #12364
    Demennyirejófejek!
    (én mondjuk még nem kezdtem bele, meg akarom várni amíg a modokat is hozzáigazítják. Esetleg még egy patchet is.)
  • Shep
    #12363
    Warcraft 1-2-3.
  • FartingSquirrel
    #12362
    Hát, nem minden fejlesztő hagy ilyen üzeneteket...
    Külön tetszett, hogy megköszönték, amiért ráköltötted a nehezen megkeresett pénzed. :)
  • FartingSquirrel
    #12361
    "A W3-tól sem estem hanyatt [...] A W1 és W2 is tucat RTS volt..."
    "A Witcher széria meg valami egészen új magasságokba emelte nálam az RPG fogalmát."

    Ez kicsit ellentmondásos, nem?
  • molnibalage83
    #12360
    Nekem a Blizzard sosem jelentette...

    A Diablot már 18 éves fejjel is agyatlan játék volt, hamar rá is untam.

    A W3-tól sem estem hanyatt, soha nem is toltam végig. A W1 és W2 is tucat RTS volt a szememben újításokkal.

    A Blizzard látváyos cutsceneket csinált, de számomra ennyi volt. A Witcher széria meg valami egészen új magasságokba emelte nálam az RPG fogalmát.
  • DantesHUN
    #12359
    Pár élmény.

    A ,,lovas" küldetés ahol Keszeg a főszereplő...hát az nagyon jó volt, jót röhögtem az egyik beszóláson.

    Kalandozok jobbra-balra, Észak-keleten bementem egy barlangba, és lecsapott két ütéssel valami. Nem is az a gond, de fél órával korábbra rakott vissza...furcsa mód a játék.

    A pincében nem tudom használni a mutagén szétszedő akármit, mert nem engedi. Csak a gyertyát gyújta/oltja el. Bug.

    Van hogy egy hídon a ló nem megy tovább.

    48-as szintű lovagi páncélok amik 400-500 életerő pontokat adnak, darabonként egész jól. Csak még nincs meg a 48-as szint.

    A banditáknak két nagy táborban harangoztak.

    Főszállal nem igen haladtam, csak kalandozok.

    A ház kész,. teljesen renoválva, hát igen. Nagyon hangulatos. Ilyen helyen ha nem is laknék mindig ott, pár hetet, hétvégét eltöltenék.
  • Palinko
    #12358
    na igen, Geraltal indultak egy ismeretlen stúdió ként és 10 évvel 3 résszel később sokan úgy emlegetik, hogy vannak a játék kiadók meg a cd projekt. meg hogy régen a blizzard jelentette azt amit most a cd projekt jelent számukra.
  • Myselor
    #12357
    furcsa hogy te annál kaptad meg :D én ott nem pedig megmentettem.ki érti ezt.te mit csináltál ott? én másiknál kaptam meg barlangos küldetésnél mert nem öltem meg utána a banditákat és kibékültek a tesók
    Utoljára szerkesztette: Myselor, 2016.06.07. 15:32:36
  • Myselor
    #12356
    igen az :D és nem is volt gond mondom egyik küldetéssel sem.egyszerűen ha néztem egy adott irányba folyamaotsan exe hibát kaptam.elfordítva a kamerát haladtam és semmi gond nem volt. :D
  • RatBaG #12355
  • bunny
    #12354
    Álatalábban a bölcsesség szokott a többségnek hiányozni, én azt
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A foltos dögvész öreglány megmentésével
    kaptam meg.
  • Daermon
    #12353
    Az Aereondight kardért? Én oda mentem és felsorolta az öt erényt, hogy mind igaz rám. Utána volt egy szimpla fight és megkaptam a kardot.
  • Myselor
    #12352
    nekem volt az.de nem a küldetéssel volt gond amikor az 5 lovagi erényt kellett felmutatnom annak a nyominak a kis szigeten ott is csinálta .meg azthiszem volt még egy rész.de csak ha egy adott irányba néztem.nem értme ez miitől lehet.azóta már szinte minden kipucolva az egész térképen és másfele nem volt gond.fura :)
  • bunny
    #12351
    Én csontzene stb-n nyomom, hasonló taktikát alkalmaztam, lementem gyilkolni, ha lement a morál felfutottam regenerálódni. És igen , a varázscsajokkal érdemes kezdeni, én mondjuk befagyasztottam őket szokás szerint aztán gyorsan megvolt, de ha az ember nem fut fel, magasabb nehézségen a lenti téren túlélni szerintem kb. esélytelen.
  • TOMSILENT
    #12350
    Valaki mondta hogy állandóan kifagyott neki a vadász idén megbízás. Most csináltam meg, be is voltam szarva de egyszer sem jött .exe hiba.
    Utoljára szerkesztette: TOMSILENT, 2016.06.07. 11:10:33
  • hun atlas
    #12349
    Én is a fészerrel próbálkoztam először. :D
  • Shep
    #12348
    Aha, köszi, nem vettem észre, pedig többször is körbejártam ott.
  • hun atlas
    #12347
    A farakás előtt lévő három hordó között van a ládika.
  • Palinko
    #12346
    Mosolya szép akár a tavasz, amint közel húz magához
    Nyelve éles és ezüst csengésű amint könyörög neked
    Teljesíti a kívánságaidat, amint esküszik, hogy rajong érted
    Arany, ezüst, ékszerek gazdaságot borír lábad elé
    Az adósságot meg kell adni és el fog jönni érted
    Mindent visszavesz, nincs mosoly amivel megvigasztalna
    Csapdába ejt kötelékeiben, szemei lángolva izzanak
    Hogy átdöfjenek és kínozzanak amíg a csillagok haladnak az égen

    hát lehet nem a legpontosabb, meg bocsi, hogy nem szedtem rímbe, de az baromi nehéz lett volna már, meg talán még kevésbé lett volna pontos
  • Shep
    #12345
    Tegnap volt még egy érdekes dolog. Van az a küldetés, hogy A gondatlan kertész. Hiába vettem fel a kertész kulcsát a fészerbe ahova a sárga kör is mutat nem tudok bemenni.
  • Prof William
    #12344
    Úgy rémeik, hogy a magyar verzióban ha odamész kiríja a hogy mit énekelnek.

    Az a jelenet nagyon tetszett a Heath of Stoneban.

    A Blood and Wineban az endinget eldöntő kérdések kb mikor jönnek majd?
  • lordbalu
    #12343
    Sziasztok! Nem tudja nekem valaki magyarul leírni ezt a gyerek verset amit Yantrában énekelnek?
    Elöre is köszi :)
    "His Smile fair as spring, as towards him he draws you
    His tongue sharp and silvery as he implores you
    Your wishes he grants, as he swears to adore you
    Gold, silver, jewles he lay riches before you
    Dues need be repaid and he will come for you
    All to reclaim, no smile to console you
    He'll snare you in bonds, eyes glowing afire
    To gore and torment you untill the stars expire."
  • Myselor
    #12342
    én úgy úgy csináltam hogy elkezdődött levágtam a két kurvát aztán már könnyű volt de elég szopás azért ez a mágikus sebzés na :D először nem értettem mivan ugye új dolog volt eddig sose volt ilyesmi vagy csak nem emlékszem?nemtom már:)
  • Myselor
    #12341
    azért ez így eléggé szar.mármint nem téged minősítelek ezzel jó kis megoldás de én szerintem úgy legyen nehéz egy játék hogy ne kelljen már ilyen trükköket kitalálni ki buggolni az ellent mert ez így lehangoló eléggé
  • hun atlas
    #12340
    Ott csak néztem, mi a franc van. Elkezdődött a harc és már feküdtem is. :D Nekem az volt a taktikám, hogy messzebbre gurultam, ahol nem értek el, és aktiválni tudtam a quent, utána rárohantam a nőkre, őket kell először levágni. Utána már nem vészes. Ajánlatos előtte meditálni, hogy teljes legyen a fecske készlet, de a biztonság kedvéért felhörpintettem azt az italt is, ami aktiválja a quent, ha egy sebzés a harmada alá vinné az életerőm.
  • Palinko
    #12339
    na ott én is meghaltam kétszer. segít ha már megcsináltad magadon az erős mutációt. folyamatosan space kell és a varázslókat csapni meg quen jel. kb ennyi, de ha valaki úgy melletti támadással találkozik és nem érzi magán, hogy sikerülne ne menjen egyelőre be az útmenti házba mert ott megy a színészkedés.
  • TOMSILENT
    #12338
    Kard és legendán 10x szopattak meg mire kiagyaltam egy kis taktikát. A két tündi kurva az elsődleges, amint fel élednek fuss fel a lépcsőn, valami oknál fogva nem követ és vissza állnak. Bombákat amik sebeznek (mergezőtől kezdve a méhkasig mindent dobj rájuk) quen aktív pajzs a leghasznosabb ellenük. Leszaladsz, 1-2 támadás, gyorsan vissza fel, ha sebződtél akkor ott tudsz meditálni, vagy meg inni egy potit...tudom most jöhet a köpködés hogy csak tűznél meditálunk bla bla....most ez a helyzet megkívánta, ez van. Na ezt addig csinálod amíg meg nem ölöd a két cunát. Utána a dárdás csávók már könnyebbek lesznek de ha rád mennek egyszerre képesek megölni.
  • Myselor
    #12337
    hát nem egyszerű az biztos.mögötted a két kurvát gyorsan levágod ahogy bírod utána könnyű.nemtudom amúgy hogy gondolták ezt a mágikus sebzést :D legnehezebben kinézem hogy ez 1 hiteli az embert ha itt negyed hp-t leszop a második nehézségen
  • Shep
    #12336
    Ja az, azt csinálnám, csak hát marhára szűk a hely, de majd holnap megoldom valahogy, mára elég volt.
  • Myselor
    #12335
    az amikor újra élednek a szobrok?az szopó a két elf kurvát vágd le mert beszopatnak ők varázsolják azt rád.kegyetlen nagyokat sebeznek nem is értem
  • Shep
    #12334
    Asszem az.

    Na jól megszívtam, bementem a "színházi előadásra" és a szobrok szarrá aláznak, 1-2 varázslövés ami ráadásul szintem indig talál és már meg is feküdtem.
  • FartingSquirrel
    #12333
    Mi a neve a helynek? Ha Tesham Mutna, akkor majd később be tudsz menni...
  • Prof William
    #12332
    Na végre nekem is meglett a Blood abd Wine.

    Még csak másfél órát játszottam vele de az új terület nagyon hangulatos.

    A kaland újra elkezdődik! :)
  • Shep
    #12331
    Lent délen van egy romos vár, középen egy kút és jelez egy barlangbejáratot is de ahol jelzi egy egy befalazás van, se kirobbantani, se lámpázni nem lehet. Hogyan lehet oda bejutni, esetleg a story vinne majd oda és azért nem lehet még lemenni?