The Witcher 3

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

RatBaG
#16296

Per Aspera Ad Inferi.

#16295
De mért bénaság csaj nélkül maradni? Nekem az is túl hollywoodi, hogy mindenáron össze kell jönni valakivel. Pont ebben a játékban egyébként szerintem Geralt, mind személyiségéből, mind munkaköre jellegéből adódóan egy tipikus agglegény. Nem hiszem, hogy különösebben hinne a hosszútávú elköteleződésben egyetlen személy mellett. Emiatt én az első végigjátszásnál az összes felkínálkozó nőt lepattintottam magamról. A bordélyházakba viszont rendszeresen elvittem Geraltot, tehát nem önmegtartóztatásról beszélek, csak arról, hogy ezek az érzelmi game-ek, amiket Yennel vagy Trissel lehetne játszani, ezek nem passzolnak hozzá - szerintem.
Utoljára szerkesztette: Lengyel2, 2020.10.19. 10:35:45
Palinko
#16294
Jah nekem is minden guide nélkül pozitív végkifejlett jött, szintén megjelenéskor kezdtem játszani. Annyi kellett hozzá hogy tényleg lányodként gondoltál Ciri-re és szeretetből hoztad meg a döntéseket. Egyedül a románc nem sikerült mert tényleg olyan felfogásban mentem hogy kúrjunk végig mindenkit minél többet lássak a játékból. Aztán második végigjátszásnál meg csak Trissre fókuszáltam.
molnibalage83
#16293
Hát pislogok, nekem az összes választási lehetőségnél a pozitív volt a játékban...
Pedig a WIII évekig nem játszottam szinte semmivel...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

lwb
#16292
Első végigjátszásom, kb a megjelenés első hetében egyébként, nulla guide vagy videó volt még akkor a játékról, nekem is az volt, hogy Ciri meghalt (vagy legalábbis eltűnt a fagyban), viszont Yennel összejöttem a végén. Egyetlen witcher armort sem raktam össze és nem is gwenteztem az első végigjátszásom alatt, rossz emlékeim voltak a kotoros pazaakról és bele se kezdtem.
Witcher armorért azért nem mentem, mert a játék lépésenként új fegyvert és vértet adott, nem láttam értelmét, nem volt nehéz a játék.

Kiegészítők ekkor még sehol se voltak, de a többi szál jól le lett zárva: Radovid kampó, Cerys királynő stb.
Utoljára szerkesztette: lwb, 2020.10.18. 07:00:08

#16291
Nekem is sikerült úgy nézem: se nők, Ciri is ott maradt valahol a fagyban 😞

intel Core i3-3220@3,3 GHz, Asus P8B75-V, 8 GB DDR3, Radeon HD 4890 1 GB

molnibalage83
#16290
Hát, akkor elég béna voltál, hogy mindenhol sikerült a legrosszabb eredményt kihozni... 😊
Bár ezt Stöki is összehozta a Heavy Rain alatt.
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.10.16. 17:53:01

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

Palinko
#16289
Igazából a két döntési pont a Dzsinnes móka és a maszkabálos dolog, bár ha mindig visszautasítod akkir teljesen biztos sínen vagy igen.
#16288
Ja nekem kurvajó lezárása lett, emlékszem. Ciri eltűnt a hóviharban, a nilfgárdi császárt kinyírták, a toussaint-i királynőt kinyírták, a viking királylány apját kinyírták, Vesemir korábban meghalt, Trisst elküldtem. Yennefer a végén persze megjelent. Kizárt, hogy 2 hónapnál tovább elviselte Geraltot, egyszerűen Geralt egy tuskó hozzá képest. Szóval mondhatjuk, hogy Yent is elvesztettem. Triss után kell menni. (amúgy van egy félbehagyott játékom, abban Trisst megtartottam, és Yent kétszer visszautasítottam, szóval szerintem sínen vagyok. 😊
molnibalage83
#16287
Mindenki...?

Ha a játékos béna volt, akkor csaj nélkül maradt.
Ha béna volt, akkor meghalhatott asszem Lambert is, bár erre a játék nehézsége miatt kb. semmi esély nem volt.
Vesemir sem élte meg a végét.
Keira sem, ha a sidequestet úgy toltad, ahogy.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#16286
Ízlés dolga, nekem ez túl hollywoody, habos-babos, mindenki boldogan élt míg meg nem halt lezárás. Személy szerint egy nagy csatát képzeltem volna el, halállal vagy cliffhangerrel a végén - ez is hollywoody de izgibb. Drámát akarok és akciót.
molnibalage83
#16285
Nagyon szép befejezést kapott a W3 és a 10 éves videóval feltették rá koronát.
Nem kell több W + Geralt. Ez úgy jó, ahogy van.

Nem kell az, mint a T2 után teljesen szébarmolni az egész T franchise-t.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#16284
Azt jelenti, hogy felejtsd el a bónuszt. 😄
#16283
Ja, azóta rájöttem 😊

intel Core i3-3220@3,3 GHz, Asus P8B75-V, 8 GB DDR3, Radeon HD 4890 1 GB

#16282
Macska witcher páncélt használok, ami elvileg valami plusz bónuszt is adna, de azt írja rá, hogy nagymesteriszintre kell fejleszteni a bónuszok feloldásához. Az mit jelent?

intel Core i3-3220@3,3 GHz, Asus P8B75-V, 8 GB DDR3, Radeon HD 4890 1 GB

#16281
Átskinezett Geralt-sztorira berágna szerintem a nagyközönség. Vagy kapunk még Geraltból, vagy valami egészen más lesz szerintem, pl. mágusok, vámpírok is lehetnénk, lehetnénk királyok, vagy más fajúak, mittudomén.
Savaran
#16280
Mint például?

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16279
Nekem ami egy kicsit hiányérzetet adott, hogy volt jó pár karakter akinek a lezárását nem tudtuk meg a történet végével.
Mint a witcher 1-ben. Ott szépen végigvették az életben maradottakat, hogy kivel mi történt szöveges formában.

lwb
#16278
Abból, hogy a játék végén ott vannak, együtt, Corvo Biancoban és visszavonultak, nem jön le az, hogy ez örökre így is marad. Yen/Triss ráunhat, ahogy Geralt is, ez benne van a pakliban. Ezért jó ez a lezárás és nem a másik nagy divat, hogy megöli a történet a főszereplőt, mert innen bármi lehet. Ott is maradhat örökre, elő is vehetik egy újabb játékra, ha kell.

#16277
Sőt a könyvekben is van egy pár fejezet amikor Tussainben van és ott is "lightosan" witcherkedik és inkább csak élvezi a tájat és a borokat. Szóval már ott is látszik, hogy nem lenne ellenére ez az élet.
Palinko
#16276
Én el tudom engedni de legalább ennyire érdekes fiatal witcher kéne és legalább megint 3 részen keresztül hogy jó legyen a folytatás. Most volt 5 évük gondolkodni hogy oldják meg, meg lesz még 5 megvalósítani is 😊 Bár ezt így kimondva basszus de rossz lenne ha nem tudnánk előbb witcherezni, mert ez a sorozat aztán minden csak nem csillapítás az éhségre 😄
#16275
Igen nem tudjuk, ez csak játék a fantáziával. Mindössze arról van szó hogy nehezen engedem el. A witcher 1 volt az egyik első videójáték amivel játszottam, meghatározó élmény volt, ez szerettette meg velem általában a játékokat. Azóta rongyosra játszottam az egész trilógiát, könyveket is olvastam. Szóval Geralt nagy kedvenc, nem szívesen gondolok rá hogy nem lesz már új kalandja. Pedig bőven van még benne potenciál, a Hearts of Stone óta reménykedek egy ofieri kiruccanásban.
Palinko
#16274
Én is először fullba akartam tolni legyen minden, nyílván korán még guidek se voltak
#16273
Jaj a szívem... Triss és Yennefer közül a padlóra estem... Pedig olvastam, érdemes elköteleződni, Triss mellett akartam, de aztán Kaer Morhenben Yennefer rám nyomult, én meg felelőtlenül belementem. Valószínűleg ott rontottam el.
Utoljára szerkesztette: EM64T, 2020.10.14. 18:15:14

intel Core i3-3220@3,3 GHz, Asus P8B75-V, 8 GB DDR3, Radeon HD 4890 1 GB

#16272
Miért veszed készpénznek, hogy Geralt soha nem csinálna semmit már? Trissel eleve Kovirban kötnek ki, ahol lightosan witcherkedik majd (eztvmeg is beszélik ingame). Ha szingli, akkor is witcherkedik. Yennel elvonul és kitudja. De nem tudhatjuk, hogy 20 évvel később mit fog csinálni 😄
#16271
Azt azért vegyük figyelembe hogy a witcherek 200+ évig élnek, tehát Geralt élete delén jár, még bőven lenne számára tennivaló. Oké, elfogadom hogy nem látjuk többé viszont, de akkor már egy kevésbé idillikus befejezést vártam volna. Vesemír temetésén hangzik el az ominózus mondat: "egyetlen witcher sem hal meg ágyban". Szóval nekem jobban tetszett volna ha egyszerűen ellovagol a naplementébe, és a játékos fantáziájára bízzák mi történik vele.
#16270
Szerintem korrekt lezárása a történetnek. Geralt már beleunt a harcba, élvezni akarja ami még maradt neki, egy fröccs mellett nézni a naplementét....
MerlinW
#16269
Geralt 90-95 éves a Witcher 3 végén, a jóból is megárt a sok 😊

[merlinw.org]

#16268
Csak hipotézisként vetettem fel. Sok nyugdíjas lesz életunt, alkoholista, nem tudnak mit kezdeni magukkal és hamar meghalnak. Geralt körül forrt az élet mindig, most meg csak ücsörögjön és nézze ahogy nő a fű a kertjében. Ezt nem tudom összeegyeztetni a személyiségével, legalábbis hosszútávon nem. És ugyanígy egyik nőjéhez sem illik ez a visszavonultság. Nem ért semmihez a harcon kívül, oké belefáradt, de akkor még mindig lehet oktató. Vegye át Vesemír helyét Kaer Morhenben és tanítson kardforgatást. Új witcherek már nincsenek, de például létrehozhatna egy harcos rendet az emberek védelme érdekében. Vagy valami hasonlót. Ez még mindig jobb lezárás szerintem mint szőlő ültetvényesnek lenni, az olyan kispolgári.
Palinko
#16267
Még harc közben is van sokszor a random szöveg hogy öreg vagyok én ehhez 😄
Savaran
#16266
Ha figyelmesen elolvasod a melléksztorik szövegeit, legalább egyszer elmondja Geralt hogy televan a faxa az egésszel.
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.10.12. 16:53:02

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

Palinko
#16265
Ha jobban figyelsz rájöhetsz hogy legtöbb szereplő belefáradt már ebbe az életvitelbe
#16264
Elővettem újra a DLC-ket és hoznék pár gondolatot.

Ugye a Blood and Wine alatt végig azt sulykolják belénk hogy ez Geralt utolsó kalandja, ezért kapja Corvo Bianco szőlészetét is, hogy legyen egy hely ahová visszavonul. Még be is rendezhetjük, csinosítgathatjuk, és ha ügyesek voltunk asszony is jár hozzá.. De most őszintén, el tudnátok képzelni hogy Geralt úgy éljen mint egy vidéki kisnemes? A tétlenség megölne egy olyan embert aki egész életében csak a kalandot ismerte. Nem mondom, jó ha van egy hely ahol megpihenhet, de örökre? Witcher szempontból ereje teljében van, nem illik hozzá ez a nyugdíjas élet. Akkor már jobb lett volna ha egy epikus harcban látjuk elhullani, de így szögre akasztva a kardot az egész nagyon lehangoló. Ugyanígy teljesen ellentmond Yen vagy Triss karakterének is, hogy egyszerű feleségként éljenek, mikor megszokták hogy döntéseik nemzetek sorsát befolyásolja.

Egyikőjük se bírná sokáig, én inkább azt gondolom hogy az írók nem mertek tényleges lezárást adni, mert még nem született döntés róla hogy milyen legyen a következő witcher játék. Geraltot félreállították, de meghagyva a lehetőséget hogy újra elővehessék. Lelki szemeim előtt azt látom hogy magányosan alkoholistaként tengeti napjait, mikor betoppan Dandelion és szó szerint az asztal alól kaparja elő. Közli vele hogy Ciri bajban van, mire hirtelen kijózanodik, felpattan és újra lekerül a szögről a kard. Valami ilyesmi lehetne az új játék nyitánya.

De ha nem is lesz már főszereplő, talán még viszontláthatjuk. Esetleg a tizedik évfordulóra egy DLC erejéig. Akárhogy legyen is, nehéz elengedni, mert nemcsak róla van szó, hanem az egész gárdáról. Egy új játéknál ha már nem támaszkodhatnának a könyvekre sem, kérdéses hogy tudnának-e olyan kvalitású karaktereket és történetet írni ami felér az előzővel. Majd kiderül.
#16263
Telefonbetyárkodás:

#16262
A witcher könyvek teljes összefoglalója:

Savaran
#16261
Van ezer aranyért egy itóka ami után újra eloszthatod tetszőlegesen a pontjaidat

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16260
Nekem baromi nehezen áll össze ennek a logikája... bizonyos képességek 20-as és 30-as szinttől oldódnak fel. Tehát rá vagyok kényszerÍtve, hogy addig mást fejlesszek, majd amikor az űáltalam kívánt képesség szabaddá válik, onnantól azt fejlesszem tovább? Amire pedig akkor már nincs szükségem, azt visszafejlesszem?

intel Core i3-3220@3,3 GHz, Asus P8B75-V, 8 GB DDR3, Radeon HD 4890 1 GB

Savaran
#16259
Én 200 óra játékkal tettem ugyanezt, és nem értem miért akadsz fel ilyeneken, egyes szinten is profi kardos a Geralt,

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16258
Tehát akkor nem ölted meg a játékot, csak mert fejlett witchered volt. 😊
Savaran
#16257
Szó sincs semmi patchről, a Blood and Wine egyik mellékküldetésével lehet 16 perkes witchert csinálni, és a 16 perket mindenféle csalás nélkül hoztam össze, a 100-as szintet meg new game+-al
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.09.25. 18:07:00

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16256
Ez valami patchben lehet, mer ilyet még nem láttam. Magas szinten limitált a képességek használata, színesíti a játékot, ha minél több féle taktikával tudom bepakolni azt a max skillt, amit lehet.
Savaran
#16255
Megölöd a játékot így, a Blood and wine-al 16 perket lehet használni

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.09.25. 16:37:08

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16254
Immersion-építő jelleggel. Geraltot nem fogom nulla skillel kezdeni, ha egyszer nem tudom megmagyarázni, hogy miért nincs tudása. Így hát az elején csinálok belőle egy kifejlett witchert. Természetesen hagyok neki fejlődési lehetőséget, éppen csak összerakom olyanra, hogy ne érezzem kényelmetlenül magam, hogy az utolsó csövesbánat fosztogatót is agyon kell vernem karddal, mer nem hal bele a csapásokba. Vagy hogy a kedvenc macska főzetem szart sem ér a barlangban, mer elfogy mielőtt hármat lépek. És hasonlók.
#16253
Szerintem rohast egyszerű volt az egész és minden oda van írva. Csalás meg nem is értem minek kellett 😄
#16252
Hát ha nem csalsz, akkor elég nehezen szeded össze a 12 kimaxolt skillt, és akkor nincs nagyon min lamentálnod. Azt a 12 skillt választod, amit általánosságban a leghasznosabbnak ítélsz. Én természetesen csaltam, és ennél jóval több kimaxolt skillem volt, és akkor lehetett velük sakkozgatni, hogy ha mittudomén szellemek ellen megyek, akkor ezeket pakolom be, ha emberek ellen, akkor azt rakom be, ha óriás méret ellen akkor amazt rakom be, ha égetni tudom akkor megint mást. De azt jól érzékeled, hogy zavaros az egész, véleményem szerint el van bszva. A Witcher 1-nek volt jól összerakva a skillfája, és a főzetmenedzsmentje.
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.09.24. 22:01:36
MerlinW
#16251
Csak a "fában" aktívak.

[merlinw.org]

#16250
Sziasztok! Lehet hülye kérdés, de a megvásárolt képességpontok csak akkor adnak bónuszt, ha beillesztem őket a "mutagén fába," vagy az csak egy plusz lehetőség, de análkül is érdemes képzettségeket vásárolni? Csak mert ugye a mutagéneknél csak 12 hely van. Szóval a kérdésem lényege: annak is van értelme, ami nem kerül bele a mutagénes részbe?

intel Core i3-3220@3,3 GHz, Asus P8B75-V, 8 GB DDR3, Radeon HD 4890 1 GB

MerlinW
#16249
Nem lesz szinkron, írták.

[merlinw.org]

#16248
Szerintem nem lesz szinkron, csak felirat. Az első részhez is készültek rajongói modok, amik aztán a CD Projekt áldásával be is kerültek az Enhanced Edtionbe, Witcher karácsony meg a többiek, ha emlékszel, ezekben se volt hang. Így majd kicsit olyan lesz mint egy JRPG, olvasni kell.
Utoljára szerkesztette: caps lock, 2020.09.16. 18:23:44
molnibalage83
#16247
Most nézem, hogy ez WII motor. Arról nem találok infót honnan lesz hozzá voice acting.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/