16775
banner
  • bunny
    #12530
    végpoénról egy kép, az én variációmban.

    Utoljára szerkesztette: bunny, 2016.06.12. 16:33:44
  • bunny
    #12529
    No, befejeztem a B&W-t, szuper volt. A végén hatalmas bónusz, tök jól esett! Ezzel kapcsolatban:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Én befejezésemben Ciri-ből witcher lett, és most meglátogatott és ott ül egy árnyas fa alatt. Érdekelne, hogy akinek más lett a vége, nála lett-e hasonló végpoén? Pl. ahol császárnő lett, odalátogatott nagy kísérettel stb? Van egy ilyen mentésem az előző végigjátszással, de érdekelne így előre :)


    Ja, és ha már a vége, a mutagenerátorral mit kell csinálni, dolgozik ahogy darál az ember vagy kell vele valamit tenni? Próbáltam slotba rakni, de sehova nem illik, pincébe se volt helye.

    Egyébként a kieggel leggyengébb része szerintem a terület kivitelezés, sok helyen találkoztam olyan hellyen ahol bugos volt, pl. híd amin a ló nem tud átmenni csak sokadik noszogatásra, de volt, hogy az úton nem tudtam továbbhaladni, vagy kimászni valahonnan mert azonnal leugrott amint felkapaszkodott. De igazából nem volt befolyása a játékra, a kidobós bug is egyszer jött elő a legelején. Összességében messze hibátlanabb, mint a legtöbb játék jópár patch után is, de gyanítom, miután összejöttek a buglisták, jön még patch.
  • bunny
    #12528
    Ja, tapasztalom. Itt kb. 80% hp, egy pici marad, és ha még be is kábít kb garantáltan nem állsz fel.
  • Shep
    #12527
    A menüben az a hal-szem ,vagy mi opció mit befolyásol, meg a mozgási érzékenységnél a standard és a másik?
  • Zegi Norbi HUN
    #12526
    Szívesen :)
  • Shep
    #12525
    Köszi.
  • Zegi Norbi HUN
    #12524
    Igen, móddal :)

  • Shep
    #12523
    Moddal szedted le a csuklyát, vagy hogy?
  • Myselor
    #12522
    azért az normál nehézséges is elég húzós ha betalálnak a denevérek :D fél hp ugrik azonnal
  • Zegi Norbi HUN
    #12521
    A nagymester viperát én is hiányolom, de a többi bejön :) Egyértelmű favorit nálam a medve, griff viszont még mindig nem jön be :D A macskáról meg leszedtem a csuklyát, így már az is jó :)
  • bunny
    #12520
    Bazz, max nehézségen azért ez a vámpiroska elég combos a végén, onnantól, hogy felrepül. Addig kb. sérülésmentesen megúszom, ott azért ... khmmm. Kell egy ihletés úgy érzem, meg pár nekifutás mire meglesz :D
    Bár anno a Gondnok is ilyen volt, második végigjátszásnál meg gyk. meg se mozdult a moralom, úgy ledaráltam.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2016.06.12. 12:30:28
  • bunny
    #12519
    Szerintem majd ha tömegek tüntetnek érte, megoldják egy patch-el :) Sokkal fontosabb, hogy a gwent-et kiadják külön, reméljük lesz benne hálózatos opció is :)
  • molnibalage83
    #12518
    Igen, a piszkológás egyszerű, én is ezt mondtam. A ruha/páncél szakadás viszont már nagyon, de nagyon más tészta...
    Igen, ismerem a bump mappinget. A repszimek kapcsán azért viszonylag képben vagyok, hogy ott hogyan csinálnak fizikai modellel összekapcsolt sérülés és törésmodellezést a gépeknél.
  • bunny
    #12517
    Igazából a piszkosodást egyszerűenl meg lehetne oldani, nem kell hozzá külön textúra csak egyszerűen piszkolódás textúrát rárenderelik az alapra, ahogy egyébként sem egy menetben kerül fel a textúra általábban, kap még layert néhányat, mire végleges renderre kerül. +- egy layer már tökmindegy. És ilyen layerezéssel némiképp még horpadást is lehet modellezni, mert gondolom ha már 3D-ben jártas vagy, a bump mapping eljárásról már hallottál, vagy gugli :) A tényleges 3D sérülések kivitelezése a modellben meglehetősen ritka, pár éve pedig nem is létezett, trükkökkel oldották meg.
    Szóval aránylag erőforrásbarát megoldás épp lenne rá, csak kérdés minek.
  • molnibalage83
    #12516
  • bunny
    #12515
    Köszi, megnézem. Én még mindig 50-esként a viperákat használom, fegyverben is, ruhában is. Valahogy nem jöttek be ezek a nagymesterik, kár, hogy viperából nincs.
  • Zegi Norbi HUN
    #12514
    Magyar feliratnál Vitis a neve, mind az 5 jelhez +20%-ot ad hozzá. Nem rossz alternatíva acélkardnak :)
  • Palinko
    #12513
    Gesheft, én nem vettem fel mert már elég álmos voltam mikor fejeztem be a kieget és éreztem hogy vége felé vagyok ezért mentem, hogy haladjon a sztori mielőtt kómás leszek teljesen, viszont videóban láttam. majd második lassabb végigjátszásnál felveszem, de az Aerondight-hoz annyira kötődök, hogy nehéz lesz majd new game plusban is lecserélni látom már :D
  • bunny
    #12512
    Bazz, tényleg, a szivárvány nekem is eszembe jutott fentről, hogy megnézem. Még jó, hogy van benti mentés :)
    Kard mintha rémlene valami, amit felvettem ... hmm, adsz egy nevet palinko? Megnézem az inventoryban, ott van-e.
  • molnibalage83
    #12511
    Látom nem érted. A hajszálak nem bonyolultak, csak sok van belőle és a kód mozgatja. A páncél szakadáshoz és töréshez viszont kód kell és törhető 3D modellek. Ezek egyike sincs meg. Ha nem kóddal és "fizikával" akarsz törést, akkor meg minden állapothoz kell egy új 3D modell. Hány ruha is van? Mert az meg nem állapot, hogy csak páncéloknál lesz ilyen...

    Nem értem, hogy miért vitatkozna emberek, akiknek ennyire nincs fogalmuk a 3D modellezésről...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.06.12. 10:04:07
  • Palinko
    #12510
    van a mesevilágban egy titkos kard
  • Zegi Norbi HUN
    #12509
    A torony közelében van egy elég jó acélkard, egy fénygömb is segít oda találni. Az egyik szivárvány alatt egy rakás aranyat is lehet találni, pont mint a mesében :) Viszont ezeket nem tudod felhasználni(aranyfonal, aranytojás, 4 levelű lóhere) miután véget ért ez a rész és visszakerültél a valós világba. Nekem legalábbis eltűntek az inventoryból. Csak a kard maradt meg.
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2016.06.12. 09:53:31
  • Shep
    #12508
    Ezt mondom, igen ,hogy lenne +1 sérült modell és kész, már sokat dobna az élményen, aztán majd pár év múlva lehetne real time sérülésmodell is .)
  • bunny
    #12507
    Huh, ez a mesevonal nagyon beteg ... pirossszka turbo :) Egyébként van ott valami, amit érdemes megkeresni, mint az előző kiegben a vipera kard? Én túrtam sokat, de nem találtam csak beteg humort , de azt sokat :)
  • Palinko
    #12506
    sztem ne. jelentsék be, hogy a következő évtized elején jönni fog witcher 4 és én meg vagyok elégedve. aztán találgathatunk mi lesz, bár új ötletet nem adtak a kiegek
  • genndy
    #12505
    Witcher 1+2 Remastered? Nem is rossz ötlet, sokan örülnének neki. De nekem sincs bajom egyikkel a mostani állapotában sem (a 2-re még ma sem lehet különösebb panasz, szép az még most is), az 1 harcrendszere nekem is bejött, utána nagyon furcsa volt váltani a 2-re.
    De szerintem E3-on max. Gwent bejelentés lesz, esetleg egy kicsi infó a Cyberpunkról (kb. annyi, hogy "igen, készül").
  • Dante73
    #12504
    Egyetértek! épp azt tolom, ezerrel.... (Végigmegyek a sorozaton a Blood & Vine tiszteletére) Mind máig a legjobb, az 1. rész. Jóval fejletteb a 2, hát még a három, grafikailag is többet nyújtanak, de a hangulata az 1-nek a legjobb,
  • FartingSquirrel
    #12503
    Szerintem túlgondolod. :D
    Miből áll néhány plusz textúra meg plusz modell? Esetleg még néhány ruhaeffekt a cafatoknak. Ott van pl. a haja, ami akár 30.000(!) külön hajszálból is állhat. Jó, nagyjából azonos hatások érvényesülnek rájuk, de ehhez mi még egy-két effekt, mikor így is tele van a játék mindenfélével?
  • Anonymus11234
    #12502
    Véleményem szerint semennyit, nekem az első rész pont ugy volt tökéletes, ahogy akkor volt, azzal az irányítással és azzal a grafikával.
    A 3 Witcher játék közül az tetszett a legjobban.
    Utoljára szerkesztette: Anonymus11234, 2016.06.12. 00:48:30
  • TOMSILENT
    #12501
    És mi lenne ha nem csak ezt a kártyás dolgot jelentenék be az E3-on? Hanem mondjuk egy Witcher 3 motoros Witcher 1-et?... az mennyit dobna a szérián még?
    Utoljára szerkesztette: TOMSILENT, 2016.06.12. 00:45:29
  • molnibalage83
    #12500
    +1? Ezek szerinted egy páncél csak egyféleképpen egy féle mélységben rongyolódna le? Egyáltalán nem gondolom túl. Éppen azért nem tették bele, hogy ne kellejen ilyenekkel szüttyögni.

    Ne vedd sértésnek, de igen gyakori tapasztalatom az a szimulátoros topikokból, hogy n+1 dologért síró emberek nagy része egyszerűen nem gondolja át kérésének súlyát...
  • Shep
    #12499
    És? +1 modell mindegyiknek, ez csak + munka és nem gépleégető dolog. Te túlgondolod ezt a dolgot.
  • Palinko
    #12498
    ja nem Geralton vettem észre, ott ilyen bőrszerkóba volt végig, csak kicsit változott, legjobb a Holló páncél volt, de nem tért el annyira mint későbbi játékokban a kinézet. a nagymesteren vettem észre, aki teljes acél páncélban tolta, hogy videó közben szuszog és akkor jöttem rá, hogy a modellnek nincs külön páncél része, hanem a páncél a test és rá van textúrázva a fém :D legalább vicces volt.

    egyébként a filmben is hasonló fekete bőr a páncélja mint az egyes részben, ott nem voltak elkombinálva a dolgok. volt 3 fajta páncélzat, de a középsőt sokan ki is hagyták mert drága, aztán a Hollót meg összegyűjtögették. ezüst kardból is volt 2, egyik a kiegben újra lesz ugye :) a másik ilyen random witcher elhagyta kard. acélból volt azért pár de abból se sok. bocsi a kis nosztalgiáért :D
  • molnibalage83
    #12497
    Nem ismerem a játékot, de hány páncél és ruha is van a W3-ban? Izé...
  • Shep
    #12496
    Pár új modell, nem akkora kaland, annyi ,int amikor másik páncélt/fegyvert adsz neki, attól sem hal be a gép :D Nem azt mondtam ,hogy valós időben sérüljön, meg törjön a cucc. Batmanben is elrojtosodik a bőrszerkó.
  • Shep
    #12495
    Na de nem csak neki, mindenkinek :)
  • Prof William
    #12494
    Geraltnak erős tüdeje van. :) Végül is Witcher. :)
  • Palinko
    #12493
    én már annak is örülök, hogy légzésnél nem tágul a lemezvért mint a witcher egyben
  • molnibalage83
    #12492
    A piszkolás az csak particle és skin. Te viszont elhasználófást is említett. Ahhoz vagy törésmodellet kell csinálni minden páncélnak és fegyverhez rendelni, vagy a páncélok kinézete fix 3D modelleket jelent, de akkor minden romláshoz egy 3D modell. Na ez kerülne sokba.
  • FartingSquirrel
    #12491
    Miért lenne erőforrásigényes? Csak néhány textúrát kéne megváltoztatni.
    Esetleg még egy kis cloth effektet kéne ráaggatni a szakadt páncélzatra...