16775
banner
  • Palinko
    #12770
    én asszem hazudtam a hűségességről és úgy is jó volt.
  • Zegi Norbi HUN
    #12769
    Én is azt tudom erre válaszolni, mint a többiek előttem :) Az emberek sokszor manipulálják egymást, de például a reklámok és a boltok is tudnak ilyet, persze kétségtelen hogy nagyon nem szép dolog. A testvére meg, akivel olyan jól megvoltak nem állt ki mellette meg leszarta. Sőt mivel Anna volt a fiatalabb, lehet ezért is nem tiltakozott mert Syanna elhajtásával övé lett a trón, ki tudja(a kapzsiság, irigység és hatalomvágy nagyon sok helyen jelen van) . De a jó befejezés is bizonyítja, hogy nem volt ő a megtestesült gonosz, mert ha a mesevilágban meghallgatod min ment keresztül(valóban érdekel és mert törődsz vele) és megérted miért csinálta amit, akkor bizony az a vastag jég a szívén felenged :)
  • ewuk
    #12768
    mindent meg kell vizsgálni a kunyhóban és elolvasni, a mesekönyvet is. nekem így ment.
  • Myselor
    #12767
    én sem értem hogy csinálta én is próbáltam midnent pedig nekem is megette a kutyus a favágót
  • bunny
    #12766
    Én kipróbáltam, de
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nekem akkor az lett, hogy a csaj a fából megszállta a kutyát, és az megölte a favágót mire leértem a fához. Nem tudom mit csinálhattál máshogy, végig próbálgattam többféle variációt pedig.
  • S1M0N
    #12765
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én megalázkodtam, a favágó mégis életben maradt, a fába szorult szellem is kiszabadult, ráadásul elmondtam neki, hogy élete szerelme nem volt hozzá hűséges...

    Szóval ez is happy end lett.

    Utoljára szerkesztette: S1M0N, 2016.06.23. 17:53:16
  • bunny
    #12764
    Ah, köszi, így meg lett. Hát tényleg elég fárasztó ez a küldetés, azt hittem anno azt a Roach-os videót csak úgy poénból csinálták, nem hittem volna, hogy bepakolják a játékba is a vonalat. Elég beteg lehet egy brainstorming a quest-es csapatban :)
  • FartingSquirrel
    #12763
    Nem csak az erőszak miatt áll bosszút, hanem azért is dühös a húgára, mert nem tett semmit azért, hogy felkutassa, hogy segítsen neki.Úgy gondolja, hogy a húga leszarta őt, sőt, talán még örült is a távozásának. Rajta ezért áll bosszút. Szóval teljen mértékben érzelemvezérelt.
    Ráadásul meg is tudod győzni, hogy ne ölje meg - egy pszichopatát nem tudnál (hacsak nem érdeke az életben hagyása).
  • Avenger
    #12762
    Azért ha a személyes érdekből manipulálás, valamint a veszélyes eszközök használata miatt pszichopata valaki, akkor a politikusok 90-100 %-a annak minősülne :D Syanna, érthető dolgok miatt egy érzelmi szinten kb 13 éves korában rekedt nő, aki ezért hajlamos őrültségeket csinálni. De attól még jobb belátásra lehet bírni.
  • Encore
    #12761
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Syanna motivációja egyértelmű, hogy bosszút állna, az jogos. De erre felhasznál egy "szörnyet" Detlaff személyében. Tudta, hogy mire képes az a lény, mégis felhasználta. Sejtenie kellett, hogy ha nem jól sülnek el a dolgok, akkor Ő mire képes. A másik, hogy nem megkérte őt, hanem manipulálta (már ez is annak a bizonyítéka, hogy pszicho a csaj). :)
    Végül pedig a testvére megölésének a terve, ami már nem a személyes bosszúja a lovagokon. Tehát azzal nem takarózhat. Az is érdekes amúgy, hogy egy olyan eseményt, ami őt teljesen tönkretette (erőszak), felhasznál annak a körítésére, hogy a tesóját kiiktassa. Ez nem egy sima, érzelemvezérelt bosszú, hanem egy pszichopata bosszúja.


  • Avenger
    #12760
    Térkép
    Dun Tynne crossroad táblától keletre.
  • bunny
    #12759
    Ja, hát nálam az alap, hogy ha megjelenik egy új bejárat, benézek, szóval a csontok nálam voltak :)

    Más. Ez a Roach-os küldetés nem akar előjönni, pedig minden kérdőjel és küldetés pipa. Valaki dobjon már egy map screenshotot hogy merre kéne lennie, hátha úgy megtalálom.
  • Zegi Norbi HUN
    #12758
    Nekem is tetszik a karaktere, valóban nagyon jó vezető meg a szinkronszínész is jó munkát végzett. Csak azok a fránya hangulatingadozások :D Néha a sárgaföldig lehordott, másszor meg olyan édes volt mint a cukormáz :D :D
  • FartingSquirrel
    #12757
    Ja, az poén volt. :D Bár kicsit merész is Geralttól...
    De nekem tetszik a karaktere; nő létére jó vezető. (Kevés az ilyen.)
  • Zegi Norbi HUN
    #12756
    Köszi, akkor jól rémlett :) Ez a szimbolikás dolog tiszta volt, meg emiatt is lett volna Anna az utolsó, de szerencsére nem lett az. Mondjuk neki is megvan a maga keresztje. Kőszívű uralkodó, állandóan fenyeget minket, nem hisz nekünk, ez kicsit kezdett idegesíteni egyébként :D Geralt azt mondta megszokta, mondom akkor rendben, de azért jó érzés volt beszólni hogy ha szerinte ennyire szar nyomkövetők vagyunk akkor küldje Detlaff után a kopóit vagy valami hasonló :D
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2016.06.23. 12:40:45
  • Zegi Norbi HUN
    #12755
    Persze, ebben igazad van, de Detlaff azt mondta kapunk 3 napot hogy idehozzuk, erre a vámpírok mészárlásba kezdtek. Nehezen tudja kontrollálni a dühét, ezt is mondták, de azért ez már túlzás. Regisnek sokat jelentett, mert ő ápolta meg minden, de nekem az volt az érzésem hogy ez visszafelé már nem kölcsönös. Szerintem megérdemelte hogy Geralt pengéje végezzen vele. Syanna talán elvetette a sulykot egy kicsit, nem érdemelt halált se a hercegasszony, se mind a 4 lovag(csak 2 vagy 3 szerintem). Persze a trauma miatt teljesen összeomlott, de vajon ha egy emberrel így bánnának már fiatalkorában, mit tenne? Ha agyonvernék, megerőszakolnák, röhögnének közben és úgy bánnának vele mint egy korccsal. Igaz ez egy játék, de az nem baj ha megpróbálod minél jobban átérezni a karakter helyzetét. Szerintem a 2 rossz közül Syanna a kisebbik, Detlaff és a vámpírok a jóval nagyobb.

    Egyébként meg ilyen szörnyűségek a tökéletes való világunkban is történnek és a törvény tehetetlen sok esetben.Például gondolj azokra a lányokra, akiket elrabolnak rabszolgának és senki nem tud csinálni semmit. Amin ők keresztül mennek, fogadok hogy nagy részük csak a bosszúról álmodik amellett, hogy haza akar kerülni.
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2016.06.23. 12:34:32
  • FartingSquirrel
    #12754
    Igen, ők voltak. Az erények szimbolikája pedig csak azért volt - ahogy valaki már mondta -, hogy az emberek azt gondolják, hogy Anna is valami gonosz lelkű némber volt.
  • FartingSquirrel
    #12753
    Ja, félreértettem, amit előzőleg írtál. (Azt hittem, azt mondod, nem pszichopata, mert nincsenek érzései. :D)
  • Zegi Norbi HUN
    #12752
    Lehet rosszul emlékszem, de nekem az rémlik, hogy ez a 4 lovag ismerte egymást már nagyon régről(a játék elején utalnak egy ismeretlen közös dologra ami összeköti őket) mivel ők voltak akik ezt tették vele, akik teljesítették a parancsot. Meg ha újfent jól rémlik, a játék vége fele ki is derül hogy ők voltak azok konkrétan.
  • MertHogy
    #12751
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én is egyedül akartam megoldani, de akkor, csak a kendőt dobtam a tűzbe, és meg kellett küzdenem a szellemmel, pedig még a szerelme holtestét is megtaláltam a barlangba, ha viszont megalázkodtam, a boszi elmondja, hogy a kendőt és szerelme csontjait is tűzbe kell dobni, csak ekkor tudunk beszélni a szellemmel, és békés távozásra bírni.
  • Prof William
    #12750
    A 4 lovag közül
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ugyabár Miltont ismertük közelebbről. A karakter leírásában meg van említve hogy úgy tűnik Milton hogy nagyon bán valami régi ügyet. Amikor nem éppen lovagias volt. Ez szerintem egyértelművé teszi, hogy ő is négy lovag tagja volt. Tehát ők voltak az a négy lovag...
  • bunny
    #12749
    A négy halott lovag
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    egyértelműen az volt, aki kísérte S-t, ezt elég egyértelműen konkrétan elmondja.
  • bunny
    #12748
    Fábazárt nőnél a boszi alázkodás nem jó, mert akkor
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    megeszi a kutyája a favágót. Azt kell mondani akár már az elején, hogy megoldom egyedül, és akkor a boszi is élve marad, a favágó is. Vagy ledarálod a boszit, ha úgy gondolod, és utána oldod meg egyedül, én élve hagytam, végül is nem volt egyértelmű, hogy gonosz, és Gerald ugye nem öl hobbiból. A szellemnek meg bátran lehet hazudni, hogy hűséges volt a csóka, elhiszi, amúgy is csak egy boszorkány kétes szava áll amellett, hogy megcsalta. Ez a happy endes befejezés.
  • Prof William
    #12747
    A könyvek egyik nagyon szép vezérfonal ez. :)

    Amúgy igen Geralt szinte mindig csak ilyen cinikus megjegyzések közben utal az "érzelemmentességére".

    Nagy valószínűséggel ezt az egész érzelmes dolgot a köznép találta ki hogy még jobban dehumanizálják a Witchereket. Ez sztem addig a nagy Witcher üldözésig nyúlik vissza, ahol Kaer Morent is lerombolták.

    A felbujtók gondolom minden hülyeséget kitaláltak hogy még jobba feltüzeljék az embereket.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2016.06.23. 10:03:09
  • DantesHUN
    #12746
    De mondja többször is, bár ezek inkább olyan sértődött, cinikus megjegyzések részéről.
  • BoldiHUN
    #12745
    Geralt soha nem mondott olyat, hogy nincsenek érzelmei. 8 könyv alatt összesen 2 varázsló említette ezt a dolgot.
    Utoljára szerkesztette: BoldiHUN, 2016.06.23. 09:50:47
  • Avenger
    #12744
    https://www.youtube.com/watch?v=AJeQK1BsAjw

    A négy lovagról van a lényeg a videóban:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    11:10 körül hangzik el a kulcsmondat, aminek sokáig nem tulajdonít az egyszeri nyomozó jelentőséget, de később is esik szó róluk(csak már nem tudom mikor). Szóval szerintem igenis a Syanna-t kísérő 4 lovag ugyan az a 4 lovag, akiket megölet. What a coincidence :) Előtte persze elhangzik az első két áldozat jelenkori bűnösségére az utalás is.
  • MertHogy
    #12743
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egyébként amikor az elején próbáljuk összerakni a részleteket, és rájönni mi alapján választ áldozatokat a gyilkos, és ki a következő, nekem kapásból, a Hetedik című film ugrott be, gyilkos aki a hét főbűn alapján gyilkol, csak itt lovagi erények vannak.


    Véleményem szerint, a witcherök nem azért mutatkoznak érzelem nélküli embereknek, mert azok, hanem, mert az emberek azt gondolják róluk, meg hogy korcsok, szörnyszülöttek, mutánsok, megvetéssel néznek rájuk, szinte mindenhol gyűlöletet kapnak csak, Gerlat is talán a sok év alatt el is hitte ezt saját magáról, ezért lett zárkózott, de aztán belépet az életébe két ember, aki mély és komoly érzelmeket hozott ki belőle, Yen és Ciri.


  • Avenger
    #12742
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem vagyok benne biztos, hogy nem ugyan az a 4 lovag... Anarietta már az elején is mondja, hogy minden addigi halott egy lovagi csoport tagja, aminek már csak az utolsó tagja él, így lehet eljutni az utolsó áldozathoz, és később talán Regis vagy Syanna beszél róla, hogy ők voltak azok, csak még fiatal lovag korukban, amikor nem voltak még befolyásos államférfiak(nem találom sehol most ezt a párbeszédet sajnos, de rémlik valami). De ezeken felül is mind a 4 lovag korrupt valamilyen szinten és vétett az 5 fő erény egyike ellen, pont ez a mesteri Syanna tervében, hogy bizonyos szinten hírbe hozható lovag halála után öletné meg a testvérét, így mindenki elhinné, hogy egy igazságosztó gyilkos dolgozik a háttérben, és a testvéréről is automatikusan elhinné a nép, hogy volt valami bűne és ezért kellett halnia.
  • Avenger
    #12741
    Kicsit spoiler mert a játék végén van, de Regis is feszegeti ez az érzelem mentesség témát:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mondja az egyik párbeszéd során, amikor kényes téma merül fel és azt válaszolja rá Geralt, hogy nincsenek érzelmei, hogy "Ja el is felejtettem, hogy mindig e mögé bújsz, amikor nincs kedved beszélni egy adott témáról" :)


    A küldetéshez meg:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ott ha jól tudom a lány mindenképpen már halott, de a "happy" end elvileg az, hogy a boszorkánynál azt mondod, hogy megoldod egyedül, de a kunyhója alatti barlangban megtalálod a lány szerelmének a maradványait, utána a lány szellemének talán nem szabad hazudni a férfi hűségességéről és akkor a favágó túl éli és a lány nyugodtan eltávozik.
  • MertHogy
    #12740
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Abban nincs igazad, hogy nem azt a négy lovagot ölette meg, a mese világban elmondja, hogy ők négyen kísérték a határig, és tették vele azt amit, de a testvére semmiképp nem érdemel halált, csak mert gyermekként nem tett semmit az ő száműzetése ellen.


    Ezt meg, csak úgy.
  • Avenger
    #12739
    Az ő számításai szerint csak 4 bűnös embert ölet meg és egyen meg (szerinte jogos) bosszút áll. A Detlaffos békülő találkozóra is azért nem tud időben elmenni, mert bezárják. Végig azzal számolt, hogy ha meg is tudja Detlaff, hogy ő áll az egész mögött, akkor meg tudja beszélni vele(legrosszabb esetben is max meghal ő is, ahogy a karkötő nélkül történik is). Így áttételesen Geralt túl jó nyomozómunkája és a testvére makacssága miatt is halt meg rengeteg ember. Szóval ahogy korábban is írták, a witcher világában semmi sem fekete és fehér, ezért is olyan jó.
  • Palinko
    #12738
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    alázkodj meg a boszorkány előtt.
  • Prof William
    #12737
    A könyvben egyszer a képébe is vágja Dandellion , hogy ez az egész a "Witchereknek nincsenek érzelmei" dolog egy ordas nagy kamu. Nem igaz hogy kiölték Geraltból az érzelmeket, mert ő ölte ki (vagy legalábbis próbálta kiölni) saját magából.

    Az még az első novellák valamelyikében volt és azóta lényegesen sokat "olvadt" Geralt. Az 5-ik kötetben már egyértelműen érzelmes + a játékban is.

    Azt a küldetést amiben a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Fába zárt lány van meg lehet oldani jól? Mert nekem meghalt mint a lány, mint pedig az aki ki akarta szabadítani.
  • Encore
    #12736
    Nem a szemet szemért módszerrel van baj, vadássza le őket és intézze el. A módszer, amit választott, nem kalkulálva azzal, hogy sok ártatlan is veszélybe kerülhet...emiatt pszichopata...
  • Palinko
    #12735
    igen ez az egyik fontos érvem lett volna :D de több apróból is kifigyelhető, főleg ha úgy játszunk, hogy segítünk mindenkinek minden apró cseprő ügyben, általában ezzel magunkat a harcokon túl is bajba keverve :D
  • xido
    #12734
    Ha nem lennének érzései,az egész Ciris balhé nem létezne se könyvben,se sehol,ott hagyta volna a fenébe,minek szivatta volna agyon magát egy ismeretlenért? :) Lett volna az egész egy n+1 szörnyvadász univerzumos diablo klón :)
  • TakácsBálint
    #12733
    Gog-ban Repair.
  • Palinko
    #12732
    ez központi téma a könyvben meg a játékban is, hivatalosan nincsenek érzései, de a könyvben és a játékokban is kiderült, hogy vannak, csak nagyon mélyen elnyomja. magából ölte ki, de valahol még megvannak és néha előtörnek.

    ez az én verzióm, lehet vele vitatkozni, de biztos másnak is így jött le mint nekem
  • pjboy091
    #12731
    Hali!

    Tud valaki valami megoldást erre a problémára? A hírdetőtáblák elég furán jelennek meg.


    Utoljára szerkesztette: pjboy091, 2016.06.22. 23:19:21