54
  • torcipepe
    #14
    nem csak az opengl itt a probléma, hanem hogy a vga gyártók basznak linux drivereket kiadni. mert lehet bármennyire erős grafikus kártya a gépemben, ha az összes grafikát a cpu-nak kell számolnia és csak a rendszer alapjárati hőmérséklet nálam 60-65C volt linux és 30-35C windows.
  • sanyicks
    #13
    hl3-al dobják ki menni fog. A steam is behalt volna ha a hl2 nem azon jött volna :D kell egy ilyen kezdőlökés.
  • csimmasz
    #12
    Persze ettől lehet óriási kudarc de én titkon remélnykedem, hogy lassan több sebből vérzik majd a pici puha, eleget szívta a vérünket.
    Változik a világ változzon ez a rendszer is, semmi sem tart örökké remélem a win mint olyan életképes riválisokat kap minden fronton.
  • csimmasz
    #11
    Nem biztos.

    Open gl alapu lesz, ugyhogy ha lesz belőle valami megtörheti a Win egyeduralmát pc játék fronton.

    Ha lesz egy ilyen vas akkor a fejlesztők is lehet jobban ráálnak az open gl fejlesztésekre a dx helyett, ezzel mindenki csak nyer kivéve az MS-t.

    Mivel valszeg nehéz lesz a warez, ezért a fejlesztők is jobban nyomulnak majd pc-re.
  • Vol Jin
    #10
    Ez csak annak hangzik jól, aki egy szót nem ért belőle.

    A Valve kiad egy PC-t, amire azt mondja, hogy konzol.
    Ez így egy értelmetlen fos.
  • mousee
    #9
    Mondtam én egy szóval is ilyet hogy vége van a normális PC-nek? Ne képzelj oda olyat ami nincs ott :)

    Abban reménykedem, hogy ebbe raknak egy relatív izmos HW-t, és mivel a steam eléggé elterjedt játékplatform, nagyjából ez lenne az irányzékvas, ilyen referenciaszerűség.
  • Zombee
    #8
    Mitől lenne egységes hardver? Szerinted vége lenne a hagyományos PC-nek? Másrészt, mivel PC alapú, milyen erős hardver kell majd bele, hogy teljes grafikán futtassa a játékokat? - Mint egy sima PC-ben, mivel az. Senki nem fog rá jobban optimalizálni, mivel ez egy PC, meg értelme sincs.
  • Merces
    #7
    hi Gabe, szerintem volt az tiz év is...
  • Vaszilij Artyom
    #6
    A steam a világ egyik legnagyobb ötlete és legjobb megvalósítása, mondom ezt úgy, hogy már 2 éve nem játszottam.
  • mousee
    #5
    Én spec imádom a steam-et, szépen lassan 50+ játékom van rajta, hála a 2-3 euró körül elszórt jó címeknek.
    Ha kijönne ez a "konzol", és lenne egységes platform, amihez alapvetően lehet egér/billt használni (strarégiáknál musthave), plusz izlés szerint kontrollert, akkor nálam tutibefutó. Végre lenne egységes HW, amire tudnak optimalizálni játékokat.
  • Omega
    #4
    Miért vagy ilyen rosszindulatú? Ez egész jól hangzik annak, aki csak alkalmi játékos, vagyis nem játszik mindennel, csak a legnagyobb címekkel. Igaz szűkebb lesz a választék, de cserébe minden jól fut, akkor is ha nem sokat költ a gépére és van egy teljes értékű pc-je.
  • gombabácsi
    #3
    haha, windóz telepíthető rá! zseniális húzás :D
  • NEXUS6
    #2
    A sztímtől eddig is kirázott a hideg, pl az olyan ügyességekért, hogy hiába rakom be a telepítőlemezt a meghajtóba, ő a netről akarja leszedni az akárhány gigát.
    Nevel Gabinak meg eddig is volt 1-2 olyan fax hozzászólása, ami igazán tahóságra vall. A részemről proletár őszinteséggel csak azt kívánhatom nekik: remélem, hogy belebuknak!
  • flashpointer
    #1
    Éna helyükben tuti összekötném a megjelenést a half life3al