54
  • Narxis
    #54
    Mert önbizalom hiányban szenvednek és az általuk favorizált cég/produktum védésével próbálják megerősíteni a hitüket abban, hogy jól választottak amikor xy op. rendszer/program akármi mellett döntöttek.

    Mondjuk sanyicks-nak legalább elviselhetőbb a stílusa vagy én nem veszem annyira komolyan ma már.
  • SzirmosSzisza
    #53
    Az érdekes, egyedül az updatet kéne onnan szednie :o

    Bár mintha megjelenéskör Skyrimnál tényleg lett volna hasonló, de azt javították hamar.
  • gombabácsi
    #52
    az a baj hogy minden rendszer teli van hülyeségekkel meg bugokkal, és sok programozónak marha sok ideje elmegy ezek kezelésére

    tehát nem az érdemi munkára, hanem hülyeségekre

    ezért utálja mindenki a portolást
  • gombabácsi
    #51
    jól összefoglaltad :)
  • kvp
    #50
    "kvp es az android jatekok portolhatosaga linux konzolra"

    Az android egy linux-on futo rendszer. Tehat android-os jatekot linux konzolra ugy portolunk, hogy felrakjuk az android keretrendszert es kesz. Ertem en, hogy sok embernek nem esik le, hogy az android a google egyik linux disztribucioja, de attol meg az. Egy konnyen kezelheto, parancssort nem igenylo valtozat. (bar van benne az is) Veletlenul ebben benne van az opengl is, sot az osszes dektop linux-ra jellemzo funkcio elerheto, akar nativ alkalmazasbol is.

    Most ha arra gondolunk, hogy hany 3D-s jatek jott ki android-ra, akkor jol latszik, hogy tobb mint windows-ra. Persze ezek joreszt gyengebb minosegu, olcsobb jatekok, de sokkal nagyobb a piac is. Mindezek melle jon meg a sony, akinek a ps3-as konzolja es psp kezikonzolja sony linux-ot futtat, ami ugyancsak opengl alapu, igy nem nagyon kell android-ra portolni a ra irt jatekokat. Veletlenul a macosx es az ios is opengl-t hasznal, tehat az ios es az android kozott sem kell annyira erolkodni, ha egy jatekot mindket platformon ki akarnak adni. Ebbol latszik, hogy darabszamra a fejlesztok nagyobbik resze mar atment opengl/posix api-t hasznalo rendszerekre (ios, android, macosx, linux, ps3, psp, wii, 3ds). Mivel a windows is tamogatja (korlatozott mertekben) az opengl/posix api-t, ezert a masik 8 platformra kiadott jatekot is at lehet vinni windows-ra. Ezzel szemben van a windows7/8, az xbox360 es a winrt, mint eltero api-t hasznalo rendszerek. Mondjuk annyi a gond, hogy a 3 rendszer, 3 inkompatibilis api-t hasznal, de mindharmat a microsoft fejlesztette.

    Lehet, hogy a directx fejlettebbnek tunik, de piaci ero es elterjedtseg szempontjabol nem all annyira jol, mint az osszes tobbi konkurense egyutt, amik veletlenul pont kompatibilisek egymassal. Az ios es az android megjelenese nagyon eltolta az aranyokat a desktop pc-ktol az osszes tobbi platform fele.
  • Zero 7th
    #49
    Ez az egységes hardverre optimalizálás közel húsz éve egy kibaszott nagy parasztvakítás. Akkor volt utoljára igaz, amikor választhattál EGA meg VGA, illetve Sound Blaster meg GUS közt. Akkor még _tényleg_ külön fejlesztettek a különböző hardverekre.

    Ez csak egy elbaszott kifogás volt a kétezres évek elején a fejlesztők részéről, hogy ne azt kelljen mondaniuk, hogy "azért fejlesztünk mostantól kizárólag konzolra, mert megvett minket a microsoft kilóra, és ez van a szerződésben".
  • hurkaur
    #48
    Ha erdekel, hogy miert jutott el az opengl ide (magasrol lehet nagyot esni), akkor szummazva elso kommentben:
    http://programmers.stackexchange.com/questions/60544/why-do-game-developers-prefer-windows
    "Mondjuk anno amikor megjelent a doom uj része opnen gl alatt nem volt az rossz szerintem, legalább is ami a látványt érinti." ehhez kapcsolodik: http://www.bit-tech.net/news/gaming/2011/03/11/carmack-directx-better-opengl/1
  • csimmasz
    #47
    Látod ebbe nem tudok bele szólni, technikai oldalról nem látom át a két rendszert, de nyilván az elterjedtség összefügg a fejlettséggel, ha komoly bázisa lenne az open gl nek akkor komoly fejlesztések is lehetnének.

    Mondjuk anno amikor megjelent a doom uj része opnen gl alatt nem volt az rossz szerintem, legalább is ami a látványt érinti.
  • hurkaur
    #46
    "aki fanboysagabol kiindulva tekint mindenkit idiotanak (pl sanyika, holott o egy IT analfabeta), es terjeszti itt a gany megoldasat, ami szerinte megallna a piacon." csupan csak el kell olvasni egy atlagos m$ hater omlengeset, es azonnal meglatod. Ironikus, hogy fanboy es ettol mennyire kontraproduktiv.
  • hurkaur
    #45
    "De persze ezt nehéz megérteni szálló ablakokkal díszített alsógatyában." hehe :) apple termekeket hasznalok, szoval eszerint gyakran cserelhetem az alsogatyat.
    "Az MS monopolium csak az ostoba fanboyoknak tetszik mert ahoz gyökerek, hogy felismerjék ezzel velük is ki van baszva."
    Igy van.
    "Az open gl pedig azért jó, mert ha az lenne elterjedve akkor lenne esélye másnak is a pc-s játékpiacon szerepelnie."
    Jonak jo lenne, csak ahhoz eloszor fel kellene nonie directx szintre.
  • ppista
    #44
    Mondjuk az is megérne egy misét, hogy magyar emberek miért akarják egymást agyonütni a retek multik miatt. Hurkaur és sanyicks. Valami indok?
  • hurkaur
    #43
    Igy van.
  • sanyicks
    #42
    de azért még mindig visszaírsz és fogsz is, mert nem tudsz leállni. Bugyog föl belőled a tömény baromság, és a rossz indulat, ezért nem tudsz leállni ;)
    De nem gáz, jókat röhögök a hozzászólásaidon, ahogy többi fanboyén is.
  • csimmasz
    #41
    Most számolj el háromig és vegyél egy nagylevegőt mielőtt infarktust kapsz!

    1. Én pont utálom a Linuxot, nem is értek hozzá de ahányszor közelebbi érdeklődést kezdeményeztem vele csak a netet böngésztem minden nyügje miatt ahelyett hogy használtam volna.

    2. Az MS monopolium csak az ostoba fanboyoknak tetszik mert ahoz gyökerek, hogy felismerjék ezzel velük is ki van baszva.

    Ha lenne életképes alternativa a winre akkor nem kerülne egy 100+ euróba.

    Az open gl pedig azért jó, mert ha az lenne elterjedve akkor lenne esélye másnak is a pc-s játékpiacon szerepelnie.
    Más szavakkal nem ő lenne élet és halál ura ezen a piacon.

    De persze ezt nehéz megérteni szálló ablakokkal díszített alsógatyában.
  • ppista
    #40
    Alternatíva mindíg van, csak legfeljebb azok a cégek tűzzel-vassal írtják, akiknek ez belerondítana az üzleti életébe.
    Persze az ő szemszögükből ez teljesen természetes, felhasználói oldalról meg hányinger keltő.
    Ugyanígy gondolkodok a Google-ról, mert az is tragikus lenne a fejlődésre nézve, ha letarolnák végérvényesen a mobil szegmenst.
  • hurkaur
    #39
    Sajnos mar igy is tobb figyelmet (es karaktert) kaptal, mint ersz, sanyika. Ezt mindig elfelejtem, mikor probalok kisegitot jart embertarsaimon segiteni.
  • sanyicks
    #38
    "Amúgy NE irigykedjél"
  • sanyicks
    #37
    Dehogy örülnél. Miért örülne egy ms fanboy altenatívának? Jó, lehet "polkorrektedni" úgy tenni mintha te pártatlan lennél (bár elég sötétnek kell lenni hogy valaki ezt bevegye az ámokfutásaid után), ezt a többség úgy sem veszi be. Látszik hogy ms fanboy vagy, és emellett még egy szar alak is, mivel jól látszik hogy még érvet nem sikerült összehoznod soha, csak trollkodni flamelni személyeskedni, tömény baromságfolyamot felböfögni.

    Amúgy irigykedjél ilyen látványosan a php coderekre csak mert codozáson kívül másra is tudják használni a gépüket ;)
  • hurkaur
    #36
    Ezzel a szintedet lottem be, a multkori saxussal lefolytatott vitatok alapjan.
  • hurkaur
    #35
    En orulnek, ha lenne alternativa MS termekekre, csak epp ellentetben a linuxbuzikkal, en mukodo(nem foss) megoldasok hive vagyok.
    Erdemes elolvasni mennyi badarsag, s szemellenzos utopista alomkergeto van itt, aki fanboysagabol kiindulva tekint mindenkit idiotanak (pl sanyika, holott o egy IT analfabeta), es terjeszti itt a gany megoldasat, ami szerinte megallna a piacon.
    pl: csimmasz es az opengl romantikus tortenete, kvp futtass win alkalmazast winenal (akkor mar inkabb mono), kvp es az android jatekok portolhatosaga linux konzolra.. meg ugy sanyika en bloc
  • sanyicks
    #34
    jah meg tapasztalatok :)
  • sanyicks
    #33
    forrás: a konzolos hírek
  • sanyicks
    #32
    meg persze itt meg a hwsw-n vers-et az ex sony, most éppen intel és ms fanboyt :D
  • sanyicks
    #31
    de ki az a php koder sanyika akit állandóan emlegetsz?

    "Ennyi strandpapucsos gnu elharcos binugz buzigyereket meg eddig csak a hup.hu-n lattam." hozzád hasonló ms fanboy majmot eddig csak moonman oldalán láttam ;)
  • Cumshot
    #30
    Jó cucc lesz ez, csak elég masszív kéne hogy legyen.
    Pl. valami gumi borítás az kéne rá, hogy ha kajak belerúgok és elrepül, azt is kibírja.
  • ppista
    #29
    A te MS imádatod sem túl férfias jelenség.
    Én inkább annak örülök, hogy van rá egy kis esély egy monopólium megszünésének.
  • hurkaur
    #28
    Ne zavard ossze php koder sanyikat effajta csunya tenyekkel
  • hurkaur
    #27
    Ennyi strandpapucsos gnu elharcos binugz buzigyereket meg eddig csak a hup.hu-n lattam.
  • FoodLFG
    #26
    Egy biztos, a dx-windóz-ms kombónál a openGL-linux-valve combó mindenképpen jobb nyitottság szempontjából.

    Talán még a vergődő linuxnak is lökést ad, ami szintén jó, mert egyre inkább kell egy alternatíva a központosodó windóz mellé. Bár ha saját disztrót építenek, akkor megint adtak a szarnak egy pofont... xD

    Ha pl az AMDt (ők vannak leginkább szarban) meg tudják nyerni, hogy álljon be mögéjük, akkor jók lehetnek.
  • kvp
    #25
    "Ha lesz egy ilyen vas akkor a fejlesztők is lehet jobban ráálnak az open gl fejlesztésekre a dx helyett, ezzel mindenki csak nyer kivéve az MS-t."

    Manapsag a legtobb android-ra kiadott jatek opengl-es. Ha a valve akarja, akkor kiadhatnak egy olyan 'konzolt', amin mennek az android-os jatekok, mennek a win32-es jatekok (wine-al) es mennek a nativ linux-os jatekok. (meg emulatorbol minden regi cucc) Meg emulatorbol minden ami regi, gyakorlatilag a wii fele retro jatek bolt is letrehozhato pc-s jatekokbol. (melyik kiado utasitana vissza, hogy ujra penzert aruljak a 10+ eves jatekait)

    Uzleti modell tehat van, a kerdes az, hogy meg tudjak-e csinalni a technikai reszet (linux/android/win32 api-k tamogatasa), mindezt eletkepes aron.
  • Major
    #24
    Forrás?
  • Major
    #23
    Leáldozott a konzolok aranykora
  • sanyicks
    #22
    nem igazán látszik, bugos konzoljátékok, beszaggatások, butított grafika, stb.
  • errorista
    #21
    ,,2. a fix hardverre könnyebb fejleszteni egy legenda, látható hogy nem"

    pedig de
  • sanyicks
    #20
    1. a magyarok senkit sem érdekelnek
    2. a fix hardverre könnyebb fejleszteni egy legenda, látható hogy nem
    3. a valve kihoz egy konzol szerűséget, amin linux van, már ez növeli a részesedést. Tudod a steamre egykor 1 játék volt ;) és mindenki fújolta a steamet
    4. nem csak a valve és az id, hanem jópár indie fejlesztő is valamiért ráállt a linuxra ahogy elterjedt hogy lesz linuxos steam, sőt az unreal motort is portolják, unity pedig kezdetektől volt rá.
  • Major
    #19
    Én csak a létjogosultságát firtatom. Minden statisztika kimutatja, hogy egyre kevesebb játszanak PC-n, erre a Valve kihoz egy PC alapú konzolt, ami ráadásul bővíthető is, elveszítve azt az egy momentumot, hogy fix hardverra könnyebb fejleszteni/optimalizálni. Továbbá felmerül a kérdés, hogy a játékfejlesztőcégek látnak-e benne egyáltalán némi potenciált, mert az asztali Linux felhasználók száma csekély, tovább többségük nem rendelkezik olyan gépekkel, ami megfelelne a mai játékok elegendő futásához. Nem igazán látom így a célcsoportot. Lehet, hogy csak én rajtam van szemellenző, de ha valaki szerint ez hatalmas potenciál, akkor fogom magam és veszek egy kis Valve részvényt.
  • csimmasz
    #18
    Ha nem hal meg már az induláskor az egész project akkor lehet első fecske ami kitaposhat egy utat.
    Mivel pc-re eddig is fejlesztettek, ez nem fog változni max elkezdenek Open gl re írni játékokat amivel bármely pc-n futtatható marad + egy platformon ami konzol.

    Elég ha ellindít egy lavinát és 5-6 év mulva megszűnik a DX majdnem kizárólagossága a pc játékok terén.
  • Major
    #17
    sanyick ne áltasd magad :)

    Szerinted ki fog neked, meg a maradék 1%-nak játékokat portolni Valve-n meg az ID-n kívül egy Linux alapú minipc-re (Steambox) aminek a bővítése erősen korlátozott? Aki eddig is Xbox-ot vett ez az után is azt fog, aki PS-t az pedig az után is PS-t fog. A többi magyar embert pedig csak egy dolog érdekli, hogy fent legyen mindig az aktuális játék az Ncore-on crack-el és játszhassanak ingyen. Mindegy nekik, hogy windows, vagy linux. Cseppet sem érdeklik őket, hogy legális vagy sem az OS-ük, egyel több warezolt szoftver, mit számít?
  • sanyicks
    #16
    egyébként pedig a gyártók azért basznak drivert írni mert nem sok játék van rá. Ha elterjed driver is lesz... Egyébként pedig a l4d2 jóval nagyobb fps-t produkál ugyan azon a gépen linuxon, mint vindózon, a valve szerint...
  • sanyicks
    #15
    A különbség inkább abból adódik hogy a wines program marhaságot mér, a linuxos meg nem. Emellett a hardveres hőmérők is borzasztó pontatlanok, és nem konkrét hőértéket mérnek, hanem a nyers jelet adják a hőmérők amiket aztán a programoknak kéne értelmeznie, és sokféleképpel értelmezik... ezért van az hogy winen belül is +/- 20 fokos különbséget mérnek a különböző programok...
    A kézrátételes megoldás a legmegbízhatóbb, vagy egy külső hőmérő.
    Vagy az is lehet hogy a foshulladék márkás notiról van szó, mert azokkal a nyomorék gyártók csodákat tudnak művelni. (olyan lemezmeghajtót raknak bele amihez külön driver kell, energiatakarékossághoz is külön driver kell, gpu is szabványosnak látszik, még sem megy a gpu gyártó driverével csak a noti gyártó bloatware-ével, stb).