44
  • Tetsuo
    #44
    :D Ilyenrol meg nem is hallottam! Milyen tajegysegen volt ez? :)
  • Looooser
    #43
    joh mostmár csak egy kérdés nem hangzott el.
    Ki, melyik felével törli???
  • johnfly
    #42
    Hát szerintem a nagy konkurencia miatt az élesztőgomba nem húzná sokáig. Elég kényes a kicsike.
  • Vol Jin
    #41
    Egyszer kipróbálnám, hogy mi történik, ha beledobok egy élesztőkockát. :-)
  • liberty2
    #40
    Benne vagyok. :D ( De azt hiszem ez a változat még csak nem is melegíti az ülőkét. Simán rendelkezik egy spriccelővel és annyi )
  • Palinko
    #39
    télen asszem lefagyna a segged :D viszont ha már úgy is melegíti az ülőkét, akkor azon ha átvezetnéd a vizet, úgy körkörösen pár körön keresztül és csak utána lőne seggbe az anyag akkor már lenne ideje talán felmelegedni a víznek nem? védjük le és gyártsuk :D
  • liberty2
    #38
    Na utánamentem és nem is olyan drága már ez a buli. Lehet venni olyan "ülőkét" ami a szimpla WC-dből csinál Washlet-et. A legolcsóbb 7.000 HUF ( + 1500 a szállítás ). Annyi a hátránya, hogy a WC tartályban lévő víz hőmérséklete fogja érni az alfeled ami nem mindig épp langyos :D
  • flashpointer
    #37
    persze vagy 100 éve a régen, vagy mégtöbb, de egy ismerős mondta, hogy erdélyben egyes falukban még vagy 30 éve is ezt csinálták
  • flashpointer
    #36
    Régen mindeki csutkával törölte :D Persze nem 1db-al, hanem a művelet után bedobod a ahová az előző termék is ment, fúzióra lépett a kettő, és büdös sem volt épp emiatt:)
  • caius marius
    #35
    Jófajta. :-) Ilyennel találkoztam az osztrák autópályán is. Vagy az olaszon? Már nem emlékszem. :)
  • Palinko
    #34
    pedig az orosz csak 2 bot, egyikbe kapaszkodsz, másikkal hajtod el a farkasokat!
  • Garou
    #33
    Az indiai verzió a legolcsóbb :).

    link

  • fergusonpapa
    #32
    SG szint
  • caius marius
    #31
    Ja, találtam olcsóbbért is. :)
    Hű... Nagy kő esett le a szívemről. 100-150 környékén már kaphatók egész normálisakat... :)
  • caius marius
    #30
    Megnéztem a szupi-budi árát. Potom 1 milláért már itthon is kapható, 1 év garival. Hüjjék ezek. Ki a f@szom akarna 1 milliós budit? Rájadásul sztem japánban olcsóbb ennél...
  • asszongyahogy
    #29
    A végső fegyver nem a washer, hanem az űrben használt víz és papír nélküli vákumos rendszer.
  • fszrtkvltzttni
    #28
    A papírt egyszerűen leszűrik a szarral együtt. Semmit nem zavar.
    Ez az egész értelmetlen, mert a környezeti hatás megvalósítástól függ. Milyen papírt használsz, illetve milyen vizet, és hol. Újrahasznosított papír, fa hulladék, stb. esete + nem ivóvíz minőségű vizzel való öblítés biztos jobb mint ivóvízzel mosatni a segget a sivatagban.
    Ez az egész a komfortról szól, hogy papírral soha nem fogod olyan tisztára törölni a segged mint vízzel.
  • wraithLord
    #27
    Nem biztos, csak lehetséges.
    Mivel eddig a vizet csak a WC kipucolására használtuk, most már seggmosásra is. Persze lehet, hogy a WC-papír eltünésével kevesebb víz kell majd a kulás WC kipucolásához. Még nem próbáltam.
  • wraithLord
    #26
    A makroszkopikus szennyeződéseket egyszerű eltávolítani fölözéssel vagy ülepítéssel. Ráadásul a WC-papíron kívül még kismillióféle makroszkopikus szennyeződés van benne, szóval ez nem nyom túl sokat a latba, hogy van-e benne klotyópapír vagy nincs.

    Inkább a fekália (kula) bonyolítja a tisztítást, egyrészt az oldott, oxidálható szerves és szervetlen anyagai miatt, másrészt a benne lévő baktériumokat (coliform index) is kell tüntetni fertőtlenítéssel.
  • errorista
    #25
    ez biztos?
  • Palinko
    #24
    erről kár hogy nem készült kép :D én már azt sem tudom ki képes a csutka használatra egyáltalán. ok hogy nem is olyan régen még az ment, de már keményebb papírral is durva, a csutka meg csiszolópapírhoz hasonló ápolást nyújt sztem :D
  • caius marius
    #23
    Igen minimálisan többet de a vizet tisztítani valszeg jóval egyszerűbb ha papír nélküli.
  • Vol Jin
    #22
    Én egyszer egy falusi vonatállomáson a pottyntós WC-ben egy spárgával a plafonról lelógó kukoricacsutkát láttam. Képzeljétek el, hogy szaros volt. Még ma sem tudom elképzelni, hogy ki képes arra, hogy más után használja.
  • Palinko
    #21
    megszokott rendszernél a kula és a papír lehúzásához kell víz, emitt meg a kula eltüntetése plussz seggmosáshoz is. szerintem a víztisztítást kéne valahogy megoldani. nem is az otthonok a vészesek, hanem az állatfarmok mérgeznek meg rengeteg vizet.
  • wraithLord
    #20
    De az elektromos bidé valószínűleg több vizet "fogyaszt", mert a wc-papírt is helyettesíti.
  • wraithLord
    #19
    Az atomerőművet is elő kell állítani és fenntartani, cserélgetni az alkatrészeiket, illetve a lecserélt alkatrészeket valahova elpaterolni, és azt is meg kell építeni és fenntartani...
    Ugyanez igaz a víz- és szennyvízhálózatra, és a szennyvíztisztító üzemekre is. Utóbbiak pedig a működésük során is terhelik a környezetet, nem csak a létrehozásuk és fenntartásuk során. Igaz, vannak már környezetbarát(abb) szennyvíztisztító eljárások is. Pl. mesterséges lagunák, lápok, mocsarak...
  • caius marius
    #18
    Vizet mindkét rendszerben használsz! Viszont ami kimarad az új budiból a csomagolás, fakitermelés, szállítás szerintem hosszútávon károsabb mint az elektromos energia előállítása.
    Gondoljunk csak bele. Ha levesszük a boltig való eljutás folyamatát, akkor is még ott van a hazajuttatás és a szemét keletkezésének a kérdése.
  • zola2000
    #17
    Jah :)
  • Palinko
    #16
    a víz meg csak úgy van, szarni bele? :D
  • zola2000
    #15
    Az áramhoz nulla környezetterhelésü atomerőmű kell, a papírhoz fa.
  • noland
    #14
    Ez a cikk simán mehetett volna a játék rovatba (?)
  • NEXUS6
    #13
    Vagy nem.
  • Tetsuo
    #12
    A Washlet kornyezetterhelese valoszinuleg nagyobb, mint a WC-papire.
  • Tetsuo
    #11
    :)
  • Palinko
    #10
    nem tudom mennyi környezeti terhelése. az valószínű hogy mind újrahasznosított papír, régen találtam egy nyomtatott "a" betűt is egyiken :D az anyag maga biológiailag lebomlik, ott nem szennyez. max annyit lehet a vétke, hogy wc papírra hasznosítják újra a papírt és nem másra, lehet másra új fákat vágnak ki, a másik baj, hogy használt wc papírt már nem igen hasznosítanak újra :DDD

    a japán wct újdonságnak mondani kicsit erős szerintem, de lehet csak a számítástechnika fejlődéséhez szokott fejem mondatja ezt velem bocsi.

    engem is érdekelne hogy lehetne beszerezni stb :D vagy legalább kipróbálni :DDD
    gondolom elterjedését a komoly árcédula akadályozza (fogalmam nincs mennyi, de megyek és keresek infót)
  • errorista
    #9
    Ha jól tudom a bidét a franciák hamarabb használták a japánoknál. Mindenesetre a szó nagyon franciásnak hat.
  • caius marius
    #8
    Kitűnő cikk! :) Mongyuk bebiggyeszthetett volna a kedves cikkíró, egy rövidke statisztikát a wc papír környezeti terheléséről, szorgalmazandó az új, japán típusú készülékek elterjedését. Ja, és engem érdekelt volna egy kicsit részletesebb történeti áttekintés is. :)
  • fszrtkvltzttni
    #7
    És miért nem?
  • Garou
    #6
    Tícs mí Mászter! :) Az nem szép, hogy közlöd a plebs-el, a te kulabácsid nem hagy nyomot, de aztán semmi konkrét info! :D

    A cikkhez:

    Tudtommal a rómaiak pedig a mai wc keféhez hasonló tisztítóeszközt használtak törlésre. Illetve az ülőhelyek csak könyöklésre alkalmas "válaszfallal" voltak körbeépítve, így sokszor meghitt baráti beszélgetések, vagy akár üzleti megbeszélések színtere is lehetett az illemhely.
  • krk
    #5
    Ha lassan is, de már hozzánk is begyűrűzött a wc papír diadalmenetének a vége. Gyerekkoromban még az volt a tekercsekre írva, hogy 40 méter, aztán jöttek a 24 méteres, és mostanában egyre gyakoribb a 18 méteres tekercs. Mi ez, ha nem a vég kezdete?