8811
Dark Souls II
  • sirdond
    #8731
    1. miért DS2 topikba linkeled a DS3 videót?
    2. ha már reklámozod a szar oldalad, legalább az eredeti forrást jelöld meg valahol
  • BillerKee
    #8729
    A short bow-hoz arrow-t, crossbow-hoz bolt-ot tudsz használni.

    Ugyanabban a menüben tudod beválasztani, ahol fegyvert cserélsz, az arrow/bolt -nak fenntartott helyen (baloldalra tedd, ha jobb oldaliba teszed, akkor valahogy váltani kell a jobb/baloldal között, amire még nem jöttem rá mivel).

    Amennyiben két kézbe veszed a fegyvert, akkor bal attack-ot lenyomva megkapod a célkeresztet és rá is tudsz közelíteni az ellenfélre, jobb attack-ra meg elsütöd.

    (Gondolom target-elve is működik, azt nem próbáltam, mert pc-n bill+egérrel nekem az nem igazán jön be.)
  • MerlinW
    #8728
    Az íjat két kézre kell fognod és utána tudsz lőni vele. X kontrollerrel bal trigger céloz, jobb lő. Bill/egérrel nem emlékszem controls-ban meg kell nézni. Talán parry gomb (tab?) a célzás.

    Nyílból két fajta van az íj és a számszeríj. A típusok (méreg/tűz, stb) univerzálisak.
  • gregtom6
    #8727
    Valaki segítsen már abban, hogy az íjakat hogyan lehetne használni :/ Amiket nem tudok:
    Milyen fajta nyíl milyen fajta íjhoz használható?
    Hogyan lehet (melyik gombbal, vagy a menüben hol keressem?) célkereszt jellegűen lőni vele?
    Meg alapvetően van jelenleg 3-4 féle nyilam, kisebb is, nagyobb is és talán akkor használhatóak, ha nem átlátszóan jelennek meg a bal alsó sarokban. Hát én így sem tudom valamiért használni őket, mert csak mozgatja a karakter a kezét, mintha nem találna magánál nyilat. Hogy a fenébe kell egyáltalán lőni velük? Vagy hogy kell betölteni a nyilakat az íjba/íjpuskába?
  • gregtom6
    #8726
    Reseteltem a routert, nagy nehezen a T-Home-os routerre másik böngészőből, nem Firefoxból fel tudtam csatlakozni, majd az itt lévő Steam port forwardingot be kellett állítani, hogy működjön:
    https://support.bandainamcoent.com/index.php?/Knowledgebase/Article/View/430/0/dark-souls-ii-pcsteam---troubleshooting-connection-issues
    Érdekes, hogy enélkül miért ment régebben...
  • gregtom6
    #8725
    Annyi történt, hogy elmentem itthonról és egy másik városban (de még Mo.-on) csatlakoztam fel. Akkor is működött. Majd hazajöttem és már nem működött...
  • MerlinW
    #8724
    Nekem pöccre megy a csatlakozás, nem változott valami a tűzfaladon, router beállításban?
  • Rony94
    #8723
    Nem tudok mást mondani mint hogy próbáld meg később. És mikor próbálsz belépni, ne csak egyszer próbáld, hanem vagy 5x-6x legalább.

    Ha nem megy, akkor olvastam egy olyat hogy elindítod offline módban, játszol egy rövid ideig, aztán kilépsz vissza a menübe és akkor próbálsz meg csatlakozni a szerverekre.
  • gregtom6
    #8722
    Hát ma sem tudok belépni... itt valami gáz lesz...
    Tudtok erre valami megoldást? Bármit csinálok, ha újraindítom a gépemet, akkor sem tudok loginolni a játékból a szerverre. Pedig tökéletesen ugyanúgy van minden, 50 órát játszottam már és eddig mindig működött...
  • gregtom6
    #8721
    Az elég durva, mert nekem 4 órakor még mentek, de 6 órától mostanáig egyáltalán...
    Nem tudom, hogy a Steamemmel történt-e valami, vagy a játékkal. Minden rendben volt eddig. Újra is indítottam mindent, szóval valamelyik dolog programozói valamilyen kivételt nem kezeltek le elég jól....
    Végső soron újraindítom a gépemet és majd megnézem, hogy úgy jó-e már.
  • MerlinW
    #8720
    Kipróbáltam, mennek.
  • gregtom6
    #8719
    Másnak sem mennek most a SotFS szerverek?
  • gregtom6
    #8718
    Végül mindent sikerült belőni, egyedüli zavaró dolog, ami megmaradt, hogy Q után enterrel kell elfogadtatni a tárgyfelvételt, ha szeretnék továbbra is enterrel navigálni a menüben, valamint görgetés helyett C-vel kell váltanom az ellenfelek között.

    Eddigi vélemény az 1-hez képest:
    Furák a változtatások, de elfogadhatóak. A kihívás/haladás most is jó arányban van egymással, bár most határozottan úgy érzem, hogy jobban tudok haladni, de ez szerintem azért van, mert most már mindig visszarobogok szintet lépni, ha elég lelkem van :D Erre sokáig nem szántam kellő energiát az első részben.
    Itt is vannak olyan jelenetek, amik a sztorihoz kapcsolódnak, biztosan tudom, merre tartok, hova kell eljutnom.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem egyedül a Last Bastille pályaszerkesztése volt furcsa... A legelején alig találtam meg, hogy merre kellene továbbmenni, mert a párkánynál pont ott volt a törmelék. Aztán persze rájöttem, hogy nem lehet onnan leesni, ha átsétálok rajta, de távolról azt hittem, hogy le van ott is zárva az út...
    Nem tudom, hogy a 60 fps miatt-e, de nekem a sasos átvezető a Last Bastille-ra olyan elkapkodottnak tűnt, hogy még csak nem is láttam a madarat... A helyszínt sem lehetett a magasból rendesen látni, ahogy Lordrant az első részben...
    És egy-két helyszínen piszkosul látszik az ismétlődő textúra, ahol van egy csupasz felület és nincs oda téve semmi... Erre is lehetett volna figyelni, nem csak az ellenfelek újraelosztására.

    Egyébként nincs a játékkal gondom. Néhány helyen kicsit furcsa, olykor könnyebbnek tűnik, de utóbbi csak azért lehet, mert már tudom a "szabályokat" az első részből.
  • gregtom6
    #8717
    Q a Star Trekben egy szereplő, de ő biztos, hogy megoldaná mindenhogy a tárgyfelvételt :D Lényegében isteni erővel bír.
    Már végeztem a tárgyakkal, megvan a diploma :D

    A blockot azóta sikeresen beállítottam (a jobb kezes fegyvert állítottam bal egérgombra a jobb egérgombról, mert nekem úgy kényelmesebb, ahogy eddig volt, a bal kezes fegyvert pedig shiftre, így most már szépen tud védekezni. Más fegyvert meg én úgysem veszek bal kézbe, csak a pajzsot.

    Ezt a target váltást még majd megnézem, egyedül ezzel van problémám. Jó lenne, ha úgy be tudnám állítani, hogy alapvetően a tárgyakat váltogatja (ahogy most csinálja), de ha kijelölök valakit, akkor a közelgő ellenfelek között váltson görgetéssel. Majd kiderül, hogy ilyesmit be lehet-e.
  • Zozo0122 #8716
    Q-val elfogadtatni a tárgyfelvételt? Nem tudom, hogy ki az a Q, de a tárgyfelvétel már mindenhol lezárult. Reklamálj a tanulmányi osztályon

    Amúgy nyugi, nem csak lock guard. Nézz szét a beállításokban, úgy működik a block mint eddig. A lockolás is attól függ, hogy mit állítasz be. Amúgy azt is megteheted, hogy beállítasz kényelmes gombokat balra illetve jobbra lockolásra, és akkor úgy viszonylag könnyen léptethetsz az ellenfelek közt, ha sok van. A legegyszerűbb persze, ha kontrollered van. (nekem nincs, nekem a bill jobban kézre áll)
  • gregtom6
    #8715
    Pff.... Tegnap már megvettem 4200-ért Humble Bundle-ről :D Jó, persze így sem sokkal jártam rosszabbul.

    Kérdéseim:
    -Az 1. részben lehetett confirmolni Q-val például a tárgyak felvételénél (Q-val felvettem a tárgyat, Q-val megint elfogadtam, hogy ezt v azt vettem fel. Enterrel pedig ugyanúgy tudtam a menüben navigálni. Ezt most már nem lehet megtenni? Mert én úgy láttam, van egy enteres confirm és kész... Szóval Q-val felveszem a tárgyat, de mindig entereznem kell, hogy elfogadjam, nem tudom ugyanúgy a Q-val elfogadtatni a tárgyfelvételt.
    -A védekezés most már csak a Lock Guarddal történhet? Nekem ez nagyon furcsa, hogy egy gombbal védekezik és mégegyszer meg kell nyomni, hogy elengedje. Nem lehet ezt ugyanúgy, ahogy az első részben volt, hogy amíg a védekezést nyomva tartottam, addig védett?
    -Az első részben a görgőkattal lockolt egy ellenfelet, ha görgettem, akkor váltotta a kijelölteket. Ezt nem lehet itt beállítani?

    Gondolom ezek közül néhány (pl az egérlockolás) csak a DSMFix miatt volt ilyen, amilyen. Azt hallottam, hogy a DSII: Scholarban már bannolhatnak, ha ilyen irányítást segítő progikat használnék hozzá. Van olyan, amiért biztosan véletlenül sem bannolnak? Szeretném ezt is ugyanúgy irányítani, ahogy az 1. részt, amennyire csak lehetséges, de csak annyira, ameddig nem kockáztatok bannt.
  • Rony94
    #8714
    Vagy megveszed INNEN. Ennyit már simán megér.
  • MerlinW
    #8713
    Ezt a kiadón kívül senki sem tudja.
  • gregtom6
    #8712
    Sziasztok!

    Nem találtam PC-s topikot a Scholarhoz (mert ezt venném), úgyhogy gondoltam, írok ide.
    A Steam Autumn Sale-en hány százalékos leárazásra lehet számítani? Nyáron mennyi volt a játékra? Csak azért, mert most a Humble Bundle-n 66%-os leértékelés van és kíváncsi lennék, hogy ez a százalék eljut-e a 75-ig vagy 80-ig.
    G2A-n keresztül meg nem akarnék vásárolni.

    Köszi előre is.
  • steweee
    #8711
  • MerlinW
    #8710
    DaS3-hoz idén és jövőre jön nagyobb DLC. Tehát a végleges valamikor a jövő év második felében lehet.
  • Myselor
    #8709
    ja oksa xd
  • Seth
    #8708
    Igen, de ő meg a Tinman Ratgab beszélgetésnél akadt fenn, mert azt hitte DS2-ről van szó, miközben ők már a 3-ról beszéltek
  • Myselor
    #8707
    nézd már vissza mit írtál. a dark souls 2 höz kérdeztél kijött e már minden
  • steweee
    #8706
    Tinman 8694 :

    "Annyi kiváló játék van, pár hónap ide vagy oda nekem édes mindegy. Addig kényelmesen letolom Dragon's Dogma és Lords of Fallen címeket. Nem lóverseny, hogy kapkodjak :-) "
  • Myselor
    #8705
    de miről beszélsz?már rég kijött midnen a dark souls 2 höz. a 3 hoz nem még
  • steweee
    #8704
    most kapcsolódtam be csak hónapok óta ide.

    kérdés : akkor még nincs meg a végleges verziója a játéknak ? én azt hittem már réges régen kijött minden patch és dlc a dark souls 2 höz

    még az idén bele akarok kezdeni ha lesz rá időm.....

    :)
  • DarkSl4yer
    #8703
    A privát az véletlen volt sorry.
    Senki kedvét nem akartam elvenni leírtam ,hogy úgy is meglehet ölni kész.
    Egy vagy két ütésből,az teljesen mindegy,ha az ember jól időzít nevetve leveri.
    Én a könnyedséget a konkrét bossfightra mondtam , nem a 100+1 helyre ahova a készítők szivatásképp pluszba berakták.
  • Tinman #8702
    "Pursuer a legkönnyebb boss, egy ütésből meg lehet ölni ha elég ügyes az ember. :)"

    Tehát nem. Örülök, hogy tisztáztuk :-)

    Privátodra:

    Semmi szőrszálhasogatás. Egyszerűen azt írtad szerencsétlen kezdő hozzászólása után, hogy a Pursuer a legkönnyebb boss és egy ütéstől megfekszik. Ez pedig nem igaz. Ilyen hozzászólással csak a kedvét veszed el a játéktól, úgy fogja érezni, hogy ő sehol sincs, bezzeg te, aki egy ütésből öl... pedig aztán nem :-/

    Azoknak akik profibbak a Souls játékokban, picit felelősségük is, hogy a kezdőket ne ijesszék el, hanem inkább ösztönözzék őket. Nem mellesleg rohadtul ajánlott tisztességesen megtanulni legyőzni a Pursuert, mert a Scholarban egészen pontosan 7 alkalommal futhatsz össze vele és ez még csak sima NG, már pedig a többi alkalommal nincs lehetőség ballistával lövöldözni rá...
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2016.08.20. 22:20:43
  • DarkSl4yer
    #8701
    Ha még mindig ennyire pattogsz a kommentemen akkor legyen egy 1lövés+1ütés.
    MerlinW pontosan leirta az egésznek a menetét.Miután pofánlőtted ballistával egy lvl4 felhúzott fire longswordel kétkézben tartva rátolsz egy jump attackot kifekszik.
    Ludowik nem az első megjelenési helyén szenvedett vele hanem ott ahol tényleg bossként jelenik meg.
  • MerlinW
    #8700
    Akkor az idei.
  • ratgab
    #8699
    Pc-re idén jött ki....
  • Tinman #8698
  • MerlinW
    #8697
    Első alapos végigjátszás 30-35 körül volt emlékeim szerint. Aztán jön a végigjátszásba épített post-game rész amivel szanaszét tudod magadat farmolni (és mocsok élvezetes), illetve a DLC (tartalmazza a PC kiadás) is szintén 2 körös. Aztán jöhet az NG+, ++, stb. A probléma, hogy nincs skálázás, nem lesznek erősebbek az ellenfelek. Viszont a DLC post-game része maximum lvl200-on is komoly kihívásokat tartogat - és élvezetet - ráadásul van egy tárgy, ami gyakorlatilag nightmare módba rakja át a DLC post-game részét. A sztori - alapjátékban - meg itt-ott elágazik, így érdemes 2-3x végigjátszani, kihívás nélkül sztorira koncentrálva, félistenként darálva. Mert a harcrendszer zseniális:)

    Számomra a tavalyi év kedvence volt.
  • Tinman #8696
    Ilyen rövidke? :-(
  • MerlinW
    #8695
    Uuu DDogma... 152 órám van benne, nem is tudom.. 9x játszottam talán végig?:)
  • Tinman #8694
    Annyi kiváló játék van, pár hónap ide vagy oda nekem édes mindegy. Addig kényelmesen letolom Dragon's Dogma és Lords of Fallen címeket. Nem lóverseny, hogy kapkodjak :-)
  • Tinman #8693
    Scholarral? Azt még csak 4x vittem végig és igen megölhető az 1. helyen is low lvl karival, nyilván gyorsnak kell lenned és mielőtt a "sas leszáll" kicsit tereprendezel.

    Szeretem elsőre a teljes élményt, mindenestül. Hogy utána már hányszor tolom le az már más kérdés, de elsőre szeretnék mindent. Azért a 7 patch a megjelenés óta se piskóta, láttam a listát mennyi mindent foltoztak.
  • Myselor
    #8692
    hát mondom az dolga de akkor hozzá kellene tenni hogy számára úgy teljes.mert teljes volt a játék már megjelenéskor is nem sok javítás kellett hozzá és azok nélkül is élvezhető volt teljesen na mindegy kinek mi :)
  • ratgab
    #8691
    Pedig mérget vehetsz be rá, hogy ki fogja várni...Neki a játék úgy 100%, ha minden kijött hozzá, amit a fejlesztők elkészíteni szándékoztak a játékhoz. Ergó DLC nélkül nem teljes (már megbocsáss Tin, hogy felvettem ezt a szóvivő szerepet....).