396
  • M2 #236
    Nézzük mennyi okosságra futotta NEXUS6 óriási, zseniális eszéből:
    - személyeskedés,
    - ovis stílus,
    - fröcsögés,
    - lenézés (milyen alapon?),
    - záró trollkodás.

    Röviden: hoztad a saját primitív szinted.
  • NEXUS6
    #235
    "Mit szóljunk? Szerintem ha kijönnek azzal akkor az egy kurvanagy presztízs veszteség lesz nekik - vagy a 200 USD iphone olyan buta lesz mint a tök."
    Ácsi, te összekeversz valamit. Presztízs veszteség neked lenne, mert már nem lenne elég az önmagában, hogy Almás telód van. Ha a cég az eladásait a profitját és a piaci részesedését látványosan tudná növelni, az viszont presztízsnövekedés lenne neki.

    "Egyébként meg az én véleményem szerint csak annyit kéne csinálni, hogy a kettővel régebbi generációt gyártásban tartani és olcsóbban adni. Jelen esetben az iphone4-et kellene még gyártani és odaadni az ötös árának feléért, 60%-ért."
    Kb ezt csinálja a Samu is, csak átcsomagolja a cuccost egy trendi dobozba, és a drágán gyártható elavult alkatrészeket olcsókra cseréli. És ezt tudod miért tudja megcsinálni!? Kitalálod?
    Mert VAN gyártókapacitása, és bármikor megtudja változtatni üzemi szinten, hogy az elektronika pl más alaplapra kerül, hogy beférjen az olcsóbb, jóárasított dobozba.
    Az Apple 2 évenként kihoz 1 az az egy db telót a szuper mérnökgárdájával, meg a tökig levédett szabadalmaival. Ez az előbbihez nem elég!
    Na ezért dolgoznak a Samunál 270 ezren, az Applénél meg 60-an.
  • NEXUS6
    #234
    "Valóban szemét dolog a szellemi fölénnyel és nyelvtudással visszaélni..."
    Höhöhö, ez a szellemi fölény kicsit dúrva volt ám a részedről.
    Ja bocs látom a szmájlit a végén, csak vicceltél, na mer azért.


    Ahogy nézem a reakciók hasonlók voltak a tiétekhez.
    De ne felejts el egy dolgot, az Apple rátok támaszkodva érte el, amit elért, de az egyre gyermetgebb eredményeit is ennek köszönheti. Ha egy szinttel feljebb akar lépni, akkor már nem lesztek a cég egyetlen kiskedvenc kiskirálykisasszonyai.
  • M2 #233
    Ott volt az ellenpólus írásom, a "Lakmuszpapír". Annak egyik forrása volt ez:
    THE FUTURE OF APPLE

    Mik voltak a reakciók? :-)

    Bocsánat, amiért nem a magyar bulvárlapokból tájékozódok, hanem napokkal előbb az angol nyelvű (eredeti, tehát fordítási hibáktól is mentes) cikkekből. Valóban szemét dolog a szellemi fölénnyel és nyelvtudással visszaélni és így alázni a buta embereket, majd jókat nevetni rajtuk. De én ilyen szemét vagyok.
  • M2 #232
    "The well-known Piper Jaffray analyst said that given the 2 million pre-order unit number, Apple may sell 6-10 million iPhone 5s in the first weekend. Apple sold 4 million iPhone 4S in the opening weekend, so this suggests growth of 50-150 percent.

    Munster maintained his Overweight rating and price target of $910 on Apple."


    Ti minek is nevezitek, aki ilyen Apple-optimista? :-)

    Apple (AAPL) Could Sell Up to 10M iPhone 5s in First Weekend - Gene Munster
  • Papichulo
    #231
    Ez a cikk ugyanannak a Gene Munsternek a szulemenye, aki nyolc oran at figyelte a vasarlokat egy mallban, majd ilyen szenzaciohajhasz cimmel kozolt cikket:"11 Apple iPads per hour vs. zero Microsoft Surface tablets"

    Vagy aki mar jo ideje barmelyik napra varja az Apple televizot? Mert ha igen - es igen - akkor erre azert ne szanjunk tul sok idod :)
  • narumon
    #230
    Mit szóljunk? Szerintem ha kijönnek azzal akkor az egy kurvanagy presztízs veszteség lesz nekik - vagy a 200 USD iphone olyan buta lesz mint a tök. Egyébként meg az én véleményem szerint csak annyit kéne csinálni, hogy a kettővel régebbi generációt gyártásban tartani és olcsóbban adni. Jelen esetben az iphone4-et kellene még gyártani és odaadni az ötös árának feléért, 60%-ért.

    (Egyébként a cikkben van egy erős csúsztatás, hogy régebben a csúcskategóriára koncentráltak és majdnem csődbe mentek. Ez ugyanis igaz, de erősen csúsztatva mert utána is arra koncentráltak és szépen feljöttek - csak ezt a cikkíró már nem említi.)
  • hurkaur
    #229
    "Nem MA kell. Ezeket a szerződéseket nem máról holnapra kötik. Van ideje az applenek, hogy más után nézzen mint ahogy meg is kezdte. Az új iphone-okban alig van Samsung alkatrész (Vol Jin állításával ellentétben)"
    Nana Narumon, monopoly urasagot nem csapod be csalfa allitasaiddal. A ma az ma, nincs de!

  • narumon
    #228
    "Samut meg letrógerzed mert "csak" legyárt valami oylasmit, amihez azért az Applenek nem sok lövése van amúgy."

    Mi olyat gyárt le a Samsung amihez az apple-nek lövés sincs? Kíváncsivá tettél. Csak nem azt a processzort amit az apple maga tervezett? (Biztos fogalmuk sincs, hogy mit terveztek)
  • narumon
    #227
    "Látod, az ilyen dumával húzod magadra az ellenszenvet."

    Nem nagyon értem, ha leírom az öszinte véleményemet és az neked nem tetszik attól leszek ellenszenves? Ezzel sajnos nem tudok (és nem is akarok) mit kezdeni. Azt azért mondjuk továbbra sem értem, hogy az, hogy egy cég nem rendelkezik gyárral az miért hátrány (vagy előny) - egyszerű döntés kérdése - én is azt tartom jobb megoldásnak ha nincs gyáram. Hogy ebben neked mi az ellenszenves duma az megfejthetetlen marad a számomra.

    "Meséld el tehát, ha ma kellene megbirkóznia a gyártással Samsung nélkül, mi lenne?"

    Nem MA kell. Ezeket a szerződéseket nem máról holnapra kötik. Van ideje az applenek, hogy más után nézzen mint ahogy meg is kezdte. Az új iphone-okban alig van Samsung alkatrész (Vol Jin állításával ellentétben)

    "Valamint, mi lenne a Samsung-gal, ha ma kellene Apple nélkül léteznie?"

    Neki sem ma kell, nekik is van idejük szétnézni, hogy az így kieső gyártást mivel pótolják.

    "Ezért kár ezt a dumát tolni."

    Akkor miért tolod?
  • hurkaur
    #226
    A hiresztelesekkel ellentetben Gene Munster nem alien, hanem egy ember, szoval tevedhet (btw amit mar megtett).
  • narumon
    #225
    "Furcsa, mert szerintem nem igaz. De egy linket hozz és kiderül."

    Igazából nem nagyon kell link beírod, hogy iphone touchscreen és nagyjából mindenhol kiemelik - akármelyik technikai cikkben -, hogy olyan precíz érintésvezérlés soha nem létezett azelőtt. (Egyébként ez volt a kulcs és nem az üres marketing ahogy Vol Jin állítja). By the Way az egész úgy kezdődött, hogy az apple megvett egy "kis" céget aki az érintő kijelzők egyik vezető tervezője és gyártója volt ( a nevére nem emlékszem de múltkor NEXUS-nak kikerestem), mert ugye Jobs vágya az volt, hogy olyan legyen az iphone amilyen lett (pedig a mérnökök ugye azt mondták neki hogy lehetetlen ilyen érintő kijelzőt gyártani).
    Szóval megvette ezt a céget (a cég koponyái még ma is az apple-nél dolgoznak - bár biztos csak kávéznak mert ugye szerintetek ott fejlesztés meg innováció nem folyik), és az ott felhalmozott tudást fejlesztették tovább.

    Most szörnyű de angolul kell idéznem mert nekem sincs kedvem fordítgatni bár látom mit kapott itt valamelyikünk érte:

    The Apple iPhone is different -- many of the elements of its multi-touch user interface require you to touch multiple points on the screen simultaneously. The iPhone's touch screen is able to respond to both touch points and their movements simultaneously. stb stb

    Ma már a konkurenciáé is ilyen és pontos meg stb. De azért azzal te is tisztában vagy, hogy amikor az első iphone kijött akkor a kapacitív képernyők még nem nagyon voltak divatban és amit lehetett kapni az se volt túl pontos. (a vicces egyébként, hogy akkor minden apple hater azt magyarázta, hogy a kapacitív szar a rezisztív sokkal királyabb - oszt nézd meg hova jutottunk)
  • NEXUS6
    #224
    Vigyázat megint bepapizok!;)

    "Gene Munster is a managing director and senior research analyst at Piper Jaffray. His specialty is the Internet (in the the U.S. and China), as well as Digital Media. Within that sector, he focuses on search engines and media, including Google, Yahoo! and Baidu.com. He wrote several reports on technology and was awarded the Top Stock Picker by Forbes.
    He has a Bachelor's degree in financial management from the University of St.Thomas.
    Read more: http://www.businessinsider.com/blackboard/gene-munster#ixzz2DcoGDBIs"
  • hurkaur
    #223
    azt, hogy ne igyal tobb rumo(r)t :)
  • M2 #222
    Azt hogy megint fejjel előre vetetted magad a bulvár szarba. :-)
  • hurkaur
    #221
    naa, en sem kivantam neked soha rosszat.
  • caius marius
    #220
    Kezdjed talán azzal, hogy végy egy Note2-est vagy egy 10.1-est és lesznek ékezeteid. ;)
  • NEXUS6
    #219
    Ehhez mit szoltok okoskák!?
  • levente68
    #218
    Mulatságos vagy és naprakész...
  • hurkaur
    #217
    Az apple egy termeket ad, mig a samsung "valami olyasmit".
  • levente68
    #216
    Nem igazán körvonalazódik nálad az én jellemem, ehhez persze az ősbunkóság, aminek rabja és terjesztője vagy nem is fog soha hozzásegíteni.

    Ettől én még egy komoly mértékig hiszek abban, amiről neked fogalmad sincs, ez az erkölcs, amit ma oly szeretettel sárba tipor a legtöbb aljas alak, pl. ti itt.

    Na most, az erkölcs hiánya miatt természetesen nem is értheted, miért zavar engem az itt trollkodó almamajmok elvtelen összefogása, így ezért te sem értheted, miért tartanám helyesnek, ha a blődséged miatt a kollégád, aki annyira korrektnek szeretne mutatkozni, rád szólna, hogy talán butákat ekkora pofával ne mondj...

    Jöhet a lekommunistázás, annál többre nem telik tőled...

    Ha már a cikk szerint Apple elveszíti a mobilháborút, te legalább nyerd meg a trollháborút, taszítsd le a trónról M2-t...
  • NEXUS6
    #215
    Aha, de azért az Apple alapvetően dizájncentrikus csodatevését benyalod, a Samut meg letrógerzed mert "csak" legyárt valami oylasmit, amihez azért az Applenek nem sok lövése van amúgy.
  • hurkaur
    #214
    Helyesebben: "nem jott at a produkcio, mert feketeoves apple fan vagy, es bele kell kotnom mindenbe"
  • caius marius
    #213
    Ezzel az idézettel nem összeegyeztethető a kommunizmus. Fricskának épp ezért gyenge, ellenben magad lejáratod vele.
  • hurkaur
    #212
    Uhh, hagyjuk, nem olvastad az elozmenyeket. Babits idezete itt csak jol passzolt Levente jellemkepehez, a zsenihez, aki mindent maga csinal.
  • caius marius
    #211
    Vezesd le légyszíves, hogy Babitstól, hogyan jutottál el, az őskommunizmusig?
    Nem látom a logikai összefüggést, egy vallásos téma, és a kommunizmus között.
  • hurkaur
    #210
    marmint Leventet, nem Babits-ot.
  • M2 #209
  • M2 #208
    - Apu! Apu! Mindjárt jön az Öröklött Takonygerincű Trollozó Troll!
  • caius marius
    #207
    Hát Te is itt vagy Bohóc? :D
  • hurkaur
    #206
    Toled? nem, mivel tovabbra sincs halvany lila gozod se arrol, hogy nem az idezetet tamadtam, hanem azt aki irta, es csak osszehoztam vele. a zsenivel :)
  • M2 #205
    Jó kis műsor lesz, az egy hozzászólásra jutó Apple-hater idióták száma rendkívül magas!
  • hurkaur
    #204
    fricska
  • caius marius
    #203
    Nebazmeg ezt most nem komolyan kérded ugye?
  • M2 #202
  • hurkaur
    #201
    Sajnos nem, mivel jelenleg is winre fejlesztek, ezaltal jobban kell erdekelnie egy termek technikai hatterenek. Bar rohejes, hogy egy eleve fikatopicnak szuletett temaban ez szamonkered :)
  • caius marius
    #200
    És hamár, akkor miért Crassus?
  • hurkaur
    #199
    igen, de ez hol zarja ki azt, hogy az idezet szoveg mondanivaloja nem osszeegyeztetheto a besugassal?
  • caius marius
    #198
    Ne butázz! Tudod miből idézett?
  • hurkaur
    #197
    Mintha idezne a besugast, mint kommunista orokseget, kedves Marcus Licinius Crassus, nem de?