396
  • caius marius
    #316
    Ebbe már többször belemásztál, és mindannyiszor zakóztál is. Minek rugózol egy olyan dolgon amiben nyilvánvaló hiányosságaid vannak? Mazohisztikus beállítottságú vagy, hogy mindig így égeted magad?
  • M2 #315
    "Valóban ők is gyártatnak, de ha saját gyárukban csinálnák valszeg, hogy hatékonyabban végre tudnák hajtani."

    Bullshit! Tehát szerinted ha átírnák a tulajdoni lapon a nevet, ChingChung-ról Apple-re, akkor holnaptól kétszer olyan termelékeny lenne? Vagy szerinted milyen varázslatos előnyt jelent a tulajdonos kiléte?
    Megsúgom: Kínában mindenkinek jobb, ha helyi a gyár tulajdonosa.
  • levente68
    #314
    Ismét nem arra válaszolsz, ami a kérdés volt, illetve maszatolsz, tehát újra:

    "látsz-e előnyt a saját gyárban"?

    #280:

    "Itt sok dologban igazad van, de tegyük fel úgy a kérdést, hogy látsz-e előnyt a saját gyárban és ha azt mondom, kapsz egy iPhone 8-at, ha megmgyarázod, sikerülni is fog, tudom ;o)

    De ha most nem dőlsz be nekem, ami várható, akkor majd visszatérünk erre, mikor M2 által kapott infók szerint lesz saját gyára Apple-nek és azt fogjátok magyarázni, hogy ez mindig is célja volt, mert az a jó, ha saját gyár van... ;o)

    Ne háborodj fel, minden Apple témakörben ez volt sok-sok éven át, kiismertünk benneteket."


    Ideje lenne legalább egyszer korrekten válaszolni már...
  • levente68
    #313
    Itt meg szimplán félrebeszélsz...

    ""A semmiből, ugye? Hirtelen, egyszercsak reinvented, mi? "

    Megint olyat állítasz ami nem hangzott el. Mániákus vagye? Azért ha szerinted az nem trollság meg szemellenzőség, hogy ha a samsung csinál egy procit akkor az mekkora innováció, ha az apple csinál egyet több egyedi megoldással akkor az óvodások legója. Na látod én meg ezért nem szeretek veletek beszélni, mert a legtöbbőtök szeme előtt egy kurvanagy szőnyeg van APPLE SZAR felírattal és ez mögül nem láttok ki."


    Mi nem hangzott el? A 'reinvented'? Mindenre az hangzott el....

    Az Apple által felvásárolt cég eredményeit, így az i5 SoC-jét pedig elismeri mindenki, de nem kakilt a pelusba miatta mindenki, csak ti, akik a Samu eredményeit próbáljátok bagatellizálni.
  • levente68
    #312
    Aranyosan adod a naívat, mikor az kell, de ne tedd már, kérlek:

    "új szerződést kötöttek. Ráadásul nem is volt róla szó egészen a mostani elmérgesedett helyzetig"

    Naná, hogy új szerződést kötöttek. Két okból:
    - nem hülye Samu, hogy elzavarja őket, de nem is fog sírva fakadni, ahogy te hiszed és reméled.
    - Apple-nek NINCS, illetve akkor nem volt más választása, mint a Samu, de megzavarnám a lelki békédet avval, hogy most se nagyon van ;o)


    A mostani elmérgesedett helyzet több éves dolog, ébresztő!
  • NEXUS6
    #311
    Amúltkor kíváncsiságból én rászántam egy fél órát az életemből, hogy találjak ilyen forrást. Nekem nem sikerült, de valszeg csak béna vagyok!
    ;D
  • levente68
    #310
    Ezt írtad:

    ""Az apple meg úgy adja elő a sztorit, mintha az ő ötletük lett volna az érintőképernyő,"

    Soha nem így adták elő. Azonban az a minőségű érintőképernyő ami az iphone-okon megjelent, nemhogy az ő ötletük volt de még az ő szabadalmuk is. Furcsa mi?"

    Tehát, továbbra is kérek szépen linket erre, felvettem ezt a linket követelő magatartást tőletek ;o)
  • NEXUS6
    #309
    Szal hogy kerek legyen amit írni akartam, mert 1-2 dolog kimaradt:
    1. A piac már lehet, hogy nem fog a a szokásos Apple marketingre úgy reagálni, mint az iPhone bevezetésekor. Ha esetleg jön az AppleTV ott gondok lehetnek.
    2. Az Apple stratégiája hogy 4-5 évenként kitalál egy új terméket, majd szép lassan kihátrál a piacról okosnak tűnik. Legalábbis amíg működik. Mert csak 1X vétse el a lépést, hozzon ki olyan terméket, amire elutasítóan reagál a piac és az Apple fejre fog állni!
  • NEXUS6
    #308
    "Akkor eléggé elbeszéltünk egymás mellett. Mert ugye az Xbox-ból vagy Ps3-ból is mindig kijön egy új revízió ami jelentős módosításokat tartalmaz mégsem kell sem a Microsoftnak sem a Sonynak saját gyár hozzá. Ha olyan nagyon gazdaságtalan lenne ez a megoldás akkor a világ legnagyobb cégei mind maguk gyártanának de ugye ez korántsincs így."
    - Na de azért ezek az új konzolverziók ponthogy nem egy egyszerű júzer számára láthatatlan módosítások, mint egy másik cég által gyártott csip, vagy más fizikai méretű kondenzátor, akármi(van olyan is). Egy konzolgeneráción belül van 2-3 komolyabb ráncfelvarrás, gyakorlatilag teljesen újratervezik a konzolt. Az eredetileg külön álló csipeket, amelyek már sokkal kiseb csíkszélességgel készülnek is egy tokba helyezik, áttervezik az alaplapot az előbbi miatt, a tápegységet, mindent. Új fícsöröket is bevezethetnek korlátozásokkal, vagy résgieket és a hozzájuk tartozó hw-t is megszüntethetnek (pl PS3 esetén PS2 kompatibilitás). Ez éppenhogy nem egy odaszólók Li Paonak a művezetőnek hogy szóljon a raktárosnak, hogy mostmár az új kondit szerelik be az alaplapba jellegű szint. Egy ilyen ráncfelvarrást akár évekig is előkészíthetnek, mint írtam a termék teljes áttervezését jelenti. Szal nem a legjobb példa.
    Valóban ők is gyártatnak, de ha saját gyárukban csinálnák valszeg, hogy hatékonyabban végre tudnák hajtani.

    "Nem, csak ugyanolyan magabiztos kijelentés mint amit ti szoktatok tenni. Egyébként ha akarná akkor már tett volna erre lépéseket, de a kis ujját sem mozdította ez irányba. Olvastatok ti egyébként már apple-ről könyvet, vagy legalább a Jobs önéletrajzot? Abban sok olyan kérdésre amit feltesztek benne van a válasz."
    Elvisről beszélsz, dehát tudod hogy a Király halott!
    ;)
    Az a gond, hogy ezt a "wheel reinvented" marketing poént az apple legalább 2X, de inkább többször viszonylag jól elsütötte (iPod/iPhone/iPad). Jobs uralkodásához képest tökre másak a viszonyok. Még az ő ideje alatt sikerült egy-egy kvázi piacot teremteniük, ahol kezdetben 100%-os részesedésük volt. Csakhogy hiába patent-trollkodot körmeszakadtáig, ezt a pozíciót csak megfelelő piaci stratégiával tudta volna, tudná megvédeni.
    Namost a világon a legnagyobb hülye az, aki csinál egy virágzó kis kertet, majd amikor bejönnek a cigók és sátoroslagzit rendeznek kicsit emberkedik, hív 1-2 biztonsági embert, majd mikor nem mennek semire szinte szó nélkül odébb áll, ahelyett hogy magasabb szintre vinné a dolgokat. Márpedig most a Gúgli, meg a Samu pont így cigánykodik. Ez már messze nem ki milyen szabadalmat lopott kérdés, mert nem arra megy ki a játék, hogy a Samu vezérigazgatja szeretne egy samu felíratos ájfont. A Samu nem esztétikai okokból másolja az Apple termékeket, hanem mert ki akarja őket szorítani a piacról. Ha nem tud az Apple piaci szinten viszavgni értsd hívja az ájfonocska szkönhöd tesóit és kicsapják a piacról a szineseket, akkor hiába emberkedik a kerítésen kívül a 2 bizonsági őrrel és legálisan trollkodik, meg feljelentéseket ír, mert a "cigányvajda" egyrészt csikkzsebből kifizeti, másrészt simán bukja a szép takaros parkocskáját.
    Hogy képszerűek legyünk;)

    Amúgy szerintem is pusztuljon a maja civilizáció!
    :D
  • NEXUS6
    #307
    "Sajnos sem a magyar nyelv szabályaival, sem a fogalmak jelentésével nem vagy tisztában. Szomorú."
    Ez most akkor tény?
    Esetleg érvek?

    Az absztrakció szó nagyon kifogott rajtad ugye?!
    Wikin jártál már? És most nem a szomszéd kislányra gondoltam!;)
  • narumon
    #306
    Olvass:

    Én csak jövőre vagy 2014-re "terveztem"

    Na elmehetek elemzőnek-e? :D
  • narumon
    #305
    "- Amivel nagyban tud spórolni ő is az a hw. Gyengébb SoC, gyengébb display, gyengébb kamera, kevesebb memória, esetleg GPS kihagyása. ahogy írod, kb az előző generáció újra kiadása, csak ahol lehet újab technológiájú összetevőre cserélni."

    Ennél szerintem az sem rosszabb megoldás ha marad a régi gyártásban. Semmit nem kell változtatni magától is leesett az ára.

    "- Balabalaba! Az előbbinek megfelelő új termékről beszéltünk, hogy a Samu miért tudja az előző generáció csúcstermékét az újgenerációban, pl egy középkategóriás termékként kiadni:"

    Akkor eléggé elbeszéltünk egymás mellett. Mert ugye az Xbox-ból vagy Ps3-ból is mindig kijön egy új revízió ami jelentős módosításokat tartalmaz mégsem kell sem a Microsoftnak sem a Sonynak saját gyár hozzá. Ha olyan nagyon gazdaságtalan lenne ez a megoldás akkor a világ legnagyobb cégei mind maguk gyártanának de ugye ez korántsincs így.

    "Hát ez szuper. Nem kérdezem mit, mert lehet hogy üzleti titok. de azt leírhatod, hogy milyen összetettségű termék, és mennyire űberforradalmi a piacon már meglevő termékekhez képest?"

    Nem kell űrtechnológiára gondolni. Egy mostanában népszerűvé váló elektronikai termékről van szó. Annyiban már mint a piacon lévő termékek, hogy saját elgondolásunk és szabadalmunk alapján készül a "lelke". Ennyi.

    "- Márpedig én erről beszélek, új termékről, nem tudom te hogyan tértél el ettől egyszercsak egy pillanat alatt? Hogy a faxomban van ez nálad?"

    Hát én a korábbi termék gazdaságos gyártásánál leragadtam mert erről beszéltünk és így is értettem a mondandódat. Ha ettől hirtelen eltértél az én valóban nem követtem le :)

    "Nem ettől lesz faszagyerek, hanem ettől nő a telók piacán a piaci részesedése, mert minden piaci szegmenst mepróbál lefedni."

    Ezzel soha senki nem vitatkozott.

    "Ha elterjednek a saját telói közötti fícsörök, akko egy idő után drágább telót sem lesz érdemes mást venni, mint Samut, mert apuci az ájfonjából kimarad pl az adatszinkronizálásból, amikor a bölcsis gyerektől a nagyiig mindenki ben van."

    Akkor ez a többi android telefon piacát is megöli nem? Nem hiszem, hogy ez bekövetkezne, ez olyan mint, hogy az iphone-oknak különleges csatlakozója van ezért nem kompatibilis. Nézőpont kérdése. Akinek meg ilyen telefonja van annak a másik az inkompatibilis. Nekem nincs itthon 1db mini USB akármilyen csatlakozóm sem, iphone-os meg kis túlzással minden polcomon van egy.

    "És sajna ha ez lényeges szempont, akkor apuci fog egy drágább samut venni és lecseréli az ájfonját, vagy is az Apple a saját piaci szegmenséből is kiszorul idővel!
    ÉÉÉÉRTED!?"

    Ezt értem és még igazad is lehet. Akkor majd jól veszek én is egy Samsungot. Bár a világtörténelemben még nem volt ekkora egyeduralkodás - remélem nem is lesz, de én veletek ellentétben semmilyen változatot nem zárok ki. Az egyetlen amit útálok amikor kategórikusan kijelented, hogy csak ez lesz és más nem lehet. M2 forgatókönyve pont ugyanannyira valószínű mint a tied. (és megint csak a Mac-eket kell megnézni. Semmivel sehogy sem kompatibilis mégis köszöni szépen jól van.)

    "Oppá, csak nem valami belsős emberrel van dolgunk!?"

    Nem, csak ugyanolyan magabiztos kijelentés mint amit ti szoktatok tenni. Egyébként ha akarná akkor már tett volna erre lépéseket, de a kis ujját sem mozdította ez irányba. Olvastatok ti egyébként már apple-ről könyvet, vagy legalább a Jobs önéletrajzot? Abban sok olyan kérdésre amit feltesztek benne van a válasz.

    "Ezexerint az Apple jobban szereti a pénzt mint az embereket, és inkább bebukja az egészet hosszútávon, de amúgy is itt a világvége, nem igaz?"

    Én hosszútávú megoldásnak a gyártás kiszervezését látom de hát látod ebben nem értünk egyet :)

    ":D"

    Sőt :D :D Hülye Maják beeeeee :P
  • NEXUS6
    #304
    Tapasztalat mi?!
    ;D
  • NEXUS6
    #303
    Abszolút egyezik, pont ezt írtad!!!!

    Vagy inkább ezt?;)
    "Hopp, erről én lemaradtam. Legutoljára még valami 80%-20% volt az arány. Ilyen gyorsan megfordult? Én csak jövőre vagy 2014-re "terveztem" ezt az eladási adatok alapján."

    A cikk szerint:
    "Apple still hasn’t dipped that low, but Android now has 44 percent of the market, owing in part to the utter failure of any other tablet-based mobile platform."
    "In fact, a recent projection, analyst Sameer Singh from Finvista Advisors suggests Android may take the crown as early as mid-2013, just next year."

    No comment
    Csókolom:D
  • narumon
    #302
    Halli. Akkor csak jól gondoltam, mert itt is azt írja amit én számoltam

    "with a 55 percent share of all shipments during the period."

    Tehát a szállítások 55 százaléka a vizsgált időszakban!

    "At this rate, Android could overtake the iPad for tablet share sometime next year"

    Azaz valamikor jövőre vezethet részesedésben. Ami egyezik az én általam mondottakkal. :) Pusziiii :D
  • M2 #301
    Szerintem ezek ülnek egy kolesz szobában, tolják a gombákat és trollkodnak az Apple témájú fórumokon. Nekem ez jön le az értelmi szintjük alapján. :-)
  • M2 #300
    Sajnos sem a magyar nyelv szabályaival, sem a fogalmak jelentésével nem vagy tisztában. Szomorú.
  • NEXUS6
    #299
    "Node milyen funkciókkal? Előre lesz rá telepítve valami és nem mennek rajta az appstore szoftverek? Kicsit konkrétabban mert én nagyon nem látom. Az egyetlen olcsósítás a roszabb hardver ahhoz meg elég lenne a régit gyártásban tartani."

    - Amivel nagyban tud spórolni ő is az a hw. Gyengébb SoC, gyengébb display, gyengébb kamera, kevesebb memória, esetleg GPS kihagyása. ahogy írod, kb az előző generáció újra kiadása, csak ahol lehet újab technológiájú összetevőre cserélni.

    "Nem hát de én nem is írtam ilyet, hanem a te gyártósor átállításoddal kapcsolatban írtam. Az pedig ennyi. Mármint, hogy egy meglévő termékbe (mondjuk iphone5) holnaptól ne xy cég ZX482452B chipjét szereljék hanem zk cég KK4565C chipjét. A tervek készen vannak - azzal valószínűleg tovább szüttyögtek mint a soron átállítani, hogy melyik forrasztási láb hova kerül ezután. ÉÉÉS itt megint nincs különbség mert ha saját gyárad van az AKKOR IS PONTOSAN UGYANANNYI IDŐ MINT BÉRGYÁRTÁS ESETÉN. NINCS KÜLÖNBSÉG! Ebben mit nem lehet érteni?"

    - Balabalaba! Az előbbinek megfelelő új termékről beszéltünk, hogy a Samu miért tudja az előző generáció csúcstermékét az újgenerációban, pl egy középkategóriás termékként kiadni:
    "Mert VAN gyártókapacitása, és bármikor megtudja változtatni üzemi szinten, hogy az elektronika pl más alaplapra kerül, hogy beférjen az olcsóbb, jóárasított dobozba. " - ez voltam én!

    "Ehhez nem kell gyártókapacitás. Ha holnap én felhívom a kínai gyárat ahol most is gyártatok, hogy srácok átküldök egy módosított tervet, jövő héttől arra kell átállni akkor át lesz állva. Hagyd már ezt a saját gyárral kell rendelkezni baromságot ez egyáltalán nincs így. Világ legnagyobb cégeinek sincsenek saját gyárai akkor miért csak az applenek okoz ez problémát. (Ráadásul nyiltan kifejtették már anno, hogy miért építették le a saját gyárat - meg is nőtt a profitjuk)" - ez voltál te!
    Szal itt nem egyetlen csipről beszéltem, hanem az alaplapról, és az egész készülékházról, és te sem!
    NOS ÉDESKE....?

    "Hahhááá. Én szó szerint GYÁRTATOK, KÍNÁBAN, MA! Nem teoretikusan mondom, hanem napi pontos információkkal rendelkezem a téren!"
    - Hát ez szuper. Nem kérdezem mit, mert lehet hogy üzleti titok. de azt leírhatod, hogy milyen összetettségű termék, és mennyire űberforradalmi a piacon már meglevő termékekhez képest?

    "Miért ez az értetlenkedés! Nézd már meg mit írtál és én ezt mire válaszoltam! Nem azt írtad, hogy holnaptól egy új terméket kell gyártani ahol minden egyes dolognak meg kell találni a folyamatát, új gépsorok kellenek vagy legalábbis nagy mértékű átszerelés és beruházás szükséges. NEM ERRŐL BESZÉLTÜNK. Nekem van kész termékem aminek a gyártásba kerülése 3 hónapot és rohadt sok szervezést igényelt. De pl nyáron változtattunk kicsit rajta úgymond elkészült a V2 ami jobb mint az elődje. Erre kérlek szépen 3 vagy 4 nap alatt átálltak kínában. ERRŐL BESZÉLTÜNK az előző hozzászólásodban!"
    - Márpedig én erről beszélek, új termékről, nem tudom te hogyan tértél el ettől egyszercsak egy pillanat alatt? Hogy a faxomban van ez nálad?

    "Nem oldod meg gyorsabban és nem lesz alacsonyabb a költséged sem."
    - De.
    (Ez jó válasz nem? Ti szoktatok ilyet :DDD)


    "Ne játszuk már ezt a kinekafasza nagyobb játékot. Az Apple 1-2 évente kiad egy új teló generációt, generációnként 1 az az egy telóval, a samu meg lassan kevesebb mint 1 évente ad ki új generációt, teljes termékpalettával, a gyerekfontól, a majdnemtáblagép nótig."
    "És ettől lesz faszagyerek? Mert, hogy az egész kinekafasza nagyobb játékot te hoztad fel, most meg már nem akarod játszani?"
    - Nem ettől lesz faszagyerek, hanem ettől nő a telók piacán a piaci részesedése, mert minden piaci szegmenst mepróbál lefedni. Ha elterjednek a saját telói közötti fícsörök, akko egy idő után drágább telót sem lesz érdemes mást venni, mint Samut, mert apuci az ájfonjából kimarad pl az adatszinkronizálásból, amikor a bölcsis gyerektől a nagyiig mindenki ben van. És sajna ha ez lényeges szempont, akkor apuci fog egy drágább samut venni és lecseréli az ájfonját, vagy is az Apple a saját piaci szegmenséből is kiszorul idővel!
    ÉÉÉÉRTED!?


    "Az Apple jelenleg ezt nem lenne képes megtenni!"
    És ami még fontosabb NEM IS AKARJA! MEGTENNI!"
    Oppá, csak nem valami belsős emberrel van dolgunk!?

    "Az, hogy miért jó az önálló gyártókapacitás, azt fejtegettem előbb. A nagyobb gyártókapacitás meg több embert jelent."
    Így van, bár előnyt még nem mondtál, a több ember több gondod, több kiadást jelent."
    Minek után itt még nem terjedt el a full robotizálás ez így van.
    Ezexerint az Apple jobban szereti a pénzt mint az embereket, és inkább bebukja az egészet hosszútávon, de amúgy is itt a világvége, nem igaz?
    :D
  • NEXUS6
    #298
    Csak Neked, Advent alkalmából!
    ;)
  • NEXUS6
    #297
    Rád is azt mondjuk hogy tuskó vagy, de nem arra gondolunk, hogy egy elfűrészelt fadarab lennél. Amikor azt mondjuk, hogy az Apple patent troll, akkkor nem arra gondolunk, hogy egy semmilyen cég, aki csak és kizárólag az ilyen perekből él.
    A lényeg a hasonlóság, nem az de úgy viselkedik.
    Tudod absztrakció.
    Vagy ne mondjak neked ilyenek?
  • NEXUS6
    #296
    Kínában élsz?
  • narumon
    #295
    Ez levente mániája, és már NEXUS is kezdi. Most az elmúlt pár hozzászólás mindegyikében van olyan ami soha el sem hangzott. Valahogy beleképzelnek dolgokat a beszélgetésbe.
  • narumon
    #294
    "Persztízsveszteség cégnél, piaci részesedés veszteség (ezt már kipipálhatja az Apple),"

    No ez az amit biztosan nem presztízs veszteség. Max nálad.

    "a termékek minőségében, velük szembeni elvárássokkal szembeni deficit (ezt is sajna, az iP5-től sokan többet vártak)."

    A termékek minőségével egyet értenék, de az i5 minőségével semmi gond, azt meg, hogy néhány guru "többet várt" a telefontól azt sem nevezném presztízs veszteségnek. Presztízsveszteség nálam azt jelenti, hogy hirtelen leromlik egy termék minőség - ez ugye nem áll fent. Hirtelen leromlik a szolgáltatások minősége - ez sem áll fent.

    "Az hogy kihoz, egy középkategóriás terméket egyszerűsített, mondhatni célzottan optimalizált funkciókkal az önmagában nem presztizsveszteség. És ha jól pozíciónálja az árat egyszerűen minimális átfedés sem lesz a "Nagy" iPhone-nal a piacot tekintve."

    Node milyen funkciókkal? Előre lesz rá telepítve valami és nem mennek rajta az appstore szoftverek? Kicsit konkrétabban mert én nagyon nem látom. Az egyetlen olcsósítás a roszabb hardver ahhoz meg elég lenne a régit gyártásban tartani.

    "A presztízsveszteség az lesz, ha majd jól nem tudja ezt a terméket eleadni, mert nem jól sikerül technikailag, dizájban, akárhogy, vagy mert rosszul lövi be az árát, vagy nem folytat megfelelő hiteles kampányt a termék piaci bevezetéséért."

    No ezzel maximálisan egyet értek!

    "Igen, a gyártás beindítását intézték nagy valószínűséggel. Mert egy termék előállítása nem annyi, amit írsz, hogy leküldöm a tervrajzot, és jövőhéten már a boltban van!!!!!"

    Nem hát de én nem is írtam ilyet, hanem a te gyártósor átállításoddal kapcsolatban írtam. Az pedig ennyi. Mármint, hogy egy meglévő termékbe (mondjuk iphone5) holnaptól ne xy cég ZX482452B chipjét szereljék hanem zk cég KK4565C chipjét. A tervek készen vannak - azzal valószínűleg tovább szüttyögtek mint a soron átállítani, hogy melyik forrasztási láb hova kerül ezután. ÉÉÉS itt megint nincs különbség mert ha saját gyárad van az AKKOR IS PONTOSAN UGYANANNYI IDŐ MINT BÉRGYÁRTÁS ESETÉN. NINCS KÜLÖNBSÉG! Ebben mit nem lehet érteni?

    "Szerintem marhára nem dolgoztál még termelésben, de ismerősöd sincs aki ezzel foglalkozott volna."

    Hahhááá. Én szó szerint GYÁRTATOK, KÍNÁBAN, MA! Nem teoretikusan mondom, hanem napi pontos információkkal rendelkezem a téren!

    "Szoktunk a melójáról beszélgetni, szal ezt a holnap leküldöm a tervrajzokat oszt jövőhéten a boltban az áru ezt felejtsd el."

    Miért ez az értetlenkedés! Nézd már meg mit írtál és én ezt mire válaszoltam! Nem azt írtad, hogy holnaptól egy új terméket kell gyártani ahol minden egyes dolognak meg kell találni a folyamatát, új gépsorok kellenek vagy legalábbis nagy mértékű átszerelés és beruházás szükséges. NEM ERRŐL BESZÉLTÜNK. Nekem van kész termékem aminek a gyártásba kerülése 3 hónapot és rohadt sok szervezést igényelt. De pl nyáron változtattunk kicsit rajta úgymond elkészült a V2 ami jobb mint az elődje. Erre kérlek szépen 3 vagy 4 nap alatt átálltak kínában. ERRŐL BESZÉLTÜNK az előző hozzászólásodban!

    "Ha van gyárad, akkor ezt házon belül sokal gyorsabban megoldod, a költségeid is alacsonyabbak."

    Nem oldod meg gyorsabban és nem lesz alacsonyabb a költséged sem.

    "Folyamatosan tudsz terméket fejleszteni anélkül, hogy ez kiesést jelenten a termelésben, mert miközben már az egyik gyáradban gyártod az adott terméket, a másikat már készíted fel az új termékre."

    Ha meg nincs saját gyáram akkor gyak a világ összes bérgyártó gyára az enyém, amig az egyikben gyártok addig a másikkal, harmadikkal, ötödikkel azt tárgyalok amit akarok. Teccikérteni?

    "Ja a Samsung még atomtengeratjárót, kertikapát, robotharcost, meg mikrosütőt!"

    A Samsung electronics? Nem hiszem.

    "Ne játszuk már ezt a kinekafasza nagyobb játékot. Az Apple 1-2 évente kiad egy új teló generációt, generációnként 1 az az egy telóval, a samu meg lassan kevesebb mint 1 évente ad ki új generációt, teljes termékpalettával, a gyerekfontól, a majdnemtáblagép nótig."

    És ettől lesz faszagyerek? Mert, hogy az egész kinekafasza nagyobb játékot te hoztad fel, most meg már nem akarod játszani?

    "Az Apple jelenleg ezt nem lenne képes megtenni!"

    És ami még fontosabb NEM IS AKARJA! MEGTENNI!

    "Az, hogy miért jó az önálló gyártókapacitás, azt fejtegettem előbb. A nagyobb gyártókapacitás meg több embert jelent."

    Így van, bár előnyt még nem mondtál, a több ember több gondod, több kiadást jelent.
  • M2 #293
    "mikor M2 által kapott infók szerint lesz saját gyára Apple-nek"

    Most nézem, megint a számba hazudtak valamit amit nem is írtam? :-)
  • narumon
    #292
    "Hogy a faxba van az, hogy a KÍNÁBAN milliószám előállított csingcsáng filléres androidos táblákból ezexerint kb 750 ezret adtak el, és a szegény kínai csórók is, illetve aki megteheti inkább Apple terméket vesznek, vagy gyak inkább semmit?"

    Mert a kínai csóró SEMMIT nem vesz. Az a réteg örül, hogy lyuk van a seggén és szelel, valamit hogy megvan a napi üres rizs. Tisztában vagy te kínával valamennyire? A középosztály vásárol ami még nem olyan széles, viszont ő meg jobban hajlik a minőség felé. Talán nem véletlen, hogy kínába importálnak magyar halat, magyar bort mi meg esszük a kínai halat. Ezen lehet, hogy el kéne gondolkodnunk.

    "Eközben, hogy van az, hogy világszinten kb most előzi be a táblagépek piacán IS az Android az iOS-t, vagy is piaci részarány most ál olyan 45/55 szinten, világátlagban?"

    Hopp, erről én lemaradtam. Legutoljára még valami 80%-20% volt az arány. Ilyen gyorsan megfordult? Én csak jövőre vagy 2014-re "terveztem" ezt az eladási adatok alapján. Egyébként hol írják ezt az arányt? Már csak azért mert nyáron még ipad III-ból 2x többet adtak el mint az összes többi tabletből együtt véve - furcsa lenne ekkora előretörés, az azt jelentené, hogy az utóbbi pár hónapban 10x-20x annyi androidos táblát kellett eladni mint eddig de én ezt nem olvastam :o

    "Hogy a faxomba jön ide a tabletek piaca!!!!!?????"

    Azt nem tudom ki és miért hozta fel én most csak neked válaszoltam :)
  • narumon
    #291
    "Ezt veted be mindig és sosem igaz."

    Miért nem? Legutóbb te linkelted a 10-15e forintos árkülönbséget. Akkor hazudtál?

    "Az i5 legócskábbja is sokkal drágább még a Note II-nél is és azért ott igen komoly különbségek vannak. A drágább modellek meg..."

    Én hirtelen mindkettőre 800USD körüli árat találtam de most nincs időm szétnézni.

    "Ráadásul, te az S3-ra gondolsz, ha nem tévedek, abból meg több fogyott, mint az i5-ből, ha nem tévednek az erről cikkezők..."

    Megint nem értem ez hogy jön ide. Akkor ha több fogyott belőle akkor már nem is a vetélytársa? Vagy mit akarsz ezzel mondani? (Ráadásul igen furcsa lenne egy komoly konkurenciától, hogy egy sokkal régebbi típusból adnak el többet mint egy néhány hónapja piacon lévőből. Majd end of life végén térjünk erre vissza, mert ez most olyan, hogy amikor kijön az S4 akkor majd lehet telepofával mondani, hogy de szar i5-ből sokkal több fogyott mint S4-ből. annak sem lenne semmi értelme!)
  • narumon
    #290
    "De ha most nem dőlsz be nekem, ami várható, akkor majd visszatérünk erre, mikor M2 által kapott infók szerint lesz saját gyára Apple-nek és azt fogjátok magyarázni, hogy ez mindig is célja volt, mert az a jó, ha saját gyár van... ;o)"

    Na ilyet tőlem biztos nem fogsz hallani. Steve Jobs kategórikusan kijelentette hogy a saját gyár egy tévút az apple számára - és ebben maximálisan igaza volt. ÉÉÉÉS FIGYELEM! SOHA NEM MONDTAM AZT, HOGY HÁTRÁNY HOGY A SAMSUNGNAK SAJÁT GYÁRA VAN! Ne olvass szelektíven én pont azt írtam eddig is, hogy egyik sem hátrány és egyik sem előny! Azért nem értem, hogy néhányan miért akarják ezt így beállítani. Mert ez így nem igaz. Egy saját gyárnak vannak előnyei és nagyon nagyon nagyon sok hátránya. Pillanatnyilag én azt mondom, hogy több a hátránya mint az előnye. Ezt pedig továbbra is tartom még akkor is ha az apple gyárat csinál (amibe szerintem nem gondoltak reálisan bele). Max egy proci gyárat tudnék a részükről elképzelni annak még lenne valami értelme, de annak is csak akkor ha a notiktól elkezdve a telefonjaikba és mindenhova ők gyártanák azt.

    "Ne háborodj fel, minden Apple témakörben ez volt sok-sok éven át, kiismertünk benneteket."

    Ugyan ezt nem is kétlem, de ugye nem gondolod, hogy ez fordítva nem így van?
  • narumon
    #289
    "A semmiből, ugye? Hirtelen, egyszercsak reinvented, mi? "

    Megint olyat állítasz ami nem hangzott el. Mániákus vagye? Azért ha szerinted az nem trollság meg szemellenzőség, hogy ha a samsung csinál egy procit akkor az mekkora innováció, ha az apple csinál egyet több egyedi megoldással akkor az óvodások legója. Na látod én meg ezért nem szeretek veletek beszélni, mert a legtöbbőtök szeme előtt egy kurvanagy szőnyeg van APPLE SZAR felírattal és ez mögül nem láttok ki.
  • NEXUS6
    #288
    "Nem a presztízsveszteség az lenne, hogy nem tudná hogy pozicionálni a terméket. Neked milyen ötleted van arra, hogy a 200USD-s iphonet vegyék mint a cukrot mégse zavarjon be a normál iphone eladásokba és a profit is megfelelő legyen? Nem nagyon látok olyan utat amit a saját farkába harapás nélkül meg tudna lépni az apple (talán csak azt amit már korábban írtam)"
    Őöööö, ez a presztízsveszteség nem biztos hogy jó szó, ebben a megfogalmazásban. Persztízsveszteség cégnél, piaci részesedés veszteség (ezt már kipipálhatja az Apple), a termékek minőségében, velük szembeni elvárássokkal szembeni deficit (ezt is sajna, az iP5-től sokan többet vártak). Az hogy kihoz, egy középkategóriás terméket egyszerűsített, mondhatni célzottan optimalizált funkciókkal az önmagában nem presztizsveszteség. És ha jól pozíciónálja az árat egyszerűen minimális átfedés sem lesz a "Nagy" iPhone-nal a piacot tekintve.
    A presztízsveszteség az lesz, ha majd jól nem tudja ezt a terméket eleadni, mert nem jól sikerül technikailag, dizájban, akárhogy, vagy mert rosszul lövi be az árát, vagy nem folytat megfelelő hiteles kampányt a termék piaci bevezetéséért.

    "Ehhez nem kell gyártókapacitás. Ha holnap én felhívom a kínai gyárat ahol most is gyártatok, hogy srácok átküldök egy módosított tervet, jövő héttől arra kell átállni akkor át lesz állva. Hagyd már ezt a saját gyárral kell rendelkezni baromságot ez egyáltalán nincs így. Világ legnagyobb cégeinek sincsenek saját gyárai akkor miért csak az applenek okoz ez problémát. (Ráadásul nyiltan kifejtették már anno, hogy miért építették le a saját gyárat - meg is nőtt a profitjuk)"
    Emléxel azokra a kínai mérnökökre, akik öngyik lettek, amikor eltünt 1-1 iPhone prototipus.
    Mit gondolsz azoknak mi dolguk volt azzal a termékkel kb fél évvel a megjelenés elött? Nem ők tervezték, hiszen azt az amcsik megcsinálták, kész prototípusokról volt szó.
    Igen, a gyártás beindítását intézték nagy valószínűséggel. Mert egy termék előállítása nem annyi, amit írsz, hogy leküldöm a tervrajzot, és jövőhéten már a boltban van!!!!!
    Szerintem marhára nem dolgoztál még termelésben, de ismerősöd sincs aki ezzel foglalkozott volna. Nekem van pl egy haverom, aki fejlesztőmérnök volt a Tungsramban, ma meg üzemvezető mérnök máshol. Szoktunk a melójáról beszélgetni, szal ezt a holnap leküldöm a tervrajzokat oszt jövőhéten a boltban az áru ezt felejtsd el. Ezek a termékek egyelőre nem 3D nyomtatóval készülnek. Mit gondolsz mennyi egy műanyag elem öntőformáját elkészíteni? Letesztelni a mintadarabot, hogy nem törik-e, mert maradt benne feszültség és ez csak egy lényegtelen rész. Mérnök megtervezi, elkészítik a prototipust, a végleges termék kicsit más lesz, de mondjuk az elektromos alkatrészek között interferencia lép fel, gyak használhatatlan, vissza az egész az elejére, vagy be kell építeni egy árnyékoló lemezt, vagy akármi STB, STB STB.
    Ha van gyárad, akkor ezt házon belül sokal gyorsabban megoldod, a költségeid is alacsonyabbak. Folyamatosan tudsz terméket fejleszteni anélkül, hogy ez kiesést jelenten a termelésben, mert miközben már az egyik gyáradban gyártod az adott terméket, a másikat már készíted fel az új termékre.

    "Meg azért új ipadot, meg új iOS-t meg az OSX-et is csinálják, meg notebookokat, netbookokat, asztali gépeket, monitorokat, kiegészítőket. stb."
    Ja a Samsung még atomtengeratjárót, kertikapát, robotharcost, meg mikrosütőt!
    Ne játszuk már ezt a kinekafasza nagyobb játékot. Az Apple 1-2 évente kiad egy új teló generációt, generációnként 1 az az egy telóval, a samu meg lassan kevesebb mint 1 évente ad ki új generációt, teljes termékpalettával, a gyerekfontól, a majdnemtáblagép nótig.
    Az Apple jelenleg ezt nem lenne képes megtenni!

    "Ezért több az apple profitja mint a Samsungé. A munkások számának meg végképp semmi köze semmihez, nézd meg, hogy az ARM-nál vagy az Intel-nél mennyien dolgoznak és mit állítanak elő, majd nézd meg, hogy a McDonalds-nál mennyien dolgoznak és mit állítanak elő. Vagy szerinted a Walmart akkora innovatív cég csak azért mert olyan sokan dolgoznak ott? Szimpla baromság."
    Az hogy mekkora a profit az sok mindentől függ. Az meg hogy mi a cég profilja megint más. Ne keverjük a sezlont a faxommal. A Meki pl frencsájzban dolgozik, szal gyakorlatilag, jogilag minden étterem önálló, nincs egységes szervezet.
    Az, hogy miért jó az önálló gyártókapacitás, azt fejtegettem előbb. A nagyobb gyártókapacitás meg több embert jelent.


  • narumon
    #287
    "Ha azt kérdezem, mi lenne MA, akkor arra felelj, ne mismásolj.
    Ez is az oka az ellenszenves voltodnak, meg a stílusod, hiába értetlenkedsz."

    Hát pedig. Oké a válaszom ha MA kéne változtatni akkor nem tudna. Semmelyik cég a világon nem tud 1 nap alatt változtatni. (És a fordítottja is, ha MA hagyná ott az apple a samsungot akkor lenne a samsung költségvetésében egy bazi nagy lyuk, meg egy csomó álló gépsor.

    "Apple évek óta szeretné elhagyni Samsung-ot, de nem a szerződések miatt nem megy ám."

    Ezt honnan szedted? Fura lenne ez az évek óta el akarja hagyni amikor tavaly vagy tavalyelőtt nem emlékszem már, új szerződést kötöttek. Ráadásul nem is volt róla szó egészen a mostani elmérgesedett helyzetig, de még most is mindkét fél óvatos. A Samsung nem akarja elveszíteni legjobb vevőjét, az apple meg nem akar a semmibe fejest ugrani. Azért attól, hogy mi itt fröccsögünk ez a pénzről szól ám. (Mint ahogy az én cégem is kiszolgálta azt a céget (és főnököt) akit egyébként én utálok (megtehettem volna, hogy nemet mondok de annak mi értlme?) És ő is rendelt tőlünk mert én vagyok aki a legjobb áron a legjobb árut tudja neki szállítani.) Puszta üzlet az egész.
  • narumon
    #286
    "A multitouch-ról azt mondtad, Apple szabadalom, de aztán elkented a témát, dobj egy linket róla azért"

    Hol állítottam én ilyet? Valamit nagyon félre olvastál...
    A multitouch már évtizedek óta létezett. Az apple érdeme a PONTOS és azonnal reagáló touch screen ami előtte NEM LÉTEZETT. Leírták már számtalanszor előttem, miért kell nem létező mondatokat megint más "szájába adni"? :)
  • M2 #285
    Hát az látszik, hogy a kínai piacot te nem nagyon érted. Pedig én tényleg megpróbáltam elmagyarázni. :-)
  • M2 #284
    Patent troll

    Külön kedvedért kiemelem:
    "with no intention to manufacture or market the patented invention"

    Szólj ha nem megy az angol és akkor le is fordítom neked.
    De ez az egész "troll" kifejezés nagyon elcsúszott ám nálad! :-)
  • NEXUS6
    #283
    "Az Analysys International szerint a harmadik negyedévben 2,6 millió táblagépet értékesítettek Kínában. Az eladott táblagépek 71,4%-a volt iPad."

    Bocs de én mégiscsak vitatkoznék ezekkel az adatokkal.
    Csak kérdések:
    Hogy a faxba van az, hogy a KÍNÁBAN milliószám előállított csingcsáng filléres androidos táblákból ezexerint kb 750 ezret adtak el, és a szegény kínai csórók is, illetve aki megteheti inkább Apple terméket vesznek, vagy gyak inkább semmit?
    Eközben, hogy van az, hogy világszinten kb most előzi be a táblagépek piacán IS az Android az iOS-t, vagy is piaci részarány most ál olyan 45/55 szinten, világátlagban?
    És végül:
    Hogy a faxomba jön ide a tabletek piaca!!!!!?????
  • levente68
    #282
    Ha jól figyelsz, egyrészt lassan ennek a meghatározásnak is megfelel Apple, de fontos, hogy mára többet trollkodik szabadalmakkal, mint fejlesztéssel, így lesz az, hogy Apple reinvented the patent-trolling...

    Tehát, kár rugózni egy nem hivatalos megfogalmazáson, persze teheted, de a lényeg ettől nem változik.
  • levente68
    #281
    "a közvetlen vetélytársa egy nem sokkal olcsóbb androidos telefon"

    Ezt veted be mindig és sosem igaz.

    Az i5 legócskábbja is sokkal drágább még a Note II-nél is és azért ott igen komoly különbségek vannak. A drágább modellek meg...


    Ráadásul, te az S3-ra gondolsz, ha nem tévedek, abból meg több fogyott, mint az i5-ből, ha nem tévednek az erről cikkezők...
  • levente68
    #280
    Itt sok dologban igazad van, de tegyük fel úgy a kérdést, hogy látsz-e előnyt a saját gyárban és ha azt mondom, kapsz egy iPhone 8-at, ha megmgyarázod, sikerülni is fog, tudom ;o)

    De ha most nem dőlsz be nekem, ami várható, akkor majd visszatérünk erre, mikor M2 által kapott infók szerint lesz saját gyára Apple-nek és azt fogjátok magyarázni, hogy ez mindig is célja volt, mert az a jó, ha saját gyár van... ;o)

    Ne háborodj fel, minden Apple témakörben ez volt sok-sok éven át, kiismertünk benneteket.
  • levente68
    #279
    "Nem lesz 200 dolláros iPhone"

    Hűha, ezt csak így, kategorikusan? Te aztán vagy valaki, nagyon tudod a jövőt. Ja, mert olvastad ánglisűl, mi? Na, menj Trolliába lassan tényleg, várják haza a királyukat nagyon!
  • NEXUS6
    #278
    Höhöhö!
    Jó meglátások, a te stílusodat utánoztam csak le!
    :DDD
  • levente68
    #277
    "Mik voltak a reakciók? "

    Az, hogy szembeállítottuk veled a saját kollégádat, aki mást vizionál?

    Fail, fütyikém...