104
  • M2 #104
    Emlékezzünk meg az egyetlen értelmes hozzászólásról ami ráadásul több információt is ad, mint maga a cikk.

  • narumon
    #103
    Még szerencse, hogy én ugyanezt gondolom rólad, így jól megvagyunk :)
  • Vol Jin
    #102
    Szerintem te sem vagy normális.
  • levente68
    #101
    De, pl. kvp-nek az első hsz.-ben:

    "Regen ezt hivtak aszimetrikus multiprocesszor technologianak. Ennel szerintem tobb ertelme lenne egy valtoztathato orajelu processzor kifejlesztesenek, de a jelenlegi arm-ok nem kepesek a statikus mukododesre. Ez azt jelenti, hogy az ilyen cpu-kban megallithato az orajel es akarmeddig maradhat allo helyzetben. Utoljara az intel gyartott ilyen processzorokat. A megoldas elonye, hogy az orajel akar par hertz is lehet, amikor nincs szukseg nagy teljesitmenyre. Hatranya, hogy a statikus magok tobbet fogyasztanak es nagyobbak mint a dinamikus magok, ahol viszont par orajel kimaradasa is kisuti a cpu-t, tehat teljes ujraindulast okoz.

    A ket megoldas kozotti atmenet a dinamikus mag hasznalata kis mertekben valtoztathato orajellel vagy a magok szelektiv lekapcsolasanak lehetosege. Ez utobbi ket technologiat hasznalja jelenleg az intel. Lehet, hogy az arm fele megoldas egyfajta hibrid probalkozas, aminek akkor van ertelme ha mind a 8 mag kepes egyszerre mukodni es szelektiven lehet lekapcsolni mind a 8 magot, akar ugy is, hogy 1 gyors es 1 lassu mag marad. Egyebkent ez utobbi megoldast hasznalja sok ugyancsak arm alapu nintendo kezi konzol is, mar a 80-as evek ota."


    Én viszont azt nem értem, hogy kitűnően látom a nem használt magot nulla terhelésen futni már SGS2-n és Note II-n is.
    Sőt, N2-n annyira, hogy eleinte, míg rá nem jöttem, hogy a Power Saving gyárilag be van kapcsolva, azt hittem, baja van a CPU-nak, mert CoolTool három magot mutatott és SystemPanel szerint is inaktív volt egy mag teljesen. De az is előfordult, hogy csak két mag, a 0. és a 3. ment. Kérdés, mennyire tendál nulla fogyasztáshoz az a mag, amelyik 100% idle.

    S2 fogyasztása nem volt túl jó, ez tény, de N2 olyan meglepően jól bírja, hogy valamit tudnak Samuék. Kikapcsolt Power Saving-gel tolom és így is nagyon jó üzemidők vannak, sőt, most a kiszivárgott 4.1.2-vel még jobbnak tűnik, pedig van rezidens progi bőven.

    Örvendetes lenne, ha a trollkodás miatt elmenekült igazi hozzáértők szólnának hozzá, mert engem érdekel a téma, de nem vagyok benne igazán profi. De mint minden téma, amiba valahogy bele lehet rángatni az almásokat - hogy ide minek jöttek, nem tudni... - , ez is csak trollok területe lett.


    S2-n felhagytam a kernelek és governorok túrásán (már, ameddig én elmerészkedtem), mert nemigen lehetett jelentős javulást elérni, inkább csak a sebesség rovására. N2 meg brutál teljesítmény és óriási kijelző mellett meglepő üzemidőket produkál.

    Így tehát én se értem ezt az új vonalat, kicsit faramuci az egyik CPU-ról másikra ugrálás, de az elmúlt idő eredményei alapján lehet, hogy tudnak valamit ARM és Samsung mérnökei. Aztán, lehet, hogy kukában köt ki a terv.
  • maross
    #100
    Csak nekem tunik kezenfekvo megoldasnak 2-3 mag letiltasa meg tobb processzormag helyett?
  • levente68
    #99
    Ne? Tényleg nem érdemes, ha nem látod a beszólás lényegét...
    Vagy nem akarod? ....
  • narumon
    #98
    Nem mondtam, hogy normális, de az se jött le, hogy valami apple kedvelő lenne. Ez csak neked jött le valamiről. A szövegértésről meg ne beszéljünk...
  • levente68
    #97
    Aki ilyet hány be, az az, valóban.

    De magyarázd meg, mi a te szemedben, normális fórumozó?

    Nagyon nem megy a szövegértés...
  • narumon
    #96
    Tényleg? Ilyen jól ismered? Akkor sorry de én még nem is nagyon láttam ilyen cikkeknél a srácot. (Vagy csak zsigerből almabuzi troll nálad mindenki)
  • levente68
    #95
    Neeeeeem?!?!?

    Te tényleg ennyire hülye vagy, vagy csak megjátszod? Ez egy almabuzi troll flémje volt.
  • narumon
    #94
    Én? Hát lásssuk, 3-as hozzászólás:

    "droid guruk évek után is fogják mondani hogy de hát ebben 64 magos proci van.. jobb mint a te 32 magos ájfosod."

    No akkor kezdheted megmagyarázni, hogy ebben mi az android vagy samsung ellenes, mert én nem látom. Ráadásul még azt is mondhatnám, hogy az iphone-osokra sértő a vége miatt de ennyire nem vagyok nyámnyila. Azt viszont tényleg nem tudom, hogy mi vele neked a problémád.
  • levente68
    #93
    3-as, 6-os.

    Kollégáid, figyelj rájuk!
  • levente68
    #92
    Nézd meg inkább te, hogy mennyire beégtél megint...
  • narumon
    #91
    Ééén? Nézd már meg mit írtál aranyapám!
  • narumon
    #90
    What?
  • Vol Jin
    #89
    Mekkora egy hazug görény vagy.
  • Vol Jin
    #88
    A 3-as szám az kisebb, mint az 5-ös vagy a 7-es, hiába hazudod azt, hogy ez nem igaz.
  • narumon
    #87
    Szerintem ebben semmi sértő nincs, ráadásul nem is tudom ki az a Gregory Stone, de nem szokott a vitáinkban benne lenni.
  • asysoft
    #86
    #3?:)
  • narumon
    #85
    "Mint mindig."

    Mint mindig most is olyan mellé állsz aki valótlanságot állít. Akkor utána miért magyarázol. Legalább ellenőriznéd le, hogy amit állít az valóság-e.

    "Mellesleg mindig mi kapunk, hogy miért megyünk szifon topikba, ha nem vagyunk odavaló zombik..."

    Mellesleg most is "ti" kezdtétek.

    "Meg miért magyarázunk butákat az iOS-ről, de ők annyi tapasztalanságról tesznek bizonyságot az Android-ról, amennyit csak akarnak, de mi vagyunk a hülyék."

    Fel sem hoztuk az androidot semmilyen mélységi szinten.

    "Van egy csecse masina, kevés tudással, megveszi, mert az a királyság, mert az ő igényeit, amit a géphez igazított, kielégíti. Aki meg többet akar, az hülye..."

    Nem az a hülye aki azt állítja, hogy "van egy csecse masina, kevés tudással..."
  • narumon
    #84
    "A cikk lényege, hogy a Samsung 4+4 magos processzorokat tervez.
    Következmény:
    Néhány applefan beállít, hogy fikázza az androidot."

    A valóság ELLENTÉTBEN azzal amit ÁLLÍTASZ, sehol egy almafan sem volt a környéken amíg meg nem jelent az #5 és #7-es hozzászólás. Mindig így kezdődik sosem láttam még, hogy "almafan" kezdte volna.
  • narumon
    #83
    "Nincs valami hátulütője a jailbrakelésnek?"

    Nem találkoztam még vele. Talán csak annyi, hogy onnatól bármilyen forrásból szerzett szoftvert telepíthetsz, tehát nem biztos, hogy átment az apple ellenőrzésén azaz jobban kell figyelni.
  • Vol Jin
    #82
    "tl;dr"

    Én egy perc után feladtam.
    Ha valaki érti, írja meg ez mi volt.
  • hurkaur
    #81
    tl;dr
  • levente68
    #80
    Egyetértek.


    N2 egyébként engem is és szerte a világon igen sokakat lenyűgöz, pedig csak egy Android-os szar a Samsung-tól.... :o)

    Én végül fehéret vettem és rá egy gyári tokot, amivel további 4-4mm-rel nagyobb... kezembe fogok egy S2-őt és mérges vagyok, hogy kihagytam az első Note-ot.
  • csimmasz
    #79
    Nem tudom nekem fura lenne, de lehet csak eleinte.
    Mondjuk ez talán olyan dolog ami a saját előítéleted azért aggódsz mások le sem szarják talán.

    Amugy attól függetlenül, hogy egy k*rva skype ot nem képesek a Badára heggeszteni én a mai napig elvagyok vele, a GPS egy kaki 5-10 perc mire felébred, elnem tudomm képzelni mit szüttyög.
    ja meg marha kicsi a kijelző viszont szerintem szép a kis full fekete teste.

    Mondjuk a note2 es nem csúnya ellemben az S3 al legalább is szerintem


  • levente68
    #78
    Ebben biztosak vagyunk.
  • levente68
    #77
    Én meg megvettem és se nem szégyellem, se nem villogok vele.

    Nem kényelmetlen telefonálni vele, ez marhaság. A régi böhömökkel az volt?

    Ja és készpénzre függetlenül vettem, szokásom szerint.

    Én szegény vagyok, így ez az én iPhone-om, ahogy a szifonosok mondják a Samu telefonokra, háhá
  • M2 #76
    Jól toljátok, de most nem érek rá. Majd a többiek reagálnak. :-)
  • levente68
    #75
    Mint mindig.


    Mellesleg mindig mi kapunk, hogy miért megyünk szifon topikba, ha nem vagyunk odavaló zombik...

    Meg miért magyarázunk butákat az iOS-ről, de ők annyi tapasztalanságról tesznek bizonyságot az Android-ról, amennyit csak akarnak, de mi vagyunk a hülyék.

    Van egy csecse masina, kevés tudással, megveszi, mert az a királyság, mert az ő igényeit, amit a géphez igazított, kielégíti. Aki meg többet akar, az hülye...
  • Vol Jin
    #74
    A cikk lényege, hogy a Samsung 4+4 magos processzorokat tervez.
    Következmény:
    Néhány applefan beállít, hogy fikázza az androidot.

    Majd valamikor a jövőben, az apple bejelenti az iphone6-ot, amiben 4+4 magos processzor lesz, és ugyanezek az applefanok forradalmi mérföldkőnek fogják tartani.
  • levente68
    #73
    Igen, itt a baj, a kis dolog fontos, a nagy meg okosság, hogy nincs nekik...
  • levente68
    #72
    Mert a Samsung csak akkor jó, ha Apple cuccba gyárt?
    Nem vicces vagy te, hanem ...
  • csimmasz
    #71
    Jólvan te akartad!

    Van az iphonon olyan, hogy a címlistában jobbra vagy balra húzol akkor vagy üzenetet vagy hívást kezdeményezel?
    Van nem működő vagy csak lassan fölébredő GPS az itelben?
    Van szabvány usb csati?
    van led fény a kamera mellet?
    Van hozzá üres vacak appstore?
    ha nem akkor az én Badás vackom jobb bibi.
  • levente68
    #70
    Ezek - már, amit értek belőle - abszolút elsőrangúan fontos dolgok és bizonyítottan lehetetlenek Android-on? Ugye?

    Van egy rakat marhaság, amire nincs szükség itt is, ott is.
    De hogy ezen lovagolj...
  • levente68
    #69
    ""Mikor várható iOldalról a hiányok felszámolása és értelmes ár?"

    Erre ne várj, mert:
    - a "hiányok" valójában védelmi vonalak a felhasználói hülyeség ellen. Nem lesznek lebontva,
    - az árat pedig a keresleti oldal határozza meg, és úgy látszik szeretik az emberek a hülyebiztos eszközöket. :-)

    Szerintem ezt a két lépéses filozófiát nem tudta magáévá tenni például a Microsoft."

    Szeretem ezt a maszlagot és gratulálok azoknak, akik beveszik....

    ... és igen, utálom azokat, akik terjesztik.
  • csimmasz
    #68
    Igen sajan igy van, ismerek olyat akiinkább nem eszik meg nem csinál semmid csak amikor telefonál az alma logó látszódjék, azon röhögök mindíg ahogy körbenéz közben, hogy ki látja :)
    Most mond meg nem szánalmas, de, hogy ne legyek elfogult a note 2 essel is elég kissebbségi vállalkozónak tűnik az illető.

    Ha meg is vettem volna a note2 est tuti, hogy csak head settel vagy blu toothos fülhalgatóval használnám, kellemetlenül érezném magam vele telefonálni, viszont kényelmes lenne más egyébre.
  • M2 #67
    Én teljesen biztos, hogy Nexust vennék. Akkor is ha az egy Samsung.
  • M2 #66
    De térjünk vissza a vitához, mert ez így unalmas! :-)

    Androidon felszalad az oldalak tetejére, ha a status bar-ra bökök???
    Van kereső, amikor az első oldalt is jobbra húzom???
    (tudom, hogy olyankor az utolsó oldalra megy) :-)
  • csimmasz
    #65
    Androidot csak anyira ismerem amenyit öcsém Nexusából látok.
    Azt tudom, hogy megváltás volt számára a Nokiáról való áttérés.
    Szerinte nagyon jó a rendszer, sok összehasonlítási alapja nincs de elégedett nagyon vele, főleg amenyiért akcióban vette.

    Az iPhonos ismerőseim is elégedettek de ha utaznak a kocsimba akkor jókat röhögök mert van egy tonna töltőm ami a régi telóimhoz visszamaradtak de sajna apple termékhez nincs. :)