546
  • Zero 7th
    #346
    Igen, mondjuk országunk legnagyobb kisebbsége is rohamosan szaporodik, és közben mélyen vallásos keresztény.

    Hogy ez miért jó nekünk, azt mondjuk nem értem, de majd biztosan elmagyarázzák.
  • Zero 7th
    #345
    Jáj, de elbasztam! :D

    Az ÉN kapum van a másik irányban! :DDD

    Nem vagyok nagy focirajongó, na. :P
  • Zero 7th
    #344
    Ohó! Szóval egyetértesz azzal, hogy a vallásosságra való hajlam(tehát hogy az ember képes legyen bármilyen baromságot elhinni) egy öröklődő agyi stikli?

    Te figyelj, a kapud a másik irányban van!
  • wraithLord
    #343
    Erről jut eszembe, az 'ateizmus' szó eleve öngólként hat az "ateistáknak", mert mi értelme van nem hinni valamiben, ami nem létezik...? :D Ezt már több "ateista" is felvetette.

    Amúgy ha már itt tartunk, hülyének lenni is evolúciós előny, sokkal több hülye van, mint normális ember. Illetve nem is evolúciós előny, csak a populációk egyensúlya a hülye emberek javára tolódik el nem kicsit. Biztos megvan az oka ennek is. (:
  • Zero 7th
    #342
    Frissíthetnéd a történelemtudásod picit, mert vannak "enyhe" hiánnyosságaid.

    Puskapor, nagy hajó, katedrális már mind-mind a felvilágosodás eredménye. Egyébként Kínában volt mindkettő, korábban.

    Ritkán lő magának az ember ekkora öngólt.
  • Archenemy
    #341
    nem csak nyugodtság, evolúciós előny is vallásosnak lenni:

    http://www.scilogs.eu/en/blog/biology-of-religion/2011-01-06/atheists-a-dying-breed-as-nature-favours-faithful-sunday-times-jan-02-2011-jonathan-leake-full-draft-version

    az ateistáknak alig van gyerekük, nem terjednek a génjeik, hanem kihalnak (ettől még az ateIZMUS persze terjedhet)
  • Archenemy
    #340
    Hát ahhoz képest hajójuk meg puskájuk az európaiaknak volt, nem az aztékoknak, nem is a japánoknak :)

    Vagy te hogy definiálnád a fejlettséget? Gondolod, hogy egy katedrális építése pl. egyszerűbb, mint egy maja piramisé vagy pagodáé? Vagy hogy az európai feudális rendszer kevésbé volt fejlett, mint a ... japán feudális rendszer? :)
  • Zero 7th
    #339
    Na jó, és? Nyilván egyébként esti mesékben hinni egy szinten megnyugtató.

    Na meg a Biblia is megmondta, hogy boldogok a lelki szegények, nem újdonság ez.
  • Zero 7th
    #338
    Ehehe. Az nem "történet", hanem egy gondolatkísérlet, zsenikém...
  • xyl
    #337
    OK. Tekintettel arra, hogy az embert nagyon sok minden befolyásolja, egyénenként nem működhetne a dolog. A statisztika viszont tudományos módszerekkel dolgozik, bár sokan kétségbe vonják tudományos jellegét. Egyébként pedig amit belinkeltem: less depression, suicidal thoughts and behavior, drug/alcohol use/abuse. - gondolom, nem kell fordítsam.
  • dyra
    #336
    Schrödinger macskájának a történetét amit javaslok néz olvass el ez ügyben. Úgy látszik ebben a Fizikusok körében sincs egyet értés.

    A másik amit javaslok az a kvantumszámítógép működési elve. Szóval itt is csak ironikus módon HINNI lehet egyik - másik igazságban.
  • Zero 7th
    #335
    Mint például Giordano Brunó vagy Galilei esetében? Lehet igazság abban, amit mondasz...

    Az ugye közben nem zavar, hogy a felvilágosodásig Afrikát és Észak-Amerikát leszámítva Európa volt a legelmaradottabb? Igen, még az aztékokhoz és a majákhoz viszonyítva is.
  • Zero 7th
    #334
    Statisztikai...

    Egyébként meg definiáld: pszichológiai állapot.
  • Archenemy
    #333
    ??
    arról beszélek, hogy "a tudományt" mint olyat nem csak úgy lehet elősegíteni vagy hátráltatni, hogy konkrétan teszünk-e felfedezéseket, hanem úgy is, hogy tudunk-e olyan társadalmat alkotni, ahol egyáltalán megélhet a tudós, és nem verik agyon
  • Archenemy
    #332
    mondjuk erre bárki rájöhet az alábbi beszélgetést megnézve :)
  • xyl
    #331
    Mindenesetre, arra van TUDOMÁNYOS bizonyíték, hogy a vallásos emberek pszichológiai állapota átlagban jobb, mint a nem vallásosoké. . Úgyhogy mehet itt a és , de nem kell véresen komolyan venni a dolgokat. Ja, a forrás: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16924349?dopt=Abstract Most egyelőre csak ennyi, de lehet keresgélni.
  • Zero 7th
    #330
    Ja, arról a tudásról beszélsz, amit a görögöktől, rómaiaktól, iszlám tudósoktól és távol keletről lopkodtak össze, erősen hiányosan, és még így is nagy részét megsemmisítették? Az tényleg nagy eredmény, valóban.
  • Archenemy
    #329
    "Mindenki akkor leplezi le magát, amikor szándékosan hazug analógiákat használ az érveléséhez. "

    egyből meggyőződésed, hogy 1. analógiám hazug, 2. szándékosan hozok hazug analógiát, ha ennyire elfogult vagy, nem lehet vitatkozni

    "Nyilvánvalóan tisztában vagy azzal, hogy nincs összefüggés az amerikai, fekete afrikai kultúrák fejletlensége, és az európai között, hogy nem a kereszténység miatt fejlődött tudományosan a kontinensünk."

    Érdekes módon "nyilvánvalóan" van összefüggés az egyház és a technológiai fejlettség közt Európában, de "nyilvánvalóan" nincs összefüggés az egyház hiánya és a technológiai fejlettség közt máshol.

    Nyilvánvalóan az, hogy a keresztény egyház arra tanít, hogy fogadd el a helyed, legyél szorgalmas és becsületes, az azték vallás meg arra, hogy tépd ki az ellenség szívét, ezek semmilyen hatással nincsenek egy társadalom fenntarthatóságára, az elérhető maximum technológiai fejlettségre, terjeszkedési képességre, ilyen apróságokra.
  • Zero 7th
    #328
    Hehe. Nem, a tudománynak nem az a célja, hogy a kis sérült lelked meggyógyítsa. Ezt csak a hülyék hiszik.
  • Zero 7th
    #327
    Ja, igen, hazudj a pofámba, persze. Az a gerinces és korrekt magatartás, valóban. Ne zavarjon, hogy minden "témádat", amiket sorban dobálsz fel kínodban, mind érintettem a hozzászólásaimban, hagyd nyugodtan figyelmen kívül.
  • Tetsuo
    #326
    A tudomany leteleme az, hogy leirja a vilag mukdeset. Ha Isten letezik, akkor ez az egesz vilagegyetem mukodeset befolyasolja.
    Eleg alapveto lenne az egyszeru emberektol az a varakozas, hogy a tudomany adjon valaszt az orok kerdesre.
  • Vol Jin
    #325
    A vallás ostoba babona és mendemonda egybegyúrva.
  • Zero 7th
    #324
    Oh, azt azért nem gondoltam volna, hogy ennyire segghülye vagy.

    A tudomány ALAPELVE, hogy aki állít valamit, az bizonyít. Amint BÁRKI bebizonyítja I/isten létezését, a tudomány azt el fogja fogadni. Az emberiség párezer éves írott történelme során ez senkinek sem sikerült.

    Ez az az alapelv, amit soha a büdös életben nem fogsz megfordítani, és csak hülyének fognak nézni, ha megpróbálod.

    Illetve tessék, hogy a csökött agyaddal is felfogd:
    Bizonyítsd be, hogy nem tartozol nekem egymillió forinttal!
    Ha nem sikerül, megyek hozzád, és kiverem belőled! Oké?
  • Tetsuo
    #323
    Egy forumon a tema folyamatosan valtozhat a hozzaszolok vitai alapjan, tehat ha modosul a tema az nem baj, ellentetben a szemelyeskedessel, mert azt jo helyeken moderaljak ill. intelligens ember nem alkalmazza ervkent.
    A tema mar reg nem a Curiosity. ;) Ebben talan egyetertunk.
  • Vol Jin
    #322
    "Ezt könnyű egyébként belátni, csak meg kell nézni a középkori Európa fejlettségét, és össze kell vetni azokkal a területekkel, ahol nem járt akkor még az egyház, hogy hátráltassa a tudományt, pl. Dél-Amerika, Afrika."

    Mindenki akkor leplezi le magát, amikor szándékosan hazug analógiákat használ az érveléséhez. Nyilvánvalóan tisztában vagy azzal, hogy nincs összefüggés az amerikai, fekete afrikai kultúrák fejletlensége, és az európai között, hogy nem a kereszténység miatt fejlődött tudományosan a kontinensünk.

    A tudomány robbanásszerű fejlődése pont Angliához köthető, ahol egy király összerúgta a port a pápával, és letörte az egyház hatalmát.
  • Zero 7th
    #321
    Tekintve, hogy a topik arról szól, hogy jönnek különböző emberek, és előadják a saját kis "én személy szerint miért nem fogadom el a valóságot, és hiszek inkább helyette valami csodákkal teli mesét"-showját, így bizony sokkal több köze van az egésznek a személyhez és a pszichológiához, mint a "témához". (Ami egyébként a Curiosity felfedezése, és 300 hozzászólás óta nem volt róla szó)
  • Tetsuo
    #320
    Tehat nem ertettel meg semmit abbol, amit leirtam. Grat.
  • Zero 7th
    #319
    Bármelyik, amelyiket itt le merted írni. Meg úgy általában az a világképed, hogy "varázsolni márpedig lehet".
  • Tetsuo
    #318
    Szoval, osszefoglalva:

    A tudomany nem bizonyitotta es nem ugy nez ki, hogy mostanaban bizonyitani fogja Isten nem letezeset, vagyis nem cafolt meg minden vallast, ill. nem cafolta meg a legtobb egyistenhitu vallast.
    Jelenleg nem tudunk olyan fizikai torvenyrol, matematikarol, logikarol, amely cafolna Istent vagy mas kereszteny "alapigazsagot".
    Innentol pusztan filozofiai iranyzatok egymas mellett a hit vs tudomany, mert gyakran ezek egymassal vannak es nem egymas elleneben.

  • Zero 7th
    #317
    Tényleg a hatalomvágy kimaradt a vallásos oldalról, igazad van.
  • Zero 7th
    #316
    Jó, akkor figyelj arra, amit mondok:

    HA azt mondja, hogy a tudat befolyásolja a kvantumeseményeket, AKKOR az ezotéria.

    Nem számít, hogy ki mondja. Nem számít, hogy milyen műsor. Tekintélyelvre hivatkozás SOHA, SEMMILYEN vitában nem érv, ezzel csak és kizárólag hülyéket tudsz meggyőzni. Einstein is mondott hülyeségeket. Newton is asztrológus volt, és az asztrológiáról írt könyvét tekintette a legfontosabb munkájának.

    Továbbá, mint a What the bleep film is gyönyörűen illusztrálja, hiába lehet egy tudós teljesen korrekt, ha a film szerkesztője úgy akarja, kiragadott állításokkal, és lényeges mondatok elhallgatásával a HOMLOKEGYENEST ELLENKEZŐJÉT ki tudja hozni, mint amit a tudós nyilatkozott.

    Felejtsd el a dokumentumfilmeket. Azokat tévések csinálják, akik nem értenek a témához, amit filmeznek. Csak a konkrét tudósok által, A SAJÁT SZAKTERÜLETÜKHÖZ kapcsolódóan írt tudományos ismeretterjesztő cikkek, és maguk a tudományos publikációk azok, amikben biztos lehetsz, hogy tényleg a tudós álláspontját tükrözik, és hogy viszonylag jól fedi a tudományos elméleteket. Minden más retyópapír kategória.
  • Tetsuo
    #315
    A szuk latokorod miatt nem is mondhatsz mast. :) Modern materialista vagy. Ennyi.
  • Vol Jin
    #314
    "Te altalanositasz es mindent osszemosol, majd ugy probalsz cafolni. Pl. kevered az ufomagazin-sztorikat a vallasokkal ill. ugy beszelsz, mintha ezen ket dolog hivoi egy azon csoport lenne."

    Pedig alapvetően az UFO-mizéria egy modern vallás. Kialakulásának okai és működési mechanizmusa azonos a vallásokéval.
  • Tetsuo
    #313
    Melyik allaspontom? :D
    Latom neked a szemelyemrol vagy (barkierol) erdekesebb beszelgetni, mint hozzaszolni a temahoz.
  • Vol Jin
    #312
    "Kepzeld el, hogy az elektromossag feltalalasa elott valaki az elektromossagrol beszel, allit dolgokat, azt is ezoterikusnak hivtad volna.
    Neked minden butasag, ami az aktualtudomany latokoren kivul esik. Azt sem fogod fel, hogy sokan ugy fordulnak el a tudomanytol, hogy mindazon ismeretek birtokaban vannak, mint te, csak ok tovabb tanultak."

    Ez olyan fos hasonlat, hogy a lónak nem a lába, hanem a fasza lóg ki.

    A példádnál maradva, az elektromosság felfedezése és megértése után valaki azt magyarázza, hogy szellemek varázslata miatt ég a villanykörte.
    Ja, hogy ez nem lett volna felhasználható érvelésnek, mint hasonlat? Nagy ügy...
  • Tetsuo
    #311
    Ez meg akar igaz is lehetne, akkor sem cafolja, hogy az idea (hivjuk inkabb velt tudasnak), ami a vallasnal az elejen jelen volt, az teves.
    De azt sem, ha mind a ketto az igazsag mellett megy el, mert ugyanis az idealizalt folyamatabrabol sokminden kimaradt (akar mind a ket oldalon -gyengebbeknek-.) Pl. egyenek, szervezetek nyeresegvagya, hiusag, hatalmi erdekek, kenyelem, poziciofeltes es meg lehetne sorolni.
  • Zero 7th
    #310
    Na mi van, megtanultad ezt a szót? Azt még nem tudod, mit jelent, de ez már haladás!

    És hol tartasz már, nagycsoportot elérted már? "Nem én vagyok a begyöpösödött, hanem te!" "Nem én szalmabábérvelek, hanem te!"
    Lol, röhejes vagy, ember.

    Érveid eddig sem voltak, de most végre rádöbbentél, hogy tarthatatlan az álláspontod. Sarokba szorultál, menekülj csak. Én hagylak futni.
  • csimmasz
    #309
    Sajna az Angol nem megy.
    Egyébként lehet félreértettél nem egeri vagy ki féle műsorról beszélek hanem talán a univerzum titkai vagy hasonló ahol elismert kutatók szólalnak meg, nem áltudósok.
    A lényeg, hogy nem belemagyarázták a dolgokat hanem a kutatások állásáról beszéltek és az azok alapján levonható következtetések amik afelé mutatnak, hogy...

    Sajna ennél bővebben nem megy a memóriám nam az igazi, részletekre nem emlékszem, annélkül pedig nem lenne értelme a diskurzusnak.

    Szóval én különválasztanám azokat a megbecsült kutatókat akik olyan irányokban is mernek gondolkodni ami nem a megszokott vonal azoktól akik ufomagazinos kurzuson diplomáztak elméleti(leg) fizikából.

  • Archenemy
    #308
    "Az egyház többet hátráltatott a tudományon a begyöpösödött dogmatizmusával, mint amennyi nettó hasznot hozott. "

    Ezt könnyű egyébként belátni, csak meg kell nézni a középkori Európa fejlettségét, és össze kell vetni azokkal a területekkel, ahol nem járt akkor még az egyház, hogy hátráltassa a tudományt, pl. Dél-Amerika, Afrika.
  • Tetsuo
    #307
    Felreertettel mar megint, hogy legyen alapja a szalmabáb erveidnek. Tipikus.
    Nem ragozom tovabb, amit leirtam... mondatonkent tenynek vehetsz mindent es elemzgetheted napestig, csak kicsit mas nezopontbol.