49
  • Jani Hun
    #49
    énaztmondom h 3 merev kijelzö öszekötve egy ilyen hajlithatóval 1 kivül 2 belül, szétnyitod és máris meg2xezted a tabod kijelzöét és már mozizhatsz is nőddel:D
  • Vol Jin
    #48
    "(Azt már nem is tudom értelmezni, hogy egy képernyő technológiához hogy jön egyáltalán az apple, de ez legyen a te gondod.)"

    M2 applefanboy 15, 16 és 17-es hsz-t olvasd, és mindent érteni fogsz.
  • Vol Jin
    #47
    Az a lényeg, hogy ellent mondhasson. :-)
  • narumon
    #45
    Biztosan van ilyen, de azért nem kell mindenütt ezt látni. Kis túlzással neked ha valaki valami nem tetszőt ír egy nem apple termékről az már apple fanboy. Ráadásul itt még ez sem állt fent de nem baj azt gondolsz amit akarsz.
  • sanyicks
    #44
    nem szellemeket látok, hanem fanboyokat. Akiknek minden szar amíg nem lopja el az apple, de ahogy ellopja (és saját forradalmi fejlesztéseként hirdeti) rögtön elengedhetetlenül fontos lesz, és persze rögtön az apple lesz az első benne, még akkor is ha sokadik ;)
  • Szefmester
    #43
    Magyarázd már el mint egy ovisnak hogy miért kéne hajlítgatni az elektronikát...

    Ha fogsz egy telefont és szétkapod látsz benne pár leválasztható alkatrészt, pl akkumulátor.. ha most fogod az aksit lekapod a kameramodult, a kártyaolvasót, a töltő és headset csatlakozót, plusz a vezérlőiket és kipakold egy külön nyákra akkor azt a második nyákot -nevezzük csak childboardnak- berakod az egyik felébe a készüléknek, és itt jön a csavar, a CPU-t és a többi megmaradt részt tartalmazó mainboardot pedig hagyod ahol volt. Tádááá

    Nem nagy ördöngősség azoknak akik láttak már telefont szétszedve. Ha nem láttál még akkor kapd le a PC-d oldalát -ha van otthon- és lesd meg az alaplapod.. egy csomó cucc merőlegesen áll ki belőle, és láss csodát ezek mind lehúzhatóak, és ha lenne egy flexibilis és hosszú csatlakozód akkor akár külön dobozba is pakolhatnád az összeset.
  • narumon
    #42
    Jajj ne láss már mindenütt szellemet. Egyszerűen szerinted semmiről nem lehet véleményt mondani mert az fanboyság. (Azt már nem is tudom értelmezni, hogy egy képernyő technológiához hogy jön egyáltalán az apple, de ez legyen a te gondod.)
    Annyit jegyeztem meg, hogy a flippes telefont ÉN SZEMÉLY SZERINT a világ legnagyobb baromságának tartottam már anno is. Ha most egy képernyőből lesz akkor sem lesz SZÁMOMRA okosabb dolog. SŐT még azt is kifejtettem, hogy hol látom értelmét - szívesen vennék egy ilyen vékony mondjuk 100" körüli tévét oldalán diszkréten meghajlítva, hogy tökéletes legyen az élmény még akkor is. Ha ez szerinted fanbojság akkor erősen veled van a probléma. (Nem először!)
  • EnxTheOne
    #41
    Irtam hogy érintö kijelzös, ott az egész mobil egy kijelzö, csak körbe van pár mm-s káva. Amit irtál a kagylofonok, ott volt a kihajthato kijelzö, meg a másik fele amibe a hardver volt. Ugye mint mondtam ha fogsz egy érintö kijelzös mobilt, és félbe hajtod akkor nem csak a kijelzönek kell hajlákonynak lennie.
    AMiröl te beszélsz ott lenne egy külön kihajthato kijelzö +maga hardver, de az a rész amiben a hardver van az kihasználatlan lenne.
    Egyébként a gumiba jétszd az eszed ne itt te troglodita.
  • sanyicks
    #40
    nemá az ifanboyok nem látnak benne fantáziát, ki hitte volna. De sebaj, ahogy az apple lenyúlja, ő lesz az első aki ezt a forradalmi technológiát használja (akkor is ha lenyúlta, ugyanis az apple mindig visszamenőleges hatállyal az első) :D
  • Vol Jin
    #39
    Te érted a különbséget a kettő és az egy között?

    Meg ugye azt is érted, ha egy 110 centis tévét négy 55 centisből raknának össze, akkor lenne egy kereszt a képernyő közepén.

    Na most jön a csavar. Ha két kijelzőből raknának össze egy telefont, akkor egy csík lenne. Ugye sejted, hogy az is zavaró lenne.

    Tádám (dobok, fanfárok) Ha hajlítható a kijelző, akkor nincs csík.

    Jelezd nyugodtan, ha valamit nem értettél.
  • narumon
    #38
    És mi akadájozta meg eddig a cégeket abban, hogy két kijelzővel csináljanak egy ilyen flippes telefont? Senki csak a piac.
  • TreDoR
    #37
    Meg akár magába az "órába" is mehetne a teleszkópos merevítés, és akkor még fogni sem kell, gondolom nincs súlya egy ilyennek.
  • TreDoR
    #36
    Jaja, végre megint lesz értelme a karórának, abba a hardware, alkarra meg a kijelzo.
  • Vol Jin
    #35
    Ha az apple jött volna elő a megoldással, itt tapsikolnál. :-)
  • Vol Jin
    #34
    "ráadásul az jól látszik, hogy van egy határa a hajlításnak és eleve csak ívesen hajlítható a kijelző. akkor hogy is lesz ebből összecsukható "flippes" készülék?"

    Úgy, hogy mélyedést hagysz a tokban, ahova van helye besüllyedni a kijelzőnek összecsukott állapotban. Nyitottban pedig kifeszül, vagy a mélyedés felemelkedik és alátámasztja. A kijelző két végét pedig nem fixen rögzíted, hanem rugalmasan mozoghat az oldalai mentén futó sínben. Kábé három másodperces agymunka volt. Nekem furcsa, hogy nincs képzelőerőtök egy frissen felmerült probléma megoldására.
  • Vol Jin
    #33
    "Ha ebböl lesz hajlithatp/össze csukahato érintö kijelzös telefon, akkor lesz benne hajlithato processzor is? :D"

    Neked még ahhoz sincs fantáziád, hogy azt elképzeld, amit már láttál, és ezen röhögsz...

    10 éve a telefonok fele összecsukható flippes volt, és abban sem volt összecsukható a processzor. Két félből állt a telefon, és kinyithattad, meg becsukhattad. A két fél részben lévő alkatrészeket meg szalagkábel kötötte össze a masszív burkolat alatt. Felül a kijelző, alul a billentyűzet. Na bumm, most a gombok helyén is kijelző lenne. Hogy ezt nem sikerült fejben összeraknod, az csak ciki. Hogy röhögsz azokon, akiknek sikerült, az meg szégyen.
  • Szefmester
    #32
    Hát ha a két fél nyitott állapotban nem egy sík felületet ad hanem egy magasabb peremet eredményez középtájon (vagy ahol nyílik) akkor nem kell akkorát hajlítani a kijelzőn. Az alsó félben mehet egy adag elektronika, a felsőben az akksi, középen egy szalagkábellel csatlakoztatni a kettőt és adni egy tengelyt. Oké hogy alapból hülye formája lesz, meg nyitva sem túl szép, de megoldható, sőt ha nem csak elfordulhat a tengelynél hanem oldalirányba is elcsúszhat akkor gyakorlatilag egy mozdulattal kifeszíthető a dolog.

    Narumon: Kb így képzeld el a merevítést csukott állapotban:
    ______
    |====|

    Nyitva pedig:
    ______
    (____)
    |____|

    két kihajlítható merevítő ami a túlhajlítás miatt nem fog összecsuklani, ha meg be akarod csukni akkor csak megnyomod oldalról és már be is csusszant a kijelző a helyére maga fölé hajtva a merevítőket.
  • loky
    #31
    Tudom, hogy ez a videó azért még +50 év, de nekem ez ugrott be leghamarabb. Persze ez már nanocucc :) Érdemes végignézni :)
  • xyl
    #30
    "Node hogyan oldanád meg a merevítést. Ez a legnagyobb gondom vele, hogy feltekerhető telefonként hogy funkciónál ha amikor kihúzod a másik végét fogni kell? Vagy mi fogja megmerevíteni?"

    Százféle megoldás létezik. De maradjunk egy egyszerűnél: két db. teleszkópos cső, mint az összecsukható esernyőknél.
    Vagy egy ollós mechanizmus, mint ez:
    Borotválkozó tükör
  • narumon
    #29
    Node hogyan oldanád meg a merevítést. Ez a legnagyobb gondom vele, hogy feltekerhető telefonként hogy funkciónál ha amikor kihúzod a másik végét fogni kell? Vagy mi fogja megmerevíteni?
  • narumon
    #28
    "Neked tényleg nincs fantáziád. Flippes, azaz összecsukható telefont láttál már? Szerintem igen. Érintőképernyőset? Szerintem azt is. Most rakd össze a kettőt."

    Pont ilyenekre gondoltam. Flippes telefont már annó sem vettem, attól, hogy most hajlítható lesz a kijelzője miért lesz jobb? (Azt meg kétlem, hogy ezt a kijelzőt egymásra lehet hajtani - szerintem annyira nem hajlik, ha meg a két felület között van 1cm, akkor adtál a szarnak egy pofont. Szerintem.
  • csimmasz
    #27
    Jaja, pont ez az.
  • jaspercry
    #26
    Nekem ez jut az eszembe erről.


    (van egy 20-30cm-es "zseblámpád",de feltekerve van benne egy 17" kijelző)
  • csimmasz
    #25
    Jaja van benne potenciál, a smartphon is feje tetejére állította a világot ezzel még tovább menne ez a trend.

    Egy olyan hajlított monitor nagyon ütne, ami még a perifériás látásunkat is lefedné, egész realisztikussá téve a játékot vagy filmet.
  • csimmasz
    #24
    Amugy, esetleg a kabát ujára felvarrva a telefon? a fülbe blutooth cucc vagy akár lehet zsinóros is, a kabátba épitve, stb.
    Ez nem is lesz olyan futurisztikus egy évtized mulva, amikor egy kiló kenyér éráért lehet majd mobilt venni, az egyszerűbb fajtából.
    Reméljük a mobil lesz olyan olcsó, nem a kenyér olyan drága!
  • Szefmester
    #23
    Alkarra csatolható/húzható eszköz amiből kihúzod a kijelzőt és egy vagy több merevítővel megtámogatva olyan lesz mint egy vatítővászon. Működni fog, de aki eddig csak ütötte verte a telefonját az nem fogja tudni használni. Aki meg finom mozdulatokkal vezérelte azok pedig élvezni fogják hogy egy kis eszközből mekkora kijelzőt tudnak előhúzni és használni.

    Monitor az asztalon két vastag rúd (mint az amerikai fociban a kapu) amikor kihúzod az elsőből akkor beakasztod a másodikba és örülsz neki. Vagy Fentről lefele húzható. Akkor a mennyezeten lesz a sarokban egy dobozforma valami és abban van feltekercselve a kijelző, projectoros vászon, projektor nélkül. :D

    Drága borosüvegekre feltekerve megjelenne az adat és egy promó videó a termékről.

    Szimulátorrajongóknak 180fokban meghajlított kijelző fókuszában a játékossal.

    3D-s kijelzővé fejlesztve és körbetekerve elég ütős körbejárható térhatású megjelenítőt lehet kreálni.

    És ha nem kapkodok, hanem átgondolom akkor tuti találnék még pár területet.
  • csimmasz
    #22
    lehet 100 év mulva a vesszőket is kirakom végre.

    Bocs.
  • csimmasz
    #21
    Na pont ez ugrott be nekem is a hír hallatán.
    A katonaság, a túrázók meg sok más is imádna olyan gépeket.
    kicsi a hengeres test rohadt ellenálló lehet benne az elektronikávan és csak a kijelző kihúzható akát 10+ colos is.
  • xyl
    #20
    Valamelyik Marsos filmben, vagy a Mars mentőakció, vagy a Vörös bolygó van egy számítógép, aminek a kijelzője egy hengerből tekeredik ki. Érintőképernyős, hajlékony. Nem hűlyeség szerintem.
  • loky
    #19
    Van benne fantázia.
    Az a hsz hogy már megszoktuk a merev kijelzőt... hát no komment :)
    Összecsukhatós kijelzőben, és hajlítható processzoron még nem kéne ábrándozni. Ezek hajlíthatóak, max feltekered, vagy betekered egy tokba, amibe vannak a merev alkatrészek, pl processzor. Így a tel lehet egy egyszerű karóra, de ha leveszem, széthúzom, akkor akár egy táblaszámítógép...
  • hurkaur
    #18
    samsung fujj
  • M2 #17
    Jövőre jön a Samsung Galaxy S5, 32 colos kijelzővel.

    Zsebedből előveszed, kiugrik egy bazi nagy képernyő és máris telefonálhatsz!
    Az elrakáshoz kell majd némi gyakorlás, de rendszeresen kempingezőknek nem lesz gond.
  • M2 #16
    Meg ne mondja senki, hogy szakadó esőben az éjszakai buszra várva nem gondolt még arra, hogy milyen jó lenne, ha az esernyőjén megnézhetne egy filmet HD-ben! :-)
  • M2 #15
    Legjobb a zene a videóban! :-)
    El is képzeltem, ahogy a geek Samsung fanok villogó sötétben hadonásznak a kezükkel, nyomják a gangnam-sztájlt és együtt éneklik:
    ÁMOLEDI-ÁMOLÉ-ÁMOLÉ-ÁMOLÉ-Á-Á-Á-ÁMOLÉDI...

    Néha a ritmus szekcióknál hajlítható kijelzőkkel csapkodják egymást.

    Van nekem fantáziám, ha felhasználási területet kell keresni! :-)
  • Mr. Perfect
    #14
    ehelyett hülyeség helyett inkább azon ügyeskednének a gyártók, hogy az akkuidő sokkal több legyen mint most. Sokkal több értelme lenne.
  • Mr. Perfect
    #13
    ráadásul az jól látszik, hogy van egy határa a hajlításnak és eleve csak ívesen hajlítható a kijelző. akkor hogy is lesz ebből összecsukható "flippes" készülék?
  • Mr. Perfect
    #12
    lehet, hogy én is hülye vagyok de én se értem mi ebben olyan jó? azon kívül hogy viccesen néz ki nekünk akik megszokták, hoyg egy kijelző az merev. Az a következtetés pedig egyenesen baromság, hogy azért mert a kijelző törhetetlen kevesebb eszközt kell majd gyártani.. és ez majd jó lesz a környezetnek.
  • EnxTheOne
    #11
    Ha ebböl lesz hajlithatp/össze csukahato érintö kijelzös telefon, akkor lesz benne hajlithato processzor is? :D
  • Vol Jin
    #10
    Neked tényleg nincs fantáziád. Flippes, azaz összecsukható telefont láttál már? Szerintem igen. Érintőképernyőset? Szerintem azt is. Most rakd össze a kettőt.

    Ha még mindig egy összegyűrhető papírzsebkendőt látsz csak a lelki szemeid előtt, az elég problémás.
  • speed2006
    #9
    Arra én is beneveznék.